Pomník památce našich letců RAF

21. listopadu 2014 v 19:01 | doslo emailem |  Clanky jinych autoru
Přátelé,

malá ukázka naší české ubohosti. Pro neinformované - Velká Británie, jako výraz vděku za pomoc našich vojáků a letců ve službách RAF během 2. svět. války, věnovala ČR pomník (okřídlený lev), který byl letos na začátku června odhalen na Klárově při příležitosti výročí 70. let od vylodění spojeneckých armád v Normandii. Vzhledem ktomu, že se české straně (Czech Spitfire club + MO + svaz letců ČR) nepodařilo ve spolupráci se všemi radnicemi Vnitřní Prahy doposud zajistit stavební povolení pro umístění tohoto památníku, byl nakonec provizorně umístěn na Klárově, aby se alespoň zabránilo mezinárodnímu skandálu. Je dinou protestující stranou jsou památkáři. Zřejmě už má někdo tuto lokalitu zamluvenu pro památnák svůj.

To jen abychom si připomenuli obludnost chování a jednání našeho presidenta, který by posílal vojska NATO na Ukrajinu, zatímco o důstojnou památku těm několika málo tisíc českých a slovenských hochů, kteří odešli bojovat z vlastního rozhodnutí, se postarat neumí.

O alibistickém chování ČT a ostratních medií (či nedorozumění) nechci spekulovat.

Mějte se všichni krásně a v červnu nashledanou.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 21. listopadu 2014 v 20:04 | Reagovat

Ochráncům - památkářům se toto umístění lva nelíbilo, protože už v sousedství prý stojí jiný památník. Má se hledat jiné, nové místo. Možná na Letné.

2 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 21. listopadu 2014 v 20:54 | Reagovat

cesi jako ,,kulturni,, narod nebudou  chodit na oslavu Britskeho a Amerického imperialismu. Oni jsou prece bratri Rusu - Sovetu. Cemu se kdo porad divi ?

3 Eda Eda | E-mail | 21. listopadu 2014 v 22:44 | Reagovat

všichni komouši by měli klečet na Klárově a ještě by to bylo málo za to, jak se k nim chovali po válce, po 48...
to oni, jejich parchanti zas hledají problémy...

4 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 22. listopadu 2014 v 0:30 | Reagovat

Raději budeme umisťovat busty soudruha Havla, Havlovy lavičky, pěstovat multikulti programy. Nějací letci nejsou v programu eurokomunismu. Bohužel.

5 jara jara | 22. listopadu 2014 v 1:45 | Reagovat

znal  jsem jich tech pilotu par vcetne Generala Machalka a jeho kluky. A dalsich valecniku ze vsech front a stran. Hotovy nesmysl valky vyvolavanych tema mocnejma uchylama! Hodne jich bylo v 50'tych vezneno a ani nevedeli proc. Neni radno se spatne nejak i spatne otrit v zadnem systemu, vsude se mohou najit mstivi, bezcharakterni satanasi!! A nevinnust je nejtezsi dokazovat. A ztracene dravi jiz nikdo nenavrati a i mnoho jineho. Pak si clovek uvedomi cenu vseho, co ztratil a pred tim povazoval za samozrejme.

6 Vlastik Vlastik | 22. listopadu 2014 v 4:12 | Reagovat

Mozna, kdyby nekdo chtel postavit sochu Leninovi, tak by mu tolik problemu nedelali.

7 pavel pavel | 22. listopadu 2014 v 6:59 | Reagovat

Je to ostuda, v Cesku bezny postup pokud jde o neco od imperialistu a reakce, krome USD !  Ale pozor  -  Zeman by tam samozrejme vojska rád poslal, ovšem na stranu tzv. sepatatistu.

8 Podracký Podracký | E-mail | 22. listopadu 2014 v 11:28 | Reagovat

U nás všechno dlouho trvá. Všichni jsou vždy proti, ať je to cokoliv. Hrdinství se necení. Hučín se dočkal uznání po dvaceti letech.

9 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 22. listopadu 2014 v 16:05 | Reagovat

[8]: Pochybuji, ze Hucin o nejake uznani stal. To musi byt opravdu silna povaha, aby po necem takovem v CR vubec zustal. I ti Zide co Osvetim prezili, tak tam nezustali zit a necekali na "uznani" - sli pryc.

10 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 22. listopadu 2014 v 16:22 | Reagovat

Zidi co prezili Osvetim taky odesli a nezustali tam cekat na uznani.... :-D  , to si budu pamatovat. :-D

11 Luis Luis | 22. listopadu 2014 v 20:44 | Reagovat

[9]: Jo, silna povaha. Napsals to moc pekne.

12 Jaro - Kdo byl General Machalka? Jaro - Kdo byl General Machalka? | 23. listopadu 2014 v 8:13 | Reagovat

[5]:Muzes nam prozradit kdo byl General Machalka?

13 x... x... | 23. listopadu 2014 v 11:31 | Reagovat

Student Opletal a jeho zvláštní kulka...

==============================
Nechci zde opakovat málo známé impertinentní tvrzení, že student Opletal byl takzvaný "jednokulčák", / nesestouplé varle/, stejně jako třeba Musolini a nebo Hitler, ale člověk by se mohl pozastavit i nad jeho ostatními kulkami. Třeba tou, kterou dostal kdysi v dnešní Opletalově ulici na Václaváku při oné slavné demonstraci. Do davu tam prý tehdy vystřelili slavní čeští četníci ze svých pušek. Bohužel, jak to už v našem slavném "českém" státě, který překvapivě vyhlásil choromyslný pekařský pomocník na Václavském náměstí roku 1917 již tři hodiny předtím, než se o tom dohodly Mocnosti, bývá, neměl prý Opletal v břiše kulku z pušky, ale z pistole. Vyprávěl mi to kdysi jako studentovi v jedné holešovické hospodě nějaký starší člověk, který se označil dokonce za operatéra z nemocnice Bulovky, kterému tam toho studenta přivezli v bezvědomí na ambulanci. Když prý kulku právě vytáhl kleštěmi z masa a odložil ji jako doličný předmět na nerezový talíř, vstoupil prý bez zaklepání na operační sál gestapák v holínkách a uniformě, zahajloval a s úsměvem k němu natáhl ruku. Doktor prý, jakoby věděl, co chce, mu tu kulku odevzdal, gestapák prý ji otřel obvazem, s úsměvem si ji se spokojeným výrazem prohlédl, předpisově zahajloval, a i s kulkou v kapse odešel. Nebudu již zde dále popisoval třeba dr. Rašína, jak zabavil klíče od Obilního ústavu ve Vídni, a když se jeho činu se zděšením hrozili další poslanci CaK Rakouskouherského parlamentu, že je to nezákonné, odvětil jim:

Politika, pánové, to nejsou zákony, politika to je čuch....,

ani nebudu popisovat amerického prezidenta Wilsona, jak řval v roce 1919, hned rok po vzniku tzv. "československa", na profesora Masaříka, "Proč prejho tak bezohledně obelhal, že kdyby věděl, kolik je v čechách němců, tak by mu na to nikdy nekejvnul...

"Otec národa" uvádí v jedné své filozofické knize, že:

... stát funguje na humanitních ideálech, na kterých vznikl....

Je to zřejmě naprostá pravda, až po dnešního Kelnera, Havla, Klause, Bakalu, Janouška, Mrázka, Ritiga, a spol... ;-)

14 jara jara | 23. listopadu 2014 v 15:43 | Reagovat

Evropa bez Ruska nepřežije. USA ji rozvrátí a okradou, chystají peklo války, vyvrazdeni Slovanu!!!
Je to vse smutne a k placi a najivni Cechacci to stale nechapou.
Subject: Evropa bez Ruska nepřežije. USA ji rozvrátí a okradou, chystají peklo války.
USA je jiz delsi dobou tajnou neo-kolonie zasranych Britonun a USA uskutecnuje jen rozkazy z Londyna!
Vykradli celou EU vcetne Kypru a Recka!
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Analytik-Chelemendik-Evropa-bez-Ruska-neprezije-USA-ji-rozvrati-a-okradou-chystaji-peklo-valky-Cesko-ma-klicovou-roli-ale-ti-jeho-politici-346763;

Zajimave, nikdy se nezbombardoval zadny zeleznicni spoj do koncentraku!!! Proc asi? Moji ucitele a znami, mnoho jich prezilo!

15 jara jara | 23. listopadu 2014 v 16:31 | Reagovat

www.wifionline.eu: / AKTUALITY A WIFI /  
Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services 11
Je autorem dvou desítek vynálezů z oblasti elektroniky.
Byl vývojovým pracovníkem několika českých, rakouských a amerických firem. Milan Hein má cenu nejlepšího vynálezce ve zdravotnictví z roku 1985.
Co říkáte na zprávy o konci světa?
Z hlediska energetických poměrů v prostoru, které se dají odečíst, k nějakým změnám dojde. Katastrofy, o kterých se mluví, jsou nesmysl.
Na čem právě děláte?
Léta dělám na přístrojích pro medicínu. Teď na těch, které umí potlačovat infekce.
Na jakém principu jsou založené?
Abych to vysvětlil, musím začít trochu zeširoka. Jako první člověk na světě jsem změřil biopole. V laboratoři ve zkumavce.
Jsem laik, přibližte mi, co je biopole.
Je to pole jakési energie kolem člověka. A já dokážu změřit, co je kolem nás. Tím jsem překročil znalosti fyziky, protože moje měřidla ukazují něco, co fyzika nedokáže vysvětlit. Výsledky jsou na mých webových stránkách a zatím je nikdo nepopřel.
Co umí vaše přístroje?
Na základě znalostí, které mám, dokážu s jejich pomocí zlikvidovat infekce a třeba i viry, což medicína nedokáže. Teď mám prokázanou účinnost na vir, který způsobuje rakovinu děložního čípku.
V biopoli jsou patrné nemoci? To musí být fenomenální.
Nejen patrné, ony se dají i zlikvidovat. Ve vteřinách. Jsou možnosti, o kterých medicína netuší.
S biopolem souvisejí i další vaše objevy. Asi proto nemáte mobil, že?
Je to tak. Protože o principech a vlastnostech biopole něco vím. Mobil a wifi modemy kolem sebe šíří elektromagnetické pole o vysoké frekvenci, která rezonuje s biopolem člověka a rozrušuje ho.
Tím dochází k poškozování zdraví.
Kolem mobilu ale není nic vidět. Je to jako s elektřinou?
Mobil je vysílačka, a pokud změřím třeba pole homeopatika, tak po záření mobilu je menší, a to zapíše měřicí přístroj. Známý výsměch: „Ty jsi blázen, to nic nedělá," končí v okamžiku, kdy stopa osciloskopu vliv prokáže.
Co vychází z mobilu a přístrojů v domácnosti?
Rušivé pole, které vychází jen v momentě, kdy je přístroj funkční. Problém mobilu je ten, že se každé dvě minuty hlásí na věž. To znamená, že jeho uživatel dostává ránu za ranou. Wifina zas běží nepřetržitě. Lidi jsou v patologickém stavu každý den. S mobilem u postele pak celou noc.
Jsou stejně nebezpečné třeba mikrovlnky?
Mikrovlnky jsou chvilkové a můžete u nich stát nebo ne. I televize je daleko. Počítač neškodí, pokud nemá zapnutý mobilní modem.
Při zavádění mobilů na trh ale hygienici museli stanovit normy. A ty by nás měly chránit.
Nechrání. Zákonodárci normy stanovili tak, aby fun-goval mobil, a ne aby jeho uživatele chránily.
Na koho mají mobily nejhorší dopad?
Na děti. Sedí ve škole denně mezi dvaceti až třiceti mobily. Pak hodiny u internetu.
Četla jsem, že se mobily a internet na školách snaží Unie zakázat.
Už teď jsou státy, které je zakázaly. Proč dítě potřebuje mobil? Ve škole je přece dozor. Tam ho děti nepotřebují.
Dělali jste nějaké testy toho, co tu říkáte?
Ano. Na koncentrovanosti dětí, které měly aktivní mobily. Písemné testy, které dělaly, trvaly déle a děti nadělaly více chyb než bez mobilu. Kata-strofou jsou učebny informatiky pod wifi připojením.
Jaký je tedy dopad na mobilní školáky?
Děti ve třídě nejsou schopné si nic zapamatovat, ztrácejí intuici, vnímavost, jsou nesoustředěné a agresivní. Mluvím o tom, protože jsme to měřili.
Jak?
Stav dětí pomocí elektroakupunktury a pole pomocí převodníku, který dokáže biopole převést na elektrický signál. Je zatím jediný na světě. Měření teď budeme opakovat na jedné vysoké škole v Brně.
Děláte takový výzkum pro sebe, nebo pro nějakou firmu?
Pro sebe i pro všechny.
Prezentujete někde výsledky?
Samozřejmě, ale naprosto zbytečně. Má měření zatím odborníci nenapadli. Nikdo si netroufl. Dělají, že o mně neví. Informoval jsem i úřad pro vědu a výzkum, ale i odtud je nulová reakce.
Pokoušel jsem se i o kontakty s medicínou, ale připadám si jako doktor Galén v Bílé nemoci.
Co se stane za deset patnáct let s člověkem, který denně telefonuje?
Odhaduji expoziční dobu mobilu tak dvanáct let. Ta teď dochází. Mnoho lidí má narušenou imunitu. Až tak, že u některých nelze imunitní systém obnovit. Je to podobné jako u kuřáků. Po dvaceti letech strmě narůstá onemocnění rakovinou.
Jaké se podle vás objeví zdravotní problémy?
Třeba náhlé a nevysvětlitelné kolapsy, i když předtím člověk tvrdí, že se cítí skvěle. I onkologické statistiky mluví dost jasně. V současné době je například spousta problémů se štítnou žlázou. To je první rezonanční pole mobilu. Pokud ji lékaři odoperují, nasadí léky a pacient bude fungovat dál. Medicína dokáže suplovat výpadky mnoha orgánů.
Telefonu jsou ale blíž ucho a mozek, ne?
Uši a mozek odolávají rezonanci víc než štítná žláza. Mozek není první na řadě mechanickým poškozením, ale funkcí ano. Kdekoho dnes bolí hlava tupou bolestí.
Jak si mají lidé chránit zdraví?
Základ je mít od sebe mobil co nejdál.
Do čtyř metrů je situace kritická.
Na Západě se stává zvykem dokonce vypínat na noc všechny spotřebiče, protože domy jsou prošpikované elektrickými sítěmi.
Doporučoval bych nemít doma wifi modem a bluetooth.
Jste vynálezce, byl jste vývojový pracovník, co všechno jste vynalezl?
Jeden z prvních vynálezů byl monitor, který kreslil dechovou křivku novorozeněte.
Fungoval proti syndromu náhlého a nevysvětlitelného úmrtí dítěte při zástavě dechu.
To jsem ještě pracoval ve strakonické nemocnici.
V poslední době rezonátory proti vlivu mobilu a přístroje, které dovedou ničit infekce.

Vliv mobilních telefonů, BTS a Wi-Fi na lidský organismus
Náš výzkum ukazuje a je v korelaci se studiemi, že negativní vlivy mobilních telefonů, základnových stanic BTS a systémů Wi-Fi nejsou (jak se mnozí domnívají) elektromagnetické povahy.  

Tyto negativní vlivy, způsobené tzv. bioinfluentním polem, způsobují okamžité změny v lidském organismu, a to díky interakci s biopolem člověka.
Elektromagnetické pole antén základnových stanice má směrový charakter.Bioinfluentní pole tento charakter nemá, šíří se od středu tvořeného anténou všemi směry, má kulový tvar a tudíž žádnou sníženou intenzitu v oblasti pod anténou. Vyvolává změny, které lze velmi zjednodušeně charakterizovat jako poruchy nadřazeného energetického a informačního systému člověka.  
Funkce ochranného prvku BAROQAL
Princip působení ochranného prvku BAROQAL spočívá ve vytvoření přirozeného ochranného prostoru, ve kterém jsou blokovány výše uvedené negativní vlivy. Takovýto chráněný prostor si lze představit jako kulovou sféru o poloměru cca 5 metrů.
V tomto prostoru je eliminována škodlivá neelektromagnetická složka záření, čímž je zabráněno negativnímu ovlivnění nadřazených energetických a informačních systémů člověka.

Ochranný prvek BAROQAL
Baroqual je ochranný prvek, jehož úkolem je nedovolit ve svém dosahu změnu biopole a tak ochránit člověka před vlivem ničivého účinku vysokofrekvenčního elektromagnetického záření způsobeným mobily, WiFi a také Bluetooth - bezdrátovou technologií přenosu dat. Prvek Baroqal je podobně jako staré rezonátory (např. keltská spirála), tvarový zářič vyvolávající určené nastavení prostoru ve svém okolí. Není tudíž ničím nabit, není jej nutno ošetřovat a funguje až do svého mechanického zničení.
ZDROJ: http://www.milanhein.cz

ODKAZY
________________________________________
•    Fyzika čar - článek ing. Milana Heina v časopisu PHOENIX - prosinec 2012
•    Ovce, ovce, ovce - článek ing. Milana Heina v lékařském magazínu B.O.D.Y. - září 2011
•    Rada Evropy doporučuje zakázat používání mobilních telefonů a wifi sítí ve školách - květen 2011
•    Mobilní technologie ničí zdraví - článek ing. Milana Heina v lékařském magazínu B.O.D.Y. - duben 2011
•    Zpráva o možné budoucnosti - článek ing. Milana Heina v lékařském magazínu B.O.D.Y. - únor 2011
•    Sítě wi-fi mají škodlivý vliv na stromy, zjistili vědci - Nizozemí, 23. 11. 2010
•    Francie zakázala používání mobilů na školách kvůli zdravotním rizikům - Paříž, 14. 10. 2009
•    Paříž: Soud zakázal anténu na domě - Paříž, 11. 08. 2009
•    Výzkum vlivu expozice mobilního telefonu na krevní buňky - klinika "Heilpraktikerin Tomson Kornelia" - Celle (SRN)
•    Evropský parlament žádá přezkoumání limitů elektromagnetického pole - Brusel, duben 2009
•    Varujeme před škodlivostí mobilních telefonů - Ronald Herberman, Onkologický ústav, univerzita Pittsburgh
•    Vysokofrekvenční elektromagnetické pole - reálná hrozba pro lidské zdraví - Ing. Radomil Hradil
•    Varování francouzského ministerstva zdravotnictví před používáním mobilních telefonů
•    Ve Finsku, zemi s největší penetrací mobilních telefonů, byla v roce 2006 rakovina druhou nejčastější příčinou ...
•    Izrael: Používání mobilního telefonu zvyšuje riziko vzniku maligního tumoru ústní dutiny až o 50%
•    Dlouhodobé používání mobilu způsobuje nádor mozku - profesor Lennart Hardell, Univerzita Örebro
•    Záření z mobilních telefonů škodí lidskému mozku - Dr. Leszczynski, Ústav pro radiaci a nukleární bezpečnost, Finsko
•    Nepoužívejte Wi-Fi - doporučení německé vlády na základě studia Spolkového úřadu pro ochranu proti záření
•    Bezpečnostní směrnice pro používání Wi-fi v britských školách ? - hrabství Carmarthenshire, západní Wales
•    Freiburská výzva - Interdisciplinární společnost pro ekologickou medicínu IGUMED
•    Výzva k omezení vystavování se záření Wi-Fi, mobilních telefonů a BTS - Evropská agentura životního prostředí (EEA)
•    Holandští lékaři žádají omezení expozice EMF - Haag, duben 2009
•    Elektrosmog blog - Ing. Radomír Hradil
•    Elektromagnetické pole a zdravotní rizika - Ing. Jaroslav Novák
1.    Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (I)
2.    Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (II)
3.    Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (III)
4.    Elektromagnetické pole a zdravotní rizika (IV)

DOPORUCUJI, U OBYVAKU KDE MAME VSECHNY BEZDRATOVE ODIZOLOVAT DVERE OD PRENOSU "VLN"

16 jara jara | 23. listopadu 2014 v 17:20 | Reagovat

muj tatinek byl reditelem an zamestnaval hodne byvalych RAF pilotu. Rikali, ze Machalek jim nyni dela ostudu, nikdo nerekl vsak proc. Meho tatky ridc byl Vladimir Cupak, radi pili Egri Bikaver, Obcas mne bral tatka na sluzebni cesty a tak jsem dosti poslouchal u ruznych akci, nebyla to zadna sranda!!!
General Machalek (pry ale byl jen Plukovnikem delal "s brity na koordinacich utoku" mel za manzeklku Anglicanku a 2 chlapce s obouma dvema jsem se znal osobne. Pak jsem osobne znal Stryk Karel, pracovali jsme spolu... Stepanlka a Cerneho... V Brne se obcas slezavali ve vinarne a muj tatka me tam sebou take bral. Nejhorsi doby pro ne byly zacatkem 50 tych let. Take o tom vim presne udaje, museli pri propusteni podepsat Revers, ze se s nim dobre zchaze;lo... ale ja vim jinak. Nechapu jal Cechackove mohou byt tak jedovati a pritom milovat sve zradce jako Vasiky, prezidenty v cizich sluzbach zbidaceni a rozbiti CSR. Pry A. Dubcek byl odrovnan jako nepohodlny!  Dost[12]:

17 jara jara | 23. listopadu 2014 v 17:34 | Reagovat

Lenin byl financovan na dosazen Brity pres USA banky, muzem teda rici "zapadni agent" ale nakonec Zapad zradil stejne jako Gruzinsky mafian Stalin/ Dzugasvili a pry potom Rusove vrazdilu Ukrajince a jine, ne, byli to ne-rusti Stalinovy Banditeros, hrdlorezove  a ja jsem pracoval v USA v Ukrajinske projekcni firme! Take se vsema moznejma z byvaleho Warsavskeho paktu....Velice prijemni lide, nekteri i Vlasovci... zazili hodne hruzy!!!!!?[6]:

18 jara jara | 23. listopadu 2014 v 21:16 | Reagovat

to je vse velice hezke ale my jsme museli dodatecne platit za VYZBROJ, VOJENSKY ODEV...  vse, vyzbroj o TO I za ty mrtve hrdiny. Ful, Britoni, svet vas kromne moronu jiz nenAvidi! Byli jste to Vy kteri jste znicili velkou Francouskou Risi nad kterou slunce nezapadalo a jeji etchnickou a vedeckou zakladnu.... . Co jste vy proti francouzum udelali? Jen krev, ozebracovani/// Nechapu proc Frantici stale slavi Napoleona ktery je vinen za depopulaci France!~ Excuse me je vlastne Excesumua, pred 100 letou valkou Britoni nevedeli co je to omluva a snad nevedi dodnes! Oni jsou vini za Mnichov, Lidice a Lezaky atd, atd....

19 jirka, oakville jirka, oakville | 23. listopadu 2014 v 22:19 | Reagovat

Pro Jaru. Proc je tak propastny rozdil mezi byvalymi britskymi koloniemi a vsemi ostatnimi byvalymi kolonialnimi mocnostmi? Po francouzich, spanelech, portgualcich, nemcich, italech a dalsich zustal jen svrab a nestovice. V tech byvalych britskych drzavach je to preci jenom civilizovanejsi az na par vyjimek. Jaro tobe jednou praskne zlucnik z tech Britu. O_O

20 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 23. listopadu 2014 v 22:27 | Reagovat

[18]:Šmankote.

21 jara jara | 24. listopadu 2014 v 2:29 | Reagovat

dokazes srovnat bidu a beznadej na Jamajce, St. Lucia atd ve srovnani s Puerto Riko, ARUBA, curacao, costa ri8ca atd.
Ja totiz vsude byl a nekde i mnohokrate!
Proto Skotove se take chteli oddelit. Co kecas nevedomce o Portugalcich, ti byli obchodnici, ne pirati a otrokari, ejjich drzava, Brazilie, a i v Africe pred vyhnanim bilych tam byla prosperita. V EU jsem nenavztivil jen 5 statu, teda od Dalne Sibire az po polynesii.
Hajty nepovazuj za Francouskou, neb ziskali nezavislost asi za Francouske revoluce, ale maji stale dobre na Francousky styl skolstvi! Britove drancovali kolonie a staveli tam zeleznice aby toho mohli vice rozkrast. Vime jak se take chovali v boji o USA nezavislost, pak vyvolali valku Sever proti Jihu ve snaze ziskat jizni drzavy USA A co Argentina, Cile, atd, stalepsi nez Britska Jamajka a juiine mista. Nepocitej prosim Kanadu, Australii a Novy Zeland ti si dokazali svou politickou nezavislost of GB. Zeptej se ale to ty nikdy a dalsi nepochopite. Tak proc britanie pred koncem valky jeste bombardovala ceske civilisty, par dnu pred 9.5-1945!!! Proc slehla Plzen 23+ dubna 1945 kdyz se pres celou valku nedokazali strefit? [19]:

22 jara jara | 24. listopadu 2014 v 2:35 | Reagovat

a vy to stale, vasnosti nevite, podivejte se na USA film od Mel Gipsona-Independence, z 1776+- a uvidite ty bezohlednosti a hruzy britonu. nebo Irsky potato hunger a masovou emigraci di novych drzav. Rusove puvodni obyvatek\lstvo dodnes nechavaji ve svych reacdicich vcetne Eskynaku, Jakutu, atd, nanestesti jsem tam byl a znam take "mnohe Rezervace po celem svete" vystehovani z vlastniho uzemi a jine! [20]:

23 jara jara | 24. listopadu 2014 v 2:53 | Reagovat

Ano a zapomel jsem na St Maarten, napul Francousky/datch... prijemny ostrov kam se casto radi vracime. Kdo vokradl Reky, Kyprany, Libyi a dalsi, V Recku se tak spatne nezilo za poslednich 4000 roku, jak mi bylo receno Historiky a Turci je stale provokuji,,,, Znam a pracoval jsem temer s emigranty z celeho sveta, takze trochu vice vim. Bahamas a pod  nepocitej tam jsou nakradene penize odevsad![19]:

24 General Machalek General Machalek | 24. listopadu 2014 v 3:46 | Reagovat

Pro informaci vsech a Jary: General Machalek nikdy neexistoval - v zadnych vykazech armady CSR, CSSR, CR neni takove jmeno uvedeno. Asi je to vymysl hostu brnenske vinarny jak Jara uvadi v (16). Byt v blizkosti vystaveny zareni z mobilnich telefonu pusobi na mozek a zda se ze Jara jim byl vystaveny presprilis.

25 jirka, oakville jirka, oakville | 24. listopadu 2014 v 4:41 | Reagovat

Pro Jaru. Prave ti portugalci na obchodu s otroku dost zbohatli nebo nevis jak se tento dobytek choval v angolske kolonii? Jaro necham te uzivat tve senility protoze jak jiz zde nekdo podotknul byl jsi asi dlouhodobe vystaven zareni mobilnich telefonu. God Save the Queen!!! :-D

26 Jaro, Jaro, | 24. listopadu 2014 v 7:19 | Reagovat

mame te radi, ale kuva, ber ty prasky.

27 Nas mily Jaro Nas mily Jaro | 24. listopadu 2014 v 12:46 | Reagovat

Snad by bylo lepe kdyby jsi napsal knihu o svych cestach po celem svete a vsech tech zajimavych jedincu od kterych mas sve informace. Jiste mas dosti casu tam kde jsi prave ted na psani a cteni od Barona Prasila je vzdy velice vitano! Ja I jini je zde vzdy cteme s potesenim!

28 Jaroslave Jaroslave | 24. listopadu 2014 v 17:33 | Reagovat

K naletu na Plzen 23.4.1945 dodavam, ze tento nalet byl dopredu hlasen BBC, aby se co nejvice predeslo ztratam na zamestnancich a civilnim obyvatelstvu. Samozrejme, ze toto hlaseni BBC si vyslechli i nemci a na nalet se radne pripravili. Z tohoto duvodu RAF zaznamenala velmi tezke ztraty. Proc to ti zli Britony neudelali bez ohlaseni? Mohla toho byt pekna jatka a tudiz i voda na Jaruv mlyn. O_O

29 jara jara | 24. listopadu 2014 v 19:53 | Reagovat

Jaky vyznam ma rozbiti Plzne par tydnu pred koncem 2. svetove. To nevis co o tom rekl patton? Jedine, vyradit povalecnou CSR konkurenci. Kdyby jeste v 1944, nereknu nic. Ale poslednim mesici se vse zacalo bombardovat. A take vis proc ne drive, neb nemci pravidelne platili do USA a GB akciove dividenty pres sVycarsko a to ve zlate!!! dalsi spinava tajnustka!
Ale kdo ma zalepene usi tak nikdy enuslysi.vach slepemu![28]:

[28]:

30 jara jara | 24. listopadu 2014 v 21:05 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=_vaUJOHThoQ;
tak nejak asi take s tema Britony???

32 Jaro Jaro | 24. listopadu 2014 v 22:43 | Reagovat

Co bylo driv? Vejce nebo slepice? [:tired:]

33 Pane Jaro Pane Jaro | 25. listopadu 2014 v 0:05 | Reagovat

[29]: General Patton nikdy nic takoveho neprohlasil - popletl jste si to Jaro s vyrokem Pattona o Stalinove tyranii v podobe Sovetskeho Ruska. V poslednim mesici WW2 se nic "nezacalo" bombardovat. Ze by "Nemci" platili US a GB zlatem za to ze je US a GB bombardovali je propagandou levicaku kazdeho razeni i dnes z neznalosti historie.

34 Luis Luis | 25. listopadu 2014 v 0:25 | Reagovat

[29]: Jaro, busis se v podobnych pripadech vzit do pozice druhe strany. Jestli cr na Jalte pripadla do ruske zony a jestli prave v te dobe SSSR porusilo Co se na Jalte taky dohodlo - spolecne obsazeni Berlina ,tak to byl velmi chytry tah od. Americanu - nenapadli za to Rusy aale zpusobili jim skodu. Navic se predpokladalo, ze Rusove plzenskou Skodovku rozeberou a odvezou do Ruska, jak to udelali s jinyma fabrikama.

35 Báša Báša | E-mail | 25. listopadu 2014 v 22:34 | Reagovat

[2]:Co se blahoslavených Britů týká, byl bych vopatrnej. Jedná se o tytéž Brity, co vydali němcům zlato uložené v Bank of England a kteří si po válce následně ze zbytku toho, co nedali Hitlerovi, nechali zaplatit letadla českých letců, na kterých tito létali v bitvě o Britanii!

36 jara jara | 25. listopadu 2014 v 23:01 | Reagovat

pro tebe jiz jen asi a jen vejce natvrdo!
Nic mene, nic vice![32]:

Jinak a to doporucuji pro vsechny. Bezdartove spoje u nas automaticky samy vecer vypnou a zapnou opet kolem 6 ranni!
A ja mam svuj cell v kabelce ktera ma "clonu, sacek pro zareni" podobny jaky je pro scitani mitneho pro auto.... tak co vy na to vasniosti? [:tired:]

37 jara jara | 25. listopadu 2014 v 23:12 | Reagovat

Od svych 15 roku jsem pracoval na stavbach a vecerne vse studoval zopakoval jsem si vse jeste jednou po emigraci. A jen mohu dodat, vse co jsme staveli a vetsinou se spickovou technologii, jako nje Tezjka chemie, ten nejluxuxnejsi textyl vseho druhu, a i ty adlnicni mosty ktere nechali prejizdet pretizenyma kamiony a to zcela zdarma a vse znicit! Tak kdyby Rusove rozmontovali Skodovku tak jsme si mohli velice brzy zaridit modernejsi coz se take stalo ale az po odklizeni a znovu prestaveni. Ja jsem 3 tydny pred koncem valky mohl uhoret, Britska nevybuchkla fosforova bombicka (markovaci pred priletem hlavniho roje osvetlujici zony pro bombardovani) prolitla nasim domkem a zustala u me postylky Nastesti byla znaskodnena nez nacasovani se aktivovalo... A skody na nasem dome byly znacne! Ja cely zivot BUBUJI, pomaham bliznim a pracuji pro prosperitu vsech, nenicim, nevrazdiom, nekradu a nenapadam i kdyz HOuVNO vis jako mnoho z Vas.   [34]: O_O

38 Luis Luis | 26. listopadu 2014 v 0:36 | Reagovat

[37]: Jaro, ty jsi ale pripad. Nezpochybnuji tve zkusenosti, ale rekl bych ,ze jsi se moc zradikalizoval.
S tou Skodovkou neslo o to aby se v kazdem pripade vybudovala nova, ale aby se v zadnem pripade nedostalo zarizeni do Ruska. Navic to zachranilo hromadu stroju, po odklizeni sutin a trochu oprav se dost znich dalo znovu pouzit.
Co se tyka tvych teorii, tak to studuji uz hodne dlouho a rekl bych ze ti unika princip. Navic Skodovka do posledniho dne produkovala pro Wermacht strelivo vlastne v dubnu uz jako jedina.

39 jirka, oakville jirka, oakville | 26. listopadu 2014 v 1:27 | Reagovat

A co se stalo s tou zneskodnenou fosforovou bombickou? Spravne jste ji meli odevzat Nemcum. No hlavne, ze postylka vydrzela. Jaky jsi vubec rocnik? Ja jsem poznal v emigraci v Kanade jednoho cecha, ktery toho zazil tolik jako ty. Nejaky Petr Novotny v Hamilton ON. I kdyz byl rocnik 1945 tak presne vedel vsechno (osobni zazitky) okolo atentatu na Heydricha v roce 1942. O_O

40 jara jara | 26. listopadu 2014 v 3:08 | Reagovat

ne jen to ale i kulky, granaty ktere cesti vojaci vystrileli u Tobruku!
Ja pracoval s nekolika Brity a mohu rici, i moji kolegove je v lasce nemeli. mysli si, ze jsou nadlide a pritom jsou i ubozaci a to i v posteli jak nam bylo zdeleno s humorem  od mnoha pritelkyn![35]: :-!

41 Drifter Drifter | 26. listopadu 2014 v 5:40 | Reagovat

[13]:pisete naproste nesmysly, jako Krystlik.US delegace v Parizi naopak zduvodnila proc Cesky Nemci maji zustat v CSR. WIlson vedel kolik Nemcu bude v nove CSR a proto pouzili Rakouske scitani lidu z predvalecne doby a ne Benesuv sensus, ktery mimochodem totalne ignorovali.
Nejake kraviny ze Wilson rval na Masaryka je neprosta blbost!

42 Jara a komentare Jara a komentare | 27. listopadu 2014 v 2:25 | Reagovat

[40]: Ted zacina byt zrejme odkud prameni Jarova nenavist Britu - od zazitku zrejme traumatickeho za valky. Takovych co zazili mnohem vice nez Jara za WW2 je hodne ale naprosta vetsina z nas nepotrebuje psychoanalyzu jako Jara kde to vedlo k hluboke fixaci. Je mnoho a mohu rict vetsina britkych obcanu kteri jsou slusni, pomahaji lidem a jsou pravy opak toho co Jara tady o nich rika. Plati to o prostych jedincich I - divte se - politiku. Ovsem predsudku se je tezko zbavit!

43 CA CA | 27. listopadu 2014 v 3:03 | Reagovat

[13]: Captivating. Diky pane.

44 Ida Ida | E-mail | 28. prosince 2014 v 22:19 | Reagovat

Víte, ti letci už jsou téměř všichni mrtví a po revoluci se stejně žádného velkého vděku nedočkali. Je to jen ostuda, že je problém tento pomník, na který tento ubohý stát nedal ani korunu, někde důstojně umístit. Naštěstí se toho můj otec nedočkal, ani toho, že 25 let po revoluci nám vládnou komunisté a estébáci.

45 Ida Ida | E-mail | 29. prosince 2014 v 7:38 | Reagovat

[16]:Lžete, jeden Machálek se zabil v Anglii, druhý se vrátil a neměl Angličanku. V Brně většinu schůzek organizovali bývalí piloti RAF, které jsem znala. Machálek ani Stryk to nebyli. Ten chlap lže, jako když tiskne, žádného pilota RAF jste nikdy neznal.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama