Září 2014

Co Neviditelny pes odmitl uverejnit...

29. září 2014 v 15:01 | Jan Cech |  Clanky jinych autoru
Poznamka R.H.: Dle autora Neviditelny pes odmitl uverejnit tento clanek. Asi strachy serou do gati. S autorem soucitim, moje vlastni clanky jsou na udajne svobodnem Neviditelnem psu na indexu zakazanych uz aspon 15 let. Fuck them. R.H.

Čechoviny 123
Po tomto pokračování čechovin budu opět nařčen z uplakanosti, ublíženosti a já nevím z čeho ještě. Ale přátelé vězte, že situace Českých aerolinií nezadává důvod k jásotu a již vůbec ne k optimismu. Včera jsem byl na setkání "létajících důchodců" , čili bývalých pilotů, navigátorů a stevardů ČSA. Nebylo to veselé setkání, tomu věřte! Většina z nás na letišti ztrávila celý život a většina své povolání a potažmo letadla milovala a miluje. Je to na tolik specifické prostředí, že buď ho člověk miluje a nebo odejde. A tak všichni velmi těžce nesou, jak neumětelové, kteří si říkají manažeři podnik zruinovali.

Zvykl jsem si, že podle diskuzí pod mými články nejlépe situaci u ČSA, potažmo na letišti rozumí ti, kteří se zásadně nepodepisují a nikdy tam nepracovali. Ale, nechť!

Nejstarší společnost, respektive, jedna z nejstarších prožívá agonii. Politické strany prostřednictvím nastrčených šašků vyvedli peníze z podniku, který i za komunistů vozil plná letadla. Díky fantastickému servisu na palubách našich letadel, to byl vyhledávaný dopravce a dnes?

Není to tak dávno, co Moreels vykládal v televizi, jak je dobře, že ČSA opustilo trhy v Západní Evropě a že se stalo specialsitou na země bývalé říše zla. Nechtěně tento "odborník" na leteckou dopravu (před tím ředitel Tatra banky) potvrdil kulatost Země: Vysr… jsem se na Západ a hov… přiletělo z Východu. Je to starý dětský vtip z dob komunistů, ale jak vidno platí stále.

Připadalo mi veselé, když se ze soudruha náměstka ing. Kůly stal pan vice prezident ing. Kůla. Přestaly mu čouhat ze zadní kapsy hřeben a občanka a přestal dbát na vypracování zprávy o styku s cizincem po služení cestě. Když se stal prezidentem ČSA začal o sobě skromně tvrdit, že je rozeným manažerem, všichni jsme se tomu smáli. Dnes bych se mu za to chtěl omluvit! On byl posledním przidentem, pod jehož vedením aeroline vydělávaly.Nechal totiž na vedoucích funkcích pracovat lidi, kteří tomu rozumněli, protože to dělali léta.

Když vyhodili lampasáka Tvrdíka z ministerstva obrany pro neschopnost, dostal jako trafiku České aerolinie.Ten sebou přitáhnul bandu kamarádů lampasáků, kteří absolutně netušili o čem je provoz letecké společnosti a tak si najali spoustu poradců. Vrcholným zeleným mozkem byl kádrovák RSDr Dušan Ryban, moderněji vice prezident pro personalisitku. Ten měl ve své kanceláři na zdi maskovací síť a RPG. Zda bylo funkční, čert ví, ale napadlo mě, že při příležitosti návštěvy Amerického prezidenta jsme mohli po pravdě udat rozvědce, že na letišti jeden magor má funkční RPG a jako doktor komunistických věd je odhodlán ho použít. To by byl tanec!

A začaly se dít věci! Nakupovala se letadla pro která nebyly linky, Airbus slíbil, že zaplatí volební kampaň socanům, tak se objednaly Airbusy i když do té doby byla společnost zavedená na Boeingy. To znamenalo nový výcvik posádek, mechaniků a přestavba výcvikového střediska. To všechno stálo milióny. Nákup Airbusů na dluh stál miliardy.

Jednou v noci jsem jel z práce a na odbočce na Starém letišti se houpal služební bavorák na zábradlí a vedle něj se motal soudruh voják Tvrdík. Zastavil jsem, jestli nepotřebuje pomoc, ale on "úplně střízlivý" zahuhlal něco v tom smyslu, že už klukům volal a že je v pořádku. Asi volal svému kámošovi od Barkové Standíkovi, t.č. ministru vnitra, protože jízda pod vlivem návykové látky a zničení služebního auta za milióny se vyřešilo domluvou. Po té, co tento odborník na lázně, ministerstva a aerolinie byl vyhozen, stal se úspěšným volebním lídrem socanů, kteří volby tehdy prohráli a kde vynikal v držení deštníku Paroubkovi. Dnes je prezidentem Česko-Čínské obchodní komory, k čemuž ho předurčují jeho jazykové schopnosti: umí česky a sprostě. Ostatně na lingvisty má ČSA štěstí, korejcům aerolinku prodával odéesák Fišer, jehož čeština je bezchybná, jiný jazyk bohužel, neumí.

Když po lázeňském odborníkovi Tvrdíkovi nastoupil super manažer Lašák (většina podniků, které zachraňoval, zkrachovala a Keller ho vyhodil), který vyhazoval miliony za sebeprezentace a změnil aerolinie na realitní kancelář, protože prodal, co mohl a vytahoval se jak skvělý manažerský projekt to je. Rozdával zmrzlinu a pořádal módní přehlídky a podnik zkomíral. Když nastoupil, tak na prvním setkání se zaměstnanci (5 mil Kč) prohlásil, že prioritou je vyřešit obnovu dálkové flotily. Ano splnil, co slíbil: dálkové mašiny prodal, stejně tak i sloty na JFK, Montrealu a Torontu. Sice mudrlanti věděli, že A 310 prodělává i když létá plná, pak ale nevím proč s tímto typem létá do Evropy AirTransat Canada.A hlavně se taková věc většinou řeší nákupem jiné techniky a ne rušením linek, které létají plné.

Od Tvrdíka dál všichi prohlašovali, že budou restruktualisovat podnik. A s tím to je jako s Bohem, všichni o tom mluví, ale nikdo neví, co to je.

Pan Janoušek měl osobního bankéře, který se jmenuje Dvořák. Za vzorné služby mu věnoval ČSA. Pak se zjistilo, že zrovna toto není jeho parketa, tak šel řídit Letiště Praha. Ani tam to nebylo to pravé ořechové, tak se založil Aeroholding a tam už bylo jedno, kdo tam sedí. A pan Dvořák přitáhnul ze Slovenska svého kamaráda Belgičana Moreelse, který se uvelebil v křesle prezidenta ČSA. Nevím, jaký byl bankéř, ale letecké dopravě rozumněl asi jako já bankovnictví. Ale top manažer nemusí znát všechny taje podniku, který řídií, ale musí mít kolem sebe lidi, kteří tomu rozumějí, což on neměl. Například vice prezident pro marketing byl na slovo vzatý odborník, který v této funkci přivedl ke krachu maďarský Malev. Když po několika létach, kdy slavnostně otevíral a pak zase méně slavnostně rušil linky, byl nahrazen Zemanem, který se v této funkci neosvědčil u letiště Praha a jeho největším počinem bylo, že mě vyhodil z provádění po letišti, protože jsem údajně představoval pro letiště Praha permanentní nebezpečí. Osud letiště a později ČSA mu tak ležel na srdci, že v září odešel údajně za lepším.

Aerolinie prodávají letadla, aby je obratem opět nakoupily (ATR 72), zahajují nesmyslné linky, kdy v ATR v kraválu a nepohodlí musí sedět cestující více než dvě hodiny a kafe a čaj jsou mizerné, protože na palubě nejsou kávovary, ale pouze várnice s horkou vodu, která je půl hodině vlažná. Ale za to je tam jeden záchod pro sedmdesát cestujících a v zimě na záchodech si neumyjete ruce, nádrž na vodu se nesmí napouštět, protože není vyhřívaná. Proto o linku do Goteborgu bude švicuňk! Nějak koumesům od ČSA nedošlo, že ATR (Avion Transport Regionale)´je letadlo, jak z názvu patrno, pro regionální linky. Většinu destinací odkud aeroline odešly, létají jiné aerolinky, mají plno a vydělávají, čím to asi bude? Krátkou dobu u ČSA působil ekonom ing. Novák, který spočítal že počet neprovozních zaměstnanců na jedno letadlo je neúnosný, byl zdaleka největší ze všech evropských společností. Tento pán vůbec viděl do ekonomie podniku víc než různí Mejstříkové, kteří sedí v tolika dozorčích radách, že ani netuší v které zrovna jsou. Proto musel rychle odejít.

Poslední ekvilibristikou je prohlášení Babišových poskoků, že od začátku září dostali podnik do černých čísel! Ještě ani nevědí, kde jsou v APC záchody, ale už za dvacet dní to geniálně zvládli.

Je to smutné vyprávění, ale nic veselého mne opravdu nenapadá.


Doktori, ynzynyri, komunisti, opilci a burani...

28. září 2014 v 23:42 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Tenhle muj obraz, opet akryl 16 x 20 inchu na platne ma uz jednodussi nazev. Jmenuje se: "Doktori, ynzynyri, komunisti, opilci a burani."


Inzerat

28. září 2014 v 23:40 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Tento muj obraz - akryl 16 x 20 inchu na platne, ma komplikovany nazev: "Inzerat: Najmu celedina na sekani travy. Muze
byt blbej jako stado svini, ale trava musi vypadat. Znacka: - Podzim zivota."


Poznamka: Na dotaz, proc je na obraze tolik cervene barvy odpovidam, ze tuby s cervenou barvou meli v Michael's (obchod s malirskymi potrebami) na sleve a koupil jsem si ji hodne, kdyz to bylo tak lacine. No nekup to!.

Idea české státnosti

28. září 2014 v 23:35 | MUDr. Jaroslav Lhotka |  Clanky jinych autoru
Rosto, v priloze posilam posledni clanek dr.Lhotky, ktery napsal tesne pred svou nahlou smrti a jeho manzelka mi to poslala spolu s parte a pranim k memu svatku s datem 13.8. No a on nahle zemrel v noci 13.8......Pohreb mel 18.8.
Diky predem za zverejneni, uz dalsi nebudou....
Hanka
Idea české státnosti

MUDr. Jaroslav Lhotka


Historie je paměť národa. Kdo ztrácí paměť, nepamatuje si, čím byl národ, zapomíná na spáchané křivdy a bezpráví. Zbývá pro něho otročina a bláto. Je ubožák. Každá idea pak ztrácí svou duši, ztrácí životaschopnost a zanikne. Jde o to, jak dlouho budeme lavírovat mezi lží a pravdou.

Augšpurským mírem (1555) byla protestanstským stavům zabezpečena plná náboženská svoboda. V českém národě měl tento mír mocný ohlas a byl impulsem k novým protestantským výbojům. Proto musíme pochopit, proč Habsburkové i v Praze zřídili kolej Tovaryšstva Ježíšova. Byla to česká předbělohorská šlechta, která prováděla násilnou germanizaci českého národa německými kalvíny a luterány za pomoci Jednoty českých bratří, jejímž posledním biskupem byl rosenkrucián Jan Amos Komenský. Jezuitské školy náležely k nejlepším a jezuiti vyučovali všechnu mládež zdarma - i z nekatolických rodin. Zpočátku česky a potom za použití latiny. Protireformace nám dala české baroko v kultuře.

Teprve Josef II. dal jiný směr vývoje českého národa - zednářský. Zrušil jezuitský řád. Z toho důvodu spousta chudých a nadaných žáků musela opustit školy. Na místo nevolnictví přišel nový chomout osvícenců, o volnosti, rovnosti, bratrství. Zřídil státní seminář, aby jen z něho mohli vycházet osvícenští kněží jako šiřitelé nové vzdělanosti podle zásad Velké francouzské revoluce. Místo latiny se vyučovalo jen v němčině. Na 40 církevních svátků v roce bylo zrušenov naší zemi. Všechno špatné vzešlo z Velké francouzské revoluce, i bolševická revoluce v Rusku roku 1917. Ještě můj dědeček říkával: "Zlaté Rakouské císařství, proč jsme ho bourali s tím Masarykem?" První republika byla s právem jen pro některé. Jak to vlastně bylo s heslem agrárníků "Venkov jedna rodina"? Jíst se chtělo a byla nezaměstnanost. Poslední štací pro chlapce či dívku bylo hledat službu v lepším případě u "panstva", v horším u sedláků s ubytováním ve chlévě. O práci měli postaráno služky a čeledínové od slunka do jeho západu. Aby si agrárníci udreli vládu nad státem, ti, kdo vstoupili do jejich služeb jako čeledíni a děvečky, museli skákat, jak pískal pan sedlák: "Koho chleba jíš, toho stranu budeš volit." Proto zaměstnávali služky a čeledíny v plné síle a ve stáří od 21 let, aby měli volební právo. Běda čeledínu, který řekl pantátovi, že bude volit jinou stranu nežli agrární. Na konci měsíce ho propustil a to si tehdy každý rozmyslel. Proto čeledíni a služky dali své volební lístky pantátovi, jenž lístky u starosty, taky agrárníka, při jedné cestě vhodil do volební urny. Za plentu šel málokdo. Vítězství zeleného jetele tak bylo po celou dobu První republiky. Udrželi si tak ministra národní obrany.

Když bylo národu špatně, tak se davy nalézaly pod sochou sv. Václava v Praze, nikdy u Husova pomníku, postaveného v r. 1915 na Staroměstském náměstí. Tam se scházeli bořitelé české státnosti, kteří strhli Mariánský sloup, po protestní akci na Bílé Hoře dne 3.11.1918. Tam se také v únoru 1948 srocovala tzv. pokroková avantgarda s komunisty a lidovou milicí, ozbrojenou puškami.

Špatný morální stav českého národa se vine jako červená nit od vzniku Masarykovy republiky, neboť tam, kde je špatná idea české státnosti, tam jsou i špatné morální vlastnosti v národě.
-

Mám řídkou stolici.

28. září 2014 v 23:32 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Tak už se zase v Česku látají ponožky, což svědčí o sociální bídě, především u důchodců. Společnost je rozdělena na velmi bohaté a velmi chudé. Těch hodně chudých je ovšem většina. Vedle látání rozedraných ponožek se na balkonech pěstují králíci, slepice, selátka a jiné domácí zvířectvo. A také se více krade, podvádí a hojně se přepadávají pošty, banky...

Já hodnotím bídný stav v Českozlodějsku především podle stavu výběru popelnic na hodinu. Jestliže před 10 lety byla naše popelnice před domem vybrána jednou za den, nyní je to jednou za hodinu. A v centru Prahy se vrhá na výběr popelnic až dvacet chudáků za hodinu a to už je opravdu rekord! ! A nejedná se jen o bezdomovce a důchodce, kteří si takto vypomáhají. A přivýdělek žebrotou v centru Prahy je přísně státem zapovězen! Jak by potom naše vyspělá země vypadala, kdyby na každém kroku stál a nebo seděl s čepicí v ruce žebráček, prosící o milodar! Množství státní a městské policie v centru Prahy především jsou od toho, aby se ulice řádně a preventivně čistily od této chudé verbeže!

Mám radost z toho, že se na zahrádky vrátil kur, ovečky, kachničky, králíci.... Občas si dle možností zakoupím králíčka, domácí vajíčka atd. Arci, v poslední době mám po zakoupení uzenin a mase z obchodů řídkou stolici. Inu, udělali jsme si sami z Česka obrovskou popelnici, kam se vozí vše, co už se nesmí prodávat jinde. A tak si říkám, že je naprosto jedno, zda se našinec stravuje z popelnic před domem nebo z obchodních řetězců. Z obojího se totiž člověk spolehlivě poblinká a posere.

Pokud se v Česku najíte v restauraci a někdo se Vás zeptá, jak Vám chutnalo a jaké to jídlo bylo tu, dostane se Vám této moudré odpovědi; "Což o to. Jídlo bylo chutné, ale jestli se do půl hodiny nepobleju a neposeru, tak to jídlo bylo dobré!"

Pozdrav z Prahy posílá Jiří W. z Prahy


Poznamka R.H.: Z obrazku dodaneho Jirim Wolfem je zrejme, ze se jedna o rucne pletene vlnene (zimni) ponozky, nikoliv of strojove pletene a daleko tenci "normalni" ponozky.

A prikladam obrazek o tom, jak se bali ONUCE (copyright cesky tisk).


A co v onucich? V laptich budete jeste chodit vy bando rusofilu, v laptich kurva, v laptich! Oj tezko se kraci do Evropy v laptich - ej uchnem!


Vyborny arabsky vtip

12. září 2014 v 22:38 Clanky jinych autoru
التوجيهاتصاحبالسموالشيخمكتوم
بنراشدالمتومنائبرئيسرئيسمجلسالوزراء
حاكمدبي،وبأمرومتابعة
الفريقاولسموالشيخ محمدراشدالمكتوموليعهددبيوزيرالدفاع،
شرعتدائرةالطيرانالمدنيببيفيالاعداد
للبدءبتنفيذ،اضخممشروعمن
نوعهفيالعالميتمثلفياامةمدينة مطارجبلعلي.
راشدالمكتوموليعهددبي وزيرالدفاععلىمجسمهذاالمشروعالعملاق
واستمعسموهفيهذاالسياق بحضسموالشيخاحمدبنسعيدالمكتومئيس
دائرةالطيرانالمدنيبدبيالرئيسالاعل
لطيرانالامارات،منفريقعمل
المشروععلىشرحتفصيليحولحجمومساحة
ومرافقواقسامالمشروعالذيسيضم
مدناعالمي
P.S. Nezapomeňte, že se to čte zprava doleva. Jinak by to nedávalosmysl!!!

Smutny pribeh: Ztratil se chlapecek...

12. září 2014 v 22:33 Clanky osvetove
Ztratil se chlapecek v velkem nakupnim centru, uz nevim zda to byl WalMart a nebo Albert. A plakal a plakal.

Prisel k nemu hlidac - asi z Group4 Security.

"Ja jsem se ztratil a nevim, kde je moje maminka!!!! Beeeeeeeeeeeeeeeeeee...

"A jak vypada tvoje maminka???"

"Ehm, ehm, ja nevim!!!" - place dal chlapecek.

Ale ma to stastny konec..

protoze...

jeho maminka prave prichazi s nakupnim vozikem okolo regalu...

---

Pry se to stalo v Toronte, ale je taky mozne ze se to stalo v Teplicich v Cechach... Vy to urcite bude vedet lip. Vy vsechno vite lip nez ja ...


Svetak Bohousek...

11. září 2014 v 14:41
Ta jeho anglictina je ponekud uboha, ale proti tomu jak mizerne mluvil anglicky Vaclav Klaus (a to PRY PREDNASEL) tak to je Bohousek lingvisticky genius :-)


Prislo emailem...

9. září 2014 v 22:11 Clanky jinych autoru
Jeden americký profesor ekonomie na místní stredni škole nikdy nenechal propadnout jediného studenta, ale v poslední době nechal propadnout rovnou celou třídu.

Třída trvala na tom, že Obamův socialistický model funguje, že nikdo by neměl být chudý ani bohatý, všichni by měli být zhruba na stejné úrovni.

Profesor řekl: "OK, uděláme v této třídě experiment Obamova plánu. Známky z jednotlivých testů zprůměrujeme a všichni tak budou dostávat stejnou známku jako je průměr třídy, takže nikdo nepropadne, ale nikdo ani nedostane za 1."

Po prvním testu byly známky v průměru a každý student dostal za 2. Studenti, kteří tvrdě studovali, byli trochu zklamaní a studenti, kteří studovali málo, byli spokojení.

U dalšího testu studenti, kteří studovali málo, studovali ještě méně a ti, kteří studovali hodně, se rozhodli, že jim průměr stačí, takže i oni studovali málo. V tomto testu byl průměr 4! Nikdo nebyl spokojený.*

Při třetí zkoušce byl průměr 5. Jak zkoušky pokračovaly, průměr se nikdy výrazně nezvýšil, vše se zvrhlo v následné hašteření, obviňování a nadávky. Nikdo nechtěl studovat ve prospěch někoho jiného. K jejich velkému překvapení všichni propadli.

Profesor konstatoval, že socialismus už z principu nemůže fungovat, protože odměna za práci může být skvělá, lidé mohou mít motivaci uspět, ale když si vláda celou odměnu vezme, nikdo se nebude snažit nebo nebude chtít uspět.

Pět vět, které se vztahují k experimentu:

1. Nemůžete legislativou udělat z chudých prosperující a prosperující legislativně odstavit od příjmů.

2. Co dostane jeden člověk, aniž by si to odpracoval, to musí odpracovat jiný člověk, aniž by za tuto činnost obdržel odměnu.

3. Vláda nemůže dát nikomu nic, aniž by si to dříve nevzala od někoho jiného.

4. Nelze rozmnožit bohatství tím, že se rozdělí.

5. Jestliže si polovina lidí představuje, že nemusí pracovat, protože se druhá polovina o ně postará, a když druhá polovina zjistí, že není dobré pracovat, protože někdo jiný bezpracně dostane to, co oni vytvořili, tak to je začátek konce každého národa.


---
Poznamka R.H.: Vyseuvedene story je sice z Ameriky, ale stejne principy funguji i v Ceske republice. A tam u vas porad chcete socialismus - a proto porad mate hovno a proto jste v prdeli s rozumem...