Jak se zije v Praglu...

8. listopadu 2013 v 18:01 | Prislo emailem... |  Clanky jinych autoru
Tak jsem byl s kamarádem na setkání v Praze a protože jsme měli jen omezený časový prostor, rozhodli jsme se nic velkého z tohoto setkání nedělat a zajít, "jen na kávu" na Václavském náměstí, (vidíte průhled do ulice Na Můstku) a takto to dopadlo.
Po necelé hodince v běžné restauraci bez náznaku luxusu, kdy jsme se "božsky občerstvili" za stálého štěbetání debila z obsluhy "Co si dáte ještě?" jsme se rozhodli zaplatit:


Po shlédnutí tohoto výsledku mne málem odvezli na ARO do VFN, ale uvědomil jsem si kde bych se to dostal a tak jsem se raději srovnal a řekl si, co byl jsem zde naposled a platit to nebudu. :-)
Jen varování: Nikde nebyl varovný nápojový lístek, abychom vzali včas roha.

PS: Poslední položka na účtu s názvem per.benedetto je voda!, kamarád totiž pojal podezření, že coca cola bude na václaváku drahá a začal šetřit.:-)))))))

 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 8. listopadu 2013 v 18:29

Stále platí ono dobré pŕísloví; "Nekupuj zajíce v žoku!" Já se nejdříve zeptám, kolik co stojí - pokud tam není vystaven ceník- a když je to drahé, odcházím. Jinak kolem Váckaváku je spousta dobrých a levných bufíků, kde se lacině najíte. Například v Jindřišské  ulici jsou dva bufíky.  Svíčková s knedlíkem za 75 korun. Václavák a Příkopy, tak ty jsou pro cizince. Tam je naši zloději oškubou a ještě ke všemu decentně  a s profesionálním ůsměvem okradou! Jinak dnes se v Česku oznámilo, že se bude zdražovat! Inu, začínají předvánoční nákupy a je potřeba naplnit prázdnou státní kasu, aby bylo z čeho krást! A důvod ke zdražení se vždy vycucá z palce!

2 Čeští novináři nepřeloží ani základní anglický text Čeští novináři nepřeloží ani základní anglický text | Web | 8. listopadu 2013 v 18:35

Čeští novináři nepřeloží ani základní anglický text
http://www.blisty.cz/art/70918.html

3 Tomáš Bernkopf Tomáš Bernkopf | 8. listopadu 2013 v 18:48

To je teda nápad, jít na Václaváku do hospody...

4 Vy Vy | 8. listopadu 2013 v 19:30

copak nevite,ze jsou to ceny usite na turisty? V historicke casti Prahy moc cechu veru nenajdete, jako kdyby jim to mesto ani nepatrilo.

Napriklad v historicke casti Vidne, take zaplatite za 1 kavu 4.5 euro. ;-)

5 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 8. listopadu 2013 v 20:06

[2]: To jsem si nemyslel, ze nekdy budu s tim komunistou Culikem souhlasit, ale ma pravdu. Negramotnost (o znalosti anglictiny ani nemluve) mezi ceskymi novinari je primo uzasna. Prikladam to skutecnosti, ze i mladi soucasni cesti novinari jsou VZDY deti komunistu (a jsou tedy geneticky poskozeni). Ti starsi cesti "novinari" si clenstvi v KSC vsichni vyzkouseli osobne (v resume to neuvadeji).

6 Inturist Inturist | 8. listopadu 2013 v 21:09

[4]: copak nevite,ze jsou to ceny usite na turisty?

"Tak jsem byl s kamarádem na setkání v Praze..."

To byl turista z Moravy?

7 jara jara | 8. listopadu 2013 v 22:04

abych byl pripusten ke zkouskam a dostal Ptrofessionalni licensi, musel jsem udelat TOEFOL bylo to pred 2.5 desetiletim, tak jsem musel skorovat 580 pro stat NY a 600 pro BJ s tim, ze jsem mel dosti praxe, "i zahranicni," takze jsem 1. cast zkousek, tech teoretickych ved delat nemusel. Nebyla to sranda. Hodne mi pomohlo [pravidelne navstevy evangelickych kostelu s Biblickym studiem a domacimi ukoly, takze jsem vse dobre zvladl. Stalo to za to, pak jsem financne znacne poskocil a to i s umistenim. Vlastne jsem si musen na USA pomery prestudovat znovu celou vejski a k tomu jeste zakladni prava a kody prislusneho statu. Kazdym 3. rokem musim si obnovit license pro vsechny staty, a prokazat pokracujici studium a vzdy znovu zvladnout test z Prav a zakonu sattu, kazdy stat ma jine "speciality"
A mnoho vysokoskolaku z celeho sveta nedokazalo udelat license a nebo jiz byli pohodlni, mnoho se dalo i na jinou praci. [2]:

8 jara jara | 8. listopadu 2013 v 22:10

nikdy to nebylo s novinari to nejlepsi. pri prichodu do USA jsem se domluvil bez problemu nejmene 8 jazyky, v angline , tu jsem znaj jen par frazi tak jsem se musel zacit ucit az po emigraci. jen mohu dodal, ze ani v drivejsich dobach neznali ani obstojne rusku, vetsinou. dnes neni problem, jsoi automaticke prekladace, jen si zvoli obor pro preklad a i to ma upraveni a moznosti se souctem frequence slovni zasoby i s moznou napovedou. proc teda to bepouzivaji.
V USA mame kavy tak zvany Re-fill to znamena, ze naleji a naleji opet az do sytosti a plati se jen jedenkrate. Nektere/malo je jich ale jsou, restaurace maji vino k jidelnicku temer zdarma, za tip/spropitne.[2]:

9 jara jara | 8. listopadu 2013 v 22:11

nikdy to nebylo s novinari to nejlepsi. pri prichodu do USA jsem se domluvil bez problemu nejmene 8 jazyky, v angline , tu jsem znaj jen par frazi tak jsem se musel zacit ucit az po emigraci. jen mohu dodal, ze ani v drivejsich dobach neznali ani obstojne rusku, vetsinou. dnes neni problem, jsoi automaticke prekladace, jen si zvoli obor pro preklad a i to ma upraveni a moznosti se souctem frequence slovni zasoby i s moznou napovedou. proc teda to bepouzivaji.
V USA mame kavy tak zvany Re-fill to znamena, ze naleji a naleji opet az do sytosti a plati se jen jedenkrate. Nektere/malo je jich ale jsou, restaurace maji vino k jidelnicku temer zdarma, za tip/spropitne.[2]:

10 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 8. listopadu 2013 v 22:58

Jeden můj kamarád přijel do Prahy až z Californie s Jidiš divadlem (San Francisko), a protože neměl moc peněz, tož těšil se moc na to, jak si tu užije. Jenže tu nenašel žádné šťastné hodinky na dobré jídlo zadara, ni ochutnávky a jiná lákadla a ještě ho všude okradli a nakonec ukradli i peněženku s platebními kartami. Odjížděl domů s tím, že teda do Prahy plné zlodějů už nikdy! Jenže, co my tady chudáci v Praze? My se jen tak sebrat nemůžeme a odcestovat na trvalo jinam, abychom mohli žít slušnější. Pro špatnou pověst nás nikde už nechtějjí. A neochrání nás ani svatozář Boha Vaška Havla! I toho už venku za kopečkama prokoukli!

11 Drifter Drifter | E-mail | 9. listopadu 2013 v 5:25

To je USD 30.00, jen mne zarazi ze clovek zrejme zijici na zapade naletel na tento "Rip-off".

12 Drifter Drifter | E-mail | 9. listopadu 2013 v 5:37

Zajimave jak hodnoti cizinci tento hotel “Buyer Beware!!”
3 of 5 stars Reviewed June 26, 2013

Be extremely careful when you book this hotel - get confirmation and reconfirmation from the hotel on the room rate

After 3 nights I was presented with a bill of over 2,700 Euro!! Yes, 2700 Euros - 899 Euros per night!!! You could stay in one of the tope hotels in the world for this.

As I refused to pay the rate they were asking for the staff were immediately rude and clearly unwilling to negotiate.

We had to call for the Manager who only spoke Czech (in Wenceslas Square - quite unbelievable) and with the help of a Czech friend we managed to impart to him that this rate was grossly over-inflated!

Even though we reached some form of compromise on the final bill, the experience left me feeling robbed and completely exploited!

I would avoid this hotel like the plague!

Visitor, UK

Stayed June 2013, traveled on business

13 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 11:32

Vskutku je český "mladý novinář" či "mladá novinářka" největším blbem jakého si jen lze představit.

K té Praze: Před deseti lety jogíni naměřili zlo vycházející z Prahy o poloměru sahajícímu až k Mělníku.
Dnes se tím už ale tolik nezabýváme.
Je dost pravděpodobné, že se poloměr natáhl až k Bruselu.

14 Sráč Sráč | Web | 9. listopadu 2013 v 11:54

Já jsem jel letos několikrát pracovně přes Prahu a můžu doporučit Lahůdky Florenc. Za stovku se tam nažerete jako prase. Jen si tam nesmíte dát salát s majonézou. :-D

Můžete přitom nostalgicky zavzpomínat na časy, kdy Paroubek kradl salámy ;-) A ten bordel kolem Karlína má v sobě cosi poetického.

15 Češi finančně negramotní Češi finančně negramotní | Web | 9. listopadu 2013 v 15:16

Finanční gramotnost Čechů je mizerná, hůř dopadli jen Mexičané a Slováci
http://www.novinky.cz/finance/318743-financni-gramotnost-cechu-je-mizerna-hur-dopadli-jen-mexicane-a-slovaci.html

16 Kolega Kolega | 10. listopadu 2013 v 3:37

[7]:Pane Jara - je to TOEFL [nikoliv TOEFOL] = Test Of English as a Foreign Language. "A TOEFL score is valid for two years and then will no longer be officially reported." Asi obnovujete licence kazde tri roky pro jinou kvalifikaci?

17 jara jara | 12. listopadu 2013 v 13:11

spravne, abych mohl mit inzenyrske license musel jsem prokazat znalosti angliny.
Prominte, psal jsem vse jen v letu. odborne license vcetne manzelciny financni se stale musi obnovovat s doplnujicim vzdelani, Dale obycejne po sobe jiz text nectu. Diky, jen jsem chtel pripomenout ze v USA se musi stale kazdy vzdelavat o novinky a pokrok aby nezustal pozadu. treba nas zubar byl minuly mesic na celotydennim intenzivnim studiyu na nove metody implantu a podobne temata. varovali tam take pred tak zvanymi levbnymi imitacemi hlavne z ciny, kde neni ani splneno mnoho kriterii nutnych pro USA.
v USA zacvina byt mnoho prevratnych innovaci a tato vyroba, obycejne plne robotizovana jiz zustava v USA.  [16]:

18 jara jara | 12. listopadu 2013 v 13:20

znam USA "umelce" kteri rikaji o dilech vasika v prekladu: Havlovy sracky!
Dale, je spoluvinikem rozkradeni, vytunelovani az po rocbiti CSR. vzdytt i on si privlastnil co mu legalne nikdy nepatrilo.
ale nic jiz mu to neni platne, pece se v PEKLICKU  jako vsichni ti bezverci, zlodeji a zlodejickove, praskaci a jini.
jen pro zajimavost. v teplem dni jsem si sedl s kamoskou na kasnu, vyzukli boty a ponorili sve nozky. jen jsem se ohledl a chybela mi jedna a pritelkyni druha bota, , cisli 13 a 8, nevim co si ten zlodej, bleskurychle s tim pocne. tak jsme si koupuili nahradu pres ulici a pomyskleli sve. v USA, karibiku, recku...  na plazi nechavame vse, vcetne penez a fotoaparatu a jdeme klidne na prochazku nebo plavat a nikdy nam nikdy nic nechybelo.[10]:

19 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 12. listopadu 2013 v 14:19

Jó, lahůdky na Florenci já znám. Ale stejně nejlepší byl bufáč  Koruna dole na Václaváku. Tedy roh Venclplacu a Příkop. Tam jsem chodil na houbovou omáčku s deseti knedlíčky  za 2,60 Kč. A v předu měli v Mléčném bufíky koktejl Koruna! To bylo boží! Na Václaváku bylo 20 bufetů a 3 rybárny. Za pár korun se tam člověk nacpal! Ovšem největší zloději jsou dnes na  Malé Straně.  Tam nevědí, co by vůbec chtěli. Za den tři strávníky.  Ale nestěžují si si, že nevydělají, když se přes  ty "ztrátové" restaurace perou  špinavé peníze! Znám v centru Ostravy hodně levných a dobrých bufetů, kam chodí jíst i turisté. Mnohé cestovní kanceláře poskytují zahraničním turistům potřebné informace, kam se mají v Praze jít najíti. Takže, kdo se chce nechat v restauracích okrádat, záleží to čistě jenom na něm, jestli bude tak blbej! Potom se z cesty doma pochlubují, kterak je v Praze krásně okradli! A ještě tu svou hloupost dokládají kopii účtu. No, není to prdel?!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama