Jiný pohled na církevní restituce.

29. května 2014 v 0:12 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Celé ono, zde diskutované "STOP CÍRKEVNÍM RESTITUCÍM" má jiné kořeny a je jen dokladem, že Českozlodějsko bylo vždy Českozlodějskem a Českozlodějskem bude. Na věčné časy.

Bude ať už vzpomeneme cokoli od praotce Čecha přes Husity, Bílou Horu, První republiku, nacismus, komunismus i současnou demokraturu. Lze jen předpokládat, že každá další budoucí historická událost nebude provázena ničím jiným, než opětovným kradením. Tohle je v nás jak v koze lůj.

Nyní se podívejme, kdo řve ono "STOP"?

V naprosté většině jsou to členové a příznivci ČSSD.

Trochu k historii onoho ČSSD:

To se jednoho krásného dne komunistický věštec, pardon, prognostik, probrali z becherovkového rauše a uznali, že bude lepší (než pobývat v nějakém OF) založit si svoji neokomunistickou partaj.

I Miloš uznali, že jsou dostatečně demagogickým vůdcovským typem na to, aby se stali Milošem Velikým.

I stalo se. Ostatní, včetně tatíčka Klause jen kývali souhlasně hlavou. Ano, potřebujeme v tomto státě rozumnou levici, protiváhu komunistů. (Komunistů, kteří oněmi komunisty zůstali). Tohle prohlašovali pravděpodobně nic zlého netuše.

I Miloš Velký, Becherovkový šli na věc chytře. Potřebovali jednak členy, tak i majetky. S prostou levicovou demagogií to nešlo, nebo by to šlo velmi pomalu. A Miloš potřebovali státi se vůdcem rychle. Už tehdy ho trápily virózy...

I vyšel jim, Milošovi Velkému, jeden prostý a logický tah. Prohlásili se totiž za nástupníka, oněch prvorepublikových i poválečných socialistů, o kterých historici tvrdí, že byli po roce 48 násilně, kopáním do žeber, mučením a vyhrožováním nuceni státi se komunisty.

Inu, jakým mučením? To se jednou udělala socialistická schůze, podepsaly se přihlášky se srpem a kladivem. Z průkazů socialistů se odlepily fotky a přilepily se na průkazky se srpem a kladivem. Ze socialistů se jednoho krásného večera stali komunisté.

Ne ze všech. Dlužno podotknout, že ti socani, kteří nepřelepili fotku, anžto tušili, co komunismus je, nebo měli názor a hrdost se stali obětmi perzekuce. Byli rozehnáni a já i před nimi smekám klobouk, byť socanství bytostně nesnáším.

Socialistka, Milada Horáková byla členkou jiné socialistické strany, která byla komunisty rozehnána jako celek. Byla to Národně socialistická strana. Ta sloučení s komunisty odmítala.

Nesporným faktem tedy je, že tehdejší Komunisté a Socialisté prošli procesem, který se jinde nazývá "fůze", "kooptace". Česky jde o sloučení. Došlo li ke sloučení, pak se obvykle strany slučují včetně majetku. A zde je jádro pudla.

Socialisté se sloučili včetně majetku naprosto dobrovolně. Tedy pokud lze pokládat za dobrovolné "státi se příslušníkem vedoucí a jediné strany, rozhodující strany, strany, které nikdo nesmí na cestu položit zápalku. Není to lákavé? Není lákavé stát se přes noc mocným, životy i majetky ovlivňujícím"? Inu, lákavá nabídka.

I stalo se a bývalí socialisté byli ve zvěrstvech páchaných komunisty aktivnější, než rodilí komunisté sami. Proč? Z vděčnosti? Z vděčnosti nad mocí, kterou demokratickými volbami nikdy nemohli získat?

A nyní to podstatné. ČSSD restituovala. Ano, restituovala obrovské majetky. V Praze Lidový dům miliardových hodnot, na krajích, okresech i obcích dostala zpět vše, nač ukázala prstem. Restituovala proto, že lid a jeho politici jsou blbí, pomýlení, pletou si pojem a průjem. Dobrovolné sloučení považují za vynucené, vnos majetku výměnou za podíl na moci považují za krádež.

Tedy, ti, kteří křičí "Stop církevním restitucím" jsou ti, kteří se nestyděli restituovat, ač jim nikdy nic nebylo ukradeno. Vlezli do strany, sloučili se, včetně majetku a fakticky se podíleli na krádežích ne již jako socialisté, ale daleko aktivněji, než pravověrní komunisté.

Inu, co se fakticky stalo. Po komunistickém převratu komunisté přizvali socany k podílu na moci. Po sametovém převratu založil Miloš první, Veliký ČSSD, které ihned nabralo za členy bývalé komunisty a přizvalo je tak k podílu na moci.

Tuto skutečnost dokládám faktem, že v době, kdy ČSSD vyhrálo volby a Miloš Veliký byl premiérem bylo z osmdesáti poslanců parlamentu šedesát bývalých členu KSČ.

Říká vám něco ryze český pojem "Jánabráchismus"? Gottwald pomohl socanum podílet se na moci, na moci krást a rozhodovat o životech, majetku. Miloš První, Veliký to protislužbou oplatil.

Toť vše. Rosťo, klidně tohle postuj na blog. Jsem si plně vědom, že komunistický paragraf o "Hanobení hlavy státu" nebyl dosud zrušen. (Jak příznačné) Mohu tedy být vystaven trestnímu stíhání. Je mi to jedno. Byl li uzavřen odboj třetí, nemám nic proti nastolení odboje čtvrtého.

Jen bych snad vzkázal panu Wolfovi:

Pane Wolfe, sám pro sebe si uzurpuji právo mýlit se. Chci li právo mýlit se pro sebe, logicky nemohu upírat ono právo Vám. Ke svému názoru jsem dospěl poznáním, Vy jistě taky.

Pane Wolfe, nestal jsem se Vaším nepřítelem. Naopak. Muselo se Vám stát cosi hrozného, co možná já nikdy nepochopím. Jste nadále osobou, které si budu vážit.

Psáno v Přerově dne 28.5.2014 těsně před půlnocí.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Drifter Drifter | 29. května 2014 v 4:10

po precteni teto stranky clovek dostane trochu realnejsi pohled na ty Vase restituce a navrat majetku.

http://www.cirkevnimajetek.cz/index.php/blog/category/1.html

2 Former GI Former GI | 29. května 2014 v 4:48

Pane Wolfe - je mi Vas lito. Zrejme pobytem v komunistickych zalarich se jim podarilo ovlivnit Vas mozek tak jako to bohuzel zname od nasich nekterych POW. Tim ze zde hlasate komunisticke nazory a argumentujete s tim co vidite v ateistickem cesku protirecnite I tomu co je dnes v rusku kde kostely jsou plne a vetsina prostych lidi neveri marxistickym bezvercum ale tomu ze v zivote je neco vyssiho nez sprosty materialismus nenavist. Opakuji - je mi Vas lito!

3 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 29. května 2014 v 8:48

Komoušům se fůzi s Ďáblem nakonec nepodařilo ututlat.

SOCANY-DACANY ČEKÁ NEVYHNUTELNĚ TOTÉŽ.

Bestie mají v genech shlížet se v zrcadle jako dobrotiví andělé.
Jsou o tom tak urputně přesvědčeny, že po nich zůstávají hromady milionů zabitých, vyvražděných, umučených, zohavených třídních nepřátel.

SOCANI-DACANI OPĚT OŽIVILI KOSTLIVCE TŘÍDNÍHO BOJE!

4 Pane Wolfe Pane Wolfe | 29. května 2014 v 10:46

Ceskoblbci protestuji proti cirkevnim restitucim. Nesporny fakt je ze jim komunisticti zlocinci majetek ukradli. Kterak cirkve k majetku prisla je sekundarni. Jasne je ze majetku bude u cirkve mnohem lepe nez u ceskych standardnich zlodeju. Pamatujete se co se stalo s ceskoslovenskym zlatym pokladem navracenym republice USA?

KSCM vlastni obrovsky nakradeny majetek a nejak postradam demonstrace a rozhorceni aby byl rudym dobytkem zcizeny majetek vracen puvodnim majitelum.

5 Josef Josef | 29. května 2014 v 14:48

Máš pravdu předsedo!

6 Rusočeši Rusočeši | Web | 29. května 2014 v 14:54
7 Vitezslav Haramulu Vitezslav Haramulu | E-mail | 29. května 2014 v 15:47

[6]: Zatimco otroci komunistickych lagru dostali 100.000(a to jenom ti vybrani a ti co stale ziji) a ombusmanka mlci.Ceska hola prdel nema jiz kde krast a podle komunistickeho hesla, CO JE TVOJE,TO JE MOJE A CO JE MOJE DO TOHO TO NIC NENI jim vadi ze musi vratit to co vlada tupcu a gauneru ukradla.Hodnoty zde zustanou a cirkevni majetek ma byt pod kontrolou cirkve a ne nejakych levicackych vladcu samozvancu.Nikdo si nic do hrobu nevezme
navic ve vasem pripade neznabohu,do pece
krematoria nevezme.

8 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 29. května 2014 v 15:53

[7]: Myslim, ze jste se trefil do cerneho, pane Haramule. Mne na tom vytaci, ze nechteji vratit ukradene a vic jim zalezi na tom, ze statni pokladne (udajne) nema penize. Tedy odmitaji videt princip, ze krivda musi byt napravena. Ovsem co cekat od lidi, kteri nemaji problem volit komunisty ci byvale komunisty. Je to narod, ktery nema sve priority serazene podle dulezitosti.

9 Ladislav Šálek Ladislav Šálek | E-mail | 29. května 2014 v 18:32

Ve státě,kde se plnými ústy mluví o parlamentní demokracii musí platit: co jednou někdo ukradl,musí vrátit!Církve dluhy nenadělali.Ti,co je způsobili stát neuhání - přesto,že kradli čtyřicet let,  zůstali státu dluhy vč.výprodeje zlatého pokladu.Prostě zloděj nemůže soudit zloděje!Už,aby zde začali platit zákony EU.

10 PT PT | Web | 29. května 2014 v 18:46

[6]: No počkat, tak snad by tedy měla dostat zpětně i penále za chybu sociálky.

Přesně toto chce sociálka (ČSSZ) po tom, kdo udělá chybu, takže naopak by to mělo být taky.

11 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 30. května 2014 v 1:56

[6]:

[10]: paní ombudsmanka je zřejmě aktivní komunistka. Nevyznám se v mezinárodním právu, ale v článku je zmíněna smlouva mezi ČSR a SSSR tuším z roku 2006. V oné době tuším neexistovala ani ČSR, ani SSSR.

Obecně platí, že udělá li chybu sociálka, je povinna napravit chybu za pouhé tři měsíce, byť chyba trvala i deset let.

Udělá li však občan chybu vůči sociálce, pak ona chyba není platná stejné tři měsíce, ale tři roky.

Nechutnost, potvrzující, že stát je nad občana.

Mám kamarádku, rozvedenou, s postiženou dcerou. Zjistila, že státní sociální správa udělala chybu a naplatila to co měla po dobu sedmi let. Nedostala chybějící peníze za sedm let. Dostala chybějící peníze za poslední tři měsíce.

Mám mzdovou účetní, která při vyplňování výkazu odvodů na sociálku udělala přesmyčku a místo konečného dvojčíslí 82 napsala 28 a to sociálce odvedla. Vzniknul nedoplatek ve výši 54 korun. Sociální úřad si tři roky počkal a já musel za hloupou chybu zaplatit 37.000 korunek. Poplatky, penále, úroky, pokuty....

Dnes jsem pouhý živnostník. Platím sociálce pevně stanovenou částku. Mám to jako trvalý příkaz v internetbankingu. Stalo se, že datum platby připadlo na státní svátek, kdy ono bankovnictví nefunguje a já tedy zaplatil o den pozdě, což bylo honorováno penálem ve výši oné jedné koruny.
Co nastalo. Úřednice mi na tiskárně vyjela papír, se kterým jsem sjel výtahem ze sedmého do druhého patra. Tam jsem předložil onen papír a doplatil onu jednu korunu. Pokladní mi vytiskla potvrzení o zaplacení. Já zase nastoupil do výtahu, vyjel do sedmého patra. Předložil doklad o zaplacení penále. Úřednice zanesla do počítače a vytiskla mi, že mám vše v pořádku.

Byrokracii bylo učiněno za dost. Byrokracie pro získání jedné penalizované koruny prodělala tisknutím papírů, platem úředníků, rajtováním výtahem nahoru a dolů korun nejméně padesát.

Inu, platnému českému zákonu musí být vyhověno, ať to stojí, co to stojí.

13 J. Bezděk J. Bezděk | E-mail | 30. května 2014 v 17:55

[8]:jsem církevní antitalent a proto si nemohu dovolit mluvit do věcí, zda-li církev má, nebo nemá dostat majetek podle nějakých práv, ale jedno vím jistě : " Vážení, když ten majetek nedáme církvi, tak ho suverenně rozkradou a prožerou naši neobolševici " ! Církev majetek dovedla uchránit tisíce let a používá ho k bohulibým účelům. A také jsem rád, ta banda lokajů a plebejců bude církvi platit ( jistě i včetně mě ), protože si nic jiného nezaskouží, což je vidět i z toho, jak bylo přistoupeno k volbám do EP. Národ, který který byl pod 41- letou knůtou komunistů si nakonec za prezidenta komunistu zvolí a do EP pošle nejen komunisty , ale dokonce i agenty StB !  A nyní z jiného soudku ( omlouvám se , že to není k tématu ), dodělal jsem rozbor voleb do EP okresu Přerov. Z našeho pohledu KANu  konstatuji, že Kojetínští nám tam dali 4 hlasy, takže díky i za to.

14 jara jara | 30. května 2014 v 22:04

zajimave je, ze nikdo z tech imbecilu neprotestoval proti privatizaci, tunelovani, rozkradani a zavirani podniku a prodavanim zahranicnim ketasum pod cenu skladoveho materialu tovarny. A ze vseho mely procenta zisku panove z Anglie, vystudovani nebo najmuti pres Oxfordskou Univerzitu nebo podvodniky z Brusselu, cor je recky nazev pro OKOVY!
Viz Eduard Benes, Kozeny, Klaus a jini, kteri pak dali i tem nejhorsim milost a narod to spapal jen snad u pivka si trochu zaremcal!

15 Osmdesat haleru Osmdesat haleru | 31. května 2014 v 12:24

[11]:
U zdravotni pojistovny mam trvale preplatek asi 700 Kc, ktery si tam nechavam prave kvuli podobnym nesmyslum. Bez sance. Jednou jsem dostal celkem dva dopisy (v hodnote 30 Kc) ze pry jim dluzim osmdesat haleru. Vydal jsem se tedy na pobocku s dotazem co to ma znamenat. Slecna zira do pocitace a pak pronese ze nechape proc mi to posilaji, kdyz tam mam preplatek asi 700 Kc. To vim. Ptam se zda-li je to tim vyresene ? Neni !
Musim pry najit urednika, ktery ten dopis odeslal. Nastesti jsem z Prahy, takze cesta do centralniho chramu neomylneho bozstva nezabere cely den. Tam se nakonec dozvidam, ze pry se „jim spatne zapocitala“ prichozi platba v systemu. Tentyz dumyslny system ale (v dusledku vlastni chyby) nevahal a okamzite vygeneroval dva dopisy v hodnote 30 Kc o „dluhu“ 80 haleru. Nastesti je to tim tedy vyresne, protoze „dluh“ je smazan spravnym zapocitanim nasledne platby.
Co na tom, ze tam byl celou dobu na jejich uctu preplatek v hodnote tisicinasobku smysleneho dluhu. Jasne tim naznacuji, ze jim vubec nejde o ty penize. Chteji jen buzerovat a maji ve vsem bordel.

16 Drifter Drifter | 31. května 2014 v 19:20

[15]:To totiz neni neobvykle, zrejme koupili ten "Program" na zapade protoze mne tady taky honila pojistovna za 30 centu nekolika dopisy nez jim doslo ze to byl 30 centu preplatek.

17 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 31. května 2014 v 22:58

[15]:Vidím, že víte, o čem píšete. Osobně platby zdravotní a sociální pojišťovně každý měsíc zaokrouhluji na celou desetikorunu nahoru, abych eliminoval právě ony případy existence vzniku nesmyslných nedoplatků. Navíc každý rok v Únoru chodím po oněch úřadech a nechávám si vystavovat potvrzení o bezdlužnosti.

Onen můj korunový nedoplatek by totiž mohl existovat i tři roky a vystoupal by na nějakou stovku.

Postup sociálky i v případě, dlužíte li pouhou korunu je následující.

Sociálka Vám dva měsíce před uplynutím tříleté lhůty zablokuje u banky ze které platíte účet, ze kterého platíte.

Najednou Vám nic nefunguje, kromě příchozích plateb na onen účet. Nezaplatíte kartou, nevyberete z bankomatu, nezaplatíte dodavatelům. Stop. Letíte do banky a oni vám ukážou rozhodnutí o zablokování účtu. Letíte na sociálku, dovíte se, že jste dlužil třicet korun a poplatky, penále pokuty z toho udělaly za dobu oprávněnou desetitisíce.

Vyčkejte platebního příkazu. Na platební příkaz můžete čekat přesně do doby uplynutí oné tříleté lhůty. A nastává problém. Jak mám zaplatit, je li účet zablokovaný?

Najdete řešení a zaplatíte. Účet je vám odblokován a banka vám sebere další peníze spojené s úkony za a od blokování.

Neexistuji jiný zájem, než jakkoli z kohokoli dostat peníze pro stát.

18 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 1. června 2014 v 2:06

Oči visí na stěně
Jeho oči
Za nimi jsem já

Plátno bez rámu
Barevná skvrna
Tělo
Prach

Ozvěna písně
Kovová Struna
V mé duši

Jednou
Vstoupí Do obrazu
Klopýtne
Tam Někde V hrdle
A protne má ústa

Hlas
Jako výkřik
Nikdy víc
Stále ještě plný života
Poraní mne
Nůž

To já jsem po něm sáhla
A bodla
V modrém vzduchoprázdnu propast

Cizí síla tlačí moji paži k zemi
Ze tmy Vystupuje
Mrazivě Bílá Hvězda
Její srdce

Rudne
Mojí krví

Nenávist
Neznám
Ignoruji
Zatím

19 Drifter Drifter | 1. června 2014 v 7:42

[11]:Pane Jemelka, nejak mne zaujal Vas komentar a tak jsem se podival na Spravu Socialniho Zabezpeceni CR a podle smlouvy kterou CR uzavrela ci pravne prevzala z byvale CSSR je zcela jasne ze ta osoba mela narok na penzi i za roky odpracovane v byvale SSSR.
Podobne smlouvy uzavrela CSSR v 1968 s USA, nadale s  Austrálií, Bulharskem, Francií, Chile, Chorvatskem, Izraelem, Japonskem, býv. Jugoslávií (ve vztahu k Makedonii, Slovinsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a Černé Hoře), Kanadou, Koreou, Kyprem, Litvou, Lucemburskem, Maďarskem, Moldávií, Německem, Polskem, Quebekem, Rakouskem, Rumunskem, Španělskem, Švýcarskem, Tureckem a staty vznikle rozpadem SSSR.

Proto v zajmu spravedlnosti bych pani ombudsmanku nenazval "komunistkou" ale spise zenskou ktera si rika, "kdyz jste se k tomu zavazali, tak dodrzujte zakon a koukejte platit".

Z poznamek Ceskych ctenaru toho clanku je zrejme ze Ceska spolecnost ty Ruske zene zavidi 10K Kc mesicne, tak jako by zavideli tech 3k Kc penze na kterou ma pan Hedvicek narok za roky otrocke prace v komunistickem state. Nemluve o naroku penze po manzelce.
Pokud ovsem se rozhodne to tem neo-komousum nechat na pivo.

20 Pane j.korcak Pane j.korcak | 1. června 2014 v 19:44

jak se vztahuje Vas prispevek k cirkevnim restitucim?

21 jkorcak jkorcak | E-mail | 2. června 2014 v 2:00

Jsem si plně vědom, že komunistický paragraf o "Hanobení hlavy státu" nebyl dosud zrušen.

Pane Wolfe, sám pro sebe si uzurpuji právo mýlit se. Chci li právo mýlit se pro sebe, logicky nemohu upírat ono právo Vám. Ke svému názoru jsem dospěl poznáním, Vy jistě taky.

Pane Wolfe, nestal jsem se Vaším nepřítelem. Naopak. Muselo se Vám stát (STALO SE VÁM) cosi hrozného, co možná já nikdy nepochopím. Jste nadále osobou, které si budu vážit.

Cizí síla tlačí moji paži k zemi
Ze tmy Vystupuje
Mrazivě Bílá Hvězda
Její srdce

Rudne
Mojí krví

Nenávist
Neznám
Ignoruji
Zatím

ANONYME NEBUĎ TAKOVÝ PEDANT MOROUSOVITÝ BEZ ŠPETKY VELKORYSOSTI.

SÁM JSI NEBYL DOST DŮSLEDNÝ NA TO, ABY SES PODEPSAL, TAK TEĎ NEBUZERUJ TY, KTEŘÍ SE POD SVÉ OMYLY PODEPSALI! :-P

22 jkorcak jkorcak | E-mail | 2. června 2014 v 2:09

[20]: Nyní se podívejme, kdo řve ono "STOP"?

(Podíváme se. Jen co se nám představí ...) :-P

23 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2014 v 12:42

[20]:  … Proto s nimi naložíte takto: jejich oltáře rozboříte, jejich posvátné sloupy roztříštíte, jejich posvátné kůly pokácíte, jejich tesané sochy spálíte.

Historie:

Hérostratos z Dresu – 356 př. N. l. podpálil Artemidám chrám v Dresu – byl odsouzen k smrti, chtěl na sebe jako první upozornit, protože s něčím nesouhlasil

Vandalové – starogermánské kmeny – 2. července 455 zpustošily Řím

Velká Francouzká revoluce – pád Bastily (popis chování davu)

Chuligán – hooligan – rváč, výtržník, konflikty – původně Anglie 19. století. Nespokojenost s anglickou nadvládou Irska.

Carské Rusko – političtí nespokojenci

Související pojmy:

... Antisociální pojmy – uvědomované protispolečenské chování kriminálního charakteru
... Disociální chování – chování společensky nepřizpůsobivé, nepřiměřené, bez výrazné nenávisti
... Asociální chování – nespolečenské chování, neodpovídající mravním normám, nedosahuje úrovně ničení

... Vandalismus – provokace, skupinový protest, akt zvůle, msty, nesnášenlivosti

Vandalismus:

Svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku, které nepřináší poškozovateli žádné materiální obohacení a který nemá zpravidla pro takový čin žádný motiv. Často k němu dochází pod vlivem alkoholu nebo drog.

Druhy vandalismu:

... Spam – vkládání nesouvisejících vnějších odkazů – propagace, reklama

... vandalBot – automatizované vkládání spamu nebo ničení článků

... Dětinský vandalismus – vymazání obsahu stránky

... Hloupé vtípky – vkládání hoaxů nebo věrohodně znějících nesmyslů

... Lstivý vandalismus – nenápadné přepisování dat, vkládání nepravdivých informací¨

... Napadání uživatelských stránek – obsaženy urážky, pomsta za nějaké jednání

... Rouwdies – fotbaloví fanoušci
... Graffiti

Cizí síla tlačí moji paži k zemi 
Ze tmy Vystupuje 
Mrazivě Bílá Hvězda 
Její srdce

Rudne 
Mojí krví

Nenávist 
Neznám 
Ignoruji 
Zatím

24 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2014 v 13:00

[20]: Vandalismus – provokace, skupinový protest, akt zvůle, msty, nesnášenlivosti

… konflikt nenávratně ničí nejstarší kostely světa

Tragickými následky  … jsou nejen tisíce nevinných obětí, ale také nesmírné ztráty mimořádného uměleckého dědictví, včetně vůbec nejstarších kostelů na světě. Mnoho staveb bylo při … nenávratně obráceno v prach. Desítky kostelů byly zničeny nebo vyrabovány.

Badatelé upozorňují, že … dává příležitost k loupežím a obchodu s nedocenitelnými uměleckými díly. Na černém trhu se objevují byzantské podlahy, mizí fragmenty stěn raněkřesťanských kostelů, křesťanské symboly jsou úmyslně ničeny. Podle odhadů je ohroženo nejméně 35 kostelů vzniklých bezprostředně po Ediktu milánském, které byly dosud zachovány v dokonalém stavu.

… nejvíce poškodily kostely v okolí měst …. Značně poničen byl i klášterní komplex v městečku …, jehož obyvatelé dosud mluví ….

Takže:

Vandalismus:

Svévolné poškozování a ničení veřejného i soukromého majetku, které nepřináší poškozovateli žádné materiální obohacení a který nemá zpravidla pro takový čin žádný motiv (?)  Často k němu dochází pod vlivem (alkoholu nebo drog).

Nebo peněz. Nebo závisti. Nebo prostě nenávisti …

… nenávratně ničí …

Badatelé upozorňují, že … dává příležitost k loupežím a obchodu …. Na černém trhu se objevují …, mizí …, … jsou úmyslně ničeny. Podle odhadů je ohroženo nejméně …, které byly dosud zachovány v dokonalém stavu.

… nejvíce poškodily … v okolí měst …. Značně poničen byl i …  

Takže:

... Lstivý vandalismus – nenápadné přepisování dat, vkládání nepravdivých informací¨

... Napadání uživatelských stránek – obsaženy urážky, pomsta za nějaké jednání

Tam kde se pálí knihy, posléze se upalují lidé.

25 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2014 v 13:17

[20]: Takto může začít předmluvu o svém zaručeně pravém (anebo odlišném) pohledu na cokoli kdokoli (doplňte si, co je libo):

Kulturní vandalismus

Následující … vás seznámí s vlivem … na svět. Popisuje jeho působení a ducha, který již přes … let prostupuje … civilizací.

(Přístupnou, poutavou, čtivou) formou popisuje, jak … ovlivnila … kulturu. Nechceme se vracet do historie a naříkat nad kdysi spáchanými skutky, ale reagovat na dodnes uváděné argumenty, že kořeny naší civilizace …. .

(Náš) … má za cíl jednak taková tvrzení usvědčit ze lži a navíc předložit fakta, která úlohu tohoto …  v dějinách podávají v podstatně odlišném světle, než nám bývá představováno, jako např. nedávno při oslavách výročí ….

(Jeho, její, jejich) šíření  …, které je napříč naší společnosti někdy až nekriticky (velebeno, oslavováno), s sebou ve skutečnosti neslo jednak destrukci původního duchovního a kulturního dědictví … a zároveň zavedlo totalitu jediného akceptovaného světonázoru.

Ve velké míře ničilo právě to, co skutečně můžeme považovat za (evropské) kořeny, které jsou hlubší a ušlechtilejší podstaty než ….

Kořeny, na jejichž základech lze stavět podnes.

Fotografie ukazující … řádící ve městě …. Scény násilností, barbarství a hrůzy ukazují vypalování … , vypalování … a konečnou demolici …:

http://www.pravoslav.or.cz/jugoslav/kosovo-djak_cathy.jpg

26 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 2. června 2014 v 13:55

[20]: A já jsem to sem původně dávat nechtěla, ale udělám to. Když nám tolik záleží na spravedlnosti, jak jsme mohli uznat Kosovo? JE SNAD SPRAVEDLNOST JEN MAJETEK A NIC VÍC?

Jak jsme mohli dopustit a hlavně akceptovat toto, no jen se na to podívejte:

http://www.pravoslav.or.cz/jugoslav/besimi/

Fotografie ukazující kosovské Albánce řádící ve městě Prizren. Scény násilností, barbarství a hrůzy ukazují vypalování srbského bohosloveckého semináře sv. Cyrila a Metoděje, vypalování srbských domů a konečnou demolici srbské pravoslavné katedrály sv. Jiří.

NENÍ SNAD PRAVOSLAVNÁ CÍRKEV CÍRKVÍ BOŽÍ? NEBO JE JEŽÍŠ KRISTUS POUZE ZBOŽÍ?

KDE BYLY VŠECHNY CÍRKVE, KDYŽ SE TOTO DĚLO?

"Kdo ničí Boží chrám, toho zničí Bůh," Bible: 1.Kor 3,17

http://www.pravoslav.or.cz/jugoslav/kosovo-djak_cathy.jpg

27 Vitezslav Haramule Vitezslav Haramule | E-mail | 2. června 2014 v 15:59

http://www.azlyrics.com/lyrics/johnnycash/godsgonnacutyoudown.html

Bravo pani Jirino,Tato pisen neni o Vas ,ale pro Vas.Vsechno je jenom docastnost a lidske sebeuctivani je BOHU pro smich i kdyz mu to urcite neni jednou.Luza krici,rozumni lide premysli tak jako VY.

28 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 2. června 2014 v 16:35
29 Pro J.korcak Pro J.korcak | 3. června 2014 v 0:01

Napsala jste toho opet hodne, hotovy pel-mel, ale porad nevim, jak se vztahuje prispevek c.18 k cirkevnim restitucim. Je to morbidni a patologicke.

30 Pro milovnici anonymních výpad(k)ů Pro milovnici anonymních výpad(k)ů | E-mail | Web | 3. června 2014 v 5:53

[29]: Nic si z toho nedělejte, z toho se nestřílí. Doporučuji otužovat se četbou světových děl, které vás poučí o tom, že patologická je pouze lidská hloupost, která posílá do blázince každého, kdo nebyl vysouložen na běžícím pásu a vymodelován na pořadových cvičeních.

Jen malý závdavek (snad z toho nezačnete šilhat):

ABSOLUTNÍ BÁSEŇ = báseň, jejíž řeč je nezávislá na pojmové a významové hodnotě slova, pomíjí jakýkoliv daný jazyk a vytváří si jazyk zcela nový

MODLITBA KAMENE
Vladimír Holan

Paleostom bezjazy,
madžnȗn at kraun at tathȃu at saün
luharam amu-amu dahr!
Ma yana zinsizi?
Gamchabatmy! Darsk ȃdŏn darsk bameu
Voskresajet at maimo šargiz-duz,
chisoh ver gend ver sabur-sabur.
Theglathfalasar,
bezjazy munay! Dana! Gamchabatmy!

KOŠILELA
Christian  Josef Wolfgang Morgenstern (zakladatel německé nonsensové poezie)

Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá.

Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá.

Teď třeská a pleská v ní vánek.
Vichrůrůrej, vichrůrůrej.

Kvílivá jak uplakánek.
Vichrůrůrej, vichrůrůrej.

Docela osiřela
košilela.

(překlad Josef Hiršal)

A pro mne absolutní vrchol krásy POEZIE A VÝBUCH FANTAZIE A SÍLY SLOVA:

William Carlos Williams
KVÍLENÍ

Molochu, tvé jméno je Myšlenka!
Molochu, v tobě sedím opuštěný! Molochu, v tobě sním o Andělech! Šílený v Molochovi! Kuřák ocasů v Molochovi! Bez lásky a vykastrovaný v Molochovi!
Molochu, to ty jsi vstoupil do mé duše tak záhy! Molochu, v tobě jsem vědomí bez těla! Molochu, tys mě vyplašil z mé přirozené extáze! Molochu, opouštím tě! Probuď se v Molochovi! Světlo proudí z oblohy!
Molochu! Molochu! Robotské byty! neviditelná předměstí! poklady koster! slepé metropole! démonické továrny! přízračné národy! nepřemožitelné blázince! žulové ocasy! obludné pumy!
Zlámali si vaz, když zvedali Molocha k Nebesům! Dláždění, stromy, rádia, tuny! zvedající velkoměsto k Nebesům, která existují a jsou všude kolem nás!
Vize! znamení! halucinace! zázraky! extáze! odnesla americká řeka!
Sny! adorace! osvícení! náboženství! celý ten lodní náklad citových sraček!
Průlomy! přes řeku! záchvaty vzteku a krucifixy! odnesla potopa! Třeštění! Zjevení! Zoufalství! Deset let zvířecích skřeků a sebevražd! Myšlenky! Nové lásky! Šílená generace! tam dole na skalách Času!
Skutečně svatý smích v řece! Všechno to viděli! divoké oči! svaté výkřiky! Dávali sbohem! Skočili ze střechy! k samotě! mávali! nesli kytice! Dolů k řece! do ulice! [29]: :-D

31 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 3. června 2014 v 14:21

[30]: Skyt!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama