Kde to cinká, tam je vždy Anna...

14. února 2014 v 18:40 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Mnozí občané si mohli před rokem přečíst na internetu mé vzpomínky z dob totality.

Nebylo to věru nic veselého. Jak jsem na Ruzyňské vazbě po dobu dvou let trpěl příšerným hladem, a že jsem za tu dobu obdržel jeden jediný potravinový balíček od paní Anny Šabatové. Prosil jsem, psal a žadonil na všechny strany, o jídlo a peníze, ale lidé z Charty a VONSu nepomohli. Psal jsem také o tom, jak profesor František Janouch posílal do tehdejšího Československa ze zahraničí - Švédska- peníze pro politické vězně a jejich rodiny.

Posílal také peníze pro mne, které adresoval rodině Petra Uhla a Anny Šabatové a také pro mého uvězněného kamaráda Jana Wunsche. Petr Uhl obratem Janouchovi odpověděl (stojí to v knize Janoucha), že aby se mu to nepletlo, tak zřídil dvě obálky na peníze pro Jiřího Wolfa a Jana Wunsche.

O tom všem jsem se obšírně rozepsal a položil následnou otázku: Kam se poděly všechny peníze, které tato rodina "obhospodařovala", když za roky ve vazbě mi paní Šabatová poslala jeden ubohý balíček? Na konto mi do Ruzyně také nepřišla ani jedna koruna. Kdo peníze zpronevěřil a za tuto zlodějnu poté obdržel cenu OSN za lidská práva? Po pádu komunistického režimu v Polsku, Solidarita provedla veřejné vyůčtování. Tedy, kolik peněz dostala opozice ze zahraničí a následně, kolik zlotých Solidarita vydala na proti podpis a jaký byl účel platby.

To v Chartě 77 neexistovalo po roce 1990 nikdy učiněno nebylo a tak zůstalo jen velkým tajemstvím, kam se všechny peníze vůbec poděly. A že šlo o milionové částky z celého západního světa! Po zveřejnění mého svědectví na internetu, připravila Česká televize ve večerních zpráv rozhovor s paní Šabatovou. Spíše se jednalo o předem připravenou komedii! Na tento rozhovor jsem nebyl pozván jako nežádoucí osoba.

Velká bojovnice za lidská práva v televizní debatě tvrdila, že nemluvím pravdu, a že jsem balíčky dostávat ve vězení prostě nesměl. (Ve vazbě měl obvinéný právo na přijetí balíčeku každý měsíc!) Mé tvrzení, že jsem za 24 měsíců ve vazbě obdržel od této rodiny pouze jeden ubohý potravinový balíćek, byl obrácen proti mne, že jsem Šabatovou chválil, že ona jediná mi poslala balíček. Protože jsem nebyl pozván do debaty, nemohl jsem se bránit a uvést vše na pravou míru, tedy otevřeně nazvat tuto rodinu zlodějskou! Televize ze mne udělala fabulátora a z rodiny hyen mecenáše!

Bylo naprosto běžné, že v rodinách šlechty Charty 77 a VONSu se zpronevéřovávaly peníze pro politické vězně a jejich rodiny. Lidé z VONSu a Charty si z lidských práv udělali jen vlastní, dobře prosperující kšeft a je smutné, že profitovali z hladu a utrpení a naprosto bezcitně okrádali politické vězně, kteří trpěli hlady a na které požadovali další peníze do zahraničí.

Dnes tvrdí, že v rámci té nejpřísnější konspirace nemohli přece vést řádně evidenci o financích, které ze zahraničí do tehdejšího Československa přicházely. V rodinách hyen se jedlo a pilo, vše jen z Tuzexu! A kdo měl málo, udělal si další příjem v dolarech prací v Helsinském výboru. Veškerou tuto činnost dělali bojovníci za lidská práva jen pro peníze! Každá funkce v Chartě byla finančně vysoce honorována! I to se tajilo a dodnes tají!!!

Po roce 89 se pro tyto bojovníky za lidská práva stala další práce v humanitárních organizacích, jak vládních, tak i nevládních, a stávala se dalším dobře placeným kšeftem. Kde to nejvíce cinkalo, tam bylo možno tyto bojovníky nalézat! Dnes jsem se dozvěděl, že se Anna Šabatová stala ombudsmankou! Inu, kde to cinká, tam je vždy i naše Anička. Profesionální bojovnice za lidská práva! Docela bych se jí rád zeptal: Kam se poděly všechny ty peníze ze zahraničí, které se svým manželem zpronevěřila, a proč jsem na vazbě musel chcípat hlady a její rodina si užívala? Zatím nedokázala na tuto otázku odpovědět.

A tak si říkám, že když už máme všude ve státní správě své korupčníky, zloděje a podvodníky, potom Anička mezi tuhle sortu docela dobře zapadne.

J. Wolf, Praha - Nejdéle vězněný disident.


---


---
Jiri Wolf doporucuje, abyste si do Google vyhledavace dali "Janouch František financování Charty 77" a ono vam to vyhodi radu clanku na toto tema.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 dj.giovanni dj.giovanni | E-mail | 14. února 2014 v 19:04

Pozdě pane Wolfe, dnes když Fero Fenič zařídil panu Václavovi letiště, tak to už se nic vyúčtovávat nebude,to by se nějak nehodilo. Jinak je dobrej fór to, že Fenič trpěl za totality tak, že ho poslali na celej rok do Cinecitta v Římě, aby se naučil filmovat. Tak si to u disidentů vyžehlil aspoň zpětně s tím letištěm.

2 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 14. února 2014 v 19:27

Pane Wolf tomu co jste napsal 100% verim,ale Vam a konecne i me a dalsim kteri ducha Charty brali vazne se veci vyjasnili az dlouho po nasem podpisu.Vzpominam v dobrem na nekolik chartistu ,ktere jste nejmenoval. Jenom jedna osoba me zklamala kterou jsem tak trochu znal.Podepsala Chartu ,bydlela na Zizkove v Cimburkove ulici a jmenovala se Vera a spolupracovala pilne s StB.Pro me Charta znamena ale jmena Wolf,Cibulka,Gruntorad a vetsina dalsich, ktere spojoval duch svobody a odporu k rezimu ktery byl pricinou proc jsme Chartu podepsali.Samozrejme kastovani tam existovalo tak jako v indickem parlamentu ale pro mne opravdu tech par dobrych lidi, kteri me rodine pomohli prekonat to nase dobrodruzstvi s vystehovanim a to nezzistne, znamena dobre pratelstvi.

3 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 14. února 2014 v 20:05

Pane Wolf rozhodne me neprislusi Vas poucovat. Berte to jako pouhou poznamku k veci. Sovetska tajna sluzba je jedna z nejlepsich na svete a zcela jiste jedna z nejvice bezskrupuloznich. Nebere ohled na nic a na nikoho. Myslite ze ceska charta ...  :-) , bylo neco co by snad nemela Sovetska tajna sluzba pod kontrolou ? Jiste ze ne . Vite to jako ja. A tim padem ted jiz taky vite co to vse ma znamenat. Charta byla umele vypestovany komunisticky produkt...jako napriklad umela ,,hranice ,, kterou narusitel ,,prekrocil,, a byl uveden v fatalni omyl s smrtelnymi následky. Nebyla zadna charta ...byla jen zpravodajska hra zasvecenych pro nezasvecene.

4 Smutne, ale Smutne, ale | 14. února 2014 v 20:09

myslim, ze tak typicky ceske. Proc jste neodesel do emigrace clovece nestastna, vzdyt ta nestastna zeme byla, je a bude hrozna.
Myslim, ze i ten zly dedek Vanek popsal neco podobneho ve svem povidani o Charte.

5 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 14. února 2014 v 20:21

[4]: Vlastenecka naivita :-)

6 potatoelf potatoelf | E-mail | 14. února 2014 v 20:57

Inu, quod licet Jovi, non licet bovi. Je ovšem otázkou, kdo se v té Chartě svého času považoval za Boha, resp. koho tam měli za vola. "Papír je zrádný ničema",  pravil filozof Ladislav Klíma. V daném případě stačí zalistovat v Havlově pamětihodném traktátu z basy "Dopisy Olze", kde se dovídáme nesrovnatelně víc podrobností o pisatelových hemoroidech než o skutečném lidském utrpení v komunistickém knastu. "A pošli mi Olgo taky nějaké vitamíny, ale ne ty naše, ty z Tuzexu!" Takže dámy a pánové přísedící, jaképak konečné účtování! Vždyť ten tah zdaleka ještě neskončil...

7 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 14. února 2014 v 21:29

Emigrovat jsem chtěl. Tušil jsem, že znovu skončím v koncentráku. V roce 1984 jsem požádal o vystěhování do Rakouska. Rakouská vláda souhlasila a připravila pro mne byt. Jenže zásluhou Jana Kavana jsem byl sebrán týden před odjezdem. Předčasně zveřejnil "Zprávu o Minkovickém lágru".  Peníze zpronevěřil, podobně jako  další peníze, které v Anglii  na moje jméno vybral. Později mou zprávu Libuše Šilhánová z Helsinského výboru poslala do ústředí své domovské organizace ve Washingtonu D.C. Pod zprávu se jako autor podepsal její pracovník. Pražská pobočka pak za  tento podvod, tedy "dobrou práci" dostala peníze. Sprostě jsem byl využit a okraden! Na mém utrpení se pakovali  další bojovníci za lidská práva. To vše jsem se postupně  dozvěděl po roce 89, kdy jsem se stal pro  všechny tyto hyeny nebezpečným. Docela bych rád zjistil, pane Haramule, jak se jmenovala dál ta paní Žižkova. Z této části Prahy jsem znal jen starou paní Hanu Marvanovou. Ta snad byla čistá!  Nejsem antisemita, ale smutné je, že tvrdé jádro Charty a  největších zlodějů tvořili lidé z židovského prostředí.

8 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 14. února 2014 v 21:40

Pokud mi někdo přece jenom nevěří, může se podívat do vězeňské ho spisů, kde je vše o balíčku zaneseno. Dám mu svůj souhlas. Ve vazbě neexistovalo omezí ohledně přijetí potravinové ho balíčku. Každý měsíc jsme směl přijmout balíček do váhy 3 kg. Rozesílal jsem balíčky všem členům VONSu, ale dostal jsem jeden ubohý balíček. Na vazbě byl příšerným hlad!  V lágru už jsem nikdy balíček nesměl přijmout. Po dobu 6 let jsem měl neustále zákaz přijetí balíčku. Bylo to nezákonné a po mém výstupu došlo ke zničení všech kázeňských trestů- zákazů přijetí balíčků. Tím režim likvidoval důkazy proti sobě!!!  Po roce 89 jsem byl zděšen, kolik peněz bylo posíláno na mé advokáty - vždy jsem měl agenta StB ex offo, , pro mou rodinu a syna. Jen pár drobných došlo mé rodině.  Kradl i Václav Havel! My jsme byli pro šlechtu  Charty jen  lůza z ulice, která jim byla dobrá jen pro peníze,  které pro nás tahle banda žebrala ve světě!

9 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 14. února 2014 v 21:53

[7]: Kdyz se ZID stane komunistou - prestava byt ZIDEM - trvam na tom.

10 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 14. února 2014 v 22:02

Tohle mi prislo emailem, nemam svoleni pouzit odesilatelo jmeno - tak jen beze jmena:

Po zvolení Anny Šabatové, ombudsmanem, musel jsem si opět přečíst Analýzu 17. listopadu  Miroslava Dolejšího z roku 1990 a dát autorovi za pravdu. Analyza_17_listopadu1989-Miroslav_Dolejsi.pdf

Anna Šabatová,
dcera komunistického zločince Jaroslava Šabaty, který, po komunistickém převratu v únoru 1948 byl na Filozofické fakultě brněnské Masarykovy univerzity členem tzv. trojek, jež rozhodovaly o vyloučení studentů, kteří po komunistickém převratu už neměli na studiích co dělat.
      Negativně ovlivnil stovky lidských osudů.
V letech 1953-1964 přednášel na katedře marxismu-leninismu University Jana Evangelisty Purkyně v Brně, lámal lidské charaktery, zastával post tajemníka Krajského výboru KSČ pro Jihomoravský kraj.
     V 50. letech 20. století byl aktivním stoupencem stalinistického křídla KSČ. V tu dobu bylo v ČSR, popraveno pro politické trestné činy 248 osob. asi 8000 osob zemřelo ve vězení a 450 při pokusu uprchnout přes železnou oponu. Na hranicích umírali při výkonu služby také členové Pohraniční stráže – celkem jich v letech 1948–1989 bylo 654, z toho většina nehodou, sebevraždou či zastřelením kolegou. Pouze deset jich zemřelo při přestřelkách s uprchlíky.
Do vězení bylo z politických důvodů odsouzeno přes 205 000 lidí do táborů nucených prací bylo bez soudu zařazeno 20 000 lidí a do Pomocných technických praporů z politických důvodů 22 000 osob. Do zahraničí uprchlo v letech 1948–1987 170 938 občanů. Nepočítaje,
utajené vraždy a lidi zemřelé na následky věznění, dále jen v letech 1948–1953 uvězněno asi 200 mladistvých.
Mnoho lidí z politických nebo náboženských důvodů nemohlo studovat, Jaroslav Šabata se na tomto význačně podílel.
        Za ocenění těchto zásluh, rodiny Šabatové o rozvoj komunistické demokracie byla Anna Šabatová zvolena komunistickými poslanci ve všech stranách, ochráncem lidských práv.
         Političtí vězni si mohou být jisti, že svých práv se zase nedomohou.

Petr Uhl
člen Revoluční mládeže – trockista revoluční marxista, člen Čtvrté internacionály. Marxistou zůstal dodnes.
Přijal vyznamenání od Sudetoněmeckáho landsmanšaftu, Bernda Posselda. Sudetoněmecký landsmanšaft sdružuje České Němce, kteří pomáhali Hitlerovi rozpoutat 2. Světovou válku, téměř 1. milión se jich účastnilo v různých ozbrojených složkách vyvražďování obyvatel Evropy.
Na území Čech, Moravy a Slezska vybudovali 2.125 lágrů, kde věznili a likvidovali naše spoluobčany. Genocidu Českého národa nestihly pro prohranou válku dokončit. Za rozpoutání války a spáchané zločiny, byli na příkaz velmocí, z území ČSR odsunuti, tam kam chtěli,“ Domů, do říše“.
„Heim ins Reich“. Odsun neprobíhal přes Osvětimská krematoria, i když by se v tu dobu tomu málokdo divil, kdyby se tak stalo.

Michal Uhl
Syn Petra Uhla, člena Revoluční mládeže, člena Čtvrté internacionály, nositele vyznamenání  Sudetoněmeckáho landsmanšaftu, Bernda Posselda.
Vnuk komunistického zločince Jaroslava Šabaty, člena, trojek, jež vylučovaly studenty, kteří nepodporovali zločinný komunistický režim,
tajemníka Krajského výboru KSČ, Stalinisty, kariéristy.
      To je dostatečná kvalifikace pro výkon funkce, člena rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR).
Nekompetentní, nehistorik, bez profesních zkušeností,“ ze všeho schopné rodiny“.
Jedním z hlavních aktérů odvolání Daniela Hermana byl i nový člen rady ÚSTR Michal Uhl. Herman se nedíval na zločiny nacizmu a komunizmu stejnou optikou, jako děda člena rady.
   Na protest, odstoupila celá vědecká rada ÚSTR. Měla štěstí, že děda už nežije. Mohli dopadnout i jako Otta Śling.

       Opatruj Bůh, zemi před rodinou Šabatových.

Z „Analýzy 17. Listopadu.
1. Charta 77
Z prvních 217 signatářů Charty 77 z 1.1.1977 bylo 156 bývalých komunistů, mezi nimiž se nalézají jména osob, výrazně zkompromitovaných přímou nebo nepřímou účastí na teroru komunistů v padesátých létech,
………….Jaroslav Šabata, ………… atd.

Nadace Charty měla prostřednictvím zednářských loží v Evropě a v USA vliv i na některé tradiční literární nadace, jejichž prostřednictvím pak dosahovala udělování mezinárodních cen těm signatářům Charty 77, kteří byli predestinování pro budoucnost k politickým funkcím (………….., Uhl, Šabata, atd.).

11 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 14. února 2014 v 22:18

Kdybych nebyl tak  stár, v České  republice bych nezvostal. Nikdy by mne před rokem 89 ani ve snu nenapadlo, v jakem bordelu a  morálním hnoji je možno se ocitnout!

12 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | 14. února 2014 v 22:26

Vera Vranova pane Wolf...Pani Marvanova ackoliv jsem se s ni kratce potkal asi trikrat byla velice prijemna pani.

13 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 14. února 2014 v 22:50

[10]: Sudetoněmecký landsmanšaft představuje tedy extrémní levici? Tvrdí-li to člen Revoluční mládeže – trockista revoluční marxista a člen Čtvrté internacionály, který marxistou zůstal dodnes, musí to být pravda?! Zednářské lože a komunisté! Myslela jsem, že je možné bud'to jedno nebo druhé. Být ale obojím! Zní mi to jako Hitler. Nebo jako komunista, ktery se chodí modlit do katolického kostela. Tedy někde tomu tak skutečně bylo, takže ... Takže ted' mi tohle všechno zní jako naprostá beznaděj. 8-O

14 Pozorovatel Pozorovatel | E-mail | 15. února 2014 v 2:10

Jiz jsem to psal drive, moje zkusenosti s Chartou77 jsou asi takove. Charta byla instrument jak odhalit skryte skutecne nepratele rezimu. V nejlepsim pripade to byla skupina tzv. uzitecnych idiotu, kteri splinili sve poslani. Setkal jsem se s jejimi predstaviteli koncem 70 let v Rakousku. Ano Rossi ve Voclabrucku kde jsem pracoval jako TV opravar.

15 Luis Luis | 15. února 2014 v 4:33

„Všechny zásadní pravdy procházejí třemi stádii. Nejprve jsou zesměšňovány, pak zuřivě vyvraceny, aby byly nakonec přijaty jako samozřejmost.“
A. Schopenhauer
[13]: Vsechno, co se citi potrebne organizovat, je tak trochu extremni.
Pani Jirino, namichala jste teda trochu divoky koktail , ale naprosto presne, slovo od slova jste se trefila. Staci si k tomu zagooglovat.
http://www.vira.cz/otazky/Svobodni-zednari.html
Beznadejne to neni, je potreba zajit na naprosty zacatek a zacit to studovat od neho.

16 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 15. února 2014 v 6:15

Takze uz je to tady: Komunisti jsou opět u moci, mají obsazené všechny důležité instituce a úřady. Vítejte v obrozeném rudém Absurdistánu!

Končí éra velkorysého zpřístupňování svazků komunistické rozvědky. Archv ÚSTRu tuto svoji kompetenci dobrovolně převede pod civilní rozvědku.

DANIEL KAISER: Utahování šroubů

I ta část veřejnosti, která se zajímá o lustrační zákon nebo třeba o soud Andreje Babiše s Ústavem paměti národa v Bratislavě, zřejmě nezaregistrovala poslední novinky z našeho Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR).

Ředitelka archivu Světlana Ptáčníková tento týden na zasedání rady ústavu v podstatě oznámila konec éry velkorysého zpřístupňování svazků komunistické rozvědky.

Archiv ze zákona posuzuje žádosti badatelů o zpřístupňování svazků sám. Paní ředitelka však tuto svou kompetenci zcela dobrovolně převede pod civilní rozvědku (ÚZSI).

Zdánlivě se nic dramatického neděje - jistý stupeň kontinuity v rozvědce rozumný stát udrží za každých okolností, dokonce i po změně režimu. Už proto, že režimy přicházejí a odcházejí, ale určité ekonomické zájmy státu zůstávají. Jenže když před šesti lety materiály předlistopadové rozvědky putovaly opačným směrem, tedy od rozvědčíků do ÚSTRu. Už tenkrát si jich rozvědka víc než dvacet procent nechala s vysvětlením, že mohou být citlivé z hlediska státu nebo konkrétních lidí, většinou tzv. nelegálů.

Teď se vracíme do stavu před rokem 2008, kdy bude znovu možné uzavřít badatelům například i svazek nebožtíka Helmuta Zilka z Vídně, tedy dokumenty, bez nichž se bude komplikovat i poznání mnoha tuzemských příběhů.

Kdo chce, spatří v tomto lokálně omezeném utáhnutí šroubů záblesk věcí příštích. Na letošek Rada ÚSTR plánuje převést pod archiv digitalizační odbor, což je naprosto klíčové místo ústavu. Tady se rozhoduje, co z nezdigitalizovaných dokumentů StB se kdy naskenuje a zpřístupní. Je přitom vidět, že ředitelka archivu není z kategorie "can do", ale "can´t do".

Takže: ústav se zbavuje svých pravomocí ve prospěch archivu, který se zbavuje svých pravomocí ve prospěch rozvědky, která se... radši už končíme. Ale ta náhlá ohleduplnost mezi institucemi, které drží klíče k estébáckým archivům, může docela dobře skončit bezohledností vůči badatelům.

P.S. Toto presne je vysledek, ke kteremu vedlo a MELO VEST zneuzivani registru svazku - vykradani a uverejnovani na internetu. Je zakonite, ze ae na internetu neobjevovaly svazky vudcu a skutecnych agentu. O to preci jde. Vyprovokovat situaci, kdy ke svazkum nebude pristup, aby skutecni agenti a udavaci mohli zustat v suchu.

17 Joe Joe | 15. února 2014 v 10:02

"Sudetoněmecký landsmanšaft sdružuje České Němce, kteří pomáhali Hitlerovi rozpoutat 2. Světovou válku," Tak to je jisté, že lidi typu Posselta (nar. 1956) rozpoutali 2. světovou :-)
"Za rozpoutání války a spáchané zločiny, byli na příkaz velmocí, z území ČSR odsunuti, tam kam chtěli,“ Domů, do říše“." Opĕt trefa do černého,Češi si tu Němce chtěli nechat, ale museli poslouchat velmoci tak jako vždycky :-)
" Odsun neprobíhal přes Osvětimská krematoria, i když by se v tu dobu tomu málokdo divil, kdyby se tak stalo." Vzhledem k poválečným ódám na masového vraha Stalina od Beneše či Jana Masaryka, by asi opravdu nebyl div, kdyby Češi posílali Němce do plynu.

18 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 15. února 2014 v 11:08

Zvolení A.Š. došlo /i/ díky "polibku smrti"  Zemana Křečkovi...!  Bohužel, informace k rodině Šabatů/Uhlů jsou děsivé, ale snad jenom jedno - Anna za svoje rodiče nemůže, což nevylučuje, že není dodnes infikována jejich celoživotním postojem. Ve funkci bude mnohem razantnější než Křeček a bude mít taky mocného spojence v lidskoprávních otázkách a sice, mladého Dientsbiera, taky potomka  šlechty Charty 77 s minulostí KSČ. Majoritní společnost bude  nadále a tvrději srážena na kolena vnucováním  přístupu a lásce k parazitům, nepřizpůsobivým, imigrantům a pod.! Bohužel, necelé dvě stovky "volených parlamentních elit" rozhodly! A lidé mlčí a mlčet budou! Jak dlouho?

19 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 15. února 2014 v 12:30

To je,  Jiřinko, to samé, jako když se z těch nejuvědomělejších   komunistů stali po roce 89 antikomunisté! Tedy největší hrdinové, bojovníci proti bolševikům.  A národ jim tleská i když zná jejich  špinavou minulost!! Arci z nejuvědomělejších svazáků. ( Mejstřík, Jílková, Bobošíková atd)  se stali ti morálně nejčistější občané s právem zastávat nejvyšší  funkce- v Parlamentu, Senátě,  místa ministrů, ve vládě, nejlépe pak  zastávat funkci hlavy  státu! A kde to bylo nutné, tam moralizovali! Já vím, zní to naprosto směšné a jako otřesný morální paradox, ale když jde o plná koryta, stávají se z těchto sviní ještě větší morální svině. Ale tomuto národu to vůbec nevadilo. Jeho souhlas je ještě dnes morální normou života ve kterém se plácají v naprosté beznaději, ale také nevědomosti. Dnes už naši ovčané nemají sílu ani protestovat proti zlu,  když je býv. funkcionáři SSM,  komunisté a estébáci okrádají. Jen plačky  bečí,  a nad tímto stádem drží bič bolševik! Veškerá moč  tak dál patří lidu a  ta opravdová moc bolševikům, zlodějům a podvodníkům. Podobná situace je také v Srbsku, kde býv. komunisté rozkradli celou zemi.  A z Kremlu, ústředí Kominterny zní; "Soudruzi, zloději  ze všech zemí,  spojte se! Co se dá ukrást, čiňte tak a nezapomeňte! Třetina peněz z výdělku patří Kominterně! "

20 Jiří Wolf Jiří Wolf | 15. února 2014 v 14:28

Ano, Věra Vránová.  Máte pravdu. Podobně jako největší  tuplovaný udavač František Hrabal, který v roce 1983 utekl na Slovensko a usadil se v Bratislavě. (F.H.Richard.) Jinak  také vystupuje jako "Didrak" nebo "Francesko Didrak CAD PRESS. Před několika roky jsem v Respektu četl zprávu vysokého důstojníka StB. Ve zprávě na Federální ministerstvo psal, že se má uskutečnit na pomezí Česko- Polských hranicích setkáni zástupců opozice Solidarity  a Charty a že má obavu, a že z toho setkání bude mít málo informací. Po tomto setkání napsal další zprávu, že byl velmi překvapen, protože na tom setkání se za Českou stranu zůčastnili  přední agenti StB. A v časopise byla  z té zprávy důstojníka StB ještě přiložena momentka těch předních Chartistů- udavačů. Zprávu pro StB z toho setkání v horách, psali nezávisle na sobě všichni  tehdejší účastníci Ergo; StB měla všechno  pod  svou kontrolou!

21 Luis Luis | 15. února 2014 v 15:04

Proti organizovane moci neorganizovany obcan , navic zparalyzovany stavajicim volebnim systemem a denne deptany masmedii nic nezmuze. Oni jsou vzdy v predstihu nad duchovni urovni obyvatelstva a umi s ni manipulovat. Pokud v cesku bude hlavnim myslenkovym proudem malomestactvi , je nemozne neco delat, a ti co se neco odvazi podniknout pujdou za katr za naprosteho nezajmu ostatnich.

22 Luis Luis | 15. února 2014 v 15:14

Co si pamatuji, tak ten moralni hnuj byl v cesku vzdycky, dnes se jen prestalo s pokrytectvim to zaobalovat do vznesenych slov a na obcany se to vybaluje na tvrdo, bez kulis, tak jak to ve skutecnosti je.
Vse se ted navic velmi urychluje coz dava dostatecne signaly o tom ze to speje do bodu zlomu.

23 Radikálové v Příbrami protestovali proti ombudsmance Radikálové v Příbrami protestovali proti ombudsmance | Web | 15. února 2014 v 17:14
24 Primitivni antikomunista Primitivni antikomunista | E-mail | 15. února 2014 v 17:38
25 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 15. února 2014 v 19:41

Pobočka Helsinského výboru v České republice se kterou aktivně spolupracovala  - nadále spolupracuje - i Anna Šabatová, posílala do ústředí  ve Washingtonu D.C. každý rok zprávy o stavu lidských práv v České republice. Čím otřesnější, tedy nepravdivé  zprávy byly posílány do Washingtonu D.C -  především  v oblasti utiskování  Romů- tím činila odměna v dolarech vyšší.  Profesionální ochránci lidských práv si  ze své práce udělali dobře placenou živnost!  Pokud by neměla tato  pobočka v Praze žádný otřesný raport na poslání, mnoho dolarů by z USA do Prahy neprobudilo. Kvůli dolarům se neštítili, a určitě nadále ani nebudou štíti svou zem špinit!! Jen když to sype!  Výroční zpráva Amerického Congresu potom díky Pražské  pobočky Helsinského Výboru, obsahovala zprávu o České  republice, kde vládne rasismus a je utlačováno Romské etnikum! Děkujeme Vám, paní Šabatová, za vzornou reprezentaci ve světě!  Republika Vám za Váš  podíl na tomto špinění dala dobře placenou funkci. Snad Vám ten  vysoký plat ochránkyně lidských práv už bude konečně stačit a přestanete špinit svou zemi. Nebo budete důkazy  o porušování lidských a sociálních práv ze své kanceláře posílat pobočce Helsinského výboru a nějaký ten dolar na víc si ještě přivydělat? No, uvidíme!

26 Honza Honza | E-mail | 15. února 2014 v 23:04

Zeptal jsem se sveho znameho, chartisty, jesli pana Wolfa zna. poslal jsem mu ten clanek at toto mi odpovedel:
Smuntne musim rici ze si to jmeno ani nevybavuji, a za co byl zavreny nevim. Rozhodne nebyl ve vyboru a nejak aktivni, to bych ho znal. Vim ze nejake penize ze zahranici byly posilany, kolik jich doslo a nebo byla zadrzeno policii je taky otazka,  ale pokud me je znamo nebylo to nic moc. Ze by si Chartisti platily za posice (jake posica anyway?) slysim teda poprve. Pokud si pamatuji byla jenom jedna a to byl mluci charty, a ta byvala odmenena vezenim, nebo smrti jako Prof. Patocka. S druhe strany, ze by se  to rozkradalo ( a to je taky nejisty termin protoze nel zadny rastr comu-co?) temi co byli u zdroje, je pravdepodobne, jsou to Cesi. Pokud vim bylo ale dost lidi kteri byili bez prace a prijmu a ti dostavali penezni pomoc; podle jakeho klice se to rozdavalo to me neni znamo.
Taky slysim poprve ze by Chartisti mohli mit v posice nejakych vladnich charitativnich funkcich. Ja jsem byl absolutne bezvyznamny clen a presto jsem musel alespon jedno rocne na vyslech, az do meho odjezdu, a tak si nedovedu predstavit ze by je nekdo pustil do verejne funkc., Jak jsem rekl, neznam ho, ale zda se ze zloby a pocitu ukrivdenosti, nebo propagandistickeho duvodu, vyrabi nenavistne historky, protoze sama existence Chartistu je trnem v oku velke vetsiny lidi co drzeli hubu. Kazda spina je potom dobra je zdiskreditovat a snizit zasluhy na pozdejsim vyvoji. Pravda je ze bez Charty hnuti by se prevrat mnestal, a kdyz tak rozhodne ne tak mirove.
A namitka ze nekdo pil nakoupene v Tuzexu je uplne  idiotska, za prve vsichni pili, a nic jineho nez Tuzexove Bony jsi do ruky nedostal, pokud ti dolary neprisly tajne, nebo postou.

27 Drifter Drifter | 16. února 2014 v 1:51

Pane Wolf, mel jsem tuseni ze vsechno s Chartou nebylo "koser", a ze si z toho nekteri udelali vydelecny podnik na ukor dalsich.
Proc jste neodesel proste zit jinam je slozita otazka protoze ani p.Hedvicek se nedokazal dusevne osvobodit od dejin te krajiny.
Diky za Vase poznamky o te dobe a zkusenosti ktere jste prozil.Spolu s p.Haramulem, mate muj respekt.

28 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 16. února 2014 v 16:45

[26]:Mohl byste zverejnit jmeno onoho "chartisty", ktery nezna a nikdy neslysel jmeno Jiriho Wolfa? Uplne vazne.Protoze takova pravdepodobnost je 0.00000hovno a tim padem mi tu pisete bud naprostou umyslnou lez a provokaci a nebo vas znamy chartista je nejaka superkurva a ja bych chtel vedet jeho jmeno!

29 Blanka Blanka | 16. února 2014 v 17:27

[28]: Samozřejmě, že je to Krystlíkova provokace. Nějaký jeho kůň tu píše, protože sám Krystlík nemůže překousnout údiv okolí, že se ocitl zrovna on na seznamu oceněných 3.odboje a Jiří zmínil, že o Krystlíkově odboji nikdy neslyšel. To je zřejmě na revanš. V televizi se každou chvíli o kauze J.Wolfa bohužel jen mluví, zatímco o Krystlíkovi nikdo nikdy neslyšel.

30 Homoklaus Homoklaus | Web | 16. února 2014 v 17:50

Blbá otázka: Na západě nikdo nevěděl, že peníze pro disidenty prohýří Havel a jeho kumpáni?

Spíš to někdo věděl a ten někdo si taky část ulil pro sebe. Všichni jsme Češi :-D

31 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 16. února 2014 v 18:09

[26]: Jak mohl sedet ve vyboru, kdyz sedel v base? Ja nevim, ale nekteri lide jsou opravdu tak blbi, az to triska sametovou revoluci! Za co sedel nevite, ale rozhodne nebyl nejak aktivni, to byste ho znal. Vy hovado jedno tupe! Prave proto, ze byl aktivni, byl ve vezeni! Mohu se vas zeptat v jakem vezeni jste sedel vy? V Minkovicich to urcite nebylo. A znate aspon Wonku? Nebo Hucina? Kde jste byl, kdyz ho zavirali do vezeni a do blazince uz po sametu a za vlady Vaclava Havla? Nebylo vam z toho smutno? A "Zprávu o Minkovickém lágru" znate? Patril jste preci mezi ne, mezi nase hrdiny, musite ji znat! A kdo ji napsal, vite? Mam pro vas napovedu, prectete si ten clanek jeste jednou - smite trikrat hadat a na webu najdete jeste jednu berlicku, vy vole ...

http://www.kriminal-minkovice.wbs.cz/Zprava-o-tajnem-projektu-lagru-KSC.html

32 Zbyněk Čeřovský Zbyněk Čeřovský | E-mail | 16. února 2014 v 18:10

Za příspěvky občanů ČSSR do redakce RFE/RL jsem po vyúčtování zasílal přes firmu ALIMEX v Mnichově autorům peníze v markách, které oni dostávali v bonech. Bon se tehdy prodával cca za Kč 5.- Nejčastějším autorem  byl Petr UHL, manžel Anny Šabatové  (agentura VIA). Podle záznamů, které máme dosud k dispozici si Úhlovic rodina přišla měsíčně více jak 25.000 Kč a k tomu přibyly peníze od VOA (Hlasu Ameriky). KDOPAK MĚL TAKOVÉ PŘÍJMY?
kKYŽ JSEM BYL 2X v ČSSR vězněn, nedostal jsem i jako signatář Charty 77
od nikoho ani korunu. Přitom se povídalo, že rodiny prominentních Chartistů si kupovali v TUZEXU i sůl.

33 Honza Honza | E-mail | 16. února 2014 v 18:13

[28]: Pane Hedvicek, to bych musel byt uplny blazen, abych vam rekl jeho jmeno, abyste mu misto nejake diskuse jenom sproste nadaval do kurev. Protoze pro vas jsou vetsi nepratele chartisti a lide co nemaji radi komunisty, nez skutecni komuniste, tak co by se s tim zjiskalo? Chartite byli samozrejme velmi ruznorody spolek a take tam octli i komuniste, vcetne proflakleho trockisty Uhla, ale take tam byli zasadni antikomuniste. Takze palbou do vlastnich rad to nevyresite. Ja jsem tu odpoved sveho pritele jen okopiroval a poslal vam, ze zvedavosti, jak budete reagovat na trochu odlisny nazor od antikomunisty, ktery si uzil sve. My co jsme odesli pred komunisty, by jsme mozna takovou odvahu nemeli, zustat a postavit se proti rezimu, byt jen nazorem to vyzadovalo odvahu.

34 Homoklaus Homoklaus | Web | 16. února 2014 v 18:42

[33]: Odvahu a naivitu! Bylo jasné, že dokud bude v Čechách co rozkrádat a devastovat, tak se nezmění vůbec nic!!!

Známý český pornoherec Robert Rosenberg říkal, že jeho fotr byl fízl a měl na starost skryté kamery. A když mu skončila šichta, tak se s Havlem vždycky ožrali jako prasata: www.youtube.com/watch?v=2qt4NN7I7eA

:-D

35 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 16. února 2014 v 18:42

V Chartě existoval sociální fond pro rodiny zatčených. Když došlo k zadržení členů SRA, ocitla se Věra Novotná s kojencem bez prostředků. Přátelé kolem ní pomáhali finančně ze svých bídných platů a důchodů. Když už to finanćně utáhnout dál nešlo, chodil jsem za Šabatovou. Bydlela v Anglické ulici č. 8 a Věra Novotná v jedné místnosti na náměstí Míru. Anna Šabatová se nikdy nešla těch pár metrů na Věru Novotnou podívat. Jen jí zajímal případ, tedy zprávy o zatčení, odsouzení nepřátel socialismu za Hlavu I., atd. čímž se prokazovala  práce VONSu. Za tuto práci poté dostávali peníze. Stěžejní práci však vykonávali pěšáci, kteří na adresy členů VONSu nosili zprávy. Chodil jsem do Anglické  ulice a prosil Aničku o nějaké peníze pro Věru Novotnou.  Jen ve dvou případech mi dala kolem 1000 korun! To když jsem Šabatové  sdělil, že doma nemají co jíst!! Přitom v Anglické se jedlo všechno z Tuzexu. Neviděl jsem tolik bezcitnosti a lakoty! Podobné to bylo i  u Kamily Bendové na Karláku! Vůbec je matka s děckem nezajímala, jen zprávy, kopie rozsudků! Havel byl ovšem nejvíce lakotný! Klidně by nechal člověka zemřít hlady. Jen když měl na drahý chlast!
Ohledně těch anonymů. Když někdo lže,  zásadně neuvádí buď své  jméno nebo jméno zdroje, ze kterého čerpal informace. Povětšinou se jedná o lidi, jako je  například býv. udavač Frantiśek Hrabal- "Didrak" , čin býv. estébáci. Taková hovádka je potřeba ignorovat. Mají za úkol napadat blogy a diskreditovat šiřitele pravdy. Proto je Rosťou správně položen dotaz, aby autor uvedl jméno jméno svého kamaráda.

36 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 16. února 2014 v 19:06

To, ze nekdo "nezna a nikdy neslysel jmeno Jiriho Wolfa" - to neni nazor, vazeny, to je hloupa ignorance. Muzete mi rici, jaky nazor takovou nevedomosti vyjadrujete? Pise se rok 2014. Dnes uz lide znaji i ty nejvetsi komunisticke voly, a vy nam tady chcete tvrdit, ze clovek, ktery se pasoval do 3.odboje, neznal jmeno Jiriho Wolfa, to jest cloveka, ktery sedel dele nez vetsina jeho spolubojovniku, pricemz nekteri Chartiste nesedeli vubec? Tohle neni utok na Chartu, to je utok na Jiriho Wolfa.

37 Blanka Blanka | 16. února 2014 v 20:28

[36]: Jistěže to je útok, stačí si jméno Jiřího Wolfa zadat na internetu, když už jej dotyčný neslyšel, pokud byl ovšem sám vůbec "známý chartista".

38 Honza Honza | E-mail | 16. února 2014 v 21:30

[35]: Pane Wolfe uznavam, ze jsem udelal hloupost, ze jsem se do teto debaty vubec zapojil a ten muj prispevek nemel byt nikdy otisten. Ovsem ted je na to pozde. A tak jsem chtel rici, ze mozna je to tim, ze muj pritel byl zbaven moznosti se zucastnovat nejake aktivity charty a tak je docela mozne, ze vas neznal, protoze jste se toho zucastnil pozdeji.

39 Jiŕí Wolf Jiŕí Wolf | E-mail | 16. února 2014 v 23:27

Jsem rád, že pan Čeřovský přispěl svou pravdou a tím osvětlil příjmy ze zahraničí.  Nutno však podotknout, že pěšáci, kteří nosili informace do bytů členů VONSu,  nedostávali  ani korunu! Za zprávy se opravdu dobře platilo a peníze inkasovalia tato šlechta!  Tento finanční  příjem ze zahraničí  o kterém se zmiňuje pan Čeřovský, se pěšákům  vždy tajil.  Pěšáci sbírali informace o vězněch svědomí a soudních procesech po celé zemi a to nezištně!  Docházelo  tak k okrádání skutečných informátorů, kteří byli autory informacích, které ovydílalo; rádio Hlas Ameriky a  Svobodná Evropa!   Nejotřesnější  na celé věci bylo, že pěšákům nebyla hrazena ani doprava!!!! Hamižnost a hlad po penězích u  těchto bojovníků za lidská práva je až neskutečné  a nepochopitelné. Můžeme  tak mluvit  o zvrácené morálce! Další peníze do  tehdejšího Československa -  na uvedené adresy -  nechala v hotovosti přes turisty posílat  katolická Charita ze západu. Marky, dolary, franky...   Do jakých strožoků však rodiny  Šabatů, Bendů, Němců, Havlovů, atd,  všechny peníze  střádala na lepší časy, to se už asi nikdy nedozvíme. Viníci se přece  nebudou dobrovolně usvědčovat.  Sám  František Janouch psal o milionech, které postupně posílal do totalitního Československa. A nakonec. Když po 17. listopadu přijel někdo ze západu a sháněl se po Jiřím W.,  nikdo z Charty na příkaz V. Havla nějakého Wolfa neznal! Dokonce ani pan spisovatel Klíma! I ten zapíral. Dostával totiž od  židovských přátel z Charty peníze! Na vazbách nebylo co žrát, vládl tam nedostatek všeho a především ukrutný hlad. Zato na Hrádečku u Vaška Havla samej mejdan,  a v bytech  šlechticů z Charty a VONSu chlast tekl vždy proudem!  Tam vládl cinysmus, pokrytectví, zbabělost a nemorálnost. Nemorální lidé  i když nemají čisté svědomí, nemají býv žádném případé výčitky svědomí. A snad proto naše Anička  Šabatová se svým mužem, a další její přátelé, mají  náramně dobré spaní. Nic je  totiž netrápí. Je to  především rodinou, tedy komunistickou výchovu. Pamatuji se, než jsem se podruhé dostal do vězení,  kterak jsem často chodil hlídat Šabatové děti- jak se později provalilo,  chodila za svými milenci- a za to hlídání Michala a Sašenky mi nikdy nedala ani korunu! Tak byla Lakomá! Tvrdila mi, že nemá ani inkaso, přitom její kuchyň byla narvaná vším možným z Tuzexu. Na své silné sociální cítění jsem mnohokrát  doplatil. Přiznám se, že určitě nejsem normální!

40 Drifter Drifter | 17. února 2014 v 0:13

Ja si nemyslim ze "Honza" je Krystlikuv pomahac. Proste o panu Wolfovi jeho kamarad nevedel. Honza to napsal zrejme mimo CR, a jeho kamarad zcela mozne ze taky zije mimo CR.
Ale verim ze se tam kradlo, z "odboje" si nekteri udelali vydelecny podnik (STB podporovali prijem valut, tenkrat tak jako dnes, prikladem je (viz: Krystlik)

41 Honza Honza | E-mail | 17. února 2014 v 4:48

Pane Drifter, nevim presne co to znamena pomahac Kryslika a ani mi to nezajima, abych si to zjistoval. Mate pravdu, ze oba dva zijeme v zahranici. Udelal jsem kravinu, ze jsem se tady toho zucasnil, priste si dam pozor. Ale tak to ctu, tak by clovek skoro uveril, ze ta komunisticka propaganda o chartistech jako spatnych lidech financovanych se zapadu mela neco do sebe

42 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 17. února 2014 v 8:20

Šlechta  Charty 77 z přísně konspirativních důvodů a ochrany svých signatářů prý  údajně nemohla vést účetnictví, což je velmi směšná,  až dětinská obhajoba. Většina darů byla ze zahraničí posílána do tehdejšího Československa prostřednictvým Živnostenské banky, která byla pod kontrolou StB! Živnobanka  poté dary posílala formou Tuzex. poukázek doporučenou poštou na proti -podpis. Pokud nebylo možnost poštou platidlo -  bony doručit, stát valuty  nevracel dárci, ale za pomocí svých agentů je  získával podvodem!  "Díky" tomu, že neexistovalo bankovní tajemství, měla StB perfektní přehled o tom, jaké množství, kdy  a v jakem čase obdržel obdarováný ze zahraničí peníze! Takže StB měla alespoň částečný přehled o financí v Chartě.

43 Byli jsme značeni celou dobu, říká dcera politického vězně Byli jsme značeni celou dobu, říká dcera politického vězně | Web | 17. února 2014 v 11:37
44 hankaK hankaK | E-mail | 17. února 2014 v 11:46

Pane Wolfem neznal jste nahodou Moravaka
Dusana Skalu?

45 Witezslav Haramule Witezslav Haramule | E-mail | 17. února 2014 v 14:53

Panove a Damy,ja jsem mel opet stesti ze muj sef,vyhozeny architekt komunisty za to ze udajne sundal Husakuv obraz v kancelari ze steny byl takovy frajer,ze jsem ho musel premlouvat aby me dal absenci za den, kdy jsem se nedostavil do prace protoze ten den jsem byl nakratko zatcen policii.Alan Hajek se ten strihoun jmenoval a nesmim zapomenout na urednici pani Skruzinskou.Nejsem si stoprocentne jist ale, v te dobe byl take jejich nadrizeny  politik Jiri Paroubek.Riditele Technickych sluzem Prazskych restauraci delal starsi pan, ktereho jsem znal pod pprezdivkou kominik.Slysel jsem story ze mu komunisti v 48 znarodnili jeho kominickou zivnost nekde v Praze.Muj sef me  mimo jine tenkrat rekl ohledne me podane zadosti o emigraci.Vitku, ted ti jiz nic nezbyva nez vydrzet.Krome moralni podpory a pomoci s kontaktem   v  Evropskem parlamentem a OSN V New Yorku
jsem od Charty nic nedostal.Vetsina lidi ale lamala nad nami hul.Kamaradka me manzelky a pritelkyne cele nasi rodiny Vlasta byla take nas strazny andel.Nebyl jsem zavreny,Bozi cesty jsou zahadyplne a jeste jednou jak presne napsala pani Korcakova.Jak se mohl pan Wolf angazovat v Charte venku kdyz byl zavreny v uvnitr v kriminale.

46 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 17. února 2014 v 15:41

Prislo mi emailem (jmeno odesilatele vynechavam): Tak to odpovídá tomu, jak četli na pokračování ze Svobodné Evropy Dopisy Olze a v podstatě i kočkování Pavla Kohouta s Stb jak to popisoval ve své knize Kde je zakopán pes. Jak mu SNB pro nějakou maličkost sebrali papíry od auta a on je chtěl naštvat a druhý den si šel do tuzexu koupit nové. Tedy za bony, které jako prominentní autor dostával za honoráře za své hry co mu hráli v CCCP. No tak to bude docela zajímavá ombudsmanka.
Jeden prezident propustil a amnestoval zloděje ze samosky, druhý už zloděje stamilionové, co ten nynější? A koho ochrání ombudsmanka?
Zdraví

47 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 17. února 2014 v 17:31

Pokud jde o to, kdo a jak byl aktivni, zde prosim:
ZPRÁVA O POMĚRECH V NVÚ MINKOVICE  1979 - 1985
Zpráva o 58 strojopisných stranách byla sepsána panem Jiřím Wolfem hned po jeho propuštění z Vladic roku 1980. Tou dobou také v samizdatu napsal druhou část a to "Motáky". Poté oba dokumenty ilegálně poslal na Západ prostřednictvím Anny Šabatové ke zveřejnění. V zásilce byla uvedena prosba autora, aby zpráva byla vydána až po jeho vystěhování do Rakouska, a dále, že on sám dá z Rakouska jako autor svolení. Venku za hranicemi však zprávu předčasně vydal Jan Kavan (později po převratu obviňován, že byl agentem StB) a to konkrétně v tisku Palach Pres. Bylo to zhruba týden před tím, než se měl Jiří Wolf vystěhovat do Rakouska.

Anna Šabatová zaslala zprávu do Vídně, kam autor posílal všechny své reportáže, články a fejetony. Tam jako redaktor novin sociálních demokratů pracoval Libor Rouček a na něm záleželo, kam dál věci bude posílat doexilových novin a časopisů. Autorovy další zprávy vyšly například v Římě v Pelikánových "Listech" atd.

Samo zveřejnění zprávy mohlo být načasované československou StB. Po propašování zprávy na Západ byla vydána v Rakousku roku 1980. Po této mezinárodní ostudě zveřejněním zprávy o lágru Minkovice došlo k omezení násilností režimu v kritizovaném lágru. Ostatní části teroru (psychického a pracovního) zůstaly zachovány nadále.

Autor uvádí, že zásluhou Jana Kavana a korunního svědka agenta StB Františka Hrabala skončil po zatčení Státní Bezpečností na 6 let v těžkém kriminále Valdice za poškozování republiky v cizině. Protože oba dokumenty signoval CAD Press, který navázal na zakázaný VPD Výbor proti diktatuře, za který šel do vězení už v roce 1978, dostal ještě paragraf podvracení republiky 98 tr. zák. ve druhém odstavci a k tomu jako "nebezpečný recidivista" po výkonu trestu odnětí svobody na 3 roky ochranný policejní dohled StB. V letech 1990 až 1991 byl pak Jiří Wolf soudně rehabilitován a zbaven všech odsouzení.

48 Luis Luis | 17. února 2014 v 20:11

[46]: Rosto, vzdyt to je vse pomsta za to ruske zlato ukradene na dalnem vychode. Privest narod na buben a dat mu do cela tu nejvetsi spodinu, potomky tech co v tom meli prsty. Co myslis, jak to dopadne az se zloba provali ? Toto je predzvest konce, bude dalsi rozdeleni , Sudety pujdou k Nemcum, Slezsko k Polakum a Morava udela federaci ze Slovenskem. Zbytek bude letiste s parkovistem.

49 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | 17. února 2014 v 22:54

[45]:Je treba vysvetlit ze jsem proste nechtel udelat pruser Alanovi H.protoze me bylo jasne ze se estebaci budou informovat na moji absenci a predstavte si jak by ho sjeli kdyz by zjistili ze jsem vedeny, ze jsem ten ten pracoval.Ten clovek byl namocen v politickem pruseru a opravdu byl vsemi obliben a tak nac zbytecny dalsi pruser do jeho jiz tak posramocenyho posudku.

50 M. C. M. C. | 18. února 2014 v 10:17

Představa, že by do diskuse v neděli k Moravcovi byl pozván Cibulka, Wolf, Čeřovský, Vydra, Nos, Hedvíček, Seibert, Mašínová, Korčáková, Hučín, je absurdní. Absurdita havlistánu nabírá grády. V nejvyšších funkcích státní správy jsou buď bolševici, jejich odchovanci, anebo nohsledi havla, kteří s bolševiky kolaborovali. Účelová rivalita havla a klause, byla jen HRA, kterou ovce sežraly i s navijákem. Byl to právě havel, kdo bolševika klause uváděl do politiky, stejně jako bolševika dlouhého. Vládnoucí mafie se havlovi odměňuje budováním jeho kultu, oslavujíc tak svého vůdce. Letiště václava havla je pro mě synonymem bolševismu a kolaborace. A když vidím a slyším kastu (z řad vysokoškolských studentů!!) mladých fanatických přívrženců havla, je mi z toho na blití.

51 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 18. února 2014 v 17:18

Protoze prislusny clanek je jiz uzavren, podavam vysvetleni zde:

Tomáš Pecina17. února 2014 15:34
Hezké. Oni už mají všechny znaky kultu: místo, aby zavrhli svého guru, který je roky vodil za nos, odsuzují každého, kdo se opovážil zjistit o něm pravdu. Ai jsem cynik, ale u J. Korčákové a B. Havlíčkové bych tam viděl i skrytý majetkový motiv: zajištěný vdovec na Floridě, navíc s perspektivou krátkého zbytku života, je pro ženy jejich věku zřejmý cíl.

Anonymní18. února 2014 15:45
Vrchni samice hedvickovy ochranky a jeho fanaticka asistentka kategoricky odmita ze jeji guru kdy lhal. Tragicke je ze tomu skutecne veri.

Jirina18. února 2014 15:56
Vazeni! Jaky motiv muze mit clovek, ktery nenavidi tuto zemi, odboj proti Hitlerovi mu byl trnem v oku a presto se hlasi o odmenu od statu a od komunistu, ktere nenavidi a proti nimz hnul prstem asi zcela omylem (patrne nemohl sehnat lepsi praci - rozhlas jako rozhlas - nebo byl snad timto smerem od nekoho ukolovan?) ... Jde mu snad o majetek?

Ja si jich, vazeni, vubec nevsimam, oni mne ale nenechaji na pokoji. Bezi se podivat na vase/svoje/jejich blogy, rok a pul jsem tam ani nenakoukla, navzdory informacim, ktere ke mne prichazely ze vsech stran - a oni se mi tam rok a pul pletou do zivota a trhaji mne na kusy.

Mne se zadny z techto/tamtech/tech trivialnich sprostaku (a svym zpusobem i zlocincu, nebot se prokazatelne snazi dohnat mne a me pratele k sebevrazde, a u nekterych se jim to uz i povedlo), tedy mne se tito/tito/tito moderni Cesti Nemci a Sudetsti Nemci neomluvi, ackoliv se mi ocividne umyslne snazi ublizit a opravdu se jim to skoro i dari, A PAK VIDIM, JAK TI, KDO MAJI DBAT O SPRAVEDLNOST A PRAVDU, SE TEMTO SKUDCUM A SPOLECENSKY NEBEZPECNYM LIDEM OMLOUVAJI! NEUVERITELNE, ale samozrejme v tomto state uplne normalni.

Vase jednani mne vubec neprekvapuje, pane Pecino. Vzhledem k masakru, ktery usporadali Nemci za Hitlera v me rodine a v Ceskem odboji, povazuji vase jednani jen a jenom za snahu dokonat, co vasi soukmenovci za Hitlera zacali. Vase nenavist je zjevna. 8-O

52 Der Fallschirmjaeger Der Fallschirmjaeger | 21. února 2014 v 16:34

Vase lidska PRAVA pro vas brani nejen s.Anicka Sabatova a s.Petr Uhl, ale brani(la) je i s. JuDr Daniela Svetlikova (ktera tak odporne branila prava pana Zarickeho ze ho to braneni stalo 2y barak aniz by se k tomu 1nimu dobral) zminena Mistrem RH ve WALKOUT K uKRADENEMU DOMU 14.9. 2009.
Terazky vyucuje RUDE PRAVO na nejake FUCKulte.
Moja holograficka RAM mi napoveda by vam byla dopo(rucena) obsahla SYNTEZA ANALYZ tak snadno nalezitelna v sitence. Tam si najdete zde jmenovane otlicniky a otlicnice a mnoho, mnoho dalsich KOLOUS(K)UUUUUUUUUUUUUUUUU

mejte hezke oslavy VelkeHO unoroVNA.

53 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 21. února 2014 v 17:36
54 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 25. února 2014 v 7:20

V neděli vystoupila v televizi na ČT. 24 Anna Šabatová a přiznala, že je předsedkyní Heldinského výboru, který v USA  financuje její domovská nevládní humanitární organizace pro lidská práva. Takže, jako veřejná ochránkyně bude brát dva platy, což lze považovat jednak za její hamižnost a také jako střet zájmů!  Jsem velmi zvědav, zda Anna Šabatová ostře vystoupí proti vládě  a neohroženě zkrituzuje otřesné a hrubé porušování lidských a sociálních práv - Pakt o lidských právech - v zemi České a to ze strány státní správy. Já se domnívám, že tomu tak  nebude, arciže  v tomto případě stát udělal z kozla zahradníka! Veřejný ochránce práv se nesmí o stavu práv v zemi  kriticky vyjadřovat veřejně na mezinárodní půdě nebo zasílat  stížnosti na českou republiku o porušování paktu č120 /76 do zahraničí. Za to je přece  štědře placen státem! Z  bývale "bojovnice za lidská práva " se tak  rázem stává  uplácená Jidáška s platem třiceti stříbrňáky měsíčně! Špinavé prádlo se má prát přeciž pěkně doma. To svědčí o zvrácené morálce této éé dámy.

55 marie hilarion marie hilarion | E-mail | 14. září 2014 v 10:45

Prozatím, díky všem, jdu to vydýchat.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama