Únor 2015

Navrh na fotku na Narodnim muzeu

26. února 2015 v 20:02 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Cesi maji docela odporny zvyk poklonkovat a lezt do zadku tyranum a ruznym hajzlum jak je zrejme z prilozenych fotografii. Navrhuji tedy nahradit soucasnou Havlovu fotku fotografii dole - urcite se to bude mnoha Cechum libit.
Napred co uz tam viselo:
A co by tam na tom Muzeu melo jeste viset:

Vidim to jako spravedlnost...

26. února 2015 v 16:54 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Jak pravi ten hlas na zacatku nahravky: "Vidim to jako spravedlnost" - mate, co jste si zaslouzili...


Sceny z Tejnicke ulice

25. února 2015 v 21:32 Clanky osvetove
Jako clovek, ktery par fotek vyfotil, vim, ze za kazdou dobrou fotografii je zajimavy a casto velmi komplikovany pribeh. Jako treba na techhle fotkach.Poklonili se sose...

25. února 2015 v 15:10 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove

Cituji z clanku: Účastníci vzpomínkové akce se poté přesunuli na Hradčanské náměstí, kde se poklonili soše Tomáše Garrigua Masaryka.

PROC SE CESI KLANI SOCHAM? Tahle socha byla Masarykova, uz brzo se budou klanet i socham Vaclava Havla.

(Citat z Bible Kralicke: "Udelali i tele na Orebe, a sklaneli se slitine. A zmenivse slavu svou v podobiznu vola, jenz ji travu." Zalm 106, vers 19-20).


Kult osobnosti je kult osobnosti...

24. února 2015 v 14:24 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Tuhle fotografii Blanky Havlickove jsem tu uz pred par dny mel:


A tohle je historicka fotografie. Jednoduse: kult osobnosti zustava kultem osobnosti, komunista komunistou a kurva kurvou...

A tady mate jeste neco starsiho:

O zákonech, populační explozi, státu a viagře.

23. února 2015 v 3:01 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
(zdánlivě nesouvislá úvaha)

To si takhle jednoho teplého pozdně letního dne sedím v trafice. Nuda. Nípu se malíkem v nose. A čumím co se kde hejbe.

A tu mi u okýnka přistála mladá dáma s kočárkem. Trendy oděná, sporťáček taky nejnovější značkový model. Ve sporťáčku dítě tak okolo roku, možná tak měsíc, dva, tři přes rok. Trendy elastické odění dávalo tušit, že ona mladá dáma je opět samodruhá. Tedy, tak počátek pátého měsíce těhotenství.

"Vicerojky". Děla a "červené" dodala. Upravovala dítě v kočárku.

Tak, vole, říkám si, jak 100hoven? V palici jsem listoval onou spoustou platných Českých zákonů. Zákon zakazující prodat cigarety těhotné ženě mi na mysl nepřišel. (Jasná mezera, na kterou čeští a evropští zákonodárci dosud nic nevymysleli. Omlouvám je. Oni časem přijdou na to, že za konání těhotné ženy proti svému zdraví i zdraví plodu může odpovídat prodávající trafikant. Hm, bude koho pokutovat).

Až zákonodárci tuto mezeru odhalí, půjdeš, vole, na měsíční školení. To si zaplatíš, aby sis zvýšil kvalifikaci a v případě, že stav nebudeš moci posoudit, nakoupíš ony počůrávací papírky a těhotenství ověříš. Tož tak.

Ale vrátím se k oné mamince. Evidentně Cigánka, docela hezká, mladistvého vzhledu. "Paní, a je Vám osmnáct?" Použil jsem "platného Českého zákona" jako berličky pro nechuť prodat těhotné ženě cigára, které těhotným škodí více než ženám "jalovým". (Netěhotným)

Vykulila mandlové oči, spadla jí poněkud brada. "Není". Špitla. "Počkejte" špitla znovu a otočila se tam odkud s kočárkem přijížděla. Přijížděl Cigán. Také se značkovým kočárkem. Oděný Adidas. Tlačil prázdný kočárek a zároveň vedl za ruku dítě. Asi nejstaršího potomka. "Pocém, nechce mi prodat cíga. Nemám osmnáct". Přišel s občankou v hrsti. "Mám devatenáct. Dejte mi dvoje Vicerojky". Jedny podal paní. Pochválil jsem mu děti i paní. Vyprsil se "Nebude mi ještě dvacet a budu potřetí tátou". Šmankote, on jí nedal pokoj ani v šestinedělí.

Podle zákona nemohu prodat cigarety nezletilé, i kdyby trojnásobnou matkou byla. Holčina, na kterou rodiče berou přídavky na děti bude potřetí matkou.

Kouří li dítě, pak je vinen trafikant. Požilo li dítě alkohol je vinen hospodský. Oba to slíznou. Je li dítě potřetí matkou, stát se může rozdat.

Docela nedávno jsem tohle přetřásal se svými dětmi. Mám dvě. Syna, (33) dceru (30). Tak nějak sondovaly, co by mě mohli koupit a čím mě obdarovat k padesátým osmým narozeninám.

Nemám potřeb kromě knih. Knih dosud vycházejících tak nějak ideologickému systému navzdory. Hm, oni ale neví co koupit, ač pátrají, vychází toho čím dál míň.

Tak dobrá, kupte mi každý jedno balení Viagry. A nemusí to být zrovna Viagra. Klidně to může být Abystal, Treptemistym nebo Peniscilin.

Spadly jim brady. "Taťku, ty už nemůžeš"? Ale můžu, jen se blíží doba, kdy moci nebudu. Víte, blíží se doba, kdy si budu nucen nadělat vlastní vnuky sám. Nejstaršímu z vašich prarodičů bylo 47 když jsem je obdařil vnukem. Mě je 58 a furt nic.

Víte, když já byl mlád, počítala se generace na 20+ let. Vám je 30+ a nic. Obecně posouváte hranici rodičovství k hranici biologické schopnosti. Tedy je nutno počítat generaci již na 30+. A snad již i nad 35+.

Víte, kdybyste byli Cigáni, pak byste byli už dědek a babka a já pradědek. Zůčastnil bych se křtin už svých pravnuků a možná i prapravnuka bych stihnul.

Kdybysme byli muslimáci, byl bych už praprapradědek. Spočítejte si to. Soudruh Prorok říkali, že dívka může v jedenácti. To bych se dnes těšil na slavnostní obřízku již páté generace svých potomků.

První se vzpamatovala dcera. "A ty si táto myslíš, že máme chuť přinést děti státu, který jen vymejšlí, jak odřít toho, kdo se snaží, studuje, pracuje? Státu, který šmátrá po kapsách lidí umících pracovat a snažit se? Aby rozdal těm, kteří umí jen plodit?

A ozval se syn. A nebude lépe v klidu vymřít než se dívat na to, jak pitomý ručníkář podřezává moje děti nebo vnuky? Je na místě, aby stát, zapomenul na ty, z jejichž kapes rozdává?

Aha. Napsal jsem dnes mnoho slov. Slov, která lze zkrátit do jediné věty básníka:

Ztracená víra hrozny vinic neposbírá.


Mame za prezidenta uplneho vola...

19. února 2015 v 14:59 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Mame za prezidenta uplneho vola. A zase je ta Amerika lepsi nez Cesko. Proti Obamovi je Zeman jen takovy maly vul okresniho meritka.


Definitivni dukaz, ze Rusi jsou sileni...

18. února 2015 v 16:00 | Prevzato z tisku |  Clanky jinych autoru
Tyhle fotky jsou vsechny z clanku "Definitivni dukaz, ze lidi v Rusku jsou sileni..." - a americti lekari objevili, ze Pjukin je autista (jo, Rainman)... takze Cechacci... jak vas vezmou do presu Rusove z vychodu, muslimaci z jihu a Nemci ze zapadu... co budete delat? Ovsem kdyz se nekde objevi fotky buziku z Californie v ruzovych satickach, jak nakupuji ve Walmartu, pak je to pro Cechy a Rusy naramna hahaha legrace a dukaz imperialisticke dekadence...

P.S. Dle mych soukromych zdroju 20% obyvatel Prahy je ruskeho/sovetskeho puvodu a cislo neustale roste.

Cesi kradou...

17. února 2015 v 15:10 Clanky jinych autoru
Toto stanovisko pana Mašína je k dispozici s podmínkou, že bude zveřejněno celé, bez sebemenší změny, nebo se slovy, větami, odstavci vyjmutými ze souvislosti.

Postoj mého bratra, zrovna tak jako můj, k návratu našeho majetku, byl vždy stejný a nikdy se nezměnil. Můj bratr Ctirad ani já jsme se nikdy nezřekli vlastnických práv k nemovitostem naší rodiny v Lošanech a v Olomouci. Žádný souhlas k převodu vlastnictví na kohokoliv jsme nikdy nikomu nedali.

Pro zajímavost: Ctirad ani já, byť i komunistickým soudem, jsme ke ztrátě majetku z jakéhokoliv důvodu odsouzeni nikdy nebyli. Majetek nám byl komunisty ukraden!

Naše sestra Zdena má právo domáhat se s naším souhlasem našich vlastnických práv, je-li to v této postkomunistické společnosti dnes nutné, nebo vůbec možné, Ctiradovým i mým jménem, bez naší osobní účasti.

Není mým úkolem dokázat, že tato země má právo řadit se k civilizovaným zemím, v nichž každý jedinec má právo na osobní štěstí, svobodu a majetek. Toto je principiální otázka, kterou si musíte rozhodnout sami. Dobrá příležitost pro Nejvyšší nebo Ústavní soud dnešní České republiky.

Případ našeho rodinného majetku není v dnešní České republice ten jediný, kdy se musí oprávnění vlastníci domáhat před českými soudy svého práva, a to v převážné většině s neúspěchem.

Sametová revoluce byla dobře připravená. Komunisté si zvolili svého prezidenta, který jim zaručil beztrestnost a propůjčil zahraniční kulisu. Jeho alkoholismus a "neortodoxní" morální hodnoty jim byly zárukou spolehlivé spolupráce v novém, nyní kapitalistickém hospodářském zřízení.

Pomocí kontinuity zákonů hospodářská moc a rozkradené majetky zůstaly v rukou těch, kteří je rozkradli a v rukou jejich nových přátel, kteří vstoupili do hry v rámci privatizace. To, co nebylo rozkradeno nebo vytunelováno a nachází se ještě v rukou tohoto státu, je používáno dnešní politickou elitou k nákupu hlasů voličů.

Doufám, že soudci rozhodující o těchto základních lidských právech si jsou vědomi své morální zodpovědnosti vůči této zemi. Přeji jim rovnou páteř!

Josef Mašín, 15.2.2015

---
A Paul Zverina k tomu dodava:
a toto:
Listina základních práv a svobod, čl.11:
Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje.


Ceska republika, zeme zlodeju...

17. února 2015 v 14:42 Clanky osvetove
50 největších kauz loupežníků v ČR

ARBITRÁŽ S CME -Američané investovali do rozjezdu TV Nova. Po odchodu
generálního ředitele Vladimíra Železného však ČR musela za neochránění
investice zaplatit CME 10,7 miliard Kč. Škoda: 10,7 miliard Trest: Žádný

ARMÁDNÍ ZAKÁZKY- Kolem nákupu armádní techniky včetně obrněných
transportérů Pandur, Grippenů či špatných padáků panuje mnoho pochybností a
problémů. Škoda: mezinárodní ostuda a mnoho miliard Trest: žádný

BEZDRÁTOVÁ PRAHA- Projekt "Bezdrátové Prahy", který nikdy nefungoval,
vznikl za primátorství Pavla Béma Škoda: 390 milionů Trest: žádný

EURODOTACE- V případě rozdělování eurodotací na severozápadě Čech
konstatoval audit, že 90% těchto prostředků bylo vyplaceno neoprávněně.
Škoda: Až miliardy Trest: Zatím žádný

GROSSOVY AKCIE- Expremiér Stanislav Gross zbohatl na akciích energetické
firmy, které od kamaráda koupil za 21 milionů a prodal za 110 milionů. Firma
poté zkrachovala. Škoda: 89 milionů Trest: Žádný

ARBITRÁŽ S DIAG HUMAN- Diag Human se od roku 1996 soudí s ČR o
náhradu ztrát, na základě poškození dobré pověsti. Firmě podle arbitráže náleží
8,33 miliardy, ČR se odvolala. Škoda: odhad 8,33 miliardy Trest: Žádný

HARVARDSKÉ FONDY V kuponové privatizaci Viktor Kožený sliboval jistotu
desetinásobku vložených peněz. Tisíce lidí však nedostali vůbec nic. Škoda: 16
miliard Trest: Žádný

H- SYSTÉM- Petr Smetka připravil při stavbě domů 1095 lidí o 980 milionů.
Škoda: necelá miliarda Trest: Smetka odsouzen na 12 let

HUŠÁKOVA SAZKA- Vysočanská hala, stála z původních 2,75 mil.- 9 miliard, a
její šéf A. Hušák pobíral několikamiliónový plat, což byl jeden z faktorů, který
zapříčinil krach haly. Škoda: nejméně 7 miliard Trest: žádný

CHEMAPOL Tato firma se 40 tisíci zaměstnanci pod vedením Václava Junka
zkrachovala. Škoda: až 17 miliard Trest: žádný

CHVALOVSKÉHO PODVODNÉ MASO- Někdejší šéf českého fotbalu vylákal z
banky 1,5 miliardy, údajně na vývoz masa. S těmito penězi však platil staré dluhy.
Škoda: 1,5 miliardy Trest: Chvalovský dostal 10 let

IPB- Vinou nekrytých úvěrů a krachu banky přišel stát a tedy daňový
poplatník i o "rodinné stříbro" v podobě plzeňského Prazdroje. Škoda: nejméně
200 miliard Trest: minimální

IT SLUŽBY- Ministerstva proplácejí IT firmám miliardy korun za software,
správu sítí a licence. Tyto služby jsou buď předražené, nebo nefungují (viz registr
vozidel). Škoda: Miliardy Trest: žádný

IZIP- Do neúspěšného projektu elektronických zdravotních knížek investoval
stát téměř dvě miliardy korun. Škoda: nejméně 470 milionů Trest: Žádný

KAMENCOVÉ JEZERO Areál (30 ha) kolem jezera u Chomutova pronajala
radnice zastupiteli za ODS na 50 let. Nájem: 250 tisíc. Na tomto pozemku jsou
přitom stavby včetně hotelu za 80 milionů. Škoda: Desítky milionů Trest: Žádný

ROMAN JANOUŠEK - Odposlechy prokázaly jeho vazby na bývalého primátora
P. Béma a magistrátní úředníky, prostřednictvím kterých ovlivňoval činnost
magistrátu a dalších institucí. Škoda: Nevyčíslitelná Trest: Žádný

KARLOVARSKÁ LOSOVAČKA Podle rozsudku NSS losování mohlo navodit
dohady o tom, že nešlo o losování, ale o hledání předem určeného lístku, který se
nedařilo najít. Škoda: mezinárodní ostuda Trest: 500 tis. Kč pro KV magistrát

KEY INVESTMENT Některé Pražské městské části a města investovaly peníze
občanů do podezřelých obligací ještě podezřelejší firmy spojené s politiky. Škoda:
stamiliony Trest: žádný

KNIŽNÍ VELKOOBCHOD Někdejší lídr ODS Miroslav Macek se podílel na získání
Knižního velkoobchodu za 39 milionů, ale účetní hodnota byla 60 milionů. Škoda:
21 milionů Trest: žádný

KOCOURKOVY MILIONY Exministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek
(ODS) podle svých slov »odklonil« před rozvodem 16 milionů na účet své matky.
Získal je podivným obchodem s akciemi. Škoda: 16 milionů Trest: žádný

KONKURSNÍ MAFIE Bývalý soudce Berka a spol. na základě zfalšovaných
dokumentů poslal do konkursu 10 firem. Škoda: Mnoho miliard Trest: Vzhledem
ke škodě malý

ALKOHOLOVÁ TRAGÉDIE Teprve až mrtví a osleplí lidé přiměli politiky, aby se
začali zabývat obří problematikou pančovaného alkoholu. Škoda: Nevyčíslitelná
Trest: Zatím žádný

LÁZNĚ KYSELKA Zkáza unikátních staveb začala za minulého režimu a
pokračovala při chaotické privatizaci na začátku 90. let. Nikdo za nic nemůže a ČR
zřejmě přijde o další kulturní památku. Škoda: Nedozírná Trest: Žádný

LIBERECKÝ ŠAMPIONÁT Kauza, která po sobě zanechala dluhy ve výši cca 100
mil. korun. Škoda: Přes 100 milionů Trest: Žádný

MAJETEK SSM Velký majetek SSM (Socialistického svazu mládeže) se
rozdrobil za zlomek ceny mezi neprůhledné firmy. Škoda: dvě miliardy Trest:
žádný

MOSTECKÁ UHELNÁ Kriminalisté zahájili trestní stíhání manažerů, kteří jsou
spojení s kauzou privatizace Mostecké uhelné společnosti. V případu jde o
miliardy, zabývá se jím i švýcarská justice. Škoda: Miliardy Trest: Žádný

OPEN CARD Projekt karty Pražana vyšel na miliardu korun, ačkoliv původně
měl stát 90 milionů korun. Škoda: 910 milionů Trest: Žádný

PENZION PALAS Zřejmě jen díky "správným" rozhodnutím si mohl dovolit
vystavět luxusní sídlo v Ludvíkově na Bruntálsku někdejší ministr zemědělství
Jaroslav Palas. Škoda: nejméně 20 milionů Trest: žádný

PLZEŇSKÁ PRÁVA Politici a významné osobnosti studovali na vysoké škole v
Plzni, kde bylo možné za dva roky získat doktorát. Škoda: Mezinárodní ostuda
Trest: Žádný

POLDI KLADNO Továrník Vladimír Stehlík dovedl ocelářský gigant ke krachu
Škoda: nejméně 200 miliónů Trest: minimální

PRIVATIZACE ČESKÉHO TELECOMU Při privatizaci této gigantického
společnosti se podle vyšetřovatelů rozdělovali úplatky ve výši 300 miliónů korun.
Škoda: Stamilióny i mezinárodní ostuda Trest: Žádný

POZEMNKY POD AREÁLEM SPARTA Pozemky pod stadionem prodala skalní
příznivkyně klubu novým majitelům za směšných 750 Kč/m2. Majetky patřily
původně Pozemkovému fondu. Škoda: 178 milionů Trest: Úřednice to bude
splácet 495 let

DAVID RATH A SPOL. Ze středních Čech se přes státní zakázky podle
odposlechů a kriminalistů odlévaly značné finanční prostředky Davidu Rathovi a
jeho "klanu". Škoda: Desítky milionů korun Trest: zatím žádný

RUMOVÁ AFÉRA Za masivní fingovaný vývoz rumu v roce 1992 byl obžalován i
jeden soudce, svědci mluvili o účasti lidí z ministerstva vnitra. Škoda: 60 milionů
Trest: jeden podmínečný trest

SKLOEXPORT Rodina herečky Reginy Rázlové byla u zániku světově
proslulého sklářského impéria Škoda: až půl miliardy Trest: žádný

SOUDKOVA ŠKODOVKA Lubomír Soudek chtěl z Plzeňské Škodovky udělat
světového strojírenského giganta. Škoda: Miliardy Trest: Žádný

SRBŮV ČESKÝ DŮM Nevýhodný pronájem domu v Moskvě, za nějž byl
odpovědný tehdejší generální sekretář ministerstva zahraničí Karel Srba, stát
připravil o 26 milionů. Škoda: 26 milionů Trest: Srba osvobozen

STÁTNÍ MATURITY Předražené, zbytečné, plné chyb. K přijetí na VŠ nestačí a
z malicherných důvodů propadají i premianti. Škoda: nejméně 100 milionů Trest:
žádný

TUNEL BLANKA Předražená obří stavba z éry primátora Pavla Béma měla
pomoci provozu v Praze už letos, ale bude mít dva roky zpoždění. Škoda: 10
miliard Trest: žádný

DOPRAVNÍ PODNIK PRAHA Kvůli předraženým smlouvám na výrobu jízdenek
odtékaly z pražského DP měsíčně desítky milionů korun. Škoda: desítky milionů
Trest: zatím žádný

UNIPETROL "Pět na stole v českých…" - v kauze privatizace ropného giganta
čelili čeští a polští politici podezření, že si vzájemně rozdělili více než miliardový
úplatek. Škoda: Miliardy Trest: Minimální

ÚŘEDNICE DOUBOVÁ Bývalá exšéfka karlovarského stavebního úřadu si
změnou územního plánu proměnila svoje bezcenné pozemky v lukrativní stavební
parcely. Škoda: 25 miliónů Trest: Žádný

ZVLNĚNÁ dálnice D47 Dálnice u Ostravy se vlní, podle silničářů má špatné
mosty a další vady. Navíc podle některých expertů byla výstavba mnohonásobně
předražena. Škoda: stovky milionů Trest: žádný

PROMOPRO Předražená zakázka ozvučení českého předsednictví EU, kterou
realizovala firma ProMoPro, stála 525 milionů. Firma tak stát měla připravit o 388
milionů. Škoda: 388 milionů Trest: zatím stíháno 11 lidí

PODPORA SOLÁRNÍKU Na dotované výkupní ceně el.energie získávají majitelé
solárních elektráren 36 mld. ročně. Podpora el.energie získaná z obnovitelných
zdrojů navíc zdražuje cenu proudu. Škoda: 36 mld.ročně Trest: žádný

POŽÁR VINOHRADSKÉHO PIVOVARU V r.2000 na území památkové rezervace,
kde stála tato unikátní stavba, vznikl developerský projekt. Zapálením památky
ušetřil neznámý pachatel investorovi spoustu peněz. Škoda: Nedozírná Trest:
Žádný

SETUZA Vinou nevýhodné a tajné smlouvy, kterou posvětil exministr
zemědělství Palas, ovládli potravinářský gigant s miliardovým obratem
podnikatelé Pitr a Mrázek. Škoda: Miliardy Trest: Tomáš Pitr je již 2 roky ve vazbě

SPOR S NOMUROU Nomura investovala v IPB, která v roce 2000
zbankrotovala, a stát ji poté prodal ČSOB za jednu korunu. Spory skončily
smírem, ČR Nomuře vyplatila 3,6 miliardy. Škoda: 3,6 miliardy Trest: Žádný

PŘEDRAŽENÝ JUSTIČNÍ AREÁL Původně stál justiční palác v Brně 805
milionů, nakonec to ale bylo 1,87 miliardy. Krajský soud za to dostal pokutu 1,9
miliardy, 3/4 mu byly odpuštěny. Škoda: 1 miliarda Trest: žádný

VIAMONT Firma Viamont bývalého ministra dopravy A.Řebíčka získala státní
zakázky za 3,5 miliardy. Sám prý firmu před nástupem do funkce prodal a za
akcie dostal 750 milionů. Škoda: stovky miliónů Trest: žádný

---
Zdroj: SANEP (Středisko analýz a empirických průzkumů)

Ale maji tam i male zlodeje, takove co vam pouze vykradou dum. V Cesku proste dnes maji vsechno.