Září 2013

Kladl jsem odpor plynem...

30. září 2013 v 15:46 | Ing. Josef Sedlak |  Clanky jinych autoru
Trochu mi to vzpomínání vybavilo různé příhody, např. jako když s. Klaus vzpomínal jak jako 3 letý chlapec budoval v 45tom v Praze barikády.

Já něco podobného, ale v 53.

Zemřel s. Stálin. 5. března 1953. A do 8. třídy ZŠ v Brně Táboře přišel náš třídní pan učitel Jura. A že když s JVStalin zemřel, že je na nám. Rudé Armády katafalk a že tam někdo musí za třídu jít jako čestná stráž. I vybral mě, že bydlím nejblíže. Doma prohlásili rodiče ať tam jdeme s bratrem oba, ať se vzájemně hlídáme, ať se večer netouláme.

Sraz byl v kavárně Muzeum, dole, v klubu. Tam nás seřadili do čtyřstupů, uprostřed dva dospělí a na bocích děti.
A šli jsme smutečním pochodem k pomníku rudoarmějce, toho, co nyní generálkují. A tam se stálo za smuteční hudby asi 15 - 20 minut a potom se zase ty stráže měnily.

No, a při tom stání se mi začaly pohybovat vnitřnosti. A v tom duševním pohnutí se vnitřní tlak uvolnil se zvukovým efektem. Bratr za mnou se uchichtl. Vedlejší soudruzi sikali.

Když jsem to druhý den vypravoval ve škole, tak mi to ostatní hoši dá se říct i záviděli. Ale pan učitel Jura znovu nepřišel.

Ale z pár dnů se situace opakovala po 14. březnu 1053, když zemřel Klement Gottwald. A pan učitel Jura opět. Ale tentokrát se zvedl přímo les ochotných rukou. Pan učitel z toho měl radost. On totiž získat ty členy na čestnou stráž obdržel jako stranický úkol. No, přihlásilo se asi tak 5 hochů a já když nás bylo tolik tak také.

Vše probíhalo jako za JVS. Ale když jsme stáli u toho katafalku, tak jakoby ty moje problémy před 9 dny se penesly ny ty moje spolužáky. A to už bylo jako plynový útok. Dospělí souzi opět prskali a po cestě zpět do Muzejky, že …to se musí vyšetřit ze které jste školy… Ale my jsme se po cestě rozutekli.

Tak vidíte, jak také člověk mohl klást odpor! Nejen stavěním barikád. Plynem!


Pepa

Nakupujici z Walmartu

29. září 2013 v 20:25 Clanky jinych autoru

Nakupujici ve Walmartu... Jiste jste dostali uz vickrat emailem (od tech ruznych ceskych nenavidicu Ameriky) ty radoby vtipne fotky nakupujicich ve Walmartu, majici oblecene nejake silene obleceni nebo tak neco. Ty fot jsou vzdy odnekdu z Californie, co jineho levicackeho statu. V normalnich statech - kde nevoli Obamu to ale vypada takhle.

Tohle je treba hospodynka nakupujici ve Walmartu v Mississippi. Be state Mississippi neni zadne povolebni vyzadovano, abyste mohli otevrene nosit zbran (ano musi vam byt 18 let) a pokud projdete "background check" (jako ze nemate kriminalni rejstrik) tak dostanene i povoleni nosit SKRYTOU ZBRAN (a to vam musi byt aspon 21).

Zlociny spachane se strelnou zbrani jsou zde nejnizzsi v celem USA. Proc asi? Ani zadne strileni ve skole?

Pohreb

28. září 2013 v 17:07 Clanky jinych autoru


Ciganske matinee

26. září 2013 v 20:19 Clanky jinych autoru

Zhledl jsem to pozorne a jsem nazoru, ze se vlastne nehadaji (nerozumel jsem ani slovo, krome vyrazu "stara pica"), ale predvadeji nejaky folklorni divadelni kus. Mozna je to nejaka divadelni hra Vaclava Havla prelozena do ciganstiny. Dulezite je si povsimnout, ze nikdy nervou soucasne, ale stridaji se v tom rvani, jak se jeden unavi, tak nastoupi dalsi.

Nepovazuji to za nic odstrasujiciho - Obamu na vas - ten je horsi!

Ceske ucitelky...

25. září 2013 v 19:58 Clanky vzpominkove a recyklovane
Ceske ucitelky vzdelavaji ceske zaky a zakyne v Chebu 1939. Neni nad CESKE vzdelani, je svetove.Odpoved M.V.

24. září 2013 v 2:07 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Ctenar M.V. mi napsal do diskuse:
Milý pane Hedvíčku,
povězte svým čtenářům, kdy jste co pozitivního na tomto světě vykonal? Případně, zamyslete se, máte-li tu schopnost, komu ku prospěchu Vaše trousení hov_nek po internetu?
Proč např. Kamila, která byla u smrtelného lůžka Ctirada, nebo Honza a další přemýšlet mohou (děkuji, Honzo) a Vám tento bolestný úkon činí nepřekonatelné potíže.
Předstíráte-li, že občas čtete některá česká média, mohl jste si všimnout, máte-li tu schopnost, že editoři, nebo i sami reportéři často zkracují odposlechnuté výroky a smysl sdělení jim bývá stejně ukradený jako Vám.
Mám i dnes za to, že den, kdy člověku odešel přítel z nejmilejších, není vhodnou chvílí oddávat se bulvárním spekulacím, které nemají-li odbornost lékařské zprávy, stávají se okamžitě předmětem zpochybňování ze strany bolševických zločinců, které Ctirad přitahoval, neustále na něj nestydatě útočili(podobně jako Vy dnes), protože se jimi nenechal dobrovolně zabít, ale ukázal jim, že se jich nebojí a s nasazením vlastního života se jim postavil.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.
Je jen na Vás, půjdete-li ve stopách Ctirada, Josefa, Milana a dalších jejich statečných spolubojovníků, nebo zůstanete trčet ve svých hromádkách. . .


Mily pane M.V.,
dekuji za nahravku ve forme vaseho patronizujiziho komentare, obzvlast s tou hnupskou prazskou otazkou "kdy jste co pozitivniho na tomto svete vykonal?". Ze o mne toho moc nevi lidi, co mne nemaji radi, ruzni kolaboranti, havloidi a snobi, to je podle mne uplne v poradku a nehodlam to menit. Mi pratele a blizci velmi dobre vi, co jsem kdy na tomto svete vykonal pozitivniho a ze strany negativni taktez vi, kolik "skod na lidech a materialu jsem zpusobil nepriteli" (to byla pro mne pochvala). Ja sam to shrnuji ve smelou formulizaci, ze "zil jsem tak, abych se za to nemusel nikdy stydet". A ted prichazi moje protiotazka: MUZETE O SOBE RICT TOTEZ? Muzete to rict sam o sobe sebekriticky, pane M.V. - kdyz uz tedy na mne tady povysene hazite ramena a delate machra? (Poznamka: Pochybuji!)

Popudila mne vase zminka o mem udajnem "trouseni hovinek po internetu". Prave jste slapl na minu, pane M.V., tak se moc nevrtte, nebo to bouchne. Vy sam (stejne dobre jako ja) velice dobre vite, co bylo mozne v dobe naseho mladi a letech pozdejsich. Ja, na rozdil od vas, jsem byl z pomeru, kdy pro mne bylo mozne a bylo povoleno tak uplne hovno, snad proto dodnes semtam utrousim na internetu hovinko, snad proto jsem se nikdy nestal propagandistou ci publicistou (to je totez) komunistickeho rezimu a jeho prominentem.

A kdyz jsem opustil vasi (ne moji) vlast, byl jsem za to radne odsouzen do vezeni (v nepritomnosti), neodjel jsem s pozehnanim KSC jako vy, abyste se zase slavne vratil do maticky Prahy. Pro mne cesty zpatky nebylo (vy vychcankove ten pocit neznate), ale zaroven mne to usetrilo toho polistopadoveho prevlikani kabatu, preliceni z blazna na blba a taky uz jsem se pak nestal propagandistou havloidnich neokomunistu a nemusel jsem delat charakterova salta mortale a veletoce, aby se ze mne stal "dokumentarista" a autor filmovych dokumentu, ktere byly tak objevne a "proti-statni" jako proti-statni vtipy Jiriny Bohdalove v husakovskem Televariete s Vladimirem Dvorakem. Vubec neskryvam, ze jsem mirne alergicky na vsechny ty zurive vlastence, kteri vlastencili za kazdeho rezimu a vytykaji emigrantum, ze pisou "hovinka" jako ja, nebo neposilaji dost penez do Ceska.

O vlivu radioactivity na rakovinu vim tolik, ze by se vam z toho tocila hlava a vubec se s tim nehodlam zabyvat, ze nejaky trouba z Prahy ma pochybnosti, ze nekdo jiny vi daleko vic, nez on sam. O pani Kamile vim taky (a ona vi, ze ja vim), takze na mne takove fligny nezkousejte.

A vase naznacovani, ze ja "nestydate utocim na Ctirada Masina" uz je uplne padle na hlavu. To uz je stejne jako kdyz Sinagl stoji na kazde demonstraci a nebo Al Sharpton pochoduje v kazdem cernosskem pruvodu, to je pak uz jen bezcharakterni delani si modly z mrtveho hrdiny. Ale kde byste asi vzal character, ze? Vzdyt jste byl hvezda za kazdeho rezimu, ne? Vzdy jste se opatrne vyjadroval, abyste nepopudil tamtoho ci onoho a povysene jste prstickem delal tytyty kazdemu, kdo kdy nazval veci pravymi jmeny.

Faktem zustava, ze jste se o te leukemii a jejich pricinach vyjadril hloupe a priposrane. Pokud jste to rekl, tak jste se mel omluvit a vysvetlit to, pokud vase vyjadreni zkreslil nektery z tech ceskych idiotu novinaru (ano, to muzu dosvedcit), tak jste to mel dementovat a uvest na pravou miru. Ale odvadet pozornost od vlastni pitomosti snobskym poukazovanim na zleho emigranta, znameho tim, ze to rika, jak to vidi, to vam pokazde nevyjde - jako vam to nevyslo dnes. Mate maslo na hlave za kazdeho rezimu, tak budte radsi zticha. Ja chapu, ze to u vas v tom krateru po meteoritu, zvanem ceska kotlina, ani jinak nejde a dokumentariste/propagandiste/publiciste vzdy musi prostituovat s rezimem. Protoze jsou vlastenci. Doufejme, ze se nepovazujete za umelce, to by bylo jeste horsi - Picasso byl komunista a Hitler maloval pekne obrazky Vidne.

A az mne zase nekde uvidite utrousit "internetove hovinko", tak na mne priste nedelejte povysene tsk tsk tsk, ale velkym obloukem mne i to "hovinko" obejdete. Usetrite si tim slapnuti do opravdu velkeho hovna, tak jako se vam to stalo prave ted, vy nafoukany snobe. Smrdite az sem.

Muzikal o Masinech...

23. září 2013 v 20:52 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Dostal jsem se v ceskych novinach i na zpravu, ze o bratrech Masinech se bude tocit film a reziserem bude nejaky jejich pra-synovec Tomas Masin. Poctete si:


Nejenze titul clanku rika, ze o Masinech a jejich dulezitosti v ceske historii "rozhodne divak" (Jaky divak? Tech 9 a pul milionu ceskych komunistu, kteri je povazuji za vrahy?), ale rika i nasledujici:

Kontroverzní látka ho nesvazuje, nýbrž baví. "U nás bývá snaha kontroverzi se vyhýbat laskavostí. Já chci vyprávět zpříma a bez patosu. Roli v Zatím dobrý má i zbrklost, klukovská nerozvážnost, touha po dobrodružství a pořádný kus štěstí. Jen mramorové světce nečekejte, já je nešetřím," slibuje Mašín.

Coz mi pripomenulo jednu vzpominku na Ctirada Masina. Ctirad Masin cetl zrejme nekolik scenaru, ktere mely zobrazovat jejich davnou historii, takze nemohu zodpovedne tvrdit, zda se jednalo presne o tenhle film. Ale zminil se mi, ze prave docetl scenar k filmu o tom, co oni sami zazili a povida: "To jsou takove blbosti, ze to nema s tim, jak to tehdy vlastne bylo, vubec nic spolecneho! Oni z toho v tom Cesku udelaji kabaret nebo muzikal!"

A ted ctu, ze Tomas Masin "mramorove svetce nesetri" a "chce to vypravet zprima a bez patosu". Zprima? V Cesku? Pan reziser raci byt ozraly?

To zase dopadne... treba tam bude i kankan a bez kalhotek. Zprima a bez patosu. Cesky.

Opatrne naslapovani okolo Masinu...

23. září 2013 v 16:52 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Cirou nahodou jsem prisel na dva roky stary clanek na IDNES, oznamujici umrti Ctirada Masina pred vice nez dvema lety. Precetl jsem si to i tak.


Ctirad Masin byl veznen v jachymovskych uranovych dolech a zemrel na leukemii a komplikace s ni spojene. Tenhle kousek mne zaujal:
"Byl několik týdnů nemocný. Charakter nemoci není nutné komentovat, lidé v 81 letech bývají různě nemocní a došlo i na Radka. Je to samozřejmě možné dávat i do souvislosti s vězněním v Jáchymově, ale to jsou řeči, které nemám rád," řekl severu iDNES.cz dokumentarista Martin Vadas, kterému informaci sdělil Mašínův bratr Josef. Vadas o celé skupině odbojářů natočil v roce 1996 dokument nazvaný Země bez hrdinů, země bez zločinců.

Takze Martin Vadas, dokumentarista, nema rad reci, ktere davaji do souvislosti vezneni v uranovych dolech a leukemii. Zrejme, aby to neposkodilo jeho milovanou ceskou vlast.

Vadasi, vy pokrytecky priposrany cesky hlupaku...

Nemam co bych dodal.