Srpen 2015

Zagan, Polsko...

27. srpna 2015 v 21:09 Clanky vzpominkove a recyklovane
Jak to vypada dnes..


Prisoner of War veterans of Stalag Luft III Charles Clarke and Andy Wiseman at the original site of 'Hut 104' and 'Great Escape' tunnel HarryThe aim of Project 104 is to build a replica of 'Hut 104', the hut from which the entrance to Great Escape tunnel 'Harry' was concealed. This will be built at the site of the Great Escape Museum at Zagan, Poland . It will act as a memorial to all those who were PoW's at Stalag Luft III and as an education centre for future visits by Service personnel and the public.Stalag Luft III was built in the vicinity of Zagan , Poland and was specifically for Aircrew PoW's captured by the Germans during WWII. It was controlled directly by the High Command of the Luftwaffe. At first, the majority of the prisoners were British RAF Officers and American pilots. Only later, in June 1942 did other nationalities join the camp, being French, Polish, Belgian, Dutch, Canadian, Australian, Lithuanian, Norwegian, New Zealand, South African, Greek and Czechoslovakian pilots. By 1944 Luft III accommodated 10,494 people. Perhaps the large number of PoW's helped to conceal the amount of attempted escapes. The biggest of them was 'The Great Escape' organized by a secret "X" Committee which was established by the prisoners in spring 1943 and led by Sqn Ldr Roger Bushell. The Great Escape took place in the night of 24 March 1944 . Seventy six prisoners made it outside through a 111-meter tunnel, 10 meters deep. After the escape was revealed and the alarm was raised, four prisoners were caught by the tunnel outlet. A big hunt began on the whole territory of the Reich. Consequently, only 3 of the prisoners managed to avoid the traps and chases, the remaining 73 were caught by the Nazis. It was the biggest escape ever from the Zagan camp and in pursuance of Hitler's personal order called "Zagan Befehl", 50 of the escapees were murdered. Unless otherwise stated photograph byCpl Scott RobertsonRoyal Air ForceCombat Camera TeamAir CommandRAF High Wycom


Kde jsem vsude byl na vojne...

27. srpna 2015 v 20:59 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Grabstejn

Babice

Prachatice

Zagan


Jaroslav Suchy na prezidenta Ceske republiky!

26. srpna 2015 v 17:49 Clanky osvetove


Jaroslav Suchy na Prezidenta Ceske republiky (at vite, co je to za pocit mit Obamu za prezidenta).


Prostě, zabil jsem svého otce...

25. srpna 2015 v 20:49 | Prislo mi emailem... |  Clanky jinych autoru
O knize, která by měla být správně povinnou četbou na školách k vlastivědě a občanské nauce. Ale nikdy tomu tak nebude.

Bohužel pan Josef Odložil se nezapsal do dějin této země jen jako skvělý atlet a atletický trenér (připomeňme si jeho druhé místo na OH v Tokiu z roku 1964 v běhu na 1500 metrů či celou řadu běžeckých rekordů), ani jako voják (v letech 1992 a 1993 byl velitelem Mírových sborů OSN v Iráku), ale především jako oběť české opatrovnické justice.

Jednou z největších životních chyb Josefa Odložila, i když to byl jinak čestný, neobyčejně vytrvalý a pracovitý člověk, bylo, že se oženil s Věrou Čáslavskou a žil v České republice. S Čáslavskou měl dvě děti - dceru Radku a syna Martina. Jejich matka děti však vedla k zahálce, podvodům a obcházení zákonů. V jakémsi bludném opojení ze slávy a moci jim dokonce výslovně vštěpovala, že se nemusí ani moc učit. Oddělovala je od otce a po rozvodu, který sama zavinila a jim lživě léta bulíkovala, že jejich otec je sadista, aby k němu náhodou nechtěly.

Pan Odložil se přirozeně mnohokráte obrátil na české soudy. Přestože argumentačně a morálně naprosto dominoval, úspěšný (jak jinak) nebyl. Obrátil se i na presidenta Havla, ale ten mu ani neodpověděl. Tak se Josef Odložil jen zpovzdálí musel koukat na mravní pád svých dětí, který byl čím dál tím strmější.

Když jeho syn Martin neudělal na střední škole, kterou procházel jen díky protekci své maminky, ale stejně však s trojkami z chování, ani maturitu, pan Odložil už to nevydržel a šel synovi domluvit. To se mu stalo osudným. Jeho chlapec, který se již v té době 7 let věnoval bojovým sportům, ho srazil k zemi útočnou ranou - pěstí obutou boxerem z rozběhu. Podle očitých svědků se opravdu ani na okamžik nezastavil. Rána měla obrovskou sílu a otec padl ihned toporně k zemi a již se nikdy neprobral. Po 35 dnech na to zemřel v nemocnici.

V každé civilizované zemi a v každé době toto byla otcovražda - nejtěžší zločin. Ne však v nynější České republice. Martin svého činu nikdy nelitoval, tak byl zdegenerovaný výchovou své matky. I před soudem prohlásil, že by to udělal zase!!!

Přesto dostal naprosto neuvěřitelně pouhé čtyři roky vězení a stejně si neodseděl si ani den, protože president Havel mu hnedka po rozsudku dal milost. A světe, nediv se, místo do vězení šel otcovrah rovnou na právnickou fakultu. Přestože nedokázal udělat ani maturitu! Inu špatný prospěch, trojky z chování a zejména otcovražda jsou patrně v našem právním prostředí tou nejžádanější kvalifikací. Možná by se nám hodil jednou jako soudce, že?", řekli si. (Kdo poznal poměry u českých soudů, dobře ví, že to není vůbec přehnané tvrzení.)

Sestra pana Odložila, paní Ševčíková, o tom všem napsala moc dobrou knížku. Jmenuje se výstižně: "Prostě, zabil jsem svého otce." Přestože internetové odkazy na ni téměř vymizely či byly zablokovány, uchovali jsme ještě jeden funkční, kde je ke stažení ta knížka paní Ševčíkové.


Vřele ji doporučujeme, protože jde i po létech o stálé živé memento, které se týká současného práva v naší zemi a nešťastných rodinných poměrů vnucovaných národu. Tato kniha by správně měla být povinnou četbou na školách, aby mladí lidé včas pochopili, co je čeká a do čeho se naše společnost odtržená od Boha řítí.


Josef Odložil se svým synem Martinem, když ten byl ještě malým chlapcem. Kdyby kluk zůstal s otcem, mohl z něj vyrůst řádný člověk. Ale to by se v České republice možná nedostal na právnickou fakultu.

P.S.: R.H.: Ze by Caslavska byla stejne falesna modla Cechu jako byl Havel?Americky herec George Voskovec...

20. srpna 2015 v 16:55 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Clanek dobrocinny...

Vzhledem k tomu, ze jsem jako filmovy fanousek presel na novou technologii, podarilo se mi shromazdit nektere malo zname filmy americkeho herce George Voskovce a jsem ochoten se o ne dobrocinne podelit s par prateli - tedy zcela zdarma. Jsou ve formatu MP4 nebo mkv, Trinidad Affair je AVI. Pokud nevite o cem mluvim, tak mi ani nepiste :-)

Jsem ochoten tyto filmy umistit na uschovna.cz a lidem, kteri se mi emailem na adresu prilisdlouhonamori@gmail.com ozvou k nim dat pristup. Musite se ozvat primo, nic inzerovat nebudu a rict mi kdo jste, pise mi prilis mnoho silencu z Ceska a anonymove tez muzou "pucker up and kiss my ass!"

Jde o tyto filmy:
Trinidad Affair (1952) s Ritou Hayworth
The Iron Mistress (1952) s Alan Ladd
12 angry men (1957) s Henry Fonda
The spy who came in from the cold (1965) s Richard Burton
Somewhere in time (1980) s Christopher Reeve

Mam (pochopitelne) i tu propagandistickou komunistickou picovinu "Muj otec George Voskovec", ktery natocila pro-rezimni Libuse Rudinska, ve snaze Voskovce nejak pospinit, ale to dal neposilam, to je ostuda.

Vsechny filmy jsou 720p a 1080p, dobre kvality a je z nich jasne, ze George Voskovec i kdyz nebyl v hlavnich rolich, tak byl dulezity herec vedlejsich roli (tzv. character actor).

Nemam jeho posledni film Barbarosa (1982) o kterem mi psal v poslednim dopise, co jsem od nej dostal. Film je k videni - v pomerne spatne kvalite - na YouTube. I v tomto filmu (Willie Nelson a Gary Busey) ma pomerne rozsahlou vedlejsi roli, zadny stek. Filmy ve spatne kvalite nesbiram - mou televizi s uhloprickou 210 cm by to velmi urazilo - az to nekde sezenu, tak dam vedet.

Oprava: Film Barbarosa je na ceske webstrance ULOZ.TO a to hned v nekolika verzich - i s ceskym dabingem (ten je na posrani), ale je tam i puvodni verze s ceskymi podtitulky. Dekuji Pavlovi za upozorneni.
---
Fotografie z filmu Barbarosa.


Dostal jsem v našem ústavu vycházku do centra Prahy

20. srpna 2015 v 14:35 | Jiri Wolf |  Co jste si vycinkali, to mate!
Nejdříve jsem si na nadělní vycházku vzal na nohy hadrové kuchyňské chňapky, ale ňák mi to nedrželo na nohou, tak jsem si vzal bačkory. A ještě mi jedna zbyla a tak s ní šup na hlavu! Na vycházce z našeho ústavu pro mentálně postižené jsem byl pětkrát zadržen policií a důkladně se šetřilo, zda jsem náhodou odněkud neutekl. Neměl jsem u sebe žádné doklady. Asi proto, ančto žádné nepotřebuji. Policisté nemohli pochopit, že pokud člověk nechodí nahý, může si na sebe vzít, co chce. A třeba na hlavu i tu krásnou bačkoru! Vyzkoušel jsem praktikovat svobodu v České republice přímo v praxi! Dopadlo to na pětku. Totalita! Upírání občanských práv a svobod. Dvakrát jsem skončil v policejním antonu a málem jsem dostal přes držku. Dobře radím všem. Nechoďte v Česku na veřejnost s bačkoru na hlavě!

PS. Strašně bych chtěl vědět, jak bych se svou bačkoru dopadl v demokratickém a svobodném světě. Českou republiku za svobodnou považovat rozhodně nemohu.

J. Wolfík, Praha
----
Poznamka R.H.: Kdepak asi ten soudruh prislusnik pracuje dnes? Urcite je clenem CSSD a sedi na ministerstvu. V Praze kazdy sedi na ministerstvu..."A man from East Germany hanging on the fence of the West German embassy in Prague Monday is grabbed by a couple of Czech policemen, while refugees from inside the mission give him support"

Photo: Diether Endlicher / AP Photo
Czechoslovakia - Praha (Prague), 2 October 1989 /