Červenec 2014

Jeden den nádražního trafikanta. Part Four.

8. července 2014 v 23:52 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Článek je popisem jednoho hezkého pátku, pátku volebního, pátku 23. května 2014. Pátku, kdy život šel jen tak. Tak jak uměl.

Čtenářům nezvyklým syrovému popisu života a omdlévajícím při čtení "sprostých slov" doporučuji přestat číst. DÁL NEČTĚTE.

12.32 "Vajglovník". Inu, o tomto jsem vůbec nechtel psát. Ale budiž, kadil jsem, mohu i sexovat.
Nu což, prásknu to na sebe sám. Asi to ale vydá na celý článek.

Vajglovník vzniknul z línosti. Z línosti denně zametat. (Ostatně, co v existenci lidstva nevzniklo z línosti? Jakýkoli pokrok vzniknul jen proto, že si člověk potřeboval život ulehčit, přemýšlel jak na to). Existence vajglovníku (vymyslela ho před lety paní vedoucí) znamená nemuset zametat vajgly denně. Stačí jednou za dva až tři dny. Mnohaletá existence vajglovníku znamená, že před trafikou není vajgly nastláno za den. Vajglovník je obyčejná zavařovaci sklenice. Půllitrová nebo sedmička. Jaká se zrovna namane. Se šroubovacím víčkem. A do ní se zahazují vajgly. Hořící vajgly. Smrdí jak Rasův pytel ale účel plní Stálí zákazníci to dělají automaticky, příležitostní bývají na vajglovník upozorněni vzniká li podezření, že právě dokuřují a mohli by vajgl cvrnknout pod okýnko.

Vajglovník se za roky existence stal fenoménem a trafika institucí. Bývá příčinou obrovské radosti a štěstí, ale taky příčinou rozbitých nosů a tváří, vyražených posledních zubů, popálených dlaní i zlomených berlí. Taky hořících batohů.

Vajglovník je jablkem sváru mezi bezdomovci. Ale taky mezi bezdomovci a těmi kterým bezdomovci říkají "feťáky od Tesca". Bezdomovci i "feťáci od Tesca" jsou také v podstatě líní. Kdo si vysype vajglovník od trafiky, nemusí vajgly sbírat po zemi.

Bezďáci si vajglovník hlídají. A je zajímavé jak. Přijdou, kouknou a:

1. Jsou pesimisté. Usoudí, že vajglovník je poloprázdný. Jdou dál a těší se nadějí, že si vyčíhnou okamžik, kdy vajglů bude po víčko. Třeba za 2 hodiny.

2. Jsou optimisté. Usoudí, že vajglovník je poloplný. Vhodný k vysypání. Sundají z ramen batoh se vším svým majetkem, odněkud vyloví igelitový pytlík. Vajglovník do něj vysypou, pytlík uloží do batohu. (Jednou Ivan nezkontroloval vajgly a pak chodil po nádraží s kouřícím batohem. Ivanovi batoh chytil a bezďáci z toho měli druhé Vánoce). Ivane dýmí ti batoh na něj pokřikuji dodnes.

A nastává problém. Pesimista se cítí být podveden oním vysypavším optimistou a vyvolává konflikt. Láme nosy a berle, vyráží poslední zuby. Další den jsou zase kamarádi. Kamarádi, byť onen pesimista je vždy agresivnější než optimista.

Máme s paní jednu zásadu. Nikdy před nikým netajit, kdo byl oním posledním vysypavším. Už několikrát jsem si myslel, že bitkám mezi pesimisty a optimisty by šlo zabránit svedením onoho vysypání vajglovníku na obtloustlého Cigána. Omyl. I bezďáci dobře ví, že Cigán se ke sbírání vajglů nikdy nesníží. Proč by to dělal, dává li mu stát na nejdražší cigarety? Bezďáci by poznali bleskurychle, že jim lžu.

Však stát nepochybně dostane na daních dvě třetiny ceny zpátky. Sociální dávka je v tomto případě pomyslná. Koupí li si totiž Cigán z dávek cigára za 90,- koňur, pak stát vymámí zhruba 60,- koňur zbět na dani. Stát dal 90,-, státu se vrátilo zpět 60,-. Tomu se říká "ekonomika", "koloběh" peněz, které fakticky ekonomiku živí. Má někdo něco proti oběhu peňěz?

"Feťáci" vždy přijdou v tlupě. Od bezďáků se odlišují tím, že nenosí batohy, mají divné účesy, tetování, v obličeji kování a jsou podstatně mladší. Ti se vždy zeptají. Jejich náčelník (co opravdu vypadá jak náčelník Huronů z filmu Poslední Mohykán) se vždy slušně zeptá. Sáček nemají a vajglovník vysypává náčelník do spojených dlaní ostatním členům tlupy. Když ke mně přišli poprvé, ten první, komu náčelník nasypal do dlaní začal pištět a tancoval jak příslušník kmene Bužumbura. Ale nepustil. Držel. Vajgly pro něj byly cenností i když nejméně jeden dosud hořel a pálil mu dlaň. Nebývají vybaveni jako bezďáci. Proto od té doby mám pro ně vždy něco, kam si vajglovník přesypou. Papírovou krabici od cigaret (kartón) nebo sáček od koblihů...

A tak si tam prndám se dvěma zákazníky o tom, proč nevolit do EU Socany ani ANO. A najednou oba pryč, jako když do vrabců střelíš. Jasně, k okýnku míříla "parta od Tesca". Proto onen úprk.

"Můžeme", zeptal se náčelník. "Jo, počkejte, něco vám na to dám", počkal a já mu dal papírový kartón od cigaret. Vysypáno, nepoděkováno. Parta odchází a zákazníce okupuje okýnko.

Docela hezká mladá holka. Světle šedá blůza vepředu na zip. V obličeji kování. Navalila se na okýnko, pravou rukou sjela s jezdcem zipu na blůzce někam pod poličku okýnka. Inu hezký výhled do údolí sevřeného podprsenkou tělové barvy. (Co údolí, tohle byl kaňon). Prsa rozhodně neměla po tátovi.

"Dáš mě cigára, dědo"? "Dáš cigára, to neznám, nejsem Tvůj děda, ale prodat mohu", čuměl jsem do soutěsky. "Ale já nemám peníze, dáš mi cigára za tohle"? Hrábla do podprsenky. Levým pleskla na Haló noviny, pravým převrátila misku na drobné. Tedy být ženou, takhle macešsky bych se ke svému vybavení nikdy nechoval.

"A můžeš si, dědo za cigára i sáhnout, klidně vem bradavku do huby". "Počkej, holka, ty patříš k té partě, co teď vysypávala vajgly, že"? "No a co, to jsou kamarádi. Naval cigára dědo". "Víš, holka, dej to pryč. Schovej to, protože na Tebe bych nesáhnul ani hráběma s třímetrovým toporem". "Hm, dědku, nedáš cigára, tak uvidíš".

Vyjela zipem až pod bradu, aniž by se obtěžovala uschováním svých předností do chlívků tělové barvy. Odskočila od okýnka a začala řvát: "Ty hajzle zasranej, Ty si myslíš, že s Tebou pudu za cigára? S Tebou bych nešla ani za karton cigaret. Ani za dva kartony, oplzlíku. Stejně Ti nestojí impotente. Myslíš, že jsem nějaká kurva co dá za držkovku?"........

Chytly ve mně saze. Vylítl jsem ze židličky, čapnul metlu a razil ven. Nečekala. Měla už náskok dobrých 50 metrů. Tohle nedoženu. Praštil jsem vzteky metlou pod okýnko a vydýchával situaci. Rozhlídnu se, vcelku málo lidí. Jen u Turkovy lednice s pitím stál někdo v mém věku. Řehnil se od ucha k uchu, thymolínová zubní protéza mu na slunci svítila.

Sednul jsem zpátky a dal hlavu do dlaní. "Tak, blbče, teď budeš pro celé tohle zaprděné maloměsto za obšourníka, sexuálního loudila a bůhvíco ještě. Levičáci to samozřejmě rozmáznou, pro ty budu kapitalistou, který pro své perverzní choutky zneužívá chudoby mladých dělnických žen". "Sis synku navařil". "Žes jí mezi kozy Vicerojky nevrazil"? Sakra, a má se takovému vydírání ustupovat? Jak se bránit? Nejednals synku správně? Kolikrát denně si pak mohla přijít?

V okýnku se zatmělo. Někdo přišel. Thymolinová protéza. Hubu od ucha k uchu. "Viděl jsem to. Metlu Vám opřu z boku stánku, ať Vám někdo nestoupne na topůrko". "Děkuji".

Vrátil se k okýnku. "Viděl jsem to, co Vám vyvedla, mám tu zkušenost taky. Je to tři týdny, co jsem stál u Tesca. Dcera a zeťák šli nakoupit. Vrazila mi kozy do staženého okýnka a chtěla padesát korun. Chytil jsem kliku od okýnka a chtěl jí kozy přivřít. Lituji, že mám starou Škodovku. Klikou to jde pomalu. Kdybych to měl v elektrice, přivřel bych ji, vylezl u spolujezdce a zkopal bych jí prdel do špičata. Stihla to vytáhnout a řvala to samé co na Vás. Nakopla dveře. No, co na staré Škodě o důlek víc".

Docela mi pohladil dušičku. Mohlo se mu to povést. Umím si to živě představit Nejsem sám, kdo takhle dopadnul.

A skončili jsme u zubů. Šel od zubaře. První den s protézou. Celý víkend si má zvykat. Pak to doktor zabrousí a upraví, aby nevypadal jako bobr.

A tak my si tady žijeme. Dosud žijeme. Tak nějak všemu navzdory.

Pokračování příště.


Kazani naseho pana farare...

6. července 2014 v 13:57 Clanky osvetove
Je nedele rano, lidi chodi do kostela. Kdyz pan farar v kostele dela kazani, tak se vzdy vyjadruje ke vsemu dennimu, co jeho farniky trapi. Tady je priklad:


Posledni vystoupeni...

3. července 2014 v 14:22
No ja to taky tak vidim, ze toho cirkusu bylo uz dost - takze posledni vystoupeni...


Cigan s Nobelovou cenou?

2. července 2014 v 22:32 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Dostalo se me pozornosti, ze pry existuje cigan s Nobelovou cenou. Ma to byt August Krogh, dansky zoofyziolog. "Server ROMEA se rozplývá nadšením, česká Wikipedia to uvádí jako fakt, Blogeři procigánští se chtejí zjevit. Anglická Wiki.. o tom mlčí, v žádném z asi desítky životopisů nic o cigánském původu po matce nenajdeš."

Jeho naprosto autoritativni zivotopis si muzete precist zde:

A o ciganske matce ani slovo - naopak ze ho naucila cist uz ve veku 5 let (a to se mi nezda jako prilis typicke pro ciganskou matku - zcela bez predsudku).

Schack August Steenberg Krogh was born in Grenaa, Jutland. His
ancestors had emigrated from Holstein and Schleswig, where his father's
family had settled as small farmers three hundred years earlier. Krogh's
father was a brewer, though he had been trained as a shipbuilder. Ships
and the sea were some of Krogh's unceasing interests.
Krogh, who was the oldest of six brothers and sisters, had already been
taught to read and write by his mother at the age of five. Soon after his
sixth birthday she wrote in a letter: "August reads almost too fluently, as
he frequently out of sheer eagerness omits the signs. We have begun with
German, geography and arithmetic. Next fall, if it please God, I shall hand
him over to the secondary school in an adequate state; then he himself
must take care of his education."
---

Takze marxisticka ceska Wikipedie ZASE LZE (cekal bych neco jineho? Ne.) a politicky korektni cesti hlupacci mystifikuji az se jim od hub prasi...


---
Komentujte jak chcete, ale vyslovene rasisticke vypady proti ciganum budu cenzurovat.

Obama Worst President Since World War II...

2. července 2014 v 15:50 | NewsMax |  Clanky jinych autoru

President Barack Obama is the worst president since World War II, and the United States would have been better off if his Republican challenger, Mitt Romney, had won the election in 2012, a new Quinnipiac University national poll released today reveals.

The best president? Ronald Reagan.

"Over the span of 69 years of American history and 12 presidencies, President Barack Obama finds himself with President George W. Bush at the bottom of the popularity barrel," said Tim Malloy, assistant director of the Quinnipiac University Poll.

"Would Mitt have been a better fit? More voters in hindsight say yes," Malloy said.

Out of 1,446 registered voters surveyed nationwide from June 24-30, 33 percent deemed Obama as the worse president, while another 28 percent picked former President George W. Bush as the worst, Quinnipiac reported Wednesday.

In addition, 45 percent of the voters said the country would be better off if Romney won in 2012, and 38 percent said the country would be worse off.

The choice was sharply divided among party lines, with Republicans choosing Romney by 84 percent to 5 percent and Democrats choosing Obama by 74 percent to 10 percent. Independent voters came in with a 47 percent to 33 percent nod to Romney.

Overall, Reagan topped voters' pick for the best president since World War II, with 35 percent of the voters choosing him. Trailing Reagan were former presidents Bill Clinton at 18 percent, 15 percent for John F. Kennedy and just 8 percent for Obama. Among Democrats, 34 percent picked Clinton as the best president, followed by 18 percent each for Obama and Kennedy.

Meanwhile, among the Republicans polled, an overwhelming 66 percent chose Reagan as the best president. He was followed distantly by former President George H.W. Bush and Kennedy, with 6 percent each, and Obama and Dwight D. Eisenhower, who tied at 4 percent each.

George W. Bush and Obama, compared side-by-side, came out very closely matched among the voters polled. Thirty-nine percent said Obama has been a better president than Bush, while 40 percent said he was worse.

Obama has been a better president than the junior Bush, 39 percent of voters say, while 40 percent say he is worse. Obama fared better with women voters, with 42 percent-38 percent saying he has been a better president than Bush. With men, 43 percent said Obama is worse worse than Bush, while 36 said he is better.

The Bush/Obama comparison fell mainly along party lines. Republicans said Obama is worse than Bush by 79 percent to 7 percent, while independent voters said Obama is worse by 41 percent to 31 percent.

Meanwhile, the Democrats polled said Obama is better than Bush was by 78 percent to 4 percent.

The voters did say, by 37 percent to 34 percent, that Obama is better for the economy than Bush.

Voters say by a narrow 37 - 34 percent that Obama is better for the economy than Bush.

American voters say 54 - 44 percent that the Obama Administration is not competent running the government. The president is paying attention to what his administration is doing, 47 percent say, while 48 percent say he does not pay enough attention.

The poll showed Obama's job approval rating is stalled at a negative 40 percent to 53 percent.

His rating hit an all time low in December 2013 of 38-57 percent, Quinnipiac reports, and an April 2 national survey put the presidents rating at a negative 42-50 percent.

President Obama's job approval rating, inching up since a negative 38 - 57 percent in December, 2013, his all-time low, is stalled at a negative 40 - 53 percent. This compares to the president's negative 42 - 50 percent job approval in an April 2 national survey.

Obama netted negative scores of 10 percent to 88 percent from Republicans, 31-59 percent from independents, 37-57 percent from men and 42-49 percent from women. But Democrats approve of him by 79-13 percent, the poll said.

Obama got mixed grade for his character, with voters split 48-48 percent on his being honest and trustworthy and 51-47 percent that he cares about their needs. But as far as his leadership qualities, Obama got a negative 47-51 percent. The president gets mixed grades for character as voters say 48 - 48 percent that he is honest and trustworthy and 51 - 47 percent that he cares about their needs and problems. He gets a negative 47 - 51 percent for leadership qualities.

The president also got negative grades for how he handles most key issues, including 40-55 percent for handling the economy; 37-57 percent for foreign policy; 40-58 percent for healthcare; and 44-51 percent for terrorism. He netted a positive rating of 50-4 percent for how he handles the environment.