Červen 2014

Burani ocima buranu...

30. června 2014 v 16:05 | Dokument Ceske televize (pozn. R.H.) |  Clanky osvetove
Byl jsem z Ceska upozornen na zajimavy dokumentarni porad Obnazeny narod natoceny Filipem Remundou, o Cesich, kteri travi dovolenou v Chorvatsku. Je to des a bes a chvilemi mi to pusobilo az fyzickou bolest se na neco takoveho divat, obzvlast pri vzpomince, kolik jsem tam ja sam ztravil casu a jak to bylo vsechno uplne jinak a ted jim tam jezdi tahle mongolska horda z Ceska.

No podivejte se - doporucuji

A tady o tom pisou i vase noviny (prectete si u nich ty vyrazy, abyste mi zase nemeli za zle, ze neco nazvu pravym jmenem):

A tady zase cesti ehm ehm novinari plagiarizuji jeden druheho


A zde je jeste jine video o Cesich v Chorvatsku:
---

A tomuhle rikam ZASRANEJ PRAZAK!

Burani...

30. června 2014 v 14:39 | anonym + poznamka R.H. |  Clanky osvetove

Zlata leta 60ta v CSSR.

Obedy pri navsteve u prarodicu v letech sedesatych probihaly nasledovne, babicka pracovala usilovne v kuchyni a my rodina, jsme se shromazdili u velkeho stolu ve svetnici, kde patriarcha dedecek vladl diskuzi s absolutnim respektem. Tento dedecek byl moralni suchar, nikdy nemluvil sproste, do hospody nikdy nechodil, nekouril a nepil (vyjma jedne male sklenicky vina pri dulezitych oslavach) a v tom se hodne lisil od meho druheho dedecka, ktery byl vinar, karbanik, za valky smelinar, palic ilegalni lavorovice, pytlak, zaletnik, obcan sproste nadavajici na komunisty a naruzivy kurak virzinek a globusek, jemuz hospoda byla kvuli tomu karbanu druhym domovem, kde vzdy vyrostl o 3 coule, vypjal prsa jako rekrut a omladl o 10 let.

Sucharova oblibena temata byla nasledovna: zide, politika, Stalin, ze nikdy v zivote nepotreboval policii ci soud a o skodlivosti cukru na zuby. O zidech hovoril s respektem a hodnotil je jako velmi dobre kseftare, kteri umi udelat z jednoho krejcaru dva a nezapomel dodat, ze mu znamy, kdysi rekl , ze je v nem cosi zidovskeho (asi diky jeho pomerne velkemu nosu) ….jeden nikdy nevi , v te stredni Evrope, ze …..

Zatimco dedecek suchar rozvijel sva obvykla temata, my mu museli uctive naslouchat , neb deti ci mladi se v te dobe (ano dnesni mladi- tak tomu byvavalo) se do rozhovoru mezi dospele nesmeli apsolutne plest i ci jinak je vyrusovati , ale pouze uctive do sebe vstrebavat vsechny moudrosti tech starsich, tak ta babicka pripravovala obed na sporaku na pevne topivo v kuchyni. Teprve pote co se z kuchyne zacala linout libezna vune jidla , napriklad slepici polevky s domacimi nudlemi , smazeneho kralika s okurkovym salatem ze zahradky, nas patriarcha zanuchal, uchopil svou bambusovou hul a trikrate uderil holi o drevenou podlahu, veli'ce: 'Ma'mo, jidlo na stul! ' a tu ta dobra babicka poslusne odpovedela 'a'no dedecku, uz bezi'm' a zacala donaset to hotove jidlo nam vlkum na stul.

Ta babicka u toho prostreneho stolu ve te svetnici nikdy nesedela ani nikdy nejedla. Po ukonceni sve prace, jedla z rendlicku v koutku kuchyne , sedice na male stolicce jako sluzka a me ji bylo lito tj od veku, kdy jsem to zacal ty veci trosku chapat. Jedinna moje matka k tomu mela pri nasem odjezdu koment - 'ten dedecek by ale zaslouzil, za tu babicku' a to bylo vzdy vse....

Dnes jiz vim, ze za to ten to dedecek vlastne ani nemohl, byl to produkt sve doby a produkt sverazne ceske ignorantni 'peasantske' kultury , nic lepsiho vlastne ani nikdy nepoznal. Ve sve vlastni predstave byl on ten idealni manzel. No a tak nejak to chodilo a chodi v te bohem zapomenute kotlince.
---
Poznamka R.H.: Tim shrnutim: Dnes jiz vim, ze za to ten to dedecek vlastne ani nemohl, byl to produkt sve doby a produkt sverazne ceske ignorantni 'peasantske' kultury , nic lepsiho vlastne ani nikdy nepoznal. Ve sve vlastni predstave byl on ten idealni manzel. - jste to vlastne spravne vystihl. I dle meho nazoru je vetsina ceskych chlapu ve vztahu k svym manzelkam obycejna pivo-chlastajici prasata. A ty zenske to povazuji za uplne normalni? Ja se jednoduse divim, ze v Cesku neni vice pripadu jako Lizzie Borden (vygooglujte si to).


Jeden den nádražního trafikanta. Part three.

27. června 2014 v 21:02 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Článek je popisem jednoho hezkého pátku, pátku volebního, pátku 23. května 2014. Pátku, kdy život šel jen tak. Tak jak uměl.

Čtenářům nezvyklým syrovému popisu života a omdlévajícím při čtení "sprostých slov" doporučuji přestat číst. DÁL NEČTĚTE.

12,20 Nikdo nikde, jdu ven kouřit. Turecký Němec od Kebabu zametá vajgly, svinčík a papírky před boudou s kebabem. Guten Tag, ja, guten Tag. Gutes Geschäft? Nein, schlechtes Geschäft. A začal povídat, jak svůj kšeft zvelebí. Metlou to vyměřoval, nadšenec.

Es wird další Automaten zum Trinken. Hier pět Tische se slunečníky když prší a deštníky aby byl stín. Tady budou květináče s Blumen.....Ve vedlejší prázdné boudě bude mít pekárnu s orientálním pečivem. Nadšením mu svítily oči.

Neuměl jsem mu vysvětlit, že sice kout zvelebí, zpříjemní, ale neví, kdo se mu tam bude srocovat. Tak nějak mi ho přišlo líto.

Navíc neví, že potřebuje povolení, tedy spoustu povolení a přehršel razítek. A jeho Garden nebude zapadat do architektonického pojetí města, poruší hlukové poměry parkoviště pro bicykly.....

Pak mu někdo poradí, ať jde vedle do trafiky a nakoupí obálky. Pak ať jde do banky a půjčí si. Nebo vezme úvěr. Půjčené i dosud vydělané ať vrazí do obálek z trafiky a oběhne zainteresované povolovače. A jeho květináče a slunečníky najednou nebudou narušovat, ale pozitivně měnit architektonický ráz města. Povolení bude platit jeden rok.

Pak mu zase prodám obálky.

Přišlo mi ho líto už jen proto, že má otevřeno denně od 10,00 - 24,00. Je tam sám, stíhá si zajistit potřebné maso a ingredience, péci placky, strouhat zeleninu.... A ještě se vyspat. A jeho žrádlo je opravdu dobré. Bez Babišových separátů.

Kolik lidí z více než půl milionu občanů na pracáku a sociálce by chtělo takto podnikat? Makat 14 hodin denně, mít čas na oběhnutí obchodů, úředníků s povoleními, nakoupení zásob, napečení placek a ještě se vyspat ve spacáku na podlaze zevnitř pod okýnkem té dosud nezprovozněné boudy? Neuspěl by takto cigánský podnikatel se stejně chutnou cigánskou pečení? Poradí někdo, kde bych sehnal něco z proslulé cigánské kuchyně? Třeba grilovanou bílou "nevím co"?

Jo, jo. Jsou živnostníci, jejichž pracovní den se skládá z dvaceti čtyř dodin a noci.

12,30 Jehovisti si zase, jako každý den, rozbalili pojízdné kontaktní místo. Přitáhnou to na kolečkách, rozbalí to, postavi se do postoje "Pohov" a konverzují spolu. Po hodině je přijde kontrolovat šéf. Pokonverzují se šéfem a stojí v pohovu dál.

Kurňa, asi bych nemohl být Jehovistou. Takovéto stání jsem zažil na vojně ve stráži u "Bojové zástavy". Z duše jsem to nenáviděl.

Nicméně, oněch nádražních Jehovistů si vážím. Nesdílím, ani nechci sdílet jejich víru. Imponují mi na nich dvě věci.

1. Oni Jehovisti jsou vždy vkusně a trošku konzervativně oblečeni. Pánové v sakách s kravatou, dámy vždy v sukních. (budu se muset zeptat, proč ženy nikdy nevidím v kalhotách) Snad nějaký vnitřní ústrojní předpis

2. Oni Jehovisti se stále usmívají. Usmívají se na sebe, usmívají se na kolemjdoucí, usmívají se i na ty, kteří se jich zeptají, copak že to tady prodávají, usmívají se na stádo řvoucích cigánů. Usmívají se proč? Snad mají vizi, víru, pohodu i v těchhle sračkách. Asi věří, že jednou bude líp. Byť by to po smrti mělo být.

Proč je tomu tak? Proč majorita jen dělá blbé, zapčklé ksichty? Proč lítá sem a tam, vzhlíží nasraně, jako by jim někdo plivnul do polévky? Čím to asi je, že nikdo z majority nemá úsměv na tváři a když zákazníkovi popřejete "Hezký den", odpoví Vám "Běž do prdele". Ani Cigánská dosud "minorita" se neusměje. Jde banda a řve po sobě i po "bílejch". Tuším, kde je problém.

Problém je pravděpodobně ve faktu, že Jehovisty dosud nedokázal systém sežrat, semlít, podmanit. Cigány sežral systém pozitivně, diskriminuje je bohatými sociálními dávkami, majoritu sežral systém negativně, podporuje ji bohatými daňěmi. Všechno je nějak opačně. Dobře nám tak.

A tak my si tady žijeme. Dosud žijeme. Tak nějak všemu navzdory.

Pokračování příště.

Ceska nenavist...

26. června 2014 v 16:45 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Puvodne jsem ten clanek chtel nazvat "Cesti curaci", ale pak se mi zezelelo vsech tech uzkoprsych snobu, co by se lekli uz toho nazvu a "radsi to dal ani necetli"... Jak jiste vite, od te doby co uz pro prumerneho ceskeho hlupaka neni tak intelektualne vzrusujici delat kolaze Paroubka, tak vedu zebricek coby oblibeny terc. Udivenemu ctenari predkladam nekolik prikladu. Uvadim zde pouze priklady s urcitou mirou humoru, protoze vetsina tech kolazi je extremne vulgarni a navic se soustreduje i na me pribuzne a pratele (v zoufale nadeji, ze mi to ublizi aspon tak). Autory jsou Karel Merta, Miroslav Malbeck a pochopitelne muj hlavni stalker Dr. David Werner. To, aby bylo jasno, ze jsem si tyhle nehumorne bezduchosti nevytvoril. Prvni dva jsou cesti "ynzenyri", Werner ma doktorat z pochybne svycarske skoly. Ale Cesi jsou to jako bic!
---
Prvni je moje oblibena kolaz - ja coby "soukrome hospodarici zemedelec" - podle mne se jim docela povedla.

Pak jsem ja coby Baron Prasil - rovnez docela povedene.

Nekde jsem napsal, ze jsem mival obytny prives (hned udelali fotomontaz, hahaha) - tento typ privesu jsem stejne nemel.

Po operaci nohy jsem jezdil na koleckovem kresle - a hned se objevila kolaz hahahaha cesky humor...

Po me historce jak jsem se vycural na letisti v Berline do umyvadla - nasledovalo tohle (i na zada mi napsali Florida, aby bylo jasno, hahaha).

Cechum pripadaji hrozne dulezite ponozky...

A protoze jeden z tech hlupaku nabyl dojmu, ze mam spatne zuby (mam je ok, puvodni) tak vznikla takle serie:Co myslite, je stav ceskeho hlupactvi na dostatecne vysoke urovni?
---
Dostava se mi z Ceska i castych vyhruzek smrti a ublizeni na tele. Telefonem v noci a nebo anonymnimi dopisy ci emaily a nekdy doprovazeny takovymi obrazky.

Prinejmensim polovina techto kolazi se soustredi na mou rodinu a pratele - 99% jsou zcela nevkusne a primitivni. Jedna ze vzacnych povedenych je Karel Jemelka.
----
A nakonec skutecna fotka (zadna kolaz), kde jsem taky ja, ktera vysvetluje, proc to tihle humorless twits delaji: Je to obycejna ceska zavist, pretvorena v ceskou nenavist. Oni tam smrdi v panelaku nekde na Vinohradech a ja si (podle nich nezaslouzene, tolik prece trpeli a klicema zvonili) posedavam u more, na plazi s piskem bilym jako snih...

Pohled na zivot v kotlince..

25. června 2014 v 15:01 | anonym |  Clanky jinych autoru
Je mi jiz 60 let - ano je hruza, jsem stary prdola. Ovsem pri pohledu na ty hrbituvky v CR jsem si uvedomil, ze na rozdil od mych vrstevniku zijicich v CR jsem to dotahl pomerne daleko. Bezne tam bylo umirat v padesati - padesati-peti pro tuto komunismem tezce poznamenanou generaci. Ti kdysi velci frajerove, na nas ted cuci z obrazku na hrobe. Hodne toho vypili, hodne toho nazvanili v mistni hospode a ted zustali po nich pouze jejich deti a ten hrob na hrbituvku. Jinak jako by ani nikdy vubec nebyli, vse je zapomenuto. Moji vrstevnici tj ti co stale ziji, se chovaji jako kdyby zivot po 50 ce byl pro ne 'over' - obezni dedecci a babicky, slabost ducha i tela, kriplove dusevni a telesni.

Vypravel jsem sve zene, jak muj dedek musel makat do 73 let jeste za komousu neb to posledni , tj 8 me decko vyprodukoval v 53 letech a jak jsem si ho pamatoval , ze tento jednonohy invalida, vzdy rano kulhal s aktovkou pod pazi a holi v ruce, do dnes jiz neexistujici vytunelovane fabricky v polomestecku lezicim primo na care a babicka moc hodna to zena, ta ho sla vzdy rano vyprovodit pred dum a pri tom mu pravila: 'preji Ti pekny den v praci dedecku….' a deda odhodlane pajdal do te prace.

Ten dedecek , zil pote jeste 11 let tj do 84 , tj az do te doby, nez jednou uklouzl na toalete (nemeli tam zachytna madla, jaka by tam dnes byla pro invalidu v civilizovane zemi) a pri tom padu si o toaletni misu nastipnul kost v te amputovane koncetine a tak ho poslali do nemocnice v okresnim meste, kde chytil vse, co stary clovek ve velkych nemocnicich dostava, vcetne zapalu plic z vyselektovanych bakterii a to byl jeho konec. Ze to byl expert, sveci i to, ze pri navsteve otce v te nemocnici, otce pozadal, aby daval pozor na babicku 'aby za ni nechodili chlapi'. Otec to tehda komentoval s tim ,ze deda uz zacina byt trochu senilni.

Byl jsem na jeho pohrbu a v tech dobach primitivnich primitivu , dedeckovi nezavreli pusu (podvazuje se to v civilizovanych zemich a tou civilizovanou zemi CSSR nikdy nebyla) a tak nas dedecek z te rakve, cenil svuj chrup z otevrene pusy, tj ukazoval tech par rezaku co mu tam zustalo, Na ty zuby, byl zaziva dedecek velmi pysny, neb nepotreboval na rozdil od jinych dedecku v te primitivni dobe, zadnou zubni protezu a vse si pohryzal sam, tak jak se sam prohryzal celym svym posranym zivotem. Jak velmi malo staci v pokrocilem veku jedinci ke stesti.

Ten dedecek sel jiste do pekla pro 'mirne hrisniky', neb te babicce, moc hodne, chytre a pracovite zene (mela divci lyceum a mluvila francouzsky) udelal 8 deti, z toho 5 deti ve valce. V te valce prisli o veskery majetek a od te doby byli velmi, velmi chudi.

Nepomohlo prilis ani to, ze dedecek , velky to vlastenec, z pocatku valky par let odpiral chodit do prace s tim 'ZE NA TY ZLE NEMCE PRACOVAT NEBUDE' , samorost invalida, sedel na zaprazi a nechal si narust fousy a dival se zle na sousedy, kteri na ty zle Nemce pracovat chodili , ovsem pozdeji, kdyz vse jiz prodali a zacali pomalu chcipat hlady, musel jit i on pracovat i na ty 'zle nemce', jinak by opravdu asi zdechli hlady. V porovnani s jinymi Cechy, kteri v te dobe vyuzivali mnohe nove zavedene nemecke vymozenosti pro pracujici to byl hrdina, ovsem vse neco stoji, i to individualni hrdinstvi.

Z predchazejiciho bohatstvi jim zustal pouze klicek od zabaveneho auta a par kusu nabytku. Jak se jednou prorekl muj otec, kdy pravil 'ze dedecek delal za valky deti, zatimco oni trpeli hladem a museli za kurku chleba drit u sedlaku cely den a ze cely rok zrali pouze brambory , maso vubec nevideli, az se jim z toho zacaly delat vredy po celem tele.

Babicka dobra to zena, ta se dozila 92 let a zemrela take diky zaostalosti te bohem zapomenute krajiny (zvane v soucasnosti CR), neb nebyla ockovana proti chripce a v te dobe se to jeste nenosilo, tak jako na zapade, ockovat i stare. Ta hodna babicka prezila cisare pana, prvni svetovou valku, kapitalismus, 2 svetovou valku, nacismus, komunismus, cetne menove reformy a dozila se i ' noveho ceskeho kapitalismu'. Dostala chripku pri navsteve u sve dcery, poslali ji s tim do nemocnice, kde nato chytla silny zapal plic navrch a to byl smitec se starenkou, ktera ve svych 92 letech stale cetla knizky a komunikovala peknou spisovnou cestinou lepe, nez mnozi dnesni 20 tileti. Kdyz umirala byla sama, 8 deti, 16 vnoucat a 20 pravnoucat, nemelo na ni nejak cas, neb byli prilis zamestnani honenim penez v tom novem kapitalistickem ceskem svete.

Ta babicka sla jiste primo do nebe, neb byla hodna, pracovita, smirena se svym osudem a nikdy dedecka nevinila z niceho a za nic, prestoze ji ten patriarcha uplne zkurvil cely jeji zivot, ktery pote stravila v chudobe, v kuchyni a u plinek, coby dedeckova matrace a jako sluzka u deti. No tak nejak to v zemych ceskych chodilo a chodi.

Ted, kdyz me moje zena nekdy rano vyprovazi do prace, obcas prohodi: 'preji Ti pekny den v praci dedecku" a me se zableskne v mysli ta postava kulhajiciho patriarchy slapajiciho odhodlane do prace v 73 letech do te posrane fabricky…..

Jo, takovy byl a je ten kolobeh zivota: dedecek a babicka jsou davno na pravde bozi, ta fabricka , kde ten invalida ztravil 25 let sveho zivota, aby uzivil svou velkou rodinu take zmizela bez navratu. Budovy, kde stavala rota PS, jsou zcela rozkradene, zpustle a zarostle nalety, zadne stekani straznich psu a zadne ostnate draty na te care v tom zapadakove. Co se dalo ukrast to bylo ukradeno a zniceno. Zustaly tam pouze ty betonove pevnustky z 38 roku pripravene na utok Hitlerovskeho Nemacka a pote na utok zlych imperialistu a revizionistu.
---
Poznamka R.H.: Vyseuvedene bylo anonymne v komentarich a me se to libilo, protoze jsem to poznaval, muj dedecek mel taky 8 deti. pokud se autor prihlasi, jeho jmeno tam pridam.

Zemrel Tuco!

25. června 2014 v 14:18 | Prevzato z Foxnews.
Eli Wallach, a character actor best known for his supporting roles in the Western classics "The Magnificant Seven" and "The Good, The Bad, and The Ugly," died Tuesday at the age of 98, according to a published report.

The New York Times was the first to report Wallach's death, citing his daughter Katherine.

Born in Brooklyn in 1915, Wallach attended college at the University of Texas and earned a master's degree in education at City College of New York. He served as an Army medic in World War II and made his debut on Broadway in 1945.

Wallach won a Tony Award in 1951 for his performance as Alvaro in Tennessee Williams's "The Rose Tattoo," and made his film debut five years later in the Elia Kazan-directed "Baby Doll."

But his two most memorable roles were those of Mexican bandits. In 1960's "The Magnificent Seven," Wallach played Calvera, who regularly raids a Mexican village for food until its inhabitants are forced to turn to the eponymous characters for protection. In 1966, Wallach played Tuco opposite Clint Eastwood in "The Good, The Bad, and the Ugly."

Wallach is survived by his wife of 66 years, Anne Jackson, their three children, and grandnephew A.O. Scott, a New York Times film critic.Bozi hovadka..

24. června 2014 v 22:01 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Predstavte si, ze podle toho kolaborantskeho dobytka emigrant, ktery ziskal obcanstvi USA zustal zaroven i obcanem CSSR - dokud mu nebylo vydano POTVRZENI z konzulatu CSSR v zahranici - tedy presne jako na dole uvedenem prikladu.

Je mozne si predstavit nejake vetsi bozi hovadko, nez toho, kdo si (jako obcan USA) jde pro potvrzeni na konzulat CSSR, zeme, ze ktere uprchl? A pekne pokorne soudruhum z konzulatu predlozi ke kontrole sve naturalizacni dokumenty, zmoula cepici v ruce a soupe pri tom nohama.. Nekteri viditelne zustali mentalnimi otroky i po ziskani americkeho obcanstvi...


Zajimalo by mne, v jake vysoke diplomaticke funkci dnes Dr. Jan Kozubek pracuje? Well, Google vi vsechno: http://www.zoominfo.com/p/Jan-Kozubek/2299023 Soudruhovi Kozubkovi dolary viditelne nesmrdi.

O soudruhovi Kozubkovi se pise i zde http://finance.idnes.cz/navrat-do-zamestnani-z-rodicovske-dovolene-fkw-/podnikani.aspx?c=A140612_2073008_podnikani_zuk a mate tam i jeho fotografii :-) - je to fesak.