Duben 2015

Na garmosku zahrali...

30. dubna 2015 v 23:01 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Rosťo. Můžeś to hodit na svůj blog? Je to na moje doporučení. J. Wolf

...v úterý 31.března se v areálu Ruzyňských kasáren konal koncert pro americký vojenský konvoj - podle Hospodářských novin nazvaný "Ahoj kluci americký ". To mne pobavilo a říkal jsem si, zda pro " americké hrdiny"nebudou vystupovat ti samí umělci, kteří 28. ledna 1977 v Národním divadle tak nadšeně podepisovali antichartu a odsuzovali snahy imperialistů rozvracet socialismus. Bylo by to legrační. A jako bych to přivolal ! Je to komické a paradoxní . Americkým vojákům se v programu skutečně představili kumštýři, kteří jsou signatáři anticharty! Například Petr Janda, Jiří Suchý, jen Pavlína Filipovská, která antichartu podepsala mezi prvními, tentokrát chyběla..

Na seznamu umělců, kteří podepsali antichartu, který je na internetu, například nechybí Zdeněk Svěrák, Jan Tříska, či Dagmar Veškrnová, Eva Pilarová... A mohl bych pokračovat. Inu, ti, I kteří vystoupili na děkovném koncertě americké armádě, a přitom podepsali antichartu a třeba vystupovali před rokem 1989 na slavnostech míru a přátelství se Sovětským svazem, zřejmě ztrácejí paměť a nemají svědomí.

Zde platí trvalá moudrost Jana Wericha. Kdysi řekl,že někteří kumštýři (on řekl komedianti) jsou jak prodejné děvky. A jsou ochotní , aby se zalíbili,sloužit a posluhovat každému, kdo je právě u moci,a občas jim od bohaté hostiny hodí ohlodanou kost.Je to vskutku hluboká moudrost, která nás opět upozorňuje na svou trvalou platnost... A to fakt za každého režimu.

Jiří KOŠŤÁK, publicista Hradec Králové

Poznamka R.H.: I Jan Werich podepsal Antichartu...

Proč nenávidím Ameriku

30. dubna 2015 v 17:48 | Prislo emailem. |  Clanky jinych autoru

Každý druhý Čech nenávidí Ameriku. I když tam málo kdo z nich žil, jejich názor na Ameriku je nekompromisní: Amerika stojí pod psa ! A tak jsem si poprvé uvědomil, že já vlastně taky nenávidím Ameriku. Zde je proč ...

Já nenávidím Ameriku, protože tam žijí krásní, pro-aktivní a super-produktivní lidé, kteří kypý humorem, nápadivosti - ale hlavně - silnou sebedůvěrou. Tito lidé přišli do Ameriky ze všech koutů světa. Tito lidé museli opustit bezpečí svého domova a odjet někam za svým snem - do neznáma, za vodu, na druhou stranu zeměkoule, za vidinou lepšího života pro své děti a rodiny.

Já nenávidím Ameriku, protože Amerika je postavena na chybách Evropy. Amerika zaručuje základní přírodní práva a svobody všem, kdo vstoupí na americkou půdu. A tak ti, kdo jsou ve své vlastní rodné zemi pronásledováni svými vlastními bratry, nachází útočiště právě v té mizerné Americe mezi cizými lidmi, kde jsou si všichni sobě rovnými.

Já nenávidím Ameriku, protože bydlím v jednopokojovým kamrlíku na pátém patře paneláku, obklopen z každé strany nervózními sousedy, kterým vadí každý můj krok. Když se optáš Američana, proč má šesti-pokojový dům se stejným počtem koupelen, dvěma kuchyněmi a krásně modrým bazénem obklopeným palmama na deseti hektarech pozemku - tak ti s úsměvem na tváři odpoví: a proč ne ?

Já nenávidím Ameriku, protože Amerika nám dala mnoho věcí, bez kterých se dnes neobejdeme. I ten zatracený Internet byl vynalezen v Americe !

Já nenávidím Ameriku, protože nám dala McDonaldy - tedy restaurace, které servírují pofidérní, ale hlavně nezdravé jídlo. Já nenávidím Ameriku, protože kdykoliv procházím kolem McDonaldu v Praze, vždy je tam narváno až po střechu. Ne Američanama, ale Čechama.

Já nenávidím Ameriku, protože nás obléká. Ano, mám na sobě oblečené Levi jeans a tričko, na kterém je napsáno cosi v angličtině.

Já nenávidím Ameriku, protože Američani jezdí v obrovských autech s klimatizací a posilovačem řízení, které žerou desetkrát tolik co můj Peugot Prdítko.

Já nenávidím Ameriku, protože v Americe najdete nekonečné pláže, vyprahlou step, kouzelné hory, písečnou poušt', pohádkovu přírodu a fantastické lyžování. A to jsem se ani nezmínil o rybaření...

Já nenávidím Ameriku, protože nám cpe do chřtánu svoji kultůru: posloucháme americkou hudbu, sledujeme americke televizní seriály a chodíme do kina na americké filmy. A zatímco se nám to všem nelíbí, všichni jejich kulturní produkty vesele konzumujeme.

Já nenávidím Ameriku, protože má nejhorší školy na světě. Ano, ty otřesné instituce vyššího vzdělání, jako jsou Harvard, Yale, MIT, Stanford, Columbia, Princeton a nebo snad i Art Institute of Pasadena, kde studenti běžně platí přes sto tisíc dolarů za rok za jejich vzdělání - vzdělání, které nikde jinde ve světě nenajdete. I ten hlupák Albert Einstein neměl kam jít vyučovat své ptákoviny, tak skončil na Princetonu v Americe. Absolventi amerických škol jsou pak najati největšíma korporacema na světě za astronomické nástupní platy a do konce našeho života nám budou říkat, co dělat, jak to dělat a jak žít svůj vlastní život. A co na to kibic Čech ? Nuže, komukoliv se z Čechů naskytne příležitost jít studovat na Americkou Univerzitu, tak americké školy jsou najednou perfektní...

Já nenávidím Ameriku, protože ji nerozumím. Amerika se schovává před zbytkem světa kdesi na západní polokouli, mezi inferiorním Mexikem a dependentí Kanadou, obklopená Atlantikem na jedné straně a Pacifikem na druhé. Protože je tak daleko, není lehce přístupná, což bezesporu dodává k její mystice.
Proto nenávidím Ameriku...

A konečne, já nenávidím Ameriku, protože Amerika jde za nás za všechny do válek, aby jsme všichni, bez rozdílu, měli zítra co jíst, co pít a mohli spokojeně žít. Aby jsme se nemuseli bát dalšího Hitlera, Stalina, Husseina, Pol Pota a dalších šílenců, kteří se vždy alespoň jednou za generaci někde ve světě objeví.
Amerika se stará o to, aby jsem se ráno mohl probudit, políbit manželku a své děti - a spokojeně odejít do práce s tím, že je večer najdu doma zdravé a usměvavé - přesně tak, jak jsem je tam ráno naposledy viděl ...
A to je přesně to, proč nenávidím Ameriku !


Výstava - Život ve stínu šibenice

27. dubna 2015 v 16:49 | Jan Kratochvil |  Clanky jinych autoru
Výstava má dvě etapy, první v 16 hodin v chrámu sv. Michala, tryzna za oba dva odboje proti nacismu a proti komunismu, které se zúčastňuje za představitele církví kardinál Duka, jako primas České země,za Slovensko, slovenský primas arcibiskup Zvolenský, dále zástupci ostatních křesťanských církví patriarcha Československé církve husitské Butta, synodní senior evangelické církve Joel Ruml a za židovskou komunitu rabín, který jezdí do brněnské synagogy a zástupci brněnské Židovské obce. V chrámu budou samozřejmě praporečníci za Sokol, Orel, Skauty a ministerstvo vnitra, všichni v uniformách svých organizací s prapory. Celý projekt bude zahajovat primátor statutárního města Brna pan primátor Petr Vokřál a zároveň za Asociaci krajů České republiky pan hejtman Michal Hašek. Tryzna bude probíhat tak, že herec městského divadla Zdeněk Junák přečte úvodní slova, pak se domnívám, že promluví pan primátor a pan hejtman a následně budou čteny na levé i na pravé straně jména vyhlazovacích táborů a popravčí místa doby fašismu a doby komunismu. Při čtení těchto jmen budou zapalovány svíce za oběti obou diktátorských režimů. Původně jsme uvažovali o čtení jmen,ale těch jmen jsou sta tisíce a nebyl by na to čas. I koncentrační a vyhlazovací tábory, včetně věznic jsou v řadách stovek na území Protektorátu a následně Československa. Je zdrcující kolik věznic a koncentračních táborů bylo založeno v komunistickém režimu. V době diktatury fašismu byl soustřeďovací tábor pro nepřátele fašistického režimu Terezín, v době komunistické represe dle archivu vězeňské správy byl koncentrační tábor, kde se soustřeďovali političní nepřátelé režimu, budova ministerstva vnitra v Praze na Bartolomějské ulici.

Po aktu tryzny, která díky obrovským záštitám čelních představitelů politického spektra této země, vzdají politici v podstatě hold těmto obětem, kterým se zatím dle našeho názoru pocta nevzdala natolik veřejně. Následně bude otevřena výstava v Křížové chodbě Nové radnice, kterou by měl opět otevírat primátor statutárního města Brna s hejtmanem Jihomoravského kraje a Asociací krajů Michalem Haškem.

Výstava svým rozsahem, obsahem a spoluprací snad nejvýznamnějších státních institucí viz. pozvánka na které jsou vypsány, přesahuje všechny výstavy, které k 70.výročí ukončení 2.světové války budou na našem území otevřeny (výstava není jen o vojácích, ale o všech, kteří se zúčastnili odboje proti dvěma zločineckým zločinům fašismu a komunismu). Jsem o tom přesvědčen po shlédnutí komorní výstavy Moravského zemského muzea o osvobození Brna, která byla otevřena 23.dubna v Ditrichsteinském paláci . Výstava v Křížové chodbě svou velikostí, rozsahem a obsahem bude umístěna na více než sto panelech a vyjde k ní doprovodná vázaná publikace přes 400 stran na křídovém papíře. Mimo textových a obrazových materiálů na, výstava obsahuje řadu vitrin, ve kterých jsou umístěny na figurínách uniformy skutečných bojovníků proti fašismu postižených komunistickým režimem. To je též výjimečnost této výstavy, že vypovídá o lidech, kteří se postavili se ctí proti fašismu a následný zločinný komunistický režim je v nejlepším případě vyhnal do exilu, v horším na desítky let zavřel do koncentrační táborů, uranových dolů či věznic, v nejhorším případě popravil. Tito národní hrdinové, kterým by měla v té době být spíš vzdána úcta, za to že nasadili svůj život a obětovali své rodiny v boji proti fašismu, v novém represivním režimu dopadli, tak jak dopadli.

Ve vitrínách budou například tři významní generálové. První generál Julien Flipo byl vyhoštěn ze země jako vojenský přidělence Francouzské republiky a za svého působení, pomáhal vlastencům v těžkých podmínkách, jak za 2.světové války tak v době následného zločinného komunistického režimu přežít. Přišel do této země již při vzniku Československa se svým kolegou generálem Pelem, a vzali si oba dvě Češky, dcery poslance Braunera. Hluboce si tuto zemi zamiloval, po komunistickém převratu se snažil zachránit řadu Čechoslováků, kterým hrozila věznice, tím, že jim vydával francouzské pasy, nebo jim pomáhal při přechodu přes hranice jinou cestou ve spolupráci s benediktýnským opatem z Břevnova v Praze Anastázem Opaskem, byl z Československa doslova vyhnán Státní bezpečností, která z něj měla hrůzu.

Druhý generál Jaroslav Plass, působil jako československý vojenský přidělenec v Londýně, kde též spravoval vojenské archivy Československé exilové vlády, a při komunistickém puči, demonstrativně s celou ambasádou odešel z funkce a odmítl se vrátit do komunistického Československa. Díky jeho rozhodnosti a odvaze, byla zachráněna celá zpravodajská síť Československé rozvědky v zahraničí, jejíž dokumenty odmítl vydat komunistické vládě. Po roce 1948 se zapojil do protikomunistického odboje na západě a patřil k čelním představitelům protikomunistické zpravodajské služby.

Třetí generál, který upadl do zapomnění v následném režimu je první velitel československého armádního sboru v SSSR generál Jan Kratochvíl, kterého již v roce 1947 komunistický ministr obrany Ludvík Svoboda vyřadil z armády. A tento generál se v roce 1962 musel doprošovat, aby vůbec dostal nějaký důchod. Mimo těchto tří generálů jsou v dalších vitrínách postavy dalších čelních představitelů obou dvou odbojů, protifašistického i protikomunistického, včetně jejich dokladů a vyznamenání. Šlo nám principielně o to aby ve vitrínách nebyly nějaké anonymní figury s uniformami někde z bleších trhů či depozitářů muzeí jak je běžné na výstavách tohoto typu, ale aby se hovořilo o konkrétních národních hrdinech, kteří se obětovali pro vlast, a jejich vlast na ně velice brzy zapomněla.

Věříme, že tato výstava svým obsahem i rozsahem osloví širokou veřejnost, hlavně mladou generaci o úmyslně zapomenuté historii naší země. Dnes nám přišel dopis z kanceláře prezidenta republiky, který reagoval na naši žádost a rozhodl, že tato výstava bude umístěna v prosinci tohoto roku na Pražském hradě.

Komentar k clanku o ceske armade..

27. dubna 2015 v 14:45 | Colonel Mortimer |  Clanky jinych autoru
Prisel mi komentar k memu clanku o ceske armade. I kdyz je mi autor znam, uverejnuji to pod pseudonymem Colonel Mortimer, coz, jak kazdy vzdelanec dobre vi, je postava z westernu For a few dollar more...

Rosťo, dovol mi pár slov k článku "Celá armáda je banda kašpárků ...." Přečetl jsem si se zájmem jak pozvánku na CATE 2015, tak komentáře. Je faktem, že jsem asi před dvěma týdny dostal odkaz na stránky Univerzity obrany, kde je tato pozvánka vyvěšena v českém i rádoby anglickém jazyce, takže jsem už byl informován. Původně jsem si myslel, že jde o aprílový žert. Když jsem zjistil, že to s aprílem nemá nic společného, tak jsem byl doslova konsternován. Překlady vojenských hodností a titulů do angličtiny jsou opravdu děsivé. Navíc, překlad akademické hodnosti do angličtiny a vzápětí ponechání českého vysokoškolského titulu v češtině svědčí o naprosté absenci zodpovědného přístupu k překladu.

Část, která v Tvém článku není a která popisuje zasílání příspěvků, musí být pro rodilého anglického mluvčího naprosto nesrozumitelná. Pro pobavení těch, kteří umí anglicky část textu z pozvánky:
"All contributions (articles) will be accepted at English, Czech or Slovak language. Under review all sending contributions and selection - all selected contributions will be placed in electronic version of conference collection (collection with ISBN). All authors obtain announcement of receiving and after review also announcement of acceptance of the contribution which will be opened to public. Maximum 2 articles from one author or co-author in the collection."

Na takové pozvánce bych nechtěl být uveden ani za nic. Musel bych se za to stydět. Nevím, zda ti, kteří jsou zde uvedeni, pozvánku četli a pokud ano (z logiky věci vyplývá, že by si to přečíst měli), tak nejspíš neumí anglicky, protože by museli okamžitě celý text opravit. Vzhledem k tomu, že se poznámek k této pozvánce šíří po internetu rychlostí blesku, tak předpokládám, že ji co nejdříve ze stránek UO stáhnou a budou hrát mrtvého brouka.

Víš, co je však na této situaci tristní? Za prvé - od roku 1995 do současnosti se na přímo výuku anglického jazyka vynaložila téměř miliarda korun včetně financí z USA, o kterých jsi nedávno psal. Výsledky jsou žalostné. Za druhé - v rámci NATO je za přípravu anglického jazyka v AČR zodpovědná Univerzita obrany. Tedy instituce, která tuto akci (CATE) pořádá a tento překlad (pozvánku), stejně jako podobně zoufalé překlady, produkuje. Její rozpočet je miliarda ročně. Nikdo z hlavních funkcionářů si však nepřizná na takovém paskvilu odpovědnost. Nakonec se to svede na osobu, které byl překlad zadán, protože má někde uvedeno, že zvládá anglický jazyk.

Za třetí - Univerzita obrany je součástí Ministerstva obrany a proto je na MO je dlouhodobě oddělení asi pěti osob - "špičkoví odborníci v oblasti výuky jazyků :-) ", kteří jazykovou přípravu řídí a koordinují :-). Takže to není armáda (AČR), která spadá pod Generální štáb a nemá s tím nic společného. Je to sice těžko pochopitelné, ale MO a UO není armáda. Tam si na tituly a hodnosti (akademické) tolik nepotrpí - jedná se jim skutečně o odborníky v oboru a ne o nějaké "Col. of GS dr. hab. assoc. prof. Ing. Kasparek, CSc, MBA" :-). Mimochodem mi také chvíli trvalo rozluštit to Col of GS a to jsem s místní realitou a i angličtinou docela obeznámen.


O livancich - logicke zduvodneni necivilizovanosti Ceske republiky...

23. dubna 2015 v 17:42 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Mym zivotnim stestim zrejme bylo, ze jako kulakuv syn jsem byl bez naroku na jakekoliv ceske (komunisticke) vzdelani. Povolenu jsem dostal pouze zemedelskou skolu (SZTS) a potom jsem hned dostal umistenku do mistniho JZD. A zemedelska skola se ani pri nejvetsi namyslenosti na vsechno ceske neda seriozne povazovat za vzdelani. Nastesti jsem nebyl jazykove handicapovan jako vetsina vychodoEvropanu a tak jsem vsechno dohnal ("Dohnat a predehnat!" - pravil Nikita Chruscev) v jazyce anglickem po te, co jsem nelegalne opustil CSSR, unesl sve vlastni deti do ciziny a byl za to PODLE PLATNYCH CESKYCH ZAKONU radne odsouzen (v nepritomnosti) do vezeni. Ano, vy kurvy komunisticke! Jo, jeste jsem tam byl v nepritomnosti odsouzen za "snizovani vaznosti CSSR v zahranici" - k cemuz se sebekriticky priznavam, jsem vinen a svych cinu nelituji.

Tudiz vam chci vysvetlit neco, co jsem pochytil u tech zlych kapitalistu za oceanem - ale napred (moje) definice CIVILIZACE: Civilizovana (z pohledu cloveka 20-21. stoleti) je ta zeme, ktera dodrzuje vseobecna lidska prava (definovana jinde, vygooglujte si to), VCETNE prav zen a pro mne za mne i vcetne prav homosexualu a vseobecne dba o sve obcany a o tom, aby zivotni uroven byla na prijatelne vysi. Tahle kratka definice tedy diskvalifikuje z "civilizovanosti" vsechny zeme, ktere vyseuvedena prava obcanu nerespektuji a jako plne civilizovane zustavaji jen USA. Velka Britanie, Canada a Australie/NZ. Zadne jine - vsechny ostatni zeme jsou plne stredovekych a nebo komunistickych predsudku. Necivilizovane jsou vsechny muslimske zeme (mate poneti, jak tam zachazi s zenami a homosexualy - bez ohledu na to, ze Jasir Arafat byl buzerant jako prase?), necivilizovane jsou vsechny zeme drive nebo az doted namocene v hnoji marxismu nebo komunismu (cela vychodni Evropa, vcetne Ceska a Slovenska, cela neosocialisticka zapadni Evropa), o necivilizovanosti africkych zemi se netreba sirit, necivilizovane jsou i vsechny ostatni zeme se silnym vlivem historickych tradic (treba Indie, zachazeni s zenami) nebo i Japonsko (podivejte se na nejake japonske porno a pak mi napiste o rovnopravnosti zen v Japonsku). Hlavnim vinikem necivilizovanosti Ceske republiky je Vaclav Havel - pokud to doctete az do konce, rad vysvetlim proc.

Logika, jak znamo v civilizacich, nepusti. Logiku nemaji v Cesku radi - davaji prednost nelogickemu ceskemu vymlouvani a svejkovani, pripadne ceske "recesi". Pokud to berete prisne z pristupu k logice, pak jsou Cesi narodem vyrazne primitivnim az zdegenerovanym. Pokud si na anglicke Wikipedii najdete heslo Venn diagram, coz je graficke zobrazeni zakladnich logickych principu, tak je tam toho na nekolik stran a poctete si. Kdyz si ale kliknete na ceskou verzi tehoz hesla na ceske Wikipedii, tak jsou tam CTYRI RADKY!!! Holt, logika je v Cesku utiskovanou Popelkou a nebo v dnesni Havlo-reci "na logiku v Cesku neni SPOLECENSKA OBJEDNAVKA".

Takze to s ohledem na vase ceske komunisticke vzdelani to vysvetlim ve velmi jednoduchych terminech a prirovnanich. Vennuv diagram, coz je vlastne komplikovanejsi Euleruv diagram (ten v ceske Wikipedii heslo VUBEC NEMA, ja uz se ani nedivim), jsou takove ty vzajemne se prolinajici livance, ktere graficky zobrazuji, co je a co neni LOGICKE.

Uplne zjednodusene pro Cechy: Do kazdeho toho livance nacpete urcita fakta (rika se tomu premisy) a tam, kde se to prekryva (dvakrat nebo vicekrat), to vam urcuje, co je trosku logicke (2x) nebo UPLNE LOGICKE (treba 3x). Dopredu upozornuji, ze lidem "vzdelanym" na matematicko-fyzikalni fakulte University Karlovy nehodlam odpovidat a diskutovat s nimi. Vsichni maji i statnice z marxismu-leninismu, hovada. Ja tomu rikam "negace vzdelani".

A co si dame do tech livancu? Povidla urcite ne, to mate v hlavach. Musi to byt neco, s cim se da souhlasit i v civilizaci, tedy mimo Ceskou republiku. Jako primarni premisu muzeme vzit skutecnost, ze komunismus je a byl zlocinna ideologie (v Cesku na to mate i ignorovany zakon cislo 198/1993 Sb. O protipravnosti komunistickeho rezimu a o odporu proti nemu) a vsichni, kdo jakymkoliv zpusobem aktivne podporovali komunisticky rezim jsou tedy zlocinci. Pokud je tedy neco zlocin (a v Cesku to mate definovane zakonem), pak v civilizovane zemi musi byt nejake napravne opatreni, tedy trest.

A ted prichazi "Hedvickuv theorem", sestavajici z nasledujicich axiomu:
1) PRI ABSENCI TRESTU NEMUZE BYT SPRAVEDLOST
2) PRI ABSENCI SPRAVEDLNOSTI NEMUZE BYT SVOBODA
3) PRI ABSENCI SVOBODY NEMUZE BYT DEMOKRACIE
4) PRI ABSENCI DEMOKRACIE NEMUZE BYT EKONOMICKA PROSPERITA

Prvni axiom (coz je "pravda, ktera se neda odkecat") je, ze Vaclav Havel je hlavnim a temer exkluzivnim vinikem toho, ze komuniste nebyli ani v nejmensim potrestani za sve zlociny. A pri absenci trestu nemuzete mit spravedlnost. Miliony komunistickych obeti se nikdy spravedlnosti nedockaly. Navzdory "platnym ceskym zakonum". Tudiz (jak pokracuje axiom 2 a 3) v Ceske republice po roce 1989 nikdy nebylo dosazeno ani svobody, ani demokracie.

Coz by vam, pijakum piva a poziracum bucku se zelim bylo nejspis jedno, tak vysoko vase intelektualni ambice nesahaji, pokud by to neovlivnovalo ctvrty axiom - o vasi ekonomicke prosperite, nebo spis nedostatku tehoz. Zadny trest, zadna spravedlnost, zadna svoboda, zadna demokracie, zadna prosperita. A tohle vsechno zacalo prave s Vaclavem Havlem, ktery v dobe sveho diktatorskeho prezidentvi, kdy mohl naridit v podstate cokoliv, naridil, ze "tady se zadne hony na komunisty delat nebudou" (historicky citat - Vaclav Havel). A pokud si to chcete "overit" (to Cesi vzdy chteji) a nacpete si tyhle zname skutecnosti do tech livancu, tak vam uprostred nich, jako hlavni a nanejvys logicky vinik toho, ze dnes (25 let po udajnem padu komunismu) mate v prdeli vsi, zustane vas milovany Vaclav Havel. To, ze Vaclav Havel je i puvodni pricinou toho, ze dnesni Ceska republika rozhodne nepatri mezi civilizovane zeme, to uz vam urcite taky doslo a nemusim to nijak zvlast zduraznovat. Nebo musim, vlastenci? Uz jste jak v Rusku ti dnesni obdivovatele Stalina?

Je to uz osmdesat let, ale Nemci se porad jeste stydi za Hitlera - a opravnene a budou se stydet jeste par stovek let. Mozna nekdy, v daleke budoucnosti, ja se toho uz urcite nedoziju, se Cesi budou podobne stydet za Vaclava Havla a jak se provinil (podobne jako Hitler na nemeckem narodu) na ceskem narodu. Ale to urcite tak brzo nebude, protoze zatim mate ty havloidni slunickare porad u moci a Havlovi stavite sochy a lavicky a pojmenovavate po nem letiste, vy blbci.Ceska armada je banda kasparku a Svejku...

22. dubna 2015 v 18:52 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Nedavno mi prisla pozvanka, kterou dole predkladam. Muj nazor na armadu Ceske republiky je verejne znamy, ale co je moc, to je moc.

A prisla mi jeste i tato informace:

komentář k článku o naší armádě

Zajímavé počty - to by si Žižka vypíchnul i to druhý oko,aby se na to nemusel dívat .... !!! Jsem zvědav,zda při nových odvodech se bude hlásit o flintu i naše "kulturní fronta".V televizi šel pořad,kde jakýsi hudebník byl pyšný na modrou knížku a kdo ji z oblasti kultury neměl,tak byl "vyobcován".Teď by měli stát v první řadě,ne?!


Výzbroj je u nás asi ten nejmenší problém, stačí se podívat na strukturu naší armády. Máme 20864 vojáků (mužů a žen) z toho je 21 generálů, 1942 vyšších důstojníků (plukovníci a majoři), 3377 nižších důstojníků a ti velí 5944 praporčíkům, 6963 poddůstojníků a 709 členů mužstva (zbytek vojáků tedy cca 1908 vojáků je ve školách). Tedy na jednoho důstojníka (bez ohledu na to zda jde o vyššího či nižšího)
připadá cca 2,5 vojáka (poddůstojníků, praporčíků a členů mužstva)...

Když to převedeme do praxe tak v jednom Pandurovi by mělo jet cca 14 vojáků (posádka a výsadek) tedy při poměrech v naší armádě jeden plukovník, jeden major, dva kapitáni a čtyři praporčíci, pět poddůstojníků a jeden vojín...

Skutečně úžasné složení armády...

A sledujte ten duraz na ty smesne tituly - ta ceska rakousko-uherska posedlost falesnou dustojnosti je proste k popukani. Ale (jak napsal ve Svejkovi ten komunista Hasek) "o tom jste urcite mluvili uz pred valkou s okresnim panem hejtmanem!"


Jednaci jazyk - anglicky! Snad rusky, ne? 99% vyssich dustojniku v armade CR (tedy uplne vsichni, co podepsali furtaka pred rokem 1989), BYLI CLENOVE KSC!!! Pripada vam to normalni?

Zaroven prisla i udajne ANGLICKA verze tehoz textu - psane lamanou anglictinou (asi jim to prekladal Vaclav Klaus) s naprosto nesmyslne prelozenymi tituly - na titulech totiz v Cesku nejvic zalezi.


A tady je jeste jedna generalska chutovka :-)15 zásadních rozdílů mezi Čechy a Moraváky...

22. dubna 2015 v 14:03 | Prislo emailem. |  Clanky jinych autoru
Češi se na Moraváky dívají nadřazeně, Moraváci na Čechy nadávají. Našli jsme tedy zásadní rozdíly mezi Moravany a Čechy - a hádejte, kdo z tohoto srovnání vyšel lépe?

 1. Poctivost, zní to jako klišé, ale na Moravě jsou lidé čistší a mravnější. Omluví se, i když za to, co se stalo, nemůžou. A automaticky při kontaktu s vámi předpokládají, že jste taky takoví. Češi jsou, přiznejme si to, tak trochu svině a vychcánci. Takže Moravák vás klidně o půlnoci pozve domů a pohostí vás, zatímco Čech přesně v duchu hesla "Podle sebe soudím tebe" vás domů nepustí, protože se bojí, že byste mu něco ukradli, rozbili nebo pozvraceli.
 2. Pořádek a čistota.Skoro třetinu Čech tvoří Sudety - tedy oblasti, odkud Češi vyhnali Němce a pak si rozebrali jejich majetky. Lidé, kteří tato území pak obsadili, k nim nemají vztah a je jim jedno, že na ulicích je špína a domy se rozpadají. Moraváci oproti tomu mají větší úctu ke kráse svých vesnic, protože v nich žijí po mnoho generací. Díky tomu to vypadá zejména na jihu Moravy stejně jako v Rakousku nebo Německu.
 3. Chlapství. Češi se nechali ovlivnit Západem a jsou ochotní se kvůli každé blbosti soudit - nebo soudem aspoň vyhrožovat. Moravák na soudy kašle; když mu něco provedete, tak vám prostě dá po hubě a věc považuje za vyřešenou. Tahle ostrost a ráznost Čechům chybí. Ostatně Moraváci jsou víc chlapi i v tom, že méně chodí k doktorovi, zatímco Češi se plahočí na polikliniku s každým bebíčkem.
 4. Přístup k životu. Moraváci jsou akčnější, zatímco Češi působí zabržděneji. Češi totiž ve velkém chlemtají pivo, které má utlumovací účinky. Na Moravě se jede hlavně víno a kořalky, což vám dodá nesrovnatelně vícenergie.
 5. Úcta k autoritám. Celá Morava bývala označována za předměstí Vídně, takže každý Moravák má pradědečka, který tam dělal panského kočího nebo prababičku, která posluhovala. Podřízenost a úcta k autoritám Moravákům zůstaly dodnes. Váží si bohatých (i kdyby to měli být křiváci) a chodí do kostela, kde naslouchají autoritě nejvyšší. Češi oproti tomu autority nesnášejí a kdykoliv cítí, že jim je někdo nadřazen, tak zbytečně remcají.
 6. Láska k metropoli. Moravané si váží svojí metropole, nechtějí ji zaplevelit milionem aut a kamionů.Takže když jedete z Prahy do Vídně, Brno objedete elegantním obchvatem. Zato v Praze vede dálnice přímo Václavákem. Tohle přeci neuděláte městu, které máte rádi!
 7. Kvalita spermatu. Centrum reprodukční a preimplantační medicíny Repromeda nedávno provedlo studii o kvalitě spermatu českých mužů. Muži byli rozděleni podle bydliště i podle povolání. Výsledek? Nejzdravější a nejkvalitnější sperma v ČR mají tesaři z okolí Uherského Brodu. A ten je kde? Na Moravě, nakonec i největší kohout je Orel brodský.
 8. Vzhled. Často se říká, že Asie začíná za Moravskou branou. Jistě, je to nadsázka, ale trochu pravdy na tom je. Jihem Moravy v minulosti táhly asijské hordy a je jasné, že mnozí tatarští válečníci zde své geny zanechali. Kvůli tomu jsou Moravané "východnější" i svým vzhledem. Stačí zajet do Dolních Bojanovic: mnozí zdejší lidé mají plochá čela a zdeformované uši, stejně jako kdysi dávní nájezdníci. To ale není na škodu, čím více různých genů, tím krásnější ženy.
 9. Zcestovalost. Zejména obyvatelé Prahy jsou často uzavřeni ve svém městě a prakticky ho neopouštějí. Moravák má oproti nim větší rozhled a je zcestovalejší - i kvůli tomu, že v nějaké fázi svého života jezdí studovat nebo pracovat do Prahy.
 10. Noční život. Nejen o víkendu, ale i v pracovních dnech to v Brně žije. Hospody, zahrádky, bary, koncerty. V Ostravě mají Stodolní, která sice už není v takové kondici jako dřív, ale stejně je to milionkrát lepší než to, co se děje v Praze - zde se centrum po pracovní době vylidní, všichni jsou zalezlí doma, v deset začíná noční klid a přes to vlak nejede. Pár lidí se pincasí v okolí Dlouhé ulice, ale že by Praha měla nějaké místo, kde se srocují lidé, tak to tedy ne. Možná Náplavka, ale ta třeba v zimě nejede.
 11. Vztah se sousedy. Projeďte si vesnice v Čechách a na Moravě. Moraváci mají domy nalepené na sobě, takže historicky se učí větší toleranci k sousedům a spolupráci s nimi. Navíc před svými domy často nemají ploty, protože nepředpokládají, že by jim někdo mohl schválně pošlapat kytky. Češi si staví domy solitérní, oplocené, co nejoddělenější od ostatních.
 12. Hudba. Moravská hudba je nápaditější a estetičtější. Uherské a turecké vlivy v moravských cimbálovkách jsou jednoznačně charismatičtější než česko-německé dechovky. A to se ještě nejlepší česká dechovka jmenuje Moravanka.
 13. Géniové. Každý národ má nějakého génia, ale ti moravští jsou známí po celém světě. Sigmund Freud. Edmund Husserl. Johann Gregor Mendel. Leoš Janáček. Jarek Nohavica. Jistě je není potřeba představovat. A pak tu jsou další slavní rodáci - fyzik Ernst Mach, spisovatelka Joy Adamsonová (ta ale byla ze slezské Opavy) nebo rakouský prezident Karl Renner.
 14. Zdravá strava. Co do pestré a zdravé výživy se Češi nemohou s Moravany měřit. Na Moravě se vždycky jedlo a pilo kvalitně, protože šlo o lokální dobré věci (a když se náhodou třeba víno úplně nepovedlo, prodali ho Čechům). V době, kdy už Brno mělo své farmářské trhy na Zelňáku, si pořadatelé prvních farmářských trhů v Praze ještě hráli v uhláku na horníka.Zatímco na Moravě si většina milovníků pálenky vyrábí kvas podomácku (často podle sto let starého rodinného receptu) a tento kvas už nechají jen vypálit, Češi většinou vozí do pálenice jen sklizené ovoce a všechno ostatní už nechají na odbornících. Pak si prostě jen přijedou pro hotovou pálenku.
 15. Sex. Holky z Moravy jsou obecně hezčí než ty z Čech, a navíc mají pozitivnější přístup k sexu. Jaký je to rozdíl oproti spoustě pražských fiflen, které jsou snad přesvědčeny, že ji snad mají ze zlata! A Moraváci mají prý i větší penisy než Češi - aspoň to tvrdí naši homosexuální přátelé z Prahy, kteří kvůli tomu pravidelně jezdí do vyhlášených gay měst jako Olomouc, Brno či Bruntál.


Dve fotky z Ceska...

21. dubna 2015 v 17:08 | Prevzato z internetu... |  Clanky jinych autoru
Tahle fotka je udajne ze vcerejska, nad ruskou prodejnou Matryyoschka v Celetne ulici, v Praze.


A tohle zbozi zcela viditelne nabizene v Cesku...