Srpen 2014

Kdyby Cesko napadlo Rusko...

12. srpna 2014 v 14:30 | Cesky humor, ktery nechapu... |  Clanky jinych autoru

Narozeniny...

11. srpna 2014 v 23:19 | James V. Jakoubek |  Clanky jinych autoru
Happy B-Day, Radek Masin (11. srpen 1930)

Fotos z posesezeni v Radkovo shopu pri navsteve Pepy Masina dne 23. cervna 2011
Nekupujte nic u Číňanů...

7. srpna 2014 v 14:56 Clanky osvetove
Stále Vám říkám, nekupujte nic u Číňanů, když víte, že to není kvalitní.P.S.: A oholte si ty bobry, neni to hydrodynamicke, budete plavat rychleji!

Rozhovor s Vladimirem Hucinem

6. srpna 2014 v 16:36 Clanky osvetove
Bývalý důstojník BIS a politický vězeň Vladimír Hučín v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o přítomnosti ruských agentů na českém území a také prozradil, na co ho před lety v cele upozornil někdejší fotbalový šéf František Chvalovský, když přišla řeč na Andreje Babiše. Hučín také zavzpomínal na jeden nepříjemný moment, který má spojený s Karlem Gottem, jehož považuje za symbol normalizace.

Jak nahlížíte na ty, kteří v Česku podporují imperiální politiku Vladimira Putina? Nevnímáte je jako jakousi pátou kolonu, jak bývají svými odpůrci mnohdy označováni?

Přesně to jsem chtěl říct. Já jsem si kdysi udělal z vlastní iniciativy takový svůj monitoring. Bylo to v době, kdy jsem ještě měl zpravodajské možnosti. Například z dotazníků k žádostem o vydání cestovního pasu vyplynulo, že lidé, kteří se výrazně angažovali ve prospěch tohoto bývalého vysokého důstojníka KGB, mají úzké vazby na komunistický systém, na ty staré pořádky. Sblížili se s praktikami totalitní komunistické ideologie, postavili si kariéru na kolaboraci s touto ideologií. A dnes se to v nich probouzí a podvědomě cítí, že by se staré pořádky mohly vrátit a oni se tak mohli ocitnout opět v nějaké důležité funkci.

Nechci ale jmenovat nikoho konkrétního. Jednalo se o pozice jako byl úsekový důvěrník, předseda Svazu československého přátelství, předseda Svazu socialistické mládeže. To všechno byly figury, které pociťovaly moc. Zmíněné dotazníky měly být zničeny a já jsem pak vytýkal pravdoláskařským disidentům, kteří místo aby se snažili tyto důkazy zachránit, abychom věděli kdo je kdo, tak se raději věnovali heslům jako "Máme holé ruce" a "Nejsme jako oni". Já byl tehdy nepochopen.

Ve filmu Sametoví teroristé jsem odpovídal na dotaz, proč pořád zmiňuji Rusko, když to už není dnes aktuální. Já hovořil právě o těch vazbách na minulý režim. Tento film pak dostal cenu diváků v Německu na Berlinale. Bylo to v době, kdy vypukl konflikt na Ukrajině.

Jak se vlastně díváte na roli Ruska v celém současném konfliktu s Ukrajinou?

Když jsem ještě za komunismu pracoval s lidmi, kteří přišli z Ukrajiny - například s Volyňskými Čechy - byl na nich patrný strach. Byli velmi kritičtí k tehdejšímu Sovětskému svazu, který je násilně připojil, a když cítil, že je to potřeba, poslal tam svoje estébácké jednotky. Proti zvůli hegemonie Sovětského svazu se v minulosti dokázal postavit Bandera, který byl v koncentračním táboře, byl vyšetřován nacisty a nakonec zavražděn komunisty. Bojoval proti totalitním praktikám, za samostatnost. Je ale také pravda, že jeho jednotky se musely probíjet jakýmkoliv způsobem a došlo při tom i na zrůdné činy. Nicméně Ukrajina má svou historii danou bojem za svobodu. Odpor k Rusku přetrvává, ale ruská síla je stále obrovská a snaží se Ukrajiny strategickým způsobem zmocnit, vyslat tam své vlivné osoby, které tam vyvolávají všelijaké provokace, které těžko lze vyšetřit, protože jakmile nastane boj tajných služeb, tak normální občan nemá šanci do toho vůbec proniknout.

V posledních dnech se vedou úvahy o tom, co světu přinesou ekonomické sankce vůči Rusku. Jaký bude podle vás dopad těchto opatření Evropské unie vůči Rusku?

To víte, že to zasáhne i firmy, které by chtěly prosperovat a které si to nezaslouží. Ale jsem přesvědčen, že je nutné zavést i tato opatření, protože Rusko je nepolepšitelné. Rusko se bude neustále snažit získávat terén pro svoje zájmy, k čemuž je ochotno použít i nekalé praktiky. Třeba se Rusko nakonec vzhledem k sankcím podvolí. Já si ale myslím, že ne. Spíše situace bude gradovat. Rusko si sankce líbit nenechá a přijde s nějakými protiopatřeními, s čímž má praxi. Těžko říct, kam to až dojde. Ale přesto patřím k těm, kteří zastávají názor, že sankce vůči Rusku jsou nezbytné.

A co se týče dalšího vývoje na východě Ukrajiny. Hrozí, že boje přerostou v něco většího?

Myslím, že ano. Zpravodajské služby jsou dnes v pohotovosti. Konflikt na Ukrajině patří mezi priority. Rusové jsou specialisté na vyvolávání všelijakých provokací. Těžko se jim pak dokazuje, kdo za tím stál. Rusové hrají na několik tahů dopředu.

Vídeň je podle informací rakouské ORF i nadále hlavním městem světové špionáže. Působí zde přes sedm tisíc agentů. Jaký je váš odhad míry přítomnosti zahraničních agentů na českém území?

Například na českém území ruské tajné služby operují velmi čile. To jsem zažil ještě v dobách, kdy jsem byl u BIS a prokazoval jsem to v době, kdy nastoupila vláda ČSSD a lidé s temnou minulostí toto moc slyšet nechtěli. Když jsem upozorňoval třeba na působení Generálního konzulátu Ruské federace v Brně v problematice napojení na levicový extremismus, tak byla dána přednost kauze Markéty Regecové, která nechtěla prodat pozemek Philipsu. Nebo se musely skupovat knihy o Kavanovi. To bylo pro mě úděsné, že praktiky těchto zpravodajských služeb, jako je ruská, které byly v té době poměrně snadno prokazatelné, se zastavovaly a musely se dělat jiné aktivity. Já byl pak krátce nato zatčen. Takže samozřejmě už nevím, jak to vypadá dnes. Vzhledem k tomu, co jsem sám zažil, mohu tvrdit, že ruské tajné služby bývaly na našem území velmi aktivní a věřím tomu, že jsou i nadále.

Jak na vás zapůsobilo rozhodnutí bratislavského okresního soudu, podle kterého byl Andrej Babiš veden coby agent StB neoprávněně?

Důkazní hodnota materiálů, které tam byly předloženy, je poměrně vysoká. Spoléhám na odvolání. Ale pokud by měl bývalý agent StB a nomenklaturní kádr komunistické strany Andrej Babiš tento spor vyhrát, potom můžeme říct, že tu vlastně žádná StB nebyla, že to byli jen hodní strýcové, kteří jen občas někde něco napsali. To by bylo skutečně plivnutí do tváře všem politickým vězňům. Pokud Babiš vyhraje, Ústav pro studium totalitních režimů a na Slovensku Ústav pamäti národa budou zbytečné.

Krátce před sedmnáctým listopadem došlo ke skartaci materiálů v rámci příkazu generála Lorence a podle mých neoficiálních zpráv si část těchto materiálů vyžádali Sověti a už je nevrátili. Když jsem byl u BIS, zaznamenal jsem, že byly z Babišova svazku účelově vyselektovány některé klíčové důkazy výměnou za přechod některých pracovníků slovenské informační služby do české BIS. Tenkrát ale Babiš nikoho tolik nezajímal. Bývalý šéf českého fotbalu František Chvalovský, se kterým jsem byl na cele, mi říkal: "Jen počkej, co se z toho Babiše ještě vyklube." A já jsem si říkal, že nějaký tuctový agent StB bude rád, že je rád. A dnes je to ministr financí.

Získal jste osvědčení účastníka třetího odboje a statut veterána. Toto ocenění byste měl brzy převzít z rukou Babišova ministra obrany Martina Stropnického. Jak se k tomu postavíte vzhledem k Vašemu postoji k Andreji Babišovi?

Určitě si s panem Stropnickým vyměníme několik názorů. Nebudu z toho ale dělat nějaké teatrální vystoupení. Budu se mu snažit promluvit do duše. Pan ministr zřejmě ani nebude mít prostor mi něco vyvracet a bude rád, že tento akt bude mít za sebou. Tak jako on si nenechá mluvit do toho, jakým způsobem má herec ztvárnit kladnou či zápornou postavu, já si nenechám vyvracet to, za co jsem třicet let bojoval, a poté jako profesionál v těchto kruzích po dobu deseti let pracoval a byl znovu uvězněn.

Jak nahlížíte na Andreje Babiše z hlediska jeho schopnosti zavázat si osobnosti veřejného života, ať už jde o ty, kteří jsou nyní v poslaneckých lavicích, nebo třeba Karla Gotta, Petru Kvitovou a mnohé další? Čím je pro ně podle vás přitažlivý?

TOTALITA Karel Gott je pro mě symbolem normalizace. Vyrostl z normalizačního bahna a dotáhl to vysoko za pomoci komunistických figur, kterým dělal užitečného idiota, přednášel antichartu. Jednou při výslechu, když jsem dostal docela silný úder pěstí od jednoho příslušníka StB jménem Jan Úlehla, tak jsem spadl na zem a krvácel jsem z nosu. Poté se otevřely dveře a z nich vyšel přepychově oblečený příslušník StB Jan Zuska a za ním se ozývala na plné pecky píseň Oči má sněhem zaváté od Karla Gotta. Když slyším jeho jméno, vždycky si vzpomenu na tuto událost. Musím ale uznat, že má skutečně pěkný hlas. Co se týče Petry Kvitové, tak ta má v hlavě jen tenisový míček a síť.

Pro tyto osobnosti je přitažlivý pochopitelně penězi, mocí. Babiš také dokáže z toho zla, které se děje, vytěžit maximum. Umí tomu nastavit jakoby zrcadlo. Babiš byl zkrátka na správném místě ve správný čas, ale pro mě to je zločinec. Je to osoba naprosto amorální. Jestliže tu máme jednou nějaký zákon o protiprávnosti komunistického režimu, a tento nomenklaturní kádr komunistické strany a agent Státní bezpečnosti je dnes ministrem, tak je to něco hrozného. Bohužel jsme takový národ. Ještě nějaký čas potrvá, než ho lidé prokouknou.

V této souvislosti se objevilo označení České republiky jako prodejné země, přičemž prý prožíváme největší krizi hodnot od listopadu 1989. Souhlasíte s tímto názorem?

Ano, naprosto s tím souhlasím. Shodli jsme se na tom i s bývalou senátorkou a zástupkyní ombudsmana Jitkou Seitlovou.

Petr Kupka, Parlamentní Listy 5.8.2014Fotka

5. srpna 2014 v 15:19 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Pan A. Neuwirth z Nemecka, zrejme provokater mi poslal nizeuvedenou fotografii s dotazem:

Prosba na pana Hedvicka. Mohl by jste prosim provest analyzu fotografie (link) a vysvetlit nam rozdily? Dekuji pekne. A.Neuwirth (D)Budu chvili predstirat, ze verim, ze to myslel vazne a odpovidam:

Mezi temi fotografiemi neni zadne moralni rovnitko, byt jsou zdanlive stejne: Mlada zenska se samopalem drzi koran, respektive bibli a za zady ma islamskou vlajku a ta s bibli zase americkou vlajku. Rict, ze je to stejne, muze jen uplny blbec (mrzi mne, ze jste to zrovna vy, obyvatele CR) a nebo osoba extremne levicova. Opet levicaci ze zapadni Evropy a komunisticti sirotci z Ceska splnuji tyto pozadavky.

Je to stejne jako se soucasnou potyckou mezi statem Izrael a Hamasem z pasma Gaza. Americky ministr zahranici Kerry vyjednava o miru zcela mylne a pomylene (Kerry je ostatne kapitalni levicovy hlupak) protoze mezi Izraelem a Hamasem neni zadne moralni rovnitko (moral equivalency). Valcit a strilet rakety na civilni obyvatelstvo v Izraeli zacal Hamas a odmital prestat - Hamas je agresor, ktery ted breci, kdyz dostava pres drzku. Izrael ma historii ustupovani palestinskym pozadavkum, Hamas ma ve sve ustave pozadavek uplneho zniceni Izraele. Izrael ma pravo se branit. A Izrael je JEDINA DEMOKRACIE na celem Blizkem vychode. Ja vim, ze Cechum demokracie moc nevoni, proto porad dokola voli komunisty, ale v civilizovanem svete to tak je a nikdo netvrdi, ze Cesko je civilizovana zeme.

Cas od casu Palestinci (protoze jsou to necivilizovana prasata) unesou nejakeho Izraelce (je unos civilizovany? Je to soucast muslimskeho vyjednavani! Tak co chcete?) a pak ho za potlesku levicovych zapadnich medii jako CNN slavnostne vymeni. Ale ne kus za kus - podle Hamasu ma jeden islamsky zivot cenu tisic izraelskych zivotu. Priklad: Izraelsky vojak Gilad Shalit vymeneny za 1027 Palestincu - jo, vazne! http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2014/08/01/would-the-capture-of-a-british-israeli-soldier-change-how-the-british-see-gaza/

Podle teto (palestinske) teorie, pokud zatim Palestinci zabili svymi raketami 65 izraelskych obcanu, potom by izraelci meli mit pravo zabit 65 tisic a jeste nejake drobne Palestincu. No ano, jinak to neni spravedlive podle palestinskeho videni sveta! A zatim jich zabili jen asi 1400 (a to asi Palestinci stejne lzou). Koran jim totiz narizuje LHAT nemuslimum. Vygooglujte si to.

A zpatky k tem fotkam: Islam je utocny a vrazdi civilni obyvatelstvo, krestanstvi nic takoveho nedela - prinejmensim 500 let. A krestanstvi ma pravo na svou TOLERANTNI EXISTENCI - Islam rozhodne tolerantni neni.

Takze fotografie je velmi ucelove propagandisticka, protikrestanska, i anti-semiticka a definitivne proti-americka. S necim takovym jdete laskave do prdele.
---

No nekup to!

4. srpna 2014 v 22:18 | Foto Jiri Wolf (s poznamkami R.H.) |  Clanky osvetovePoznamka R.H.: Ted mne napadlo: A co takhle Klausovy knihy na vahu? Nevysel by metrak Klausovych knih lacineji nez treba metrak cerneho uhli? Ze pry to zase podrazilo! Mozna by Klausovy knihy mohly byt KONECNE ekonomickym resenim!

Ceske deti na hranicich USA?

4. srpna 2014 v 16:10 Clanky osvetove
Cesi ilegalne prechazeji hranice z Mexika do USA - jestli jsou to "ceske deti" z tabulky neni jasne. STOVKY hajzliku s
ceskymi pasy prechazeji Rio Grande do USA, dobrotivy Obama se o ne jiste postara, asi taky tvrdi jako ti ostatni zmetci, ze v Ceske republice je obcanska valka jako v Hondurasu a nebo se vymlouvaji na Putina, ze uz Ceskou republiku brzo obsadi a tak uz utikaji radsi dopredu.

Dukazy zde:

Netvrdim, ze uplne vsichni, ale aspon nektere narody ("jeste jedno pivecko, pane vrchni!" a "Allahu Akbar!" urcite) patri za zeleznou oponu a ostnaty drat.