Kupte si auto v Cesku...

30. listopadu 2014 v 16:02 | Vit Paroulek |  Clanky jinych autoru
Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

Poslyšte neuvěřitelný příběh, který se stal ...

V srpnu 2001 jsem si vyhlédl v autobazaru AAA AUTO PRAHA, ulice Dopraváků automobil Mitsubishi Pajero Sport v ceně 679 tisíc Kč.

Informační leták sliboval "kvalitní a prověřený vůz za nejlepší cenu" a hošík s kravatou mne ujišťoval, že na vozidlo mám "půlroční záruku na skryté vady".

Složil jsem NEVRATNOU zálohu 14 tisíc korun a už jsem se v tom vezl...

Následně, při koupi zamluveného vozu o týden později,jsem využil možnosti "nejvýhodnějšího leasingu" u společnosti CCB-Leasing a složil akontaci 50 procent. "Důvěřujte profesionálům!", nabádal mne z reklamy Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar. "Důvěřujte nejlepším!", radila sympatická Kateřina Hrachovcová. A já blbec jim uvěřil! Poprvé a doufám i naposled jsem uvěřil profesionálům!

Povznesl jsem se nad to, že Všeobecné smluvní podmínky byly napsány titěrným písmem.

Povznesl jsem se i nad to, že mi při podpisu leasingové smlouvy vnutili kartu asistenčních služeb ABA v ceně 2450 Kč, ačkoliv součástí havarijního pojištění vozu u firmy Zurich je asistenční služba ELVIA.

Dále mi ten hodný pán v kravatě předložil účtenku na 1950Kč za lustraci vozidla tuším firmou Cebia, ačkoliv prodejce "garantuje původ vozu".

Ruka ruku myje,pomyslel jsem si. Nebudu dělat dusno kvůli pár tisícovkám.

A záhy jsem se dozvěděl, že ačkoliv "měsíční splátky zahrnují plné povinné ručení" (stále cituji reklamní leták), já si ho budu muset zaplatit sám, protože blebleble. Uvědom si čtenáři, že v té době již byla složena NEVRATNÁ záloha > (O kterou bych přišel, pokud správně rozumím slovu nevratný).

Mitsubishi bylo krásné, byla to láska na první pohled. Ti hoši ho leštili tak, že vypadalo skoro jako ze zlata. Chtěl jsem s ním jet až tam, kde se hory dotýkají slunce ... žádné jiné auto by to nezvládlo. Nezradím TĚ!, řekl jsem si, vyklopil na stůl třistapadesát tisícovek, hrst drobných ... a podepsal. Abych měl jistotu, že jsem nekoupil špatně, nechal jsem vůz prohlédnout v autorizovaném servisu, kde mne upozornili na to, že vůz byl havarovaný, má vadnou geometrii řízení, jeví závadu převodovky, drobné závady v osvětlení vozidla, sjeté pneumatiky. S každým zařazením rychlosti, kdy se z převodovky ozvalo GRRR (někdy se neozvalo :-) se mne začalo zmocňovat svaté rozhořčení a řekl jsem si DOST! Vzhledem k tomu, že jsem kupoval "kvalitní a prověřený vůz s půlroční zárukou" a na výše uvedené nedostatky, zejména podezřelý stav převodovky a předchozí havárii vozidla mne nikdo neupozornil odvezl jsem automobil do AAA na reklamaci s tím, že kvalitní a prověřený vůz si představuji jinak a trvám na zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Pánové v reklamačním oddělení, aniž by se vůbec na automobil podívali, zase trvali, na tom, že jsem koupil starší automobil, že jeho stav je tomu odpovídající a není důvod smlouvu rušit. Asertivní technika přeskakující gramofonové desky. Ne, Ne, Ne... Co se dá dělat, za blbost se platí, důvěřuj ale prověřuj ...

Teprve později jsem objevil v Protokolu o zkušební jízdě a předání automobilu - Příloha č.1 ke kupní smlouvě, malililinkatými písmenky napsaný poslední vychytralý odstavec, ve kterém se praví, že můj automobil patří do skupiny C, což je stav "horší než dobrý ... a doporučuje se důkladná technická kontrola a oprava všech agregátů, zejména motoru, převodovky" ..."kupující akceptuje veškerá rizika a chápe, že AUTOMOBILE GROUP, a.s. nemůže být a není odpovědná za další opotřebení automobilu a vady automobilu zjištěné kupujícím až po jeho převzetí od prodávajícího". .....A to prosím u auťáku za bezmála třičtvrtě miliónu s najetou sedmdesátkou tisíc kilometrů. Jsou to opravdu profíci! Trošku to hrká ale jedeme dál

.........
Během několika málo dnů, s přihlédnutím k dalším nepříznivým okolnostem mého života jsem přehodnotil svůj původní záměr kvůli kterému jsem Mitsubishi kupoval a usoudil, že mít automobil pochybné kvality je pro mne zbytečným luxusem a rozhodl jsem se na svou žádost zrušit leasingovou smlouvu s vědomím, že na tom prodělám, ale čím dříve smlouvu ukončím, tím prodělám méně.

Reklamní letáček AAA sliboval možnost "leasingovou smlouvu kdykoliv vypovědět". Předpokládal jsem, že leasingová společnost auto vrátí do AAA a vzhledem k tomu, že jsem jej užíval cca 14 dnů, bude jeho cena prakticky stejná s cenou kupní nehledě k tomu, že jsem stihl do automobilu investovat 30 tisíc korun za prohlídku v autoservisu, seřízení, výměnu oleje a nové pneumatiky. Vůz jsem předával v lepším stavu než jsem jej před čtrnácti dny převzal. Leasingová společnost CCB-Leasing překonala mé nejbujnější představy (od začátku do konce mne oslovovali "Vážený kliente" a "Vážený pane"), vůz ode mne převzala 27.8.2001, prý jej nechala ocenit soudním znalcem (na 500tisíc korun), nabídla více autobazarům a nejvyšší cenu nabídlo právě AAA, totiž 550 tisíc korun.

Záležitost se vlekla dva měsíce navzdory mému několikerému upomínání. Při závěrečném vyúčtování 4.10.2001 mi CCB zaslalo složenkou 16864 Kč. Pokud tomu správně rozumím, leasingová společnost mi naúčtovala všechny zbývající leasingové splátky - "dlužné splátky 510451Kč" a ještě k tomu "penále 23481Kč" za 23 denní prodlení těchto splátek (které jsem měl podle leasingové smlouvy splácet následujících 18 měsíců - podle splátkového kalendáře). Při zjištění, že mi naúčtovali také bezmála 60 tisíc korun havarijního pojištění na následujících 18 měsíců provozu automobilu, který dnes patří někomu jinému, si jako "Vážený klient" přestávám připadat.

Suma Sumárum: Za "zapůjčení" automobilu Mitsubishi Pajero na čtrnáct dní od AAA AUTO PRAHA za pomoci CCB-leasing jsem dal přes 320 tisíc korun!(nepočítám-li mou investici do automobilu 30 tisíc Kč) Tak tomu říkám byznys!

Nevěříte svým očím? Ale ano! Tohle není sen. Zde se sny rozplývají. Od samého začátku jsem se snažil tuto záležitost nazvat celkem velkoryse nedorozuměním - při reklamaci vozidla s jehož stavem jsem nebyl spokojený (smůla, bylo to céčko) i při vyúčtování leasingu (asi jsem podepsal něco co jsem podepsat neměl, anebo neumím počítat).

Poslal jsem smířlivé dopisy oběma firmám, že tohle snad nemohou myslet vážně. Nic, myslí to vážně ... Tak co, ještě důvěřujete "profesionálům"?
---

Poznamka R.H.: V Cesku to mate s lidma uplne jednoduche: Bud je to komunista, byvaly komunista a nebo potomek komunistu a nebo je to zlodej a podvodnik.

A k tomu autu? Kdyz mate prdel na Moskvice - tak nekupujte Mitsubishi!

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Luis Luis | 30. listopadu 2014 v 16:35 | Reagovat

Autor je nejspis typ cloveka patrici do kategzorie "lehce nabyl, lehce pozbyxl" Takove auto mohl m it za dve tretiny ceny, kdyby si udelal vylet do Svycarska nebo Nemecka a auto by bylo
v dobrem stavu. Obchod s ojetinami v cesku je z gruntu podvod a jen velmi malo tech co jej provozuji, je slusnych. Vetsina jsou profesionalni kriminalnici s popsanym trestnim rejstrikem.
O AAA se to vedelo hned od zacatku tak nechapu,jak nekdo mohl naletet. Navic pri jejich praktice vykupu aut oni dobre vedeli co prodavaji a jsem si jisty, ze na tom aute udelali 250K profitu.
Jak se rika "Co je tvoje, to k tobe prijde" a jako jedinec ze skusenosti v oboru jsem toho videl dost so to potvrzuje.

2 Richard Rudovský Richard Rudovský | E-mail | 30. listopadu 2014 v 16:56 | Reagovat

No nazdar takže 350 tisíc v háj k tomu spousta ztraceného času a nervů a zklamání.. Stalo v roce 2001 a chtělo by se mi říci a pokoušet to na jaké úrovni prodeje je dnes to drzé a zlé AAA Auto Praha?!Mnoho lidí si dnes kupuje radši auta nová,ale je to drahé, servis a většinou se chyby auta projeví po záruce! Pozor! Auto prostě potřebujeme tolik peněz by jsme zanic jiného nebyli ochotni dát a obětovat! Například do cestování, studia, umění, chaŕitu atp. Ojeté auto je mnohem levnější, ale s rizikem stočených tachometrů, auta bouraná týraná a skrytě poničená je až s podivem jak tohle podivné plechové stádo dokážou prodejci úspěšně prodat, zinkasovat tolik prachů, skrytých poplatků a ještě tohle a ono a kupující je táááák tolerantní...Vozí se auta např. z Německa věříte tomu, že cena odpovídá jejich skutečnému stavu?
Jak z toho ven? Prodejci tu existují tolik let a už jsou slušné podmínky a staré zvyky a zlozvyky zapomenuty..?! TO bych sám taky rád věděl a taky co si pán nakonec koupil za auto? Přeji mu hodně zdaru a krásné auto, spolehlivé a skvělým původem...

3 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 30. listopadu 2014 v 17:00 | Reagovat

V autobazarech v Českozlodějsku bych si nekoupil ani koloběžku! Nejhorší je AAA! Můj prasynovec tam pracoval půl roku. Nosil  mi domů tak otřesné zprávy, že jsem tomu ani nechtěl véřit. Ano, samá krásná reklama je obklopovala,  ale zahraniční majitelé tam prodávali samé šunky i kradená auta! A jejich výdělky byli vysoké! Přitom své zaměstnance okrádali a jednali s nimi jako  s otroky. Nakonec sám od AAA odešel. Nemohl už snésti ponižování a  otřesné zacházení a podílu  na podvodech. Každý den musel přetáčet tachometry dolů, montovat do vraků  staré náhradní díly a neustále zákazníkům lhát! Bylo to v době, kdy v obchodech nesměly prodavačky chodit na záchodky a musely  u kas čůrat  a kazit do plen pro dospělé! V některých značkových obchodech nesměly prodavačky chodit s chlapci! Tak se zacházelo s podřadným národem! A zákony na ochranu občanů  žádné, policie zkorumpovaná, prostě bordel se vším  všudy!

4 Karel Karel | 30. listopadu 2014 v 17:57 | Reagovat

Inu, Cesko!

5 Eda Eda | E-mail | 30. listopadu 2014 v 18:28 | Reagovat

Jeden z největších zlodějů je stát - okrádá legálně, bez studu, svými zákony...

6 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 21:54 | Reagovat

Dlouhodobe heslo Ceska je:

"MUSIS BYT SVINE!"

7 Anti Anti | E-mail | 1. prosince 2014 v 1:59 | Reagovat

[1]: I kdyby si to dovezl z Nemecka nebo ze Svycar tak ho to levneji nevyjde. Pri registraci by mu v Cesku napalili takove clo, ze za to auto stejne da dvojnasobek toho, za co by to koupil kdekoliv jinde mimo Cesko.

Ale mel by alespon jistotu, ze koupil dobre a ne obouchanou plechovku prodavanou skoro jako novou.

v USA se do 2004 prodavala verze Montero, ted uz to Mitsubishi neprodava a misto toho nabizi Outlander, ktery v zakladni verzi stoji $23,195, novy 2015 verze!!! Dat v Cesku za ojetou sunku pochybne kvality, stoceny tachometr, a jine podvody $30,860, tak to je fakt sila. To se jinde nevidi.

8 Anti Anti | E-mail | 1. prosince 2014 v 2:02 | Reagovat

[1]: ... a to jeste podotknu, ze ten fungl novej Outlander ma CTV prevodovku, ktere jsou v Evrope dvakrat tak drahe a presto vyjde levneji nez ojete Pajero s manualni prevodovkou. V tom Cesku si to ty lidi nejspis zaslouzi, kdyz souhlasi s takovou zlodejinou a koupi to. Chybi jim rozhled. Jenze kdo by se staral o rozhled, kdyz ziji ve stredu zemekoule, vsechno vedi a vsude byli dvakrat.

9 jara jara | 1. prosince 2014 v 3:08 | Reagovat

v USA mam Better Business Bureau a ti dokazi zatocitv se vsema nepoctivci  a zlodeji... Zavrou firmu a zakaznik dostane nahrady! Take Small Court pro male prestupky, obycejne do $3000+-.
Pamatuji si jak pry vytecnici posilali na zakazku i barvu kradena auta do CSR,

11 Luis Luis | 1. prosince 2014 v 4:43 | Reagovat

[5]: Stat je jen hardware. To ti co v nem usurpuji moc vytvari program na okradani. Jenze ti okradani nejsou schopni vytvorit tomu zadnou protisilu a na tom to vsechno funguje. Ti okradani jsou totiz podplatitelni, protoze nemaji zadnou motivaci mimo to se mit lepe coz umoznuje uz v zarodku rozbit jakoukoliv opozici. Ti co vas okradaji konspiruji uz generace, jsou organizovani a maji ideologii diky ktere se citi a povazuji byt vyvoleni. Veri v historicke poslani a dejinnou nevyhnutelnost , maji vas prokouknuty a vi jak na vas. A uzitecni idioti z vas jim spolehlive pohlidaji kdyby nahodou vzniklo neco s ambicema a rozbiji to hned v zarodku...
Tak nebrecet, mate jen tri moznosti :
1. Drzet hubu a krok
2. Emigrovat
3.pokusit se zit stranou vyuzivajic bilych mist v systemu, coz se ale neda delat vecne a vyzaduje to velkou flexibilitu.

12 Drifter Drifter | 1. prosince 2014 v 4:49 | Reagovat

Otazka dne: kdo nekrade, okrada rodinu. Ktery Cesky prezident je znamy timto vyrokem?

13 Drifter Drifter | 1. prosince 2014 v 7:14 | Reagovat

co to je za hlupaka? V tomto pripade Cesi nedelaji nic jineho nez co se naucili na zapade. Kdyz je clovek doslova naivni ( cesky vyraz pro Blbce) tak ho kazdy hajzl obere, tady a nebo tam. Cesi nemaji na to patent! :-D

14 Godula Godula | 1. prosince 2014 v 9:43 | Reagovat

Jo je to tak. Slyšel jsem od známých několik podobných příhěhů. Nechat se nalákat na takzaně značkové auto z bazaru za příjemnou cenu a pak do toho vrazit v servisech několikanásobně více, že za to vše by člověk už mohl mít i nové auto. Já jsem se tomu mazaně vyhnul a zásadně nekupuji v bazarech. Záleží na co to auto chcete a ta kvalita a životnost různých značek je dnes srovnatelná. Platíte hlavně za renomé značky.

15 Alois Josef Alois Josef | E-mail | 1. prosince 2014 v 12:07 | Reagovat

Njehorší na tom je, že každý, kdo žije trvale v Česku, musel slyšet stížnosti na AAA. Takovéhle šméčko dělají skoro vždycky, dobré auto tam lze koupit jedině čistou náhodou (oni to stejně moc neprohlížejí, takže i dobré auto omylem prodají nějakému šťastlivci, ale je to jako loterie). Takže pan kupující, zřejmě znalec aut a šikovně se orientující na trhu, šel koupit auto do "áček", ačkoli se stačí zeptat dvou náhodných kolemjdoucích; nezbývá než říct "dobře mu tak"

16 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 1. prosince 2014 v 17:34 | Reagovat

[15]:Nejste asi jediny, kdo nepochopil, ze tady neni nejvetsi zlo v naivnim zakaznikovi - ti jsou ostatne vsude na svete. Problem (zejmena kdyz je na AAA tolik stiznosti) je v tom, ze tam neexistuji zadne pravni mechanismy, ktere by tomu zabranily! Neboli podobny slendrian je tam povazovan za neco normalniho a nikdo ze zakonodarcu se s tim nezabyva. Ostatne, ty smeje s ojetinami nejsou v tomto smeru zdaleka nejvetsi hnusota. Zkuste si najit na internetu informace o tom, jak tzv. "smejdi" okradaji petaosmdesatilete babicky, kdyz je nalakaji na kafe a na buchtu a okradou je o desetitisice. Jak vulgarne s nimi nekteri jednaji, kdyz ty blbe hrnce odmitaji koupit, radeji nemluvit.

17 Drifter Drifter | 1. prosince 2014 v 17:56 | Reagovat

kdyby pan poslouchal Lenina, tak by se mu vyplatilo jeho " ucte se, ucte se, ucte se"!

19 von Schreckenstein von Schreckenstein | E-mail | 1. prosince 2014 v 23:31 | Reagovat

Vzpominam si, ze i Jarda Jagr byl spokojen s nakupem auta u AAA. Jo, zlate ceske ruce udelaly ze dvou havarovanych jedno nove. Dneska uz jsou tak daleko, ze ze dvou vraku postavi tri nove vraky. Pokrok nelze zastavit.

20 franta kopecky franta kopecky | E-mail | 2. prosince 2014 v 14:22 | Reagovat

,,Cesi nekrást tady,,.  Proc to ty imperialisti pokurveny zapadni asi tak na ty vylohy pisou ? Nevite ? Ja taky ne. Vůbec nic me nenapada. Asi z pleziru.

21 Luis Luis | 2. prosince 2014 v 14:22 | Reagovat

[19]:Tak to jsem videl na vlastni oci.Jeden Opel Ascona bourany zepredu a druhy ze zadu. Borec to rozrizl, karoserii pekne na konci zadnich dveri pohromade s celou strechou , tu pekne oddelil od predni casti ve sloupcich. Cista prace,odvrtal to v bodovych svarech  a pak to sestavil a pekne zbodoval dohromady. Diky tomu ani nemel moc prace s kabelazi a nadrzi, necele dva mesice prace a vyvar 120K. Inu zlate ceske rucicky, napaditost jako v Indii.

22 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 2. prosince 2014 v 19:04 | Reagovat

Jaro. Ohledně svazáka  Martina Mejstříka. Pokud byl u koryta, tak držel hubu a pochleboval Havlistům, aby byl loajální! A nyní, když se provalují pravdy kolem podvodného sametu je opět velký hrdina! Prostě vyčuránek se vším všudy! Proč nekritizoval Havla před 20 lety?! Vždyť on sám spolupracoval na tom  sametovém podvodu. Poskytl jsem jeho komis svědectví o 17 listopadu a  soudruh Mejstřík mne nechal vyhodit! Že jsem si všechno vymyslel!

23 Luis Luis | 3. prosince 2014 v 3:34 | Reagovat

http://olgahavlova.blog.idnes.cz/c/437952/8-korun-na-litru-To-je-zlodejna-Proc-nekonas-antimonopolni-urade.html

Co to tam v tom chlivakove zase mate za problem ? Benzin za 36 korun ?

Dneska tady v Ontariu byl benzin mezi $1,05 az $1,10 , to je asi dvacet korun za litr.  Ja se fakt divim co jste to tam za pitomce. Rozhodi vas mluva kdejakeho trouby v televizi ale poprat se o zakladni veci to vas
jeste ani nenapadlo. Zacnete se to konecne ucit, co je pro zivot prvorade a umejte se o to poprat.

24 Michal Michal | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 16:48 | Reagovat

To je fakt neskutečný co se tady dějě!!!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama