Březen 2015Sochar Jerry Vrabec...

28. března 2015 v 13:49 Clanky osvetove
Rika se ze se starim prichazi wisdom, tedy moudrost ,nekdy prijde stari samo. V mem pripade s moudrosti nevim, ale naivita mi zustane do hrobu.Takze pri mem umeleckem smazeni, kapitalistickem idealismu a politicke naivite me denne prekvapuje, co se to vlastne kolem me deje? Stacilo 8 let jako instructor v atelierech- dilnach visual arts UWO -Universita Western Ontario, a byl jsem postizen zuricim feminismem a politickou koreknosti nasledne se nehodici do kramu tedy finito.

Reagujice opatrne na umelecka turne, stal jsem se ridicem a holkou pro vsechno na zajezdu skupiny Olympic u nas v Kanade a v Americe.Byla to velice zajimava zkusenost a dalo by se vypravet ale mnoho jiz bylo napsano,nechci se opakovat.

Muj obchodni duch a trocha te tvorivosti mi nedala, tak jsem si nadisignoval a pripravil memorativni placku k 40temu vyroci skupiny a zajezdu zde. Byl jsem velice prekvapen kdyz jsem Olympikum ukazal muj finalni produkt. Tesil jsem se ze se potesi a budou mit zajem propagovat nebo i vzit domu pro svoje priznivce a fandy a ejhle ,-chladno , to je fajn-dobry kazdejsi vzal a to byl konec. Prodal jsem asi 15 ks ,divil se ze ani Kanadsti ani Amercti fanove nestoji o milovanou skupinu.Zasunul jsem ztratu k ostatnim nepovedenym pokusum a premyslel proc se tak stalo? Dosel jsem k zaveru ze i reklama se musi prizpusobit te nabo one ,nebo jine prilezitosti.

Podobne prekvapeni bylo, kdyz jsem chtel nazvat pomnik Kanadanovi Charlie Foxovi po mem "czech point charlie",taky se nehodilo. Takze jak rikam starej naivni ,milujici kapitalismus s lidskou- bilou tvari, proto jsem vykoristoval pouze sam sebe!

Apropo jestli je nekdo fandou skupiny OLYMPIC a chtel by vlastnit velice zridkavou memorativni placku jsem www.customartmetalwork.com

Nazvy del: Jaroslav, charlie for memorial, zivot umelce, devce v podobe violoncella, spolecne s mistrem, volne nazvano '" kdo hraje s kym" a posledni je streoveka rytirska bota s vysokym podpadkem
__

Kdo z armady CR ukradl miliony americkych dolaru?

27. března 2015 v 15:52 | Ross Hedvicek |  Clanky civilizovane...
Uvodem bych rad pozadal jiz drive identifikovane plagiarizatory (Gazdik a Navara z iDes, noviny SME, casopis Korzar, atd) mych clanku (Soucek, Korea, Marcinko, Strenk, atd.), aby se jeste jednou pochlapili a zplagiarizovali i tento clanek, tak aby si informace v nem obsazene mohli precist i dalsi cesti burani, ynzynyri a jini prislusnici "yntelegtualni elyty", kteri by me vlastni clanky povysene nikdy necetli. Dekuji.

Jak znamo, ceska armada, kde na jednoho vojina pripada jeden general, je spise kabaretem nez skutecnou armadou (cimz se nechci nijak dotknout soucasneho ministra obrany, byvaleho divadelnika) a uz i post-komunisticka armada si opakovane trhla mezinarodni ostudu, poprve asi pri prvni valce v Perskem zalivu, kde cesti "profesionalove" kradli v americkem vojenskem obchode svetry, elektroniku a laptopy. Neni znamo, ze by oni vytecnici byli nejak potrestani.

Slyseli jste nekdy o tom, ze ceska armada dostava penize od USA? Jojo vazeni, zatim se to pohybuje okolo 150 milionu dolaru. A kdyz si ty dolary prepocitate podle kursu meny, v roce 1996 to bylo az 39 korun, pozdeji to kleslo az na 15 Kc a nyni je to asi 25 Kc, tak celkove dostanete castku presahujici 30 miliard korun (pri pocitani vyssiho kursu je to az 50 miliard). A soucast rozpocet armady CR je temer 42 miliard korun. Neni nekdo z vas ctenaru ucetni a nemate po ruce ostrou tuzku (nepichnete se tim do oka) a kalkulacku?

Z techto penez byli posilani na staze do USA cesti vojaci a obcansti zamestnanci (hlavne v devadesatych letech), kteri, po te, co staze absolvovali, byli z ceske armady propusteni (v ramci reorganizaci) a nebo byli donuceni odejit, protoze jednoduse prilis nacuchli Amerikou, zavist okoli, obavy ze zavadeni zmen, atd.


Takze by se dalo napsat, ze za ty roky, co USA cpou do ceske armady penize bylo zaplaceno jeden nebo vice rozpoctu na armadu CR. A kde jsou ty vysledky za penize co Cesi od USA dostali? A pokud se nic takoveho nestalo, kdo ty penize od USA ukradl?

Na webstrankach americkeho senatu jsou zaznamy vystoupeni americkych zakonodarcu, kritizujicich CR, ze CR po vstupu do NATO slibila koupit 60 americkych letadel, ale nic, ze jejich plany jsou nerealne a akorat balamuti okoli. Holt ty chudaky Cechy nikdo nema rad, asi se budou zase privinout k tomu mocnemu ruskemu dubisku (to s tim dubiskem to byl Palacky a nebo Havlicek?).

Za vysilani Cechu na skoleni do USA bylo (dle uctarny ministerstva obrany CR) vydano za ty roky jen nekolik milionu dolaru. Kdo ukradl ten zbytek? Ten s tim podvodnickym knirkem, Havlovo obtloustle dite a nebo ten potulny komediant?


V ceskem tisku se kdysi po povodnich objevila zprava, ze USA daly na pomoc jen 50 tisic dolaru a hned k tomu kritika, jak je to malo - je 150 milionu dolaru taky malo?

Posledni odkaz je na radar, nakonec to zrusil ten nas trouba Obama - pravdepodobne po tom, co se v Cesku objevily provni negativni reakce, ktere neustavaly - ono na radaru nebylo co ukrast.


V publikacich RAND z let 1990-1998 (zadejte si vyhledani knih pod hesly Czechoslovakia, Hungary, Poland) je pro USA poradi: Polsko, Madarsko a CR+SR - to take o necem svedci. Ruzne analyzy RANDu se v Cesku bagatelizuji a neberou do uvahy.


Zaverem bych rad pripomenul, ze v civilizovanych zemich (tedy ne v zemich tretiho sveta jako je CR) je i rozpocet armady vystaven verejne kontrole. Jako priklad z USA uvadim celosvetove znamy pripad predrazeneho zachodoveho sedatka pro americke ponorky - a byl z toho poprask po celem svete a vsichni zlodeji a komuniste opovrzlive ohrnovali ret.

Nikoliv tomu tak v armade Ceske republiky. Tam jdou ceskou cestou, jak rika namestek ministra obrany Daniel Kostoval...


Uz zase jdete ceskou cestou?

27. března 2015 v 14:49 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Ten zoufalec na obrazku je Daniel Kostoval, statni tajemnik Ministerstva obrany CR, tedy pobocnik a namestek ministra obrany CR Stropnickeho. Ve funkci namestka je proto, ze jeho manzelka je pribuzna pani Zilkove, manzelky ministra (ne ze by na tom bylo neco spatneho - jak rikaval Jerry Seinfeld). Prectete si ten neuveritelny politrucky servilni blabol zde:

Zaujalo mne to proto, protoze uz drive jsem byl upozornen na pane Kostovaluv rampantni anti-amerikanismus a to i navzdory tomu, ze tento "profesional" slouzil i na velvyslanectvi CR v USA. On hlavne tedy slouzil na velvyslanectvi CR v Moskve - to se na nem podepsalo ocividne mnohem vic.

Tohle neni armada, co tam mate, to jsou levicovi kasparkove a kabaretni vojaci v cernych puncochacich, kteri na rozkaz pani Nagyove kontrarozvedne sleduji manzelky premiera...


Uz zase jdete ceskou cestou? Nebylo te ceske cesty doted uz dost?

Krmné brambory pro Česká prasata!

27. března 2015 v 13:33 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
V těchto dnech vydala Česká obchodní inspekce prohlášení, že pravý Český med, který se prodává ve všech našich obchodních řetězcích není vůbec Český. Med je totiž dovážen z Číny a v Čechách je vpravován do sklenic. Nu a poté je hanebně vydáván jako domácí zdroj! Jedině sklenice jsou původem z České republiky.

Podobně se do České kotliny dováží i zelenina. Jakmile doputuje do místa určení, dostane se jí nový obal a je vydávána za tuzemskou plodinu! Koupil jsem si před měsícem v Albertu brambory. Zlákala mne na obalu vychvalováná reklama, a že se jedná o vůbec nejlepší brambory, jaké si jen může zákazník v Českých obchodech nakoupit. Až doma jsem zjistil, že jsem si v Albertu obstaral krmné brambory pro prasata, brambůrky, které jsou také určeny pro průmyslové zpracování na škrob! Na přiložených fotkách si může čtenář udělat svůj názor, jaké kvalitní brambory jsem si zakoupil! Ze tří kg. mi zůstalo po oškrabání a vykrájení pouze třicet deka brambůrek na uvaření! Těmito dobrotami nás obchodní řetězce zásobují. "Dobré prase všechno spase", řekla by moje maminka! A já jen dodávám, že to prase je v tomto případě České!

Chtel bych se stat homosexualem...

26. března 2015 v 14:33 | Prislo emailem |  Clanky jinych autoru
Hodně lidí o ní rádo s ironií v hlase mluví, ale nahlas si netroufnou natvrdo říct, zdali skutečně existuje. Ano, růžová mafie, jejíž sestava se vyslovuje jen šeptem a s největší obezřetností, protože co si budeme povídat, tato organizace doopravdy funguje a její všemocná chapadla tahají za nitky českého šoubyznysu a médií. Kdo jsou její klíčoví kmotři? A kdo je kmotr nejkmotrovatější?

7. místo - Zdeněk Troška
Mimořádně talentovaný režisér pohádek se kdysi dal i na žánr superprimitivní komedie, na který bohužel u nás chodí tolik lidí, že se z Trošky stal doslova vyhledávač talentů, který je schopen zařídit takřka cokoliv. Když Lucce Vondrajdě hrozilo, že pro nedostatek talentu skončí ve Slavíkovi nejen za Samaritánkou z Otvovic, ale i za Prsaticí z Polska, obsadil ji Troška do Babovřesk a Farna doteď přemýšlí, kde Lucina vzala o třicet tisíc hlasů navíc. Z neherce Mirka Šimůnka (35) udělal hvězdičku, která kvůli tvrdě vydřené roli prince už deset let úspěšně objíždí diskotéky. Za film dostává i statisíce a jeho štáby jsou proslulé tím, že heterosexuál v nich není nikdo, rejžou počínaje a klapkou (klapákem) konče.

6. místo - Petr Lesák
Bývalý veřejnoprávní hlasatel se stal úspěšným producentem komerčních pořadů. Král product placementu a dumpingových cen, za které uměl na koleni vyrobit libovolnou show, v době, kdy byl oblíbencem TV Prima, doslova řídil kariéry nastupujících celebrit a byl to on, kdo rozhodoval o tom, kdo bude a nebude v Top Staru a dalších sledovaných pořadech. V lednu prodal svou Real TV magnátu Jaromíru Soukupovi, pro kterého dál pracuje jako hlasatel a především de facto ředitel programu TV Barrandov. Vlivný zákulisní hráč si stále udržuje jistou moc i mimo tuto televizi a není dobré si ho rozkmotřit.

5. místo - Robert Vano
V době, kdy je fotografem každý nazdárek s digitálním fotoaparátem, si Slovák Vano, žijící trvale v Praze, udržuje mimořádnou prestiž. Působil v New Yorku, Paříži a Milánu a sedm let byl uměleckým ředitelem české mutace Elle. Na české gay scéně jako model neznamenáte nic, pokud vás dosud nefotil právě Robert. Gay portál Colour Planet Vana dokonce před čtyřmi lety vyhlásil jako jednoho z nejvlivnějších gayů v České republice vůbec!

4. místo - Jaro Slávik
Slovenský gaypornoherec se dokázal z podržtašky ve slovenské produkční firmě vypracovat na post významné postavy česko-slovenské mediální gay scény. Umným spojením bájné výmluvnosti a bezskrupulóznosti s fiktivní story a blízkým přátelstvím skoro s každým, kdo v Hollywoodu něco znamená, si mnoho lidí u nás i v SR myslí, že Slávik je nějak důležitý či že je dokonce celebritou, čehož sám hlavní aktér skvěle využívá zejména v produkční práci a intimním životě. Post porotce talentové show mu navíc otevřel dveře k opravdovým celebritám, které jej sice berou jako nutné zlo, ale respektují ho. Fikaným kamarádšoftem se stínovou programovou ředitelkou Primy Gabrielou Partyšovou si navíc zajistil takřka nesmrtelnost.

3. místo - Petr Macek
Bývalá dlouholetá novinářská hvězda vydavatelství Ringier a jeho klevetníků Blesk a Aha! a úspěšný spisovatel hereckých memoárů (naposledy o Ivě Janžurové), ve kterých odhalil mnohá tajemství. Několik let rozhodoval o tom, kdo bude slavný a kdo ne. Je velmi dobrým přítelem řady tuzemských celebrit a ukáže-li na vás Petr Macek palcem dolů, pak jste od Aše po Podkarpatskou Rus v šoubyznysu vyřízeni. Jen díky němu se svět nikdy nedozvěděl o bumbání Dády Patrasové či homosexualitě Václava Moravce, ano, tak mocné jeho růžové chapadlo je. Dnes pracuje jako šéfredaktor nováckého Prásku! a prý ve struktuře TV Nova pošilhává ještě výš. Jednou by měl v růžové mafii nahradit samotného Kmotra, za jehož nástupce a korunního prince je už dnes považován.

2. místo - Janis Sidovský
Životní partner zpěváka Pavla Vítka patří k nejvlivnějším manažerům v českém šoubyznysu už patnáct let. Jeho agentura Sidovsky Management měla vynikající renomé a jím organizované eventy vysokou úroveň. Nemá za sebou snad jediný manažerský průšvih a on sám je hlavním hnacím motorem kariéry jeho partnera. Jeho éra na TV Barrandov byla zatím tím nejlepším, co tato televize předvedla. Sidovský je vlivný zákulisní hráč, který zařídí prakticky cokoliv a ukecá kohokoli k čemukoliv a ještě to dobře mediálně vykomunikuje. Kdekdo z něj má respekt, nikdo si to s ním nesmí rozházet, v souboji s ním nakonec vyměkl úplně každý, začínající celebrita nemá bez porady s ním prakticky šanci na úspěch. Jediný Mackův budoucí konkurent v boji o vedení celé organizace!

And the winner is - Václav Moravec
Největší moderátorské eso v rukávu veřejnoprávní televize je tak strašlivě vlivným gayem, že dokonce zařídil, aby se o něm nikdy jako o gayovi nemluvilo. Kultivovaný projev, dokonalá příprava a znalost prostředí z něj dělají personu, která může de facto ovlivňovat veřejné mínění. Jeho show Otázky Václava Moravce je přes tisíce vyjících vlků devátým rokem nejrespektovanějším publicistickým pořadem u nás a sám Moravec jedním z nejlépe placených lidí v našich veřejnoprávních médiích. Svůj osobní život důsledně tají, dlouho se mluvilo o tom, že bydlí ve stejném vchodě jako bývalý ministr spravedlnosti a budoucí šéf ODS Jiří Pospíšil, ale to se, především díky jeho vlivu, nikdy nepotvrdilo. Jeho pozice je naprosto neotřesitelná a nikdo o ni ani neusiluje, vždyť stačí, aby na vás ukázal, a v tu chvíli jste nepřítelem celé pink Cosa Nostry v Česku a můžete si balit čemodan, nebo se jít rovnou oběsit. Gratulujeme a doufáme, že jsme nepropálili nic, kvůli čemuž by nám někdo vypálil redakci Molotovovým koktejlem.

Prujezd mezi burany...

25. března 2015 v 14:38 Clanky civilizovane...

Pozn. R.H.: A predstavte si, ze tem sovetizovanym kokotum (= Cesi) pry hlavne vadi, ze Americani nebudou mit zaplacene dalnicni znamky. Doufam, ze se nejaky cesky policajtsky hlupak najde a bude je chtit pokutovat. Podle platnych ceskych zakonu, pochopitelne.