Media a krestani

15. dubna 2014 v 17:21 | Hana Catalano |  Clanky jinych autoru
Proč média nevěnují pozornost útokům islámských džihádistů na křesťany na Středním východu

"Ke své škodě znovu křižují Božího Syna a vystavují ho veřejné potupě." (Židům 6:6)
...

Raymond Ibrahim (americký spisovatel, uznávaný odborník na Střední východ a islám) vysvětluje ve svém článku v křesťanském časopise The Torch (zima 2014) důvod, proč se jen málo hovoří o Koránem posvěceném brutálním vraždění, mučení a utrpení křesťanů. OSN, západní vlády, média, univerzity a všemožní komentátoři trvají na tom, že Palestinci trpí strašnou tyranií ze strany Izraele. Na druhou stranu se úplně ignoruje největší tragédie lidských práv naší doby - radikální muslimská perzekuce křesťanů, včetně těch v Palestinci ovládaných oblastech.

Fakta hovoří sama za sebe. Spolehlivé odhady ukazují, že každoročně je krutě pronásledováno zhruba 100-200 milionů křesťanů; každých pět minut zemře jeden křesťan mučednickou smrtí. Přibližně k 85% těchto perzekucí dochází u národů s muslimskou většinou. Na Středním východu žilo v roce 1900 zhruba 20% křesťanů, dnes to nejsou ani 2%.
Raymond Ibrahim říká, že v samotném Egyptě, kam emigrovala jeho křesťanská rodina, zahájilo Muslimské bratrstvo kristallnacht a během týdne islámisté zaútočili, zničili a zapálili 82 křesťanských kostelů, z nichž některé byly postaveny v 5. století, kdy v Egyptě před jeho dobytím islámisty převládalo křesťanství. Na kostelech pak vlála černá vlajka Al-Kaidy. Křesťané - včetně kněží, žen a dětí - byli brutálně zmasakrováni.

Toto pronásledování křesťanů se však neomezuje jenom na Egypt. Od Maroka po Indonésii, od Střední Asie až k Subsaharské Africe ... přes tisíce kilometrů území obývaného národy nesdílející stejnou rasu, jazyk, kulturu či socio-ekonomické podmínky. Všude tam jsou miliony křesťanů pronásledovány naprosto stejným způsobem.

Napadáni, vězněni a někdy brutálně zavražděni (uříznutím hlavy) jsou i muslimové, kteří přešli na křesťanskou víru a křesťanští evangelisté; bezpočet kostelů v islámském světě je znesvěcováno či se stávají cílem bombových útoků; křesťanské ženy a děti jsou unášeny, zotročovány, znásilňovány nebo nuceny zříci se své víry.

Místo aby politika civilizovaných zemí těmto křesťanským obětem pomáhala, tak ve skutečnosti jejich utrpení ještě zhoršuje. A jen málo předních médií zmiňuje strašlivé perzekuce, které zažívají miliony lidí jen proto, že si přejí v klidu uctívat Ježíše Krista. Důvod tohoto ignorování je velice prostý. Kdyby se tento fenomén dostal v plném svém obludném rozsahu na veřejnost, tak by se uměle udržovaná linie - hlavně to, že Izrael utlačuje Palestince - okamžitě zhroutila jako domeček z karet. Zvážíme-li, že židovský stát je silnější než jeho muslimští sousedé, pak média mohou snadno líčit islámské teroristy jako frustrované "chudáky", kteří se všemožnými způsoby snaží získat "spravedlnost". Je jedno, kolik raket střílí Hamás a Hizballáh na Tel Aviv a nevadí, jak krvežíznivě se islámisté veřejně prezentují; média toto otevřené nepřátelství vysvětlují jako nesporný důkaz izraelského útlaku, takže Palestincům údajně nezbývá nic jiného, než se uchýlit k terorismu...

Jenže, pokud mají radikální muslimové volné pole působnosti proti těm silnějším, jak potom zdůvodnit jejich brutalitu namířenou proti těm slabším - v tomto případě proti milionům prostých křesťanů? Politická korektnost má odpověď, která se vymstí: nezveřejňovat, neřešit....

Důsledky tohoto přístupu je možné vidět všude tam, kam islám postupně rozšiřuje svůj vliv. A Evropa není žádnou výjimkou, ba naopak. Islámské mešity rostou v Evropě jako houby po dešti, vše díky benevolenci imigračních a sociálních politik evropských národů. A benevolence a tolerance v "mírumilovných" muslimských oblastech? Jen si tam zkusme třeba představit výstavbu křesťanských kostelů! Nemožné. Stejně jako procházku s biblí v ruce nebo s přívěskem kříže na řetízku kolem krku. Zvýšili bychom statistiku křesťanských obětí...

Před letošními Velikonocemi (10. dubna 2014) se při recepci v Downing Street britský premiér David Cameron vyjádřil těmito slovy: "Je pravdou, že křesťanství je nyní nejpronásledovanější vírou na světě. Měli bychom se postavit proti perzekuci křesťanů a ostatních věřících kdekoliv a kdykoliv můžeme."

Zprávy hlavně z Británie, Francie, Itálie, Německa a Švédska nejsou vůbec příznivé. Francie informuje, že téměř jeden z pěti Francouzů se stal obětí útoku ze strany muslimských imigrantů. Jejich gangy napadají lidi i za bílého dne v metru, v ulicích; existují čtvrti, kam se bojí vyjet i policisté... Ve Francii v poslední době vzniklo hnutí mladých "Generation Identitaire", které spojuje lidi na obranu národní a evropské kultury a identity, členové zakládají skupiny domobrany.

Švédsko kdysi bývalo bohatou, krásnou a moderní zemí. To se ale všechno změnilo. Díky politice se stalo totalitním státem jako Saúdská Arábie či Írán. Zpráva OSN říká, že se Švédsko brzy stane národem třetího světa. Čím víc se situace ve Švédsku zhoršuje, tím víc je omezována osobní svoboda i svoboda slova.

Počet obyvatel Švédska vzrostl v letech 2004-2012 z 9 milionů na 9,5, hlavně vzhledem k přistěhovalcům ze zemí jako je Afghánistán, Irák a Somálsko. 16% všech nově narozených dětí se narodilo přistěhovalcům, z nichž nezaměstnaní tvoří 54%, což je druhé největší číslo po Jižní Africe s 53,2% na 100.000 obyvatel - šestkrát vyšší než mají Spojené státy. Statistiky nyní říkají, že jedna ze čtyř švédských žen se stane obětí znásilnění. V roce 2003 statistiky sledující počty znásilnění uváděly průměr 9,24%, což už tehdy byl zvýšený průměr. Ale v roce 2005 toto číslo vystřelilo na 36,8% a v roce 2008 již na 53,2%. 77% těchto znásilnění mají na svědomí muslimové.

Islám se nenápadně ale jistě dostává i do České republiky. Dokonce má k tomu i vládní podporu! Gatestone Institute (www.gatestoneinstitute.org) zveřejnil 14. dubna 2014 zprávu, že česká vláda schválila nový projekt zaměřený na propagaci islámu ve veřejných základních a středních školách v zemi. Kritici prohlašují, že v pozadí projektu je přivést nemuslimské děti k islámu pod záminkou propagace multikulturalismu a boje proti islámofóbii. Projekt s názvem Muslimové v očích českých školáků zaštiťuje Muslimská skupina a je financována americkými daňovými poplatníky pomocí grantu od americké ambasády v Praze (americké ministerstvo zahraničí propaguje islám i v dalších evropských zemích).

Muslimové říkají, že české ministerstvo školství je pověřilo organizací přednášek a seminářů s cílem "učit české školáky o islámské víře a jejím praktikování" a "bojovat proti stereotypům a předsudkům o muslimech". Muslimská skupina nedávno zveřejnila inzerát, v němž nabízela Kč 250,- studentům ve věku 15-18 let za účast na dvouhodinové prezentaci o islámu. Přednášky mají hodně témat, viz http://muslimove.cz/nabidka-pro-skoly/

Všechny možné církve v České republice k tomu zatím mlčí. Místo aby upozorňovaly na hrozbu islámu, aby vysvětlily jeho skutečnou historii a podstatu, včetně pravdy o mocichtivém, krutém a manipulativním "proroku" Mohamedovi a aby podpořily své muslimy mučené křesťanské bratry a sestry...faktických zdrojů informací je k tomu dost. Zřejmě je pro ně nyní důležitější snaha získat zpět svůj pochybně nabytý majetek. Pokud však budou k hrozbě islámu i nadále mlčet, dlouho si ten majetek neužijí. A v jakém světě budou žít děti našich dětí? To raději ani nedomýšlet....

---
Hana Catalano, duben 2014

 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarda Jarda | 15. dubna 2014 v 19:34

Cirkve nemlci, aspon katolicka se ozvyva, ale je ji to prt platne, kdyz masmedia jsou v rukach antikristu.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14747

2 Tomáš Bernkopf Tomáš Bernkopf | 15. dubna 2014 v 19:36

Moc děkuji za tento článek. (Až na ten blábol na konci ohledně navracení majetku církvím.)

3 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 15. dubna 2014 v 19:52

[2]: To je pravda. Takze se i ja ptam autorky: Proc by ten majetek mel byt ziskan "pochybne"?

4 Tomáš Bernkopf Tomáš Bernkopf | 15. dubna 2014 v 21:25

Vezmu Vám Váš dům, traktor, louku, chalupu, přidělím je primitivům k užívání. Po létech plundrování ustanovím komisi z troubů, kteří s tím nemají nic společného a ti budou roky diskutovat, zda, kolik a kdy Vám z Vašeho majetku vrátí. Jistě se Vám to bude moc líbit.

5 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 15. dubna 2014 v 22:14

Co se na tomto svete deje me nekdy privadi do bezmocnosti.Vsechno je ale jenom docastnost a hlavne.
  Verim v BIBLI
  Verim ze drive nebo pozdeji budu stejne FLATLINER.
  Verim ze tam na te druhe strane konecne vsemu porozumim. Verim ze tak dobre organizovany bordel co se na teto planete deje je rizena necim nebo nekym
jehoz inteligenci a moc nejsme schopny pochopit.Verim ze proto vetsina lidi me pravdepodobne povazuje za magora.

6 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 15. dubna 2014 v 22:21

[4]:Jaka justice se asi da cekat v zemi, kde si hlavou statu zvoli normalizacniho komunistu se silne vypitym mozkem a predsedou Ustavniho soudu je byvaly velky komunista Rychetsky.

7 Vera Pokorny-Scheufler,Holandsko Vera Pokorny-Scheufler,Holandsko | E-mail | 15. dubna 2014 v 23:59

Take mi to jde uz na nervy,pane Bernkopfe, jak se i pomerne inteligentni lide v Cesku stale ptaji "kde ta cirkev ten pochybny  majetek vzala" a proc ho chteji nazpet.Vidime tady v Holandsku jak se rozrusta moc islamistu a jak zpitomeli mladi lide konvertuji k islamu... a to tu temer zadne katoliky nemame a majetek nikdo nazpet take nechce... :-)

8 Hana Catalano Hana Catalano | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 8:06

Reaguji na dotaz ohledne restituci cirkvim. Je jasne, ze co bylo ukradeno, to musi byt vraceno. Jenze....v Cesku se kradlo od nepameti, krade se dal a krast se bude, dokud bude co. Tudiz na Cesko musi byt uplne jine parametry, nez se aplikuji v civilizovanych zemich. I cirkve musi historicky prokazat, jak k majetku prisly, nebot kradly take. Kazdy  ,kdo se ucastnil restituci, musel dukladne prokazat sve puvodni vlastnictvi - dodnes nekteri lide cekaji . A cirkve? Jejich naroky nejsou transparentni, jak by se cekalo. Viz: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Evangelicky-farar-Restituce-jsou-divne-Nam-vraci-miliardy-a-nevime-za-co-242544
Kdo ma zajem, muze si na netu najit spoustu veci ohledne cirkevnich restituci v Cesku a cirkvi vubec.:-)
Hanka

9 ludekkouril ludekkouril | 16. dubna 2014 v 9:11

cirkve k tomu nemlci - ale jen v mediich se objevi zanedbatelne mnozstvi komentaru - vzdy byla doba, kdy mec boziho slova rozetnul ve dvi - ano ano/ ne ne, tato doba je i dnes a zalezi na kazdem, jak se k tomu postavi - jak na jednotlivci, tak ve skupine, cirkevni restituce jsou v ramci clanku mimo misu

10 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 16. dubna 2014 v 11:20

Islamizmus neci nic jineho nez davove silenstvi.
Jsou dve moznosti:
Budto ten dav smete vas.
Nebo bude smeten dav.

Ten, kdo si jednu z moznosti vybere, zcela to posere.

11 Zadny problem Zadny problem | 16. dubna 2014 v 11:41

Myslim, ze muslimizace Cesko - Moravske kotlinky by byla pomerne uzitecna,
znam vsi, kde by pote chodila polovina obyvatelsta bez hornich koncetin, po zavedeni sharia law v ceskem parilamentu by to asi nebylo o moc lepsi.
Jak zname Cechy, kam vitr tam plast, jiste by zacali chodit do mesity a udavat sve sousedy muslimske nabozenske policii.
Takze vo co go? ;-)

12 Homoklaus Homoklaus | Web | 16. dubna 2014 v 13:25

[6]: Zeman je velice chytrý člověk, ale hraje si na blba, protože jinak by ho lidi nevolili :-D

13 Jsem neverici. Jsem neverici. | 16. dubna 2014 v 14:44

ale silne verim, ze ukradeny majetek se ma vracet. Tim odporem vuci navratu ukradeneho majetku cirkvim, nasi kotlinkari opet prokazuji svoji komunistico-proletarskou mentalitu. :-(

14 Mozna chytry, Mozna chytry, | 16. dubna 2014 v 14:52

[12]:ale z hlediska zapadni etiky zcela nechutny ozrala, neco podobneho je mozne pouze v zaostale vychodoevropske zemi.
Cesky Jeltsin.  Podobne coby Goebles  je Zeman lidovy, coz  proletarskemo-vidlackemu narodu Cechu zcela vyhovuje. Na rozdil od Klause neni patronising a snooty. :-)

15 Luis Luis | 16. dubna 2014 v 15:16

[12]: Potkal jsem ho osobne.Zacatkem 90.let Vimperk. To co je Zeman, to co nej medialne vnimate delaji poradci, pokud se jim teda podari vyretusovat ruzne virozy a jine faux pas . Jinak je to totalni vesnicke strevo ktere si diky alkoholu uz vychcalo vetsinu mozkovych bunek z hlavy ven.
A klidek, brzy na nej dojdou nahradni dily a az se to stane , tak si dejte velkyho majzla, pac se tam na jeho misto nacpe Dienstbier mladsi, coz je to same akorat jeste ne s vymesenymi mozkovymi bunkami. Ten proces ho teprve ceka, pokud neodejde z politiky.
Muzeme na to zde otevrit sazkovou kancelar. Prvni sazka muze byt : kdy dojde k prvnimu pobliti ceskych korunovacnich klenot. I kdyz si nejsem jisty jestli by nebylo lepsi : Kdy budou ukradeny.

16 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 16. dubna 2014 v 16:53

Clovek ktery se necha ozrat na ruske ambasade ruskymi agenty a pak jim jeste zaspiva castusky a ten stejny den se dopotaci do klenotnice chramu sv. Vita kde svoji ozralou pritomnosti znesveti svatovaclavske korunovacni klenoty je u me idiot.Nema cenu si ani pripominat ty jeho pitome vejsplechty cim obveseloval pitomce.Jo abych nezapomel ,mam na mysli prezidenta ceske republiky ing.Milose Zemana.

17 Anti Anti | E-mail | 16. dubna 2014 v 17:26

[15]:polozil bych sazku takto: "Kdy budou poblity a pri jejich cisteni rozkradeny." a je to.

18 Anti Anti | E-mail | 16. dubna 2014 v 17:33

[1]: precetl jsem si par vet z vaseho linku a na zaver je cosi o zverejnovani cisel o zavrazdenych krestanu a konference co by ten masakr mely zastavit.

No to je stejne bezzuba strategie jako vsechny multikulti strategie appeasementu. S tema islamskejma fanatikama se normalne jednat neda a jedine co na ne plati jsou krizacke vypravy. Az si to zapadni svet uvedomi, tak nastane zmena, jenze mezitim se bude muset stat nejaka jo ober tragedie nez to tem multikulti komunistum dojde (jestli jim to vubec kdy dojde).

19 Homoklaus Homoklaus | Web | 16. dubna 2014 v 17:54

[15]: Já jsem Zemana potkal několikrát a můžu říct, že ten lidový vesnický ožrala je maska, za kterou se skrývá mimořádně mazaný člověk. Většina lidí to neprokoukne, ale já jo.

Dienstbier mladší je rozmazlený protekční spratek, který by bez tatínka byl úplný hovno. I když je otázka, jestli bude dalším prezidentem. ČSSD je personálně zdevastovaná a teď, když musí vládnout, dopadne jak ODS. Jenom, aby to nevyhrála Semelová...

20 Luis Luis | 16. dubna 2014 v 18:29

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/general-sedivy-scenar-rozdel-a-panuj-putinovi-vychazi/r~3f410f7ac55011e392710025900fea04/
Az na par malickosti docela dobry rozbor.
Pan Sedivy si v zacatku dava sakra velky pozor pojmenovat, soucasti jakych ozbrojenych slozek Ruske federace ti vojensti profesionalove jsou. Verejnost se asi nema dozvedet vice,pac by se treba dovtipila kdo to jsou ti provokateri nasazovani v cesku proti demonstracim. To ze cleny ozbrojenych sil jsou je snad naprosto jasne ,v takto masovem meritku nasazeni by jinak neslo zvladnout tyl , logistiku a vyplaceni odmen resp. pravidelne mzdy.
Podle vseho  RF vytvorila novy osbrojeny sbor , neregularni armadu nevazanou zenevskymi konvencemi , neco na zpusob SS Waffen.
Aktualni otazkou proto muze byt, kolik takovych vojaku bylo poslano jako emigrantu do ceska, USA, Kanady, kde tise cekaji na rozkazy ? Ty hloucky nic nedelajicich rusu na welfare posedavajicich okolo Tim Hortons ,Country Style kazdy den muzou byt napovedou.
Sedivy se ale trochu myli . Putin si je vedom toho, kdo sedi v Bilem dome a kym bude vystridan, takze vi, ze musi jednat ted, prilezitost se opakovat nebude. Dale zde pravdepodobne hraje roli cerstve vyrovnana puvodni americka prevaha v alternativnich zbranich , coz je zrejme z oficialnich prohlaseni ruskych predstavitelu.
Podle meho nazoru se da ocekavat obsazeni celeho ukrajinskeho pobrezi Cerneho More , t.j. kontinentalni propojeni Podnestri a Krymu s ruskym uzemim. Do podzimu hotovo, bez toho aby nekdo proti tomu neco udelal. Jedini akceschopni v tomto pripade jsou Turci, ale ti mohou i nemile prekvapit.

21 Luis Luis | 16. dubna 2014 v 18:45

[19]: Nekoukejte na CSSD. Kouknete kde je ODS, kam se vysvihlo ANO. Jestli bude potreba , tak se vytvori nova politicka strana treba vyznavacu ruzovych prdeli a Dienstbier bude clenem.  Ti co v cesku okupuji politickou moc maji dobre zkusenosti coz jim veli byt polymorfni  , a umoznuji jim to nakradene prachy. Navic dnes vlastni podstatnou cast sdelovacich prostredku.
Zemanovi se nepodarilo jednu takovou stranu vysochat , takze nemate pravdu s jeho hodnocenim. Je to zdatny intrikan s tyze ceskou malomestackou mentalitou a bez diskuse s vychlastanym mozkem. Zde je pouze jedno nebezpeci, ze se do jeho tymu dostane nejaky novy genialni poradce . Jenze ten bude mit vzdy svazane ruce tim ze bude muset brat ohled a respektovat politicke usazeniny v leve casti ceske politicke sceny bez moznosti je proklestit. A verim ze vzhledem k Zemanove zivotnosti to neni pro nikoho normalniho lakava prilezitost.
Paradoxne nadeje normalnich lidi ze se to nestane ,je v principu korupce na ceske politicke scene.

22 Luis Luis | 16. dubna 2014 v 18:59

Doporucuji shlednout rusky tv serial
http://serialu.net/zvezdochet/
a nekoukejte jen na vybaveni ruske strany.
Rusove se uci velmi rychle

23 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 16. dubna 2014 v 21:41

[12]:Dovolim si s Vami nesouhlasit. Pravy opak je u Zemana realitou! Skutecnost je takova, ze je blb a hraje si na chytreho, coz mu bohuzel mnoho primitivu basti. Rad predstira, ze ma "encyklopedicke" znalosti, ale velmi casto zvani naproste nesmysly. Videl jsem nekolik rozhovoru, kdy poucoval moderatora a nabizel vysvetleni, aby se pozdeji prokazalo, ze nevidel o cem mluvi - evidentne z neho mluvila slivovice. Snad nejtrapnejsi je, kdyz se snazi byt vtipny. Pouziva doslova pubertalni fory, nad kterymi pritomni krouti hlavou. Jak je vidno, na vetsinu ceskych volicu to stacilo. Osobne jsem presvedcen, ze Zeman velmi akuratne reflektuje a symbolizuje soucasnou etickou, moralni a mravnostni uroven ceskeho naroda. Jeho priznivci necht mi za projeveny nazor nelaji.

24 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 16. dubna 2014 v 22:32

Co napáchali Kosovśtí Albánci - muslimové v Kosovu? Vraždili, mučili, vypalovvali domy! Křesťané dostanou od Muslima   facku a nastaví na facku druhou tvář.  A fanatičtí radikální Muslimové by nejraději vyvraždili všechny pohany, kteří nevěří na jejich víru! Muslimové mají za cíl se nastěhovat do všech zemí světa a tam šířit Korán. Viděl jsem mapu emigrantů - Muslimů v USA a v Evropě. Obrovské množství! A množí  se neskutečně rychle.  Za pár let nastolí svátou válku, obřežou genitálie žen a udělají z nich své sexuální otrokyně. Svět se vrátí do středověku!

25 Drifter Drifter | 17. dubna 2014 v 4:11

Pro ty kteri jsou Anglicky Gramotni pridavam cast clanku o kterem se autorka zminuje. Its a real eyeoppener:

But the group recently ran an advertisement promising to pay 250 Czech korunas ($13 dollars) to any student aged 15 to 18 years who would agree to attend a two-hour presentation about Islam.

The ad—which indicates that the American embassy in Prague was financing the April 2 event—states: "Event will take place at a school in New Butovice (7 minutes' walk from the metro station). You get a brief introduction to Islam through which you can learn more about the veiling of Muslim women, media coverage and Muslims in the Czech Republic. Then you will have the opportunity to meet with Amirah, a Malaysian Muslim who is studying medicine in Prague, and to ask her everything you want about Islam or Muslim life in the Czech Republic."

The Czech Republic is home to a small but rapidly growing Muslim population. Although reliable figures do not exist, it is estimated that the number of Muslims in the country now exceeds 10,000 (some say the figure is closer to 5,000, while others say it exceeds 15,000), up from 3,699 in the 2001 census, and 495 in the 1991 census.

Using 10,000 as the baseline figure, the Muslim population currently comprises around 0.1% of the total Czech population of 10.4 million. This percentage is far lower than most European countries, but the rate of increase is nearly 2,000% since 1991, and 170% since 2001.

Most Muslims in the Czech Republic are immigrants from Afghanistan, Bosnia, Chechnya, Egypt, Iraq, Iran, Libya, Syria and Turkey. But a study produced for the Czech Interior Ministry in 2007 (it estimated there were a total of 11,235 Muslims in the country in 2005) found that there were also a large number of Czech converts to Islam.

It is estimated that at least 2,000 Czechs have converted to Islam since the end of Communist rule in 1989. Many are women who have married Muslims, but just as many are young males who are "looking to Islam in their search for spirituality," according to Radio Free Europe.

The Interior Ministry report says the majority of Muslims in the Czech Republic are well educated and economically successful. "Muslims who belong to the core of the community are often university-educated people. Among them are doctors, architects, teachers, economists, businessmen and others," the report says.

On the other hand, as the Muslim population grows, so do tensions with the population at large.

In November 2013, two Muslim women threatened to file an anti-discrimination lawsuit against a nursing school in Prague after they were asked to remove their hijab head covering in class.

"The principal summoned me and told me: 'If you want to be in the school, you must not wear the scarf.' I said this was against my religion as I am a Muslim," Nasra, one of the women, told Czech Television.

The school defended itself, saying that although Czech law does not regulate the wearing of headgear, the school's dress code bans the practice. The school also said the women, one from Somalia aged 23, and another from Afghanistan aged 25, disagreed with the compulsory physical education and the conditions of compulsory practice.

More recently, Muslims in the Czech Republic have tried to ban a book about Islam they say is Islamophobic.

The book, Islam and Islamism, was written by Lukas Lhot'an, a former Muslim who is now an apostate from Islam. Released in 2011, the book describes how some Muslims are abusing the ideology of multiculturalism to infiltrate Czech schools.

Lhot'an, who spent 12 years among Muslims in Brno, the second-largest city in the Czech Republic, says Muslim institutions in the country are now headed by Islamists who dominate the entire Islamic community. He accuses Muslim extremists of giving lectures aimed at recruiting converts and new jihad fighters, and alleges that Czech mosques are being controlled by Saudi Arabia.

The Islamic Center of Prague has filed a ten-page criminal complaint against Lhot'an, accusing him of promoting hatred, while the head of the Muslim community in Brno, Muneeb Hassan Alrawi has this to say about Lhot'an: "He is a hyperactive idiot, but also an unhappy man. He makes his living from doing harm. The police investigation will only provide publicity to him. He desires nothing but this."

But others say the objective of the criminal complaint is obvious: Its aim to prevent Lhot'an from disseminating his view of Islam. According to Týden, the book describes extremist tendencies inside the Czech Muslim community and tries to highlight their contempt for democracy and women's rights and their justification of suicide bombers.

26 Drifter Drifter | 17. dubna 2014 v 4:22

Jen bych chťěl dodat že Islam není náboženstvi ale doktrina jak ziskat moc nad ostatnimi pomoci zfanatizovanim lidi.
Modelem byl Mohamed a jMekka  Nejkrvavejsi terror v historii ktery predcil vrazdeni krestanu v dobe Rimskeho imperia za vlady Nera.
Pokud si nekdo dela iluze o miromilovnem Islamu najdete si prosim na WWW jmeno Ali Sina
http://alisina.org/

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama