Květen 2013


Cena za propagaci komunismu – V. ročník – vyhlášení

21. května 2013 v 16:47 | Kristina Havlíková |  Clanky jinych autoru
Cena za propagaci komunismu - V. ročník - vyhlášení

Letos v únoru vyhlásilo brněnské městské sdružení Konzervativní strany již pátý ročník "Ceny za propagaci komunismu" (dále jen Cena) a vyzvalo čtenáře k tomu, aby zaslali své nominace těch, kteří se podle nich v uplynulém roce o propagaci komunismu v České republice zasloužili nejvíce.

Jako každý rok se opět sešla řada návrhů a někteří kandidáti byli ve své činnosti natolik úspěšní, že se jejich jméno objevilo mezi nominovanými hned několikrát
.
Bohužel, tato anketa či "Cena" není, na rozdíl od jiných, nikterak oblíbená, mediálně známá a její výsledky nejsou vyhlašovány v přímém televizním přenosu za účasti mnoha celebrit a velkých sponzorů. Tím však určitě neztrácí na významu a důležitosti. Právě naopak. "Cena" se zrodila spontánně před čtyřmi lety, v podstatě jako jednorázová záležitost. V té době probíhala v Brně aféra se "srpem a kladivem". Bývalý místostarosta Brna Králova Pole odstranil z pomníku obětem 2. světové války z řad příslušníků Rudé armády padlých v bojích o Brno srp a kladivo. Rada města Brna rozhodla o obnovení srpu a kladiva na pomníku. Nebyli jsme jediní, komu to připadalo jako vystavování hákového kříže na veřejném prostranství a tak vznikl nápad ocenit tuto propagaci po zásluze a po právu. Přirozeným laureátem "Ceny" byl čelný představitel města Brna, tedy primátor Onderka.

V dalších letech se ale objevilo opět dost zdatných "propagátorů", takže "Cena" úspěšně pokračovala dalšími ročníky, jejichž laureáty se postupně stali:

Tehdejší ministr vnitra Martin Pecina za to, že Ministerstvo vnitra pod jeho vedením zablokovalo podnět příslušné komise Senátu Parlamentu ČR, aby vláda podala soudu návrh na pozastavení činnosti KSČM.

Tehdejší ředitel ČT Jiří Janeček za (citováno z nominace) "celou řadu hrubých zákroků omezujících svobodu slova, za nekonečné nekomentované promítání komunistických sraček, ale i celkově "za celoživotní usilí" (projevující se mimo jiné i dosazením nomenklaturních kádrových rezerv na zásadní místa)"...

...a starosta Semil a poslanec TOP 09 Jan Farský za to, že se nejen rozhodl v Semilech nechat dále existovat mozaiku se srpem a kladivem, ale chtěl, aby město platilo náklady na její údržbu.

Ani jeden z laureátů neměl své vítězství předem jisté, protože musel obstát ve značné konkurenci dalších mnoha nominovaných, kterých bylo v každém ročníku, bohužel, více než dost. Proto také považujeme udělování "Ceny" stále za aktuální. Je totiž důležité pořád připomínat, co byl (je) komunismus zač. A už nyní je jasné, že proběhne minimálně jeden další ročník. Ještě nebyly vyhlášeny výsledky pátého ročníku a už máme kandidáty do ročníku šestého, neboť některé návrhy kandidátů přišly až po uzavření nominací. Jedním z nich je např. Michal Uhl za jím prezentované názory ohledně fungování a významu Ústavu pro studium totalitních režimů.

Představme si nyní krásný velký sál, dámy v krásných šatech, pánové v tmavých oblecích. Sál je mírně potemnělý, pódium osvícené … ze záznamu se ozve známá znělka a příjemný hlas praví:

"V letošním pátém, jubilejním, ročníku Ceny za propagaci komunismu byli nominováni:
1) Pavel Josefovič Hejátko (básník, spisovatel, novinář) za diskusní výrok: "Pro upřesnění: KSČM je pro mě pravicová strana. Kdyby zde byla volitelná strana NB (Národní bolševici - v Rusku jsou vedeni spisovatelem Eduardem Limonovem), která by měla ve svém volebním programu ZNÁRODNĚNÍ VEŠKERÉHO ZAHRANIČNÍHO KAPITÁLU (především toho amerického!!!!), ZESTÁTNĚNÍ ŠKOLSTVÍ A ZDRAVOTNICTVÍ a mnohé další skutečné sociální reformy, BYL BYCH JEJÍM VOLIČEM"

2) Václav Klaus za podporu Miloše Zemana před druhým kolem prezidentských voleb

3) Tomio Okamura za blogový článek o neškodnosti idejí komunismu (http://okamura.blog.idnes.cz/c/304478/Zase-tu-beha-strasak-komunismu.html)"

Nyní na pódium ze zákulisí přichází nejmenovaná významná osobnost se zalepenou obálkou se jménem vítěze v ruce. Třesoucíma se rukama obálku pomalu rozlepuje a rozechvělým hlasem čte:

"A vítězem se stává……Tomio Okamura za postoje vyjádřené v článku "Zase tu běhá strašák komunismu" uveřejněný na blogu okamura.blog.idnes.cz, zejména z výrok o komunismu jako nejdemokratičtějším systému…, v těsném závěsu za ním se umístil Václav Klaus a na třetím místě P.J. Hejátko"

V sále to zašumí…..Ozve se bouřlivý potlesk? Nebo spíš pískot? Budou vítězi všichni gratulovat? Nebo se ozvou výkřiky "fuj", "hanba"?

A převezme si vítěz svoji cenu???

Vítěz obdrží, stejně jako laureáti předchozích ročníků, diplom, jenž bude letos poprvé a výjimečně dvoujazyčný - v češtině a japonštině - a hodnotnou věcnou cenu, kterou tentokrát bude oficiálně vydaný proslov soudružky Marie Švermové, který zazněl na Sjezdu KSČ v Praze konaném 28. a 29. května 1947 pod názvem "Budeme dále upevňovat naši drahou stranu" (svoboda Praha, Cena 3 Kčs).

Cenu vítězi předají zástupci Konzervativní strany v průběhu měsíce června, o místě a datu budeme informovat.
Tento ročník byl také zvláštní jednou věcí: na poslední chvíli zabojoval sám jeden z nominovaných a pokusil se komisi ovlivnit ve svůj prospěch. Pan Hejátko nám zaslal "báseň", jež není reprodukovatelná nejen pro svoji vulgárnost, ale i pro pražádnou uměleckou hodnotu... Snaha to byla moc pěkná, ale na lepší než bronzovou příčku to zkrátka letos nestačilo - inu, silná konkurence!

Rádi bychom závěrem poděkovali všem, kteří se do letošního ročníku "Ceny" zapojili, jak svými nominacemi, tak hlasováním. Pokud váš kandidát tentokrát neuspěl, nevěště hlavu. Budou další ročníky a příště to třeba vyjde. Budeme rádi, když nás opět upozorníte na osoby, které svým chováním či výroky stále propagují jeden z nejzrůdnějších režimů - režim komunistický.

Zároveň si všichni přejme a držme palce, aby dalších ročníků bylo co nejméně, a aby existence této "Ceny" nebylo už v budoucnosti třeba.

Kristina Havlíková
www.konzervativnistrana.cz

(Text napsán a publikován z pověření komise Konzervativní strany rozhodující o udělení Ceny.)

Byl jednou jeden Vlasta...

21. května 2013 v 15:58 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane

Pred casem jsem sedel ve sklepe domu v Cesku a prohraboval jsem se hromadou starych knih (nez tam s nimi zatopi) a nasel jsem tam brozovanou publikaci nakladatelstvi Magnet (vydavatelstvi Ministerstva vnitra, zabyvajici se hlavne sirenim StB propagandy a dezinformaci). Tahle ovsem byla az z roku 1991, takze to uz byli vsichni polepseni a vsichni nevinni a vsichni demokrati.

Publikaci napsal Ivan R. Cerny a jmenuje se Byl jednou jeden Vlasta. Autor na zadni strane uvadel, ze je clenem Obce spisovatelu a Syndikatu novinaru Ceske repubilky, aby tedy bylo jasno. Me to jasne bylo, protoze cela kniha jsou zplagiarizovane vzpominky melantrichovskeho novinare Karla Kucery, doplnene fotkami. Ano, to jsou ti hrdi Cesi...

Kniha popisuje (Kucerovy vzpominky slovo od slova opsane) zivot Vlasty Buriana. Kazdy zna jeho filmy a nahravky. Za prvni republiky a za valky to byl superuspesny herec a komediant a humorista. A uspech se v Cesku neodpousti.

Malokdo vi, co se Vlastovi Burianovi delo posledni 17 let jeho zivota (zemrel v roce 1962). Byt Vlasta Burian s Nemci nekolaboroval (na rozdil od vetsiny ceskych hercu, reziseru a Otakara Vavry) a hned po valce mu bylo vystaveno "Osvedceni o narodni spolehlivosti", presto byl po valce zatcen a tri a pul mesice veznen, tyran a mucen na Pankraci. Odporne detaily jak s nim bylo zachazeno jsou v teto neo-komunisticke knize cudne opomenuty, ale jsou volne dohledatelne i na internetu.

Po te dostal zakazano vystupovat v divadle a zivil se jako cisnik ve Spindlerove Mlyne. Od roku 1950 dostal milostive povoleno na ruznych okresnich estradach. Jeho byvaly predvalecny kamarad, pozdejsi kolaborant s komunisty, Jan Werich ho jednou i vzal do filmu, do pohadky Byl jednou jeden kral. Jeho dalsi kamarad, ktery s komunisty kolaborovat odmitl, Jiri Voskovec, po valce radsi rychle emigroval.

Emigrovat mel i Vlasta Burian a cesky narod by mu neznicil poslednich 17 let zivota. Jenze Vlasta Burian byl cesky vlastenec - a cesti vlastenci (pokud neemigruji) tak vzdycky skonci spatne. Tedy, jak by to asi zparafrazoval John Wilkes Booth "Sic semper patriots".

Rad bych znovu pripomenul Jirinu Stepnickovou a jeji prorocka slova z Kladiva na carodejnice. Jirina Stepnickova se behem valky umyslne neobjevovala v nemeckych filmech, zadna kolaborace jako Karel Hoger a vsichni ti stari herci, ale po valce zila v Londyne. Jeji syn Jiri Stepnicka se narodil v Londyne a pozdeji hral i Klementa Gottwalda. Maminka urcite mela radost. Kdyz se totiz Jirina Stepnickova, krava hloupa, z toho Londyna i s malym synem z Londyna vratila (vidite, z mladeho Stepnicky mohl byt anglicky herec jako z Herberta Loma, kdyby jeho matka nebyla jebnuta vlastenka - ale zase by nikdy nehral Gottwalda, takova pocta!), tak ji mili Cesi zavreli a odsoudili na 15 let, z cehoz si 10 let odesedela. Zniceny zivot. A proc? Pro nejakou zasranou vlast?

Takze az zase jednou na televizi Nova uvidite nejaky stary film s Vlastou Burianem, vzpomente si i na to, jak mu Cesi znicili zivot - jen proto, ze byl Vlasta vlastenec. Na nic se nema zapominat.Oda na Paroubka...

20. května 2013 v 17:43 Clanky jinych autoru
Uvod R.H.: Ja nevim, zda vam vase ceske vzdelani umoznuje chapat zakony akce a reakce, teorii Hilbertova prostoru, Einsteinovu teorii relativity (coz je vlastne nedokonala verze teorie Hilbertova prostoru), ale vzdy mam ten podvedomy a vedeckymi teoriemi podlozeny pocit, ze kdyz nekoho v Cesku miluji, tak je to vzdy hajzl hajzlovska a naopak, kdyz v Cesku nekoho nenavidi, tak je to nepochybne dobry a hodny clovek.

Nikdy jsem nepochopil (i pri mem zahranicnim vzdelani) duvody ceske nenavisti k Paroubkovi (nikdy jsem nepochopil ani duvody ceske nebo Wernerovy nenavisti vuci mne). Podivejte se jaky hezky clanecek napsala o Jirkovi jeho manzelka:

Puvodne byl na teto adrese:

Óda na manžela

PETRA PAROUBKOVÁ


Jak tak trávíme krásnou dovolenou, hned se svět zdá hezčí. Pod vlivem všech těch endorfinů si dovolím trochu se nechat unést a napsat pár vět o svém muži. O tom, jak ho vidí jeho žena, láska a přítel v jedné osobě. Jistěže nebudu objektivní, mám ho přece ráda. Jistěže budu infantilní, je to přece óda na manžela. Ale kdo jiný ho zná líp než já…

Můj muž má spoustu krásných a milých vlastností. Má i pár těch špatných, ale na ty si vlivem dovolené a společně strávených sladkých chvil jaksi teď nemohu vzpomenout. Možná mě něco napadne, jak si tady budu vylévat srdce.

Můj muž je nesmírně pozorný a galantní. Třeba dnes dopoledne byl zabrán do telefonního rozhovoru s jedním z evropských politiků, na dovolené se o práci odmítám bavit, takže ani přesně nevím s kterým. Já jsem se zatím snažila uhnízdit na lehátku a lebedit si s dizertační prací. Díky svému nemotornému a rostoucímu břichu jsem zápasila se slunečníkem. Můj muž najednou odhodil telefon, přeletěl asi deset metrů a přiskočil mi na pomoc. Této sladké pozornosti samozřejmě předchází ranní vstávání, kdy se naše každodenní rutina obrací naruby. První vstává on, jde hned plavat a cvičit. Pak mě něžně vzbudí a vyvenčí psa. Vlastně všechny denní povinnosti přebírá na dovolené on.

Také práce jde teď stranou. S telefonem tráví pár minut denně a vlastně vše mu jde jen tak mimochodem od ruky. Pořád se směje, vtipkuje a laškuje. A vypadá báječně. Dovolená mu prostě svědčí. Navíc mi neustále dává najevo, jak jsem mu drahá a milá. A má na to opravdu hodně času…

Z této idylky by mě měla vytrhnout realita návratu do každodenních povinností. Realita, ve které je podle některých chytrolínů můj muž úplně někdo jiný. Ale ujišťuju Vás, endorfiny-neendorfiny, můj muž je prostě báječný. Báječný muž, nejen manžel. Je to člověk, který má rád svoji práci a má rád ty, pro které ji dělá.

Zasílám pár endorfinů, ať je i ten Váš svět trochu krásnější. Srdečný pozdrav z dovolené všem příznivcům.


Muslim Heritage

20. května 2013 v 16:30 Clanky jinych autoru
MUSLIM HERITAGE IN America:B.S.

Have you ever been to a Muslim hospital, heard a Muslim orchestra, seen a Muslim band march in a parade, witnessed a Muslim charity, shaken hands with a Muslim Girl Scout, seen a Muslim Candy Striper, or seen a Muslim do anything that contributes positively to the American way of life ????

The answer is no, you did not. Just ask yourself WHY ???Barack Obama, during his Cairo speech, said:
"I know, too, that Islam has always been a part of America's history."

AN AMERICAN CITIZEN'S RESPONSE:

Dear Mr. Obama:

Were those Muslims that were in America when the Pilgrims first landed? Funny, I thought they were
Native American Indians.

Were those Muslims that celebrated the first Thanksgiving
day? Sorry again, those were Pilgrims and
Native American Indians.

Can you show me one Muslim signature on the United
States Constitution?

Declaration of Independence ?

Bill of Rights?

Didn't think so.

Did Muslims fight for this country's freedom from
England ? No.

Did Muslims fight during the Civil War to free the
slaves in America?
No, they did not.
In fact, Muslims to this day are
still the largest traffickers in human
slavery. Your own half-brother, a devout
Muslim, still advocates slavery himself, even
though Muslims of Arabic descent refer to black
Muslims as "pug nosed slaves."

Says a lot of what the Muslim world really thinks of your family's "rich Islamic heritage,"
doesn't it Mr. Obama?

Where were Muslims during the Civil Rights era of this
country? Not present.

There are no pictures or media accounts of Muslims walking side by side with Martin Luther King, Jr. or
helping to advance the cause of Civil Rights.

Where were Muslims during this country's Woman's Suffrage era?
Again, not present.
In fact, devout Muslims demand that women are subservient to men in the Islamic culture. So much so,
that often they are beaten for not wearing the
'hajib' or for talking to a man who is not a
direct family member or their husband.
Yep, the Muslims are all for women's rights,
aren't they?

Where were Muslims during World War II? They were
aligned with Adolf Hitler. The Muslim
grand mufti himself met with Adolf Hitler,
reviewed the troops and accepted support from
the Nazi's in killing Jews.

Finally, Mr. Obama, where were Muslims on Sept. 11th, 2001? If they weren't flying planes into
the World Trade Center, the Pentagon or a field
in Pennsylvania killing nearly 3,000 people on
our own soil, they were rejoicing in the Middle
East.
No one can dispute the pictures
shown from all parts of the Muslim world
celebrating on CNN, Fox News, MSNBC and other
cable news networks that day.
Strangely, the very "moderate" Muslims who's asses you bent over backwards to kiss in Cairo, Egypt on June 4th were stone cold silent post 9-11.
To many Americans, their silence has meant
approval for the acts of that day.

And THAT, Mr. Obama, is the "rich heritage" Muslims have here in America.

Oh, I'm sorry, I forgot to mention
the Barbary Pirates.
They were Muslim.

And now we can add November 5, 2009 - the slaughter of American soldiers at Fort Hood by a Muslim major who is a doctor and a psychiatrist who was supposed to be counseling soldiers returning from battle in Iraq and Afghanistan.

That, Mr. Obama is the "Muslim heritage" in America
.
EVERY AMERICAN MUST READ THIS !!

Be sure to SEND IT TO ALL .

Muslim Heritage, my ass.
And if you don't share this message, you are part of the problem!

Charon prijizdi se svou lodi...

19. května 2013 v 17:00 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
Torture never stops! :-) - predkladam laskavym divakum muj nocni vytvor, akrylove barvy (smrad z olejovek mi vadi), platno velikost 24 x 30 inchu. Obraz se jmenuje "Charon prijizdi se svou lodi... "
Intelektualka...

18. května 2013 v 23:51 | Ross Hedvicek |  Nesouvisla zamysleni...
Prekladam laskavemu divactvu svuj nejnovejsi obraz, vysledek me dusevni tryzne - je to akryl na platne 48 x 36 inchu. Hlasku karikaturisty Jiranka "Intelektualka ve vasi posteli? Proc ne?" jsem zparafrazoval do "Intelektualka na vasem pevnem drevenem stole? Ale zajiste!"


Narozeniny Pepy Nose

16. května 2013 v 18:33 Clanky vzpominkove a recyklovane
Vsechno nejlepsi, Pepo! Ja si te vazim a cenim po cely rok, i mimo narozeniny a slavna vyroci.
Foto: Blanka Havlickova