Duben 2014

Kde to je?

30. dubna 2014 v 6:55 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane

Las Vegas Strip

Hoover Dam

Opustena benzinka na Route 66, Arizona

Stary most pres Little Colorado River, Arizona

Lobo... Monument Valley, Utah

Three sisters... tak se jmenuji ty tri skaly v pozadi. Monument Valley, Utah

Monument Valley, Utah

Vyhled z balkonu meho hoteloveho pokoje... Goulding's, Monument Valley, Utah

Colorado River nad Glen Canyon Dam, Utah

Glen Canyon Dam and Bridge, Utah
___

Vladimir Spiridonovic...

17. dubna 2014 v 22:57 Clanky osvetove
Nedavno se na internetu objevily fotky otce ruskeho batusky Putina - tedy Vladimira Spiridonovice Putina. A vypada to ze v dobre druhe svetove valky valky Vladimir Spriridonovic pobyval i na uzemi Ceskoslovenska (na vsech fotkach je to ten na leve strane) - nevite, co to ma na sobe za uniformu? Kdyz uz soucasnemu Putinovi k okupaci CR nebude dostatecnou zaminkou pul milionu Rusu, zijicich v CR, mozna historicka pritomnost jeho otce na uzemi Ceskoslovenska bude dost. Budete gavarit pro rusky, otroci... a bude se vam to libit...
Strike Back

17. dubna 2014 v 16:35 Clanky jinych autoru

I can't see where you're comin' from
But I know just what you're runnin' from:
And what matters ain't the who's baddest but
The ones who stop you fallin' from your ladder.
And you feel like you're feelin' now
Doin' things just to please your crowd,
But I love you like the way I love you,
And I suffer, but I ain't gonna cut you cuz
This ain't no place for no hero,
This ain't no place for no better man,
This ain't no place for no hero,
Go home.
This ain't no place for no hero,
This ain't no place for no better man,
This ain't no place for no hero,
Go home
Every time I close my eyes, I think, I think 'bout you inside,
And your mother, givin' up on askin' why
Why you lie, and you cheat, and you try to make
A fool out of she...
I can't see where you're comin' from,
But I know just what you're runnin' from.
And what matters ain't the who's baddest, but the
Ones who stop you fallin' from your ladder, cuz
This ain't no place for no hero,
This ain't no place for no better man,
This ain't no place for no hero,
Go home.

Media a krestani

15. dubna 2014 v 17:21 | Hana Catalano |  Clanky jinych autoru
Proč média nevěnují pozornost útokům islámských džihádistů na křesťany na Středním východu

"Ke své škodě znovu křižují Božího Syna a vystavují ho veřejné potupě." (Židům 6:6)
...

Raymond Ibrahim (americký spisovatel, uznávaný odborník na Střední východ a islám) vysvětluje ve svém článku v křesťanském časopise The Torch (zima 2014) důvod, proč se jen málo hovoří o Koránem posvěceném brutálním vraždění, mučení a utrpení křesťanů. OSN, západní vlády, média, univerzity a všemožní komentátoři trvají na tom, že Palestinci trpí strašnou tyranií ze strany Izraele. Na druhou stranu se úplně ignoruje největší tragédie lidských práv naší doby - radikální muslimská perzekuce křesťanů, včetně těch v Palestinci ovládaných oblastech.

Fakta hovoří sama za sebe. Spolehlivé odhady ukazují, že každoročně je krutě pronásledováno zhruba 100-200 milionů křesťanů; každých pět minut zemře jeden křesťan mučednickou smrtí. Přibližně k 85% těchto perzekucí dochází u národů s muslimskou většinou. Na Středním východu žilo v roce 1900 zhruba 20% křesťanů, dnes to nejsou ani 2%.
Raymond Ibrahim říká, že v samotném Egyptě, kam emigrovala jeho křesťanská rodina, zahájilo Muslimské bratrstvo kristallnacht a během týdne islámisté zaútočili, zničili a zapálili 82 křesťanských kostelů, z nichž některé byly postaveny v 5. století, kdy v Egyptě před jeho dobytím islámisty převládalo křesťanství. Na kostelech pak vlála černá vlajka Al-Kaidy. Křesťané - včetně kněží, žen a dětí - byli brutálně zmasakrováni.

Toto pronásledování křesťanů se však neomezuje jenom na Egypt. Od Maroka po Indonésii, od Střední Asie až k Subsaharské Africe ... přes tisíce kilometrů území obývaného národy nesdílející stejnou rasu, jazyk, kulturu či socio-ekonomické podmínky. Všude tam jsou miliony křesťanů pronásledovány naprosto stejným způsobem.

Napadáni, vězněni a někdy brutálně zavražděni (uříznutím hlavy) jsou i muslimové, kteří přešli na křesťanskou víru a křesťanští evangelisté; bezpočet kostelů v islámském světě je znesvěcováno či se stávají cílem bombových útoků; křesťanské ženy a děti jsou unášeny, zotročovány, znásilňovány nebo nuceny zříci se své víry.

Místo aby politika civilizovaných zemí těmto křesťanským obětem pomáhala, tak ve skutečnosti jejich utrpení ještě zhoršuje. A jen málo předních médií zmiňuje strašlivé perzekuce, které zažívají miliony lidí jen proto, že si přejí v klidu uctívat Ježíše Krista. Důvod tohoto ignorování je velice prostý. Kdyby se tento fenomén dostal v plném svém obludném rozsahu na veřejnost, tak by se uměle udržovaná linie - hlavně to, že Izrael utlačuje Palestince - okamžitě zhroutila jako domeček z karet. Zvážíme-li, že židovský stát je silnější než jeho muslimští sousedé, pak média mohou snadno líčit islámské teroristy jako frustrované "chudáky", kteří se všemožnými způsoby snaží získat "spravedlnost". Je jedno, kolik raket střílí Hamás a Hizballáh na Tel Aviv a nevadí, jak krvežíznivě se islámisté veřejně prezentují; média toto otevřené nepřátelství vysvětlují jako nesporný důkaz izraelského útlaku, takže Palestincům údajně nezbývá nic jiného, než se uchýlit k terorismu...

Jenže, pokud mají radikální muslimové volné pole působnosti proti těm silnějším, jak potom zdůvodnit jejich brutalitu namířenou proti těm slabším - v tomto případě proti milionům prostých křesťanů? Politická korektnost má odpověď, která se vymstí: nezveřejňovat, neřešit....

Důsledky tohoto přístupu je možné vidět všude tam, kam islám postupně rozšiřuje svůj vliv. A Evropa není žádnou výjimkou, ba naopak. Islámské mešity rostou v Evropě jako houby po dešti, vše díky benevolenci imigračních a sociálních politik evropských národů. A benevolence a tolerance v "mírumilovných" muslimských oblastech? Jen si tam zkusme třeba představit výstavbu křesťanských kostelů! Nemožné. Stejně jako procházku s biblí v ruce nebo s přívěskem kříže na řetízku kolem krku. Zvýšili bychom statistiku křesťanských obětí...

Před letošními Velikonocemi (10. dubna 2014) se při recepci v Downing Street britský premiér David Cameron vyjádřil těmito slovy: "Je pravdou, že křesťanství je nyní nejpronásledovanější vírou na světě. Měli bychom se postavit proti perzekuci křesťanů a ostatních věřících kdekoliv a kdykoliv můžeme."

Zprávy hlavně z Británie, Francie, Itálie, Německa a Švédska nejsou vůbec příznivé. Francie informuje, že téměř jeden z pěti Francouzů se stal obětí útoku ze strany muslimských imigrantů. Jejich gangy napadají lidi i za bílého dne v metru, v ulicích; existují čtvrti, kam se bojí vyjet i policisté... Ve Francii v poslední době vzniklo hnutí mladých "Generation Identitaire", které spojuje lidi na obranu národní a evropské kultury a identity, členové zakládají skupiny domobrany.

Švédsko kdysi bývalo bohatou, krásnou a moderní zemí. To se ale všechno změnilo. Díky politice se stalo totalitním státem jako Saúdská Arábie či Írán. Zpráva OSN říká, že se Švédsko brzy stane národem třetího světa. Čím víc se situace ve Švédsku zhoršuje, tím víc je omezována osobní svoboda i svoboda slova.

Počet obyvatel Švédska vzrostl v letech 2004-2012 z 9 milionů na 9,5, hlavně vzhledem k přistěhovalcům ze zemí jako je Afghánistán, Irák a Somálsko. 16% všech nově narozených dětí se narodilo přistěhovalcům, z nichž nezaměstnaní tvoří 54%, což je druhé největší číslo po Jižní Africe s 53,2% na 100.000 obyvatel - šestkrát vyšší než mají Spojené státy. Statistiky nyní říkají, že jedna ze čtyř švédských žen se stane obětí znásilnění. V roce 2003 statistiky sledující počty znásilnění uváděly průměr 9,24%, což už tehdy byl zvýšený průměr. Ale v roce 2005 toto číslo vystřelilo na 36,8% a v roce 2008 již na 53,2%. 77% těchto znásilnění mají na svědomí muslimové.

Islám se nenápadně ale jistě dostává i do České republiky. Dokonce má k tomu i vládní podporu! Gatestone Institute (www.gatestoneinstitute.org) zveřejnil 14. dubna 2014 zprávu, že česká vláda schválila nový projekt zaměřený na propagaci islámu ve veřejných základních a středních školách v zemi. Kritici prohlašují, že v pozadí projektu je přivést nemuslimské děti k islámu pod záminkou propagace multikulturalismu a boje proti islámofóbii. Projekt s názvem Muslimové v očích českých školáků zaštiťuje Muslimská skupina a je financována americkými daňovými poplatníky pomocí grantu od americké ambasády v Praze (americké ministerstvo zahraničí propaguje islám i v dalších evropských zemích).

Muslimové říkají, že české ministerstvo školství je pověřilo organizací přednášek a seminářů s cílem "učit české školáky o islámské víře a jejím praktikování" a "bojovat proti stereotypům a předsudkům o muslimech". Muslimská skupina nedávno zveřejnila inzerát, v němž nabízela Kč 250,- studentům ve věku 15-18 let za účast na dvouhodinové prezentaci o islámu. Přednášky mají hodně témat, viz http://muslimove.cz/nabidka-pro-skoly/

Všechny možné církve v České republice k tomu zatím mlčí. Místo aby upozorňovaly na hrozbu islámu, aby vysvětlily jeho skutečnou historii a podstatu, včetně pravdy o mocichtivém, krutém a manipulativním "proroku" Mohamedovi a aby podpořily své muslimy mučené křesťanské bratry a sestry...faktických zdrojů informací je k tomu dost. Zřejmě je pro ně nyní důležitější snaha získat zpět svůj pochybně nabytý majetek. Pokud však budou k hrozbě islámu i nadále mlčet, dlouho si ten majetek neužijí. A v jakém světě budou žít děti našich dětí? To raději ani nedomýšlet....

---
Hana Catalano, duben 2014


Proc jste neemigrovali, otroci?

10. dubna 2014 v 18:52 Clanky osvetove
Jiri Wolf mi poslal emailem nizeuvedene. Titulek je muj.
---

http://www.novinky.cz/krimi/333155-soud-potvrdil-nevinu-exposlance-vondrusky.html

Za totalitního režimu zahajovala trestní stíháni proti dozorcům výhradně vojenská prokuratura. Ta případ po uzavření výš. spisů postupila dál vojenským soudům, pod které dozorci v rámci výkonu trestních věcí a odpovědnosti příslušel.

Po roce 1990 začali býv. politićtí vězni z 50. let podávat trestní oznámení na býv. dozorce. Na jejich ochranu proto "nový" režim cíleně zrušil vojenské prokuratury a soudy, čímž se dozorci ocitli pod "ochranou" justice! Naprávně výchovné tábory nucených prací a justice tvořily jeden mocenským celek, který byl zastřešen Ministerstvem spravedlnosti, a to krylo porušování práv a zákonů!

Justice se tak po zrušení vojenských soudů postarala o to, že do dnešních dnů nedošlo k odsouzení jediného dozorce z bývalých pracovních táborů. Přeji Všem hezký den.
Jiří Wolf.

---
Poznamka R.H.: Takze nezbyva nez znova ptat: Proc jste vlastne neemigrovali, otroci? Pro tohle zijete, v te vasi zkurvene kotline? Pro tohle jste vlastenci? Aby nad vami meli UZ ZASE navrch takoveto svine, takovy to lidsky odpad? Proc jsi neemigroval Jiri Wolfe (nejdele vezneny politicky vezni)? Stoji zivot za to, mezi TAKOVYMI lidmi - jen proto, ze TAKY mluvi cesky?

Vilda Treseostepem (William Shakespeare) napsal:

"To be, or not to be: that is the question:
Whether 'tis nobler in the mind to suffer
The slings and arrows of outrageous fortune,
Or to take arms against a sea of troubles,
And by opposing end them?"

A rad vam to prelozim, otroci:

Byt ci nebyt: to je otazka:
Je dustojnejsi mlcky sklonit hlavu
pred potupnymi sipy osudu,
nebo vzit zbran a prival trapeni
ukoncit navzdy vzpourou?


Agent StB "Siritel"

8. dubna 2014 v 1:18 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
A co jsem zase nasel v tech Pencovych pomatenych "svazcich" - zaznam na agenta StB, s krycim jmenem "Siritel"...


A tady je i jeho rodny list - aby bylo jasno, ze jde o meho kamarada z Australie Jiriho Vanka... No ja byt Vankem, tak Pencovi vynadam do kokotu... (i kdyz ja uz jsem to vlastne udelal pred par lety, ze ano..)


Ja jsem z toho jelen...

8. dubna 2014 v 0:45 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Inspirovan panem Haramule jsem i ja nahledl do tech slavnych "Svazku", ale Buquoye, ani pod jmenem Kopecky jsem tam nenasel. Ja sam se vyskytuji v rubrice EZO (Evidence zajmovych osob), tedy lidi, na ktere StB vedla spis at uz byli emigranti nebo ne - ale da se rict, ze kdo byl v EZO tak to byl slusny clovek. Tomas Krystlik je tam taky. Vsechno v poradku - byl to taky emigrant.

Ovsem vedle vlevo je dalsi rubrika nazvana Svazkova agenda - tedy oficialne seznam spolupracovniku StB - i kdyz i tam je tohle UPOZORNĚNÍ: Ve vyhledávači jsou pouze tyto údaje - jméno, příjmení, datum narození -, které nevedou k úplné identifikaci osoby. Údaje, které by identifikaci mohly učinit zcela spolehlivou, byly znečitelněny. Vzhledem k uvedenému může docházet k situacím, že na základě zveřejněných údajů (jméno, příjmení, datum narození) bude při shodě těchto údajů ztotožněna i osoba, která jako spolupracovník bývalou Státní bezpečností evidována nebyla. Za tyto situace Archiv odpovědnost nenese.


Takze bereme-li v potaz oficialni upozorneni vydavatele Svazku o jejich vlastni nespolehlivosti (viz vyse), pak dochazim k logickemu zaveru, ze ti Krystlikove byli vlastne dva! A byli dvojcata (narodili se ve stejny den)! Ovsem casem se nazorove a politicky rozesli a jeden Krystlik byl slusny clovek (toho jsem znal), ktery emigroval a ten je v EZO databasi (emigranti a slusni lide) a a ten druhy Krystlik byl udavac a proto je v supliku "Svazkova agenda" mezi udavaci a spolupracovniky StB. Jo, overte si to, voresi...

Takze ted je mi konecne jasne, ze ten idiot, co chodil do VUSTR a ABS a hledal na mne neco, co nebylo mozno nalezt a na svem blogu toleruje primitivni svinstva na mne a me pratele, to byl nejaky uplne jiny Krystlik!!!

Timto vas tedy vyzyvam, vy komunisticke svine! Vratte mi meho Krystlika! Kde ho drzite? V Bastile s zeleznou maskou na ksichte?

Doplnek k dopisu Ministru vnitra

7. dubna 2014 v 21:51 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Ministerstvo vnitra CR
Mgr. Klara Horejsi
reditelka kancelare ministra vnitra


Doplnek k
Re: Vase C.j. MV-25733-4/KM-2014 ze dne 1. dubna 2014

Vazena pani reditelko,

v priloze prosim naleznete dve strany vaseho badatelskeho listu, ze ktereho jsou zrejme podminky, za kterych ma badatel pristup k archivum ABS, VUSTR atd.

Z tohoto duvodu zadam vase ministerstvo o trvale odneti privilegia badatele a o trvale zamezeni pristupu do archivu VUSTR, ABS a dalsich archivu ve vasi jurisdikci (prikazem ministra vnitra, prosim) Veronice Valdove, Tomasi Krystlikovi a Tomasi Pecinovi - vsichni jmenovani jasne porusili vami stanovene podminky pristup k archivum, tim ze je volne zverejnovali, pouzivali k osobnim utokum, pomluvam a vydirani.

Povsimnete si prosim, ze treti priloha cituje i verejne zname vyhruzky pana Peciny na mou adresu, kde v podstate priznava, ze bude zneuzivat privilegia badatele za ucelem osobni pomsty proti me. Vase ministerstvo by melo opravdu dohlednout zda privilegium badatele je uzivano k opravdovym badatelskym ucelum (vysvetleno vyse), ale neni ZNEUZIVANO jen k osobni pomste proti emigrantovi.

Z tohoto duvodu zadam vase ministerstvo o trvale odneti privilegia badatele a o trvale zamezeni pristupu do archivu VUSTR, ABS a dalsich archivu ve vasi jurisdikci (prikazem ministra vnitra, prosim) temto osobam (vcetne zduvodneni):

MVDr. Veronika Valdova - jako prvni se dopustila zneuziti privilegia badatele tim, ze informace ziskane v archivu VUSTR zverejnila na sve webstrance, umistene ve Velke Britanii a rozeslala kopie do dalsich zemi, kde byly pouzity k pokusum o vydirani a natlaku na mne a mou rodinu. MVDr. Valdova je psychicky labilni osoba, prizivnice a casty bezdomovec, verejne znama svym publikovanym strachem o zivot, ze je pronasledovana britskymi farmaceutickymi koncerny a jejich agenty. Z Britanie eventualne "uprchla", prizivnickym zpusobem nejakou dobu pobyvala v Praze, aby se pote vratila opet do Britanie (jo, tam kde ji predtim ublizovali). Verejne znamy jsou i jeji opakovane pokusy o vydirani ceskych emigrantu, zijicich v zahranici, obzvlaste tech, kteri ji predtim dobrocinne a nezistne pomohli.

Tomas Pecina - je nezamestnany notoricky kverulant a stezovatel, znamy svou ucasti v extremistickych kauzach a spolcich, v CR souzeny defraudant, trestni oznameni na nej bylo podano i pro jeho schvalovani teroristickeho utoku na USA 11. zari 2001 (http://www.blisty.cz/art/9009.html) . V mem pripade je znamy vyhrozovanim me osobe a verejnymi sliby, jak on porusi prava badatele v archivech VUSTR (citovano vyse - original je k videni zdehttp://ross-hedvicek.blogspot.com/2012/09/jen-se-podivejte-co-je-to-za-curaka.html)

Tomas Krystlik - osoba nevalne osobni historie, ucast v extremistickych kauzach, prokazatelne zneuzival privilegia badatele v archivu VUSTR, dlouhodobe zainteresovany v osobnich utocich na mou osobu (z toho duvodu mu bylo zruseno nekolik blogu v CR - protoze to byly jen same osobni utoky - v teto cinnosti pokracuje dodnes). Ja osobne jsem v minulosti na Tomase Krystlika podal trestni oznameni na Policii CR pro STALKING.

Naopak ja osobne zadam vase ministerstvo (prikazem ministra, prosim) o umozneni badatelske cinnosti v archivech VUSTR, ABS a dalsich archivu ve vasi jurisdikci. Vzhledem k memu zahranicnimu bydlisti zadam o umozneni badatelske cinnosti DALKOVE - nasmerujte mne prosim na patricneho referenta, ktery mi cas od casu zadane dokumenty vyhleda a oscanuje. Upozornuji, ze i kdyz jsem se v CSR narodil a pobyval tam (tudiz proto mam u vas spis od StB), tak nemam ceske obcanstvi (zasluhou vasich predchudcu na ministerstvu vnitra), ani zajem ho ziskat. K me badatelske kvalifikaci uvadim, ze jsem osoba verejne znama, publikoval jsem nekolik tisic clanku a radu knih (2 z nich publikovany v Ceske republice) a jsem osoba vseobecne bezuhonna.
.

Ross Hedvicek
U.S.A.
Pokud by snad vas emailovy system na ministerstvu osekaval prilohy k emailum, vsechy tri zminene prilohy jsou k videni na teto adrese:http://hedvicek.blog.cz/1404/badatelsky-list


Jak dalece spolupracovala Milada Horakova s nacisty?

7. dubna 2014 v 20:28 | Jan N.A. Berwid-Buquoy |  Clanky jinych autoru

Jak dalece spolupracovala Milada Horáková s nacisty?


Milada Horáková byla 8.3.1946 vyznamenaná č.s. válečným křížem "v boji za osvobození ČSR z nepřátelského obsazení" a 30.3.1946 medailí za zásluhy I. stupně. Obě vyznamenání podepsal armádní generál Ludvík Svoboda. Horáková nikdy žádným vojákem nebyla...

Pro nedostatek skutečných hrdinů, mají malé národy někdy sklony k tomu si své "hrdiny" vyrábět mystifikacemi osobností, které při bližším zkoumání ve skutečnosti mravně ani morálně neobstojí. O Miladě Horákové bylo napsáno mnoho polopravdivých legend. Je velmi těžké dopátrat se toho, co je pravda a co ona sama o sobě úmyslně rozšiřovala, aby zahladila stopy...

Po známém výroku prezidenta Beneše v roce 1937: "Raději Hitler než Habsburk!", se Horáková stává obdivovatelkou "německého národního socialismu". Fascinuje jí Hitlerova schopnost vyhladit nezaměstnanost a obrovský podíl žen v institucích nacistického Německa. Ovšem, po vzniku Protektorátu Čechy a Morava její nadšení opadá. Neúprosně zjišťuje: To, co bylo dovoleno německým ženám v říši, neplatí pro okupované oblasti Evropy...

Jako jednatelka Ženské národní rady (ŽNR) začíná opět rebelovat. Nastává totiž jakýsi paradox: Židé a české ženy se nesměli stát členy některých nacistických organizací. Hlavně se jednalo o Národní souručenství a Vlajku. To Horákovou připravuje o klidný spánek: Postavit Češku na úroveň Žida!? To je pro ní neslýchaná drzost!
Apeluje na K.H. Franka a Emanuela Moravce. Není to nic platné. Předsedkyně ŽNR, Františka Plamínková, jí nepodporuje - bojí se. Po válce byla ŽNR vydávaná oficiální historiografií jako buňka protinacistického odporu. Šlo o pro masového občana upravenou legendu neodpovídající historické skutečnosti.

ŽNR byla legální organizací protektorátu, odpovídající nacistické osvětě. Její předsedkyní byla Plamínková (též zvaná "strašpytel") a jednatelkou Horáková (nacisté jí vedli pod krycími jmény "Králová" a "Pěkná"). Hlavní pracovní náplní předsedkyně ŽNR nebyl údajný "odboj", nýbržnicnedělání a to bez výjimky. Všiml si toho i nacistický protektorátní tisk. "Národní politika" ze dne 07.02. 1942 píše:

"Protože Ženská národní rada už tři roky mlčí, soudíme, že si její předsedkyně neví rady, co má dělat...není ovšem námitek proti tomu, aby se takové osobnosti uchýlili do soukromí a postoupili svá místa lidem mladším, schopnějším a pro nové poměry vhodnějším. Jsme přece lidští a v takových případech přejeme těmto lidem spokojené stáří a klidný odpočinek."
Plamínková neměla ráda Heydricha, neboť onen bezohledný nacistický pohlavár a karierista na ní vyžadoval konečně nějakou činnost. Proto schvalovala atentát na zastupujícího protektora a byla za to 30.06. 1942 popravena. Zde však šlo o nedorozumění. Plamínková neschvalovala atentát jako takový (k tomu by se neodvážila), nýbrž si slibovala od tohoto aktu, že nástupcem nebožtíka se stane K.H. Frank se kterým, ve svém libovém "nicnedělání", výborně vycházela. Mýlila se však. Nástupcem se stal Kurt Daluege. Ten žádal angažmá ve prospěch Protektorátu Čechy a Morava.

Milada Horáková ovšem ruce v klín neskládala. Bojovala houževnatě o to, aby umožnila českým ženám členství v nacistických organizacích protektorátu. Zatímco jí K.H. Frank celkem s úspěchem ignoroval a vyhazoval, zavěsila se na Emanuela Moravce. Tam se to zdálo být průchodnější.. Scházela se s ním ve vládním baru "Boccaccio" v Grand Hotelu Steiner:

" Milada Horáková byla bisexuální a více než muži jí zásadně zajímaly ženy. Hlavně mladé dívky. Lída Baarová v jednom rozhovoru pro Rozhlas Svobodná Evropa, 1970 ve Vídni prohlásila: 'Ano, byla lesbická. Do 'Boccaccia' chodila, ale poměr měla pouze s mladou ženou ministra Moravce, Jolandou Moravcovou. S ním nikdy. Jednoho dne se obě o něčem pohádaly. Jolana byla důvěrnou agentkou Gestapa. Výsledek byl ten, že Miladu za něco udala. V srpnu 1940 Gestapo zatklo celou rodinu Horáků a odvezli je do Pankrácké věznice...' ". ("Bar 'Boccaccio' - České milenky nacistických pohlavárů 1938 - 45", blog iDnes.cz, 11.07. 2011).

Zde se Lída Baarová poněkud mýlí. Gestapo nezatklo "celou rodinu Horáků", nýbrž pouze Miladu a jejího manžela. Okolnosti "zatčení" jsou přesto obestřeny záhadou. Prý k tomu došlo ve čtvrtek 02.08. 1940 v 10:00 hod. v Horním Bradle u Nasavrk, okr. Pardubice. Důvod "zatčení" měla být pracovní činnost Horákové v ŽNR. Jinak se neuvádí nic konkrétního. Ovšem ve čtrvtek v 10:00 hod. by se měl manžel Bohuslav nacházet v zaměstnání a Milada v kanceláři ŽNR a ne někde na nějaké pustině u Nasavrk...

Spíš než na "zatčení" vypadá komplot na konspirativní schůzku. V Nasavrkách se nachází zámek. V té době patřil Josefu Trautmannsdorfovi a sloužil jako místo setkávání důstojníků německé Státní bezpečnosti SD (Sicherheitsdienst).

Spolupracovníkem Gestapa nebo Abwehru mohl být kdejaký hlupák, ovšem zahraniční spolupracovníci pro SD byli vybíráni velmi opatrně a to z obzvlášt spolehlivých kruhů...

Projevila snad SD o manžele Horákovi zájem a pozvala je do Nasavrk na konspirativní schůzku? Okolnosti by tomu nasvědčovaly.

Posléze dochází pro normálního vězně k neobvyklým postupům. V letech 1940 - 1942 je Horáková "vězněna" na Pankráci a Karlově náměstí "současně" - podle potřeby pendluje sem a tam. Sdílí cely se skutečnými odbojáři a ty po čase opuští, aby se opět do nich vracela. Něco takového se praktikuje pouze za účelem zpravodajské činnosti...

Pobyt jejího manžela a důvod jeho "zatčení" nelze zjistit. Každopádně v uvedeném časovém úseku nebyli oba z ničeho obžalováni a nikdy nestanuli před soudem. To byla tehdejší praxe v nacistické justici a exekutivě velmi neobvyklá.

V roce 1942, po atentátu na Heydricha se opět oba společně, náhle objevují v terezínské Malé pevnosti, kam byli jinak hromadně dopravovány protinacističtí odbojáři. Manželé Horákovi získávají dvě samostatné cely hned vedle sebe ve vězeňském traktu pro prominentní vězně. Ostatně, Bohuslav tam nebydlí a má svojí vlastní garsoniéru mimo koncentrační tábor...

Milada, údajná "vězeňkyně", získává v malé pevnosti vedoucí zaměstnáni jakési "provozářky". Je kompetentní pro rozdělování potravin a léků. Navíc kontroluje provoz gastronomie a nemocničního zařízení. Může se neomezeně pohybovat po táboře, opouštět ho a zase se vracet. O její chrup se stará zubař, jinak kompetentní pouze pro Wehrmacht a jednotky SS. Někdy přespává mimo - v bytě svého manžela. Do svojí cely v malé pevnosti si čas od času vodí dámské návštěvy. Věra Vacková vzpomíná:

"Miládce jsem musela vždy dát, a hlavně zazpívat, pokud k tomu byla příležitost...A pak po dozpívání jsme vždycky zůstávaly v objetí dlouho a beze slov. Bylo mi 18 a Miládce 42."

Věra Vacková pokračuje:

"Dr. Sailer se pohyboval prakticky po pevnosti neomezeně...chodil s různými léky, které měl...i ze zásob SS-lazaretu; s dobrým čajem zásoboval pravidelně Miládku i protityfovými tabletami, jimiž jsme byly všechny pak vybaveny..."

Zpravodajský důstojník si nyní musí položit otázku: Čím si ona "vězeňkyně" koncentračního tábora vydobila tak obrovskou důvěru nacistické státní bezpečnosti SD, že má přístup k lékařským zásobám příslušníků SS, fasuje od nich léky a podle vlastního uvážení je rozdává vězňům? Podle jaké logiky se lékař Wehrmachtu a SS stará o její zdraví? Jak je to možné, že "vězeňkyně" podezřelá z "velezrady" rozhoduje o rozdělování potravin a gastronomické vyzásobování pro vězně celého tábora? Tady něco nesouhlasí!

Ostatně, vězňové z Terezína vypovídající po válce a svých kontaktech s "JUDr. Horákovou" v prostorách koncentráku, sotva mluví pravdu, protože dotyčná osoba tam figurovala pod krycími jmény "Milada Králová" a "Milada Pěkná" a toto nekompromisně dodržovala. Nemohli tedy logicky vědět, že mluví s JUDr. Horákovou.

V letech 1940 - 1944 nedošlo pro manželé Horákovi k žádnému obžalovaní, což je krajně neprůhledné. Navíc se to dělo v době, kdy jinak nacisté s odsouzením spěchali a vynášely i rozsudky během 24 hodin. I kdyby byla Horáková zatčena za svou (ne)práci v ŽNR - jak vždy později sama tvrdila, proč se u toho pořád plete její manžel a "sedí za mřížemi" vedle ní, ačkoli prokazatelně za nic nemůže!?

Tak se též stalo, když je v létě 1944 oba odvezli do Drážďan k trestnímu soudu. Častá oficiální tvrzení, že ona byla odsouzena k trestu smrti, který nebyl vykonán a on dostal 25 let těžkého žaláře, jsou absolutním nesmyslem.

Rozsudek zněl pro Miladu 8 let s tzv. "vycházkovým režimem" (to znamená ve vězení pouze přespávala) a její manžel 4 roky "domácího vězení", přičemž mu byly započteny léta 1940 - 1944 jako "vazební", takže měl zaražené vycházky pouze na cca. 14 dní a poté byl na svobodě... Skutková podstata pro oba zněla "pokus o zradu". Jak a kde se měli o tu tzv. "zradu" pokoušet, není v rozsudku uvedeno.

Podle mého názoru o žádný klasický soudní rozsudek nešlo. Německá SD zřejmě potřebovala manželé Horákovi na rychlo "uklidit". Patrně v Terezíně hrozilo nebezpečí nějakého prozrazení. Jejich transport do říše jim zaručoval bezpečí a rozsudek trestního soudu jim dodal alibi "politických vězňů".

Oba zůstali v Bavorsku. Bohuslav si odpykával "trest" v Ebrachu v klášteře cisteriánů s přilehlým kostelem. Tento objekt zčásti sloužil od roku 1851 jako domácí vězení pro neposlušné mnichy. Miladu umístili do prominentní ženské věznice v Aichachu: cely s ústředním topením a sprchami. Možnost stravování mimo oblast věznice byla zaručena...

Oficiální nesmysly:

Bohuslav Horák se prý zúčastnil "pochodu smrti". Nic takového se v Ebrachu nekonalo. 22..04. 1945 osvobodili Ebrach a Aichach Američané. Milada se vrátila do Prahy až 20.05. 1945 a Bohuslav dokonce o dva dny později. Záhadou zůstává, kde tak dlouho byli a proč s návratem otáleli. Vyčkávací taktika? Obavy z prozrazení?

Po válce vydávala Milada své jizvy na těle za následky "nacistického mučení" (oficální historiografie tuto verzi převzala). Po její popravě 1950, byly jizvy vydávány za následky "komunistického mučení".

Všechna vzniklá poranění byla ve skutečnosti pozůstatkem těžkého onemocnění spálou z roku 1923. Ona zákeřná nemoc jí málem připravila o život. Celé tělo zachvátila mokvavá vyrážka a to i konečky prstů. Pacientka nakonec přežila, ale jizvy zůstaly.

Poranění na prstech deklarovala Horáková coby "vrážení jehel pod nehty". Na základě její výpovědi před lidovým soudem za to dostal údajný pachatel, komisař Erich Pfitsch (kriminální asistent v referátu II BM), trest smrti. Oběsili ho v Praze 03.05. 1947.

Jak to bylo ve skutečnosti s "mučením" Milady Horákové? Archivní prameny nám jednoznačně dokazují: nikdo z nacistů, ani komunistů na ní jaktěživ nesáhl...

Na základě její výpovědi byli po válce popraveni tito nacisté: K.H. Frank (oběšen v Praze 1946), dále dozorci Malé pevnosti v Terezíně: Heinrich Jöckel a Wilhelm Schmidt (oběšeni v Litoměřicích 1946), Hans Lewinski (oběšen v Praze 1947) a Albert Neubauer (oběšen v Praze 1948).

Následkem její přímluvy a výpovědi "o slušném zacházení s vězni" si zachránili život její nejbližší spolupracovníci a to esesáčtí dozorci: SS-Rottenführer Theodor Hohaus (vedoucí skladu - kompetentní pro výdej potravin a léků), tak jako SS-Scharführer Josef Sternkopf ( vedoucí dílen - kompetentní k používání gastronomických a lékařských zařízení). Byli soudem zproštěni viny osvobozujícími rozsudky.

Údajná "vězeňkyně" s těmito dvěma esesáky v Terezíně denně úzce spolupracovala a rovněž potřebovala jejich výpovědí o jejím vlastním "charitativním a příkladném chování" vůči vězňům při rozdělování potravin a léků. Oba jí to ochotně a nezištně potvrzovali.

Fakt: Milada Horáková měla neobyčejné nadání zahlazovat své vlastní stopy...
---
Prevzato z teto adresy:

---

Poznamka R.H.: K dalsimu studiu doporucuji muj vlastni clanek http://hedvicek.blog.cz/0912/je-milada-horakova-falesnou-modlou. Vyseuvedenemu clanku jsem se ani nijak zvlast nedivil. Co mne ale pobavilo, bylo s jakou vervou se v komentarich pod puvodnim clankem vrhli prislusnici ceske luzy po autorovi a obvinovali ho ze vseho mozneho a ze jen zavidi skutecnym hrdinum, kteri bojovali. Kazdy komunista byl hrdina (prece), kazde komunisticke protekcni dite (jako Klaus a vsichni ostatni) byl hrdina, kazdy cesky bezcharakterni ZMRD byl hrdina... jen Masinove ne. To byli vrazi.

Ja si myslim, ze tyhle idiotske vlastenecke komentare pise jen mala skupinka lidi, placena BIS. Protoze pokud ne, pak jina moznost by byla docela hruzna: Znamenalo by to, ze cesky narod je narodem hlupaku. Co myslite?

---
Dalsi cteni na mrtvici:

Badatelsky list...

6. dubna 2014 v 20:56 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove


Z vyseuvedeneho formulare badatelskeho listu je zrejme, ze se "badatel" zavazuje informaci mu poskytnutych NEZNEUZIT... zajimave. Predpokladam, ze badatele Valdova, Krystlik a Pecina tento dokument podepsali.
---
A co na to rika nejlepsi pravnik v CSSR? (Myslim to tluste prasatko Pecinu). Uz je mu asi jasne, ze jeho "badatelske" opravneni mu bude odebrano...