Mate byt na co hrdi... vlastenci...

29. května 2013 v 22:07 |  Clanky jinych autoru 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Charles Bernreiter Charles Bernreiter | 29. května 2013 v 23:27

Kdyz se po vice jak ctyriceti letech zivota v Kanade divam na ty uplne debilni komunisticke plakaty, hesla, atd., tak se mi z toho chce blejt.
Normalni, prumerne inteligentni clovek si musi nutne dat otazku jak to vubec  bylo mozne?

2 Pavel Pavel | 30. května 2013 v 0:07

Norozhodne  na ty plakaty bolsevicke se neda zapomenout, hlavne , kdyz tam byl americky brouk-mandelinka bramborova a my ji museli se skolou chodit sbirat, soudruzka ucitelka , nam rikala,jaci jsou ti Americane zli psi, co nam to do te krasne socialisticke vlasti-republiky nasadili,proste imperialiste se snazili to prosperujici JZD uplne zlikvidovat...., demagogie makala na plne pecky....

3 Drifter Drifter | E-mail | 30. května 2013 v 5:42

To je ale krasa, jeste tomu dejte par let a bude to vystaveno v nejlepsich galeriich Parize jako "Art nouveau demagogue".

Boze, dnes je to prikladem jak hluboko lidi spadnou pod tlakem diktatury proletariatu. A to svinstvo porad existuje v Severni Koreji!

4 jara jara | 30. května 2013 v 10:13

ja to vse bral jiz tehdy jako karikatury, ze si umelec dela radnou srandu... za nejaky cas to muze byt podobne s Obamovci az po Globalni oteplovani. Ti kdo troche jsou znali tak vi, ze za JURY nebyl zadny snih a brontosauri nemeli zadne tovarny. Cely vesmir je v pohybu a I magneticke poly se meni, asi za 460 milionu roku, a dalsi muzeme mit jiz v pokroku... to bude srandy.[1]:

5 James James | 30. května 2013 v 20:16

Vzpominka na "dobre casy" za mych mladych let:
Valecnym stvacum na vzdor - splnime vykup brambor!
Tak na vas, americti imperialiste...

6 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 30. května 2013 v 22:26

Připomíná mi to jednoho politruka majícího za totáče za úkol hlídat socializmus v mých písních.
A ten mi řekl:

NEZPÍVEJTE V TÉ VAŠÍ PÍSNI: "TOMU DALA, TOMU DALA, TOMU DALA, TOMU NE."
Je to špatně, protože v socializmu má dostat každý!

7 Jaromír A. Máša Jaromír A. Máša | E-mail | 31. května 2013 v 0:17

Nejmilejší pane Hedvíček
začínám mít takovou obavu, že podobné příspěvky od určité poslední doby a někdy už dost dlouho začínají být kontraroduktiivní. Krajně zajímavé je, že tehdy to zvláště na normální mladé lidi působilo opačně: vyvolávalo jako zjevná neprevda, normální sympatie k USA a "jejím hochům", zatímco dnes je tomu naopak. Samozřejmě u starších lidí je to resentimentální vzpomínkou na mládí, u mladých to v nejlepším případě nepůsobí vůbec, jindy otázkou: kdo ví jak to vlastně opravdu bylo. Někdy to působí opačně jako bárnumská reklama (mně například ta příšerná rekleme na Hamburgra (tak říkám knížeti) znechutila se na něj vůbec koukat. Taky "vlastenectví" dnes už patří do slovníku češtiny XIX. století, stjně jako češství, Čechy, vlast a podobné.
Hodně lidí ze škol už nezná  ani Němcovou, Nerudu, Staré pověsti české a
podobně, národnost už je téměř mrtvá kategorie nejen mezi dodvacítníky.
Mně je to osobně je m´en fiche, já  se cítil dobře doma všude v Evropě SK, HU, PL, AT, DE, RO, BG, YU, NL, DK, RU,FR, GB atd ... většinou jsem uměl místní nebo obecně komunikační jazyk a také místní mě měli rádi protože jsem vůči nim neupletňoval žádné přředsudky. Někdy si kladu tázku kdy nastal onen zvrat, za války v Koreji jsme byli skoro všichni tehdy kladí s US. vidím ten zvrat v Indočíně (Vietnamu),tehdy se totiž stal z války byznys politiků a generálů a lidé (i vlastní) šli do hájíčka zeleného.
Já sám jsem evropan: mám blízké příbuzné  v IT, SK,  PL, AT, FR, BR, AR.
A děti? Pavel žil 13 let v NL a 1/4 letní stáže měl v Southamptonu, Lyonuu - St Etienne a Miláně. Dárenka žila rok v USA, rok ve Skotsku, rok v Rakousku a 6 let na Slovensku, Irena žila3 roky v Irsku, pro  Cyrila zajet si jezdit na skiboardu do CH je "normálka" Florentina byla v Anglii, tuhle si zajela na 3 měsíce do Thajska a Kampodže jen tak, se podívat ... a to moje rodina jsme žebráci, pro ně je domov tenhle kvartýr kde zažili dětství a chodí sem za mnou. Víte ono se tady zvlláště u mladé generace ledacos změnilo. Mám takový nepříjemný pocit, že minulost pro ně není nic, ani jejich rodinná, rodina vlastně není a vy k nim o takovém a šmakovém vlastenectví ... to musí jít totálně vedle, no mně je to fuck.
Hrdost ... to je blbá novinářská floskule, hrdost není ani tady a pokud jo, tak se proměnila v nafoukanost, hybris. Ani bych neřekl, že jsem na ně hrdej nebo tvrdej, mými modely, moji lidé jsou Smetana, Dvořk, Fibich, Foerster, Sládek, Neruda, Čapek,šalda, Halas, a nikoliv nějací političtí zasraní idioti a zloději. Ti mi mohou krajcvajs (´políbit prdel). :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama