Listopad 2014

Kupte si auto v Cesku...

30. listopadu 2014 v 16:02 | Vit Paroulek |  Clanky jinych autoru
Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

Poslyšte neuvěřitelný příběh, který se stal ...

V srpnu 2001 jsem si vyhlédl v autobazaru AAA AUTO PRAHA, ulice Dopraváků automobil Mitsubishi Pajero Sport v ceně 679 tisíc Kč.

Informační leták sliboval "kvalitní a prověřený vůz za nejlepší cenu" a hošík s kravatou mne ujišťoval, že na vozidlo mám "půlroční záruku na skryté vady".

Složil jsem NEVRATNOU zálohu 14 tisíc korun a už jsem se v tom vezl...

Následně, při koupi zamluveného vozu o týden později,jsem využil možnosti "nejvýhodnějšího leasingu" u společnosti CCB-Leasing a složil akontaci 50 procent. "Důvěřujte profesionálům!", nabádal mne z reklamy Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar. "Důvěřujte nejlepším!", radila sympatická Kateřina Hrachovcová. A já blbec jim uvěřil! Poprvé a doufám i naposled jsem uvěřil profesionálům!

Povznesl jsem se nad to, že Všeobecné smluvní podmínky byly napsány titěrným písmem.

Povznesl jsem se i nad to, že mi při podpisu leasingové smlouvy vnutili kartu asistenčních služeb ABA v ceně 2450 Kč, ačkoliv součástí havarijního pojištění vozu u firmy Zurich je asistenční služba ELVIA.

Dále mi ten hodný pán v kravatě předložil účtenku na 1950Kč za lustraci vozidla tuším firmou Cebia, ačkoliv prodejce "garantuje původ vozu".

Ruka ruku myje,pomyslel jsem si. Nebudu dělat dusno kvůli pár tisícovkám.

A záhy jsem se dozvěděl, že ačkoliv "měsíční splátky zahrnují plné povinné ručení" (stále cituji reklamní leták), já si ho budu muset zaplatit sám, protože blebleble. Uvědom si čtenáři, že v té době již byla složena NEVRATNÁ záloha > (O kterou bych přišel, pokud správně rozumím slovu nevratný).

Mitsubishi bylo krásné, byla to láska na první pohled. Ti hoši ho leštili tak, že vypadalo skoro jako ze zlata. Chtěl jsem s ním jet až tam, kde se hory dotýkají slunce ... žádné jiné auto by to nezvládlo. Nezradím TĚ!, řekl jsem si, vyklopil na stůl třistapadesát tisícovek, hrst drobných ... a podepsal. Abych měl jistotu, že jsem nekoupil špatně, nechal jsem vůz prohlédnout v autorizovaném servisu, kde mne upozornili na to, že vůz byl havarovaný, má vadnou geometrii řízení, jeví závadu převodovky, drobné závady v osvětlení vozidla, sjeté pneumatiky. S každým zařazením rychlosti, kdy se z převodovky ozvalo GRRR (někdy se neozvalo :-) se mne začalo zmocňovat svaté rozhořčení a řekl jsem si DOST! Vzhledem k tomu, že jsem kupoval "kvalitní a prověřený vůz s půlroční zárukou" a na výše uvedené nedostatky, zejména podezřelý stav převodovky a předchozí havárii vozidla mne nikdo neupozornil odvezl jsem automobil do AAA na reklamaci s tím, že kvalitní a prověřený vůz si představuji jinak a trvám na zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Pánové v reklamačním oddělení, aniž by se vůbec na automobil podívali, zase trvali, na tom, že jsem koupil starší automobil, že jeho stav je tomu odpovídající a není důvod smlouvu rušit. Asertivní technika přeskakující gramofonové desky. Ne, Ne, Ne... Co se dá dělat, za blbost se platí, důvěřuj ale prověřuj ...

Teprve později jsem objevil v Protokolu o zkušební jízdě a předání automobilu - Příloha č.1 ke kupní smlouvě, malililinkatými písmenky napsaný poslední vychytralý odstavec, ve kterém se praví, že můj automobil patří do skupiny C, což je stav "horší než dobrý ... a doporučuje se důkladná technická kontrola a oprava všech agregátů, zejména motoru, převodovky" ..."kupující akceptuje veškerá rizika a chápe, že AUTOMOBILE GROUP, a.s. nemůže být a není odpovědná za další opotřebení automobilu a vady automobilu zjištěné kupujícím až po jeho převzetí od prodávajícího". .....A to prosím u auťáku za bezmála třičtvrtě miliónu s najetou sedmdesátkou tisíc kilometrů. Jsou to opravdu profíci! Trošku to hrká ale jedeme dál

.........
Během několika málo dnů, s přihlédnutím k dalším nepříznivým okolnostem mého života jsem přehodnotil svůj původní záměr kvůli kterému jsem Mitsubishi kupoval a usoudil, že mít automobil pochybné kvality je pro mne zbytečným luxusem a rozhodl jsem se na svou žádost zrušit leasingovou smlouvu s vědomím, že na tom prodělám, ale čím dříve smlouvu ukončím, tím prodělám méně.

Reklamní letáček AAA sliboval možnost "leasingovou smlouvu kdykoliv vypovědět". Předpokládal jsem, že leasingová společnost auto vrátí do AAA a vzhledem k tomu, že jsem jej užíval cca 14 dnů, bude jeho cena prakticky stejná s cenou kupní nehledě k tomu, že jsem stihl do automobilu investovat 30 tisíc korun za prohlídku v autoservisu, seřízení, výměnu oleje a nové pneumatiky. Vůz jsem předával v lepším stavu než jsem jej před čtrnácti dny převzal. Leasingová společnost CCB-Leasing překonala mé nejbujnější představy (od začátku do konce mne oslovovali "Vážený kliente" a "Vážený pane"), vůz ode mne převzala 27.8.2001, prý jej nechala ocenit soudním znalcem (na 500tisíc korun), nabídla více autobazarům a nejvyšší cenu nabídlo právě AAA, totiž 550 tisíc korun.

Záležitost se vlekla dva měsíce navzdory mému několikerému upomínání. Při závěrečném vyúčtování 4.10.2001 mi CCB zaslalo složenkou 16864 Kč. Pokud tomu správně rozumím, leasingová společnost mi naúčtovala všechny zbývající leasingové splátky - "dlužné splátky 510451Kč" a ještě k tomu "penále 23481Kč" za 23 denní prodlení těchto splátek (které jsem měl podle leasingové smlouvy splácet následujících 18 měsíců - podle splátkového kalendáře). Při zjištění, že mi naúčtovali také bezmála 60 tisíc korun havarijního pojištění na následujících 18 měsíců provozu automobilu, který dnes patří někomu jinému, si jako "Vážený klient" přestávám připadat.

Suma Sumárum: Za "zapůjčení" automobilu Mitsubishi Pajero na čtrnáct dní od AAA AUTO PRAHA za pomoci CCB-leasing jsem dal přes 320 tisíc korun!(nepočítám-li mou investici do automobilu 30 tisíc Kč) Tak tomu říkám byznys!

Nevěříte svým očím? Ale ano! Tohle není sen. Zde se sny rozplývají. Od samého začátku jsem se snažil tuto záležitost nazvat celkem velkoryse nedorozuměním - při reklamaci vozidla s jehož stavem jsem nebyl spokojený (smůla, bylo to céčko) i při vyúčtování leasingu (asi jsem podepsal něco co jsem podepsat neměl, anebo neumím počítat).

Poslal jsem smířlivé dopisy oběma firmám, že tohle snad nemohou myslet vážně. Nic, myslí to vážně ... Tak co, ještě důvěřujete "profesionálům"?
---

Poznamka R.H.: V Cesku to mate s lidma uplne jednoduche: Bud je to komunista, byvaly komunista a nebo potomek komunistu a nebo je to zlodej a podvodnik.

A k tomu autu? Kdyz mate prdel na Moskvice - tak nekupujte Mitsubishi!


O příslovích.

24. listopadu 2014 v 22:18 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Přísloví je ustálený stylizovaný výrok, jenž obsahuje obecně platné zásady nebo zkušenosti mravoučné povahy. Tyto jsou vyjádřeny buď přímo, nebo obrazně. Pro snadnější zapamatování má často podobu rýmovaného dvojverší. Přísloví jsou doložena už ve starověkých literárních památkách. Příkladem budiž i Kniha přísloví, součást Starého zákona.
Hm, no jo. Proč jsem si takhle krásně vydefinoval cosi, co každou kulturu (i tu moji) provází po věky.

To si tahle jednou sedím v trafice a čtu Rodokaps. (Mrtvá hodina, čas na čtení) Texasský jezdec s indiánským přítelem začínali mít navrch nad hordou zabijáků najmutých krkounským rančerem...

Tu se mi v okénku zatmělo. Stáli před ním tři. Mladí a krásní, v riflích a černých kožených bundách, ve tvářích okovaní, vlasy nagelované, vyčesané do "kohouta" ve stylu "rošťáček" nebo "laciná celebrita". Račte si vybrat.

Nicméně všichni tři evidentně "Občané trvale opálení".

"Lajter" vyštěklo to z toho prostředního. Aha, ty budeš Angličan tak jako já jsem Čínský pánbíček srandy. Obsluhoval jsem již mnoho anglicky mluvících a nikdy se nestalo, aby objednávka byla jednoslovná. Jakýkoli požadavek kohokoli anglicky mluvícího obsahoval slůvko "plíz". V tomto případě ono "plíz" nezaznělo. Nač taky. Slůvko "plíz" je nepotřebné.

Nepotřebné lidem jistých protěžovaných národnostních skupin. Onen OTO byl pravděpodobně navrátilec zkoušející Anglický či Kanadský sociální systém. A tam musel něco pochytit. Až na ono "plíz".
Tak jsem mu předvedl tři nejlacinější zapalovače a on si stejně z těch nejlevnějších vybral ten nejlevnější.

"Fajf ček krouns". Vytáhl stovku. "Najnty fajf ček krouns" jsem mu vrátil. Transakce byla ukončena. Dva po stranách se pochichtávali.

Odstoupil od okénka, sehnul se, aby na mě lépe viděl a povídá " To čumíš ty bílá píčo".

Jo, čuměl jsem. Se zvednutým huňatým, brežněvovským obočím. Odcházeli s hurónským smíchem.

Jo čuměl jsem. Jediným anglickým slůvkem nakoupil a ještě mě typicky cigánsky odměnil.

A teď co s tím?

Jedno přísloví říká: "Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem". Tenhle cigán zaručeně znal o jednu řeč více než já. Totiž Cigánsky. Právem se ale domnívám, že člověkem podle severoatlantických kriterií nebyl ani jednou.

Jiné přísloví říká: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". A tady bylo do lesa zavoláno a les se choval jako hluchý. Les se neozval. On les se neozval, z důvodu toho, že příští den jsem mohl být na titulních stranách novin a televizních zpráv jako "Rasistický trafikant přerazil o Romského zákazníka metlu. Hrozí mu 25 let za rasistický útok".

Hm, no jo. Ani ono Biblické "Oko za oko" nebylo uplatněno. Ono "Blak pusij" jsem za ním nezařval.

Domnívám se, že jsou li nám naše tradiční přísloví měněna a zapovídána je na čase je měnit. Jako například:

"Tak dlouho Pravda a Láska vítězí, až se ucho utrhne".

Psáno v Přerově v den výročí čtvrtstoletí po sametovém podvodu.
Karel Jemelka


Pomník památce našich letců RAF

21. listopadu 2014 v 19:01 | doslo emailem |  Clanky jinych autoru
Přátelé,

malá ukázka naší české ubohosti. Pro neinformované - Velká Británie, jako výraz vděku za pomoc našich vojáků a letců ve službách RAF během 2. svět. války, věnovala ČR pomník (okřídlený lev), který byl letos na začátku června odhalen na Klárově při příležitosti výročí 70. let od vylodění spojeneckých armád v Normandii. Vzhledem ktomu, že se české straně (Czech Spitfire club + MO + svaz letců ČR) nepodařilo ve spolupráci se všemi radnicemi Vnitřní Prahy doposud zajistit stavební povolení pro umístění tohoto památníku, byl nakonec provizorně umístěn na Klárově, aby se alespoň zabránilo mezinárodnímu skandálu. Je dinou protestující stranou jsou památkáři. Zřejmě už má někdo tuto lokalitu zamluvenu pro památnák svůj.

To jen abychom si připomenuli obludnost chování a jednání našeho presidenta, který by posílal vojska NATO na Ukrajinu, zatímco o důstojnou památku těm několika málo tisíc českých a slovenských hochů, kteří odešli bojovat z vlastního rozhodnutí, se postarat neumí.

O alibistickém chování ČT a ostratních medií (či nedorozumění) nechci spekulovat.

Mějte se všichni krásně a v červnu nashledanou.


Antiamerikanismus v CR na vzestupu...

20. listopadu 2014 v 16:02 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
"Socialismus s lidskou tvari" byl v Cesku po 46 letech konecne vybudovan. Pokud nevite co to "socialismus s lidskou tvari" je, tak navstivte rodice v domove duchodcu, kam jste je odlozili a zeptejte se jich. Dle ceskeho tisku Cesi na zmenach po roce 1989 nejvice ocenuji vyssi svobodu a moznost cestovani - a to je vsechno! Starych cilu "socialismu s lidkou tvari" bylo dosazeno. Muzete cestovat (kdyz na to mate), uz vas tak netlucou pres drzky jako driv a u moci jsou porad ti stejni komuniste (nebo jejich deti) jako driv - vsechno je v poradku. Na vymozenosti socialismu si jinak nenechate sahat - CSSD a komuniste jsou porad nejpopularnejsi politicke strany.

A kdyz socialismus, tak ruku v ruce (pod prapory revoluce) jde jako drive i anti-amerikanismus, anti-semitismus a narodnostni sovinismus. A uz to vidim jak mi zase pisou ty jebnute hospodynky z Dolnich Hornich: "Ale to zase prehanite, pane Hedvicku. Ja jsem si niceho takoveho v nasich Dolnich Hornich nevsimla!" Protoze nepredpokladam, ze by tyto vlastenky vytahly hlavy z vlastnich zadku, bude treba to vysvetlit aspon tem vnimavejsim.

V souvislosti s oslavami sametoveho podvodu se cesky narod nazorove rozdelil. Z jedne strany havloidi, uctivaci zlateho telete na Orebe, ktery vas soucasny marasmus zpusobil a na druhe podpurci ozralky Zemana, jehoz pro-ruska orientace je dnes uz nad slunce jasna. Historickou ironii je, ze puvod obou myslenkovych smeru vede do Ruska. A za poslednich 25 let jste ve vedeni statu jeste nemeli slusneho a pro-zapadne orientovaneho cloveka. Ja osobne jsem nad slavjanofilstvim Cechu uz davno zlomil hul, ale komentovat snad jeste muzu, ne? Tady, na rozdil od vas, mame jeste porad svobodu projevu.

Jakozto pametnika a celozivotniho pozorovatele ceskeho idiotstvi mne fascinuje, jak se historie opakuje. Cim vetsi priklon naroda doleva a k Rusku, tim dominantnejsi jsou prave nazory plne anti-amerikanismu. Dukazy citatu si prosim vyhledejte treba v clancich uvedenych dole, ja to jen shrnu:

Klausuv pobocnik Petr Hajek napriklad veri (mimo jine zajimave veci) i tomu, ze Americane chystaji v Cesku jakysi "puc", ze cervene karty proti Zemanovi (docela detinske) byly vytisteny americkym velvyslanectvim, ktere se chce (jak se drive rikalo) "vmesovat do vnitrnich zalezitosti statu", ze "novy americky velvyslanec si muze udelat prvni zarez na pazbe", vidi "zamorske tvurce nove studene valky". A ze vsichni, vcetne "elit z Bruselu a Washingtonu" chteji skodit prezidentu Zemanovi, "protoze je CESKY". Vazne, jdete si to tam vyhledat.

Dalsi takovy "cesky mudrc" udajny (vojensky) analytik Martin Koller zase veri ze "propaganda NATO ohrozuje Ceskou republiku". Je presvedcen ze "placení agenti západních zpravodajských služeb, kteří převzali v roce 1990 moc v zemi" za to vsechno muzou. Dale je presvedcen, ze: "Násilné zničení Jugoslávie jako spojence Ruska a vytvoření islamistického Kosova lze z dlouhodobého hlediska označit za zásadní bezpečnostní chybu s negativními bezpečnostními dopady. Vydělaly na tom pouze USA, které mají na základnách v Kosovu kolem 10 000 vojáků. " Zase ti zli Americani na tom vydelali! Ten clovek je uplny magor!

Ovsem jednou myslenkou analytik Koller uplne zasvitil: "Musí být náš stát donekonečna vnímán jako země levných pracovních sil, děvek, chlastu a drog a dále necivilizované zlodějiny, hlouposti, sprostoty a korupce?"

Moje odpoved je - ZATIM ANO!


Reference:


A na Slovensku?A Cesi si jeste delaji legraci z jejich vlastni pitomosti:Jdete uz do prdele se vzpominanim na 17. listopad...

17. listopadu 2014 v 16:46 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Zda se ze k 25. vyroci je kazdy cesky pokrytec schopny nadatlovat par radku ochoten stvorit nyvou vzpominku na 17. listopad 1989.

Bohuzel je to jen nalhavani si sami sobe, ze to "o necem" bylo. Nebylo to o nicem. Jak rika vas prezident Zeman "zase s vami bylo vymrdano, ha ha ha".

Jiste si pamatujete, jak nas ve skole ucili v "obcanske vychove", ze v SSSR preskocili jeden vyvojovy stupen a preskocili od feudalismu rovnou k socialismu. Dnes uz i ti nejtupejsi vi, ze to byla lez a nesmysl.

Hloupy cesky narod si podobne behem sametoveho podvodu 1989 myslel, ze i oni preskoci par vyvojovych stupnu a prejdou od komunisticke tyranie rovnou k prosperujici demokracii.

Cesi malo ctou a kdyz tak, tak jen cesky a proto neznali tuhle zakladni poucku:
Bez trestu neni spravedlnosti, bez spravedlnosti neni svobody, bez svobody neni demokracie a bez demokracie neni prosperity.

Ano, absence trestu zabila prosperujici demokracii v Ceskoslovensku a muzete za to podekovat temer vyhradne Vaclavu Havlovi. A nerikejte, ze to nebyl jen Havel, ze jich bylo vic. Pak byste byli stejni jako ta nemecka luza, co verila, ze Hitler byl hodny, ze mel jen spatne lidi okolo sebe, pak byste byli jako ta ruska luza, co verila, ze Stalin byl hodny, ze mel jen spatne poradce.

Jak Hitler, tak Stalin, tak i Vaclav Havel drzeli prst na pulsu dejin a kdyby chteli, tak mohli cinit dobro a spravedlnost. Jenze oni nechteli, protoze vsichni tri byli zle svine ze smetiste dejin.


A tak jste se vy vsichni tam v ceske kotline nedockali niceho dobreho od Hitlera, od Stalina a ani od Vaclava Havla. Jste nepoucitelni. Na zaver jeste jednu poucku: Kdyz delam veci stejnym zpusobem, jak jsem to vzdy delal - pak docilim stejnych vysledku, kterych jsem vzdy dosahl.


Odpoledne na Slapské přehradě

17. listopadu 2014 v 14:42 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Všechno měl bolševik od 17 listopadu pod kontrolou. Uznávám, že jsme prohráli a bolševik zvítězil. 80 procent národa považuje V. Havla za zemského škůdce a přesto je dál veleben! Všude vládne bolševik a udavači! Nechápu tento národ! Všechno je v hajzlu. Co jsme mohli, to jsme prosrali! Správně bych se měl utopit- řekl by Julius Cézar, arci bych si zachoval alespoň čest, ale tu radost komunistům neudělám! Namísto organizovaných oslavách v centru Prahy bolševikem, jsem zhnuseně odjel na Vltavu! Váš pitomec. Jirka Wolf
Poznamka R.H.: Priznavam se, ze jsem na Slapske prehrade v zivote nebyl, snad proto jsem prekvapen. Vsechno sedive, zadna zelen, jen to bezove kameni. Lidi se srandovnima cepicema. Pripomina mi to Pakistan.

Fotka z Bagdadu, rijen 2007

16. listopadu 2014 v 22:26 Clanky jinych autoru
Jen dodatek k nedavnym clankum tykajicich se plk. Ladislava Chaloupskeho. Ten vedle nej je David Petraeus.Ma vlast

14. listopadu 2014 v 20:46 Clanky osvetove
V nedavnem videu zde na blogu mne temer rozplakal vyrok Jiriho Wolfa pri navsteve veznice Valdice. "Tady jsem bydlel!", pravil Jiri Wolf. Takze k tomu videu dole dodavam - tady bydlim ja.