Sinagl pise o vystave Ve stinu sibenice...

12. května 2015 v 17:27 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
I kdyz ze strany Jana Sinagla vuci mne osobne vladne dlouholeta nechut a nenavist, mezi me vlastni spatne vlastnosti rozhodne nepatri malichernost, abych mu neuznal, kdyz (nahodou) napise neco dobreho. Ted zrovna jsem byl upozornen Janem Kratochvilem na jeho clanek - a docela se mi to libilo. Zde je clanek - poctete si:


A obzvlast se mi libil zaver clanku (autorem je Jan Sinagl, ne ja):

Zadejte si do google název této výstavy a přesvědčte se sami, jakému "zájmu" médií se tato výstava těší. Nepochybně by zaujala velkou část veřejnosti. Co není v médiích jako by nebylo, kdo není v médiích, jako by nebyl. Mimochodem e-mail autora výstavy Jana Kratochvíla byl půl roku blokován neskutečným způsobem.

Bohužel, strach obchází dnešní pseudodemokratickou, postkomunistickou českou společnost. Podobné aktivity jsou nepochybně monitorovány tajnou službou. Represe ze strany zaměstnavatelů těch, kdož pracují u firem v držení mírně řečeno nepřejícníků, nelze vyloučit. IP adresy budou vždy zjistitelné. Ústava nám zaručuje svobodu tisku, projevu, zakazuje cenzuru, ale skutečnost je jiná, zvláště jedná-li se o závažná témata dlouho tabuizovaná a kde je stále zájem některých pravdu umlčovat. Boj o pravdu a svobodu zdaleka ještě neskončil, je stále na začátku!

Máme zde silnou generaci "geneticky modifikovaných" politiků, kteří ve velké většině sledují především své osobní zájmy, pohodu a pohodlí a zvykli si na to (díky nedemokratickému volebnímu zákonu, kdy občané volí kandidátky a dávají hlas těm, kterým by ve velké většině hlas nikdy nedali).

VSS vystava 4 Paumer 070515Pokud se neobjeví silné, charismatické osobnosti, jejichž zájmem je skutečně sloužit zemi, bude nebezpečný trend pokračovat. To platí i pro Evropu, která je aktuálně ohrožena imigrací z Afriky a nevypočitatelným Ruskem. Je třeba politiků typu Winstona Churchilla. Současní politici si zvykli na pohodlí, jako většina konzumní společnosti a krize "řeší" až v nejvyšší nouzi.

Nic netrvá věčně, ani růst, pohodlí a žití na dluh budoucích generací. Našimi životy stále nejsme hodni odkazu našich hrdinů a obětí nacismu a komunismu. Nebudeme-li schopni sami aktivní změny každý z nás, ztratíme pohodu a pohodlí rychleji než tušíme. Potom může být už pozdě a nedávnou historii, kterou nyní vzpomínáme, připomínáme a uctíváme, si můžeme velmi rychle zopakovat. Svoboda nebyla nikdy zadarmo!

Jan Šinágl, 9.5.2015

Chvalim. R.H.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 BIS-ek BIS-ek | 12. května 2015 v 18:00

EU, NATO A USA
Donald Tusk zvolený do čela EU je signálem pro válku s Ruskem, Bohuslav Sobotka se snaží zabránit vymazání naší vlasti z mapy světa. Štěpení NATO a EU právě začalo, Putin ukazuje na své jaderné zbraně a varuje NATO před válkou s Ruskem! Do zbraně volají hlavně čeští pravdoláskovci
•    Ze světa
Srp 31, 2014
81 142863

Donald Tusk zvolený do čela EU je signálem pro válku s Ruskem, Bohuslav Sobotka se snaží zabránit vymazání naší vlasti z mapy světa. Štěpení NATO a EU právě začalo, Putin ukazuje na své jaderné zbraně a varuje NATO před válkou s Ruskem! Do zbraně volají hlavně čeští pravdoláskovci
Dramatický sled událostí z posledních dnů nabral ještě divočejší průběh v posledních hodinách, kdy Bohuslav Sobotka zůstal jako osamělý rytíř na bojišti obklopený hordou kumpánů, kteří mají úplně jiný názor a touží po krvi, bez ohledu na lid, vlast a národní zájmy. Jak děsivá eskalace událostí se tu před námi rozvíjí, to si nyní zkusíme velmi rychle zanalyzovat a vyvodit si z toho případné důsledky, které se budou týkat v nejbližších týdnech a měsících každého z nás.

[FOTO] Donald Tusk nahradí Hermanna von Rompuye na postu prezidenta EU
Bílému domu se povedl tento uplynulý týden majstrštyk. Pomocí vyhrožování a vydírání díky záznamům NSA z odposlechů evropských politiků, se podařilo získat potřebné hlasy a překvapivě zvolit evropským prezidentem extrémního válečného polského jestřába Donalda Tuska, těžce pro-americky orientovaného politika, který touží po konečném řešení Studené války [Smazaný komentář]. Tusk je trojským koněm Bílého domu v Bruselu. Jeho zvolení do čela říšského prezidentského euro-úřadu je jasným signálem pro konfrontaci s Ruskem a pro návrat amerických vojsk na evropské území, odkud v 90. letech Američané postupně odešli. Spolu s nimi se navrátí do Evropy i nukleární balistické rakety namířené na Ruskou Federaci, na což už dva měsíce upozorňují ruské noviny s odkazem na ruskou FSB, která před plány jaderné re-militarizace Západní a Východní Evropy varuje už pěknou řádku měsíců.
Na cestě ven z NATO ze strachu z jaderné konfrontace s Ruskem
Putinovo rozhodnutí výhledově začít instalovat jaderné balistické rakety krátkého a zřejmě i středního doletu na Kubě [Smazaný komentář] je tak nyní v jasném kontrastu k rozhodnutí evropských politiků zvolit cestu vojenské konfrontace a války s Ruskou Federací. Váleční jestřábi v nejvyšších patrech unijní politiky získali navrch, bohužel. Bohužel pro občany evropských zemích, kteří se nyní musí začít připravovat zcela regulérně na 3. světovou válku, před kterou nás může ochránit už pouze jedna věc, která není nijak lichotivá, ale pro zachování míru bude nezbytná: odstoupení od uzavřených bezpečnostních smluv s agresivním NATO. Z pohledu historické analogie se nacházíme na časové ose někdy na jaře roku 1938, kdy už není jiné cesty z mezinárodní politické krize než cesty k vypuknutí války, pouze se ale ještě neví, kdy přesně to bude.

[FOTO] Summit V4 v Budapešti odhalil první rozpory mezi Českem, Slovenskem a Maďarskem na jedné straně a Polskem na straně druhé. Polsko prosazuje v EU americkou politiku, nelíbí se Praze, Bratislavě a Budapešti…
Česká republika, Slovensko a Maďarsko v žádném případě nepůjdou do války s Ruskem. To je realita a fakt, který potvrdily i poslední výroky Bohuslava Sobotky [Smazaný komentář], Roberta Fica [Smazaný komentář] a Viktora Orbána [Smazaný komentář] ve vztahu k eskalaci situace a tlakům na další sankce a vojenské řešení konfliktu na Ukrajině. Tyto tři země se vydaly v posledních dnech cestou ven z NATO, přestože nikdo z médií to tak zatím nevnímá, ovšem vojenští stratégové v Bruselu toto interpretují už zcela jasně, jak zaznělo koneckonců i včera na tiskové konferenci po zasedání EU, že Česko, Slovensko a Maďarsko v konečném důsledku nikdy nezvednou ruku pro konfrontaci s Ruskem, která by překročila rámec „komorních sankcí“, což je výraz pro sankce, které nepoškozují ani Rusko, ani zmíněné 3 země.
Rychlá shoda v EU na minulých sankcích proti Rusku byla možná až dosud právě pouze díky tomu, že šlo o komorní sankce, neboť jejich přijetím se pouze deklaroval diplomatický postoj, nikoliv vnitřní přesvědčení. Jenže držení pózy na poli diplomacie proti Rusku nefunguje. Divadelní figura EU je nepřesvědčivá a v Kremlu vnímána pitoreskně, bez špetky důstojnosti. Ovšem právě tuto jalovost evropské politiky vůči Rusku má změnit nové politické vedení EU v čele s novým prezidentem Tuskem. Ovšem tato cesta je nejen cestou z bláta do louže, ale spíš rovnou z pod okapu přímo do horoucích pekel.
Velké Polsko a převzetí vlády nad Slovany

2 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 12. května 2015 v 18:24

Jediné slovo není nepravdivé.

Stejně tak při akci "KRYLONOCE 2011" se musel celý složitý aparát hodně snažit, aby zcela zlikvidoval propagaci a inzerci tohoto festivalu věnovaného KARLU KRYLOVI.

JINAK BY TOTIŽ NEBYLO MOŽNÉ, ABY SE V ŽÁDNÝCH MEDIÍCH ZMÍNKA O FESTIVALU NEOBJEVILA.

Koordinace cenzury v tomto případě bila do očí.

3 J.Bezděk J.Bezděk | E-mail | 12. května 2015 v 19:14

jaroslav.bezdek@email.cz|Odhlásit se|nNastavení|Lidé.cz|Seznam.cz
l
Nová zpráva
Doručené
26
Odeslané
Rozepsané
Hromadné
108
Archiv
Spam
Koš
hOznačené
VSložky
Prasárny
WŠtítky
aKontakty
PřesunoutVOznačitVSpam
Smazat
<Odpovědět{Odpovědět všem>Přeposlat
yz
portrait

jaroslav.bezdek@email.cz

projev, opravené a zveřejněné znění

9. 5. 2015, 16:52:59

Komu: jaroslav.bezdek@email.cz
g

Předmět: Projev u pomníku por. Oldřicha Vodičky, dne 8.5.2015 , Přerov

Dámy a pánové, vážení přátelé. Dnešní májový den, 8. květen roku 2015, probíhá ve znamení kulatého jubilea 70. let ukončení druhé světové války v evropských zemích, kdy hitlerovské Německo bylo definitivně vojensky poraženo východními i západními armádami. Ale současně si také dnes připomínáme rovněž kulaté výročí, a to 20 let od vybudování tohoto pomníku poručíku Oldřichu Vodičkovi, který iniciativou Klubu angažovaných nestraníků v Přerově ( KAN ), za pomocí města Přerova, Konfederace politických vězňů, TJ Sokol, oblastního sdružení ODS, Českého svazu bojovníků za svobodu a Čs.obce legionářské byl zhotoven na tomto místě městského hřbitova v Přerově a posléze vysvěcením prof. ThDr. Antonínem Huvarem a téhož dne konanou mší v kostele sv. Michaela v Přerově, byl v roce 1995 slavnostně uveden do veřejné známosti. Jistě jste si všimli, že jsem v úvodu nepojmenoval tyto květnové dny osvobozením, jak bylo zvykem celé 41-ti leté komunistické totality, nýbrž koncem války. Ale nebudu předbíhat, co vše znamenalo osvobození a jak to bylo, k tomu se vyjádřím v dalším.

Předně se vám pokusím něco říci o poručíkovi Oldřichu Vodičkovi. Oldřich Vodička byl rodák z Vlkoše u Přerova. Do druhého odboje proti nacistickému Německu se zapojil ihned po začátku okupace v roce 1939, kdy odešel přes Slovensko, Maďarsko a tehdejší Jugoslávii do Francie, kde se zúčastnil bojů proti německé okupační armádě. Jako velitel motorizovaných jednotek, bojujících na západní frontě za osvobození okupované vlasti, prošel řadou bitev a svou válečnou cestu osvoboditele ukončil 5. května 1945 jako osvoboditel Plzně. V roce 1949, tedy v době, kdy komunistická strana Československa (dnes zákonem prohlášená za stranu zločineckou a zavrženíhodnou ), jež únorovým pučem v r.1948 uchvátila totalitní moc, byl por. Vodička jako mnoho západních vojáků zatčen komunistickou StB ( Státní tajná bezpečnost ) a odvezen do pankrácké věznice v Praze, kde ho komunističtí pohůnci po týdenním mučení zavraždili. Tak se komunisté "odměnili" nejen por. Vodičkovi z Přerova, ale mnoha jemu podobným vlastencům osvoboditelům, příchozím ze západní fronty. Tyto a podobné zločiny zajisté komunistická strana pečlivě před národem 41 let tajila, jejich event. zveřejňovatelé byli trestáni vězením. I proto vznikl již v roce 1968 KAN, který jako jediný v celém socialistickém bloku veřejně bojoval proti komunistickému totalitnímu režimu a s ním spojené zločinnosti a bezpráví. Proto ve shodě s naším politickým programem trváme na důsledném vyrovnání se zločiny komunismu, které zde již 20 let připomíná tento pomník. Pomník por. Vodičky je symbolem všech lidí komunistickou totalitní mocí stíhaných, vězněných a zabitých a i jinak lidsky a společensky ponížených. Nechť na další generace připomíná nejen hrdinné činy českých vlastenců, ale i zločinnost komunistických a jiných totalitárních ideologií.

A nyní mi dovolte vyjádřit se k dnešním oslavám ukončení druhé světové války, tedy, jak se mnoho let za komunistického režimu říkalo - "osvobození" :

Udělejme si malou inventuru, od čeho všeho jsme vlastně byli osvobozeni. Jistě od německého nacismu, který byl nahrazen násilnickou ideologií novou, zvanou komunismus. Především je nutné si uvědomit, že bez masivní materiální pomoci Američanů, ale i Angličanů, by SSSR nebyl schopný nad nacistickým Německem zvítězit. Konvoje z USA do Murmanska byly sice masakrovány německými ponorkami, ale přesto se již v počátcích války dařilo zásobovat SSSR vojenskými dodávkami, palivy a potravinami.

Nikdo nepopírá ohromné lidské oběti SSSR, i když mnohdy zbytečné, v důsledku bezohledně vedeného boje ve stylu „ nas mnógo“.

Tedy zkráceně řečeno, bez USA by sovětská Rudá armáda do Berlína a k nám nedorazila, a naopak my bychom nebyli "osvobozeni" od našeho uranu, občanské svobody a od tisíců vzdělaných lidí, utíkajících do svobodnějšího světa. Po čtyřiceti letech jsme se málem stali sedmnáctou sovětskou gubernií, od čehož nás zachránila shoda okolností, že v té době již Reagan uzbrojil sověty natolik, že si to uvědomil i Gorbačov, a sovětská komunistická říše zla se z velké části rozpadla.

Obyčejní vojáci Rudé armády nevěděli, pro jakou budoucnost ve skutečnosti nasazují a ztrácejí své mladé životy v krutých vítězných bitvách s nacisty a fašisty, a pokud na to někteří přišli, museli mlčet. Netušili, že jejich oběti budou použity a zneužity k poslušnosti a porobení právě těch, které osvobozují. Jejich politruci jim lhali, že to všechno utrpení je v zájmu spásné komunistické ideologie.

A jak šel čas sametu a začala se trochu uvolňovat cenzura, tak se k lidem začaly dostávat i informace, takříkajíc z druhé strany, a to "osvobození" Rudou armádou nám hořklo až zhořklo. Někteří dokonce říkají, že jsme nebyli osvobozeni, nýbrž dobyti. Jiní se zas snaží zahrát na naše historicky protiněmecké city a tvrdí, že nebýt osvobození od Němců, tak bychom dnes mluvili německy. Já jen dodávám, že vlivem "osvobození" jsme se málem stali rusky mluvící sedmnáctou gubernii Ruska. Nositeli myšlenek sovětského Ruska jsou tradičně zejména komunisté, kteří si poválečný komunistický vývoj naší země pojistili únorovým pučem v roce 1948 a nakonec v roce 1968 s přijetím „dočasné“ okupace republiky okupačními vojsky.

Myslím, že v dnešním mocensky rozděleném světě by mělo být soudným občanům tohoto státu zřejmé, že rozhodující na naší planetě Zemi byla a vždy bude nakonec síla zbraní, ať si „Míru zdar!“ vykřikujeme sebehlasitěji. Jako země s miniaturní armádou asi 15 tisíci vojáky, bez jaderné síly, nejsme ani schopni odporu proti armádám čítajícím miliony mužů. Proto se musíme k někomu silnému připojit pro svou obranu, abychom nemuseli být v naší budoucnosti stále někým „osvobozováni“. 41 let jsme byli připoutáni Sovětskému svazu, což byl pro nás tragický omyl, ale výsledek 2. světové války to tak určil. Vhodili nás do stejného pytle se Sovětským svazem a za těch jedenačtyřicet let nám to přineslo obrovské technické zpoždění za světovým vývojem a odneslo morálku národa. Pro civilizované okolí jsme se stali (čest výjimkám) národem zlodějů a podvodníků.

Mnozí dnes, uvědomujíce si tento nepříznivý směr naší občanské společnosti, si proto svou existenci a bezpečnost chtějí zajistit a spojit se západní kulturou a vývojem, ve víře, že i když jsme „Hej, Slované“, tak kulturu a mravy máme spojené se západními vyspělými zeměmi. Proto jsme se stali členy obranného společenství NATO (jehož vůdčí i materiální silou jsou USA), které je spolehlivým garantem svobody a bezpečnosti malých evropských států, tedy i nás. Nakonec z pohledu vojenských sil vyplývá, že USA musí Evropu bránit proti rozpínavosti putinovského Ruska i ve svém vlastním zájmu.

Dovolte mi závěrem zkrácený pohled na dnešní společnost, kdy nás mohou naplňovat optimismem mimořádné sympatie a zájem našich občanů o průjezd amerických vojáků naší krajinou v posledních dnech března tohoto roku. Snad se v myslích našich občanů začíná blýskat na lepší časy.

Děkuji za vaši pozornost a přeji vám hezké jarní dny.

Přečteno dne 8.5.2015 v Přerově, u pomníku por. Oldřicha Vodičky.

Za KAN Jaroslav Bezděk, Olomouc

4 J.Bezděk J.Bezděk | E-mail | 12. května 2015 v 19:19

Pane Hedviček, ti nechuť k " angažovanému novináři " panu Šináglovi bych nejen Vám, ale i jiným doporučoavl si udržovat, vím o čem mluvím, ale není mou snahou ho nyní dehonestovat
Pro Vaši event. potřebu Vám přeposílám náš projev z měst. hřbitova v Přerově u pomníku por. O. Vodičky. Tento projev byl slyšen i představenstvem statutárního města Přerova.

5 Catholic Observer Catholic Observer | E-mail | 12. května 2015 v 22:33

[2]:
Pepo Nosi, novím, od  koho máš tyhle "vědomosti" o Polsku. Vždyť je to snůška kgbácké propagandy! Tusk není ani trochu koněm Ameriky, ale koněm Merkelové, která jej do této funkce vytáhla v době, kdy se především ona sama, bývalá enderácká komunistka (za svobodna Kassnerová) kamarádíčkovala s Putinem. Tusk je jedem  z čelných politiků liberální pořádně doleva ujeté strany "Občanská Platforma", která svou moc posílila v Polsku po smolenském atentátu na polské prezidentské letadlo 10.04.2010, kdy se prezidentem stal Bronislaw Komorowski, v minulosti agent polské StB "Litwin". Občanskou Platformu dnes plně ovládly především kariéristické živly, z nichž jedna skupina je proruská opce, a to je i Komorowski, a druhá je proněmecká, Tuskova. K tomu ale dochází po ruském napadení Ukrajiny, které brání tandemu Merkelová - komunista Hollande podporovat Rusko...Občanská Platforma se zprofanovala i hospodářským neúspěchem i řadou velkých korupčních afér, a po napadení Ukrajiny nakonec sama musela přejít na stanoviska opoziční strany Právo a Spravedlnosti, které za pomocí mainstreamové propagandy přímo démonizovala...Ale to jsme už jinde. Co chce opoziční Právo a Spravedlnost? Debolševizaci země, a nezávislé Polsko, které nebude vazalem v EU, ale svéprávným členem a můzeme hádat, že ideovým spojencem dobře může být Britský vítěz Cameron. A nechce žádné Velké Polsko, ale spolupráci zemí mezi Jadranem a Baltem a Černým Mořem a Baltem. Nic víc, nic méně. Je toho zapotřebí zvláště dnes, kdy EU, prošpikovaný ruskými agenty je nejednodná, a kdy potřebujeme oddolat ruské hrozbě. Naopak - vítězství vlasteneckých sil v Polsku bude prohra proruské opce polské politiky, záruka obrany pro Evropu a v první řadě také npro země Královské Koruny České. :-)  :-)

6 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 12. května 2015 v 23:04

Jaderné harampádí sráče Putaina má stejnou cenu jako jeho virtuální hovno.

Nemohli jste si nevšimnout, že ho nedávno Merkelová sprdla jak žáčka druhé obecné, který se vysral mimo mísu na školních záchodech.

Pokud by si rusáci cokoli začali s NATO a USA, zbude po rusku-Kágébékistánu akorát díra v zemi.

Ti chcípáci melou tak jako tak z posledního.

7 brouk pytel brouk pytel | 13. května 2015 v 1:10
8 Luis Luis | 13. května 2015 v 1:29

Pokud se neobjeví silné, charismatické osobnosti, jejichž zájmem je skutečně sloužit zemi, === takovi lide se ve staji dnesnich proruskych usulpatoru moci v cr doopravdy najit nemohou, zastresujici ideologie to neumoznuje.

9 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 13. května 2015 v 1:58

Pane Bezděku. Vše v pořádku, více či méně souhlasím. Až na malou drobnost. Píšete, Kopíruji: " Já jen dodávám, že vlivem "osvobození" jsme se málem stali rusky mluvící sedmnáctou gubernii Ruska." Onen problém je daleko širší, hlubší a fakticky odhalující Čechy a českou náturu v pravém světle.

Dovolím si onen problém sedmnácté gubernie popsat trochu z mého laického pohledu.

Česko byla jediná země na celé kouli, kde demokraticky zvítězili komunisté v demokratických volbách. Stalo se to v roce ..46. To vše bez přítomnosti Sovětských vojsk a poradců KGB či GRU.

Volbami zvítězili Komunisté a obsadili silová ministerstva. Prostě jsme jim to dovolili. A pak přišel puč v roce 48.

Tak jako se dnes můžeme dohadovat, bylo li Osvobození "osvobozením" se můžeme handrkovat o tom, byl li rok 48 pučem, nebo ne. Provádí li totiž "PUČ" strana, která získala demokraticky většinu, pak se domnívám, že nebylo pomalu proti komu "pučovat". Ať už to vezmeme jak chceme, na této zeměkouli není jiný národ, který zvolil komunisty jako ve volbách vítěznou stranu. (Uvede mi případný diskutent jiný národ, který dobrovolně volil komunisty?)

Můžeme diskutovat o fenoménu "osvobození", ale měli bychom v tomto případě také diskutovat o pojmu "puč". Strana, vítězící ve volbách puče dělat nemusí. Má totiž demokratický mandát obrátit zemi a lid k obrazu svému. Stalo se. A češi prohlašují demokraticky zvolenou nejsilnější stranu za pučisty? Hm, podivné.

I Rakousko spadalo do zájmu Jaltských mocností. Odolalo. Odolalo, ač vojska RA odešly až tuším v roce 1956. Komouši se ve volbách nedostali nikdy do parlamentu. Rakušané odolali tlaku komunismu.

Myslím, že věci nejsou o mocnostech, dohodách, rozdělení světa a sfér vlivu. Věci jsou o Češích a jejich obecné hlouposti.

P.S. Někdy se zase zastavte. Splknem chvilku.

10 jary jary | 13. května 2015 v 21:36

http://www.youtube.com/watch?v=yS3O7Q817YM;p
Jake clovek jen dela mhlouposti a proc?

11 jary jary | 13. května 2015 v 21:38

Brno, zpracovani v dejinach....
http://www.youtube.com/watch?v=yS3O7Q817YM;

12 jirka,oakville jirka,oakville | 14. května 2015 v 2:56

[10]: Tak Jara uz neni Jara,ale Jary. Rozdvojeni osobnosti? Jaka je vlastne tvoje dignoza Jary? A kolik ma jmen ten zly policista, ktery te udajne ztriskal? :-D

13 J.Bezděk J.Bezděk | E-mail | 14. května 2015 v 9:59

[9]: každý vidíme věc zpravidla ze svého úhlu pohledu, já to vidím tak, jako zdejší pan Luis, který mě to napsal kdysi velmi správně, Češi smrděli tím marxismem ještě dříve , než se Marx narodil / zajisté čest výjimkám /. A při hodnocení našeho národa si vždy dávám bedlivý pozor na to, abych neinklinoval k tak zv. " užitečnému idiotovi ". Dodávám však, že můj projev jsem chtěl p. Hedvičkovi poslat jen na vědomí, ale jeho adresa se mě vracela, tak jsem to poslal sem a doufal jsem, že to smaže, pro svět to nemá žádnou hodnotu. Chtěl jsem jen říci, že nejen akcím z Brna je není med. tiskem věnována pozornost, ale totéž platí i pro nás v Přerově a jistě i jinde a je úplně ganz egal, zda-li únor byl , nebo nebyl puč - výsledek byl stejný - 41 let bylo v ..... Až pojedu do Parníku na svíčkovou, zastavím se - tedy s dovolením

14 Augustýn Valášek z Lutopecen Augustýn Valášek z Lutopecen | Web | 14. května 2015 v 10:46
15 jara jary jara jary | 14. května 2015 v 23:08

[12]: nezlobte se, ale vetsiho Moronka jiz se tezce hleda.... Jen otazka, kolik trid neb semestru a v jakem oboru mate? Pomocna se nepocita... A co Vas vedlo k uteku do Canady? Najdete si formu lepsi zabavy nez stale ubohe urazky, neco Vas take muze ztihnout a to I horsiho, neb to tak jiz nekdy byva.
Ja se z toho nejak dostanu, u Vas to asi bude ale velice tezke, az pretezke.

16 jara jary jara jary | 14. května 2015 v 23:19

[12]:  Jiricku, ctl a poslouchal jsi take nejakou klasiku, ja treba temer celeho Dostojevskeho hodne z Shakespeara, Original Bible King James, Goetha, vse v originalech....
Tak pro zacatek: Tanec kolem šibenice neb Jeli tudy komedianti ; Melodie dálek ;
Fabricius, Johan -  

Odeon 1973, ucházející
Románová trilogie přibližuje barvité prostředí Itálie 18. století, svět, v němž kontrastuje bujné veselí karnevalů s nesmírnym utrpením chudiny, svět temných vášní, nočních soubojů, úkladů i nevinných lásek. Ústřední osu spádného děje s napínavými situacemi tvoří životní příběh dívky nalezence a později životní příběh jejího syna, bezohledně kráčejícího světem a pozdě poznávajícího čistou obrozující lásku.

17 jara jara | 17. května 2015 v 20:38

[6]: Jestli se nemylim tak Merkelova s Putinem velice uzce spolupracovali asi jeste v dobe DDR a to v Dresden, znaji se velice dlouho a dobre! Ovladaji Rusky, Nemecky, Anglicky a Merkelova delala take nejake specialni disartacni prace na vejsce v CSSR.
[5]: Jestli vim tak v Kieve nastal puc a sesazeni legalne zvolene vlady. A take si prostuduj radne historii.
Krym byl dobyt od Osmanske rise prave Ruskymi vojsky, jeste za doby Carske Rise a mel vzdy vyhradnni pravo, urcite nezavislosti a privilegii. Doneck a Lugansk byly casti Ruskych Gubernii, pripojeny k Ukrajine ukrajinskym vozralym "prezidentem" Nikitou Chruscevem v 1954 a ramci CCCP. V techto oblastech zije nekde az 60% rusu, pro rusky smyslejicich patriot, ne Ukrajincu jak se mylne domnivate. Pak take ukrajinci asi take pouzili I proti civilnimu obyvatelstvu neco jako Katuse a dalsi bojiove prostredky zakazane davno mezinarodne. A o co slo, vzdyt Ukrajina mela svobodu, svou zvolenou vladu a veskery majdam zacal v Kieve, ne na Krymu, Doneck a Lugansk a Ukrajina sama sebe zplundrovala a vykradla k nepoznani. Vite, po leta jsme tam sponzorovali s manzelkou 3 sirotky, do 18+1 roku; jeden stratil rodice z nasledku katastrofy Cernobyl, byl vychovavan se svou sestrou babickou. Nyni snad jsou jiz ke 30 rokum tak o ne a jejich rodiny mame troche obavy.
Jako Ukrajina nasledkem niceni a Majdanu, nyni maji pujcku kterou asi koupil Rothshild, teda je vlastne vlastnikem celeho dluhu, tedy Novy Czar Ukrajiny.
Take je zajimave, ze v soucasnosti mladici na Ukrajine radeji aby byli nuceni narukovat jen jak mohou tak prchaji z Ukrajiny kam jen mohou.
Polsko, kapitola sama pro sebe. A Cesko rozbitim CSR vlastne nema zadne pevne uzemni zakony ktere byly jen jako CSR celek. V 1090 jsme se snazili pripojit Podkarpatskou rus k CSR jako Federaci, Republika pro 30 milionu, jak od T. Bate. Asi take na T. Bate byl udelan atentat, nebot byl vaznou prekazkou pro Mnichov 1938, predem dojednany se zradcem E. Benesem atd, atd...

18 jara jara | 17. května 2015 v 21:12

[9]: Muj dedousek byl za doby Rijnove Revoluce, financovane prave zapadem I pres USA banky, na Ruske fronte. Lenina a jeho bandy take vyskolili a pak poslali v zapecetenem vagonu ze zapadu  do Petrohradu. Jak mi rikal dedousek, nekteri CS "nadsenci" vojaci I prebihali k Rudoarmejcum a byli velice nadseni revolucionari, dalsi prevazeli Ukradenou cast Carskeho pokladu az do Vladivostoku, (prectete si knihu Povstalci o CS legionarich v CCCP) cast toho lupu pak dostala I CSR republika. TGM, jeho manzelka byla z Brooklynu, NY.... Ano, Karle, v 1946 to opravdu tak bylo a nejaci najivkove dokonce rikali, tak to zkusime pro zmenu s komousi a kdyz se nam bolsevizmus nebude libit tak ho priste volit jiz nebudeme. Ale ono bohuzel k dalsim svobodnym volbam jiz nikdy nedoslo. Pak tomu se dala korunka s demise vlady Ed. Benese! V 1968  CCCP se predem otazalo, a dostalo od zapadu souhlas k invazi CSR, totiz jeste jako "vitezove od Berlina" tak museli jsme vsichni platit mezinarodnim bankam asi do 1988 valecne dluhy a to I CSSR jako cast "vitezneho bloku" kdyz si zvolite vhodny jazyk a zdroje zprav tak se muzete dopidit skutecne historicke pravdy. Navic po 2. svetove to prave byla USA ktera vracela prebehliky zpet CCCP a Vychodu I kdyz dobre vedeli ze nekteri budou umuceni a zbytek skonci v Sibirskych Gulagach. Proto take vznikla okamzite "Emigracni" Moravska Cesta ke Svobode, pekne vypracovana I ve starem a I novem Muzeum Holokaust v Jeruzaleme. Nase rodina do te akce byla take napojena, do 1951, pak to jiz bylo prospikovano zradci tak tatka toho zavcas nechal. A jeste, USA doslova umucili pry hladem kolem milionu nepohodlnych nemeckych vojaku v zajateckem taborech. Znal jsem se s dcerou z jednoho z nich, z Erlangenu, Siemens. Stejne take odstranili jiz tehdy nepohodlneho George Pattona, jeden jeho dustojnik, jiz zemrely byl me manzelky prastryc, tak jsem jeste zastihl jeho vypraveni ...  Ze 100 ruskych zajatcu Fasisty se vratilo jen pouhych 2, zatimco z 10 zajatymi nemeckymi vojaky a pracujicimi na Sibiri se vratilo kolem 9, krome tech co podepsali, dostali CCCP Barisne a "svobodu" pracovat jako civilista a zalozit rodiny Sibirjaku. Ja tam byl nekolikrate. I v Mongoldku kde dodnes ziji potomci Belogvardejcu, velice celkem zamozne s vysokou moralkou krestansti, pravoslavni usedlosti.
A jinak Lucetania nebyla potopena Nemeckou ponorkou jak se bezne lze! Britove potrebovali dostat USA do valky!
Z muzea ve Vilhemshafenu jsem to jeste mohl v 60-tych prostudovat I zapisky ponorek nejblize, snad nejblizzi pres rozhodne 150 nautickych mil!!!
Jen troche z velkych saleb ohavnych ktere Cesky narod zere jako synteticke, temer jedovate jogurty z BILLY!

19 jozef biely jozef biely | 21. května 2015 v 14:22

[1]: BISEK pises: "Česko, Slovensko a Maďarsko v konečném důsledku nikdy nezvednou ruku pro konfrontaci s Ruskem, která by překročila rámec „komorních sankcí“, což je výraz pro sankce, které nepoškozují ani Rusko, ani zmíněné 3 země. "
Najskor tie sankcie, ktore postihli viac nas ako Rusko ... Rusi si len tak zo srandy devalvovali rublik !!  
Ze Cesko a Madarsko si netrufam hovorit, ale Slovensko aj napriek socialistickej vlade nakupilo 9 vrtulnikov Black Hawk od USA, poriada cvicenia s americkymi jednotkami (hlavne leteckymi), chce sa uplne odstrihnut od ruskej techniky a to robia vsetko pre to, aby privitali okupantov Rusov s otvorenou narucou na svojom uzemi ???!!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama