Květen 2015

Divna zeme, divni lide...

12. května 2015 v 14:20 Clanky osvetove
Ze pry je to "recese". Narodil jsem se tam, zil jsem tam, myslim si, ze mam smysl pro humor, ale princip ceske "recese" jsem nikdy nepochopil. Asi uz jsem dlouho pryc...


Pozvanka

10. května 2015 v 14:36

NATO chce zatahnout Cesko do valky...

6. května 2015 v 21:34 Clanky osvetove
NATO chce zatahnout Cesko do valky. To si prosim s vaznym ksichtem mysli cesti (mozna i slovensti) vojensti veterani. Maji i organizaci - zde je link na webstranku http://ceskoslovenstivojaci.org/

a zde je dojemne video:


A vedoucim toho spolku je Marek Obrtel - novodoby Emanuel Moravec ceske soucasnosti.

Drevo Pepy Nose...

4. května 2015 v 14:23 | Pepa Nos |  Clanky osvetove
Pepa Nos mi poslal fotografii z Rumunska. To ja poznam, v Rumunsku jsem pred skoro 40 lety parkrat byl.


Par otazek pro Pepu Nose...

3. května 2015 v 20:09 Clanky osvetove
---------- Původní zpráva ----------
Od: Lívia Ševčíková <l.sevcikova@parlamentnilisty.cz>
Komu: NosJosef@seznam.cz <NosJosef@seznam.cz>
Datum: 22. 4. 2015 12:57:54
Předmět: Prosba o rozhovor pro ParlamentníListy.cz

Vážený pane Nos,

Dovoluji si Vás oslovit jménem ParlamentníchListů.cz s prosbou o odpovědi na pár otázek (viz. níže)

1. Politicky se angažujete v protikomunistických aktivitách. Co Vás k danému postoji vedlo?

2. Veřejnost Vás zná, avšak v televizi a v rozhlase se Vaše písničky objevují jen zřídka. Lze to přičíst politické atmosféře v naší zemi?

3. Spolupracujete se stranou Pravý Blok a již několikrát jste za danou stranu kandidoval. Budete v tom i nadále pokračovat?

4. Dlouhodobě se angažujete i v ekologistických aktivitách a taky působíte jako cvičitel jógy. Co Vás přivedlo k józe?

5. Jaký je Vás názor na osobu ministra financí Andreje Babiše? Je to podle Vás člověk na správném místě?

6. Věnujete se folku, z toho důvodu se nelze nezeptat na Jaromíra Nohavicu a jeho někdejší (údajnou) spolupráci s StB. Chcete říct něco i k tomu?

7. Souhlasíte s výrokem Radka Mašína, že signatáři Charty 77 byli jen komunisti?

8. Havlismus byl známý tím, že nebyl schopen vytvořit politickou programovou alternativu. V politice byl spíše vnímán jako nutné zlo. Byl podle Vás oním symbolem, dobře vnímaným v zahraničí?

Předem děkuji za odpovědi a za Váš čas!
S pozdravem a přáním hezkého dne,

Lívia Ševčíková

---

---------- Původní zpráva ----------
Od: NosJosef <NosJosef@seznam.cz>
Komu: Lívia Ševčíková <l.sevcikova@parlamentnilisty.cz>
Datum: 24. 4. 2015 11:46:08
Předmět: RE: Prosba o rozhovor pro ParlamentníListy.cz

1. Ze všech známých totalitních ideologií je ta komunistická nejbrutálnější, zbyla po ní hromada 100 milionů mrtvol a nadále se k ní přihazuje. Komunizmus se čtyřikrát pokusil na tu obrovskou hromadu přihodit i mě.

2. Po mém úspěšném působení v televizi naklusali televizní úředníci s velmi účinným, celoplošným zákazem Pepy Nose:
Prý "vyvolává emoce!".
Za komunistů se vydávaly všelijak retardované zákazy ("Nesmíte zpívat tomu dala, tomu dala, tomu dala, tomu ne", protože v socializmu musí všichni dostat stejně!), ale s tak absurdním supertotalitním zákazem jsem se věru ani já, zakazován všemožně i nemožně, za totáče nesetkal.

3. Některé své aktivity neodhaluji dopředu.

4. První Savikalpa Samadhi jsem měl ve svých dvou letech. Osvícení ve 33. Jóga je jen jiné slovo pro sjednocení, spojení s tím nejvyšším co existuje.
Odstraňuje rozdíl mezi subjektivním a objektivním.

5. Pokud se pan Babiš "nepodělá z demokracie" (což jsou jeho slova) a pokud svou firmu "česko" nenechá pohltit jinou firmou "rusko" (což jsou má slova), bude úspěšný.
Zbytek považuji za běžný každodenní provoz příslušné agendy.

6. Jarek dostal od estébáků pěstí. Mlátili by ho tak dlouho až by podepsal, že bude dodávat zprávy. Nějaké jim dodal. Třeba, že Karel Kryl měl na jaře 1989 ve Vídni na levé botě žlutou tkaničku a na té pravé hnědou. Přesto, že měli tehdejší tajní tak kompromitující a robustní materiál, Karla na to nedostali. Karlu Krylovi se pochopitelně nelíbilo, že Nohavka dodal zločinnému režimu v Československu choulostivý materiál, ale z dnešního pohledu se tomu všichni upřímně rozchechtejme. Raději zaznamenejme průvodní jev současné svobodné společnosti, ve které si můžete vyrobit křivou výpověď + křivou přísahu, zangažovat tři "písničkáře" a pokusit se o štěstí při obhajobě již u soudu odsouzených pomluv.

7. Výrok Radka Mašína je symbolický, a proto ho nemohu brát doslova.

Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji,
v.r., dne 24., měsíce dubna, léta Páně 2015.

Foto: Blanka Havlickova

Navrh starostovi mesta Kojetina

1. května 2015 v 21:38 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Starosta mesta Kojetina
Jiri Sirek

Vec: Navrh na vyznamenani dvou kojetinskych obcanu.

Vazeny pane starosto,

posilam vam linky na clanky o dvou vyznamnych kojetinskych rodacich, vojacich armady CR, kteri slouzili (a vyznamenali se) v Afghanistanu (ja osobne ty kluky neznam, ale pred triceti lety jsem znal jejich rodice): Pavel Ernst a Mojmir Zdrahal.


Dulezita cast je tato:
Titul hrdina týdne a hrdina bojového prostoru získal od Američanů rotmistr české armády Pavel Ernst. Podařilo se mu objevit a ihned zneškodnit dálkově ovládané výbušné zařízení, které na spojenecké vojáky nalíčili povstalci v provincii Lógar.


O Mojmirovi Zdrahalovi se pise zde:

Již nyní je ale zřejmé, že se našim vojákům a zdravotníkům podařilo zachránit několik desítek afghánských vojáků.
"Společně s doktorem jsme pracovali ve velice improvizovaných podmínkách. Měli jsme k dispozici dva lékařské a záchranářské batohy. Mnohdy jsme poskytovali první pomoc i přímo na místě, kde došlo k poranění či napadení. Po stabilizaci základních životních funkcí jsme zajistili transport raněných leteckou záchranou službou MEDEVAC," popisuje praporčík Mojmír Zdráhal.
---

Navrhuji vam, pane starosto, abyste z titulu sve funkce tyto dva mlade lidi vyznamenal za prikladnou reprezentaci mesta Kojetin ve svete. Vyznamenani samo neni tak dulezite (udelte jim treba titul cestneho obcana Kojetina se zapisem do kroniky mesta, co ja vim), jako je dulezity princip (to oficialni uznani!), ze mesto, kde vyrostli, si neceho takoveho vazi. A nazory, zda si Kojetin vazi svych rodaku se lisi. Jdete prosim prikladem.

Doporucuji, abyste to udelal ze sve vlastni pravomoce a jurisdikce, protoze pokud si to nechate schvalovat zastupitelstvem mesta Kojetina (kde mate spoustu komunistu), tak vam to zamitnou, protoze v tom Afghanistanu byli s americkou armadou. Odvahu, pane starosto, odvahu!

Tesim se na vase vyrozumeni o mem navrhu.


Ross Hedvicek


Vsichni do pruvodu!!! Hned!

1. května 2015 v 15:16 Clanky vzpominkove a recyklovane
Je prvniho maje! Vsichni do pruvodu!!! Hned!