Říjen 2014


Velky clovek...

31. října 2014 v 14:34 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Myslim si, ze kdyz je nekdo skutecne velky clovek, tak by se mu to melo uznat jeste za jeho zivota a ne az po smrti - tak jako jsme tady vsichni uznali, ze Milan Rezabek byl velky clovek ... az kdyz umrel. "O mrtvych jen dobre" je takove prilis ... ceske. Ja se tim ridit nehodlam. Kdyz byl nekdo za zivota hajzl, tak po nem po smrti nebudu pojmenovavat letiste. To je prosim P-O-K-R-Y-T-E-C-K-E!!!

Takze i kdyz mam dva metry a 120 kilo, tak v me mysli bylo vzdy uplne jasno, kdo z nas dvou na tehle fotografii je skutecne velky clovek. I salute you, Joe.


Jak moc blba je ceska mladez?

31. října 2014 v 13:31 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
O neuveritelne hlouposti, ba co dim, i o do nebe volajicim hnupstvi ceske mladeze bych mohl vypravet i ja - dostavam od nich hodne emailu, a to prosim jsou nejen "stredoskolaci", ale ve vetsine i absolventi vysokych skol (rada Ing. a i MUDr.) - nektere jsem i potkal osobne. Ale jsem si jist, ze byste rekli, ze jsem zaujaty a predpojaty a takove ty vyrazy a ze ty vase ceska mlada hovadka jsou v podstate normalni mladi lide. Nejsou normalni, je to produkt vaseho neokomunistickeho skolstvi, je to dobytek!

Takze prikladam neco co mi doslo emailem, prave ted (dalsi text uz neni ode mne, aby bylo jasno):

Posílám něco k zamyšlení. Jde o názor jednoho studenta zveřejněný a netu a jednu reakci….
Čus

Znám jedno řešení ! Např. aby důchodci byli solidární !, student gymnázia,maturant, 20.2.2013 6:37:48
Kdyby stát nevynakládal šílené částky na důchody důchodcům, nebo je aspoň danil, mohl by ztěchto ušetřených peněz investovat do rekvalifikací nebo podpory zaměstnání.Důchodci jsou dnes nejlépe zajištěná nepracující třída. 90 % důchodců každopádně.Jdeš do obchodu, fronta důchodců, jdeš k lékaři, fronta důchodců., jedeš na MHD, hafo důchodců, jenom běhají, samý stres, hrabou a hrabou, protivní, otravní, drzí, hulvátští,plivou a chrchlají po okolí, žádná hygiea,pořád brečí a důchody před 20 táců. Děsí mě představa, že je budu muset jednou z platu podporovat. Budu využívat každou skulinku,jak si ulevit na daních a ty Kauflandové Dallasy boys and girls nesanovat. Další skupina, asi 2/3 nezaměstnaných jsou totální lenivé netáhla, kterým vyhovuje se povalovat doma a pobírat dávky a podpory. Jsou líní se stěhovat, prodat nemovitost, byt a koupit si jinde jiný, raději budou čekat s otevřenou hubou, až jim tam stát něco hodí, pak se oblíznou a zase s hubou otevřenou civí !!!Dále tito lidé ztratili absolutní sebereflexi,mj., co se i hygieny týče, když za nima někde stojíš, smrdí, potí se, neupravení, samé levné hadry, boty z tržnice, žádné deodoranty, v létě kardinální smrad, jinak pouze chlast,cigára, ovary, buček, z kultury pouze TV NOVA a Blesk. Zaostalí a negramotní ; ! Když tady přijedenou mí známí z USA a Kanady, tak se doslova štítí, jak tato netáhlovská svoloč smrdí ! A stydí se za to, že nás jejich země podporovaly v boji proti komunismu a jeho svržení. A jet v MHD s těmi upocenci, no zatrest ! Jsem si raději s přispěním otce koupil nový vůz, než jezdit s lopatami. A přitom je práce dost. Už jako student si mohu vybírat např. mezi softwarovými firmami. Kdyby ty nepracující netáhla nebyla lenivá a vzdělávala se, nemusela by čekat na práci rukama a lopatou. Prostě si zvykejte, že doba přeje zdravým, schopným a dravým. To jsou zákony přírody, které tady narušil pouze komunistický režim, který zasel to vše zlé min.na 100 letdopředu. Bohužel ti líní a neschopní se budou muset vézt, ale už za jiných podmínek. Pouze to nutné, to vám stát dá. Jinak se starejte o sebe, stát není dojná kráva. To, jak se žilo do roku 1989 byla jedna odporná, hnusná nesvobodná zvůle KSČ bez možností projevit názor, cestovat, podnikat. Jedněm vzali, co léta budovali a druhým netáhlům dali. Jako mladý se stydím, že mezi námi ještě žijí ty nomenklaturní kádry před 1989, stydím se zasoučasné komunisty a soc. demáky. Nemáte řešení, jenom řvete a kydáte populistické tlachy !.

Po přečtení těchto řádků mě doslova zamrazilo. Takto smýšlí dnešní mládež?K takovýmto názorům je vychovávána svými rodiči,školou, a společností?Jsem sama matkou dvou, dnes již dospělých synů. Pokud by jeden či druhý měl takovéto smýšlení, nejprve bych se zamyslela sama nad sebou, jak jsem je to probůh vychovala,a pak je zřejmě i přes jejich dospělost seřezala, že "by je vlastní máma nepoznala"!Byla jsem vychovávána v úctě k autoritám. K úctě ke stáří.K soucítění se slabšími a k povinnosti těm slabším pomáhat. Zřejmě jsem byla vychována špatně! Ta pravá výchova je přece…Buď dravý, bezohledný,arogantní, bez soucitu. Ale hlavně! Buď pocelý svůj život mladý, zdravý, a zcela jistěse živ pouze ústy, maximálně u nějaké softwarové firmy. Kdo peče chléb, staví dům, vyrobí pro Tebe vůz, ušije Ti značkové oblečky, botky, uplete Ti ponožky, o toho se nezajímej! To je zaostalé, negramotné netáhlo, nepoužívající deodorant, živící se bůčkem a pokleslou kulturou, a Tvojí povinností je dělat vše proto, aby,až toto netáhlo po celoživotní práci odejde do důchodu, tak aby si Ty, mladý, zdraví a určitě i moudrý, se vyhýbal povinnosti těmto ne táhlům přispět svojiprací na důchod. Ježíš, co to píšu, ty práce se štítící maturant?!

Toto je ta pravá krize společnosti........
----

A chutovka na zaver:


A zde je vystudovany cesky politolog:


Sága Pavel Wonka pokračuje.

31. října 2014 v 3:19 | James V. Jakoubek |  Clanky jinych autoru
Kterak právě ve známost vešlo, jistá Libuše Rudinská, dokumentaristka, filmařka, režisérka (račte si vybrat) vytvořila t.zv. dokumentární film přesvědčivě dokazující, že Pavel Wonka, poslední oběť režimu zločinného, nelegitimního a zavrženíhodného, vlastně vůbec žádnou obětí nebyl, naopak, dle paní Rudinské, byl jen jakýmsi rádoby neuspěšným adeptem na agenta StB a ve vězení zemřel více-méně náhodou, tak nějak nedopatřením - Pavel měl totiž křehký metabolismus který bachaři jaksi na vědomost nevzali, a křehkost tato jej, zcela zdravého, z ničeho nic, naprosto neočekávaně a náhle, zdolala (ano, tak je to, žejo, soudruzi, za to přece nikdo nemůže...!!).

Případem Pavla Wonky se zabývám již delší čas v jehož průběhu se mně poštěstilo m.j. spojit se s dr. Robertem Lawrencem, který s dr. Robertem Kirschnerem v roce 1988 provedl pitvu Pavla Wonky. Od paní Rudinské jsem z tohoto důvodu v květnu 2012 obdržel e-mail:
Dobry den pane Jakoubku, mam vas mail od Petra Blazka a chci vas poprosit: Pripravuju velky dokument o Pavlu Wonkovi. Mohl byste mi prosim sdelit jmeno a kontakt na zijiciho americkeho lekare, ktery Wonku pitval? Srdecne Libuse Rudinska.

Protože jsem neměl tušení kdo ona je a s ohledem na zkušenost kterou oba lékaři s čecháčky při jejich zájezdu do Česka měli ("novinář" Kojzar z Rudého Práva, nyní HaloNovin s jistým Walterem s nimi pro RP udělali "interview" a pak si do ruďasa stejně nasmolili pitomosti jaké chtěli, viz jejich výtvor zv. "Pravda proti výmyslům") jsem se obrátil na několik známých, včetně Petra Blažka a bratra Pavla, Jiřího, abych zjistil zdali se nejedná o jakýsi ženský equivalent soudruha Kojzara. Ze všech míst se mně dostalo kladné ohodnocení paní Rudinské. Kontaktoval jsem proto dr. Lawrence s dotazem, zdali by byl ochoten se s ní přes e-mail spojit, na což on odepsal:

James: It is good to hear from you again. Yes, I would be willing to have you share my email information with the woman you describe once you have determined that she is who she claims to be.
Bob

Tudíž jsem paní Rudínské žádanou informaci zaslal. Bohužel, jak se ale nyní ukazuje, ono "determination of who she claims to be" se zcela minulo cíle, jest zřejmé že ona sama je stejného střihu jako bolševický tlučhuba Kojzar Jaroslav. Tímto můj kontakt s ní tehdy skončil. Po více než roce, v říjnu 2013 jsem pak od paní Rudinské dostal další e-mail:

dobry den pane Jakoubku, pred casem jste mi daval kontakt na Dr. Lawrence. Byl byste ochotny se se mnou spojit a udelat kratky rozhovor pres Skype o Pavlu Wonkovi? Jde o to, ze je navrzen na vyznamenani a me by zajimal vas nazor na Wonku a take o fenomenu hrdinstvi, ktereho si podle mnohych komentatoru Cesi neumi moc vazit. dekui za odpoved. Srdecne. libuse Rudinska
Bohužel v té době jsem ale neměl čas, protože jsem celé dva měsíce byl stále mimo domov. Když bylo konečně po všem, koncem listopadu 2013 jsem paní Rudinské odepsal, že pokud není pozdě, jsem ochoten s ní onen vyžádaný rozhovor uskutečnit. Ona se ale již neozvala. V březnu 2014 jsem na webu Jana Šinágla četl článek s názvem: Pavel Wonka, "Advokát chudých", kde se píše, že co se paní Rudinské týče: "...Zatím vše nasvědčuje tomu, že mnohem více ji zajímá údajné "estébáctví" Pavla Wonky než jeho statečná, odvážná a riskantní práce za totality, za kterou zaplatil svým životem...." Kontaktoval jsem proto znovu paní Rudinskou s dotazem, o co se přesně jedná. Odpovědí byla dlouhá litanie stížností a ústrků které se na ni ze všech stran hrnou a to jenom proto, že v archivech odhalila ohromující skutečnost, spočívající z toho, že (cituji doslova): " ...PW v roce 1983 sepsal závazek o tejné spolupráci. v archivu je k tomu dost podpůrných materiálů, a já jsme proto informoval sponzory, že tento materiál zkoumám, a budu ho ve filmu reflektovat. Totéž jsme řekla JW a výsledek je, jak vidíte, štvanice ze strany Šinágla, nějakého Kubíka, kterého vůbec neznám, a trestní oznámení ze strany JW jedno a druhým,já jsem u něj jednu noc přespala, a on na mě podal oznámení pro krádež, a poslal ho generálnímu řediteli České televize. Prostě JW to 25 let úspěšně tutlal a te´d by to mělo prasknout .... k těm materiálům vám jen sdělím, že je zkoumám, a nikdo, kromě pár zasvěcených, neví jakým materiálem vlastně disponuji, ani jaký mám na to názor, takže všechno co píše Šinágl je jen jeho spekulace. Sama za sebe mohu jen říct, že PW byl hodně hodně hodně kontroverzní postava ... Já jsme filmař, dokumentarista, a ten příběh je zajímavý, barvitý a ze života. A je mi jedno, jestli se to někomu hodí nebo ne..."
Co se onoho "závazku o tejné spolupráci" týče, ten byl již před dvaceti lety v LN publikován, čili o žádný "ohromující" objev rozhodně nejde, ale ty ostatní údajné "materiály" mně docela zajímaly. Požádal jsem ji tedy o bližší podrobnosti, včetně kdo oni "zasvěcení" se kterými ony materiály "zkoumá" jsou zač. Její odpověď zněla:

pane Jakoubku, počkejte si do kina. Víc v tuto chvíli neřeknu. Respektujte prosím moji tvůrčí a interpretační svobodu. Pak už budete mít neomezeně prostoru věc diskutovat ověřovat, vyvracet a tříbit si názor. Jsem tomu otevřená, ale te´d, dokud dílo není u konce, nevidím důvod veřejnosti sdělovat co a jak zkoumám. Koneckonců archivy jsou přístupny všem. Můžete začít klidně sám a prověřit si svůj názor s předstihem. Berte to prosím jako ukončení komunikace až do premiéry filmy, pak spolu o tom můžem promluvit. Srdečně. LR

Tímto tedy naše "debata" skončila, na další dotazy paní Rudinská již nereagovala a to ani nyní, po zveřejnění jejího díla, kdy jsem ji dvakrát požádal, aby, jelikož je po "premiéře filmu", vysvětlila kupř. jak je možné, že když "archivy jsou přístupny všem", její údajné materiály nikdo před jejím "objevem" nenašel.

Její "dokument" jsem pochopitelně neměl možnost shlédnout, do Česka kvůli tomu nepojedu, proto bylo zajímavé shlédnout jak její interview na TV, tak reakci Petra Blažka: http://video.aktualne.cz/dvtv/kontroverzni-dokument-spolupracoval-wonka-vedome-s-stb/r~e13522105bac11e48ee3002590604f2e/.

Z celého jejího povídání je zřejmé jen to, že ona na nic co udává, mimo výkladů Stbáků a některých "jiných lidí" naprosto žádný doklad či dokumentaci nemá. Téměř komické jsou její odpovědi, kupř. ohledně údajné estébácké "spolupráce" Pavla Wonky: "...Tajná spolupráce nemusela být, ale mohla..." (?!?), "...chtěl mít pocit nějaké moci, že je nedotknutelný...", nebo vyloženě stupidní názor, že "...důstojníci StB jsou dnes jediní, kteří vědí jak to tehdy bylo..." (???) Na teorii moderátorky týkající se otázky "proč" P.W. sepsal ono prohlášení o spolupráci, že to mohlo být snad i proto aby "...s tou represní mocí mohl bojovat..." L.R. rozhodně odpověděla "...této teorii nevěřím...!" (proč ne??). Taktéž názor, že "...neuměl sedět ... neb stále podával nějaké podněty na ty bachaře a vzbudil tak jejich nechuť v těch lidech..." a ti ho proto raději nechali umřít aby konečně od něho měli pokoj. L.R. vykládá jako nějaký psychologický expert jak Pavla prokoukla, jak mu rozumí jako nikdo jiný. Za naprostou fantasii a nesmysl považuji výsledek její "interpretační" svobody, a to přesvědčení, že Pavel Wonka byl stižen jakousi mánií stát se mučedníkem a své utrpení si téměř vychutnával. Kdo se jen trochu Pavlem Wonkou zabýval, jeho psaním a myšlenkami, jest mu zcela jasné proč byl nazván "Advokátem chudých". Pavel byl velice zběhlý v komunistickém právu a proto neúnavně kritizoval a upozorňoval na rozpor mezi zákony a konáním justičních orgánů, včetně hlavy státu, promovaného právníka JUDr. Gustava Husáka. Nemohl tak nějak pochopit, či uvěřit, že komunistický systém se zásadně nemínil nechat narušovat ani svými vlastními zákony, jak na to Pavel Wonka, advokát chudých, neustále, snad se dá i říci naivně, poukazoval.

Nemá smysl rozebírat celé její povídání, kdo chce ať shlédne komentář Petra Blažka který na její výklady reaguje. Příkladná je její reakce na Petrovu oprávněnou kritiku kterou mu zaslala via SMS prakticky během TV vysílání a kterou mně Petr přeposlal (za pozornost stojí časový sled):

Zdravím, posílám pro informaci tři SMS z telefonního čísla paní Libuše Rudinské, které jsem dnes dostal večer poté, kdy jsem v rozhovoru s Danielou Drtinovou kritizoval způsob, jakým paní Rudinská natočila film o Pavlu Wonkovi (označila ho za spolupracovníka Veřejné bezpečnosti, Zpravodajské služby Pohraniční stráže Ostrahy státních hranic a Státní bezpečnosti, jeho otce pak za konfidenta Gestapa.
Přepsané jsou v původní podobě, bez diakritiky a s pravopisnými chybami. Dodávám, že jsem na ÚSTR pomohl zajistit, aby se zdigitalizovaly tisíce stran dokumentů, které následně dostala v badatelně ("nic jsi mi nedal"). Doporučoval jsem zdrženlivost a počkat na výsledek filmu. Neměl jsem pravdu, omlouvám se.
Zdraví
Petr


24. 10. 2014, 21:26 hod.
"Prekvapuje mě, že jsi tak nizky a vyrizujes si se mnou ucty pres media. Mela jsem o tobě lepsi mineni. V domeni, ze me likvidujes shazujes hlavne sebe, takze ja ti to vracet nebudu. Uzivej zivota a obcas se take necemu zasmej!"

24. 10. 2014, 22:25 hod.
"Ty jsi ale had, sam jsi mi nic nedal a Drtinove jsi tak sproste lhal a pomluvil me. Prijed zitra a ja si te prede vsemi podam ty zapskly zmrde."

24. 10. 2014, 22:56 hod.
"Za ty tvoje sproste pomluvy ti prede vsema dam par facek, ty zhrzene vyspulene ego."

Ukázka to typické komunistické diskuse. Velice dojemné a opravdu na vysoké intelektuální úrovni jsou tyto její výrazy, hodící se tak do putyky mezi ožralé pivní skauty kteří si hodlají vyřizovat své osobní spory někde na rohu ulice. Pokud se ale nemýlím, v normální civilizované společnosti vyhrožování tohoto druhu je považováno za trestný čin. Kdo ví jak by se ona sama zachovala, kdyby jí někdo tyto SMS zaslal.

Též stojí za pozornost kterak paní Rudinská zcela bez důvodu Petra Blažka obviňuje ze lži. Co se jí samotné týče, tak sama lže kdykoliv se ji to hodí. Jen z krátké korespondence kterou jsme spolu vedli mohu uvést pár příkladů lživých tvrzení paní režisérky, dokumentaristky, filmařky která objektivitou jen překypuje. Jiří Kubík, bývalý politický vězeň z Minkovic, kterého Rudinská navštívila nejen u něho doma, ale několikrát s ním točila a který byl zpočátku jeden z plánovaných konsultantů jejího PW dokumentu - ve shora citované e-mail o něm tvrdila, že jde ".., o nějakého Kubíka kterého vůbec neznám...!". Dále její údaj týkající se jejího pobytu ve Vrchlabí v bytě po Pavlovi který ji Jiří poskytl k užívání, který dle tvrzení Jiřího bez povolení prohrabala a zcizila dokumenty a fotografie. Tento byt měla k disposici snad celý rok. V téže e-mail Rudiská píše (see up): "...já u něj jednu noc přespala...". Podobně, řediteli ČT uvedla jako jednoho ze svých konzultantů Petra Blažka, který, kterak sám paní Drtinové sdělil, o něčem takovém vůbec neví, neb s ním nekonsultovala vůbec nic. Zcela jasně jen z těchto několika příkladů vyplývá, že co se lhaní týče, s tím paní Rudinská problémy nijaké nemá. Pak se nelze divit, že její "dokumentární tvorba" vypadá jak vypadá. Z její strany jde přece o "tvůrčí a interpretační svobodu" na kterou si zásadně od nikoho nenechá sáhnout, kterou ale s gustem odpírá všem, kdo s jejími interpretačními závěry nesouhlasí.

Co se lhaní týče, totéž lze říci o jejím hlavním "informátorovi a spolutvůrci", estébáku Zdeňkovi Špulákovi. Příklad: dokument KS SNB Hradec Králové č.j. 03-598/II-3-86 ze dne 22. 5. 1986 sděluje (výtah, klasická to StB mluva):

Předkládám ke schválení návrh na zahájení vyšetřování tr. činnosti objekta akce "NOVÁK":
WONKA Pavel, nar. 23.1.1953 Vrchlabí, bytem ... atd.
ZDŮVODNĚNÍ:
V průběhu dosavadního rozpracování bylo ke jmenovanému zjištěno, že udržuje aktivní styky na osoby z řad čs. oposice. Jedná se především o Václava HAVLA, JUDr. Josefa PRŮŠU, Annu ŠABATOVOU a další .... udržuje prostřednictvím PRŮŠI písemný a telefoní styk na čs. vystěhovalce v NSR Zbyňka ČEŘOVSKÉHO, kterému pro potřeby RSE a Amnesty Internacional zpracoval a zaslal materiály týkající se jeho soudních jednání, především věci dle §§ 132/1b a 129/1 tr. zákona za kterou byl v roce 1984 Okresním soudem v Náchodě odsouzen k trestu odnětí svobody....
V měsíci dubnu 1986 zaslal WONKA Ústřední volební komisi žádost o registraci nezávislého kandidáta na poslance do Federálního shromáždění - Sněmovny lidu. WONKA zpracoval vlastní volební program, jeden zaslal redakci "Krkonošská pravda" kde žádal o zveřejnění programu, další výtisk odeslal na sekretariát s. Biľaka.....
Volební program Pavla WONKY pomlouvá soc. společenské zřízení, napadá společenský právní řád, pomlouvá postavení FS a pod.
Na základě rozhodnutí krajského prokurátora a po konsultaci na Generální prokuratuře předkládám návrh na trestní stíhání Pavla WONKY podle §100 tr. zákona.
Cíl:Cílem zahájení vyšetřování a realizace je zastavení trestné činnosti Pavla WONKY, který aktivně vystupuje proti soc. zřízení v ČSSR.
Vypracovat: por. ŠPULÁK Zdeněk

Tolik estébák Špulák v roce 1986.
Týž Špulák dne 3. dubna 1992 vypovídá (výtah):

Z centrální součásti z Prahy jsem byl služebně přeřazen dne 1.2.1983 na KS SNB Správu státní bezpečnosti Hradec Králové, zde zařazen na 2. odbor 3. oddělení na problematice kultury ... krátce na to jsem byl pověřen svým nadřízeným k uskutečnění kontaktu s Pavlem Wonkou na jeho vlastní žádost. Kontakt se měl uskutečnit na základě prostřednictví pracovníka OS StB Trutnov pana Ouředníčka. Kontaktu se zúčastnil já, náčelník oddělení Trojan a Ouředníček .... Pavel Wonka byl veden jako PO s krycím jménem tuším Pavel. Po převzetí spisu jsem provedl přeregistraci, na moji součást, kde bylo pod krycím jménem "Novák" č. 15489 ... Po několika schůzkách byl Pavel Wonka převeden jako KTS s tím, že bude postupně připravován na zpravodajskou práci ... Někdy v této době, bylo to snad v červenci 1983 Pavel Wonka napsal závazek o spolupráci s námi, konkrétně orgány kontrarozvědky. Postupně jsem se s Pavlem Wonkou sbližoval a myslím si, že ke mě získal i důvěru ... Pavel Wonka byl nějakou dobu, snad jeden rok, veden jako KTS a asi po roce, v době kdy došlo ke změně náčelníka S StB při KS SNB Hradec Králové, tak po určité době byl z pokynu vedení převeden zpět na spis PO ... V této době vím, že byl také na Pavla Wonku veden spis jako NO, respektivě nebyl to přímo spis, ale byl jako NO veden. Tento "spis" byl veden na okrese Trutnov, podle místa trvalého bydliště. ... Po té v průběhu doby aniž by mě někdo dopředu informoval, byl Pavel Wonka stíhán pro pobuřování. Nakonec byl odsouzen a dostal se do výkonu trestu...

Porovnáme-li tyto dva "spisy" estébáka Špuláka, hlavního to "informátora" dokumentaristky Libuše Rudinské, zcela jasně z nich vyplývá, že Špulák, který v roce 1986 vypracoval návrh na trestní stíhání P.W. aby jeho "trestnou činnost zastavil", se v roce 1993 tváří jako by o této "trestné činnosti" P.W. vůbec nic nevěděl, tedy česky řečeno - Špulák vyloženě lže, nehledě k tomu, že vlastně ani neví co žvaní. Pavel pod jeho "spisem" nebyl "snad jeden rok", ale když už, tak nanejvýše pět měsíců. Kolik takovýchto zjevných lží vážené dokumentaristce tento prolhaný a bezcharakterní estébák vyproduktoval se lze jen domnívat, sám odhaduji že prakticky vše, co této naivní senzace-chtivé dámě navykládal. Tuto zřejmě ani ve snu nenapadlo, aby některé dokumenty kterých dle jejích řečí má (aniž by je kdy někomu ukázala) "spousty a pečlivě je zkoumá" skutečně prozkoumala a hlavně porovnala. Totéž se týká odsouzení Pavla Wonky za, kterak sama několikrát opakuje, kandidaturu do Sněmovny lidu FS, která ale sama o sobě vůbec trestná nebyla (v ČSSR si přece vládl lid sám, žejo soudruzi). V rozsudku který ho poslal do kriminálu o této "kandidatuře" není ani písmeno. I když jsem tento její výtvor neviděl, jsem si zcela jist, že se o této kontradikci vůbec nezmniňuje Proč asi?

Proto, když už se v rozhovotu na TV s paní Drtinovou tolik chválí a kde na závěr s velikým zápalem a nadšením prohlašuje, že "...chci přispět ke střízlivé a pravdivé interpretaci našich dějin...", bylo by velmi dobře kdyby ne jenom "chěla", ale dle onoho "chtění" se také chovala. Prospělo by to nejenom Libuši Rudinské, tak "našim dějinám" všeobecně. Tento její výtvor, t. zv. "dokument", má stejnou dokumentární kvalitu a hodnotu jako mají povídačky z pytle hrdinného majora StB Jana Zemana. Se skutečnou dokumentární, objektivní, tvorbou tento zemanovský paskvil nemá naprosto nic společného.


James V. Jakoubek
Lakewood, Ohio,
October 30th 2014

Krasna pisen

30. října 2014 v 21:59 | Pepa Nos |  Clanky osvetove


Valdice

29. října 2014 v 22:31 | Prislo mi emailem. |  Clanky jinych autoru

Masin Gang

29. října 2014 v 20:33 Clanky jinych autoru
Podivejte se, jak byli bratri Masinove presentovani v hranem dokudrama na Discovery kanalu - podle mne ponekud zkreslene, ale plus minus to jeste slo. Cesti filmari by z toho udelali jeste neco horsiho ...


Most pres Tampa Bay

29. října 2014 v 1:26 Clanky osvetove
Pro ty co to tady znaji - poznavate ten most? To je prece Sunshine Skyway Bridge na dalnici 275 pres Tampa Bay od jihu do St. Petersburgu.


Eda na skolnim srazu...

28. října 2014 v 23:01 | Prislo mi emailem. |  Clanky jinych autoru
Na fotografiich je soucasny plukovnik a budouci general Eduard Stehlik (alias Pepek Vyskoc), na setkani maturantu po triceti letech 14. 6. 2014 v Praze. Dorazil tam v maskovacim munduru, zrejme z prvni linie. Nadsene obdivovatelky mely tu cest posedet v jeho pritomnosti a byvaly spoluzak se dokonce mohl dotknout hvezdicek na hrudi bojovnika.