Odpověď na vystoupení důstojníka BIS Miroslava Kopta v Senátě ČR

29. dubna 2013 v 14:04 | Vladimír Hučín |  Clanky jinych autoru
Dne 24.dubna 2013 se v jednací síni Senátu ČR konala veřejná diskuze o vyhrocené situaci v USTR. Akce se účastnil i můj kamarád, herec Ondřej Vetchý, který mimo jiné zmínil někdejšího pracovníka BIS Jana Schneidera, který se již dříve v mediiích o Ondřeji Vetchém vyjádřil kriticky v tom smyslu, že hrál v mnoha normalizačních filmech. Po projevu Ondřeje Vetchého mne zaujala okamžitá reakce důstojníka BIS a člena pražské pobočky Konfederace politických vězňů (KPV) Miroslava Kopta, který se ve svém projevu postavil na obranu BIS a navíc prohlásil, že je důstojníkem BIS, že BIS nikdy nikoho nedehonestovala a že tvrzení herce Ondřeje Vetchého je z kuchyně Vladimíra Hučína. Nebývá obvyklé, aby důstojník tajné služby takto vystupoval v Senátě a ještě se ke své profesi veřejně přihlásil.

S osobou důstojníka BIS Miroslava Kopta jsem se měl mimo jiné možnost blíže seznámit na podzim r.2000, tedy v době, kdy se již chystalo moje odstranění z BIS a následné zatčení. V tomto období se v Přerově z iniciativy přerovské pobočky KPV organizovala celorepubliková akce členů KPV, při které se mělo upozornit na pronikání a zakonzervování komunistických exponentů do bezpečnostních složek a justice. Jednalo se o případ bývalého náčelníka SNB plk.JUDr (SNB) Jána Murčeka, který jako vedoucí katedry Střední policejní školy v Holešově byl pod tíhou mnou předložených důkazů i soudně uznán jako komunistický a nomenklaturní kádr s úzkými vazbami na StB, podílející se na pronásledování odpůrců komunistického režimu. Akci měl moderovat předseda přerovské KPV František Přeslička a já. Těsně před akcí nám vedení KPV ČR překvapivě oznámilo, že celou záležitost bude moderovat Miroslav Kopt, který působil jako poradce gesčního ředitele BIS plk.Jana Prince - bývalého chartisty, patřícího do nejbližšího okruhu Václava Havla. V té době jsem byl již svými kolegy z BIS upozorněn, že Miroslav Kopt je v BIS něco jako servilním vykonavatelem vůle plk.Jana Prince a že o mně sepisuje různá negativní hlášení. Tehdy jsem tato varování nebral příliš vážně. Až po svém zatčení, uvěznění a po vykonstruovaném obvinění ze 7 (!) trestných činů jsem si uvědomil s kým a za jakým účelem se Miroslav Kopt spolčil a čemu se propůjčil. Osobnost gesčního ředitele BIS plk.Jana Prince jsem dostatečně charakterizoval nejen soudu, ale i v mé knize "Není to o mně, ale o nás". Miroslav Kopt se moderování celé akce před zcela zaplněným sálem politickými vězni zhostil tak, že zásadní problém plk. Murčeka zahrál do autu. Neměl ani místní znalost a omezil se na všeobecné proklamace o negativách komunistické ideologie. Tehdy nám nebylo zřejmé, proč Miroslav Kopt se do role moderátora nechal vmanipulovat. Následně došlo k tomu, že speciální policejní tým okamžitě po skončení akce začal vyšetřovat přítomné členy KPV s cílem zjistit, kdo má kádrový spis komunistického nomenklaturníka plk.Jána Murčeka. U více jak stovky politických vězňů zjišťovali, jak byl tento kádrový spis získán a jak se do rukou přerovské organizace KPV dostaly seznamy členů KSČ a Lidových milicí.

Za 3 měsíce jsem byl zatčen a uvězněn. Při 18 hodinové domovní prohlídce mi byly zabaveny seznamy členů KSČ a Lidových milicí a další materiály, které jsem zachranil těsně po 17.listopadu 1989, kdy měly být zničeny. Když jsem byl po 12 měsících propuštěn z vyšetřovací vazby, několik let neveřejně souzen a nakonec zproštěn veškerých vykonstruovaných obvinění, předpokládal jsem, že pracovník BIS Miroslav Kopt si uvědomí svoji situaci a přizná se ke svému podílu na mém nezákonném pronásledování. Nadřízení Miroslava Kopta po nástupu ČSSD rozhodli, že sledování nezákonných aktivit KSČM včetně rozpracování dodnes neobjasněných bombových útoků je pro jejich setrvání ve funkcích nebezpečné a operativní rozpracování extrémní levice zastavili. Miroslav Kopt v tomto s nimi spolupracoval v roli užitečného idiota a to v době, kdy vedoucí pozice v bezpečnostních složkách byly obsazeny dnes již zkompromitovanými osobami jako je Stanislav Gross, František Bublan, Tomáš Kadlec, Stanislav Vrána, Jiří Lang, Jan Princ, Jan Panaš, Jiří Mencl, František Stárek a dalšími.

Intriky vedení BIS a PČR způsobily mé čtyřleté soudní stíhání s vyloučením veřejnosti a měly podíl i na smrti falešně obžalovaného obvodního lékaře MUDr. Jana Chmelaře. Tvrzení Miroslava Kopta, že BIS nikoho nedehonestovala je lživé, což lze snadno prokázat např. na mém případě a na případu zesnulého MUDr. Jana Chmelaře. Mám za to, že osoba Miroslava Kopta z výše uvedených důvodů nemůže stát v čele KPV ČR a mluvit jejím jménem.

Vladimír Hučín
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 29. dubna 2013 v 16:41

Podle meho nazoru smradi a smradkyne vseho mozneho kalibru, druhu, postaveni, posezeni a polezeni uz vlastne sami poradne nevedi o co se vlastne maji snazit a o co usilovat.

JEN TAKOVY MALY PRIKLAD UREDNE-STATNIHO BLBCE SOUCASNOSTI:

Blbec vytrubuje do sveta: "On (ja) mi poslal dopis, ze si sam vykope kanalizacni pripojku!! (a z toho tedy plyne, ze ji nutne a neodvolatelne musel vykopat spatne)".
Ale soucasne tento statne-uredni blb orazitkuje a podepise objednavku firme specializovane na vybudovani a vykop kanalizacni pripojky a preda mi smlouvu o uzivani takto firmou profesionalne a odborne vybudovane kanalizacni jimky s napojenim na obecni kanalizaci.

Vladimir i ja jsme si tohoto idiotskeho zpusobu  chovani, mluveni a mysleni naprostych pomatencu vedomi.

JEDINOU UTECHOU NAM BUDIZ, ZE TATO SKVADRA KRETENU NEMUZE DOSAHNOUT NIKDY CILE, PROTOZE UZ PROSTE ZADNE CILE NEMAJI.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama