O národní hrdosti

23. srpna 2013 v 16:39 | MUDr. Jaroslav Lhotka |  Clanky jinych autoru
Za rakouského mocnářství tvořili Češi hrdé plémě Slovanů a nestyděli se za ně, dokonce se k němu hlásili šlechtici a měšťané, i když jim český jazyk působil vyjadřovací obtíže. Tehdy jsme byli opravdu chudí, utlačovaní nešťastnou národnostní politikou habsburského trůnu vůči Čechům, vysmíváni germánským šovinismem, ale přes to všechno jsme byli hrdi, že jsme Čechy. Byli jsme chudí materiálně, ale ne duchovně. Palackého slova "Byli jsme před Rakouskem, budeme i po něm" se nesla národem. Hudební génius Smetana zhudebnil "Má Vlast" na věčnost.

Dnes, bez dozorce KSČ a velkého bratra od Východu zbaveni, máme možnost zase být tím, čím jsme bývali v historii. V cizině raději mnozí mluví lámanou němčinou, nežli by prozradili svůj rodný původ a svou vlast. Bojí se, aby nebyli počítáni mezi ty národnosti, které v zahraničních samoobsluhách kradou. Potkám-li u nás Němce, dává okatě najevo svým hlasem, že jím je a bude, často až příliš vyzývavě. Velký Angličan vás projede od hlavy až k patě, než se rozhodne, aby k vám pojal jakousi náklonnost uznat vás za rovnocenného cizince. Pokud ano, je z něho velmi příjemný partner v dialogu. Vážím si rodilých Angličanů, protože jako západní Němci mají vlastnost nekrást. Tato vlastnost byla u nás nahlodávána už po takzvaném osvobození Rudou armádou, aby za komunismu "co je tvoje, to je moje", bylo rozšířeno v majetku nás všech - v národních podnicích "kdo nekrade alespoň hodinu, okrádá svou rodinu". O Američanech vím své, poznal jsem je v Českém ráji, když jsem tam pracoval jako důchodce; jsou hrdí na svou vlast, až to někdy hraničí s nafoukaností. Poznal jsem i Estonce v Českém ráji - v Prachovských skalách. S nimi se nejčastěji dorozumíte angličtinou. Dávají najevo, až nápadně, že ruština je pro ně jazykem diktátora a tak jsem neměl šanci ani němčinou se dorozumět. Pravděpodobně to vše je důsledek utlačovatelů, jimiž byli jak Rusové tak i Němci. Počítám je mezi národy s disciplinou, jak se chovali v Českém ráji.

Jaký vzor mohou dát mladé generaci Čechů k pěstování národní hrdosti představitelé tohoto státu? Kdo lže a podvádí a ještě k tomu krade ze společného koláče, od takových lidí nečekejme národní hrdost. Dávat prezidentskou amnestii jako to provedl Václav Klaus k 1. lednu 2013 zlodějům a příživníkům, ničemům a zločincům, je ukázkou, na jakých základech je budována budoucnost tohoto národa. Tomu se říká míra jednoho metru? Nevěřím, že národní hrdost je v národě potlačována odpouštěním a láskou k vandalům, zločincům, velkopodvodníkům. Příčinou je zavržení mravního kodexu křesťanů v rámci postupující globalizace pod standartou "Bez Boha a Krista." To už tady bylo!

Národní hrdost to také znamená úctu k odkazu předků a lásku k rodnému domu, v němž jsem se narodil, k rodné hroudě, ke gruntu. Celé generace žily na gruntech, ze kterých byly násilně vyháněny již od tzv. osvobození 1945 generací bezbožníků, kterým nebylo nic svaté. Sedláci, kteří bránili půdu a statky před kolektivizací, bránili ten nejvlastnější základ kdysi hrdého národa. Rodiče nikdy nespojovali pracovité hospodáře s nacistickými zločinci po válce. Neházejme je do jednoho pytle a držme se Božího příkazu "Co nechceš činit sobě, nečiň druhému!"

Ať se dívám na československý stát z jakékoliv strany, všude vidím míru dvojího metru, která vyústila k zániku Československa. Můj dědeček říkával, že ze všech režimů, které prožil, byl nejmoudřejsí ten rakouský, nežli přišla světová vojna. Nebyla nezaměstnanost, pracovat se muselo, nelenošit, nekrást, podle hesla "S poctivostí nejdále dojdeš!" byla v lidech národní hrdost.

Nacistické zločiny byly odsouzeny a svět je neustále s nimi seznamován. Dnes se používají jako strašák v poli. Je to snaha o manipulaci myšlení veřejnosti, když vidím nepotrestané zločiny a zločince komunismu u nás. Už za prezidenta Masaryka se republika stala rejdištěm podvratných elementů "Schwarze Front". O tom se dodnes mlčí. Nepotrestané zločiny stále volají po PRAVDĚ a kompetentní místa státní správy zarytě mlčí. Jak si má mladá generace v Augiášově chlívu pěstovat národní hrdost? Musí nežít s voly v tomto chlívu, distancovat se od nich a dávat to najevo, že k nim nepatří, vyhledávat osamocené jedince, kteří říkají a píší pravdu. Kdo lže, pozná se po nesplněných slibech.

Prezident dr. Emil Hácha byl českému národu vydáván za symbol zrady a kolaborace s nacisty. Kdo nezná historická fakta a nebo neměl odvahu pozvednout hlas proti komunistickému pojetí kolaborace s nacisty, nemůže pochopit velikost ducha těch, kteří pro národní hrdost k trikoloře byli po válce popraveni a do dnešních dnů se nedočkali posmrtné nápravy z Pražského hradu k 28. říjnu 1918. Solidarita skutečných pravičáků je podmínkou k dosažení úspěchu nad lží. To je smysl pro pořádek a spravedlnost ve státě, kde neexistuje po desítky let pojem čest, národní hrdost, pravdomluvnost u prezidenta a státních orgánů.

Jsme chudší jak po třicetileté válce, na Bílé hoře začaté. Přírodní zdroje uranu rozdány zadarmo velké zemi povalečů a lenochů pod rudou standartou. Nic se však nesvedlo na neschopnost vůdců českého národa. Sovětský svaz nedělal nikdy nic zadarmo.

Osvobození v květnu 1945 náš národ přišlo draho. Že Velká Británie uzavřela za války spojenectví se Sovětským svazem se dá omluvit. Není však omluvitelné, že primas anglikánské církve, arcibiskup canterburský, vyslovil ve svém projevu za války zbožné přání pomoci sovětskému komunismu v boji s nacismem. Není též omluvitelné paktování katolického kněze Mons. Jana Šrámka u Stalina v Kremlu, když jel v prosinci 1943 z Londýna do Moskvy jako předseda exilové vlády společně s dr. Benešem podepsat "bratrskou" smlouvu na 20 let, přestože papežská encyklika "Proti komunismu" zakázala katolíkům paktování s komunisty za cenu exkomunikace. Nikým nezvolená exilová vláda v Londýně natropila českému národu tolik ohavností na duchu, že dodnes v tom jsme jako národ namočeni po krk v parlamentní demokracii a nedovedeme se zbavit Benešových poválečných dekretů, vyjadřujících mstu vítěze nad poraženým. Z toho nemohu mít v těle národní hrdost jako Čech. Méně problémů by bylo po válce s Němci v pohraničí nežli s Cikány!

Vždycky, když politici dělají protinárodní politiku, tak na ni doplácejí prostí čeští lidi s ctnostmi a národní hrdost se vytrácí z českého národa, vládnou nectnosti, roste kriminalita a zločiny, ale i apatie k problémům dneška, lidé se uzavírají do ulity a myslí si, že se tak vyhnou problémům doby, opovrhujíce národní hrdostí.
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 23. srpna 2013 v 19:16 | Reagovat

Je dobre ze jste si to rozmyslil pane Hedvicek.Prece nemuzeme ocekavat od nasich nepratel aby nas milovali.Rvat se s bestii do uplneho konce je umeni statecnych.Vzdyt mamy starych reckych bojovniku rikali svym synum,Vrat se mi se stitem a nebo na stite ale nikdy ne bez stitu.

2 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 23. srpna 2013 v 19:55 | Reagovat

Ja jsem si nic nerozmyslil, Pane Haramule. Autorem clanku je MUDr. Jaroslav Lhotka - nikoliv ja. Ja uz nemam co bych dodal :-)

3 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 23. srpna 2013 v 20:11 | Reagovat

Je to skoda.

4 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 24. srpna 2013 v 10:11 | Reagovat

Moje rec.

5 Vlastik Vlastik | 24. srpna 2013 v 20:20 | Reagovat

Take rikam, ze je to skoda. Vase komentare,pane Hedvicek, mne chybi.

6 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 8:11 | Reagovat

Je dobre vedet toto: Pokud se Bestie nema s kym rvat, nakonec zabije sama sebe.
Neznamena to, ze se nemame pokusit ji zabit, ale znamena to, ze za urcitych okolnosti nemusime riskovat vlastni zivot.

7 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 27. srpna 2013 v 15:43 | Reagovat

Pepo, silne pochybuji o tom ze SATAN nekdy spacha sebevrazdu. Samozrejme,bestie
te muze zabit velice snadno, i ja jsem si toho vedom.Telo muze dostat, ale dusi ne a o tu prave Satanovi jde.Satan byl jiz davno porazen, a to pred dvema tisici lety.

8 Drifter Drifter | E-mail | 28. srpna 2013 v 3:08 | Reagovat

"O národní hrdosti" zajimavy clanek ktery nasleduje obrazkem "Bold Eagle fucks Canada Goose".
Nevim jak se kanadani na to divaji, ale po 9/11 300 US letadel pristalo na letistich Kanady kde ani nebylo misto je parkovat. Kanadani prijmuly do svych domovu cestujici at byli od kud byli, kanadsti pozarnici a dobrovolnici odjizdeli do New Yorku pomahat na vlastni utraty. Tehda prezident Bush podekoval Kanade za bratrskou pomoc severniho souseda se slovy "V nouzi poznas pritele".
Jen nevim jak by se na ten poster Kanadani divali dnes, kdyz uz je ta rec o "O národní hrdosti".

9 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 28. srpna 2013 v 9:11 | Reagovat

[7]:O tom, ze satanu pachajicich sebevrazdu je, bylo a bude vzdy jak nasrano, nemusis mit zadne pochybnosti. Staci si precist kterekoli denni zpravy ze sveta.
A pokud pozadas, poprosis o vyssi ochranu, jini satani se muzou samou snahou rozkrajet na kousky (treba semtamtexem) a stejne ti nezkrivi ani vlasek!!

10 Jirka Jirka | 28. srpna 2013 v 15:01 | Reagovat

Vážení,
většina národa volila pana Zemana, tak o jaké hrdosti na co může být řeč? :-(
A co "propiskový prezident"?
Ryba smrdí od hlavy a od většiny, která volila jak volila.

11 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 28. srpna 2013 v 18:13 | Reagovat

[9]: Nemam nic jineho cim bych ti oponoval Pepo.Plne s tebou souhlasim.Satanu je plno
Lucifer je ale jenom jeden.

12 Charles Bernreiter Charles Bernreiter | 31. srpna 2013 v 1:08 | Reagovat

[8]:  Ten orel, jebajici Canada Goose v letu me rozesmal. Avsak na rozdil od pana Hedvicka si nemyslim, ze v Syrii
by se mela Amerika momentalne angazovat,
protoze souhlasim s presidentem Zemanem (neuveritelna udalost),ze se tam jedna o souboj mezi dvema zly, a intervence neprinese America nic dobreho.
Podle meho nazoru Sarah Palin ma pravdu, kdyz prohlasila, ze at to mezi temi muslimami vyresi sam Alah .. .

13 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 31. srpna 2013 v 18:22 | Reagovat

Ja si nemyslim, ze by USA mela zasahovat v Syrii. Souhlasim s Palin. Obe strany jsou muslimove. USA by mely podporovat jen takove co nervou Allah Akbar.

14 Vlastik Vlastik | 2. září 2013 v 22:59 | Reagovat

At si je Allah v te Syrii rozsoudi sam. Je to jedna pakaz. Penize na to nemame a jeste nam budou za to vsichni nadavat. Takze co z toho America bude mit?

15 jara jara | 10. září 2013 v 8:51 | Reagovat

ano a 300 spartanu pod velenim krale Leonidese zastavili celou tisiciletou armada persanu, mimo jine take tetovanych a piercing jako dnesni moulove/blbove... a tim zachranili celou zapadni civilizaci ktera se dnes ztraci pres Novy svetovy Bordel otroctvi a beznadeje.
Ano byli to anglani kteri pripravili Velkou rijnovou rozbili Rakousko-uhersko za pomoci prezidenta Wilsona a tim pripravili hruzy 2 svetove a dnesni cesty pro Bew World Order ktery skonci velkym nestestim a krachem cele civilizace zeme.[1]:

16 jara jara | 10. září 2013 v 8:56 | Reagovat

a Satan pujde do jezera ohne a s nim I vsichni lumpove, vcetne vetsiny ceske a jiz nyni I USA vlad. co udelali v africe, afganistanu, lybii a snad I syrii na zaklade lzi z BBC
a pres 6000 tech nejlepsich chlapcu z USA kvuli Britskemu neoimperializmu jiz nezije, jen sirotci zustavaji. Ano novy svetovy bordel. [7]:

17 jara jara | 10. září 2013 v 8:57 | Reagovat

ano, jak je psano v zalmu 91 a 23, Pisma Svateho[9]:

18 jara jara | 10. září 2013 v 9:00 | Reagovat

vse je opet rizeno z lpndoniostanu, jako I mnichovska "zrada" jejich pohunku vystudovanych v Oxforde vcetne Kozeneho a klause[12]:

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama