Jste blazni?

27. května 2014 v 16:53
Jste narodem zdegenerovanych komunistickych blaznu?

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pavel. Pavel. | 27. května 2014 v 16:58 | Reagovat

Banda hladovcu, bezpaternich sobeckych a zavistivych lidi...nic jineho...

2 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. května 2014 v 18:14 | Reagovat

Já se těm  nespokojeným a protestujícím lidem ani moc nedivím. Prázdná státní kasa, tedy totálně vykradená, žádné  finanční zálohy, jen obrovské dluhy a z toho nic si ještě chce zakrojit nemovitý majetek a dluhy církev.  Plně chápu i vesnické "závistivce". Vesnice se skládala  z nuzných domků, pár bohatých statkářů a uprostřed snad každé nuzné vesnice stál obrovský kostel, postaven z bídy těch chudáků, kteří žili v těch nuzných domků. Církev těmi monumentálními stavbami ohromovala nevzdělané burany a kázáním a zastrašováním nutila chudáky ku poslušnosti. Jenže doba se změnila. K čemu kostely a fary, když 80 procent lidiček  jsou bezbožní?!  A živit pedofily v kutnách, tak to bych nechtěl ani za nic. Vrátíme jim pole, lesy,  a nemovitosti, které po Bílé hoře získala církev jako kořist! Proč ten majetek nevrátíme skutečným, původním a oprávněným majitelům?!
Pokud "vrátíme"  majetky katolické církvy, potom na jejich pozemcích budou dřít chudáci jako  za císaře pána. Proč  rovnou neobnovíme také roboty na panském! Budeme zase  živit další armádů lenochů, kteří nám budou ošahávat  a prznit naše děti!

3 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 27. května 2014 v 18:30 | Reagovat

[2]:Jirko, urcite jsi si vedom respektu, ktery vuci tobe chovam - ALE SEMTAM POTREBUJES SKOLENI JAKO KOZA DRBANI!!! S tim vracenim majetku je to jako s "vyssim principem mravnim" v Neme barikade a to: POKUD BYLO NECO UKRADENO - TAK TO MUSI BYT VRACENO! Bez ohledu na to jestli jsou to nepopularni katolici a nebo treba nacisti.

Ano i ty nacisty bych do toho zahrnul, protoze pri zachovani principu, ze majetku bylo nabyto legalni cestou, by nacisti dostali stejne hovno jako komunisti - nacisti kradli stejne jako komunisti - hrad Bouzov sice jakoze patril Himmlerovi, ale ten to UKRADL radu nemeckych rytiru - takze bych se vubec nebal tohle vraceni majetku udelat ABSOLUTNI - hajzlove jako nacisti a komunisti by nic nedostali zpatky tak jako tak.

Zaverem: Pokud se nekdo domniva, ze cirekvni majetek by se nemel vracet - pak se jen muzu podivovat jeho nedostatku intelektualniho rozhledu.

4 . . | 27. května 2014 v 18:57 | Reagovat

Tady nejde jenom o vraceni majetku, ale o "vyrovnani statu s cirkvemi".

Otazka zni, zda to, co se ma vracet, cirkvi opravdu patrilo.

5 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 27. května 2014 v 19:01 | Reagovat

[4]: To snad neni tak tezke dokazat, ne?

6 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 27. května 2014 v 19:04 | Reagovat

[2]:Drahy Jirko,
vazim si Te opravdu hodne. Jsi statecny clovek, jemuz nechybela odvaha postavit se proti bolsevicke zvuli a pozdeji ses nebal ani poukazat na spinu nekterych "first class" disidentu. O tom, cos musel vytrpet, kdyz Te napriklad bacharsky zkurvysyn, pozdeji poslanec Vondruska nutil kopanci do ledvin a do rozkroku lizat zachodove misy, radeji ani nemluvit. Bohuzel, v tomto pripade slepe papouskujes idiotskou bolsevickou propagandu. Je velmi tezke uverit, ze ten posledni odstavec: "Pokud vratime majetky katolicke cirkvi, potom na jejich pozemcich budou drit chudaci, jako za cisare pana", myslis vazne. Mozna, ze to z nejakych duvodu "nevidis", ale za tento vyrok, by se nemusela vubec stydet KSCM ve sve volebni kampani. Snad je to tim, ze jsi stravil cely zivot v Ceskoskozlodejsku a urcite fundamentalni zasady svobodne, demokraticke spolecnosti jsou Ti cizi. Mel bys, ale  vedet, ze nedotknutelnost soukromeho majetku, je jeden ze zakladnich principu, kazdeho pravniho, demokratickeho statu. Ma-li byt ucinena patricna naprava, musi byt statem rozkradeny majetek navracen okradenemu!!! To plati stejne, jako kdyz bolsevicky rezim ukradl emigrantovi barak, a taktez, kdyz komunisticka luza ukradla majetek te ci one cirkvi. Moc Te prosim, zamysli se nad tim, co pises.

7 Eda Eda | E-mail | 27. května 2014 v 19:16 | Reagovat

Přes vracení majetku není kontrola a jako vše u nás, tak i toto je předmětem šmeliny. Nepochybuji o tom, že pozemky a lesy už mají svého budoucího "správce", v tichosti majitele - různé spřátelené s ODS i socany... Jen proto není v zákoně klauzulka, že předkupní právo má stát. Jistěže se má vrátit ukradené - ALE JDE O TO SKUTEČNÉ VLASTNICTVÍ !!  které je namnoze sporné a ONI společně vědí, jak na to. A navíc - tady se např. Družstvům, spolkům a dalším vlastníkům nevracelo - jen vyjímkám, také restituoval kníže a Vašík pod r. 48 - tedy není to o spravedlnosti, ani závisti - je to zase jen o ČESKÉM SWINSTVU !!

8 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. května 2014 v 19:34 | Reagovat

A co  bylo po Bílé hoře odebráno  evangelíkům a jiným církvím, toto ukradené bylo dáno katolické církvi!  Tak ať katolíci nejdříve navrátí všechno, co nebylo  prokazatelně jejich! A že toho bylo hodně! A potom je tu další otázka. Jakým "legálním"  způsobem  následně katolická církev nahromadila majetky!  Každé bohatství pochází ze zločinu! Církev  dostane nazpět majetky a začne je za pár šupů rozprodávat! Už delší dobu se  v Česku brzo prodávají církevní reality- bývalé fary, odsvěcené kostely atd.  Stačí se jen podívat na internet! Vrácení nemov. majetků je další "privatizační projekt", hodný rozkrádání majetků  v této zemi. Vzpomeňte si na moje slova za deset let. Polovina navráceného majetku bude rozprodána na rekreační sídla, penziony atd.  Už dnes jsou dopředu rezervovaní  nový majitelé. Vše už je dopředu dojednáno, rozkradeno!

9 Honza z Prahy Honza z Prahy | 27. května 2014 v 20:38 | Reagovat

Lidi, co se divíte? Vždyť soudružka učitelka přece říkala, že žádý pánbůh není, měli jsme to v čítance v první třídě - hned jak jsme se naučili všechny písmenka.
Takže komu jako by se něco mělo vracet??? Vždyť přece ten majetek nebyl vůbec ukraden, ale spravedlivě předán do rukou LIDU, který teď sice tvrdí, že už nechce ten socialismus žejo, ale pořád je to ten samý LID jako tenkrát...

10 Honza Honza | E-mail | 27. května 2014 v 21:30 | Reagovat

[2]:Pane Wolfe, ten vas prispevek zni uplne jako jsem podobne slychaval na vojne pri politickem skoleni muzstva.
Ono jde spise o to, ze kdyz se cirkvi maketek nevtati, tak ho bude mozne rozkrast no a proto takove vasne. Mimochodem pochybuji i kdyby se ten ukradeny cirkevni majetek nevratil, tak ze by pri deleni koristi na vas neco vyslo.

11 milan milan | 27. května 2014 v 21:54 | Reagovat

Už císař Josef II. kolem roku 1780 kromě zrušení nevolnictví provedl faktické zestátnění církve (samozřejmě katolické, protože jiná v té době ani nesměla být...) Císař Josef II. (syn Marie Terezie) už měl totiž dost rozpínavosti a arogance církevních představitelů, zavedl toleranci (všech) náboženských vyznání – a církev v podstatě zbavil veškerého majetku. Nadále byli církevníci jen „správci a provozovateli“ všech církevních statků, které od té doby patřily státu. Tedy alespoň v tom byl Josef II. císař „blahé paměti“. Udělal kus záslužné práce. Dokázal to, co nedokázali ani husité! Tento stav přetrval i konec Rakousko-Uherska a vznik ČSR. A fakticky přetrval i celou dobu komunistického režimu. Komunistický režim katolíkům nepřál a jak mohl, tak je diskriminoval, případně zavíral. Ale žádný majetek jim komunisté nemohli zkonfiskovat ani znárodnilt. Ne, že by nechtěli, ale prostě nemohli. Proč nemohli? Protože už neměli co znárodnit a zkonfiskovat. Církev už přibližně 170 let žádný majetek nevlastnila... Jak už bylo řečeno, od vlády císaře Josefa II. byla jen správcem a provozovatelem církevních statků, ne majitelem. Komunisté církevníky bez náhrady vyháněli z různých staveb a pozemků, které původně využívali, ale v žádném případě jim nemohli nic vyvlastnit! Není to ostatně poprvé, co církev takto vykřikuje a domáhá se majetku, který jí byl údajně „ukraden“ nějakým státním režimem. Vždycky to dělá v době, kdy je nepřehledná politická nebo hospodářská situace, nebo když se mění státní zřízení. Tehdy začne křičet, že chce peníze, majetek – a zase peníze, které ji „byly ukradeny“. Bylo to v roce 1919, kdy se na prezidentovi Masarykovi domáhala „odškodnění“ za pozemkovou reformu a další údajné ztráty, které „utrpěla“ v důsledku vzniku ČSR. Bylo to v roce 1945, kdy využila poválečného zmatku a zase chtěla – tentokrát na prezidentu Benešovi peníze za „konfiskaci majetku“ v době války. Posléze to bylo krátce po „hadrovém puči“ v roce 1989. Ani tehdy však neuspěla.
Jen ukázala „zuby“, když určitou chybou v rozhodování tehdejších představitelů, se jí podařilo „uškubnout“ např. bývalý klášter Voršilky v Praze – div jsme při tom nepřišli o kus Národního divadla. V roce 1998 tehdejší vicepremiér JUDr. Pavel Rychetský požadavky církve prošetřil a vydal prohlášení, že majetek není ve vlastnictví církve. Totéž potvrdila expertiza právníků. Ale církev to zkouší stále znovu a znovu. Před lety chtěla získat Svatovítskou katedrálu, ale tehdy jí to zase naštěstí nevyšlo. Ale vida! Kmotr vláda jim hodlá vyhovět a vydat jí majetek, na který už církev nemá právo zhruba 230 let!

12 Ach jo Ach jo | 27. května 2014 v 22:52 | Reagovat

jsem neverici, ale v jedno verim ,ukradeny majetek se ma vracet. S tim kradenim v kotlince mame dlouhou tradici, kradeni cirkevniho majetku slechtou za husitskych valek a pote falsovani listin, ze jim to (jako ) patrilo. Vyhnani zidu z kralovskych mest - majetek tam zustal a byl zabaven. Bila Hora - povstali proti cisarovi (at jiz nemci ci cesi) prohrali a byli po zasluze potrestani. Meli lepe bojovat, sulini.
1918 - dalsi kradeze hlavne  slechtickeho majetku. Valecne obdobi opet zlodejny, po valce opet zlodejny, po 48 opet zlodejny a po 89 opet zlodejny.
Zlodejska kotlinka.
Takze neco vracet to jde kotlince lidem hrozne proti srsti. :-P

13 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 27. května 2014 v 22:52 | Reagovat

Mám shodný názor jako  Milan. Církev by měla žít chudá, kterak to ostatně  kázal  mistr Jan Hus, kterého katolická církev za pravdu umlčela sprostotu vraždou! Církev si  z navráceného majetku ponechá jen to, co jí bude finanćně vynášet. Ostatní reality, pozemky, lesy atd.  prodá! A budeme velmi překvapeni, kdo všechno  se stane novými vlastníky!

14 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 27. května 2014 v 23:50 | Reagovat

[13]: Rad bych poukazal na to, ze zatimco komunisti katolickou cirkev cele roky drzeli pod krkem, cirkev husitska jim nevadila, naopak ji jeste podporovali. Dokonce jsem slysel lidovy nazor, ze kdyz je komunista poboznej tak cirkev husitska je prave pro takovy lidi. A nebyli husiti vlastne je ZLODEJI a VRAZI - jako Jan Zizka? Co ty na to Jirko Wolfe?

15 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | Web | 27. května 2014 v 23:54 | Reagovat

[13]: Novymi vlastniky se stanou byvali komuniste a jejich deti - ktere Vaclav Havel udrzel v pozicich moci. Jdete dat hajzlovi kyticku na hrob.

16 Joe Joe | 28. května 2014 v 2:01 | Reagovat

[8]: Každé bohatství nepochází ze zločinu!!! A argumenty typu, že většina lidí je bezbožných, jsou opravdu směšné. To bych vám taky mohl vše ukrást a když byste to chtěl vrátit,  tak bych odvětil, že většina lidí není antikomunistická, takže antikomunisti by neměli mít nic... Na ty kostely se mnohdy skládali sami věřící- dle vás burani. A stejnĕ tak bylo běžné církvi odkázat pole atd., aby měla na opravu kostela, plat faráře atd. Že církev vše nabyla po Bílé hoře, jsou komunistické bláboly. Bylo to v historii spíš tak, že byla církev okrádana - králem, šlechtou, husity, 1. republikou, nacisty, komunisty.

17 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 28. května 2014 v 2:12 | Reagovat

Kliknete-li si na WEB, octnete se před kostelem svatého Michaela archanděla. V bezprostřední blízkosti Staroměstského náměstí. Před chrámem, v němž kázal Jan Hus a v jehož kryptě odpočívají rektoři pražské univerzity. Chrámem, který jiné pouliční letáky zároveň propagují jako „nejlepší striptýzový klub v srdci Prahy – noční kabaret pro pány“.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/v-kostele-kde-kazal-hus-je-ted-nejlepsi-strip-klub-v-srdci-prahy-pv4-/zpravy-domov.aspx?c=A130509_175522_ln_domov_sm

Kostel sv. Michala, přesněji ovšem kostel svatého Michaela Archanděla,  je poprvé zmiňován jako farní v roce 1311.
Patronátní právo k němu měli čeští králové a později je převzala královna Eliška Přemyslovna, manželka Jana Lucemburského. Roku 1380 působilo v kostele 11 kněží, kteří zároveň vykonávali funkci učitelů ve farní škole. Asi od roku 1402 zde kázal Mistr Jan Hus a na michalské faře se odehrávaly disputace univerzitních mistrů. To, že kostel patřil spolu s Betlémskou kaplí k významným husitským svatyním dokládá i to, že zde 15. března 1411 jako v jednom z mála kostelů nebyla vyhlášena klatba nad Janem Husem a od roku 1414 zde byla podávána Svátost oltářní pod obojí způsobou. Od roku 1406 zde kázal mistr Křišťan z Prachatic. Jeho nástupcem se stal Mistr Petr z Mladoňovic, který byl v roce 1438 rektorem pražské univerzity. V roce 1621 odešel poslední nekatolický farář.
Roku 1626, daroval císař Ferdinand II. kostel sv. Michaela s farou a školou servitům. Navíc od něj dostali 500 zlatých na vybudování kláštera. Ten se začal stavět roku 1640 jako čtyřkřídlá budova sestávající ze čtyř domů – domu U oslů domu U zlaté studnice, fary a školy. Zpočátku byl určen pro 20 řeholníků. Císař Ferdinand III. věnoval klášteru 1000 kop míšeňských na postavení nového hlavního oltáře. Na tomto oltáři byl později umístěn obraz Petra Brandla, zobrazující boj dobrých a padlých andělů. Součástí oltáře byly zřejmě také Bendlovy sochy Anděla Strážného a Archanděla Rafaela.

Církevním účelům sloužil tento kostel do roku 1786, kdy byl přilehlý klášter zrušen. O tři roky později byl areál kostela a kláštera prodán za 2150 zlatých. V kostele a přilehlých stavbách se nejprve usadila manufaktura, později zde byly sklady oleje a v druhé polovině XX. století sklady Velkoobchodu průmyslovým zbožím. Uživatelé postupně radikálně proměnili vnitřními přestavbami interiér - už v 18. a 19. století objekt rozdělili horizontálně na čtyřpodlažní; pro potřebu skladišť vestavěli ocelové schodiště, nákladní výtah a téměř úplně zničili zbylou výzdobu. Národní knihovna (resp. Státní knihovna ČSR) získala značně zchátralý areál do své správy v roce 1984 a podle původních záměrů zde měla vybudovat depozitář knih.  Záhy se však zjistilo, že jde o stavbu, jež je k zamýšleným účelům zcela nevhodná. V roce 1990 pak chátrání kostela urychlil požár, který zničil krovy a způsobil propadnutí stropu.

V tomto kostele se - až do doby, kdy se objevil nejprve nájemce a posléze kupec a nový nabyvatel Jerry Nowikovsky (Rakušan ruského původu) - nacházelo jedno z nejvýznamnějších pohřebišť v Praze. Nyní se zde pořádají programy, které naprosto nekorespondují s významem této stavby, v minulosti nebyl výjimkou striptýz, diskotéka či technoparty s názvem Saint party, na kterou lákal plakát obsahující znevažující pojetí duchovních symbolů. Akademici zaslali protestní dopis vládě, ve kterém chtějí vysvětlení proč byl kostel prodán nájemci, který památku zmrzačil brutálním a nekvalifikovaným způsobem, navíc když nájemní smlouva končí 31. prosince 2005.

Za slupkou zdiva se totiž neskrývá chrámová loď, ale zmrzačený interiér, v němž každý minimálně vzdělaný člověk fyzicky trpí. Několik pater, kde se konají diskotéky, soutěže o nejsympatičtějšího homosexuála a kde v legínách vystupuje třeba Petra Janů. Za 600 až 1000 korun je turista donucen dýchat nevětratelný puch a poslouchat fidlání bůhvíkoho.

Z otevřeného dopisu premiéru Jiřímu Paroubkovi ve věci kauzy prodeje kostela sv. Michaela na Starém Městě v Praze:

Jsme přesvědčeni, že prodejem této kulturní památky se stát snaží zříci odpovědnosti za svá dosavadní pochybení, problémy spojené s kauzou adekvátně neřešil a neřeší, objekt prodal v rozporu s dobrými mravy a v rozporu se zákonem a to zcela netransparentnímu nabyvateli, navíc za nepřijatelně nízkou cenu 46.000.000 Kč, a to cca 20 let před vypršením nájemní smlouvy, přičemž po vypršení této lhůty by podle nájemní smlouvy, kterou dobrovolně uzavřela Národní knihovna a nájemce, objekt patřil státu bez jakýchkoli závazků. Znalecký odhad byl stanoven na cca 180.000.000 Kč. Jako jediný důvod prodeje památky uvádí Národní knihovna to, že okamžitě potřebuje 46.000.000 Kč jako příspěvek na opravu Klementina. Výši prodejní ceny pak zdůvodňuje tím, že pokud by nájemní smlouva byla ze stejného důvodu vypovězena a stát by
památku prodal jinému nabyvateli, musel by stát kompenzovat nájemci investice účelně vynaložené na rekonstrukci objektu, údajně ve výši cca 300.000.000 Kč a proto je tento prodej pro stát výhodný. Tento argument ředitel knihovny uvádí i přesto, že Národní knihovna nemá podle tvrzení z roku 2002 detailní rozpis nákladových položek účelně
vynaložených na rekonstrukci objektu, které by bylo možné ověřit jinak, než podle podkladů dodaných nájemcem. Ve věci nebyl nikdy vyhotoven audit. Jaká částka je proinvestována na úpravy, které interiér kostela vlastně znehodnotily a jaká částka přesně je
proinvestována v nákladech, které souvisejí čistě s podnikáním nájemce v kostele, to se občané nikdy nedozvěděli.

18 Pzorovatel Pzorovatel | E-mail | 28. května 2014 v 2:23 | Reagovat

Pouha zavist zene tyto uzitecne idioty do ulic. Cim dele se dival na foto tim vice me bije do oci natura ceske luzy.

19 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 28. května 2014 v 2:33 | Reagovat

Z otevřeného dopisu premiéru Jiřímu Paroubkovi ve věci kauzy prodeje kostela sv. Michaela na Starém Městě v Praze:

Nájemce mj. v kostele zničil významné pohřebiště a to za přihlížení Národní knihovny i ministerstva kultury. Pozůstatky zemřelých z 12. - 17. století (mj. Petra Zmrzlíka ze Svojšína, hrabat Bredovských, významných představitelů řádů servitů), které byly vyjmuty z hrobů, skončily zazděné v podzemní spojovací chodbě mimo půdorys stávajícího kostela (chodba spojující kryptu stávajícího kostela a sklep sousedního domu), uloženy v papírových pytlích a krabicích s tříděním na lebky a kosti. Část pozůstatků byla vyhozena do kontejneru a odvezena spolu se stavebním odpadem na skládku během provádění stavebních úprav. Část kosterních ostatků zůstala uskladněna nesanována dlouhá léta pod dřevotřískovou deskou v kryptě. Až v loňském roce nájemce nechal na základě testů objednaných Národní knihovnou a následného doporučení Státního zdravotního ústavu (NK se rozhodla nechat testy provést až po dlouhodobých důrazných výzvách odborné veřejnosti, které máme k dispozici) sanovat kryptu a kosterní ostatky tak, aby krypta splňovala hygienické normy. V kryptě byly před sanací nalezeny toxické spory plísní Aspergillus versicolor a Aspergillus ochraceus, ne sice v nadlimitním množství, určité riziko však v celém období od kolaudace až do provedení sanace existovalo, nikdo celý čas nezkoumal, zda-li se spory v kryptě vyskytují a zda-li mohou být šířeny i do dalších částí objektu, kde by mohly mít podmínky pro množení. V objektu byla v provozu restaurace a provozovaly se zde akce pro větší počet osob. Poměrně velké množství kosterních ostatků je stále nesanováno a zazděno ve spojovací chodbě za kryptou. V tomto závěru neproudí vzduch, z druhé části, kde zeď sousedí s obytným domem není kvalitně provedena omítka, hrozí např. narušení zdi hlodavci apod. V této části dodnes nikdo žádné testy neprováděl, kosterní ostatky nejsou sanovány, čímž uvnitř závěru hrozí riziko množení těchto nebezpečných spor do nadlimitních stavů. Tato situace dodnes trvá a Národní knihovna, ministerstvo kultury i nabyvatel si toho musí být vědomy. Přesto všechny tři subjekty tvrdí, že je s ostatky nakládáno pietně a v souladu se zákonem.

Národní knihovna se podílí na manipulaci s fakty a na svém webu uvádí nepravdivé informace. Zveřejnila např. bez dalšího vysvětlení dopis Jerri Nowikovského, ve kterém se uvádí, že testy Státního zdravotního ústavu byly vykonány v létě 2004, což však, jak se lze dočíst v příloze, není pravda. Laboratorní zkoušky byly podle zprávy SZÚ dokončeny již 4. 12. 2003, SZÚ potvrdil ve svém nálezu výskyt toxických spor, avšak Jerri Nowikovsky nechal kryptu sanovat až o téměř celý rok později. Jak je patrné z doložených dopisů expertů, nechal tak učinit až po opakovaném nátlaku veřejnosti na Národní knihovnu. Kosterní ostatky za kryptou nenechal dodnes sanovat vůbec, čehož si musí být opět jak Národní knihovna tak ministerstvo kultury vědomy.

Nezodpovědnost Národní knihovny, ministerstva kultury i nabyvatele kostela je alarmující, domníváme se, že nabyvatel je značně nedůvěryhodným subjektem.

Jerri Nowikovsky, který byl a stále je spolumajitelem firmy Michal Praha s.r.o., která kupuje od státu kostel, figuroval dále ve firmě Petersburg, která po Kontakt Moravia převzala zámek v Buštěhradu (Kontakt Moravia je podle obchodního rejstříku spoluvlastníkem firmy Petersburg, dále spolu s firmou Egosta, ve které je zainteresován Nowikovsky s exkonfidentem STB Ing. Huňáčkem; Egosta má ve Vídni sídlo na stejné adrese jako firma Jurimex Kommerz Tranzit, kterou řídí bratr Jerri Nowikovského Robert Nowikovsky, který byl šetřen kriminální policií několika států z důvodu podezření z praní špinavých peněz. Podle zahraničních médií firma Roberta Nowikovského Jurimex Kommerz Tranzit významně figurovala v kauze expremiéra Ukrajiny Pavla Lazarenka, který byl kvůli praní špinavých peněz zatčen v USA), zámek roky chátral, na firmu byl uplatněn exekuční nárok, zámek byl kvůli exekuci vzat do dražby a následně prodán městu Buštěhrad. Jerri Nowikovsky také figuruje ve firmě Grazina, která po firmě Petersburg převzala další zámek privatizovaný původně firmou Kontakt Moravia a sice zámek ve Tmani. Tento zámek rovněž chátrá a firma se ho marně snaží prodat. Zajímavé je, že podle tvrzení starosty Tmaně Jerri Nowikovsky nepřevzal poštu s upomínkami na úhradu dluhu cca 35.000,- Kč, který firma Petersburg v obci Tmaň stále dluží. Na adrese zámku dále mělo být hlášeno po jistou dobu několik ukrajinských dělníků, kteří po dotázání centrální evidence obyvatelstva na cizinecké policii byli náhle odhlášeni.

20 Daniela Daniela | 28. května 2014 v 2:39 | Reagovat

Ano, mi byvali krajane jsou blazni. Mysli jim to stejne jako za bolsevika...
Zaklad kazde svobodne spolecnosti spociva v respektu majetku druheho.
Komuniste zacli "znarodnovat" hned po druhe svetove, takze ukradene majetky cirkve drzi uz prakticky 70 let.
V kazde civilisovane zemi je cirkev a  jeji majetek oddeleny od statu, jen u Boratu a muslimu ne...

21 Zklamani nad Jirim Wolfem Zklamani nad Jirim Wolfem | 28. května 2014 v 2:39 | Reagovat

Domnival jsem se ze Jiri Wolf se poucil minulosti - a jake to zklamani! On v podstate opakuje komunisticke zvasty a siri ateismus. Ale znam mnoho komunistu kteri prosli Gulagem a prezili totez co Wolf rika ze prozil - a stale se pevne drzi komunistickeho presvedceni a ateismu. "Uprostred kazde nuzne vesnice stal obrovsky kostel" = kde to Wolf videl ci cetl ve stranickem tisku nevim. Ja si pomatauji male kostelicky a chude farare kteri nakonec byli umuceni komunisty kteri ted chteji sve zlociny poprit a nemohu pochopit jak Jiri Wolf opakuje komunisticke lzi. Nenavist a zavist je take casti mysleni nekterych lidi - je to smutne ale tak ceske!

22 gogo gogo | 28. května 2014 v 2:40 | Reagovat

kdyz nas to komousi ucili uz od malicka, tak ta cirkev vsechno nakradla od chudaku ( jak tady nejaky pitomecek pise) a musi se jim to zabrat. To ze se komousi radi vraceli tesne pred tim nez zgebli, to je prece tajemstvi. Co prece kdyby... Tak wolfiku nezpomen, minutu pred tim nez zgebens si musis zmenit tvuj prosrany nazor na vraceni rozkradeneho majetku.

23 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 28. května 2014 v 3:01 | Reagovat

Studentská iniciativa za záchranu kostela sv. Michaela Archanděla na Starém Městě v Praze:

O pojmech „kostel“ versus „bývalý kostel“

Podle Kodexu kanonického práva je bohoslužebný prostor „posvátným prostorem, dokud trvá jeho vymezení obvodovými stěnami“, „mluvit o odsvěcení je tedy bezobsažné“ (klikni na WEB).

Prodej proběhl podle našeho soudu za nápadně nevýhodných podmínek a v rozporu s dobrými mravy:

Podle znaleckého posudku zadaného Národní knihovnou před prodejem činí současná hodnota předmětných nemovitostí 173 054 670 Kč. Prodejní cena tedy činí cca 27 % odhadní hodnoty. Národní knihovna zdůvodňuje nutnost prodeje potřebou rekonstrukce dalších svých nemovitostí (Klementinum) - při svém hospodaření ovšem není s příjmy odkázána na prodej vlastního majetku, ale získává prostředky ze státního rozpočtu. Po uplynutí sjednané doby nájmu by už kostel nebyl zatížen sankcí za porušení (nevýhodně uzavřené) nájemní smlouvy, což by umožnilo standardní postup při výběru nájemce či kupce. Proti argumentu NK, že do roku 2029 je daleko, stavíme protiargument, že památková péče a kulturní politika státu neuvažují v horizontu měsíců či let, ale celých generací.

Nakládání s lidskými kosterními ostatky - prodej v rozporu s veřejným zájmem:

S ostatky bylo podle našeho mínění nakládáno v rozporu s ustanovením § 4 zákona č. 256/2001 Sb., který ukládá zákaz zacházet s nimi způsobem dotýkajícím se důstojnosti zemřelého nebo mravního cítění pozůstalých a veřejnosti.

Tento problém vyvstal již v průběhu rekonstrukce. Snahy o pietní uložení se datují od roku 1997 až do léta 2005, kdy byl dokonce už připraven návrh smlouvy o zřízení pietního prostoru a péči o něj - tyto snahy zastavilo uzavření kupní smlouvy.

Současný stav:

hlavní krypta - ostatky byly sanovány a dezinfikovány, pietně uloženy ovšem nebyly

boční krypta - ostatky nebyly nikdy sanovány, podle svědeckých výpovědí jsou „pietně“ uloženy v pytlích od cementu.

Hygienické nebezpečí:

V říjnu 2003 vznesl prof. Jiří Zellinger (VŠCHT) požadavek na šetření Státního zdravotního ústavu kvůli podezření na výskyt plísňových spor v obou kryptách. Mikrobiologické vyšetření proběhlo v prosinci a konstatovalo výskyt nebezpečných plísní rodu Aspergillus. Půl roku nato upozorňuje prof. Zellinger na pochybení NK a dosavadní neřešení situace doc. Kotalíka, ředitele Nár. památkového ústavu. NPÚ vypracoval návrh řešení a předal problém Odboru památkové péče MHMP. Ten 20. 8. 2004 určuje, že za „stav objektu odpovídá jeho vlastník“. Laboratorní zkoušky s pozitivním nálezem toxických spor byly podle zprávy SZÚ dokončeny již 4. 12. 2003, avšak kosterní ostatky umístěné v jedné z podzemních krypt byly sanovány až o celý rok později, přičemž kosterní ostatky ve druhé podzemní kryptě nebyly dodnes sanovány vůbec. Toto vše tedy proběhlo ještě dlouhou dobu před podpisem kupní smlouvy, tedy v době, kdy vlastníkem byl stát, správcem NK. Přesto podle našich informací nebyla situace dále řešena, před prodejem nebylo jasně stanoveno, jakým způsobem se dosavadní vlastník s nepřijatelnou hygienickou situací vypořádal, a v kupní smlouvě NK pouze upozorňuje na uložení ostatků v kryptě. Vyjádření nynějšího vlastníka ze srpna 2005 (více zde) nepovažujeme - už jen vzhledem k omylům v něm uvedeném - za relevantní a dostačující.

24 Drifter Drifter | 28. května 2014 v 5:08 | Reagovat

Hadate se aniž by jste si uvědomili že v podstatě sami se sebou souhlasíte.

[11]: mate naprosto pravdu.

[3]: Pokud bylo neco ukradeno, musi byt vraceno, je bezpochybně správné. Otazka je v kterem sloleti chcete začit, a ktere majetkove knihy a dekrety pouzit?

Otázka zbývá, na jakem zaklade si cirkev dela majetko-pravni žádosti. Pozemkove reformy musely byt jak v Cechach, tak Rakousku, Nemecku, Anglii jinak by se narod neuzivil neb tretina Evropske pudy byla vlastnena Cirkvi a neobhospodarena,
Komunisti mohli tezko ukradnout od cirkve, to uz pred tim udelali panovnici v dobe "separation of Church and State"
Tak ze zbyva jen to moralni rozhodnuti, co je spravne v dnesnim pojeti majetkoveho prava Cirkve a historickeho rozdeleni majetku na zaklade Stat versus Cirkev.

Co se Moralniho Principu tyce, moc bych se s tim neohanel protoze by nas to dotahlo do dalsich problemu jako je treba "Anexe Kralovstvi Hawaii"  USA.
Not picking on Uncle Sam!

25 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 28. května 2014 v 6:26 | Reagovat

Čurák od vedle (z východní strany gross) mi ukradl část pozemku, na kterém si načerno postavil garáž.
Teď podstrčil zfalšovaný "geometrický plán" ouřadu - jakože je to jeho.

Ten pazneht s transparentem by tam mohl mít: STOP RESTITUCÍM NOSOVI.

A bylo by to totéž!

(Jirku Wolfa si taktéž vážím, ale o tomto tématu ví absolutní hovno.)

26 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. května 2014 v 8:00 | Reagovat

Bylo to, Rosťo, podobné, jako dokazování svobody a demokracie co se týkalo politických stran za doby hluboké totality. Existovala je dvě politická uskupení. KSČ a  Lidovci. Plně pod dozorem bolševika. Strana měla jen omezený počet členů a nesméla se rozšiřovat. Podobně tomu bylo i u  církve Husitské a dalších menších náboženských obcí. Plně pod dozorem bolševika! Tak bolševik  dokazoval celému světu respektování náboženských  svobod v zemi. Mně je jedno, co si církev katolická nazpět vyžebrá a kterak s majetky naloží. Já jim nově nabyté bohatství nezávidím. Ergo; datuje se, že Česká závist se datuje od doby po Bílé hoře,  kdy docházelo k zabírání majetků nepřátel císaře a tímto ukradeným majetkem došlo posléze ku obdarování  věrných císaři! A mezi obdarované patřila i katolická církev, jenž věrně stála při císaři ve Vídni.  Císařský majestát; Josef II. si později vzal většinu majetků nazpět. Tak opravdu nevím, kdo komu co ukradl. Museli bychom jít hlouběji do naší minulosti. Včera večer byl na televizním - veřejnoprávním kanále 2. film  "Jan Hus. " Opravdu velmi poučné, jak katolická církev jménem Boha okrádala chudáky, kterak bohatla krádežemi, lichvou, upalovala za pravdu v celé Evropě, atd. Byla to v podstatě mocensko- zločinecká organizace řízená papežem. Zaplať pánbůh, že už katolíci nejsou u moci. Byl bych za svou pravdu a kritiku upálen jako kacíř nebo čaroděj!  A to hovno, co mám by  jí připadlo! Moje maminka mi říkala, že náboženství a komunisté, je stejný jed! Mají spolu hodně společné! Jakmile se dostanou ku moci, berou lidem svobodu a majetky!  Asi na tom něco pravdy přece jenom bude. Maminka měla totiž vždy pravdu.

27 Pane Wolf Pane Wolf | 28. května 2014 v 9:28 | Reagovat

[13]: cesi ziskali majetek po 3.3 mil nemcu,  meli tim ohrome zbohatnout, nezbohatli, jak vime, vetsina toho majetku se rozfrcala a znicila, neb to dostali lide, kteri si toho majetku nevazili,  nejvice si vazete toho, na co jste museli tvrde makat, tak tomu je. Jestli cirkev majetek proda, to je jeji vec a komu to take. Vy take muzete prodat svuj majetek, tedy pokud nejaky mate. ;-)

28 Pane Pane | 28. května 2014 v 9:29 | Reagovat

[13]: cesi ziskali majetek po 3.3 mil nemcu,  meli tim ohrome zbohatnout, nezbohatli, jak vime, vetsina toho majetku se rozfrcala a znicila, neb to dostali lide, kteri si toho majetku nevazili,  nejvice si vazete toho, na co jste museli tvrde makat, tak tomu je. Jestli cirkev majetek proda, to je jeji vec a komu to take. Vy take muzete prodat svuj majetek, tedy pokud nejaky mate.... ;-)

29 Miroslav Tomeček Miroslav Tomeček | 28. května 2014 v 11:47 | Reagovat

Pane Wolfe, velmi jsem si Vás vážil pro Váš odpor vůči bolševické soldatesce, ale co jste napsal o církevních restitucích je naprostý bolševický blábol, nehodný člověka jako jste Vy. Kdybyste hledal skutečnou pravdu týkající se restitucí, jistě byste ji našel. Katolické církvi bylo "zatím" vráceno 7(slovy sedm)budov a několik vytěžených lesů, které vytěžily firmy napojené na ODS a ČSSD i KSČM. Katol. církev bude muset najmout lidi, kteří vytěžené lesy znovu osadí stromy, protože jí podle schválených smluv hrozí po dvou letech vysoké finanční pokuty. Než začnete příště přísně odsuzovat, kousněte se do jazyka a zjistěte si realitu Českozlodějské socialistické republiky. ;-)

30 jara jara | 28. května 2014 v 14:15 | Reagovat

v USA, Morabsti bratri vlastne prisli o vse, pak se presidlovali, pres EU, Gronsko a kdyz tak zacalo byt udobi chaldna, tak do USA, Pennsylvanie , Betlehem a Karoliny, v okoli Salem, Raleigh....
a pak co ta Spanelska Inkvizice a nelicske muceni a upalovani a opet konfiskace?
Aroboty? To se nezaklada na Uceni Krista, stajne jako Celibat, tedy zastaveni "deleni Majetku". Problem nastal v tom, ze cast Inteligentni vrstvy obyvatel se stala bez DNA reprodukce, coz nebylo v jinych nabozenstvich, jako Judajismus, Ortodoxni, Protesatm=nti az po muslimy.
Je to vlastne DNA ujma pro budiucnost narpdu. A densni umyslny rpistyp pres EU.
[8]:

31 jara jara | 28. května 2014 v 14:19 | Reagovat

ano, rozprodaji a finance se presunou asi do Vatikanske poklanny. A pritom Cirkev nedela sve zakladni poaslani jak je uvedeno v Bibli Svate!Hodme napsano i zfilmovano v dejinach lidstva, vcetne valceni s aktivni ucasti....
I za Kiche;angela.[8]:

32 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. května 2014 v 15:47 | Reagovat

O Velikonočních svátcích jsem se podíval do svého rodného městečka Jindřichova Hradce. Nyní má 35 tisíc obyvatel. Do chrámu  Páně přišlo na dopolední bohoslužbu jen 50 věřících! Podobně tomu bylo večer a v dalších dnech taktéž. Když se rozjede po měst České republiky, zjistíte, že se do počítáte k podobnému smutnému výsledku. Jen snad na jižní Moravě je situace lepší. Nejsou totiž věřící!  V mnoha vískách se bohuslužby  už nekonají, protože na mše svaté nikdo nepřijde. Po roce 1989 byla v chrámech návštěvnost našich občanů  hojná. To si lidé na věřící jen hráli!  To trvalo tak dva až tři roky a potom nic! Ano, chodíme se dívat na Velehrad, na různé mše pořádané  papežem, ale to není důkazem o masové pobožnosti národa. Naši občané se neutíkají prosit do kostelů. Ví velmi dobře, že tam pomoc nenaleznou. Pro ně je zázrakem, že nepřijdou o práci, nebo že práci získají, že splatí dluhy.. Po práci se utíkají jako správní materialisté  do lepších chrámů, které pro ně znamenají obchodní domy plné zboží!  V Dejvicích na kulaťáku je fakulta, která  každý rok vyřadí do života na desítky nových kazatelů. Odcházejí do farností, kde v chrámech nemají pro koho sloužit mše. Občané přestávají věřit v boha a začínají věřit ve zlaté tele! Prázdné kostely o které se nedobře staral stát, budou navráceny církvím. Alibisticky jim tak  předhodil  horký brambor; Ergo, ať se  nýnčko starají o své "bohatství"! Vrácení částí majetků a finanční kompenzace ze strany státu, tím se do lůna církve těžko navrátí ztracené ovečky. A tak nevím, opravdu nevím, jaká role bude v budoucnu církve, bez věřících. Budeme mít opravené krásné kostely, ale budou bez věřících. Někde jsem četl,  že náboženství a víra v Boha ztratilo už v dnešní době svou historickou podstatu a také smysl. Tak opravdu nevím! V Praze se chodí do chrámů za vstupné! Jako na výstavu obrazů, plastik, soch, fotografií. Davy turistů proudí a koukají a kochají se a kasy církve se plní penězi!  Že by za odpustky?  Přitom by vstup do kostela měl být  všem věřícím zdarma. Problém je ale v tom, že věřící už prostě - až na pár vyjímek - nejsou! Kostely se tak pomalu stávají turistickými atrakcemi. Je to opravdu smutné zjištění!!!!!

33 Luis Luis | 28. května 2014 v 16:04 | Reagovat

[14]: Rosto, je to narocne pochopit ale je to nutne pochopit, ze komunismus je take cirkev. To ze komunisti tvrdi, ze buh neexistuje, je jen kamuflaz. Je velmi nutne se podivat na zaklady satanismu, kde je vysvetleno, ze vse je naopak - Satan je ten hodny, ktery povstal proti bozimu despotismu a tyranii.-toto je kopirovano do komunismu ve vztahu k katolicke cirkvi. Komunistum totiz nevadi ani jine reformni cirkve. Zrovna tak katolik nemuze byt svobodnym zednarem, ale vyznavac postausburgskych protestantskych cirkvi ano.
take se podivej na to kdo to byli adamite- komunismus je v husitske cirkvi soucast.
Satan buh neni a z toho to vyplyva, ze v komunismu buh neexistuje- buh je nepritel bez respektovane autority. Takze komunista je verici take .
Protoze Satan neslibuje posmrtny zivot a spaseni ci se jim nezabyva (duse je nesmrtelna) komunismus se zabyva pouze pozemskym zivotem a neresi co je po smrti, resp. to nastavil, ze nic neni jako artefakt. Tady je to vysvetleno :
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/10248-komunismus-marx-a-satanismus-kontrarevolucni-vliv-nabozenstvi.aspxhttp://www.crossroad.to/Quotes/communism/marx.htm

34 Beast in me .... Beast in me .... | E-mail | 28. května 2014 v 16:26 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=T8tGCVavS5s&feature=kp.
A nejhorsi je, ze si s ni nevim rady.Jak krasne by ale bylo byt dobrym krestanem.

35 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 28. května 2014 v 16:36 | Reagovat

Majetek, peníze, dostupnost a využívání služeb všeho druhu je ve své podstatě věcí osobního, individuálního a naprosto jedinečného přístupu.

Někdo si toho vůbec nevšímá a někdo pečlivě zkoumá nejen to své, ale i pokud možno co největší množství majetku a peněz ostatních lidí.

Té první skupině lidí se říká osvícení (nebo tak nějak podobně).

Ostatním se věnují ideologie, filozofie, náboženské systémy a různé formy společenského zřízení.

Patříte-li do té první skupiny, zprvu vás ti druzí (majetkově a finančně závislí) velmi ostře prudí.
Když však zjistíte, že majetek a peníze máte teprve tehdy, když je vám zcela odhalen jejich význam (jako pomocníků a ne cílů), bude vám nad Slunce jasné, že na ty ostatní lidi platí následující jóginské pravidlo:

"ROZDÍL MEZI OSVÍCENÝM A NEOSVÍCENÝM JE STEJNÝ, MNIŠI, JAKO ROZDÍL MEZI OBYČEJNÝM ČLOVĚKEM A KRTKEM."

(Veškerá "korektnost" a "ohleduplnost" zavrtává v tomto případě krtky ještě více do země!)

36 Joe Joe | 28. května 2014 v 23:45 | Reagovat

[26]:
Tak už víme, odkud čerpáte informace o katolické církvi. Z bolševických filmů plných nesmyslů, viz vámi chválený Jan Hus. Svatá prostoto!

37 Charles Wiener Charles Wiener | E-mail | 29. května 2014 v 2:07 | Reagovat

Z diskuse by clovek mel dojem, ze restituce se tykaji jenom katoliku a ze nedojde k zastaveni financnihop dotovani cirkvi statem (odluka statu od cirkve). Komu ukradli majetek husiti, ceskoslovenska cirkev, zide, ...? Tem ho take "znarodnil" Josef II? Je vsak znamo, ze po Bile hore Cirkev Svata ziskala majetek protestantu. Ten problem je slozitejsi take tim, ze katolici, na rozdil od ostatnich cirkvi, hierarchicky odpovidaji Vatikanu, cizi zemi, ktera ma v Praze sve velvyslance (papezskeho nuncia). Ta jmenuje jejich hodnostare. Vcetne panu Vlka a Duky ....

38 Drifter Drifter | 29. května 2014 v 2:56 | Reagovat

[5]:Samozrejme že je! Ale ani kdyby to slo dokazat, tak se nic nedeje.
Na priklad, dolni zámek v Pannenskych Břežanech, kde za okupace bydlel Heidrich vlastni nejaky kmunista z vedlejsiho podniku Vyzkum Kovů.
Na vzdory tomu ze to patřilo Zidovskemu vlastniku ktery si zachranil zivot uprchnutim. Jeho dedici marne zadaji o navraceni!

39 jara jara | 29. května 2014 v 6:03 | Reagovat

Z Jindrichova Hradce, prijemne meastecko. TYam zihe nmije velka laska ze studentskych let. Velice uspesna profesionalka s hodnocenim 100%![32]:

40 Situace v CR Situace v CR | 29. května 2014 v 14:41 | Reagovat

je odporna, stydim se za svou rodnou vlast.  CR nic dobreho neceka, kde neni zakladni moralka, tam to s narodem dopadne vzdy spatne. :-(

41 Drifter Drifter | 30. května 2014 v 18:24 | Reagovat

[32]: Pane Wolf, mate naprostou pravdu.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama