Idea české státnosti

28. září 2014 v 23:35 | MUDr. Jaroslav Lhotka |  Clanky jinych autoru
Rosto, v priloze posilam posledni clanek dr.Lhotky, ktery napsal tesne pred svou nahlou smrti a jeho manzelka mi to poslala spolu s parte a pranim k memu svatku s datem 13.8. No a on nahle zemrel v noci 13.8......Pohreb mel 18.8.
Diky predem za zverejneni, uz dalsi nebudou....
Hanka
Idea české státnosti

MUDr. Jaroslav Lhotka


Historie je paměť národa. Kdo ztrácí paměť, nepamatuje si, čím byl národ, zapomíná na spáchané křivdy a bezpráví. Zbývá pro něho otročina a bláto. Je ubožák. Každá idea pak ztrácí svou duši, ztrácí životaschopnost a zanikne. Jde o to, jak dlouho budeme lavírovat mezi lží a pravdou.

Augšpurským mírem (1555) byla protestanstským stavům zabezpečena plná náboženská svoboda. V českém národě měl tento mír mocný ohlas a byl impulsem k novým protestantským výbojům. Proto musíme pochopit, proč Habsburkové i v Praze zřídili kolej Tovaryšstva Ježíšova. Byla to česká předbělohorská šlechta, která prováděla násilnou germanizaci českého národa německými kalvíny a luterány za pomoci Jednoty českých bratří, jejímž posledním biskupem byl rosenkrucián Jan Amos Komenský. Jezuitské školy náležely k nejlepším a jezuiti vyučovali všechnu mládež zdarma - i z nekatolických rodin. Zpočátku česky a potom za použití latiny. Protireformace nám dala české baroko v kultuře.

Teprve Josef II. dal jiný směr vývoje českého národa - zednářský. Zrušil jezuitský řád. Z toho důvodu spousta chudých a nadaných žáků musela opustit školy. Na místo nevolnictví přišel nový chomout osvícenců, o volnosti, rovnosti, bratrství. Zřídil státní seminář, aby jen z něho mohli vycházet osvícenští kněží jako šiřitelé nové vzdělanosti podle zásad Velké francouzské revoluce. Místo latiny se vyučovalo jen v němčině. Na 40 církevních svátků v roce bylo zrušenov naší zemi. Všechno špatné vzešlo z Velké francouzské revoluce, i bolševická revoluce v Rusku roku 1917. Ještě můj dědeček říkával: "Zlaté Rakouské císařství, proč jsme ho bourali s tím Masarykem?" První republika byla s právem jen pro některé. Jak to vlastně bylo s heslem agrárníků "Venkov jedna rodina"? Jíst se chtělo a byla nezaměstnanost. Poslední štací pro chlapce či dívku bylo hledat službu v lepším případě u "panstva", v horším u sedláků s ubytováním ve chlévě. O práci měli postaráno služky a čeledínové od slunka do jeho západu. Aby si agrárníci udreli vládu nad státem, ti, kdo vstoupili do jejich služeb jako čeledíni a děvečky, museli skákat, jak pískal pan sedlák: "Koho chleba jíš, toho stranu budeš volit." Proto zaměstnávali služky a čeledíny v plné síle a ve stáří od 21 let, aby měli volební právo. Běda čeledínu, který řekl pantátovi, že bude volit jinou stranu nežli agrární. Na konci měsíce ho propustil a to si tehdy každý rozmyslel. Proto čeledíni a služky dali své volební lístky pantátovi, jenž lístky u starosty, taky agrárníka, při jedné cestě vhodil do volební urny. Za plentu šel málokdo. Vítězství zeleného jetele tak bylo po celou dobu První republiky. Udrželi si tak ministra národní obrany.

Když bylo národu špatně, tak se davy nalézaly pod sochou sv. Václava v Praze, nikdy u Husova pomníku, postaveného v r. 1915 na Staroměstském náměstí. Tam se scházeli bořitelé české státnosti, kteří strhli Mariánský sloup, po protestní akci na Bílé Hoře dne 3.11.1918. Tam se také v únoru 1948 srocovala tzv. pokroková avantgarda s komunisty a lidovou milicí, ozbrojenou puškami.

Špatný morální stav českého národa se vine jako červená nit od vzniku Masarykovy republiky, neboť tam, kde je špatná idea české státnosti, tam jsou i špatné morální vlastnosti v národě.
-
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luis Luis | 29. září 2014 v 17:32 | Reagovat

Pan MUDr  Jaroslav Lhotka je na slovo vzaty odbornik co se tyka ceske statnosti a ceske spolecnosti.Pokud v budoucnosti budenekdo chtit situaci  v cesku zlepsit , zmenit, musi na to jit  na zaklade  Lhotkovych textu a zamerit se na to cervenomodre podhoubi.

2 Luis Luis | 29. září 2014 v 17:41 | Reagovat

Uprimnou soustrast  vsem blizkym.  Pan  Lhotka vzdy bude mit muj respekt, muj nahled na vec byl od zacatku identisky s jeho i v dobe kdyz jsem ho jeste neznal.  Ceska tragedie je hlavne v tom, ze cesi  meli v sobe zazrany komunismus  davno pred Marxem, Marx  jen napsal teorii na davnou praxi.

3 Drifter Drifter | 30. září 2014 v 7:02 | Reagovat

Zrejme to byl zajimavy a hodny clovek s jeste zajimavejsimy informacemi.
MUDr. Jaroslav Lhotka napsal: Beneš stačil odvézt do USA na 40 tun státního zlata, jak v Kartouzích potvrdil vězněný R. Beran, ze kterého se žilo za války v cizině Benešovi a jeho partě.
Problem je ze CS republika mela jen 30 tun zlata v BIC uctu v Londyne ktere UK prevedla Nemecku.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama