Stoupající preference KSČM

30. května 2013 v 21:21 | Miloslav Pokstefl |  Clanky jinych autoru

Díky téhle vládě, se stále více lidí hlásí k tomu, že budou volit KSČM. A je nutné si položit otázku, proč:

Kdo vystavěl školní budovy, tělocvičny a hřiště ? Kdo opravdu zabezpečil bezplatné školství na všech stupních ? Kdo vystavěl kulturní domy a staral se o aktivity mládeže ve volném čase Kdo vystavěl kryté bazény, zimní stadióny, fotbalové stadióny, sportovní haly ? Kdo vybudoval bezprašné cesty, aby bylo spojení do každé vesnice? Kdo rozšířil výstavbu železničních tratí a proved elektrifikaci, aby bylo spojení po ČR ? Kdo zabezpečil levné spojení pro občany do vesnic od rána do půlnoci? Kdo poskytoval výrazné slevy v dopravě pro pracující, studenty, důchodce ? Kdo zabezpečil, aby vlakové a autobusové spojení bylo zabezpečeno na směnový proces pracujících v návaznosti ? Kdo vybudoval metro?

Kdo prosadil lidem právo na svačinu, obědy, pracovní oblečení atd. v pracovním procesu? Kdo vystavěl vodní a tepelné elektrárny ? Kdo provedl elektrifikaci a plynofikaci v ČR? Kdo vystavěl mnoho nových továren a rekreačních zařízení ? Kdo vybudoval zemědělská družstva po celé republice, která byla obdivována i západem a byli jsme soběstační výrobou většiny potravin? Kdo vystavěl ty tzv. králíkárny pro občany, které mají dnes hodnotu miliónů? Kdo umožnil bydlení mladým manželstvím v levných bytech, krátce po uzavření sňatku ? Kdo zabezpečil, že věci pro děti byly za směšné peníze? Kdo dával nenávratné půjčky na výstavbu rodinných domků? Kdo dával novomanželské půjčky mladým lidem a za každé narozené dítě odečetl dosti vysokou částku z této půjčky? Kdo dával všem práci, takže měli všcichni z čeho platit dluhy, nebyli proto potřeba hyeny v lidské podobě - exekutoři?

Kdo zabezpečil, že nebyli bezdomovci ? Kdo zabezpečil, že i chudá rodina žila slušně a nikdo neživořil ? Kdo vybudoval v obcích vodovody a regulace potoků ? Kdo vystavěl ve větších obcích a ve městech Knihovny, Požární zbrojnice, Obchody, Policejní stanice ? Kdo zveleboval svoje obce a města bez nároku na jakoukoliv mzdu? Kdo dokázal dát všem svým občanům práci? Kdo zabezpečil, že každý podnik, každá vesnice měla zajištěnou bezplatnou zdravotní péči ? Kdo postavil nemocnice a zdravotní střediska? Kdo vystavěl telekomunikační, rozhlasové a televizní systémy? Kdo zabezpečil, že se lidé nemuseli obávat o svůj život na ulici, ve svém domě, bytě, ať už v noci nebo ve dne a cítili se bezpečně? Je mnoho otázek, které by bylo ještě třeba doplnit, ale není to až tak důležité. Je však třeba připomenout, za jakých podmínek se všechno dělo! Toto všechno trvalo 40 let !!!! Poválečná doba, tzv. socialistická, začínala v krajině zdevastované, místy vybombardované válkou. Infrastruktura byla zničená nebo v lepším případě poškozená. Neexistovala, žádná pomoc ze zahraničí !!!!

- žádné eurofondy! Ba naopak, západní země nelibě nesly, že není u nás nastolen kapitalismus, jako u nich ! Náš hospodářský rozvoj byl záměrně brzděn, aby došlo k rozpadu. Země se musela trápit s vnitřním nepřítelem - to všichni dnes vidíme a slyšíme, jaké množství lidí se hlásí k tomu, že aktivně bojovali proti tehdejšímu režimu. Přesto všechno, země hospodářský rostla. Co dokázaly naše vědecké týmy. Nehrozil nám krach, pamatujete nějaký dluh naší republiky v r.1989, když země byla sametově předána ???? Co hlásají dnešní vyvolení ? Co dokázal KAPITALISMUS za 22 let s touto naší zemičkou ???? Toto srovnání si může udělat každý ! To vidíme všichni, nestaví se králíkárny, kromě pár narychlo stavěných, montovaných zahraničních hal ( které možná brzy zase osiří), podnikání krachuje. Studenti, kteří v roce 1989 měli 18-22 let mají dnes 40-45 let.

Tato generace si mnoho nepamatuje a nemůže ani porovnat situaci pravdivě se svou vlastní zkušenosti a nechá si lehce vtloukat do své hlavy nepravdy a učí to i své děti ! I ve školách se dnešní děti učí dějiny, které jsou mnohdy zmanipulované a nepravdivé ! Až vymře generace, která může hodnotit socialismus a kapitalismus, jelikož touto dobou prošla na vlastní kůži vše prožila, zůstane jen společnost absolutně neznalá skutečných dějin našeho národa Jen politologové a historici budou znát pravdu. Vlastně mnohým lidem tyto nepravdy vůbec nevadí a nemají zájem se nad nimi ani zamyslet! Proč ne, vždyť i vzdělání se dnes dá koupit za peníze a potom tu kvalitu zažíváme na každém kroku každý z nás! Ať je to u lékaře, u právní pomoci, u soudu, úřadech, na policii, ve školách atd. V Řecku je kapitalismus, kde se nenasytní politici a bohatí snaží dostat k moci a k osobním majetkům. Začaly platit jen principy nejmocnějších, síla peněz, moc bohatství jednotlivců - to je vyspělý systém ! Proč jdou lidé do politiky ? Jen naivní hlupák může uvěřit, že tito lidé se chtějí obětovat, aby udělali maximum pro lid této země, aby se nám žilo lépe .. Tlačí se tam proto, že si chtějí zajistit bohatství, touží po moci ! Do politiky bez peněz se nikdo nedostane, ledaže se stane figurkou mocných a dělá vše, co dostane za úkol ! Co vlastně jsou dnešní media ? Komu slouží ? Výlučně jen bohatým, o tom jsme se přesvědčili také mnohokrát. Kde dnes může zaznít pravda ? Kolik lidí je hrdo na to, že dokáže bez jakéhokoliv ostychu, lhát, podvádět a mnohdy i bez citu zabíjet? Toto je dnešní situace v ČR ! To nám přinesl nový demokratický systém ! Máte ještě národní hrdost?
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | 30. května 2013 v 21:58

Rosto, kde jste ten clanek sebral z Hallo novin zrejme, to pisou soudruzi.., no tak, zadny problem zpet k zarnym zitrkum...., co si tam udelate, bude mit, ale bez zapadniho zbozi a zase dobu temne....zavrit hranice a at drepi lide doma a je to...ja jsem pro, zatim tu cesi delaji jenom ostudu.....jak je vypusti do sveta...krade to tu kudy chodi a podvadi a mysli si, ze jsou mistri sveta...

2 N.O' Hara. N.O' Hara. | E-mail | 30. května 2013 v 22:01

CHces odpoved Pokstefle? Ty s tim tvojim jmenem urcite manuelne nepracujes a zarucene patris mezi ty hovada kteri si rikaji komunisti. Ty smaku, rad bych ti ukazal moji vyplatni pasku kolik me ti previti strhli.Delal jsem ve stavebnictvi ale krome par nemakacenku-komunistu jsi na place o komunistu ani nezakopl.Jo delali tam take doktori,pravnici,dustojnici a majitele podniku ale to byli ti, kteri jste ty smaku komunisticka pozavirali.V kriminalech muklove brousili setony-sklenene koralky aby jste je ty smaku komunisticka mohli prodavat jako Jabloneckou bizuterii.Kriminaly jste naplnili otroky aby na vas zadarmo pracovali a take jste byli chraneni ruskymi tanky proto to bylo pro vas tak jednoduche vladnout.Na co si stezujes ty smaku komunisticka ,kdyz jste stejne vsude nalezli i v dnesni dobe.Smutne je ze vam to lidi zerou a je jim to jedno.
Ty smaku komunisticka,zapad vas uz zivit nebude a pazouri jako jsi ty republiku urcite nezachrani.

3 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 30. května 2013 v 22:10

Prý se pokštefl nevyžívá v urážkách.

UŽ DLOUHO JSEM NEČETL NĚCO, CO BY URÁŽELO KAŽDÝM SLOVEM - JAKO TENTO OTAZNÍKOVÝ PAMFLET.
Komoušská demagogie a propaganda nejtěžšího kalibru.

4 Paul Paul | E-mail | 31. května 2013 v 1:07

"Proč jdou lidé do politiky ? Jen naivní hlupák může uvěřit, že tito lidé se chtějí obětovat, aby udělali maximum pro lid této země, aby se nám žilo lépe .. Tlačí se tam proto, že si chtějí zajistit bohatství, touží po moci ! Do politiky bez peněz se nikdo nedostane, ledaže se stane figurkou mocných a dělá vše, co dostane za úkol ! Co vlastně jsou dnešní media ? Komu slouží ? Výlučně jen bohatým, o tom jsme se přesvědčili také mnohokrát. Kde dnes může zaznít pravda ? Kolik lidí je hrdo na to, že dokáže bez jakéhokoliv ostychu, lhát, podvádět a mnohdy i bez citu zabíjet? Toto je dnešní situace v ČR ! To nám přinesl nový demokratický systém ! Máte ještě národní hrdost"?

Okopiroval jsem posledni odstavec, ktery ma cosi do sebe. Toto zhodnoceni politiku je absolutne pravdive. Jenze to take plati nejenom na Ceske politiky.
Plati to na Kanadske a Americke politiky bez vyjimky. Lhani, podvody, vrazdy a celkova korupce vladnich organu je k nezastveni. Propaganda v tisku a v televizi zpracovava obyvatelstvo tak jak to bylo za komunizmu. Americka policie je pomalu, ale jiste vyzbrojovana vojenskou valecnou technikou. Proc? Vzdyt prece Americka vlada je " By the people, for the people". Really?
Muzeme se divit, ze obycejni lide maji dost zkorumpovanych politiku a nenazranych korporatnich darebaku, kteri nikdy nebudou mit dost penez na kontech? Jakykoliv system dotlaceny do extremu zatlacujici obyvatelstvo zeme do rohu je spatny. Jak se v Cechach rika, "tak dlouho se chidi se dzbanem pro vodu, az se ucho utrhne".
Americka vlada nakupuje biliony dum dum kulek pro sve bezpecnostni agentury. Proc asi? Na co je budou potrebovat? Boji se snad vzpoury obyvatel, kteri jsou ozbrojeni? Vlada tlaci na odzbrojeni obcanu. Zatim se jim to nedari. Telefonni hovory obcanu a internetove komunikace jsou odposlouchavany a skladovany v obroskych pocitacich. To delali komuniste take jenom s tim rozdilem, ze nemeli dnesni techniku. Americka vlada mneni zakony zeme, ktere budou slouzit despotickemu rezimu, ktery je pomalu, ale jiste konstruhovan proti obcanum.

Mohl bych pokracovat dal, ale nacham to na vas, co prispivate do tohoto blogu na zamysleni.

5 Luis Luis | 31. května 2013 v 5:03

S tim nema cenu diskutovat. Pokud se ti podari udrzet po tri generace lidi ve srackach , bide a nevzdelanosti. tak ti na takovyto clanek okamzite zaberou. Co na tom ze napred okradli hromadu lidi, aby na to meli - dobre jim tak, to jsou prece tridni nepratele a tem to patri.
Jakmile se zacnou objevovat takoveto clanky, je to predzvest toho, ze se bude strilet.

6 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 31. května 2013 v 7:22

Nejhorsi na cele veci je skutecnost, ze prevelike mnozstvi lidi v Ceskozlodejsku podobnym srackam veri a bere je vazne. Co lze ocekavat v zemi, ktera si po jedenactyriceti letech bolsevicke diktatury o triadvacet let pozdeji zvoli za prezidenta normalizacniho komunistu s totalne vypitym mozkem, ktery musi pri vystave korunovacnich klenotu, pred televiznimi kamerami vynalozit vsechny sve sily, aby udrzel moc a zvratky.

7 Marek Marek | E-mail | 31. května 2013 v 7:54

Hrozný článek. Manipuluje, usuzuje z části na celek. A bere si mou generaci do huby. Nejsem násilnický typ, ale při čtení článku se mi samovolně zatínají pěsti....

8 Jan Jan | 31. května 2013 v 9:37

Hi Ross, co za hnoj si to sem hodil ? Zatial, co sme my hrdinsky a s najvacsim usilim budovali komunizmus, tak Zapad nam bez kvetnatych reci tak daleko usiel, ze ho za viac ako 20 rokov nevieme dostihnut. Ake su nase platy, nase penzie v porovnani s tymi vo vyspelych "kapitalistickych" krajinach ?!! A prakticky vsetko, co spomina ten sudruh vo svojom clanku, co sme my "budovali", tak v tych krajinach maju bez hrdinskeho budovania na daleko vyssej urovni !

9 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 31. května 2013 v 11:23

[4]:Tyto uvahy jsou legitimni, spravne a vecne v USA.

AVSAK V CESKU, KDE VAM MOCIPANI A MOCIPANICKY URCUJI ZDA SE VYSERETE Z MOCI UREDNI DO VASEHO VLASTNIHO WC NEBO MUSITE CHODIT SRAT DO LESA, JSOU CELOSPOLECENSKE POMERY PONEKUD ODLISNE.

10 Sráč Sráč | Web | 31. května 2013 v 11:29

Komunistická éra byla nahovno ( hlavně kvůli likvidaci inteligence a tím pádem zamrznutí ve vývoji ), ale většina Čechů nic lepšího nezažila. 20 let mafiánského kapitalismu má za následek, že Češi nostalgicky vzpomínají na "zlaté časy". :-!

11 von Schreckenstein von Schreckenstein | E-mail | 31. května 2013 v 12:22

Clanek z oddeleni propagandy. Oni nacionalni socialiste by mohli napsat neco podobneho, treba : vsichni meli praci, byl poradek, nikde zadny bezdomovec, cikan, zlodej nebo tunelar atd.

12 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 31. května 2013 v 12:55

http://www.reuters.com/article/2013/05/31/us-eurozone-economy-idUSBRE94U0DJ20130531

40% mladych lidi v Evrope je bez prace - az tak moc ten socialismus chcete? Socialismus funguje, ale pouze s omezovanim osobni svobody a prav.

13 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 31. května 2013 v 15:25

Socialismus (at uz internacionalni komunisticky nebo nacionalni nacisticky) funguje jen v pripade ze je odkud brat - dotovat. Kdyz se resi nejaka zalezitost exaktnim postupem tak se vzdy vse prevede na co nejmensi jednotky aby vynikl princip. Zkusme i zde: Tedy dejme nejmensi moznou socialni jednotku (2 jedinci) do izolovaneho prostredi (na ostrov). A tam je nechme ,,socialisticky - komunisticky zit,, - to znamena ze kazdy bude pracovat jak bude potreba a vezme si co bude potrebovat. Bez ohledu na druheho....jak to asi skonci ? Nemusi byt clovek zadny ekonom, makroekonom, mikroekonom, aby vedel selskym rozumem ze nebudou mit vice nez co si vytvori a to navic tak ,ze kazdy bude mit co si vytvori sam. Ale jestlize si kazdy z obou dvou bude moci brat i z plodu prace druhe osoby a delat tak jak sam uzna za vhodne s vedomim ze druhy si muze brat i jeho plody - cele to zakonite zkrachuje. Aby se tato zlocinna myslenka obhajila - je balena do frazi o humanite a socialne spravedlive spolecnosti. Spravedliva spolecnost zalozena na nespravedlnosti... :-?

14 jara jara | 31. května 2013 v 17:05

bez diskuze, je tomsmutne, ze po staleti budovanu VCSR prumysl az po zemedelstvi se vse naraz vytratilo, vytunelovalo. Dovedete si predstavit kdyby vsechny ty fabriky produkovali, CSR by nemelo dostatek pracovnich sil. Stavel a prestavoval celou tovarnu na spickove koberce s exportem do celeho sveta. nasi pracovnici si byli schopni postavit velice prostorne vilky s nadhernyma zahradama a skleniky. vse 15 minut pesky do tovarny. proc se tovarne rozkradla, nove spickove zarizeni prodalo do srotu azkoliv byli pronajate z belge. Cesko pak to muselo platit! A tem gaunerum Havlovci a klauzovci rikaji uspesni podnikatele? Co tak Mosi;lana, Vlnena kde byla vetova spickova tekstilni technologie, bezvretenoveho spradani, tryskovych stavu, kde se vyrabely nejkvalitnejksi latky sveta, a mnohem vice.... a ja nikdy komunisty nemiloval, co se ale deje ted to neni kapitalizmus jak jej zname z 1. republiky, to je gangsterismus! :-!

15 Jarda Bezděk Jarda Bezděk | 31. května 2013 v 18:40

[5]: Pisatel tohoto demagogického článku jen jaksi zapomněl říci, že to vše se postavilo zásluhou despotického komunistického režimu, který si kromě svých vyvolených soudruhů přivlastnil celý stát a my jsme museli jim dělat pracovní otroky za pár šupů, to v tom lepším případě, v tom horším se budovalo pod karabáčem na uranu. A ten " moudrý " Paul mě připomíná ten vtip, jak kopali američané a našli drát, pak kopali rusáci a nenašli nic. Z čehož vyplývá, že Rusko mělo již bezdrátovou telegrafii dávno před Amerikou :-P

16 pierino pierino | E-mail | 31. května 2013 v 19:15

Ma pravdu predsedo! Kazdy ma co si zaslouzi. Cesi si nic jineho nez socialismus nezaslouzi....  uz aby to bylo... se svym buranem v cele zas tahnou do predele... Hop hop hop, kdo neskace neni Cech :-)

17 Seetal Seetal | 31. května 2013 v 20:47

Ceska republika se nachazi ve stavu v jakem ji chteli mit rusaci po celou dobu, vsak KGB jeste nauci cechy i travu zrat. Zu dneska Jim zase patri pul Prahy. Takze pratele v CZ naucte se znova rusky :-D

18 Ondra Soukup Ondra Soukup | E-mail | 31. května 2013 v 22:55

Bože, to je ale blábol, něco jako opěvování Velkého Vůdce, který (téměř) vlastníma rukama postavil v Německu dálnice... Je ještě třeba pokračovat??

19 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 1. června 2013 v 0:41

[14]: Neni o cem diskutovat. Vsechno probehlo poodle planu. Kdyby tu nebyl ten genialni plan jak vsechno rozkrast tak byste tam tam meli socialismus dodnes. Za vsechno je treba podekovat takovym expertum jako Valter Komarek (predtim osobni poradce Che Guevary, nebo jeho kolega Dlouhy (dnes Tri-Lateral commission), Klaus atd. Jinymy slovy-nemeli jste na vybranou, sezrali to i s navyjakem a dodnes to nikdo nechce pochopit.

20 Rybicka Rybicka | E-mail | 1. června 2013 v 5:01

Soudruh Pokstefl zapomnel, ze asfaltove cesty, elektrifikace kazde vesnice a dalsi vymozenosti sociaaaaaaaaaaaaaaalismu, tez existovali v Rakousku, zapadnim Nemecku, Holansku a dalsich kapitalistickych hell holes. Ako to, suuuuuuuuuuuuuudruh??? Ako to??? A o bydleni anei nemluvim. Pet decek v jednopokojovem byte. Prvni vlastni postel az na vojne!!! Co dal??? Stani na lacine jidlo silene fronty. Do prace se chodila flakat a krast. Soudruhu Pokstefl, ja davam prednost kapitalistickemu PEKLU pred socialistickym RAJEM.

21 Drifter Drifter | E-mail | 1. června 2013 v 8:30

Jen tam zapomeli dodat “Kdo vyhubil mandelinku bramborovou”!
Na druhe strane…..kdo znicil zivoty milionu obcanu CSR, Kdo zavrazdil a bezpravne uveznil tisice obcanu CSR, kdo znarodnil veskery vyrobni majetek zamestnavatelu a pak po nich vymahal splatky  hypotek a dluhu na ktere byl majetek vazany, kdo dokazal zaostani CSR na svetovem meritku narodu, kdo udelal korunu nesmenitelnou, kdo udelal novou menu a okradnul cely narod, kdo nechal zastarat prumysl o 30 let, kdo udelal z 15 milionu lidi otroky, kdy nepracovat pro socialismus bylo trestane vezenim, kdo uveznil 15 milionu obcanu v CSR k praci a trestal vezenim ty kteri odesli zit jinam, kdo znicil moralku naroda na nekolik generaci…..
Jo, clovek by mohl pokracovat dale a dale, a odpoved by byla stale stejna: KSC jako teroristicka organizace 21 stoleti. Jen si je zase zvolte, Ten kdo nezna vlastni historii, ji bude opakovat!
Cest Praci Soudruzi a Soudruzky!

22 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 1. června 2013 v 9:20

To, že komunisticko-fašisticko-nacisticko-socialistická verbež postupně a důsledně likviduje všechno, co roste, to je vcelku známý a smysly ověřitelný fakt.

CO JE VŠAK NOVÉ A VELMI ŠPATNĚ SE TO DÁ ZJISTIT, JE PREVENTIVNÍ NIČENÍ TOHO, CO JE Z HLEDISKA ZDRAVÉHO, NORMÁLNÍHO FUNGOVÁNÍ SPOLEČNOSTI ZÁSADNÍ A  PODSTATNÉ.
A TÝKÁ SE TO VŠECH OBORŮ LIDSKÉ ČINNOSTI, ŽÁDNÝ NEVYJÍMAJE.

23 Drifter Drifter | 1. června 2013 v 15:09

[21]: Vyjadril jsi to lepe nez kterykoliv doposud. Neni co dodat jenom hruzne detaily. Ten soudruh POTSFEL je provokater a komunisticky fanatik jako posledni nacisticky vojak z druhe svetove valky. Budiz mu zeme lehka! Idiot!

24 Jiří Novotný Jiří Novotný | E-mail | 1. června 2013 v 15:47

Trochu moc otázek. Já si po "převratu" myslel, že by bylo dobré zjistit, kdo projektoval a prosazoval všechny ty strašlivé paneláky. Myslel jsem si, že by se tito lidé měli vypátrat a veřejně oběsit - těm, kteří by projevili lítost nad svou zhovadilostí, by trest mohl být změněn na čestnou smrt prachem a olovem. Ovšem v zemi, kde po dvacetileté okupaci nebyl nalezen a potrestán jediný kolaborant, jest takový náhled zajisté čirým idealismem...

25 Dnes 60 let nazad, POVSTALI v Plzni Dnes 60 let nazad, POVSTALI v Plzni | 1. června 2013 v 17:01

Zitra bude 60. vyroci zacatku prvniho proti-rezimniho povstani v celem zasranem Ostblocku. Vstupte do google query   1953 Pilsen  a nebo rovnou do  Wiki. V zasrane DDR = NDR bylo povstani az zhruba jedny mesicky po tom anti-KSCistickem anti-Zapotondofskem povstani. Jiz Comenius aka Komensky co byl machr na zensky radil :
Lide povstan, a bude ti dano, kdyz ne fcera, tak mozna ze jiz zitra rano.

POFSTANOU novi bojovnici a zbojnicky ze svych PROCHCANYCH kavalcu ?

26 Jsme na navsteve v CR Jsme na navsteve v CR | 1. června 2013 v 21:11

Sluzby jsou z 95 % tak otresne , ze je z toho na zvraceni. Lide nasrani a s kyselymi ksichty  a to mame 24 let po te revoluci. Mesta krome hist center spinava se psimi hovinkami na chodnikach. Hospody poloprazdne.  Panove varuji kazdeho ,navsteva v CR to je pane sok. :-(  :-(

27 Drifter Drifter | E-mail | 2. června 2013 v 4:05

A ja jsem na tu Plzen a dalsi mesta vcetne zboureni v NDR, Bulharska, a pozdeji Madarska a Polska uplne zapomel.

Ani v Cesku se o tom moc nevi,>>>>> “Měnová reforma 31.května 1953 umožnila komunistickému režimu ovládnout to, co ještě plně neovládal – peníze. Lidé přišli o většinu svých úspor, které si stát ponechal, stejně jako veškeré vázané vklady, státní dluhopisy, životní pojistky a další cenné papíry.[4]: Zároveň se ceny zvýšily o 14% u spotřebního zboží a 27% u potravin”>>>Tak ze se Cesi zase maji na co tesit!
Jeste dobre ze nemaji EURO, a to co dluzi zahranicnim veritelum ………………..ah, kdyz odepsali biliony Recku, tak Cesku snad taky, vzdyt to jsou vsichni potomci Stalinovych deti skotacicich po Evrope, jako  Barosso, clen komunisticke strany a Merkel, clenka komunisticke mladeze NDR o Francii a Italii ani nemluve!

28 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 2. června 2013 v 10:01

Už si není možno nevšimnout současné oficiální, úřední, mediální propagandy, jak 24 hodin denně propaguje predátory, parazity, jinak orientované provozovatele sexu, prznitele a hanobitele křesťanství a ze zákona každé dva roky strkání prstů seniorkám a seniorům do řiti za účelem zjištění, zda mohou v rukách udržet volant auta a tak se vůbec moci účastnit silničního provozu.

A TO VŠECHNO ZA SIMULTÁNNÍHO VYTRUBOVÁNÍ DO SVĚTA, JAKÉ JE TO HEZKY ČESKÉ, KOREKTNÍ, ANTIDISKRIMINAČNÍ A PŘETÉKAJÍCÍ LIDSKÝMI PRÁVY.

Komunizmus, fašizmus, nacizmus, socializmus - to je dnešním mocenským šmejdům málo!
Evidentně potřebují pro uspokojení vlastních potřeb stále novější formy a metody pro více než totalitní ovládnutí společnosti.

TO, ŽE HLÁSÁ KOMOUŠSKÝ ŠMEJD JEŠTĚ VĚTŠÍ VYVRAŽĎOVÁNÍ LIDÍ NEŽ TOMU BYLO DŘÍVE, JE JEN LOGICKÝ DŮSLEDEK SOUČASNÉ SITUACE.

29 von Schreckenstein von Schreckenstein | E-mail | 2. června 2013 v 11:28

Soudruh Pokseftl zapomnel na jeden vyznamny vydobytek realneho socialismu a sice podnikove dovolene. Znamenalo to, ze s pitomci,se kterymi jsem se videl denne v praci bych mel travit jeste dovolenou. A ze komousi davali cele 2tydny to taky zapomnel napsat. Az kdyz byl delnik stary a sedreny, milostive dostal 4 tydny. Zadne penize na dovolenou nebyly (13 plat),
zadne placene svatky (vsechno se muselo naprcovat), i ten svatek nejvetsi- 7. listopad se slavil praci. Ten preklep jsem tam nechal, nebudu ho opravovat.

30 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 2. června 2013 v 12:48

Bez jakekoliv ironie, ciste vecne , je tento clanek o skolstvi v USA pravda :
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013051401
, nechce se mi verit. Ale jist si nejsem.

31 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2013 v 14:34

[8]: Přesně řečeno, Jene. Děkuji. :-(

32 FK FK | E-mail | 2. června 2013 v 16:05

Upresneni - 30 -  to se ptam , ja nevim , a pripada mi to pritazene za vlasy, tak zda nekdo kdo v USA zije by vedel zda je to pravda?

33 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 2. června 2013 v 16:33

[32]: Uvedene priklady jsou urcite pravdive, i kdyz radne promasirovane levicovou propagandou, ale ze by to bylo pravidlem, to urcite ne. Jsou to vsechny priklady "politicke korektnosti" a dosahly vrcholu za vlady Hillary Clinton, ted uz to odezniva a politicka korektnosti uz neni co byvala. Ovsem ucitele, jak u nas a tak o to vic u vas, byli vzdy levicovi hlupaci.

Pokud jsem nekdy nemel rad lidi podle povolani, tak to byli komunisticti lampasaci a stejne i ucitele (obzvlast malych deti), protoze lampasaci kurvili charaktery temer dospelych lidi, kdezto ucitele kurvili charaktery malych deti, ktere se ani nemumely a nemohly branit. Ucitele maji ucit cist, psat a pocitat, nikoliv FORMOVAT cloveka. 95% ucitelu, ktere jsem v zivote potkal, byli bezcharakterni svine. Tech par vyjimek si pamatuji dodnes.

34 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 2. června 2013 v 16:53

33 - Pane Hedvicku dekuji za fundovanou odpoved. Doufal jsem ve skrytu duse ze tak podobne to bude. Co se tyce ucitelu - mohu jen souhlasit. Znam z vypraveni svych predku jak cesky ucitele za protektoratu vyzdvyhovali vyznam Treti rise a ,,ucili,, deti spravnym postojum arijskeho cloveka. Po valce obratili a nahle ty same osoby meli plna usta socialistickeho cloveka ...ukous bych si nos kdyz si to vse predstavim do dusledku.

35 N. O' Hara N. O' Hara | 2. června 2013 v 17:19

[33]: Naprosto souhlasim.Moje neter delala ucitelku v public i private schools a svedomi ji nedalo pokracovat.Vseobecna moralka mezi vetsinou ucitelu je neuveritelne nizka.Pokavad vim ,tak uz jen katolicke skoly si udrzeli standard,coz se odrazilo i na celkovych,vladou sponzorovanych pruzkumech.Tech 95% je stejny jako odhad me neteri.Rodicum se vyplaci si najit soukrome ucitele,kteri svou ucitelskou zodpovednost berou vazne.Nemylimli se, byl to ten maly,zrzavy skret Lenin ktery si uvedomil dulezitost dostat pod kontrolu vzdelani.To stejne praktikuji komunisti v cechach, kdyz se snazi obsadit dulezite funkce v skolstvi komunisty.

36 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 2. června 2013 v 17:29

[35]: Je to pravda i o tech katolickych skolach. Moje deti v Kanade chodily do PUBLIC jen par mesicu, nez byl muj syn (bylo mu 6 let) napaden spoluzaky a ztlucen za bohorovneho a politicky korektniho prihlizeni ucitelu.  Pak jsem ja coby rodic VERBALNE napadl ucitele - podali na mne stiznost a moje deti po zbytek naseho zivota v Kanade chodily uz jen do katolickych skol. Stredni skoly a  university uz v USA vychodily na public schools a dcera pozdeji postgradual zase tri roky na katolicke univerzite v Miami.

37 gg gg | 2. června 2013 v 18:48

to je ale pekny vyblitek.... demagogie a propaganda jak vysita z Rudeho krava.. [:tired:]

38 gg gg | 2. června 2013 v 18:52

[26]: to poznas okamzite, jak prijedes do cech - v praze na letisti liid nasrani, smrdi a tak neochotni, ze by jsi je hnal svinskym krokem.... a pak si vlezes do taxiku.... O_O

39 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2013 v 19:19

Jen jedna jediná z těch provokací s otazníkem: Kdo umožnil bydlení mladým manželstvím v levných bytech, krátce po uzavření sňatku?  

Odpověď: Nikdo. Ten člověk prostě lže a to mám ověřeno nejenom svou vlastní zkušeností, ale také zkušeností prakticky všech mých tehdejších spolužáků a značné části příbuzných a známých. Praxe byla totiž úplně jiná, než to, co občanům údajně měli zajišťovat zákony a socialistická ústava. Mladí, a pak už ani staří, ve skutečnosti neměli, kde bydlet, a rozvodovost díky tomu stoupala až do astronomických rozměrů. Bytová krize byla stále horší a horší a pak už byla obrovská a nebralo to konce! Mladí byli ve skutečnosti odkázáni na staré po nekonečně dlouhou dobu, šance na byt prakticky neexistovala a i v případě bohatých a vymazlených "starých", kteří dostali příležitost zažádat pro své ratolesti o byt, jste museli čekat léta - nejméně deset let - alespoň na tu šanci, že na vás "možná" přijde řada. Pokud vás mezitím nepředběhne "řada" jiných. Nedá mi to, abych se neozvala, protože, ano, jak ten člověk v tom článku lže, to mi připadá až sprosté. Jistě. Dnes ještě k tomu nemáme peníze, ty jsme tenkrát neměli také, ale navíc pro absolutní většinu nebyla jiná možnost než bydlet ve státním – novomanželská půjčka vám byla prd platná, když ani to státní nebylo! Jestli to dotyčný SSoudruh poznal jinak, pak se musím ptát, kde tenkrát žil (v Praze určitě ne) a čím byl, kolik mu tenkrát bylo let a jak je v tom případě možné, že přišel rok 1989! To je přeci absurdní, kdyby to tak, JAK ON PÍŠE, bylo, PROČ BY SE TEN BLBEJ SYSTÉM ROZPADNUL? :-?

40 Drifter Drifter | E-mail | 2. června 2013 v 20:25

S potesenim vzdy rad ctu ty “Polopravdy” (viz link na clanek #30)asi proto ze by cela Pravda nikdy nebyla “NEWSWORTHY” v nasem senzace chtivym svete.
Pochopitelne ze jsou vyjimky kterych se novinari okamzite chyti, “I have a story” a leti s tim do redakce. Tak jsem si namatkou vyhledal ten pripad kde bily security guard ve skole (Ferndale, CA) zlomil zapesti cerne 16 let stare divce za to ze ji upadnul dort k narozeninam na zem.
Je to pochopitelne i na FOX news a Facebooku, ale jakmile to prelitlo Media, tak zadne zakonceni jak to dopadlo.
Je zajimave proc je ve skole “Security Guard” a proc jini rikaji ze dort nespadnul ale ze ho po nem hodila. (jeji bracha byl z te skoly vyhozen nedavno) Lekarska pomoc byla odmitnuta, ale hned si dala ruku do satku a kricela ze ji zlomil v zapesti. Po zavolani, jeji Matka prilitla a aniz by vedela o co jde zacala nadavat vsem do rasistu a navrhla aby policije zajistila toho bileho hlidace poradku, pri cemz ji Vice principal vysvetlil, ze by to nemela delat jelikoz ona a jeji dcera skonci na policii za napadeni statniho zamestnance “School Security”. Nedala si rici a tak skoncila u policie, nacez jako ucitelka v jine skole byla podle regulaci zprostena prace na 7 dni.
Pochopitelne se o tom dale nepise, protoze to uz neni zadna senzace a ctenare nezajima jak to vlastne bylo.
Obe moje deti meli to nestesti ze jsem je nechal vystudovat to co chteli a tak oba uci, jeden na vysoke a druhy na stredni skole. Tak jsem celkem dost dost obeznamen v tom jak to na skolach chodi, I s tim ze jedno vystuvalo v privatni a druhe ve verejne skole. Obe jsou dnes politicky zamereni do prava, ale nekdy mi to dalo praci jim vysvetlit levicove zamereni skolni vychovy a jak by se stali nevedomou obeti. Na stesti, na Universite se musi drit, a nikdo na nejaky “levicovy entitlement” nema cas. Neslozis skousky tak jsi na Universite zkoncil, ne jako na verejne skole kdy ucitel musi dat “passing grade” , jinak se hned hleda “racial motivation” a nebo chyba v ucitelskych schopnostech.
Privatni a Katolicke, Zidovske, Indicke skoly maji to vyhodu ze si studenty vybiraji, a tata by synkovi napraskal kdyby mu kluk dobre nestudoval za nejakych $ 15, 000 rocne ktere se plati predem a nevraci! Presto enrollment v privatnich skolach stoupa!!!

41 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2013 v 21:39

Oprava: měly zajištovat zákony - omlouvám se

42 Luis Luis | 2. června 2013 v 23:24

Dyt je to vsechno naprosto absurdni.
Necas odleti do Ruska olizat Putinovi koule, hned na to ma ODS trikrat vyssi preference bez toho aby se neco stalo a Pospisil se stane nejoblibenejsim ceskym politikem. Do toho ti kreteni vydaji do ruska obet raketeringu se statni ucasti a pri tom naprosto sovetsky obejdou ustavu a dalsi zakony.Asi proto ze na navsteve v Rusku se dozvedeli, ze uz nebude cas aby za to byli reseni. A okamzite se zacnou ve zvysene mire objevovat v novinach clanky jak je to v tom USA na hovno a jak jsou zli.
A na internetu zacnou primitivove takovouto ofenzivni propagandu.
Jsem zvedavej co prijde ted.
Doufam ze ti slusni maji dost rozumu na to aby zmizeli dokud je cas.
Prestante diskutovat a zacnete neco delat, nebo brzy budete jen tragicky cumet.

43 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 2. června 2013 v 23:52

Bude to pravdepodobne toto : Agent STB

Co se týče Miloslava Pokstefla Registrační číslo 72135 krycí jméno Mimosa datum narození 12.08.1943

44 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 3. června 2013 v 15:29

[36]:Ta situace ohledne kanadskych ucitelu, se Rostiku od te doby, co se stal ten incident s Tvym sestiletym synem hodne zmenila. Bohuzel jeste k horsimu! Ucitele, respektive jejich silne unie, doslova vydiraji, chteji, aby ucitele nemeli zadnou zodpovednost, sve pozadavky vymahaji stavkovanim a pouzivaji pri tom deti, jako rukojmi. Pri tom vsem, podle testovani studentu v porovnani s jinymi zememi jsou znalosti kanadskych skolaku (napr. v matematice) zalostne.

45 Drifter Drifter | E-mail | 4. června 2013 v 7:04

[39]:Mate naprostou pravdu, Komunisti zavinili bytovou krizi a nikdy se jim to nepodarilo vyresit. Po vetsine lidi zili jak Cinani, s rodici!

46 N.O' Hara N.O' Hara | E-mail | 4. června 2013 v 15:43

[2]: Pokstefle ty rudy Pako,jen tak pro vysvetleni : Smak je pocesteni slova v Jiddish " Schmuck". Schmuck je na pr. soudruh Filip,Grebenicek,Dolejs a samozrejme i ty.Kdyz se postavis pred zrcadlo a pravis.Zrcadlo,Zrcadlo kdo je nejvetsi Smuck pod sluncem,zrcadlo by pravdepodobne melo odpovedet.Ty Pokstefle jsi nejvetsi PRICK pod sluncem protoze se da predpokladat ze to zrcadlo neumi Hebrew.

47 Anti Anti | E-mail | Web | 4. června 2013 v 23:17

Prave jsem si pozvracel klavesnici. Ten kyd nekdo mysli opravdu vazne nebo to mela byt nechutna recese?

48 Anti Anti | E-mail | Web | 4. června 2013 v 23:21

[39]:pani Jirinko, spravila jste mi naladu. Ted uz mi jen zbyva uklidit tu pozvracenou klavesnici...

49 Anti Anti | E-mail | Web | 4. června 2013 v 23:31

[14]: co to blabolite? Jake moderni vybaveni? Spickove technologie? kde? V Cesku po 1989? vu jste spadl z Marsu? Ja tam v 1996 videl vybaveni, ktery bylo moderni kdyz jej Bata instaloval. A konkurence schopne sobestacne tovarny? Co to kecate? Vetsina jich zkrachovala, proroze vyrabela to co nikdo nikde nechtel, i kdyz se to Ceska vlada snazila zmodernisovat. A ten zbytek zkrachoval, protoze to Cesi rozkradli. Tam bylo zahranicnich firem co odeslo, protoze nemohli dale nest rozkradani firmy nejen zamestanancema na nizsich urovnich, ale i managementem a dokonce firmama co meli firmu hlidat pred kradezemi! Zazil jsem to tam na vlastni kuzi! Si vygumujte to socialistickou moralku z tech svejch komunistickejch palic a zacnete fungovat tak jak je to normalni v civilisovanych zemich a mozna se vam ten pseudokapitalismus zmeni v kapitalismus. To se podivite jak to najednou funguje. Ale to byste museli nejdriv postrilet tu komunistickou luzu, jinak se u vas nic nezmeni.

50 Luis Luis | 5. června 2013 v 0:18

[46]: Takovychto kretenu je hromada, byli a vzdy budou. Je to o zkouseni jineho zpusobu jak s co nejmensi namahou prijit ke zvanci. Tito kreteni jsou jen svine ale moc nebezpecni sami o sobe nejsou. Nebezpecni jsou ti, kterym to co pisi dodava inspiraci, protoze ti v sobe nosi predispozice ale bez schopnosti jejich formulace. Jakmile se takovyto plankton chytne takoveto nakazy, zavazbi se to symbiozou, jeden dava druhemu navod na darebarnu a cil, druhy mu to nazpatek oplaci dodavanim pocitu dulezitosti, velebenim a obdivem. Jak se to takto zavazbi, je uz pozde neco delat, to uz jen strilet. (Tady v Kanade existuje marxleninska strana, zkouseji to taky ale chybi jim k uspechu ten plankton)
Problem tedy vznika tim, ze mezi lidmi prestala existovat jednak prirodni selekce druhu a pak uz nejsou volne zdroje,vse uz nekdo vlastni, tim se stane ze se nam mob (ulice) premnozi. To se ted deje v cesku. Takze dalsich pristich dvacet let v prdeli a pak zase dalsi samet ....
Komunismus jako parazitisticky a laicky, empiricky system je schopen  existovat jen v takovychto cyklech, protoze je to uceni uzavrene a neni dovoleno teorii klasiku  dale rozvijet.  To je pochopitelne, protoze kdyby to bylo mozne, tak uz z toho davno komunismus neni.

51 Sráč Sráč | Web | 5. června 2013 v 10:36

[49]: V roce 1989 měly fabriky v ČR především mnohem vyšší náklady, než konkurence na západě. V 90. letech se zastaralé komunistické fabriky udržovaly při životě půjčkami od bank, u nichž se tak nějak nepředpokládalo, že se budou splácet. U ztrátových fabrik zůstalo státní vlastnictví, i když bylo maskováno přes nejrůznější fondy. Říkalo se tomu Bankovní socialismus.

Koncem 90. let vážně hrozilo nebezpečí, že státní banky zkrachují a lidi přijdou o úspory. Že se to Zemanovi podařilo stabilizovat považuji za zázrak.

52 Luis Luis | 5. června 2013 v 15:59

[49]: Co bylo horsi, tak nadbytecne zasoby ve skladech, material s vysokou ucetni hodnotou, ktery nikdo nepotreboval. Ve spojeni s uvery na to dojela hromada fabrik. Princip prosty - nic nebylo, tak radsi vsechno mit pro strejce Prihodu skladem. Jenze ono to zastaravalo, znehodnocovalo se rychleji, nez byly odpisy....

53 Rudolf Rudolf | 5. června 2013 v 16:08

Za socializmu byly nejen peníze, ale i lístky na potraviny. Živnostníci je sice nedostávali, tak dostat koupit třeba mléko - to nešlo. Později vznikly dionce tuzexové bony. To bylo něco ! To dnes není škoda ... :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama