Jeden den nádražního trafikanta. Part three.

27. června 2014 v 21:02 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Článek je popisem jednoho hezkého pátku, pátku volebního, pátku 23. května 2014. Pátku, kdy život šel jen tak. Tak jak uměl.

Čtenářům nezvyklým syrovému popisu života a omdlévajícím při čtení "sprostých slov" doporučuji přestat číst. DÁL NEČTĚTE.

12,20 Nikdo nikde, jdu ven kouřit. Turecký Němec od Kebabu zametá vajgly, svinčík a papírky před boudou s kebabem. Guten Tag, ja, guten Tag. Gutes Geschäft? Nein, schlechtes Geschäft. A začal povídat, jak svůj kšeft zvelebí. Metlou to vyměřoval, nadšenec.

Es wird další Automaten zum Trinken. Hier pět Tische se slunečníky když prší a deštníky aby byl stín. Tady budou květináče s Blumen.....Ve vedlejší prázdné boudě bude mít pekárnu s orientálním pečivem. Nadšením mu svítily oči.

Neuměl jsem mu vysvětlit, že sice kout zvelebí, zpříjemní, ale neví, kdo se mu tam bude srocovat. Tak nějak mi ho přišlo líto.

Navíc neví, že potřebuje povolení, tedy spoustu povolení a přehršel razítek. A jeho Garden nebude zapadat do architektonického pojetí města, poruší hlukové poměry parkoviště pro bicykly.....

Pak mu někdo poradí, ať jde vedle do trafiky a nakoupí obálky. Pak ať jde do banky a půjčí si. Nebo vezme úvěr. Půjčené i dosud vydělané ať vrazí do obálek z trafiky a oběhne zainteresované povolovače. A jeho květináče a slunečníky najednou nebudou narušovat, ale pozitivně měnit architektonický ráz města. Povolení bude platit jeden rok.

Pak mu zase prodám obálky.

Přišlo mi ho líto už jen proto, že má otevřeno denně od 10,00 - 24,00. Je tam sám, stíhá si zajistit potřebné maso a ingredience, péci placky, strouhat zeleninu.... A ještě se vyspat. A jeho žrádlo je opravdu dobré. Bez Babišových separátů.

Kolik lidí z více než půl milionu občanů na pracáku a sociálce by chtělo takto podnikat? Makat 14 hodin denně, mít čas na oběhnutí obchodů, úředníků s povoleními, nakoupení zásob, napečení placek a ještě se vyspat ve spacáku na podlaze zevnitř pod okýnkem té dosud nezprovozněné boudy? Neuspěl by takto cigánský podnikatel se stejně chutnou cigánskou pečení? Poradí někdo, kde bych sehnal něco z proslulé cigánské kuchyně? Třeba grilovanou bílou "nevím co"?

Jo, jo. Jsou živnostníci, jejichž pracovní den se skládá z dvaceti čtyř dodin a noci.

12,30 Jehovisti si zase, jako každý den, rozbalili pojízdné kontaktní místo. Přitáhnou to na kolečkách, rozbalí to, postavi se do postoje "Pohov" a konverzují spolu. Po hodině je přijde kontrolovat šéf. Pokonverzují se šéfem a stojí v pohovu dál.

Kurňa, asi bych nemohl být Jehovistou. Takovéto stání jsem zažil na vojně ve stráži u "Bojové zástavy". Z duše jsem to nenáviděl.

Nicméně, oněch nádražních Jehovistů si vážím. Nesdílím, ani nechci sdílet jejich víru. Imponují mi na nich dvě věci.

1. Oni Jehovisti jsou vždy vkusně a trošku konzervativně oblečeni. Pánové v sakách s kravatou, dámy vždy v sukních. (budu se muset zeptat, proč ženy nikdy nevidím v kalhotách) Snad nějaký vnitřní ústrojní předpis

2. Oni Jehovisti se stále usmívají. Usmívají se na sebe, usmívají se na kolemjdoucí, usmívají se i na ty, kteří se jich zeptají, copak že to tady prodávají, usmívají se na stádo řvoucích cigánů. Usmívají se proč? Snad mají vizi, víru, pohodu i v těchhle sračkách. Asi věří, že jednou bude líp. Byť by to po smrti mělo být.

Proč je tomu tak? Proč majorita jen dělá blbé, zapčklé ksichty? Proč lítá sem a tam, vzhlíží nasraně, jako by jim někdo plivnul do polévky? Čím to asi je, že nikdo z majority nemá úsměv na tváři a když zákazníkovi popřejete "Hezký den", odpoví Vám "Běž do prdele". Ani Cigánská dosud "minorita" se neusměje. Jde banda a řve po sobě i po "bílejch". Tuším, kde je problém.

Problém je pravděpodobně ve faktu, že Jehovisty dosud nedokázal systém sežrat, semlít, podmanit. Cigány sežral systém pozitivně, diskriminuje je bohatými sociálními dávkami, majoritu sežral systém negativně, podporuje ji bohatými daňěmi. Všechno je nějak opačně. Dobře nám tak.

A tak my si tady žijeme. Dosud žijeme. Tak nějak všemu navzdory.

Pokračování příště.

 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Pekne Pekne | 28. června 2014 v 7:20 | Reagovat

tim usmevem ve vychodni evrope, nedavno jsem poslouchal na ABC rozhovor s jednim americkym zidem narozenym v SSSR, jenz se prestehoval v letech 80 tych do New Yourk se svymi rodicmi jako male  dite. Kdyz po 15 letech navstivil mesto odkud se jeho rodice vystehovali, dle neho nejaky 'Leninsburg' ze zacatku po prijezdu  nemohl pochopit co dela spatne,  pote pochopil ZE SE USMIVAL na lidi , neb LIDE NA ZAPADE se usmivaji a ze Rusove se usmivaji pouze, kdyz jsou bud OZRALI ci mezi rodinou. Pochopil pry take, proc jsou jeho rodici takovi jaci jsou. ;-)+ ;-)

2 Hospody, alkohol, drogy. Česká mládež oslavila vysvědčení bujaře Hospody, alkohol, drogy. Česká mládež oslavila vysvědčení bujaře | Web | 28. června 2014 v 16:39 | Reagovat

Hospody, alkohol, drogy. Česká mládež oslavila vysvědčení bujaře
http://domaci.eurozpravy.cz/zivot/96447-hospody-alkohol-drogy-ceska-mladez-oslavila-vysvedceni-bujare/

3 Dostali vysvědčení a šli to zapít. V Praze zadrženy desítky dětí Dostali vysvědčení a šli to zapít. V Praze zadrženy desítky dětí | Web | 28. června 2014 v 18:08 | Reagovat
4 Pražská policie si vyšlápla na opilé školáky. Rekordmanem byl chlapec s dvěma promile Pražská policie si vyšlápla na opilé školáky. Rekordmanem byl chlapec s dvěma promile | Web | 28. června 2014 v 19:14 | Reagovat

Pražská policie si vyšlápla na opilé školáky. Rekordmanem byl chlapec s dvěma promile
http://zpravy.tiscali.cz/prazska-policie-si-vyslapla-na-opile-skolaky-rekordmanem-byl-chlapec-s-dvema-promile-239951

5 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 29. června 2014 v 0:45 | Reagovat

[2]:I o tomto budu psát v některém z pokračování Trafikanta. A už to tam někde i je. Šukat se může od 15 -ti, kouřit od 18- ti. Alkoholovat taktéž od 18-ti. Jak byste řešil situaci, kdy vám hrozí likvidační pokuta za prodej cigaret, máte li před okýnkem matku dvou dětí, (s oněmi dětmi) které podle zákona nesmím cigarety prodat? Není jí 18. Mojí povinností je věk kontrolovat. :-(

6 S tim pracovitym Turkem S tim pracovitym Turkem | 29. června 2014 v 5:22 | Reagovat

dobre, proc cesi take tak nepracuji?  Chodim do muslimskeho shopu nakupovat vyborne iranske okurky (pripominaji nase kvasaky) pote co Coles prestal prodavat vynikajici kvasaky z Izralele, nediskriminuji izraelce ani muslimy.  Dale tam nakupujeme vynikajici halal skopove (to maso voni). Ti lide makaji od rana do verera, kazdy den krome pondeli.
Ceho  jsem si vsiml v CR, ze vse co je provozovane / udelane cechacky (bez quality control ze zapadu) je nedodelane, neuplne, odflinknute a vzdy tomu neco schazi do uplene dokonalosti, nikdy to neni  na 100% jako na zapade. Ted v nasi oblasti poklada/la firma plynovod,  ta odvedena prace co se toho projektu tyce byla vynikajici. Naprosty pordek, stroje pres noc vzdy oplocene, vystrazne tabulky o probihajici  praci, diry oplocene, podvrtavani silic krtkem  misto jejich prekopavani, kazdy ve vystraznem obleceni a s helmou, perfektni  uprava pozemku po ukonceni praci se zasetim travy a protieroznim opatrenim. Chlapi delali 6 dnu v tydnu a vse klapalo, radost se pohledet a stale je vidim jak se prokusuji krajinou kilometr za kilometrem a po nich je pouze poradek, zadny bordel a rozjezdene bahno. Tak se to dela na zapade. :-)

7 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 29. června 2014 v 22:52 | Reagovat

[6]:Nevím. čím to je. Snad tím, že to co se v česku děje je jen socialismus na pokračování. Tedy přesně podle hesla: "Zatím co lid buduje socialismus lidé na to serou".

Víte, před 14-ti dny jsem napsal na jeden z městských serverů tohle:

http://www.prerovskenoviny.eu/vase-clanky/o-jedne-kanalove-mrizi

Stav je stejný. Domnívám se, že v každé jiné rozumnější zemi by odpovědný úředník přestal prdět do své židličky hned na druhý den po zveřejnění něčeho podobného. :-(

8 Drifter Drifter | 30. června 2014 v 7:38 | Reagovat

Zajimave jsou komentare, dobre lici  stav veci v CR:
1.RE:co je úžasné na tom že ho někdo neukradl? Ty myslíš jen na to koho obrat.
2. Na tom kanále je úžasné, že je tam ještě litinová mřiž...
3. Až tě zase chytne sraní,nechoď na autobusák a vyser se na tu mříž.Když budeš mít štěstí a zaprší,i prdel ti to opláchne.I bez Japonců.
4. RE:Neblbni alefe má suchý záchod v trafice. A možná chodí rád za milostivou hajzlbábou.

9 Vidite a to v Aus Vidite a to v Aus | 30. června 2014 v 9:22 | Reagovat

[7]:neexistuje, za to je nekdo v mestske sprave  odpovedny. Staci to nahlasit a uz se rozjede oprava. ;-)

10 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 30. června 2014 v 23:16 | Reagovat

[9]:Samozřejmě, že existuje někdo odpovědný. Jenže v české demokracii je stav takový, že nepodáte li žádost či stížnost na patřičná místa či úřad. nejlépe doporučeným dopisem (obyčejným se nikdo nezabývá) pak není naděje, že se bude úředník či politik čímkoli zabývat, byť by o život šlo.

Že někdo někde napsal článek není pro demokraturu podstatné ani nějak zavazující.

Aby se totiž něco hnulo musíte se stát udavačem. Napsat dopis a poslat ho doporučeně. Žádost okolkovat.

Monitoring tisku, hm, co píší písálci nikoho nezajímá, byť by opravdu i o život šlo.

Prostě chybí UDÁNÍ na které jsou češi a čeští úředníci zvyklí.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama