O zákonech, populační explozi, státu a viagře.

23. února 2015 v 3:01 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
(zdánlivě nesouvislá úvaha)

To si takhle jednoho teplého pozdně letního dne sedím v trafice. Nuda. Nípu se malíkem v nose. A čumím co se kde hejbe.

A tu mi u okýnka přistála mladá dáma s kočárkem. Trendy oděná, sporťáček taky nejnovější značkový model. Ve sporťáčku dítě tak okolo roku, možná tak měsíc, dva, tři přes rok. Trendy elastické odění dávalo tušit, že ona mladá dáma je opět samodruhá. Tedy, tak počátek pátého měsíce těhotenství.

"Vicerojky". Děla a "červené" dodala. Upravovala dítě v kočárku.

Tak, vole, říkám si, jak 100hoven? V palici jsem listoval onou spoustou platných Českých zákonů. Zákon zakazující prodat cigarety těhotné ženě mi na mysl nepřišel. (Jasná mezera, na kterou čeští a evropští zákonodárci dosud nic nevymysleli. Omlouvám je. Oni časem přijdou na to, že za konání těhotné ženy proti svému zdraví i zdraví plodu může odpovídat prodávající trafikant. Hm, bude koho pokutovat).

Až zákonodárci tuto mezeru odhalí, půjdeš, vole, na měsíční školení. To si zaplatíš, aby sis zvýšil kvalifikaci a v případě, že stav nebudeš moci posoudit, nakoupíš ony počůrávací papírky a těhotenství ověříš. Tož tak.

Ale vrátím se k oné mamince. Evidentně Cigánka, docela hezká, mladistvého vzhledu. "Paní, a je Vám osmnáct?" Použil jsem "platného Českého zákona" jako berličky pro nechuť prodat těhotné ženě cigára, které těhotným škodí více než ženám "jalovým". (Netěhotným)

Vykulila mandlové oči, spadla jí poněkud brada. "Není". Špitla. "Počkejte" špitla znovu a otočila se tam odkud s kočárkem přijížděla. Přijížděl Cigán. Také se značkovým kočárkem. Oděný Adidas. Tlačil prázdný kočárek a zároveň vedl za ruku dítě. Asi nejstaršího potomka. "Pocém, nechce mi prodat cíga. Nemám osmnáct". Přišel s občankou v hrsti. "Mám devatenáct. Dejte mi dvoje Vicerojky". Jedny podal paní. Pochválil jsem mu děti i paní. Vyprsil se "Nebude mi ještě dvacet a budu potřetí tátou". Šmankote, on jí nedal pokoj ani v šestinedělí.

Podle zákona nemohu prodat cigarety nezletilé, i kdyby trojnásobnou matkou byla. Holčina, na kterou rodiče berou přídavky na děti bude potřetí matkou.

Kouří li dítě, pak je vinen trafikant. Požilo li dítě alkohol je vinen hospodský. Oba to slíznou. Je li dítě potřetí matkou, stát se může rozdat.

Docela nedávno jsem tohle přetřásal se svými dětmi. Mám dvě. Syna, (33) dceru (30). Tak nějak sondovaly, co by mě mohli koupit a čím mě obdarovat k padesátým osmým narozeninám.

Nemám potřeb kromě knih. Knih dosud vycházejících tak nějak ideologickému systému navzdory. Hm, oni ale neví co koupit, ač pátrají, vychází toho čím dál míň.

Tak dobrá, kupte mi každý jedno balení Viagry. A nemusí to být zrovna Viagra. Klidně to může být Abystal, Treptemistym nebo Peniscilin.

Spadly jim brady. "Taťku, ty už nemůžeš"? Ale můžu, jen se blíží doba, kdy moci nebudu. Víte, blíží se doba, kdy si budu nucen nadělat vlastní vnuky sám. Nejstaršímu z vašich prarodičů bylo 47 když jsem je obdařil vnukem. Mě je 58 a furt nic.

Víte, když já byl mlád, počítala se generace na 20+ let. Vám je 30+ a nic. Obecně posouváte hranici rodičovství k hranici biologické schopnosti. Tedy je nutno počítat generaci již na 30+. A snad již i nad 35+.

Víte, kdybyste byli Cigáni, pak byste byli už dědek a babka a já pradědek. Zůčastnil bych se křtin už svých pravnuků a možná i prapravnuka bych stihnul.

Kdybysme byli muslimáci, byl bych už praprapradědek. Spočítejte si to. Soudruh Prorok říkali, že dívka může v jedenácti. To bych se dnes těšil na slavnostní obřízku již páté generace svých potomků.

První se vzpamatovala dcera. "A ty si táto myslíš, že máme chuť přinést děti státu, který jen vymejšlí, jak odřít toho, kdo se snaží, studuje, pracuje? Státu, který šmátrá po kapsách lidí umících pracovat a snažit se? Aby rozdal těm, kteří umí jen plodit?

A ozval se syn. A nebude lépe v klidu vymřít než se dívat na to, jak pitomý ručníkář podřezává moje děti nebo vnuky? Je na místě, aby stát, zapomenul na ty, z jejichž kapes rozdává?

Aha. Napsal jsem dnes mnoho slov. Slov, která lze zkrátit do jediné věty básníka:

Ztracená víra hrozny vinic neposbírá.

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nezoufejte si, Nezoufejte si, | 23. února 2015 v 6:35 | Reagovat

lidi je dost. I tak to vypada, ze do 500 let CR vymre bez emigrace (vyjma tech ciganu) , takze proc se vlastne snazit.
Jsme pouze forma energie premenena ve hmotu, takze, vo co go? ;-)

2 Godula Godula | 23. února 2015 v 8:42 | Reagovat

Tady ale nejde o "zlodějský stát". To je příliš krátkozraký pohled. Jednou u moci ti podruhé hentamti. Problém je daleko šikří a závažnější. Týká se vůbec způsobu života a hodnotového systému a to - bílých na celém světě.  A není divu, že nemají moc chuti pořizovat si děcka. Kam je vodit? Jakou mají perspektivu? A k tomu obrovské pracovní nasazení pokud chtějí něčeno dosáhnout. A ten problém už vystihl kdysi Kaddáfí když ve své Zelené knize napsal, že budoucnost světa patří Afričanům. A proč? Protože bílí nemají děcka. Je to velmi jedoduchý zákon genetiky. Živočišný druh, který není schopen se množit a mít potomky (ať už jsou důvody jakékoli), skončil. Buď bude třeba něco radikálně přehodnotit a změnit ve společnosti, nebo to má tahle civilizace spočítáné.

3 ghost ghost | 23. února 2015 v 8:50 | Reagovat

Mam deti mezi 24 a 29 a ty myslenky mi nepripadaji cizi.

4 "1. republika" "1. republika" | Web | 23. února 2015 v 9:20 | Reagovat

K problematice ochrany republiky a ústavních činitelů na základě zákona na ochranu republiky a judikatury v první ČSR
http://is.muni.cz/th/436204/pravf_r/

5 Franta Kopecky Franta Kopecky | E-mail | 23. února 2015 v 10:42 | Reagovat

Nemit deti v totalite je povinnost kazdeho rozumneho a zodpovedneho cloveka - bud deti vubec nemit - nebo odejit. Ale vytvorit deti jako budouci otroky totalitni neokomunisticke ceske zeme je zlocin. V zajeti se proste zodpovedny clovek nerozmnozuje. To je zaklad.

6 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 23. února 2015 v 11:32 | Reagovat

S ohledem na realitu, ve ktere se nektere kmeny mnozi stejnou geometrickou radou jako viry, bakterie, hlodavci, kralici, vepri a bachyne, je nezbytna nutnost prijmout soucasnou filizoficko-duchovni kvalitu zivota a pokroku:

"NASERTE SI A POLIBTE MI PRDEL"

7 Robert Buchar Robert Buchar | Web | 23. února 2015 v 17:45 | Reagovat

Z prilozenych komentaru jasne vypliva, ze cesky narod mel vymrit uz davno a az se tak jednou stane, nikdo si toho ani nevsimne.

8 Jak může československý občan vycestovat do zahraničí Jak může československý občan vycestovat do zahraničí | Web | 23. února 2015 v 17:47 | Reagovat

Ako vycestovat do zahraničia
https://www.youtube.com/watch?v=4xz-gSm2MDg

9 Az budou vase deti Az budou vase deti | Web | 23. února 2015 v 20:10 | Reagovat

vykoristovane, znasilnovane, vydirane, mucene a podrezavane premnozenymi muslimy jenom proto, ze si dovolily prezit - on vas ten optimismus prejde. Ale vam to vlastne bude jedno. Vy uz tou dobou budete davno nekde v pr..... No, v Praze to nebude. 8-O

10 Luis Luis | 23. února 2015 v 20:26 | Reagovat

Naprosto souhlasim s tvymi detmi Karle.
Kdyz clovek planuje mit deti tak v prvni rade musi vzit v potaz kvality partnera ve spojeni s tim jake misto ma rodina ve spolecnosti. Mohu-li partnerovi verit ze se mu neomrzim a nebudu transformovan do pozice uzitecneho idiota bez prav s jedinou povinnosti - platit alimenty k cemuz je stat naprosto otevreny a napomocny ?
Kdyz k tomu vidim, ze tento trend ve spolecnosti je majoritni, tak jsem rozhodnut a uz nemusim dale zkoumat napriklad jak rodinu uzivim, co jsem detem schopen zanechat a hlavne jaka je ve spolecnosti zarucena kontinuita minulost- pritomnost-budoucnost.
Evropa jako celek je outsourcovana, mam v ni na vyber uzakonenou vladu kriminalniku a podsveti (vychod) v kontrastu  s  vladou v podruci ruznych secret societies ktere oficialne funguji ve spolecnosti bez toho aby mely povinnost zverejnit sve stanovy a clenskou zakladnu pri zrejmem faktu ze tri ctvrtiny vrcholnych politiku jsou jejich cleny.
Kdyz toto aplikuji na cely svet, tak snad jedinou zemi kde se dnes da planovat rodina, je Kanada. Jenze ani zde se nelze citit bezpecny v ohledu na spolehlivost partnera a zdejsiho rodinneho zakona s praxi jak je uplatnovan s bonusem diktovaneho zpusobu vychovy deti.
Takze dnes naprosto jasne - deti ve dnesnim svete NE.
K zamysleni - ti nejmocnejsi ve svete jsou z 90% bili, jaktoze delaji vse mozne aby Caucasians rasu oslabili ?
Neni to tim, ze ve skutecnosti zde vladne uplne nekdo jiny, jim  nadrazeny?

11 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 23. února 2015 v 22:53 | Reagovat

A helemese, co dnes vyšlo na Hovínkách:

http://www.novinky.cz/domaci/362364-polovina-ceskych-muzu-se-mozna-nestihne-do-padesatky-ozenit.html

Ale tento trend má stát ošetřen. Profesionálními mámami, profesionálními táty a rodinami z profese. Z "nepřizpůsobivých zatím "menšin".

Se vzájemnou spolehlivostí partnerů máš Ludvo pravdu.

12 Drifter Drifter | 24. února 2015 v 3:38 | Reagovat

nic noveho, jen proto ze cim lepe se lidi maji tim mene zeny chteji rodit. Proto se v chudych zemich lidi rodi jako komaru.
Cina ma jiz nekolik desetileti politiku jedno dite na rodinu, to vedlo k to u ze potratili holky jelikoz syn byl vice zadanejsi a dnes je faktem ze vice jak milion chlapu v Cine nenajde partnerku.

Nizka porodnost v Cesku neni vyjimkou, cele EU je na tom zle!

13 nos nos | 24. února 2015 v 13:32 | Reagovat

Samozrejme neni ve hre barva pleti, ale kvalita, ne kvantita lidi. Predstava, ze se bude i v budoucnu vyznavac kalasnikova stejne jako jeho samopalne davky - co davka to hromada decek - mnozit, je nejen k prdu, idiotska, katastroficka a smesna, ale je i v primem rozporu se zkusenostmi lidstva. HOMO SAPIENS SI UZ NAJDE ZPUSOB JAK SE NESMYSLNE KVANTITY ZBAVIT.

14 Mikeš Mikeš | 24. února 2015 v 17:27 | Reagovat

Co k tomu dodat? Článek nemá chybu. Nejhorší je, že nikdo si (s natalitou cikánů) neví rady, navíc se nikdo nenamáhá to vůbec řešit ... rozhodně ne politici.
Velkou pravdu má Luis (10). Neprávní stát, v němž se na jedné straně člověk nemůže bránit cigošovi, na druhé straně může špatnou nebo nešťastnou volbou partnera příjít o všechno a stát se doživotním platičem někalé vykutálené potvory.

15 jara jara | 24. února 2015 v 23:48 | Reagovat

neni to pravda, asi jsi nenavstivil Izrael nebo Brooklyn. A take Palestinske krestany, snad nejbohadsi kastu Izraele! Ja jsem byl v Izraeli miniomalne 6x take na cely mesic, a pak ve vsech prilehlych statech. Sranda byla, ze na hranicich jsme museli odevzdat auto, prejit pesky a pak opet rentovat dalsi auto.... celkem sranda ale vsude vse v naproste pohode a to i s ditetem jeste ne 6-ti mesicnim! V blizkam Vychode si deti velice vazi ....[12]:

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama