Češi, nechoďte nám stále na gestapo

9. září 2013 v 21:11 |  Clanky jinych autoru
V týdeníku Přítomnost z 27. srpna 1939 vyšlo nevídané upozornění českým občanům. Upozornění vyšlo na příkaz gestapa. Gestapo vyzývá české občany, aby k nim nechodili s každou hloupostí, ale využívali spíše protektorátní policii. Úsudek o povaze národa ponechávám na každém jednotlivci.

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 9. září 2013 v 21:33

Ale kdepak temná povaha národa, to je historicky první doložený český DDoS útok! :-D

2 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 9. září 2013 v 21:48

Ale tohle presne mi popisoval muj deda co bydlel v Koline kam se prestehoval - musel - z Rumburka.  Rikal mi : ,,Tady v tehle ulici (Hradebni) bydleli zidi ...a tyto vsechny zidi chodili udavat cesi na Gestapo,,.  Proc dedo ? Aby ziskali jejich majetek ...znela odpoved. Porad sem tomu tenkrat v 1970 roce nerozumel. Nyni ano.

3 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 9. září 2013 v 22:08

Uz dlouho jsem se tak srdecne nezasmal. Jedna osoba z blizkych pribuznych mela za valky pomerne slusne postaveni v hotelu Alcron, na Vaclavaku.Jisty nemecky oficir ji primo rekl, ze nebyt ceskych udavacu, tak by hodne cechu nemuselo byt zavrenych.(a ja si myslim i popravenych)

4 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 9. září 2013 v 22:23

Kdo udal souseda, mohl získat část jeho majetku. U židů mohl udavač získat, tedy árizovat i celý jeho movitý majetek. Udavačství byl velký kšeft! Udavačů bylo za protektorátu takové množství, že si Gestapo mohlo vybírat! Nejhorší situace byla v Brně. To přiznávalo samo gestapo ve svých zprávách do Berlína. Já jsem byl dvakrát zatčen po udání konfidenta Františka Hrabala. Ten dnes v poklidu žije na Slovensku a říká si "Didrak". Dvakrát u  Městského soudu byl posléze proti mně použit jako koruním svědek k mému usvědčení. jemu mohu poděkovat za 9 let v kriminále! Vono se udávalo, ale i dnes se ještě pilně udává. Dokud bude existovat závist, hamižnost a nenávist, bude se pilně dál udávat!

5 Vlastik Vlastik | 10. září 2013 v 4:52

Chce se mi zvracet....

6 bis-ek bis-ek | 10. září 2013 v 7:16

ano, nioc se nemeni a I v USA udavaji cesi sechy tentokrate na IRS, neboli danovy urad. pred lety jsme meli s manzelkou Audit a pekne se Tonicek prolatl... potkal mne v Ceske restauraci se slovy, Slysel jsem, ze mas pekny pruser s IRS! nechapal jsem a ptal se o cem mluvi, az za mesic jsme dostali audit na nase "CHARITY" neboli dobrocinne dary jako taxovou ulevu.... dokazali jsme, ze jsme dali vice nez jsme uvedli...  a pod phruzkou museli zaplatit $5200, jinak pry dostaneme cely 7 roku nazpeyt audit.... a tenoslavovan jako "uspesny NY podnikatel a take si necha rikat "baron" slavny tonicek je "pry uspesny podnikatel I pry I s kradenym zbozim... udal pry par krajanu a dejte si na neho pozor vy z NYC.... ma vsude konekce, na policii, IRS a I s detektivama se asi rozumi.... nic  noveho pod sluncem mam za to ze I jinde se rozprchli podobni cipankove bez patere a studu! :-!

7 Práskači udávají kvůli balíku peněz, ale i pro prkotiny Práskači udávají kvůli balíku peněz, ale i pro prkotiny | Web | 10. září 2013 v 14:05
8 Josef Řepík Josef Řepík | E-mail | 11. září 2013 v 11:45

Někdy krátce po revoluci vyprávěl v nějaké reportáži v TV bývalý politický vězeň, který po válce seděl ve vězení s bývalým vyšetřovatelem gestapa, a který říkal totéž, že už ta udání na souseda, který načerno udělal zabíjačku, atd., těch bylo tolik, že to vyhazovali do koše, řešili pouze zbraně ......
To si nás tedy museli okupanti doopravdy "vážit" ......

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama