Masaryk kontra Kramář

30. května 2013 v 15:01 | MUDr. Jaroslav Lhotka |  Clanky jinych autoru
S generálem Radolou Gajdou se profesor Tomáš Masaryk rozešel už za 1. světové války, po bitvě u Zborova, v roce 1917 po ostré hádce v Nové Čartoriji, když ho Gajda požádal o souhlas, že s naší vojenskou pomocí zatočí s trojčením bolševiků v Petrohradě do tří dnů. Tehdá měl Gajda z našich vojáků v národním Rusku nejvyšší vojenskou hodnost - štábní kapitán. Osvoboditel Masaryk, jenž hlásal, že demokracie je diskuze, ve vojenském a politickém životě jí nerozuměl a bohorovně určoval své názory za jedině správné, a běda tomu, kdo s nimi nesouhlasil. Od té doby zanevřel na štábního kapitána Gajdu, podrážel mu nohy, kde jenom to bylo možné v nově zrozené republice po 28. říjnu 1918. Stejně tak zanevřel na všechny ruské Čechy, kteří se nikdy nenadchli pro "Tvůrce" legií v Rusku Masaryka, poněvadž znali pravdu, že skutečným tvůrcem legií byl okruh zapálených Čechů kolem JUDr. Václava Vondráka z Kyjeva na Ukrajině, jež prostřednictvím ruských panslavistů dosáhli u cara Mikuláše II. souhlasu k založení České družiny v r. 1914, základu rodící se samostatnosti po 300 letech od Bílé Hory.

V názoru na komunismus se Masaryk a s ním Beneš zásadně rozcházeli s generálem dr. M.R. Štefánikem, jenž si byl vědom vděčnosti k národnímu Rusku po pádu carismu a ještě na jaře 1919, před svým odjezdem ze Sibiře, vyzýval ruské legie k neúprosnému boji proti komunismu, nepříteli svobody. Takového člověka Masaryk nepotřeboval, zájmy vlastenců mu byly cizí, v lepším případě stály až na druhém místě. Ještě v roce 1919, kdy už bolševické jednotky učinily konec nezávislosti a vlády kozáckého atamana Petljury na Ukrajině, Masaryk jako Osvoboditel úporně obhajoval svou tezi přísné neutrality k bolševické revoluci. Když Spojenci viděli, že v bitvě legií s Němci u Bachmače zvítězily legie, které se daly na pochod podél transibiřské magistrály a obsadily ji v bojích s bolševiky až do Vladivostoku, změnili názor na další setrvání rakouské monarchie. Stačilo po magistrále převézt ze zajateckých táborů za Uralem odpočaté Němce a ti by na západní frontě zničili své nepřátele, neboť armády Dohody již mlely z posledních sil. Nebýt čsl. legií v Rusku a jejich boje s bolševiky, nebylo by osvobozenecké dílo korunováno úspěchem - uznáním samostatnosti Čechům a Slovákům.

Po smrti generála Štefánika stál v politické opozici proti Masarykovi a Benešovi zásadně a nesmlouvavě JUDr. Karel Kramář se stranou národních demokratů. Jestliže český národ byl veden profesorem Masarykem k ateistickému humanismu, tak právě ministerstvo školství dostala po 28. říjnu 1918 sociální demokracie, kterou volil prezident Masaryk po celý svůj zbývající život. Na ministerstvo byl povolán známý anarchista S.K. Neumann, ctitel volné lásky v životě občana státu. Začala se uvolňovat morálka a mravnost a místo PRAVDY došlo k mystifikaci osoby prvního prezidenta - Masaryka. Začali s vyhazováním křížů ze škol, že tam nepatří. Proslula tím obec Lidice, kde je spálili na dvoře Horákova statku za povyku a nadávek na adresu Církve a věřících v Krista Spasitele. Lidice byla z velké části ateistická. Na tomtéž místě došlo k popravě za nacistů.

Jestliže byl český národ od Masaryka veden doleva, pak ho tehdy nevedl Klement Gottwald. Ve svém díle "Světová revoluce" (rok vydání 1925) na str. 225 píše: "Spojenci podporovali boj proti bolševikům, pokládal jsem to za pochybné." Na str. 207 přiznal, že v únoru 1918 dal souhlas bolševickým agitátorům z Kyjeva, aby dělali v čsl. legiích nábor pro Rudou armádu. Legionářský "Československý deník" (č.24, Kyjev, 1918) přinesl zprávu, co tehdy prof. Masaryk řekl v Kyjevě o bolševicích: "Řekl jsem Spojencům otevřeně: Nebojím se vítězství bolševiků. Bolševická vláda je demokratická, socialistická."

Ještě v březnu 1946 na zasedání VIII. sjezdu KSČ v Praze Václav Kopecký prohlásil, že komunisté na Masaryka navazují a přejímají všechny živé hodnoty jeho díla. Ještě v době kultu osobnosti hlavní náměstí v Jičíně se jmenovalo Masarykovo. Ke změně názvu došlo až v polovině února 1954, kdy se přejmenovalo na Gottwaldovo.

JUDr. Karel Kramář prohlásil: "Ať se děje co chce, bez silného nacionálního slovanského Ruska nebude ve světě míru a pokoje. Žádné garanční pakty, ať jsou sebekrásnější a sebepěkněji sepsány, nedají ohroženým národům bezpečnost. Dokud však je Rusko bolševické, je evropský mír a celého světa ohrožován, neboť cílem a snahou bolševického Ruska není ustálení poměrů, nýbrž zrevolucionování celého světa."

Jestliže národ byl veden Masarykem doleva, pak na školách vyučovali mládež bývalí legionáři, poplatní Masarykově legendě, že stvořil republiku jen on sám. Naučenými frázemi ohlupovali sami sebe a mládež, která jim byla rodiči svěřena do výchovy milovat PRAVDU. Na lži však nic natrvalo nelze postavit. Toho je dokladem historie českého národa. Bez znalosti historie nelze jít kupředu! Na Masarykovi nelze stavět budoucnost českého národa. První republika měla jepičí život a po 20 letech přišel Mnichov a byl konec s vítězstvím nad Německem.

První československá vláda, v jejímž čele stál Karel Kramář a měla 7 ministrů, padla už v roce 1919. V té době byl Kramář jako předseda vlády s ministrem zahraničí Benešem v Paříži na mezinárodní mírové konferenci, kde požadoval bojovat proti bolševickému Rusku, jak to žádal maršál Foch, vrchní velitel Dohody. To bylo v rozporu s Masarykovými plány bolševizace republiky. Vláda padla! Kramář tak musel opustit přední politické pozice, kam se mu již nikdy nepodařilo navrátit, jako bývalé hlavě domácího odboje za 1. světové války. Masaryk mohl být spokojen, jak byl jeho nepřítel vyřízen.

Z odporu proti bolševizaci ČSR vzniklo ve dvacátých letech minulého století v republice několik pravicových seskupení nacionalistů: Červenobílí, Národní hnutí, Českoslovenští fašisté. Cílem bylo potírat komunismus, reakční socialismus a rozvratný realismus. Komunisté měli svou III. internacionálu v Moskvě a socialisté svou II. mezinárodní internacionálu. Fašismus zachránil od bolševizace Itálii. Proto se stal mezinárodním hnutím proti bolševismu. U nás díky poskytnutému azylu Trockému od prezidenta Masaryka. Když se pravicově smýšlející ruští legionáři vzbouřili, Trocký musel opustit ČSR. Noviny nesměly o tom psát, jaká tuhá cenzura tisku zde byla za Masaryka, horší jak za Bacha v c.k. Rakousku. Fašistické listy o tom psaly, a ty byly zakázány, dle sdělení člena NOF Václava Bureše.

Po sametové revoluci byla komunistická strana prohlášena za zločineckou, přitom nebyla zakázána. Co zasel Masaryk, to se dnes sklízí! PRAVDA nezvítězila, proto jí musíme pomáhat na světlo.

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Libor Zeman Libor Zeman | E-mail | Web | 30. května 2013 v 17:46

Výborný článek.

2 Drifter Drifter | E-mail | 31. května 2013 v 4:04

Nedivim se zde neni zadny komentar, ale je to asi proto ze dnes zije malo lidi kteri se o tuto historiii temer 100 let starou zajimaji. Vetsina “don’t  give it a second thought” ! Or who gives a  the f---K!
Nova fakta prekrucuji historii se “zazracne nachazeji v tak zvanych novych archivech” aby si kazdy mohl vyrobit novou theorii o tom jak to vlastne bylo, tak jako jisty pan Krystlik, neblahe pameti.
Ja zastavam nazor ze je nejlepsi vynechat vsechny zdroje ktere maji zajem na propagaci vlastnich zajmu a tak zvany “self interest”. Tak ze je nejlepsi se podivat do knihovny US kongresu kde jsou zachovany dokumenty teto doby s pohledem strany ktera nemela zadny duvod neco zkreslovat.
Je celkem jasne ze Bolsevicka revoluce by nebyla mozna bez prime a neprime Nemecke pomoci. Nemci mohli dojit az do Moskvy, Petrohradu atd a udelat poradek, ale uzavreli mir s bolsevickym Ruskem, a tak zachranili Lenina a jeho hordu vrahu.
Ceskoslovenske legie si pouze snazili zachranit vlastni zivot po tom co tak zvani zapadni spojenci pozadovali aby se vzdali svych zbrani. Kdo byl na vojne tak vi ze odzbrojeni je kapitulace, a jenom idiot by se vzdal jedine moznosti sebeobrany. Proto ta takzvana Sibirska cesta legionaru kteri v podstate nebyli nic jineho nez deserteri Rakousko-Uherske armady kteri se snazili dostat domu!
•    V knize “Wilsonovy Pameti” v knihovne kongresu se clovek dozvi jak to vlastne bylo s legionari a proc ta bezesporu  vitezna mocnost WW1 je uznala za statoplatne vojsko, representujici jeste neexistujici Ceskou  Republiku.
•    Wilsonuv primy rozkaz Masarikovi “ Za zadnych okolnosti se Ceske legie (Slovaci tam nebyli ani v zavorkach) pripoji k jakekoliv strane v obcanske valce Carskeho Ruska. Uznanim Ceskych legii jako spojence Spojenych statu Americkych by to zatahlo USA do valecneho konfliktu s Ruskem! Podpora Wilsona, USA a spojencu pro stvoreni nove Ceske republiky zalezela na tom aby Ceske legie zustaly NEUTRALNI!
•    Dale se clovek docte ze pripojeni Slovenska k Ceske zemi byla Wilsonova podminka pro podporu stvoreni Masarikovy nove republiky. Duvod byl jednoduchy: Slovensko v ocich USA nemelo sanci na samostatnost a USA bylo moralne vazano,  jako vitezna mocnost se o nej ekonomicky postarat. Dalsi moznost byla prenechat Slovensko Madarum, a to se I Masarikovi pricilo.
•    Posledni kapitola pise o tom jak USA poslali zimni obleceni Ceskym legionarum, zbrane a zasoby bez kterych by se nemohli ubranit Bolsevikum, pokud tedy chteli zustat na zivu. Jedina pomoc by byla Japonska Imperialni armada, ktera po evakuaci legionaru prevzala Vladivostok s dovolenim Wilsona.
•    Legionari museli vydat Kolcaka, a cast Carskeho pokladu ktery Kolcak pouzival na nakupu zbrani v USA. Uctenky a prevody Mexickych zlatych minci carskeho pokladu svetci o platbe  do US banky v San Francisku kde jsou take vedeny. To byla zplatka za pusky a munici zn. Winchester!

Tak ze, historije se da vykladat vselijak, ja si ale myslim ze ta v knihovne US kongresu je nejvice pravdiva, nebot je to strana ktera nemela duvod neco zkreslovat! Na Masarika muzeme vsichni nadavat, ale po valce je kazdy generalem ze ano?

3 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 31. května 2013 v 12:20

Zmínka o Lidicích, kde se na Horákově statku pálily hromadně dřevěné kříže ze škol v rámci ateistického běsnění, je stejného druhu jako ověřený fakt, že komunisty zavražděná Milada Horáková nasadila panně Marii oprátku na Mariánském sloupu ze Staroměstského náměstí.

MĚLO BY TO BÝT DOSTATEČNÝM VAROVÁNÍM S ČÍM NENÍ RADNO SI ZAHRÁVAT!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama