Komentáře

1 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 5. června 2013 v 15:53

Typicky Cech nebo Ceska (a je jich priblizne 2 717 405 kusu zive vahy) ma na toto tema tento nazor:

JA VAS POSLU DO PRDELE KDYKOLI SE MI ZACHCE, POKUD TO ALE UDELATE VY ME, JE TO SVATOKRADEZ, VRAZDA, HANEBNOST A HNUS!

2 HankaK HankaK | E-mail | 5. června 2013 v 16:08

A mnozi teskaji http://pokstefl.blog.idnes.cz/
To je a bliti. Posluzte si.

Kdo vystavěl školní budovy, tělocvičny a hřiště ? Kdo opravdu zabezpečil bezplatné školství na všech stupních ? Kdo vystavěl kulturní domy a staral se o aktivity mládeže ve volném čase Kdo vystavěl kryté bazény, zimní stadióny, fotbalové stadióny, sportovní haly ? Kdo vybudoval bezprašné cesty, aby bylo spojení do každé vesnice? Kdo rozšířil výstavbu železničních tratí a proved elektrifikaci, aby bylo spojení po ČR ? Kdo zabezpečil levné spojení pro občany do vesnic od rána do půlnoci? Kdo poskytoval výrazné slevy v dopravě pro pracující, studenty, důchodce ? Kdo zabezpečil, aby vlakové a autobusové spojení bylo zabezpečeno na směnový proces pracujících v návaznosti ? Kdo vybudoval metro?
    Kdo prosadil lidem právo na svačinu, obědy, pracovní oblečení atd. v pracovním procesu? Kdo vystavěl vodní a tepelné elektrárny ? Kdo provedl elektrifikaci a plynofikaci v ČR? Kdo vystavěl mnoho nových továren a rekreačních zařízení ? Kdo vybudoval zemědělská družstva po celé republice, která byla obdivována i západem a byli jsme soběstační výrobou většiny potravin? Kdo vystavěl ty tzv. králíkárny pro občany, které mají dnes hodnotu miliónů? Kdo umožnil bydlení mladým manželstvím v levných bytech, krátce po uzavření sňatku ? Kdo zabezpečil, že věci pro děti byly za směšné peníze? Kdo dával nenávratné půjčky na výstavbu rodinných domků? Kdo dával novomanželské půjčky mladým lidem a za každé narozené dítě odečetl dosti vysokou částku z této půjčky? Kdo dával všem práci, takže měli všcichni  z čeho platit dluhy, nebyli proto potřeba hyeny v lidské podobě - exekutoři?

     Kdo zabezpečil, že nebyli bezdomovci ? Kdo zabezpečil, že i chudá rodina žila slušně a nikdo neživořil ? Kdo vybudoval v obcích vodovody a regulace potoků ? Kdo vystavěl ve větších obcích a ve městech Knihovny, Požární zbrojnice, Obchody, Policejní stanice ? Kdo zveleboval svoje obce a města bez nároku na jakoukoliv mzdu? Kdo dokázal dát všem svým občanům práci? Kdo zabezpečil, že každý podnik, každá vesnice měla zajištěnou bezplatnou zdravotní péči ? Kdo postavil nemocnice a zdravotní střediska? Kdo vystavěl telekomunikační, rozhlasové a televizní systémy? Kdo zabezpečil, že se lidé nemuseli obávat o svůj život na ulici, ve svém domě, bytě, ať už v noci nebo ve dne a cítili se bezpečně? Je mnoho otázek, které by bylo ještě třeba doplnit, ale není to až tak důležité. Je však třeba připomenout, za jakých podmínek se všechno dělo! Toto všechno trvalo 40 let !!!! Poválečná doba, tzv. socialistická, začínala v krajině zdevastované, místy vybombardované válkou. Infrastruktura byla zničená nebo v lepším případě poškozená. Neexistovala, žádná pomoc ze zahraničí !!!!
– žádné eurofondy! Ba naopak, západní země nelibě nesly, že není u nás nastolen kapitalismus, jako u nich ! Náš hospodářský rozvoj byl záměrně brzděn, aby došlo k rozpadu. Země se musela trápit s vnitřním nepřítelem - to všichni dnes vidíme a slyšíme, jaké množství lidí se hlásí k tomu, že aktivně bojovali proti tehdejšímu režimu. Přesto všechno, země hospodářský rostla. Co dokázaly naše vědecké týmy. Nehrozil nám krach, pamatujete nějaký dluh naší republiky v r.1989, když země byla sametově předána ???? Co hlásají dnešní vyvolení ? Co dokázal KAPITALISMUS za 22 let s touto naší zemičkou ???? Toto srovnání si může udělat každý ! To vidíme všichni, nestaví se králíkárny, kromě pár narychlo stavěných, montovaných zahraničních hal ( které možná brzy zase osiří), podnikání krachuje. Studenti, kteří v roce 1989 měli 18-22 let mají dnes 40-45 let.
   Tato generace si mnoho nepamatuje a nemůže ani porovnat situaci pravdivě se svou vlastní zkušenosti a nechá si lehce vtloukat do své hlavy nepravdy a učí to i své děti ! I ve školách se dnešní děti učí dějiny, které jsou mnohdy zmanipulované a nepravdivé ! Až vymře generace, která může hodnotit socialismus a kapitalismus, jelikož touto dobou prošla na vlastní kůži vše prožila, zůstane jen společnost absolutně neznalá skutečných dějin našeho národa Jen politologové a historici budou znát pravdu. Vlastně mnohým lidem tyto nepravdy vůbec nevadí a nemají zájem se nad nimi ani zamyslet! Proč ne, vždyť i vzdělání se dnes dá koupit za peníze a potom tu kvalitu zažíváme na každém kroku každý z nás! Ať je to u lékaře, u právní pomoci, u soudu, úřadech, na policii, ve školách atd. V Řecku je kapitalismus, kde se nenasytní politici a bohatí snaží dostat k moci a k osobním majetkům. Začaly platit jen principy nejmocnějších, síla peněz, moc bohatství jednotlivců - to je vyspělý systém ! Proč jdou lidé do politiky ? Jen naivní hlupák může uvěřit, že tito lidé se chtějí obětovat, aby udělali maximum pro lid této země, aby se nám žilo lépe .. Tlačí se tam proto, že si chtějí zajistit bohatství, touží po moci ! Do politiky bez peněz se nikdo nedostane, ledaže se stane figurkou mocných a dělá vše, co dostane za úkol ! Co vlastně jsou dnešní media ? Komu slouží ? Výlučně jen bohatým, o tom jsme se přesvědčili také mnohokrát. Kde dnes může zaznít pravda ? Kolik lidí je hrdo na to, že dokáže bez jakéhokoliv ostychu, lhát, podvádět a mnohdy i bez citu zabíjet? Toto je dnešní situace v ČR ! To nám přinesl nový demokratický systém ! Máte ještě národní hrdost?

3 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 5. června 2013 v 17:24

Jen par pripominek panu Machovi a pani Malev: Pane Machu, obavam se, ze jste nepochopil jeden z fundamentalnich principu svobodne spolecnosti, to jest pravo kohokoliv, ci cokoliv kritizovat, takze pise-li nekdo o Cesku, nebo kterekoliv jine zemi negativa, je to jeho svatosvate pravo, jistene konstituci a Chartou lidskych prav a svobod, kterou kazda (fungujici) demokracie prijala a zavedla do praxe. Pokud se nekomu kritika zda nepravdiva a tim poskozujici, ma pravo se odvolat a dozadovat se napravy u prislusnych justicnich mechanismu. Ze se Vam nelibi, kdyz nekdo pise o Ceskozlodejsku negativne (jinak se totiz o Cechoabsurdistanu, po zvoleni vypiteho normalizcniho komunisty prezidentem, psat ani neda), je zrejme dusledek Vaseho dlouhodobeho ziti v bolsevickem systemu, kde se tato vec tabuizovala. Vase poznamka, ze mnozi se meli za komunismu lepe, nez dnes je naprosto prirozeny fakt - za bolsevika totiz kazdemu kretenovi stacilo, aby se dal k nim a s bolsevickou legitimaci mel brany do (bolsevickeho) raje otevreny, mohl spokojene uzivat prebendy, ktere vrazedny bolsevicky system kolaborujicim poskytoval. S tim "jedinym cilem nazrat se hamburgery" jste na spatne adrese. Na tom zradle a chlastu totiz nejvice zalezi primitivum v Cechoabsurdistanu, kteri nostalgicky vzpominaji na doby v minulem rezimu, kdy pivo dostali za dve kacky a maleho panaka rumu za trojku. At uz se vam to libi, nebo ne, jsme narodem prituplych pivaru a zlodeju. Myslite, ze prehanim? Pro Vasi informaci: ve spotrebe piva jsme poslednich nekolik desitek let na prvnim, ci druhem miste na svete a ve spotrebe tvrdeho alkoholu jsme v roce 2012 byli na druhem miste v Evrope, kdyz pred nami bylo jen male Lucembursko. Podle toho to take vseobecne vypada a je to perfektne symbolizovano nasimi polistopadovymi prezidenty: Havel byl (mimo jine podle autentickeho svedectvi Jirky Wolfa, o cemz informoval na tomto blogu) notoricky alkoholik, Klaus udelal narodu mezinarodni ostudu, kdyz kradl v Cile pred TV kamerami a Zeman se diky vypiloze uz neni ani schopen udrzet na nohou, jak ukazal nedavny snimek z vystavy korunovacnich klenot, ze ktereho si delaly legraci i americke a kanadske noviny. S tim, ze delate za minimalni mzdu bych se na Vasem miste moc nechlubil. O Vasich schopnostech a celkove urovni to nic dobreho nerika!!!
Pani Malev,
rad bych odpovedel na otazku, kterou jste polozila: "Nebyli komunisti jednemi z tech nejhorsich svetovych vrahu?" Nebyli. Byli absolutne nejhorsi! Pro Vasi informaci: Globalne prokazanych vice nez 80 milionu vrazd, napachanych komunisty, nebylo dosud prekonano.

4 jaromir masa jaromir masa | E-mail | 5. června 2013 v 18:02

panem et circenses ... to za prve tedy hry v cirkusu kam nechodila jen luza, ale spise smetanka, napriklad cisar. za zabavu slouzilivyuleni krestane na ktere se poustely selmy ... a tomu se rikalo kultura, nebo civilizace, jak chcete.
jiz jsem tu psal, ze tyto vypady jsou kontraproduktivni, vite jedna zlooba vyvolava druhou.
mam ze vsech podobnych hadavych komentaru dojem ze je to k nicemu a o nicem.
hajzlove jsou v rusku, tady i v americe, tak nac se rozcilovat. kterej narod je chytrejsi, to je preci blbost, lide jsou individua anebo tojsou zplodiny blbcu.
takyme stve ve zdejsich novinach porad zpray typu dve cesi si zlomili nohu. dela to na mne dojem, ze ty noviny pisou nemecti zamestnanci nemeckych vlastniku a zamestnavatelu (vcetne frajhera von Hamburger) a cesti zamestnanci kteri museli na pocatku slibovat podniku vernost ve jmenu ceho jako ateiste to nevim asi neboha) to jen prekladaji.
sobne se domluvin anglicky, francouzsky, italsky, německy, polsky, rumunsky, rusky, slovensky, spaelsky  at mi vsichni krajcvajs, jsemevropan i hubou, srdcem i riti.
myslim to s vama dobre, delate americanum vic skody nez uzitku. nekdy mi to vsechno pripada jako mauldiarhee nebo hubni prujem. :-D

5 N.O' Hara N.O' Hara | E-mail | 5. června 2013 v 18:53

Jedna s podminek Kanadskeho emigracniho oddeleni byla ze pred nasim vycestovani jsme si museli udelat zdravotni prohlidku a to tesne pred tim nez nam bylo odnato cs.obcanstvi.Museli jsme, ja a manzelka jit na odber krve na kozni oddeleni v Praze 3.Sestra v ordinaci nas laskave upozornila ze v nasem pripade pouzije nove jehly,protoze ty stare se vyvarovali znovu a znovu.Jednalo se o kozni ordinaci kam se take chodilo s sifilisem a podobnym svinstvem.(ta sestra nam rekla , ze se vratila z USA a ze toho lituje a ze nam drzi palce)Dovedete si predstavit ze by to delali v USA a nebo v Kanade? Nemluvim o tom ze se jednlo o jehly tak silne ze podobne pouzivaji k nafukovani fotbalovych micu. Toto je jenom mala perlicka tykajici se toho jedinecneho socialistickeho zdravotnictvi.Jeste jedna prihoda ktera ale skoncila tragicky.Znama me matky byla operovana v Prazske nemocnici na Bulovce.Po operaci ,kdyz ji zasili zapomeli v dutine brisni kus gazi.Teprve az ta pani zemrela par dnu po operaci na akutni otravu krve to pri pitve zjistili. TAKZE JESTE JEDNA OTAZKA PRO SOUDRUHA POTSFELTA.Kdo me muze polibit prdel? Ty komunisticky blbe a se vsemi dalsimi kreteny kteri tvojim kokotinam veri.

6 N.O' Hara N.O' Hara | 5. června 2013 v 19:03

Zamenil jsem jmeno toho estebackyho SCHMUCKA .Jeho spravne jmeno je Miloslav Pokstefl alias " MIMOSA".

7 Drifter Drifter | 5. června 2013 v 19:10

Tento Komunista je autorem nekolika clanku jako je na priklad:
Jsme ještě Češi? "Po komunistickym vzoru, nedovoli diskuzi pod zaminkou slusnosti a nizke inteligence komentatoru".

Jen nejak zapomel ze diky te "DEMOKRACII" na kterou hazi vsechny nemoce Ceske spolecnosti muze tyto blbosti psat beztrestne.

Jsme ještě Češi?

   Jsme opravdu potomci těch, co žili za císaře Karla IV., co bojovali proti vlivu Němců do společnosti a bránili českou zem a český jazyk? Silně o tom pochybuji. Posledních cca 20 let svědčí o opaku.

         Rozhlédněte se kolem sebe. Anglické názvy obchodů a výrobků, reklamy na ně  od výrobců, jen přeložené do češtiny, názvy TV stanic: Prima family, Prima Cool, prima Love, NOVA Cinema atd. Pěvecké soutěže, jako např. Superstar apod zásadně v soutěžení anglicky zpívaných písniček. Je hezké, znát cizí jazyky, ale to nemá nic společného s podlízavostí a  lezení někam v tomto případě Spojeným státům. Jsme sice malý, ale suverénní národ s bohatou tradicí a dějinami a klidně se můžeme v tomto rovnat i těm velkým. Čeští císařové byli nadřazení králům a vládli velkým říším a nejen Českému království.

          Nepamatuji se, že by v minulém režimu, kterému se vytýkala závislost na SSSR, byly někde obchody s ruskými názvy, nebo snad v azbuce.  Ani pěvecké soutěže se nekonaly v duchu ruských a sovětských písní.  Dneska už je ten, co honem nepoužívá anglických názvů a nezpívá anglicky, ale česky, brán jako nějaký exot, nebo přinejmenším divný. Ta podlízavost (někdo si myslí, že je to světovost) se začala projevovat už i ve změnách jmen. Na NOVĚ máme zářné příklady moderátorek - Ema Smetana,  Petra Svoboda a další. Přičemž právě to zakončení příjmení u žen  - ová, je typicky české. Ale to by nebyly COOL, nebo IN že. Když přijedem do ciziny, vidíme někde české nápisy, hovoří tam někdo češtinou ( vyjma emigrantů)? Copak nejsme jim rovnocení?

          Jak dlouho bude trvat, než zanikne úplně český jazyk, úředním jazykem se stane angličtina a vrátíme se do do doby národního obrození,  kdy na prvém místě byla němčina a čeština byla podřadný jazyk, kterým mluvil jen plebs a bojovalo se o navrácení českého jazyka do celé společnosti? Pokud se bude i nadále pořád rozvíjet tento trend, tak to opravdu nebude dlouho trvat. Bohužel, nová generace už ztrácí pojem vlastenectví a pýchy na národ, ze kterého pochází, na prvním místě jsou peníze a pak t.zv. falešná světovost, to je podlézání jiným. I ti Američané,  po kterých se opičí, ať už pocházejí z kteréhokoli národa, jsou hrdí na to, že jsou američané, protože se v Americe narodili. V Česku je to pravý opak. A to, že je to pravda dokládají i znalosti žáků a studentů nejen z českého jazyka, ale hlavně z dějin českého národa. Při posledním mezinárodním hodnocení znalostí studentů z mateřského jazyka a dějin, byli čestí studenti ohodnoceni bodováním C-1 a C-2, což je nejhorší hodnocení.

           A to není pro nás zrovna lichotivé, bohužel.

8 TNT TNT | 5. června 2013 v 19:21

Naše Vlast je znovu postižena katastrofou,20000 čechu je bez domova.Ale tohle není zajímavé téma.Jen do tak do nas demokrati.Hledat kazdou hovadinu.

9 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 5. června 2013 v 19:52

[8]: tnt - tvoje reakce je reakce typickeho dobrocinneho idiota - neco jako ti co pomahaji hladovejicim detem v Africe nebo ta babizna Matka Tereza, co dostala miliony od Diany a jeji chudi v Kalkate stejne nemeli co zrat. Je to jak rikal Lenin: Nekritizujte dusledky, kritizujte priciny, soudruzi! Hladovejici deti a bezdomovci jsou je DUSLEDEK kurevskych rezimu, ktere je treba bombardovat z B-52 - treba i Prazsky hrad!

10 Seetal Seetal | 5. června 2013 v 20:19

Muj sen je mit hodne penez, mooc penez za tech strasne moooc penez bych si koupil 2 atomove bomby jednu bych daroval Praze a druhou Olomouci, nasledky by byli nicive a cesi by prestali skodit. Jen na ty dve bomby potrebuji penize, ani korunu pro sebe, vse bych zprostredkovane daroval cechum. O_O

11 HankaK HankaK | E-mail | 5. června 2013 v 20:44

[8]: Mate pravdu, za komunistu zaplavy nebyly.

12 N.O' Hara N.O' Hara | E-mail | 5. června 2013 v 21:22

http://zpravy.idnes.cz/zazrak-na-dunaji-rakousky-grein-zachranily-skvele-protipovodnove-steny-1qp-/zahranicni.aspx?c=A130605_164800_zahranicni_pul                              ;
Zatim co je v cechach hlaseno rabovani zatopenych domu,a jak TNT pise 20000 cechu je tam bez domova,rakusani  byli schopni se poucit z minule zaplavy,a byli pripraveni. JAK JE TO MOZNE ?

[8]:

13 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 5. června 2013 v 22:29

[8]:Ano. Česká Vlast je ohrožena, dvacet tisíc lidí je bez domova.

ALE ZKUS SI SÁM ODPOVĚDĚT NA OTÁZKU:

"Zabránilo to šmejdům, šmejdkyním, kriplům a kripliním, sráčům a sračicím na ODBORU DOPRAVY v Kutné Hoře, aby přestaly/i - vzhledem ke tragedii a přírodní katastrofě v Čechách -  buzerovat, otravovat, zastrašovat, vydírat, vyhrožovat a šikanovat lidi?"
ZABRÁNILO JIM TO V TOM, ABY UŽ DÁLE NESTRKALY/I PRST ŘIDIČŮM/ŘIDIČKÁM DO ŘITI ZA ÚČELEM ZJIŠTĚNÍ, ZDA JSOU ZPŮSOBILÍ PRO ŘÍZENÍ MOTOROVÝCH VOZIDEL?

14 Anti Anti | E-mail | Web | 5. června 2013 v 23:35

[7]: me by jen zajimalo, jak dlouho bude trvat nez zanikne nejen cesky jazyk, ale cele Cesko. Skoda, ze se toho nedoziji, protoze blbost kvete a buji velmi rychle, takze aby blbci vymreli, to je samovolne nemozne.

15 TNT TNT | 6. června 2013 v 1:11

Ja nechtěl obhajovat tenhle jeblej režim,ani pokřivený myšlení našeho národa.A k tomu rabování,doporučuji.Videa.Stream.cz Fenomen.Rabování.

16 jara jara | 6. června 2013 v 8:27

recko, kypr byvale teritory Byzantske rise byly zmrzaceny islamem/osmany a nyni EU pres Londonystan a Brusell, vykradena jako CSR a dalsi zeme byvaleho paktu.... Mimo jine maji dosti poleje a plynu ktery tezi BP a uspesne se blokuje od prijmu recka...
Inter Bankstery a typy Viktorkem Kozenym....

17 Sráč Sráč | Web | 6. června 2013 v 12:34

[12]: V Zálezlicích byla protipovodňová hráz skoro hotová, ale jeden vychcanej pičus chtěl vydělat a tak si říkal o horentní sumy za pozemeček nutný pro dostavbu hráze. Dírou voda natekla dovnitř a teď je tam škoda za 100 milionů. Jak by řekl Klaus, to je tvrdý, tvrdý, tvrdý byz byz byz byznys.

:-!  :-! :-!

18 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 6. června 2013 v 17:15

[17]:Milý pane Sráči, problém je v tom, že i každý vychcaný pičus má v LZPaS dáno právo nakládat se svým majetkem dle libosti. I přesto že existuje institut vyvlastnění majetku ve státním zájmu Komunismus ve Vás Vám dovoluje nazývat vlastníka majetku (pozemku) "vychcaným pičusem"?

19 Cestujeme ted po CR a SK Cestujeme ted po CR a SK | 6. června 2013 v 18:33

Potkali jsme 50 ti leteho dentistu (MuDr) jehoz manzelka je pravnicka.
Jeho slova byla nasledovna - penez mame dost ,ale penize nejsou vse , proc jsem se ja blbec neucil anglicky a neodesel pred 25 lety. Ja nedovolim ,aby jsi zde ma decka zkurvila zivot, tak jako ja ,decka musi vycestovat za kazdou cenu  v tom bordelu zde se neda vubec dychat.  Prosim tako hovori profesional s penezmi a rozhledem. :-(

20 Milan z Nevady Milan z Nevady | E-mail | 7. června 2013 v 2:34

Ja vim, ze moje poznamka se sem nehodi -
moje neter v Praze plave prsa do prace.

ALE: Jestli to nevite, PUTIN se rozvadi
a duma je nasrana. Zatim nevim
podrobnosti, ale chteji po nem aby rozpustil kabinet ..... a jede tam boj,
ze prekrocil hranice sve czarovske moci.
Tak sem mel velkou radost.
Uvedumuje si nekdo v klubu vubec, jak
NAS azbuci nenavidi?

A pro meho pritele Karla: vis, ze kdyz
nejaky "vychcany picus" tady odmitne
prodat pozemek, kde neco chceme stavit
na zlepseni situace pro "public", mame
tady CONDEMNATION, coz je zakon, kdy mu
dame market value a pozemek mu vezmeme.
Jaky je v tom rozdil? Stavba na jeho
pozemku zlepsi zivot tisicu lidi.
Ten muj most se jeste nestavi, kvuli
takovemu picusovi a uz se melo po nem
jezdit. Soud se tahne a letos ten po-
zemek budemem mit. Stavba krizovatky,
ktera by prospela a prospeje 150.000
cestujicim denne v kazdem smeru, stavba se kvuli jednomu picusovi zdrzela 7 let.
A on to stejne prohraje!

Tak si vyber! Srac jen napsal fakta -
ja bych se mu omluvil.

21 Pametnik Pametnik | 7. června 2013 v 2:50

[19]: Presne proto jak to sam rekl "protoze jsem blbec." A kdyz ma tolik penez proc neposle potomky studovat pryc z CR aby se nestali "blbci" po tatinkovi ktery takovym je?

22 Na tom se pracuje Na tom se pracuje | 7. června 2013 v 10:47

[21]:deti anglicky umi a delaji posgradual study  (mozna i vite co to je) v zahranici :-)

23 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 7. června 2013 v 22:00

[20]:Ahoj Milane. V žádném případě se omlouvat nemíním a stojím na svém. O institutu vyvlastnění jsem psal. Je tady také a vyvlastnění ve "veřejném zájmu" je možné a onen "píčus" taky tak dopadne.

Podstatné Je v tomto chování státu. Stát má v tomto jasno a k majiteli se chová naprosto velkopansky. Má totiž své vlastní metody, vlastní ceníky a velmi zvláštní přístup.

Ceny pozemků mají různé ceníky:

1 Cena administrativní: Je státem stanovená cena pozemků pro daňové účely (daň z nemovitostí, daň z prodeje nemovitostí, darovací daň, dědická daň atd.)Obvykle desetinásobek ceny tržní.

2. Cena produkční. Je odvislá od výdělku, (zisku) který zemědělec dokáže z metru čtverečního vydělat. Je naprosto minimální. Řádově v tisícinách koruny.

3. Cena tržní. (Tvoje "market value") Odvislá od ceny produkční. Neprodukuje li půda, je její tržní hodnota nízká. Je to logické?

Vlastním pár metrů půdy po rodičích. A nyní Ti uvedu modelový příklad:

Administrativní cena na žírné Hané je dejme tomu 20,- Kč za metr čtvereční. Daň z nemovitostí je dána 0,75% z administrativní ceny. činí to tedy 0,15 koruny ročně. (Za 10let je to 1,15 koruny, za dvacet let je to 2,30 koruny.

A světe div se, tržní cena metru čtverečního na žírné Hané je 2,50 Kč.

A nastupuje stát, a chce mi dát cenu tržní, přičemž mě daní z ceny administrativní. Nedá mi tedy ani to, co jsem státu za dvacet let odvedl.

Používá jakousi cenu pro zdanění, ale na druhé straně by rád kupoval za tržní. Podivné chování. Nebylo by lépe, nakupuje li stát, podotýkám, ve veřejném zájmu, nabídnout minimálně onu cenu administrativní?

Ve Tvém případě. Co kdyby jsi uvedl, jaká je tržní cena za metr v okolí Las Vegas Blvd a někde jinde, kilometr v poušti? Je tržní hodnota jiná, vyroste li na pozemku kasino, nebo vyroste li tam Joshua three?

Já se domnívám, že má li zemědělec vytrhnout na metru čtyři řepy, pak je tržní hodnota pozemku pod dálnicí, povodňovou hrází daleko vyšší právě z onoho záměru k použití pozemku. Kasino bude vydělávat víc, než čtyři řepy, Dálnice bude vydělávat víc než čtyři řepy, povodňová hráz svým způsobem vydělá víc než čtyři řepy. Proč bych tedy měl prodat pozemek za nadiktovanou cenu čtyř řep? Tržní hodnota by se měla logicky odvíjet od ekonomické studie výsledku stavby, kterou tam postavím, ne od čtyř řep. LZPaS nečiní rozdíl mezi majetkem mým a majetkem státu. Já jsem stejně plnoprávný vlastník jako stát. Dálnice i hráz přinese státu daleko víc než přinesou čtyři řepy. Vlastním li cokoli, co někdo jiný chce zhodnotit, na čem chce vydělávat, pak tržní hodnota prostě musí být úměrná onomu záměru. Povyšovat záměr veřejný nad zájem soukromého vlastnictví hraničí s komunismem a tržní hodnota mezi metrem kasina,  metrem dálnice či povodňové hráze poměřená čtyřmi řepami je vydíráním.

Milane, myslím, že jsi pochopil. A pokud jde o omluvu, požádal bych pana Sráče o odvolání svých velmi hanlivých slov.

Měj se, Hezký víkend. :-)

24 Nguyen Nguyen | E-mail | 8. června 2013 v 3:06

Casto vas ctu,ale do vase- a nejen vase- moderovane diskuse bych nechtel psat.To uz neni zadna diskuse.

25 Milan z Nevady Milan z Nevady | E-mail | 8. června 2013 v 4:12

Mily Karle,

Dekuji za obsahle vysvetleni, ale nejak
tam nenachazim "prospech a zlepseni situace" pro lidi, kteri jsou zakladem nasi splecnosti a my pro ne DELAME!
A Ty jsi to konecne rekl - povysovat
verejny zajem nad osobni snahou dostat co nejvic penez - to se musi nejak kontrolovat a nehranici to s komunismem.

Nechapu, co by Srac mel odvolavat, kdyz
napsal pravdu? Ale uz to necham. Mame
podobne nazory ale v necem "trochu" jine. Ja kvuli tomu picusovi uz byl 6x
u soudu a konecne mu dosly naboje. Bude rad, ze za ten pozemek vubec neco dostane a CHAMTIVOST  neni hezka.

KDO Z TOHO NECO ZISKA? ANI ON NE, PROTOZE MU VSE SEZRALI PRAVNICI.

A krizovatka se uz (8 let) stavi!!!!!!!
Ja uz mam vse ready, Nevada Power dala
280 kV transmission pod zem (3 miliony)
a Kinder Morgan utratil skoro 2 mil. za
to ze snizili 2 vysokotlakova (1400 PSI)
potrubi, kde zasobuji Nellis AFB a nase
cele velke civilni letiste kerosenem.
A to AFB je Air Force STRATEGIC AIR
COMMAND!!!!!

A vezme to jen jednoho picuse.......

26 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 8. června 2013 v 22:40

[25]:Dobrá, Milane, hovoříš o CHAMTIVOSTI. Ano, není hezká, tahle vlastnost. Nicméně, jinou nehezkou vlastností je i LAKOTA. A já se zcela právem mohu domnívat, že právě ona LAKOTA státního orgánu způsobila to, že jste se rozhodli soudit se a pozemek vyvlastnit. Oprčit onoho chamtivého pičuse a dokázat mu, že je to stát, státní úředník, kdo mu klepne po chamtivých pařátech. Co se ale stalo?

Křižovatka mohla již (dle Tvých slov) 8 let fungovat. Ekonomický zájem společnosti mohl již 8 let fungovat, přinést prospěch veřejnosti i státu. O jaké peníze stát, veřejný zájem, společnost ..... přišla, nefunguje li cosi již 8 let? Soudní náklady, posudky, rešerše navíc? Možná jste na HAMIŽNÉM pičusovi ušetřili milion, následná škoda mohla být miliarda. Spočítal někdo "společenskou škodu" vzniklou faktem, že HAMIŽNÍK chtěl možná o dolar za metr víc?

Zadej si Milane rešerši, oč "společnost" přišla osmiletou neexistencí Tvé křižovatky. Předpokládám, že to bude stonásobek toho, oč se nějaký píčus hamižnickej soudí.

Funkce státu, kraje, města, obce spočívá ve faktu, dokázat, že jsme schopni prásknout přes hamižnické pazoury hamižníka, ať to stojí co to stojí? Stát, kraj, město , obec jsou těmi nejhoršími ekonomy. Nepracují totiž se svými penězi, ale s výpalným ve formě daní. S penězi veřejnými. Nemajíce k nim vztah. Výsledkem je jen vyhraný soud, prošustrované peníze nejsou počítány.

Dokazují pouze fakt, že vlastnictví státu a soukromé osoby není rovnoprávné. Občan je ovce, kterou stát ostříhá, ať to stojí, co to stojí.

Výsledkem je materiální škoda státu, společnosti..... A jeden nasraný ukřivděný, ve stát nevěřící občan.

Prošustruji li milion jen proto, že jsem nechtěl vyplatit sto tisíc pak si nezasloužím než nakopat do řiti. Zepředu.

Že se mnou o5 nebudeš souhlasit.

Měj se
Karel

Měj se Karel

27 Milan z Nevady Milan z Nevady | E-mail | 9. června 2013 v 3:19

Karle, tohle je diskuze u teplyho piva.

Moje zivotni filozofie je a vzdy byla - ze i kdyz jsem hral muziku, kterou jsem nekdy moc nemel rad, jako profik jsem hral tak nejlip jak jsem mohl a umel.

Ve staveni dalnic, mostu a krizovatek je to tak, ze prospech publika, ktere na tom jezdi do prace atd., je dulezitejsi nez nekdo, kdo se stavi na hlavu z chamtivosti. My to z LAKOTY
nestavime. Nase funkce je to lidu ulehcit. Ten traffic!

A lidi se mnou nesouhlasi v mnoha vecech
coz je krasa OPRAVDOVE demokracie.
Myslis, ze mi to vadi?

Komentáře jsou uzavřeny.