Psychik na pláži aneb Moroni před branami

28. června 2015 v 14:50 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane

Mám rád zvuky moře. Když ležím na pláži, dám si klobouček přes oči a jen poslouchám, co se děje. Poznám už podle zvuku, když sebou pelikán plácne do vody a když zase z té vody startuje a rozbíhá se po vodě jako kačena. Když si pelikán suší křídla na sloupu na duně, to je zase jinačí zvuk. Když se delfín na chviličku vynoří, aby se nadechl, to je jen takové malé zafunění a když je příboj, tak je to špatně slyšet.

Jiný zvuk dělají vlny, když je příliv, a zase jiný, když je odliv, a ještě jiný, když se odliv mění v příliv... Moře úplně vypráví své senilní příběhy, moře je strašně staré, má na to určitě právo... třeba o Atlantis. Ne o tom bájném Platónově ostrově, co se propadl do moře... ten jste mysleli? Já jsem myslel spíš Atlantis Casino na Bahamách.

Co ovšem zaujalo mé citlivé ucho tuhle před dvěma dny, to bylo něco jiného. Přicházelo to z moře, ale zvuk to byl zcela nezvyklý. Bylo to řičení a nepříčetně hýkání, jako když se osli a velbloudi pod pyramidami v Gíze vzbouří a vyhlásí stávku proti nošení německých turistů. Pošoupl jsem si klobouček dozadu a šel to zjistit.

Ve vlnách u břehu se válelo cosi velkého, černého a lesklého. Na chvíli to vypadalo jako tuleň, ale kde by se tady vzal tuleň, byl to člověk v černých speedo plavkách, což jsou ty těsně přiléhavé a za ním ještě jeden a dokonce i jedna ženská. Pod pažemi měli napasovány nafukovací kola, které jsme měli pro děcka na přehradě Bystřička v roce 1959, ta břicha to držela, aby to nesjelo dolů, větší diametr břicha než díra v kole, znáte to, a hulákali a řvali jako tuři. Oběma chlápkům a ženské bylo tak okolo padesátky.

Ty speedo plavky, těsně přiléhající s modrým páskem na bocích rozhodně upoutaly moji pozornost. K tomu ještě obrovská břicha, proplešatělé hlavy a oba chlapi měli bradky, takové ty pithartovského typu. Kousek od vody ležely ručníky se šatstvem a bylo tam i to typické lesklé sako. Lesklá saka, co je nosí česká podnikatelská páka. A nebo bývalí esenbáci, dnes pracující v soukromém sektoru. Ženská povylezla z vody a měla nohy chlupaté jako orangutan z Bornea. To už byla rozhodující informace - to budou určitě Češi. A nebo novyje russkije - ale ne, ti by byli navíc ještě ožralí, tihle vypadali jakž takž střízlivě.

Zvážil jsem možnosti, zamával na ně a zavolal česky: "Není to moc studený?" Ti tři ztuhli, podívali se na sebe a začali vylézat z vody. "Jak víte, že jsme Češi?", pravil ten nejbližší.

"Já jsem psychik. Takové věci já poznám."

"Á. Vy jste tady nadovolené?" - řekl "na dovolené" jako jedno slovo - "nadovolene".

"Né, já jsem tady nafurt." - řekl jsem "nafurt" taky jako jedno slovo - schválně.

"Á - emigrant!?" - a trošinku ucouvnul.

"No jo", přiznal jsem se s úsměvem. "Ale já nejsem nebezpečnej!" - výraz jeho tváře mne ujistil, že mi nevěří. Prosím vás emigrant! Kdo ví, co udělal!? Určitě kradl šunku a párky v Masně a potom musel emigrovat, aby se vyhnul spravedlivému trestu!

"Nejste vy ynžynýr?" - použil jsem klasickou Satinského otázku.

"Jak to víte?" - zděsil se chlap. "On je přece ten psychik!", vypískla ženská s chlupatýma nohama. Chlupy na nohou jí staly v pozoru. To nemohlo být ze studené vody, ta je tady teplá.

"Já už radši půjdu. Musím na večeři. Mějte se fajn a hezky se vykoupejte!", zamával jsem jim a odcházel. Po asi deseti krocích jsem se napůl otočil a zamával na ně znovu. Stáli tam na břehu, ty miniplavečky, břicha, pseudoynžynýrské bradky a upřeně hleděli mým směrem. Co jim asi šlo hlavami, opravdu nevím - psychik nejsem. Šel jsem dál po břehu a přemýšlel jsem, kolik lidí z Česka mi už zcela přesvědčeně doporučilo, abych vyhledal psychiatra.


Cesi si na spolecenske dekorum potrpi :-)

 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 jara jara | 28. června 2015 v 19:48 | Reagovat

Odsun Němců po 2.sv.válce

toto neni tajne, i telev.beseda otom mluvila. Nemci zkouseji, co nepromyslime, co prekousneme. Jenze mladi valku berou jako stredovek a nevedi nic.  Tady byla slusna rvacka u Ceske ulice mezi odpurci 700 imigrantu a priznivci 500. Je zarazejici, ze Praha si zije uplne klidne, asi sama  ma starosti s Blankou.
Navraceni majetku slechte a rozbiti CSR by melo byt stihano .... :-!

2 jara jara | 28. června 2015 v 19:51 | Reagovat

** Samotný odsun logisticky připravila právě jejich Mezispojenecká Komise v Německu.
** Němci byli postupně a plánovitě odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného a závazného plánu převážně během roku 1946. Československo odsun vůbec nenavrhlo a tedy ani nezpůsobilo. Nemá tedy za něj logicky ani žádnou právní a hmotnou odpovědnost.
** Odsun se konal pod přísným dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se tehdy dostalo dokonce veřejného uznání za jeho humánní a kompletní provedení.
** Jakékoliv nároky ohledně odsunu by tedy německá vláda a skutečně poškození Němci měli předložit a uplatňovat tehdejším vítězným mocnostem = USA, Velké Británii a Rusku. Vládní kruhy v Německu a Sudeťáci ovšem nejsou naivní a tak periodicky vznáší své domnělé nároky vždy jen na Českou republiku. Ovšem vždy pouze prohlášeními německých politiků, nikoli normální úřední a soudní cestou. Předpokládají zřejmě, že Češi si z neinformovanosti nechají snadněji cokoliv namluvit a budou tak zbrkle jednat dokonce proti vlastním zájmům.
** O to se asi z naprosté neinformovanosti pokusil jak Havel, tak Nečas i Schwarzenberg.
** Co když ale to nebylo z neinformovanosti ale úplně z jiných postranních zájmů?
** Německo a Němci totiž právě na základě oné dohody vítězných mocností nemají už možnost vznášet žádné hmotné, ani finanční nároky plynoucí z nuceného vysídlení, poněvadž Německo je doposud stále vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26.května 1952, doplněnou a později ještě ratifikovanou v Paříži 23. října 1954_ (Convention on the Settlement of Matters Arising out of the War and Occupation, signed at Bonn on 26, May 1952, as amended by Schedule IV to the Protocol; on the Termination of The Occupation Regime in the Federal Republic of Germany, signed in Paris on 23. October 1954) 332UNTS 219.
** Podle kapitoly 6, článku 3, této smlouvy Německo nemůže už nikdy uplatnit námitky proti spojeneckým státům ani jednotlivcům vzhledem k trvalému zabavení německého majetku, který převzali spojenci či jednotlivci jako reparace, nebo jako přímý následek jimi vyvolané války.
** Podle kapitoly 8, článku 1 této dohody němečtí příslušníci nemůžou už nikdy uplatňovat žádné hmotné ani finanční nároky proti spojencům a jejich občanům a takové nároky nemohou být už nikdy projednávány ani německými soudy.
** Podle článku 3 téže kapitoly, Německo, nebo jeho příslušníci nemůžou už nikdy uplatňovat žádné nároky proti spojencům a jejich příslušníkům, které vznikly z jakýchkoliv jejich činů nebo opomenutím mezi koncem války od 5. května 1945 až do nabytí ratifikační platnosti této smlouvy 5. května 1955! Jak je tedy jasně patrno z uvedené smlouvy, veškerý majetek německé vlády a jednotlivých Němců na území Československa přešel do plného vlastnictví Československa a jeho občanů jako povinná splátka na reparace za všechny válečné škody způsobené právě Němci.
** Skutečné válečné škody způsobené Československu Německem přitom vysoko přesahují zmíněný zabavený německý majetek. Německo navíc dodnes nezaplatilo Československu jakoukoliv náhradu za tyto škody navíc a je tedy dodnes obrovským dlužníkem České i Slovenské republiky, nikoliv naopak. Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale)
http://www.lidice.cz/obec/historie/komentar.html

Co právě o tom všem svým občanům už tehdy nedlouho po válce jasně kladl na srdce právě prezident E. Beneš:

** Vážení spoluobčané, v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
** Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z této druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před všemi možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě nejen mých dekretů z naší republiky odsunuti. Může se stát, že mé dekrety vydané právě z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
** Může se stát, že se najdou "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
** Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o znovu ovládnutí Evropy Německem stále zůstává.
** Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky.
** Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
** Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.
** Váš dr. Edvard BENEŠ, Praha, květen 1947 :-!

3 jara jara | 28. června 2015 v 19:54 | Reagovat

Odsun Němců po 2. světové válce
(doposud málokdo z nás ví)
Díky za zprávu. Hned jsem si vyhledal Postupimskou konferenci ze srpna 1945. Jak to tam jak se píše. To vymyslela skutečně Anglie (odsun)

.
.
.

** Chamberlein, který přesvědčil vlády USA a SSSR. A ty to akceptovaly. Jako výhodné řešení. Píše se tam i o náhradách škod. Zajímavý protokol. Podívej se na něj.
** Přeposílám všem tento náramně důležitý email, ze kterého je vidět, jak neznalost důležitých faktů z dějin svého národa z nás dělá opravdu možná úmyslně neinformované a tedy hloupé a poddajné občany. Myslím, že by Vás to mohlo zajímat. Nevím, proto, proč se tak důležitá fakta musí šířit jen po internetu! Mělo se to pokaždé povinně objevit v tisku hned po všech těch kecech a omluvách našich vrcholových politiků Němcům, aby už navždy zavřeli zobák zejména revanšisti a aby bylo o odsunu sudetských Němců všem Čechům, ale i Sudeťákům už konečně vše naprosto jasné a nezvratné!
** Základní myšlenku k nucenému odsunu tzv. sudetských Němců totiž nevymyslel prezident Beneš**, **ale vznesl a také prosadil, Neville Chamberlain za tehdejší Anglii.
** Právě Chamberlain totiž navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa všechny německé menšiny z tehdejšího Československa a Polska, aby se tento etnický problém vyřešil už jednou pro vždy, tak jak se to předtím stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana tuto jeho myšlenku přijala a také ji pomohla plně prosadit u spojenců.
** Britská vláda totiž přesvědčila vládu USA i SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl pro všechny závazný Protokol Postupimské Konference z 2. srpna1945.
** Nucený odsun byl proveden právě na jeho základě. Tehdejší náš prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla primární vůle hostitelské britské vlády. Návrh odsunu Němců byl výlučně z její vlastní iniciativy. Jinými slovy, bez britské vlády by se prezident Beneš v tomto směru namáhal asi zcela marně. Je totiž zcela samozřejmé, že Československo nemohlo Němce jen tak z vlastní vůle vyhostit, poněvadž je museli přijmout tehdejší spojenci, kteří jako vítězné mocnosti tehdy okupačně vládli jak v Německu, tak v Rakousku. :-!
Vskutku fesaci,m asi se maji moc dobre kdyz jsou tak vykrmeni-zatimco se u nas toto bere jako neco uchylneho, nadvaha.

4 @ @ | 28. června 2015 v 22:18 | Reagovat

Dobrej úlet....

5 @ @ | 29. června 2015 v 15:43 | Reagovat

A teď tu o té ČERVENÉ KARKULCE. :-)

6 Vitezslav Vitezslav | 29. června 2015 v 16:57 | Reagovat

Jaro obdivuji tvoji vytrvalost a presto ze me nekdy doslova lezes na nervy kdyz bezduvodne napadas anglicany tentokrat jsem si precetl ze zajmem tve komentare
Prosim te ale nesnaz se me presvedcit ze tvuj nazor na Britanii je spravny,zkazil by jsi mne den. Tak nazdar.

7 Luis Luis | 29. června 2015 v 20:00 | Reagovat

Rosto,pro takoveto clanky prosim te zaloz rubriku "clanky depresivni"

8 anonym anonym | 29. června 2015 v 20:10 | Reagovat

jaru meli take zaradit do odsunu (nekam do ustavu)

9 Proboha Járo Proboha Járo | 29. června 2015 v 21:18 | Reagovat

Vaše komentáře jsou už delší než Hedvičkovy články. Nechcete si založit Járo svůj vlastní blog, máte tolik co světu říci :).

10 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 29. června 2015 v 22:08 | Reagovat

Jaro, Chamberlain nemohl nikoho přesvědčovat. Zemřel V listopadu 1940. Vrcholila Bitva o Británii Tedy v době kdy USA ještě nebyly ve válce. 7.12. 1941. V době jeho úmrtí Hitler kamarádil se Stalinem. Tedy jaké vítězné mocnosti.

Tipuji Jaro, že Ti ten blábol přišel Mailem. Mi taky.

11 děda děda | E-mail | 29. června 2015 v 22:21 | Reagovat

Nespravedlivé obviňování Britů ? Zajímalo by mne, zdali někdo spočítal, kolik životů mají na svědomí Britové díky své koloniální politice. Klidně se do toho mohou započítat ty miliony Irů, kteří zemřeli za bramborového moru, když Britové vyvezli z Irska věechno obilí, miliony černochů, kteří zemřeli díky exportu lidí z Afriky do otroctví, miliony lidí v Indii, vyvraždění Indiáni atd. atd., všechno díky britské nenažranosti a pocitu nadřazenosti. Samozřejmě v tom nejsou jen Britové, to se týká všech diktatur a totalit. Ale to Brity neospravedlňuje.

Záchrana Evropy poté, co ji zradili, ha ha ha. Mám z toho velmi rozporné pocity. Odsun Němců byl asi v pořádku, ostatně odsunuti zdaleka nebyli všichni, ale české pohraničí se z odsunu nikdy nevzpamatovalo. Nevím, kolik z vás má páru o tom, jak to tam vypadalo, ale já jezdil pravidelně od roku 1952 do Západních Čech a vím, o čem píšu. A přečtěte si Strašidla a krásné panny od Zdeňka Šmída, ten to měl z první ruky.

12 anonym anonym | 29. června 2015 v 22:23 | Reagovat

[10]: jasne, ze mu to prislo na email. i kdyz je to blbost tak je to psane inteligentne a ne jako jarovi bludy pod vlivem tezkych medikamentu

13 Drifter Drifter | 30. června 2015 v 3:25 | Reagovat

Jara ma pravdu, to si kazdy muze najit v Knihovne Kongresu.
New York Law School, Journal of International and Comparative Law. Yale University of Law, Library of Congress.
Napsal Prof. Dr. George E. Glos J.S.D. (Yale, USA)
Základ k odsunu tzv. sudetských Němců položil Neville Chamberlain. Chamberlain navrhl, aby po válce byly odsunuty do Německa německé menšiny z Československa a Polska, aby se vyřešil tento problém jednou pro vždy, tak jak se stalo mezi Řeckem a Tureckem. Anglická konzervativní strana přijala tuto myšlenku a provedla ji. Britská vláda přesvědčila USA a SSSR o výhodách tohoto řešení a výsledkem byl Protokol Postupimské Konference z 2. srpna 1945. Odsun byl proveden na jeho základě. Prezident Beneš by nebyl vůbec nic docílil, kdyby zde nebyla vůle britské vlády z vlastní iniciativy odsun přednést spojencům a dosáhnout jejich souhlasu. Jinými slovy, bez britské vlády by se byl prezident Beneš namáhal marně. Je samozřejmé, že Československo nemohlo Němce vyhostit, poněvadž je museli přijmout spojenci, kteří vládli v Německu a Rakousku.

Odsun připravila Mezispojenecká Komise v Německu. Němci byli odsunuti do americké a ruské zóny, podle přesného plánu v roce 1946. Československo odsun nezpůsobilo a nemá za něj odpovědnost. Odsun se konal pod dohledem Mezispojenecké Komise a Československu se dostalo uznání za jeho humánní provedení.

Jakékoliv nároky ohledně odsunu by německá vláda měla předložit USA, Velké Británii a Rusku. Není ovšem tak naivní, a tak periodicky vznáší nároky na Českou republiku, ale pouze prohlášeními politiků, nikoli úřední cestou.
Předpokládá, zřejmě, že Češi si nechají cokoliv namluvit a budou jednat proti vlastním zájmům.

Německo a Němci nemají žádné nároky z vysídlení, poněvadž Německo je vázáno smlouvou mezi ním a spojenci z 26. května 1952, doplněnou v Paříži 23. října1954

Chamberlain to potvrzuje ve svych pametech, taktez o tom mluvil Churchill a nakonec to potvrzuji sami Nemci Jak mne upozornil ctenar Blogu nechvalne znameho Krystlika:
Máte špatné informace. Podle "Statistiche Amter des bundes und der Lander" Federalni Republiky Nemecka v tom mate pekny zmatek. Pochopitelne ze jim muzete nadavat jak dlouho chcete, ale budete pokladan za podivina, navic Ceskeho!

Záři 1942, bristká vláda informuje Československou vládu že principálně nemá námitky proti deportaci Sudetských Němců.
12.5 1943, Roosewelt informuje Beneše o jeho souhlasu s poválečným odsunem Sudetských Němců
6.6.1943 Sovětský vyslanec informuje Beneše že jeho vláda souhlasí s odsunem Němců
1.. Yalta, tajná doložka: Němcii mohou být použiti na práci jako část reparací.
5.3.1945 Zákon o Konfiskace veškerého německého majetku na území Polska
19.5.1945 Benešův Dekret o confiskaci veškerého Německého majetku v ČSR
26.6 1945 Charta Ligy Narodů-OSN eliminuje Vyhnané Němce z programu o pomoci mezinarodním uprchlikům.
22.7.1945 Pražská vláda předává spojencům plán vystěhování Němců a Maďarů z ČSR
2.8.1945 Potsdamská konference, Článek 9, konečné uspořádání západních hranic Polska odloženo na Mirovou konferenci spojenců. Článek 13 schvaluje odsun Němců z ČSR, Polska, Maďˇarska.
15.10.1945 Maršál Žukov stanoví termín odsunu Němců z ČSR , Polska a Maďarska do sovětske zóny
20.10.1945 Spojenecký kontrolni Výbor schvaluje konečný plán na přemístění Nemců z ČSR, Rakouska, Polska, Maďarska.
19.1.1946 začátek prvních transportů z ČSR , Maďarska, Jugoslavie, do Bavorska, Hesse a Wuerttemberg-Badenu a do Sovětské zóny.
14.2.1946 souhlas Britské armády na Rýnu a Polské vlády o přesunu Němců z Polska.
20.4.1946 prvni žádost o mezinárodní pomoc Německým vystěhovalcům. (Stuttgart Laender Koncil)
23.10 1946 Stalin prohlásil západní hranice Polska za konečné.
24.10.1946 minister vnitra ČSR Vosek oznamuje transport Němců za dokončený
15.12.1946 Mezinarodní organice pro pomoc uprchlíkům IRO zakazuje jakoukoliv pomoc Uprchlíkům Německé národnosti.
1.12.1946 První transport vyhnaných Němců z Dánska přijíždi do západni zony Německa.
01.11.1946 začal odsun Němců z okupované zóny východního Pruska, pokračuje do 1950.
23.5.1949 první zákon článek 116 federativní republiky Německa stanoví stejná práva pro všechny vyhnané a uprchlé Němce!
1.08.1949, první zákony pro vyhnané Němce: Zákon o ochraně, domovině, nemovitostech a konečné vyřešeni návratu poplatků od Německých železničních dráh a Poštovních úřadů pro vystěhovalce a uprchlíky
21.9.1949 Dr. hans Lukaschek , nový minister pro vystehovalce
29.11.1949 Zákon o přesídleni 300,000 vystěhovalců z Bavorska, Dolního Saska a Schleswing-Holsteinu.
1.3.1950 první transport pod jménem " operation link" přijíždí z Polska do Heiligenstatu.
1.05.1950 problém vyhnanců se pokouší řešit v USA, Londýnu, Ženevě, Římě, Paříži, USA dává 54,744 viza k vystěhováni do US bez jakéhokoliv poplatku na transport.
17.12.1950 zaklada se "Spojene Nemecké Landsmannshaften" v Bonnu ( spolek vystěhovaných)
5.08.1950 Charta Německých vyhnanců : právo na vlast dáno Bohem, odmítnutí msty za válku, stvoření společné Evropy a kooperace mezi Německem a Evropou!
1951 - Nekolik zákonů týkajícich se dalších 300,000 přesídlenců z Bavorska, utečenců bez státnosti, legální status pod artiklem 131 základniho Zákona.
1951, "operace link" zastavena.
11.9. 1951, Holandská královna Juliana píše dopis US prez. Eisenhower žádající o pomoc Německým uprchlíkům a vystěhovalcům. Eisenhower slíbil pomoc.

Tak mam asi nejdelsi prispevek, snad mne Rosta nevyhodi! :-D  :-D  :-D

14 Drifter Drifter | 30. června 2015 v 3:28 | Reagovat

Ted jsem si vlastne uvedomil ze nevim ani proc to sem ten JARO pise, nema to s Ceskymi turisty a jejich bricha narvanych do vodackych plavek nic spolecneho. I Ja je poznam na dalku, jen si s manzelkou rikame: Vsadim $10 ze to jsou Rusaci, ale zatim jsem 5x prohral!

15 anonym anonym | 30. června 2015 v 15:05 | Reagovat

[14]:Proc to sem Jara pise? Protoze ztraci rozpozvaci schopnosti. Myslim, ze Alzheimer na postupu. Chudaci "jeho???" deti a manzelka.

16 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 30. června 2015 v 16:05 | Reagovat
17 Victor Victor | 30. června 2015 v 16:33 | Reagovat

[11]: Dedo, predpokladam kdyz jste tak dobre informovany ohledne Bitanie,tak nepotrebujete preklad do cestiny. To same je s tim hladomorem v Irsku a o pomoci Britske kralovny  skrze organizaci Jubilee Nurses.

https://www.youtube.com/watch?v=IKjuu1ZOF-o

18 Vitezslav Vitezslav | 30. června 2015 v 16:56 | Reagovat

"Top hats" na plazi a jejich hymna.

19 Luis Luis | 30. června 2015 v 22:42 | Reagovat

Tak toto je nevidana drzost. Jeden z clenskych statu byvale SSSR prezkoumava, zda osamostatneni Pobaltskych republik od SSSR bylo opravnene (Ustava SSSR jasne definovala rovnopravnost svazovych republik). Co je Rusum vubec do toho - uz z ohledu na to ze se k finncnim zavazkum ktere zbyly po SSSR odmitaji hlasit a plni je pouze z donuceni ?

20 Drifter Drifter | 1. července 2015 v 7:24 | Reagovat

[11]:Nikdo nespocital kolik zivotu to stalo, ani kolik zivotu to zachranilo! Ale prvni byli Portugalci a Spanele, lode byly vlastneny Zidy, z Amsterodamu a Holandani jich meli nejvice. Cernosi byli na prodej od Cernosskych klanu souperici o moc, ti je prodavali  Arabum a ti pak Evropanum.
Nadavat Anglicanum za vsechno zlo na svete je nespravedlive, spise by se melo povidat o tom to prinesla jejich civilizace svetu na jejich zakladech stoji dodnes.

21 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 1. července 2015 v 15:51 | Reagovat

[20]:Lide, jako osoba DEDEK si lehce muze
najit veskere informace na internetu I to ze rusaci meli tesne pred valkou pakt o neutoceni nemeckem.Americany stala valka proti nemecku a jejich spojencu 341 billion a 407 000 zivotu.
Britanii 120 billionu a Canadu 22 million a 42000 obeti.O dalsich obetech
Australie,Noveho Zelandu jsem se ani nesnazil najit informace. Je zajimave jak vsichni ti utlacovani  a chudi nasi planety se snazi najit novy domov v zemich kde anglictina je uredni jazyk a kde cela justice stoji na zakladech zakonu Velke Britanie.Pane Drifter Vase informace o otrocti a kdo vlastne mel z otroctvi mel nejvetsi zisk jsou naprosto spravne.Zeme jako bylo  Ceskoslovensko,kde teprve odebranim  cs obcanstvi dovolili emigraci(pripad me rodiny)je dukaz ze by si mela nejdrive zamest pred svym prahem a lide kteri hrbili hrbet pred komunistickymi mocipany by meli drzet tlamu a nekritizovat Britanii.Po vice nez triceti letech si nemohu na anglicany v Canade stezovat a nikdo me zde nenuti lest anglanum do zadku protoze zde vsichni zijeme jako CANADANI. Fuck you Zemane a cele to tvoje stado poslusnych ovcacku.

23 Drifter Drifter | 2. července 2015 v 2:49 | Reagovat

[21]: S historii Karibskeho obchodu s otroky, (bili a cerni) jsem dobre obeznamen. Nicmene, je naprosto zarazejici kdyz Afrika zada stovky trilionu dolaru jako kompemzaci za spomaleni jejiho vyvoje kolonialnimi mocnostmi.
Karibske staty zadaji kompenzaci za otroctvi jak tento clanek naznacuje:
Britain is being sued with France and the Netherlands by 14 Caribbean countries demanding what could be hundreds of billions of pounds in reparations for slavery.

Around 175 years after Britain freed its last slaves in the West Indies, an alliance of Caribbean nations is demanding to be repaid for the 'awful', lingering legacy of the Atlantic slave trade.

Caricom, a group of 12 former British colonies together with the former French colony Haiti and the Dutch-held Suriname, believes the European governments should pay – and the UK in particular.

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2451891/14-Caribbean-nations-sue-Britain-Holland-France-slavery-reparations.html#ixzz3egpyaGEp

Jelikoz "Obesity" v obcanech africkeho puvodu prinasi cukrovku s nasledujicimi amputacemi koncetin, staty spolecenstvi "Caricom" zadaji kompenzaci od Evropskych statu (EU) s oduvodnenim ze na vine je spatna dieta otrokoraskych plantaznich vlastniku.

Oduvodnuji to ze kdyz zidi dostali odskodneni za holocaust, tak Africani by meli dostat take!

To prosim neni zert, ale oni to berou uplne vazne!

25 Luis Luis | 2. července 2015 v 2:59 | Reagovat

[21]: Samozrejme. Ono se tady podobne pindy na tema Anglicani objevuji periodicky a pred par lety tady nekdo urazel i kralovnu.
Ja uz na to nereaguju, neni v mych silach lecit lidi z utkvelych predstav.
Zadnemu jinemu narodu se nasvete nepodarilo vybudovat tak vyspelou ekonomickou a kulturni sferu jak Anglicanum

26 Luis Luis | 2. července 2015 v 3:05 | Reagovat

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/svrhneme-vas-tyrani-islamsky-stat-vyhlasil-valku-hamasu/r~525b32d21fdd11e598af002590604f2e/

jenom dodam, ze odkud vitr fouka jze odvodit pomoci metody "Kdo z toho ma uzitek".
Musim rici, ze to je nejvetsi a nejpromyslenejsi zpravodajska hra vsech dob na tomto svete a klobouk dolu pred tim kdo to vykoumal. To ale neznamena,ze se mi to libi, i kdyz tam asi neexistuje jine reseni.

27 děda děda | E-mail | 2. července 2015 v 14:03 | Reagovat

[16]: Jistě, a rovněž je pravda, že islám a komunismus obsahují některé pozitivní prvky, např. sociální péči atd. V roce 1807 už ostatně většina těch otroků dávno někde shnila a exodus z Irska se teprve připravoval.

[22]: Zajímavé. Jak to prosím souvisí s britskou a jinou nenažraností ? To jako že když nedokážou vypráskat rumunské cigoše nebo co to je za sebranku, jsou jim odpuštěny všechny zločiny ? Apropos, já k památníkům srát nechodím. A jsem přesvědčen ža ani všachna moč na českých zdech není původem česká. Což ovšem neznamená, že Češi nejsou prasata. Stejně jako jiná etnika.

[21]: A co takhle Rusové resp. CCCP ? Ti nestojí za zmínku ? Vy to snad po sobě vůbec nečtete - chce se mi z vás blít.

Jen tak mimochodem, česká země domov můj začala bohatnout díky obchodu s otroky, jehož střediskem byla Praha někdy počínaje jedenáctým stoletím nebo tak nějak. Je ovšem v zájmu objektivity nutné poznamenat, že tento obchod měli v rukou Židé.

[20]: Jojo, civilizace jak stehno. Přečtěte si Jacka Londona Lidé z propasti. Pravda, byl to socialista, ale to byl Ježíš taky.

A ještě jednou mimochodem - ti pánové v cylindrech jsou z nějakých stránek fatass.com, kde se dělá sranda na účet tlustých prdelí a nemyslím, že by byly zrovna o Češích, ostatně ty mikroplavky mi připomínají spíš Borata a pravděpodobně je vynalezl nějaký praštěný Američan. Ty prdelaté slečny a rohatý pán jsou z článku jakéhosi pana Billingse http://christwire.org/2010/08/are-string-bikinis-and-speedos-ruining-americas-summer-at-the-beach/ , kde se autor naváží do amerického plážového nevkusu urážejícího křesťanskou morálku.

Takže ano, Rosťo a další, díky za tyto krásné ukázky mediální demagogie.

28 Vitezslav Vitezslav | 2. července 2015 v 15:16 | Reagovat

Dedo ale ma,ty tisice nelegalu kteri se rozleli po cele Britanii vi ze se nez budou pravdepodobne deportovany Britove  o ne postaraji.Kde by ti cigani z meho komentare dostali informace o tom ze maji pravo na ubytovani?Tuhle srandu musi platit kazdy Brit v podobe dani.Co myslite slovem nenazranost? Reknete me ktery narod neni nenazrany.Ja jsem nenezrany taky.

29 Jirovec, krajan z Kanady. Jirovec, krajan z Kanady. | E-mail | 2. července 2015 v 16:02 | Reagovat

Dedku,  jelikoz nepouzivas sve jmeno nebyl by pro me problem te urazit.Napadas tady sproste a primitivne lidi kteri z tebou nesouhlasi
napadas Brtanii ty prasivko prezrala a nejsi nic jineho nez bolsevicky provokater. Hajizl jako jses ty si nazaslouzi abych se mu predstavil protoze ti seru do krku vobejdo.To ze neuvadim sve jmeno je jedine pro to, abych tady nezapocal retezovou reakci sprostych nadavek. Je to  muj konecny komentar na tvoji adresu protoze me za to nestojis abych ti odepsal.

30 Luis Luis | 3. července 2015 v 0:36 | Reagovat

Doporucuji shlednout TV serial
Foyle's War
Moc pekne aje tamdost zajimavych veci z historie.
http://www.foyleswar.com/foyles-war-episode-guide

31 Luis Luis | 3. července 2015 v 18:53 | Reagovat

http://zpravy.idnes.cz/usa-vydaly-novou-narodni-bezpecnostni-strategii-fbb-/zpr_nato.aspx?c=A150703_142708_zpr_nato_inc

Velice dobre napsano a problemy nazvany pravymi nazvy. Rusove opetovne zareagovali jako pitomci podle porekadla "trefena husa...."

Nema nekdo odkaz naoriginal /nenasel jsem to.

32 Drifter Drifter | 3. července 2015 v 19:14 | Reagovat

[30]:Diky za link, videl jsem asi 10 epizod, je to fakt bajecne, a dava to trosku lepsi pohled na tehdejsi vztah obyvatel k Nemcum behem valky. Vrele doporucuji.

33 Drifter Drifter | 3. července 2015 v 19:27 | Reagovat

[27]:Proboha, snad jste si nemyslel ze ty Fotky vzal Rosta z Ceska???

34 Luis Luis | 5. července 2015 v 1:20 | Reagovat

Jsme zaujati ?
Dneska rano jsme s kamaradem stali na nabrezi v Bobcaygeonu a pozorovali cvrkot na vodni propusti mezi Pigeon a Sturgeon lake. Je leto a je tam k videni dost nadhernych lodi.Lode se radi na modre linii a operator  rozhlasem vyvolava, ktera ma najet do propuste. Zrovna proplula jachta s americkou vlajkou, kterou jen natankovat stoji tak $3000 a za ni se zaradil obouchany rental pontonovy houseboat. Byli na nem ctyri chlapi, tri se cinili , pac bylo zrejme, ze neco takoveho absolvuji poprve - s bidly aby neodreli zadnou lod zakotvenou u brehu , a ctvrty postarsi chlap- na zadi trpytkoval s rybarskym prutem az se z neho kourilo. Kamarad je rodily Kanadan a pracuje jako cop (to pro posouzeni te zaujatosti). Rikam mu - koukni na toho vola, on trpytkuje v propusti blbec, co tam muze chytit - snad jen nejakou sunfish. Kamarad se rozesmal a rika - to je normalni,to je Rus ! A nez jsem stacil k tomu neco dodat, z pride houseboatu se ozvalo : iigor , pamagiii ! No smali jsme se pak  z toho celou dobu co jsme sedeli ve Smarteggs na snidani. Jo a vedle nas stal chlap s nejake lokalni televize, slysic nasi konversaci od zacatku, popadl kameru a toho trpytkujiciho vola zacal natacet. Tak to snad i bude vecer v televizi.
Takze mame tady na blogu predsudky, nebo je ten rusky a cesky folklor generalne znamy po celem svete ?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama