Jak moc blba je ceska mladez?

31. října 2014 v 13:31 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
O neuveritelne hlouposti, ba co dim, i o do nebe volajicim hnupstvi ceske mladeze bych mohl vypravet i ja - dostavam od nich hodne emailu, a to prosim jsou nejen "stredoskolaci", ale ve vetsine i absolventi vysokych skol (rada Ing. a i MUDr.) - nektere jsem i potkal osobne. Ale jsem si jist, ze byste rekli, ze jsem zaujaty a predpojaty a takove ty vyrazy a ze ty vase ceska mlada hovadka jsou v podstate normalni mladi lide. Nejsou normalni, je to produkt vaseho neokomunistickeho skolstvi, je to dobytek!

Takze prikladam neco co mi doslo emailem, prave ted (dalsi text uz neni ode mne, aby bylo jasno):

Posílám něco k zamyšlení. Jde o názor jednoho studenta zveřejněný a netu a jednu reakci….
Čus

Znám jedno řešení ! Např. aby důchodci byli solidární !, student gymnázia,maturant, 20.2.2013 6:37:48
Kdyby stát nevynakládal šílené částky na důchody důchodcům, nebo je aspoň danil, mohl by ztěchto ušetřených peněz investovat do rekvalifikací nebo podpory zaměstnání.Důchodci jsou dnes nejlépe zajištěná nepracující třída. 90 % důchodců každopádně.Jdeš do obchodu, fronta důchodců, jdeš k lékaři, fronta důchodců., jedeš na MHD, hafo důchodců, jenom běhají, samý stres, hrabou a hrabou, protivní, otravní, drzí, hulvátští,plivou a chrchlají po okolí, žádná hygiea,pořád brečí a důchody před 20 táců. Děsí mě představa, že je budu muset jednou z platu podporovat. Budu využívat každou skulinku,jak si ulevit na daních a ty Kauflandové Dallasy boys and girls nesanovat. Další skupina, asi 2/3 nezaměstnaných jsou totální lenivé netáhla, kterým vyhovuje se povalovat doma a pobírat dávky a podpory. Jsou líní se stěhovat, prodat nemovitost, byt a koupit si jinde jiný, raději budou čekat s otevřenou hubou, až jim tam stát něco hodí, pak se oblíznou a zase s hubou otevřenou civí !!!Dále tito lidé ztratili absolutní sebereflexi,mj., co se i hygieny týče, když za nima někde stojíš, smrdí, potí se, neupravení, samé levné hadry, boty z tržnice, žádné deodoranty, v létě kardinální smrad, jinak pouze chlast,cigára, ovary, buček, z kultury pouze TV NOVA a Blesk. Zaostalí a negramotní ; ! Když tady přijedenou mí známí z USA a Kanady, tak se doslova štítí, jak tato netáhlovská svoloč smrdí ! A stydí se za to, že nás jejich země podporovaly v boji proti komunismu a jeho svržení. A jet v MHD s těmi upocenci, no zatrest ! Jsem si raději s přispěním otce koupil nový vůz, než jezdit s lopatami. A přitom je práce dost. Už jako student si mohu vybírat např. mezi softwarovými firmami. Kdyby ty nepracující netáhla nebyla lenivá a vzdělávala se, nemusela by čekat na práci rukama a lopatou. Prostě si zvykejte, že doba přeje zdravým, schopným a dravým. To jsou zákony přírody, které tady narušil pouze komunistický režim, který zasel to vše zlé min.na 100 letdopředu. Bohužel ti líní a neschopní se budou muset vézt, ale už za jiných podmínek. Pouze to nutné, to vám stát dá. Jinak se starejte o sebe, stát není dojná kráva. To, jak se žilo do roku 1989 byla jedna odporná, hnusná nesvobodná zvůle KSČ bez možností projevit názor, cestovat, podnikat. Jedněm vzali, co léta budovali a druhým netáhlům dali. Jako mladý se stydím, že mezi námi ještě žijí ty nomenklaturní kádry před 1989, stydím se zasoučasné komunisty a soc. demáky. Nemáte řešení, jenom řvete a kydáte populistické tlachy !.

Po přečtení těchto řádků mě doslova zamrazilo. Takto smýšlí dnešní mládež?K takovýmto názorům je vychovávána svými rodiči,školou, a společností?Jsem sama matkou dvou, dnes již dospělých synů. Pokud by jeden či druhý měl takovéto smýšlení, nejprve bych se zamyslela sama nad sebou, jak jsem je to probůh vychovala,a pak je zřejmě i přes jejich dospělost seřezala, že "by je vlastní máma nepoznala"!Byla jsem vychovávána v úctě k autoritám. K úctě ke stáří.K soucítění se slabšími a k povinnosti těm slabším pomáhat. Zřejmě jsem byla vychována špatně! Ta pravá výchova je přece…Buď dravý, bezohledný,arogantní, bez soucitu. Ale hlavně! Buď pocelý svůj život mladý, zdravý, a zcela jistěse živ pouze ústy, maximálně u nějaké softwarové firmy. Kdo peče chléb, staví dům, vyrobí pro Tebe vůz, ušije Ti značkové oblečky, botky, uplete Ti ponožky, o toho se nezajímej! To je zaostalé, negramotné netáhlo, nepoužívající deodorant, živící se bůčkem a pokleslou kulturou, a Tvojí povinností je dělat vše proto, aby,až toto netáhlo po celoživotní práci odejde do důchodu, tak aby si Ty, mladý, zdraví a určitě i moudrý, se vyhýbal povinnosti těmto ne táhlům přispět svojiprací na důchod. Ježíš, co to píšu, ty práce se štítící maturant?!

Toto je ta pravá krize společnosti........
----

A chutovka na zaver:


A zde je vystudovany cesky politolog:

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jirka Jirka | 31. října 2014 v 13:51 | Reagovat

To se mi jen zdá. Je to jistě "nadčlověk", který nikdy nezestárne, bude tu věčně mladý, krásný a voňavý.

2 Pepa Nos Pepa Nos | E-mail | 31. října 2014 v 13:56 | Reagovat

Techhle mladych vonavych smradochu jsem potkaval mraky, kdyz jsem hral pro stredni skoly. Pote, co jsem je pravidelne, dusledne posilal do hajzlu, vztekle naskakali do svych taticky koupenych nablyskanych kar a v infarktovem stavu odjeli do prdele v oblacich smradu z pretacenych pneumatik.

3 FK FK | E-mail | 31. října 2014 v 14:24 | Reagovat

Jo, česko. Tam o blbce člověk nezavadí.

4 Godula Godula | 31. října 2014 v 14:30 | Reagovat

Jó, mládí vpřed. No ještě, aby to mladému vydrželo. Až bude jednou i on starý. Možná si našetří, aby nebyl nikomu na obtíž. Ale má toho ještě hodně před sebou a může se stát za tu dobu ledacos. Narozdíl od něj, já už toho mám dost za sebou a jsem rád, že toho nemám tolik před sebou jako on. Není vůbec co závidět mladým. Budou žít v bezohledném světě, který si ale vytvoří sami. Někde se ale museli inspirovat. Už teď může mít problém čislo jedna. Zase se začíná mluvit o povinné vojenské službě a to dokonce i pro ženy!

5 Pavel Pavel | 31. října 2014 v 14:48 | Reagovat

Uz me to snad ani neprekvapuje..

6 jara jara | 31. října 2014 v 16:10 | Reagovat

Povinna vojenska sluzba, nac, vzdyt jsme mirem a souzitim v EU spolku. Ledaze Cesti vojaci budou nasazeni do prvnich rad pri vpadu do Ruska! Tak se tezte. (4) Nektere sily sveta si velice preji 3. Svetovou a vy jste jejich kanonove zrad;li, Moroni! Nevidite co se deje, ISIL, Ukrajina, Severni a jina Afrika a bude toj=ho jeste vice. Je mozne, ze i Praha pak bude dobyta prateli z Ciny..... EU ma 5. kolonu pristehovalcu kteri neanvici Zapadni Civilizace![4]:
A ty softverovy blbecku v nablyskanym aute a s deodorantem a nejakou pomdou!
To vis, ze inteligence v USA jiz nepouziva deodoranty, neb je ani nepotrebvbujeme,  mame neco jineho. Spravnou stravu a vyzivu s omezenym kalorickym prijmem, a i spiritualne bihatum zivotem jsi skoro jako andilek na nebesich, Kapis?

7 ostravak ostravak | 31. října 2014 v 16:18 | Reagovat

[3]: V Cesku o blbce nezavadis?

No kdyz budes chodit mezi kapkami deste, tak taky nezmoknes :-P
Chapu ovsem, zes to minil jako ironii.

8 Kačmařík Kačmařík | E-mail | 31. října 2014 v 16:48 | Reagovat

A co kdyby se zrušily platby stranám za získané hlasy a vůbec financování stran ze státních peněz? Kdyby poslanci měli místo paušálních náhrad propláceny jen skutečné cestovní náklady ve výši jako všichni jiní občané? A byly zrušeny výsluhy zavedené po "sametové" nerevoluci jako bolestné odcházejícím příslušníkům Sboru národní bezpečnosti a Československé lidové armády? A ještě dohlédnout na to, aby to politici a státní instituce neprošustrovali.

9 jara jara | 31. října 2014 v 16:49 | Reagovat

2] "-Co to delas synu mily? Prece koryto muj tatio, az ty otce budes star, tvuj syn Ti koryto prec udela. Otec vstal, a zlibal ruce svemu staremu otci.... a dal mu plnou misu jidla..." Volna basen z mladi kterou si v presnem zneni nepamatuji. Ab ty nechapes ze mas take praci, ze jsem neco postavil od svych 15 az 38 roku me prace v CSSR? A i ty dalnice a silnice, prutahy mesty, mosty jinak bys mohl asi jen jezdit po polnich cestach v konskem sprezeni??? A pochop, jak nae prarodice jiz ucili jiz za Rakouskeho Cisarstvi, mas se dnes dobre, neb ty predesle generace neco pro to udelali a tvrde pracovaly. Na to ale tvuj slepici Softwearovy mozecek jiz nestaci. Mas chybny program a mnoha virusy v mozecku ktere se ovsem nedaji vycistit, jen vymena mozecku snad jen pomuze! ....  
A jeste neco Ty odorovany Softwearovy Morone v nablyskanem aute. Mohl jsi se take narodit do rodiny bezdomovci nebo ciganat... Ty jsi se nemohl vybrat!!!
Uvedom si, ze za komunistu jsem musel zadat o vice pracovniku dosti predem abych terminy vystavby dodrzel. Meli jsme zakazky vyroby zajistene na 2.5 roku predem a nasi zamestnanci si dosti vydelali, dostavali $20000 vernostni prispevek na vystavbu  rodinneho domku nebo bytovky ktery nebyl problem si postavit i za extra 59 tisic Kcs, svepomoci... a to kazdemu nasemu pracovnikovi-rodine. Nase firma delala nejvetsi % valutovych zisku pro narodni surplus-bilanci CSSR. Vse bylo vytunelovano a zapujcene stroje+ platby  na 5 roku, ktere jsme stroje stale obmenovali byly "Uspesnym podnikatelem vyznamenanym Klausem" prodany pro jeho zisk do SROTU! A na 1000 dobre placenych a postavenych rodin bv rodinnych vilkach, bytovkach s chatama, zahumenkama a autama vsechny ty rodiny jsou naraz bez prace. A jezdili kazdych 2 az 4 roky do lazbni, jen za 170 az 250 Kcs a to na zdravotbni dovolenou!!! A komu bys ty pitomecku chtel ty rodinne vilky prodavat kdyz tam dnes neni  obziva - scipl pes!!!!
Jan v superiornim svetovem Brnenskem Textilnim prumyslu, svetovou spickou, Vlnena, Mosilana, Bytex, Vyzkunmny ustav textilniho prumyslu a vsechny pridruzene vyroby od strojirenske vyroby Tryskovych stavu az bezvretenoveho spradani- tak s odhadem s pridruzenou vyrobou a sluzbama  je to kolem 30 tisic+ zamestnani- diky oslavovanym dacanum, vytunelovanych Havlovejma a Klauzovejma kumpanama. Nebyt nich a toho vseho chrasteni klici podvodu, dnes by bylo v CSR i s novu pripojenou Podkarpadskou Rusi prace az az,  obzivy pro 30 milionovou repoubliku jak jiz psal o tom pred valkou Tomas Bata. Na to jsi ale priliz velky MORON abys necemu podobnemu vubec chapal.  
A kdyz preskolis vsechny na softweary tak se najde mnoho lepsich a tebe vykopnou na ulici jako malo produktivni silu a stanes se take smradlabvym prizivnike,. A jeste neco, Za komunistu cigani museli mit minimalne odpracovanych 20 dnu aby dostali rodinne pridavky, to asi mnoho nevi a museli pracovat vsichni!!!! I kdyz nekdye jen temer umele vytvorenejma pracema! [:tired:]

10 Luis Luis | 31. října 2014 v 17:01 | Reagovat

[6]:nenechte se mast bojovanim na Ukrajine, nebo v Syrii. To je jen kockovani , ani jedna strana neni tak blba, aby ukazala co ma vsechno v arsenalu.
Kdyby vypukl celoevropsky konflikt , ani to ze zacatku nebudete chapat, ze jde o valku.

11 Eda Eda | E-mail | 31. října 2014 v 18:10 | Reagovat

Je to degradací vzdělání, započatou už za totáče. _Chodili mi na stavbu VŠ absolventi, bez základních znalostí technolog. postupů a naprosto neschopní řídit práci s cílem něco postavit. Manuelní práce pro ně byla odporná (neb jí nerozuměli). Z 12ti byl JEDEN !!! schopný řídit po dvou letech praxe samostatně úsek stavby... Po 89 došlo k demolici učňovského školství, manuelní práce není IN, výsledky jsou vidět na silnicích, dálnicích - šéfové nejsou schopni řídit práce a dodržování kvality. Co dobře umí - ošulit vše či ojebat, přikrádat... Nedodělky, opravy, nekvalitní práce... a drahota...

12 FK FK | E-mail | 31. října 2014 v 18:13 | Reagovat

Ostravaku nelze to nemyslet ironicky... :-D

13 mladý český politolog mladý český politolog | Web | 31. října 2014 v 18:41 | Reagovat
14 Cikán u soudu Cikán u soudu | Web | 31. října 2014 v 18:49 | Reagovat
15 Proč Sobotka neumí anglicky Proč Sobotka neumí anglicky | Web | 31. října 2014 v 19:00 | Reagovat
16 Drifter Drifter | 31. října 2014 v 20:11 | Reagovat

to snad napsaly dve ruzne osoby, na jedne strane napada nevinne Duchodce kteri dreli vza Komunismu a co neukradli tak nemeli (Proto ta mentalita z ciziho krev netece). Obvinuje je z 20,000 kc prijmu i kdyz vime ze prumer je 8,000. za coz se mnoho nekoupi.

Na druhe strane pise neco z cim se neda moc argumentovat:
Bohužel ti líní a neschopní se budou muset vézt, ale už za jiných podmínek. Pouze to nutné, to vám stát dá. Jinak se starejte o sebe, stát není dojná kráva. To, jak se žilo do roku 1989 byla jedna odporná, hnusná nesvobodná zvůle KSČ bez možností projevit názor, cestovat, podnikat. Jedněm vzali, co léta budovali a druhým netáhlům dali. Jako mladý se stydím, že mezi námi ještě žijí ty nomenklaturní kádry před 1989, stydím se zasoučasné komunisty a soc. demáky. Nemáte řešení, jenom řvete a kydáte populistické tlachy !.

Zrejme ma na mysli "Chronicky nezamestnane" na socialni podpore kterych je i u nas taky spousta.

17 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 31. října 2014 v 23:37 | Reagovat

Oba diskutující bych nejraději nakopnul. Jednoho víc, druhého aspoň trochu. Otázkou ovšem není jak jsou blbí, ale proč jsou blbí. Odpověď je na snadě.

Oba uchopila "společnost". :-(

18 Ten mladenc Ten mladenc | 2. listopadu 2014 v 4:45 | Reagovat

je idiot. Zrejme nemel prarodice, kteri by mu ukazali moudrost stari.
Take mu nedoslo, ze vse co kolem sebe vidi je prace predchazejicich generaci. Doufam, ze se dozije vysokeho veku a dostane nakopano do prdele od jeste sprostejsich mladicku, nez je on sam.
Zajimalo by mne jak by se uzivil kdyby se dostal do situace kde by mu byla znalost software nahovno, jiste nikdy lopatu v ruce nedrzel.
Co to tam v CR vyrusta za hovna.

19 Tak vypada mlady cesky cestovatel Tak vypada mlady cesky cestovatel | 2. listopadu 2014 v 6:41 | Reagovat
20 Godula Godula | 3. listopadu 2014 v 10:22 | Reagovat

[14]: Velmi zajímavé video. Ještě, že média mohou do soudní síně. No nemá to ani soudkyně jednoduché. Ale co mě zaráží, že nepadla zmínka o možnosti pořádkové pokuty za nevhodné chování u soudu, nebo to už zrušili? Já jsem slyšel o případech kdy lidé odcházeli s několika tisícovkami pokuty za mnohem spořádanější projevy nevole u soudu. No a ta přítomnost médií u soudu je dnes povinná u všech soudních jednání nebo jenom některých?

21 T T | 3. listopadu 2014 v 10:35 | Reagovat

Vždyť ten kluk má skoro ve všem pravdu, byť to říká hodně od plic. Že státní důchody jsou absurdní socialistické svinstvo místním komunistobijcům v čele s R.H. nevadí? Dále kritzuje líné a neschopné-opět kde je problém?

22 jkorcak jkorcak | E-mail | 3. listopadu 2014 v 15:29 | Reagovat

Jo. Vrší tam jednu hrubku za druhou, což je na pováženou, vzhledem k tomu, že je to student a aspiruje na vzdělaného člověka! Ovšem, má tatíčka a autíčko. Může se živit jako taxikář, když to všechno podělá. Dočkáme se ještě toho, že i o něm budou říkat: ani se nestydí! Jooooooo jo ... :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama