Co Neviditelny pes odmitl uverejnit...

29. září 2014 v 15:01 | Jan Cech |  Clanky jinych autoru
Poznamka R.H.: Dle autora Neviditelny pes odmitl uverejnit tento clanek. Asi strachy serou do gati. S autorem soucitim, moje vlastni clanky jsou na udajne svobodnem Neviditelnem psu na indexu zakazanych uz aspon 15 let. Fuck them. R.H.

Čechoviny 123
Po tomto pokračování čechovin budu opět nařčen z uplakanosti, ublíženosti a já nevím z čeho ještě. Ale přátelé vězte, že situace Českých aerolinií nezadává důvod k jásotu a již vůbec ne k optimismu. Včera jsem byl na setkání "létajících důchodců" , čili bývalých pilotů, navigátorů a stevardů ČSA. Nebylo to veselé setkání, tomu věřte! Většina z nás na letišti ztrávila celý život a většina své povolání a potažmo letadla milovala a miluje. Je to na tolik specifické prostředí, že buď ho člověk miluje a nebo odejde. A tak všichni velmi těžce nesou, jak neumětelové, kteří si říkají manažeři podnik zruinovali.

Zvykl jsem si, že podle diskuzí pod mými články nejlépe situaci u ČSA, potažmo na letišti rozumí ti, kteří se zásadně nepodepisují a nikdy tam nepracovali. Ale, nechť!

Nejstarší společnost, respektive, jedna z nejstarších prožívá agonii. Politické strany prostřednictvím nastrčených šašků vyvedli peníze z podniku, který i za komunistů vozil plná letadla. Díky fantastickému servisu na palubách našich letadel, to byl vyhledávaný dopravce a dnes?

Není to tak dávno, co Moreels vykládal v televizi, jak je dobře, že ČSA opustilo trhy v Západní Evropě a že se stalo specialsitou na země bývalé říše zla. Nechtěně tento "odborník" na leteckou dopravu (před tím ředitel Tatra banky) potvrdil kulatost Země: Vysr… jsem se na Západ a hov… přiletělo z Východu. Je to starý dětský vtip z dob komunistů, ale jak vidno platí stále.

Připadalo mi veselé, když se ze soudruha náměstka ing. Kůly stal pan vice prezident ing. Kůla. Přestaly mu čouhat ze zadní kapsy hřeben a občanka a přestal dbát na vypracování zprávy o styku s cizincem po služení cestě. Když se stal prezidentem ČSA začal o sobě skromně tvrdit, že je rozeným manažerem, všichni jsme se tomu smáli. Dnes bych se mu za to chtěl omluvit! On byl posledním przidentem, pod jehož vedením aeroline vydělávaly.Nechal totiž na vedoucích funkcích pracovat lidi, kteří tomu rozumněli, protože to dělali léta.

Když vyhodili lampasáka Tvrdíka z ministerstva obrany pro neschopnost, dostal jako trafiku České aerolinie.Ten sebou přitáhnul bandu kamarádů lampasáků, kteří absolutně netušili o čem je provoz letecké společnosti a tak si najali spoustu poradců. Vrcholným zeleným mozkem byl kádrovák RSDr Dušan Ryban, moderněji vice prezident pro personalisitku. Ten měl ve své kanceláři na zdi maskovací síť a RPG. Zda bylo funkční, čert ví, ale napadlo mě, že při příležitosti návštěvy Amerického prezidenta jsme mohli po pravdě udat rozvědce, že na letišti jeden magor má funkční RPG a jako doktor komunistických věd je odhodlán ho použít. To by byl tanec!

A začaly se dít věci! Nakupovala se letadla pro která nebyly linky, Airbus slíbil, že zaplatí volební kampaň socanům, tak se objednaly Airbusy i když do té doby byla společnost zavedená na Boeingy. To znamenalo nový výcvik posádek, mechaniků a přestavba výcvikového střediska. To všechno stálo milióny. Nákup Airbusů na dluh stál miliardy.

Jednou v noci jsem jel z práce a na odbočce na Starém letišti se houpal služební bavorák na zábradlí a vedle něj se motal soudruh voják Tvrdík. Zastavil jsem, jestli nepotřebuje pomoc, ale on "úplně střízlivý" zahuhlal něco v tom smyslu, že už klukům volal a že je v pořádku. Asi volal svému kámošovi od Barkové Standíkovi, t.č. ministru vnitra, protože jízda pod vlivem návykové látky a zničení služebního auta za milióny se vyřešilo domluvou. Po té, co tento odborník na lázně, ministerstva a aerolinie byl vyhozen, stal se úspěšným volebním lídrem socanů, kteří volby tehdy prohráli a kde vynikal v držení deštníku Paroubkovi. Dnes je prezidentem Česko-Čínské obchodní komory, k čemuž ho předurčují jeho jazykové schopnosti: umí česky a sprostě. Ostatně na lingvisty má ČSA štěstí, korejcům aerolinku prodával odéesák Fišer, jehož čeština je bezchybná, jiný jazyk bohužel, neumí.

Když po lázeňském odborníkovi Tvrdíkovi nastoupil super manažer Lašák (většina podniků, které zachraňoval, zkrachovala a Keller ho vyhodil), který vyhazoval miliony za sebeprezentace a změnil aerolinie na realitní kancelář, protože prodal, co mohl a vytahoval se jak skvělý manažerský projekt to je. Rozdával zmrzlinu a pořádal módní přehlídky a podnik zkomíral. Když nastoupil, tak na prvním setkání se zaměstnanci (5 mil Kč) prohlásil, že prioritou je vyřešit obnovu dálkové flotily. Ano splnil, co slíbil: dálkové mašiny prodal, stejně tak i sloty na JFK, Montrealu a Torontu. Sice mudrlanti věděli, že A 310 prodělává i když létá plná, pak ale nevím proč s tímto typem létá do Evropy AirTransat Canada.A hlavně se taková věc většinou řeší nákupem jiné techniky a ne rušením linek, které létají plné.

Od Tvrdíka dál všichi prohlašovali, že budou restruktualisovat podnik. A s tím to je jako s Bohem, všichni o tom mluví, ale nikdo neví, co to je.

Pan Janoušek měl osobního bankéře, který se jmenuje Dvořák. Za vzorné služby mu věnoval ČSA. Pak se zjistilo, že zrovna toto není jeho parketa, tak šel řídit Letiště Praha. Ani tam to nebylo to pravé ořechové, tak se založil Aeroholding a tam už bylo jedno, kdo tam sedí. A pan Dvořák přitáhnul ze Slovenska svého kamaráda Belgičana Moreelse, který se uvelebil v křesle prezidenta ČSA. Nevím, jaký byl bankéř, ale letecké dopravě rozumněl asi jako já bankovnictví. Ale top manažer nemusí znát všechny taje podniku, který řídií, ale musí mít kolem sebe lidi, kteří tomu rozumějí, což on neměl. Například vice prezident pro marketing byl na slovo vzatý odborník, který v této funkci přivedl ke krachu maďarský Malev. Když po několika létach, kdy slavnostně otevíral a pak zase méně slavnostně rušil linky, byl nahrazen Zemanem, který se v této funkci neosvědčil u letiště Praha a jeho největším počinem bylo, že mě vyhodil z provádění po letišti, protože jsem údajně představoval pro letiště Praha permanentní nebezpečí. Osud letiště a později ČSA mu tak ležel na srdci, že v září odešel údajně za lepším.

Aerolinie prodávají letadla, aby je obratem opět nakoupily (ATR 72), zahajují nesmyslné linky, kdy v ATR v kraválu a nepohodlí musí sedět cestující více než dvě hodiny a kafe a čaj jsou mizerné, protože na palubě nejsou kávovary, ale pouze várnice s horkou vodu, která je půl hodině vlažná. Ale za to je tam jeden záchod pro sedmdesát cestujících a v zimě na záchodech si neumyjete ruce, nádrž na vodu se nesmí napouštět, protože není vyhřívaná. Proto o linku do Goteborgu bude švicuňk! Nějak koumesům od ČSA nedošlo, že ATR (Avion Transport Regionale)´je letadlo, jak z názvu patrno, pro regionální linky. Většinu destinací odkud aeroline odešly, létají jiné aerolinky, mají plno a vydělávají, čím to asi bude? Krátkou dobu u ČSA působil ekonom ing. Novák, který spočítal že počet neprovozních zaměstnanců na jedno letadlo je neúnosný, byl zdaleka největší ze všech evropských společností. Tento pán vůbec viděl do ekonomie podniku víc než různí Mejstříkové, kteří sedí v tolika dozorčích radách, že ani netuší v které zrovna jsou. Proto musel rychle odejít.

Poslední ekvilibristikou je prohlášení Babišových poskoků, že od začátku září dostali podnik do černých čísel! Ještě ani nevědí, kde jsou v APC záchody, ale už za dvacet dní to geniálně zvládli.

Je to smutné vyprávění, ale nic veselého mne opravdu nenapadá.

 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Libor Zeman Libor Zeman | E-mail | 29. září 2014 v 15:15 | Reagovat

Smutné ale pravdivé

2 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 29. září 2014 v 19:43 | Reagovat

K tomu článku není co dodat! Přesně tak to funguje v Česku!

3 Deep Throat Deep Throat | 29. září 2014 v 23:25 | Reagovat

Pan RSDr Ryban Dušan je bývalý voják z povolání, který měl po sameťáku místečko u Prahy v Komorním Hrádku, kde učil (co?) pozorovatele OSN. Z Hrádku se zná s Tvrdíkem, který tam pracoval jako finančák. Když se z Tvdíka stal ministr, RSDr byl povýšen do hodnosti podplukovníka a začal pracovat jako osoba, která v armádě řídila rekrutace. Pak si ho Tvrdík vzal do ČSA, kde pracoval jako personalista. Po uveřejnění jeho kvalifikace v časopise si začal psát Dr. Pak odešel do ČEZ, kterou zastupoval v Albánii.

Jak vidíš, čtu Tvé příspěvky pozorně. S Rybanem je spojeno několik jmen z dob ČSSD na ministerstvu obrany a tak třeba někdy jindy.

O čem se nemluví ?
●  Vzpomínáte na Norimberský proces? Jak obvinění tvrdili, že nic špatného neudělali?
I u nás jsme měli zločinný režim. Podle toho, že za jeho budování nebyl prakticky nikdo odsouzen, ho snad budovali nějací neznámí lidé, možná z jiné planety. Přesto se jeho aktivní opory občas podaří objevit i na Zemi, ba i přímo v ČéeR. Na armádním webu - Ředitelství pro nábor a profesionalizaci ozbrojených sil – se donedávna skvělo: ředitel - RSDr. Dušan Ryban, zástupce - RSDr. Luděk Švehlík. RSDr.byl lidově řečeno "Rozhodnutím strany doktor", prověřená kádrová opora režimu, absolvent politické školy. Když se o tuto podivnost začal zajímat Týden, tituly z webu sice zmizely, kádrové opory však na svých místech zůstaly. Ministr Tvrdík se nechal slyšet „No a co má být? Za co ty lidi chcete soudit?"
Je to kouzelné, jak se vyjádřil jeden kolega? Nebo něco, o čem by se konečně mělo začít mluvit?

4 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 29. září 2014 v 23:29 | Reagovat

A je jasne proc se neviditelny pes posral. Kdo chce s neviditelnymi vlky zit, musi s nimi i neviditelne vyt :-) Napred ten neokomunismus kapal jen z Britskych listu, ale ted uz i z Neviditelneho psa.

5 Vlastik Vlastik | 30. září 2014 v 4:24 | Reagovat

Letel jsem v lete do Ceska s Ceskyma Aerolinkama, ale ceske letadlo jsem nevidel. Letela to vse Delta. Nakonec jsem byl rad, ze to ta Delta letela. Mel jsmem pocit vetsi jistoty, ze doletim.

6 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 30. září 2014 v 11:58 | Reagovat

Jakoby náhodou se mi dnes dostala do rukou 10 let stará nahrávka z Rč6 (Svobodná Evropa), která začíná klábosením zúčastněných o živém vystoupení Pepy Nose k patnáctému výročí 17.11. na Národní Třídě přenášenému Českou Televizí (kdosi se tam prý chystal přeseknout kabely při mém hraní, což se mi stávalo i dříve), jehož píseň kdosi z těch žvanivců nazval intelektuálně, v rámci demokratické-lidovládní diskuze "to samé jako grebeníčkův projev".

JE TO TO SAMÉ S ČSA. A TRVÁ TO UŽ 25 LET.
HROUDA ZLATA JE DEFINOVÁNA, POPISOVÁNA, VYSVĚTLOVÁNA, MEDIALIZOVÁNA A ODKOMUNIKOVÁNA JAKO HOVNO - A HOVNO JE TÍM SAMÝM ZPŮSOBEM PREZENTOVÁNO JAKO HROUDA ZLATA.

Možná je české hovnozlato (psáno a vyslovováno dohromady!) novým příspěvkem jednadvacátému století.

7 Luis Luis | 30. září 2014 v 16:51 | Reagovat

Dobre vam tak v cesku. Kdyz byla snaha na to v minulosti poukazat, meli jste to za konspiracni teorie.  Ted si to uzijte.

8 jara jara | 30. září 2014 v 16:55 | Reagovat

mel jsem tu cest znat hodne:  CSA do New Yorku pak i do Newarku vydelavaly az moc. Ale zacalo nehorazne se priKradat. Ti co veci rozumneli byli vymeneni!  Jen malickost, temer vsichni maji milionove vily, kde na to vzali? JASNE pracovali pro CSA. Dale, posilalo se zdarma - jako protekce nahradni dily drahych aut jako pozornost zcela zdarma.... rozdavali se "pratelum temer zdarma listky Business Class do Prahy". Ti co byli zamestnani zili v drahych bytech ktere platilu CSA. Treba vykazovali za byt $5000+- za mesic a pres agenturu platili skutecne jen $3000+- atd, atd, atd....
Mnoho z tech kumstyru, da se rici umelcu je jiz na PRAVDE BOZI! Stale se prikradalo, rozdavalo a nikdo nic v tom neudelal, netusil aby se vse alespon omezilo! :-!
Byky casy kdy CSA meli perfektni sluzby, prijemny perzonal a vydelavakly! CSA se staly obeti "Kozenysmu, Havlovismu a Klausovinkam" a co dnes? Proc se ma likvidovat vynosby obchod s Ruskem? Udelal se bojkot okamzite jeste pred vysetrenim, ze letadlo nebylo sestreleno Rusy!    Nejsme snad jiz nezavislou republikou? nebo jsme pod horsi diktaturou nez za Protektoratu?

9 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 30. září 2014 v 17:05 | Reagovat

[7]: Souhlasim. Oni si to ale odmitaji sami sobe priznat jeste i dnes - takze jediny mozny pristup opravdu je - at si to uzije - nechat jim to vyzrat.

10 jara jara | 30. září 2014 v 23:35 | Reagovat

neco z jednoho statu USA.
pribarveni se predbihali kdo budela miti vice deti s co nejvice partnerkama. Proc ne, cim vice deti, tim vice podpor a jinych vymozenosti a "milodaru" Naucili se vic v tom choddit az priserne; priselm vsak  odvazny politik a uvedlo se, ze se omezi plne davky deti ne vice nez 2 bez manzelstvi ale nabidne se zdarma jakakoliv antikoncepce i stala za "financni odmeny" az po formu neco jako "docasna sterilizace" a to i pro muze kteri meli kriminalni zazemi.
A hadejte, dnes je vse v mezich a z drivejsich beznadejnych deti v premnozeni se stala skupina, ktera se jiz da zvladnout, ne vice nez 2 deti z nemanzelskych v jedne tride.
A jeste jedno, zidovsko-krestanske tymy udelalu take sve prace a tech beznadejnych chudaku deti, ktere si nemohou vybrat kam a kde se narodi do rodiny razem velice ubylo. Take, zena musela udat otce, bez toho nedostala plne pridavky! tak zavedte neco podobneho, prosim. Take znam stat, kde kriminalnmici jsou propusteni drive kdyz se nechaji zneplodnit, nebot "vul" neni jiz agresivni! Ale to neni nikde publiovano, kje to jako soukromya smlouva. O_O

11 einzweidrei einzweidrei | 30. září 2014 v 23:46 | Reagovat

ČASY SE MĚNÍ a tak již dávno měli  tu OK airline, jako huť Poldi, zavřít. Ti co stále létají do a z Havlova, EasyJet a Aeroflot ty OK linky snadno nahradí. I tak Ruzyň letiště je pro více než polovinu lidí z ČR dost  zruky. Je pro ně výhodnější někam letět z Vídně či Mnichova. Vše na Havlově letišti je na poměry v ČESKU dost předražené. I to Kafkovo letiště bejvávalo lepší.

youtube.com/watch?v=gEyFH-a-XoQ

12 Anti Anti | E-mail | 1. října 2014 v 1:09 | Reagovat

[6]:A dodnes se tomu rika "ceska cesta"

Libi se mi hovnozlato. Nove slovo do slovniku o Cesku.

13 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 1. října 2014 v 3:38 | Reagovat

[10]: To je dobrý nápad! Tak by se dal vyřešit a zastavit čínský komunistický mor, bělo+rudoruský nacizmus a také islámský terorizmus.
VŠEM TĚM MAMRDŮM ÚŘEDNĚ ZABAVIT KOULE - A NA CELÉM SVĚTĚ BUDE ZASE MÍR!

14 Czech Airlines Czech Airlines | 1. října 2014 v 6:37 | Reagovat

Některé rejstříky Státní bezpečnosti (StB) se však zcela vymykaly z praxe, přípustné v demokratických zemích, třeba evidence homosexuálů nebo židovského obyvatelstva. Známá je tzv. akce Pavouk, která židům znemožňovala přístup k informacím ve Státním židovském muzeu a zajišťovala i úplné absurdity, například aby se v letadlech ČSA nepodávala košer strava. (Václav Žák: Rozhovor Listů s Radkem Schovánkem, Listy č. 2/2001, URL: http://www.blisty.cz/files/isarc/0104/20010424f.html )

Dnes je pro ortodoxní židy v ledatadlech Českých aerolinií košer strava bez vepřového masa, při jejíž přípravě jsou dodržovány nejpřísnější židovské předpisy. Součástí nabídky Českých aerolinií je i nabídka speciálních jídel, které si cestující mohou před letem objednat: např. „košer“ jídlo, „halal“ jídlo pro vyznavače islámu, jídlo pro hinduisty, ... (České aerolinie připravily pro cestující bohatší nabídku občerstvení, Měšec.cz, 18. 2. 2008, URL: http://www.mesec.cz/tiskove-zpravy/ceske-aerolinie-pripravily-pro-cestujici/ )

15 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 1. října 2014 v 16:20 | Reagovat

[8]: Járo, už dlouho vám to chci napsat, ale pořád to odkládám: já žasnu, kde jste všude byl a pracoval, koho znáte, co všechno víte a jak jste to všechno prokouknul! Ještě v tom psaní byste se měl stát velmistrem, protože to, co píšete, se po vás vůbec nedá přečíst a to se týká jak formy, tak obsahu.

16 Táňa Táňa | 1. října 2014 v 16:49 | Reagovat

Mrkněte, zajímalo by me co říkáte na toto video, čištění zachoda pivem?

http://youtu.be/gOwb9h20Gf8

17 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 1. října 2014 v 17:29 | Reagovat

[16]: Cisteni zachodu pivem? Ja vim, ze moje logika je slightly fuzzy, ale to pak potvrzuje proc Cesi pijou tolik piva! Je to proto, ze si sami podvedome uvedomuji ze jsou HAJZLI!!!

Heureka!

18 Paroubek a vajíčka Paroubek a vajíčka | 1. října 2014 v 21:37 | Reagovat

Paroubek pod sprškou vajec - jaro 2009 - Praha, Anděl
https://www.youtube.com/watch?v=ujCLXop3wA0

Paroubek a vajíčka v Praze
https://www.youtube.com/watch?v=fLWrsH5aTyw

Na Paroubka se snesly stovky vajec
https://www.youtube.com/watch?v=OoHUyALhtY0

Paroubek Praha - vajickova sprcha - CSSD pod palbou - Andel 27.5. 2009
https://www.youtube.com/watch?v=TbJ9K5oFmZc

Paroubek a vejce
https://www.youtube.com/watch?v=9HzcyffClhw

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama