Prostě, zabil jsem svého otce...

25. srpna 2015 v 20:49 | Prislo mi emailem... |  Clanky jinych autoru
O knize, která by měla být správně povinnou četbou na školách k vlastivědě a občanské nauce. Ale nikdy tomu tak nebude.

Bohužel pan Josef Odložil se nezapsal do dějin této země jen jako skvělý atlet a atletický trenér (připomeňme si jeho druhé místo na OH v Tokiu z roku 1964 v běhu na 1500 metrů či celou řadu běžeckých rekordů), ani jako voják (v letech 1992 a 1993 byl velitelem Mírových sborů OSN v Iráku), ale především jako oběť české opatrovnické justice.

Jednou z největších životních chyb Josefa Odložila, i když to byl jinak čestný, neobyčejně vytrvalý a pracovitý člověk, bylo, že se oženil s Věrou Čáslavskou a žil v České republice. S Čáslavskou měl dvě děti - dceru Radku a syna Martina. Jejich matka děti však vedla k zahálce, podvodům a obcházení zákonů. V jakémsi bludném opojení ze slávy a moci jim dokonce výslovně vštěpovala, že se nemusí ani moc učit. Oddělovala je od otce a po rozvodu, který sama zavinila a jim lživě léta bulíkovala, že jejich otec je sadista, aby k němu náhodou nechtěly.

Pan Odložil se přirozeně mnohokráte obrátil na české soudy. Přestože argumentačně a morálně naprosto dominoval, úspěšný (jak jinak) nebyl. Obrátil se i na presidenta Havla, ale ten mu ani neodpověděl. Tak se Josef Odložil jen zpovzdálí musel koukat na mravní pád svých dětí, který byl čím dál tím strmější.

Když jeho syn Martin neudělal na střední škole, kterou procházel jen díky protekci své maminky, ale stejně však s trojkami z chování, ani maturitu, pan Odložil už to nevydržel a šel synovi domluvit. To se mu stalo osudným. Jeho chlapec, který se již v té době 7 let věnoval bojovým sportům, ho srazil k zemi útočnou ranou - pěstí obutou boxerem z rozběhu. Podle očitých svědků se opravdu ani na okamžik nezastavil. Rána měla obrovskou sílu a otec padl ihned toporně k zemi a již se nikdy neprobral. Po 35 dnech na to zemřel v nemocnici.

V každé civilizované zemi a v každé době toto byla otcovražda - nejtěžší zločin. Ne však v nynější České republice. Martin svého činu nikdy nelitoval, tak byl zdegenerovaný výchovou své matky. I před soudem prohlásil, že by to udělal zase!!!

Přesto dostal naprosto neuvěřitelně pouhé čtyři roky vězení a stejně si neodseděl si ani den, protože president Havel mu hnedka po rozsudku dal milost. A světe, nediv se, místo do vězení šel otcovrah rovnou na právnickou fakultu. Přestože nedokázal udělat ani maturitu! Inu špatný prospěch, trojky z chování a zejména otcovražda jsou patrně v našem právním prostředí tou nejžádanější kvalifikací. Možná by se nám hodil jednou jako soudce, že?", řekli si. (Kdo poznal poměry u českých soudů, dobře ví, že to není vůbec přehnané tvrzení.)

Sestra pana Odložila, paní Ševčíková, o tom všem napsala moc dobrou knížku. Jmenuje se výstižně: "Prostě, zabil jsem svého otce." Přestože internetové odkazy na ni téměř vymizely či byly zablokovány, uchovali jsme ještě jeden funkční, kde je ke stažení ta knížka paní Ševčíkové.


Vřele ji doporučujeme, protože jde i po létech o stálé živé memento, které se týká současného práva v naší zemi a nešťastných rodinných poměrů vnucovaných národu. Tato kniha by správně měla být povinnou četbou na školách, aby mladí lidé včas pochopili, co je čeká a do čeho se naše společnost odtržená od Boha řítí.


Josef Odložil se svým synem Martinem, když ten byl ještě malým chlapcem. Kdyby kluk zůstal s otcem, mohl z něj vyrůst řádný člověk. Ale to by se v České republice možná nedostal na právnickou fakultu.

P.S.: R.H.: Ze by Caslavska byla stejne falesna modla Cechu jako byl Havel?
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 25. srpna 2015 v 21:17 | Reagovat

Když dal Havel otcovrahovi Martinovi Odložilovi milost, národ byl zděšen a přestal věřit na spravedlnost ve své zemi. "Poradkyně" prezidenta V. Havla, Věra Čáslavská neuměla a neznala zhola  nic, čím by mohla  s něčím poradit. Sloužila jen  jako ozdoba hradu! Po zavraždění býv. manžela, iniciovala  paní Čáslavská podpisovou akci, aby měl Havel odůvodnění udělit jejímu mámánkovi milost, což se jí nakonec podařilo. V textu, který jsem také podepsal,  paní Čáslavská uváděla nepravdy, tedy vyložené lži  a já dodnes své signatury  pod  již zmíněnou petici na hrad  opožděně lituji. Abych pravdu řekl, už nevím, co se s mamánkem dál dělo. Určitě s protekcí dokončil úspěšně právnickou fakultu......

2 Mikeš Mikeš | 25. srpna 2015 v 21:56 | Reagovat

To si nemyslím, že by je vedla k zahálce, podvodům a obcházení zákonů, ale pravdou je, že jim tyto vlastnosti, vlastní většině pubescentů, omlouvala, hájila je a svou nekritickou opičí mateřskou láskou vlastně podporovala. Čáslavská bohužel patří mezi ten druh žen (doufám že nečetných), které jsou nekritické jednak k sobě, jednak ke svým dětem. Taková ženská svým dětem omluví všechno, lenost, pocit, že si mohou dovolit všechno, že se nemusí učit, za každý problém s nimi mohou učitelé, partner, prostě vždy někdo jiný. A pokud se to nedej bože otci dětí nelíbí (a komu by se líbilo, že ze syna vyrůstá rozjívený spratek), pak zcela programově štve své děti proti otci. Osobně se domnívám, že za smrt Odložila může naše slavná medailistka a že i ona měla být souzena (už také proto, jak po události obcházela ves a dílem zastrašovala, dílem uplácela svědky), zde hlavně proto, že u Martina cíleně pěstovala nenávist.
Skutečnost, že Havel nakonec udělil MO milost svědčí o tom, v jakém svinském státě žijeme a na jakých korupčních základech byl postaven.

Jenom bych dodal, že Martin, který žije tuším na Jesenicku a pracuje snad jako lesník (údajně), nakonec dospěl k závěru, že spáchal otcovraždu a svého činu lituje. Otevřeně to psali v lokální listě Jesenický týdeník už kdysi dávno.

3 Charles Bernreiter Charles Bernreiter | 25. srpna 2015 v 23:48 | Reagovat

Pravidelne se tam v Cesku poklada dalsi a dalsi falesna modla, coz pohledem ze zamori je dosti depresivni, ale jak tam ti lide v tom mohou zit?  
Jak to tak pozoruji tak at mi kazdy s "vlasti" polibi prdel.

4 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 0:31 | Reagovat

Toto nebyl jediny pripad velice sporne milosti. Jednou z mnoha takovych milosti, byl i pripad cyklokrosoveho sampiona:

"V polovině listopadu roku 1992 obletěla republiku zpráva o automobilové nehodě, při níž zemřeli tři lidé. Způsobil ji za volantem robustního BMW sedící Radomír Šimůnek.

Nikdy se neprokázalo, že byl opilý, jak spekulovala média, ale jel příliš rychle.

Následky byly neúprosné. Ze zdemolované Škody 120 se dostal živý jen jedenáctiletý hoch, který si z nehody odnesl popáleniny, zlomenou pánev a otřes mozku.

Světový šampion musel za mříže, soud mu udělil osmnáctiměsíční nepodmíněný trest. Ten však zkrátil tehdejší prezident Václav Havel, který kdysi obdivovanému cyklistovi udělil milost."

Celkem dost se pamatuji na sok a znechuceni z toho pripadu. Ve prospech sampiona zasahoval dokonce i Brusel, vselijake sportovni vybory (jak se tomu v novinach rika "mezinarodni sportovni verejnost") - proc? Zivot cloveka, ktery neskladuje doma kus plechu a oslavne novinove clanky, ma snad mensi cenu nez zivot sportovce, byt je to treba i sampion? Vzdyt sakra zabil tri lidi! Ja verim, ze byl opravdu opily a verim i tomu, ze toho litoval, ale tri jsou mrtvi, kluk zmrzaceny na cely zivot, to je nevratne, a on si nemuze odsedet ani 18 mesicu? Kdyby mne nejaky opilec zabil celou rodinu, tak je to pro mne vrah a muze byt stokrat sampion - pro mne, narozdil od mezinarodni sportovni verejnosti, cyklocros nic neznamena, ani poradne nevim, co to je!

Jedny jedine noviny se po letech poctive zminili o alkoholu, ovsem s poznamkou ze "Nikdy se neprokázalo, že byl opilý" - nicmene fenomen Simunek zemrel v 48 letech "na cirhózu jater", ZAVINENOU JEHO KLADNYM VZTAHEM K ALKOHOLU. To az cloveka mrazi v zadech a rika si, ze by Buh? Chci rici skutecny Buh a ne clovek, ktery si o sobe mysli, ze je Buh.

5 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 0:45 | Reagovat

[2]: Josefa Odlozila Cesi na ceske Wikipedii opravdu osklive pomlouvaji a  opravdu mi to hnulo zluci. Je to jiste dusledek kampane Very Caslavske a spolku Salamoun, i te nestastne petice - ale to NIKOHO NEOMLOUVA.

Caslavska vyhrala olympiadu, no a co? Medaile Josefa Odlozila maji snad mensi cenu nez ty jeji? V tomhle pripade neslo o pravdu a spravedlnost - tady zcela jasne rozhodoval kamaradsoft!

Z rozhovoru v Respektu, kde Caslavska opet pomlouvala mrtveho a hazela na nej spinu, co se do nej veslo, tak z tohoto rozhovoru vyplyva, ze Martin Odlozil po te, co mu byla udlena milost, studoval PRAVA NA ZAPADOCESKE PRAVNICKE FAKULTE V PLZNI!

Jak pravi caslavska: někteří lidé intervenovali u tehdejšího děkana Milana Kindla ...

Takze je to jasne. Pozoruhodne ovsem je, ze ackoliv nekteri borci z rad nasich zaslouzilych politiku zvladli tuto fakultu ani ne za rok, Martin ani po téměř deseti letech "studia" nebyl schopen splnit své studijní povinnosti (a "dobrovolne" odesel). Je to pravda, je lesnikem, jak si to kdysi pral jeho otec.

Boze!

6 Drifter Drifter | 26. srpna 2015 v 1:49 | Reagovat

"Čáslavská has the distinction of holding more Olympic individual event titles than any other gymnast, a record she has now held for over 40 years".

Ja bych se jen zeptal "A co vy jste dokazali?)

7 Eva Eva | E-mail | 26. srpna 2015 v 7:11 | Reagovat

nesouhlasim, Pepa byl ozrala, sama zenska, akorat mel talent a behalo mu to, do hospody za Martinem prisel opily a vyprovokoval hadku, vravoral a pri sebeobrane, uderu od Martina ztratil rovnovahu a nestastne upadl, dejte Vere a cele rodine pokoj,

8 Godula Godula | 26. srpna 2015 v 8:22 | Reagovat

Jo, když jsem tenkrát slyšel tu zprávu mediích o otcovraždě a jak se to stalo, byl jsem šokován, kam až může jít nenávist, když se už dva lidé rozejdou, a že si někdo dá práci s tím, aby ji přenesl i na děti. Ale štěstí a spokojenost čin zřejmě nepřinesl. Jen taková poznámka z historie. V antickém Římě otcovrahy řešili velmi přísně. Zašili je do pytle s opicí, kohoutem a zmijí a hodili do moře. Zvířata v tom byla nevinně,jen symbolizovala negativní vlastnosti a opovržení.

9 Jan Gajdos Jan Gajdos | 26. srpna 2015 v 12:11 | Reagovat

Videl som na ceskej aj slovenskej televizii dokumentarny film, ktory je natoceny v uplne opacnom duchu. Cele to vyznieva tak, ze svinske ceske sudy odsudili NESPRAVODLIVO syna J. Odlozila za nieco, co bola vlastne nestastna nahoda. Jeden priatel Viery Caslavskej sa nad tym nesmierne rozculoval. Ze este stastie, ze Havel potom spravodlivo udelil tomu synovi milost! Zaver toho ddkumentu potom vyznieva tak, ze Viera Caslavska sa dockala spravodlivosti a uz je teraz spokokjna ...

10 Jan Gajdos Jan Gajdos | 26. srpna 2015 v 12:21 | Reagovat

Tu je trailer na ten dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=CkMbYrLnRPo

v tom filme jej syn je vykresleny ako obet ceskej justicie.

11 Jan Gajdos Jan Gajdos | 26. srpna 2015 v 15:14 | Reagovat

[7]: Pani, on ho zlozil boxerom (zrejme, pani, nebudete vediet o co ide. takze je to taka zelezna pomocka, ktoru si nasadite na ruku, aby bola lespsia rana), tym mu rozmlatil ksicht na nasledky coho Odlozil zomrel. Nie od padu. Predtym mu mlady vonku rozmlatil auto a aby provokaciam nebolo dost, tak mu dal este vo vnutri zahrat nejaku skladbu "Zelene mozgy" alebo tak nejak.

12 Jan Gajdos Jan Gajdos | 26. srpna 2015 v 15:19 | Reagovat

[6]: Niekto zabil Caslavsku ??
Alebo to ma byt ospravedlnenie za to, ze sa zastavala syna-vraha ?

13 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. srpna 2015 v 15:26 | Reagovat

Kdo vztáhneme ruku na své rodiče, je bez morálky a nezasluhujete si úctu. A to jsem nevěděl, že protekční synáček ani po deseti letech nedokončil vysokou školu! Kdyby nastoupil do Plzně, měl by doktorát  práv a to v rekordním čase půl roku a červený diplom k tomu.

14 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 26. srpna 2015 v 15:56 | Reagovat

[13]: Spravne, Jedno prikazani pravi NEZABIJES a to druhe Bozi prikazani pravi, CTI OTCE SVEHO A MATKU SVOU. Lide se zrekli praveho Boha a nahradili ho uctivanim hercu,zpevaku ,sportovcu a politiku.Myslim si ze Martin je ve velikem trablu I kdyz se vyhnul pozemske spavedlnosti daleko horsimu trestu se nevyhne. To ze oba jeho rodice byli slavni sportovci to mu u posledniho soudu nepomuze.Zustane otcovrahem navzdy.

15 Mikeš Mikeš | 26. srpna 2015 v 16:18 | Reagovat

pro Evu ze 7)
Madam, já pocházím z toho kraje, kde se událost odehrála, a mám tam plno známých, z nichž někteří byli přímými svědky, a ti to popisovali opravdu jinak, než Vy, resp. než se snažila šířit Čáslavská. Že byl Martin děsný hovado a mezi místními burany (jejichž prarodiče přišli z Rumunska, kde žili v podstatě v 19. století a teprve tady se učili, že koza nespí ve stejné místnosti jako lidé) děsný král, se vědělo dávno. Křupani, jako Leskovjan, který původně konflikt vyvolal a jenž s obtížemi prošel základnou, se v něm samozřejmě viděli, proto si nechali snadno nabulíkoval, aby toho vojenského blba napadli. Napadli však trénovaného borce, následně Leskovjan po svém útoku skončil někde mezi stoly. Tam vůbec nedošlo ke konfliktu mezi Martinem a otcem, tam došlo k následnému nevyprovokovanému útoku Martina na otce, který to ani nečekal, proto se ani nebránil, ani nezdvihl ruku. Takže asi tak, paní Evo!
Nejpovedenější je, že zatímco Leskovjan byl uznán vinným a byl odsouzen (a odseděl si to, ačkoliv z jeho strany došlo jen k napadení zezadu a v podstatě ani neměl čas se dopustit toho více), tak Martin byl také uznán vinný (takže to mu nikdo neodpáře), ale neodseděl se nic kvůlivá Havlově milosti.

16 Mikeš Mikeš | 26. srpna 2015 v 16:33 | Reagovat

Ještě bych dodal, že známá feminacistka Sommerová o ní natočila cca hodinový oslavný dokument a propásla příležitost o celé věci decentně mlčet (co také čekat od feministky). Místo toho to rozpatlala a Časlavská tak dostala možnost se znemožnit svým lhaním, a to v době, kdy se sám Martin za svůj čin kál. Už nikde se pak samozřejmě nedovíme, že po vraždě a následném angažmá Časlavské dali od ní mnozí lidé okolo ní ruce pryč a distancovali se. Prostě se kupodivu mezi Čechy našli tak slušní lidé, že ji vyřadili ze svých řad. Ona pak několik let živořila v nějakém domově, kde se o ni starali, než jí otrnulo a díky pomoci havloidů se mohla vrátit.

17 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 26. srpna 2015 v 16:44 | Reagovat

[13]:Moc si Te, Jirko vazim - to uz jsem Ti tady nekolikrat rekl. Proto me mrzi, ze musim byt v opozici. Nechci zde analyzovat pripad Odlozil. Je ale pravda, ze (podle svedectvi) Odlozil starsi prisel do te hospody znacne ozraly a cely incident vyprovokoval, syna napadl. I kdyby tomu tak bylo, tak to samozrejme mladeho Odlozila nezbavuje castecne odpovednosti, nebot zrejme pouzil neumernou obranu. Co mne vsak vadi na tom, co jsi napsal je neco jineho: "Kdo vztahne ruku na sve rodice, je bez moralky a nezasluhuje si uctu". Tato, z religiozniho hlediska jiste libiva formulka se neda generalizovat!!! Znam pripad, kdy ozraly otec pritahl domu, jen pro zabavu surove zmlatil manzelku a malou dcerku a ostatni sourozenci se mu (zcela spravne!!!) postavili na odpor, na obranu  svou i matky, aby je nezabil. Nechci se mladeho Odlozila zastavat. Je asi pravda, ze to je rozmazleny a zhyckany fracek a darmoslap. Nemennym faktem, ale je, ze v dobe tragickeho incidentu uz byl dospely a otec mu nemel (podle zakona) co kecat do zivota.

18 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 17:52 | Reagovat

[7]: Doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc.:

Za celou dobu, co jsem J. Odložila znal, jsem jej nikdy neviděl v podnapilém stavu, kdy by neměl svoje chování pod kontrolou. Byl naopak téměř příkladem asketického přístupu k životu a to samé vyžadoval i od svých svěřenců a  svého okolí.

Odložil byl člověk kypící fyzickým i duševním zdravím,  téměř denně se svými svěřenci doprovodně běhal a po trénincích neúnavně hrával na Letné fotbal.

Srovnávat medailové úspěchy v gymnastice a v lehké atletice je velmi ošidné. Mílařské tratě běhají na světě milióny lidí na všech kontinentech. Z jednoduché matematiky je zřejmá obrovská konkurence. To nelze vůbec tvrdit o sportovní gymnastice. Proto již pouhá účast ve finále na olympiádě v téměř vysokohorském Mexiku (přecházím Odložilovo olympijské stříbro v Tokiu, 1964) je ještě i dnes hodnocena jako velký sportovní výsledek.

Paní Čáslavská sází jen na obtížně prokazatelná obvinění, která mají očividně za cíl pošpinit nebo alespoň dát veřejnosti důvod k pochybnostem. Kdy jindy se pozná psychologie člověka než ve stresu? Toho bývá ve sportu nepřeberně. Existují desítky lidí, kteří potvrdí, že J. Odložil nebyl nikdy fyzicky, dokonce ani verbálně agresivní či impulzivní. Byl zásadový, a to je velký rozdíl a dnes spíše pozitivní charakterová vlastnost.

Fotografie J. Odložila se svojí ženou na vrcholu slávy a jeho bezvědomí na oddělení ARO s otiskem úderu kovovým boxerem na tváři byly svého času otištěny snad ve všech našich tištěných médiích.

Musím se přísně ohradit proti mnoha tvrzením paní V. Čáslavské, která zveřejnila ve svém rozhoru v Reflexu 21. ledna 2010. Chápu paní Čáslavskou jako matku, bojuje za svého syna. Ale v této obraně volí zbraně, které jsou nesportovně podlé. Očividně se snaží o vytvoření alibi, které má pomoci retušovat příběh, který od počátku připomíná antickou tragédii.

19 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 26. srpna 2015 v 18:32 | Reagovat

Petře. Sebeobrana týrané ženy nebo obrana matky před agresivním otcem,  to je  naprosto něco jiného. V tom máš  naprostou pravdu.

20 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 26. srpna 2015 v 19:34 | Reagovat

[6]: Tomu nerozumim. Co tim chcete rici?

Nikdo nezpochybnuje uspechy pani Caslavske. A co vysledky pana Odlozila? Ty neznamenaji nic? Mimo jine v roce 1965 překonal světový rekord na 2000 metrů časem 5:01.2, což je dodnes český (československý) rekord.

[17]: Pani Caslavskou nemusite obhajovat, na jeji strane stal cely sbor disidentu, vcetne takzvaneho spolku na ochranu nezávislé justice v ČR - vsichni hotovi a velice popularni "Šalamouni" v CR.

Na strane obeti, coz byl s jejich dovolenim pan Odlozil, nikoliv Vera Caslavska, nestal nikdo. To, ze obet ma take svoje prava, a ze po mrtvem zustaly dve jeste male deti, to je tem spravedlivym salamounum zrejme uplne u zadku.

Byl to pan Odlozil, kdo byl srazen rukou ozbrojenou kovovym boxerem a trenovanou v bojovych umenich. Jestlize nekdo provozuje 7 let bojove sporty, pak vi, co dela. A jak sam pisete, nemennym faktem je, ze "skoleny bojovnik a vrah" v dobe tragickeho incidentu uz byl dospely. Pak byl tedy povinen vedet, co dela a mel byt pripraven nest dusledky sveho jednani.

Misto toho udelali z obeti opilce a devkare a pohrbili pana Odlozila pod hromadou spiny a krivych svedectvi. Krivych svedectvi! Svedkove  vypovidali krive! Svedkove lhali a menili vypoved doslova na pozadani a podle situace.

"Není to nic jiného než žumpa špíny, pomluv a lží a ani pro jedno tvrzení neexistuje doklad".

ANI JA NECHCI NIC ANALYZOVAT A NECHCI NIKOHO SOUDIT, ALE TOHLE MI ROZHODNE HYBE ZLUCI! Nejenom, ze jej zabili, ale co z nej jeste udelali, kdyz uz se nemohl branit!

Odlozil starsi neprisel do te hospody znacne ozraly - podle nezaujatych svedku byl "zcela normální, střízlivý". MUDr. Jiří Staňa, který Josefa Odložila ošetřoval jako první, říkal: "Z jeho dechu nebyl cítit alkohol." Podle obsluhy restaurace u Cimbury Josef Odložil pil pouze nealkoholický nápoj.

Do restaurace přijel kolem půlnoci. Smrtící ránu obdržel v 0.30 hod. Predtim jeste ale Martin Odložil vyšel před restauraci "a podle svědků, včetně výpovědi jeho přítelkyně Moniky Špiriakové, „obešel" auto svého otce a kovovým předmětem (boxerem?) ho poškodil", vykopnul mu okenko, nechal hrat potupnou pisnicku a postval na sveho otce sve "skutecne ozrale" kamarady. Takze vase informace o tom, kdo co vyprovokoval, se nezakladaji na pravde.

A co se tyce te "castecne odpovednosti, nebot zrejme pouzil neumernou obranu":

MUDr. VaverkaCSc. Operační protokol:

"Zhmoždění mozku, nitrolební krvácení, tržná rána hlavy, zhmoždění v obličeji. Čtyři souběžné exkoriace se zhmožděním na tváři levé." (exkoriace až druhý stupeň zranění za erosemi)

Prof. MUDr. František Hanzal DrSc. soudní znalec z oboru neurologie:

"Povaha těchto poranění nasvědčuje působení intenzivního násilí - prudkého úderu do levé poloviny hlavy tvrdým nástrojem - vzhledem k okolnostem úrazu nejspíše pěstí ozbrojenou boxerem, jak dává usoudit tržně zhmožděná rána na pomezí levé temenní a spánkové kosti. Následky prudkého posunu mozkového kmene jednoznačně vysvětlují toporný pád k zemi, v bezvědomí a bez obranných reflexů."

JUDr. Zdeněk Náchodský - soudní znalec v oboru kriminalistika, odvětví se zvláštní specializací sebeobrana, služební zákroky, vedení boje zblízka:

"Tržně zhmožděná rána occipit vlevo, čtyři souběžné exkoriace s pohmožděním na tváři levé nasvědčují úderu vedenému pravou rukou oblečenou „prsteny" nebo boxerem. Při použití „prstenu" či boxeru byl úder vzhledem ke zmenšení kontaktních dopadových ploch velmi tvrdý a zanechal výše uvedené ranivé stopy. Prsteny, boxer jsou zákeřné ruční zbraně, které lze nosit přepravovat i držet v pohotovostní poloze skrytě či poloskrytě, takže napadená osoba nemá o jejich existenci až do zahájení útoku nejmenší tušení."

21 Drifter Drifter | 26. srpna 2015 v 20:44 | Reagovat

Je videt ze je to porad zive tema i po tolika letech. Nikdo tu nepsal ze to Caslavskou dostalo do blazince. Ale jak je videt ctenari jsou i dnes rozpolceni ve svych zaverech tak jako odbornici:
Ve věci bylo vypracováno několik znaleckých posudků z oboru zdravotnictví zabývajících se příčinou úmrtí. Tyto posudky jsou ve svých závěrech diametrálně odlišné, přičemž znalci setrvávají nadále každý na své verzi příčin. V posudku znalce prof. Neorala , DrSc. je za příčinu smrti Josefa Odložila označována sepse. Ústavní posudek z 29. 4. 1996 označuje za příčinu smrti thrombemboly neboli krevní sraženiny, které vznikly v důsledku poskytnutí lékařské péče. V průběhu trestního řízení též nebyla prověřena problematika příčiny nebo příčin pádu Josefa Odložila. Na jeho toporný pád (t.j. bez požití reflexních obranných mechanizmů) mohly mít vliv jednak předchozí nejméně tři údery, které J. Odložil utrpěl v konfliktu s Jaroslavem Lieskovanem, dále i cysty v mozku poškozeného (zjištěné při pitvě) a nakonec i množství zkonzumovaného alkoholu, který se vlivem Špatné funkce jater vstřebával netypicky. Všechny tyto zjištěné faktory mohly každý sám nebo v kumulaci nepochybně vést k náhlému topornému pádu J. Odložila bez přičinění nebo jen s bezvýznamným přičiněním obžalovaného Martina Odložila.

22 Drifter Drifter | 26. srpna 2015 v 20:50 | Reagovat
23 Mikeš Mikeš | 27. srpna 2015 v 1:40 | Reagovat

Krucinál, co to tady pořád řešíte? Byli jste snad u toho, jako mí naprosto spolehliví známí? Víte o tom, že se Čáslavská nakonec zhroutila, protože se od ní slušní lidé distancovali? Nakonec i soudkyně, a že byla notně dirigována, aby zavřela obě oči, jej uznala vinným. A úplně nakonec, vždyť i sám Martin Odložil se k zabití otce přiznal, sice až po nějakých 15 letech, ale přiznal. Tak kurva, co tu pořád blábolíte, jestli to bylo tak či onak?
Mmch, to nikdo nevíte, jak ženský naprosto běžně lžou i v pitomostech, natož ve vážných věcech a jak manipulují s dětmi, když se chtějí mstít.

24 Jan Gajdos Jan Gajdos | 27. srpna 2015 v 14:37 | Reagovat

[17]: Pan Kohout, stale vo svojom prispevku dookola meliete, ze sa nechcete mladeho Odlozila zastavat. Nepisete tam vsak nic ine, iba, ze sa ho neustale zastavate!!
Ked chcete mat trochu objektivny pohlad na vec, precitajte si knihu
https://k213.files.wordpress.com/2010/05/kniha.pdf
ktora tu uz bola odporucana.
Mlady Odlozil pred vlastnym incidentom najskor doskrabal a vytlkol okna na aute svojho otca, ktore bolo zaparkovane vonku, potom mu dal vnutri zahrat "Zelene mozgy" a potom mu bez akejkolvek vystrahy boxerom roztrieskal lebku!! Mimochodom, po Odlozilovi zostali dve male deti ...
Zrejme Caslavska musela svojho syna viest k obrovskej nenavisti k otcovi. Teraz sa jej to trochu vracia ... Ma rakovinu pankreasu. Podobne nedobre dopadol aj ten mladenec (Jaroslav Lieskovan), ktory prvy ustedril Odlozilovi 3 rany, bol zabity v Afganistane.

25 Jan Gajdos Jan Gajdos | 27. srpna 2015 v 15:04 | Reagovat

[21]: Pan Drifter krutite to tu ako nejaky komunista. Ano, je mozne, ze Caslavska sa na nejaky cas "zblaznila" ale to by stalo skoro kazdemu, keby zistil, ze syn zabil otca, proti ktoremu ho ona vydatne stvala. Teda podla vas, stary Odlozil len tak znicoho-nic padol na zem a zabil sa ... Lenze sud mladeho pravoplatne a spravodlivo odsudil. Vy zase okrem zblaznenia Caslavskej nechcete vidiet, ze Odlozil mal 2 male deti !!! Ja ked som bol chlapec (v 1968 som mal 15 rokov) som bol zalubeny do Caslavskej, ako ste zrejme vy este stale. Ked som ju ale videl vo filme tej feministickej reziserky, ako tancuje, vyzeralo to, ako keby tancoval kredenc. Ludia nemaju sudnost ...
Vazim si Caslavsku za jej sportove vykony, ze postoj proti invazii Rusov. Za vsetky podlosti, co porobila, aby vyvinila svojho syna, ju nemozem ani citit.

26 Jan Gajdos Jan Gajdos | 27. srpna 2015 v 15:16 | Reagovat

[22]: Pan Drifter, tipujem, ze tak asi 5% ludi v byvalom Ceskoslovensku veri tomu, ze Josef Odlozil sa zabil sam padom na zem ...
Ste priatelom Viery Caslavskej ?

27 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 27. srpna 2015 v 19:51 | Reagovat
28 Doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc. Doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc. | Web | 27. srpna 2015 v 19:58 | Reagovat

Vážení,

dovoluji si Vám zaslat reakci na článek o Věře Čáslavské v Reflexu ze dne 21.1. 2010. Obvykle nemám ve zvyku písemně reagovat na cokoliv, ale nehoráznost tvrzení, která popisují osobnost J.Odložila byla tak obrovská, že činím vyjímku.

S pozdravem

Doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc.

Gynekologicko-porodnická klinika 1.lékařské fakulty UK a VFN v Praze
Apolinářská 18, 128 51 Praha 2
+420 224 967 198
parizek@porodnice.cz
www.porodnice.cz

V. Čáslavská se chová hluboce nesportovně...

V roce 1973 jsem byl přiveden do atletického klubu AC Sparta Praha a čirou náhodou přidělen do skupiny mílařů, které vedl a trénoval Josef Odložil. J. Odložil jako zkušený trenér během velmi krátké doby rozpoznal moje vlohy, a proto jsem přestoupil do skupiny sprinterů. Na letenském stadiónu jsem strávil několik desetiletí sportovně, ale i společensky bohatého života. Atletika v té době bývala vysokoškolským sportem. V šatně se pak probíraly snad všechny vědní disciplíny a jejich obory.

A ještě další náhodou jsem se opět dostal do těsné blízkosti J. Odložila. Protože začáteční písmena našich příjmení jsou v abecedě za sebou,  jsme měli více než čtvrt století vedle sebe i šatní skřínky. Téměř denně jsme se potkávali, a nejen se zdravili, ale společně všechno možné probírali.

Později, když jsem za AC Sparta Praha závodil v kategorii dospělých, doprovázel nás J. Odložil po celé ČSSR a dělal trenérský dohled na nejrůznějších akcích. Měl jsem k tomuto člověku neskonalou úctu, a to nejen pro jeho dřívější výkony, ale pro jeho neobvykle čistý charakter. Byť jsme neměli téměř nic společného, postupem doby mezi námi vznikl zvláštní vztah, který bych s odstupem času nazval vztah „otce a syna". J. Odložil sledoval, zda se stačím věnovat vedle sportu řádnému studiu medicíny, zajímaly jej termíny mých zápočtů a výsledky zkoušek. Pamatuji se, jak nevěřícně kroutil hlavou, že jsem vedle prvoligového závodění dokázal vystudovat s „červeným diplomem".

Musím se přísně ohradit proti mnoha tvrzením paní V. Čáslavské, která zveřejnila ve svém rozhoru v Reflexu 21. ledna 2010. Chápu paní Čáslavskou jako matku, bojuje za svého syna. Ale v této obraně volí zbraně, které jsou nesportovně podlé. Očividně se snaží o vytvoření alibi, které má pomoci retušovat příběh, který od počátku připomíná antickou tragédii. Fotografie J. Odložila se svojí ženou na vrcholu slávy a jeho bezvědomí na oddělení ARO s otiskem úderu kovovým boxerem na tváři byly svého času otištěny snad ve všech našich tištěných médiích.

Za celou dobu, co jsem J. Odložila znal, jsem jej nikdy neviděl v podnapilém stavu, kdy by neměl svoje chování pod kontrolou. Byl naopak téměř příkladem asketického přístupu k životu a to samé vyžadoval i od svých svěřenců a  svého okolí. Už vůbec nikdy jsem u něho nezažil popisované kolapsové stavy. V textu opakovaně používaný odborný termín - ortostatický kolaps - je porucha vědomí, která vzniká krátce po vertikalizaci, při rychlé změně polohy těla z lehu do stoje (méně často sed - stoj nebo leh - sed). To nikdo v klubu nezažil a jistě se tak nestalo ani  na popisované diskotéce. Odložil byl člověk kypící fyzickým i duševním zdravím,  téměř denně se svými svěřenci doprovodně běhal a po trénincích neúnavně hrával na Letné fotbal.

Srovnávat medailové úspěchy v gymnastice a v lehké atletice je velmi ošidné. Mílařské tratě běhají na světě milióny lidí na všech kontinentech. Z jednoduché matematiky je zřejmá obrovská konkurence. To nelze vůbec tvrdit o sportovní gymnastice. Proto již pouhá účast ve finále na olympiádě v téměř vysokohorském Mexiku (přecházím Odložilovo olympijské stříbro v Tokiu, 1964) je ještě i dnes hodnocena jako velký sportovní výsledek. Naznačeně formulovaný pocit méněcennosti u J. Odložila je proto jen další falešný argument paní Čáslavské. Neprojevil se u něho nikdy ani náznakem. Stejně jako jeho údajná agresivita.

Paní Čáslavská sází jen na obtížně prokazatelná obvinění, která mají očividně za cíl pošpinit nebo alespoň dát veřejnosti důvod k pochybnostem. Kdy jindy se pozná psychologie člověka než ve stresu? Toho bývá ve sportu nepřeberně. Existují desítky lidí, kteří potvrdí, že J. Odložil nebyl nikdy fyzicky, dokonce ani verbálně agresivní či impulzivní. Byl zásadový, a to je velký rozdíl a dnes spíše pozitivní charakterová vlastnost.

Tvrzení o absenci intervence stran prezidentské milosti se vůbec nezakládá na pravdě. O snaze V. Čáslavské, poradkyně prezidenta republiky, zajistit pro svého syna beztrestnost se totiž hovořilo měsíce předem. Byl to dokonce důvod, proč jsem psal již jako předseda AC Sparta Praha do prezidentské kanceláře, aby V. Havel svoji milost skutečně pečlivě zvážil, resp. neuděloval. Nestalo se tak. Pikantní na celé záležitosti bylo, že v době svého omilostnění Martin Odložil ostentativně provokoval na Letné a vlastně tak dával najevo, že bylo vše dobře zařízeno. Sportovní přátelé zesnulého toto floutkovské chování, stejně jako předem avízovanou prezidentskou milost hodně těžce nesli.

Věra Čáslavská má pravdu jen v jedné věci. Kdyby se J. Odložil jen na chvíli probral z hlubokého bezvědomí, tak by účast syna na svém napadení neuvedl. Byl to čestný muž, své děti měl neskonale rád a jako otec by za ně bojoval i on.

Doc. MUDr. Antonín Pařízek, CSc.

29 Reakce na lži Reakce na lži | Web | 27. srpna 2015 v 20:19 | Reagovat

Protoze muj link (web) se zde zrejme vubec nedostal ke slovu a nikdo se neobtezoval si jej otevrit a precist, davam v nasledujicim komentari k dispozici cely jeden delsi uryvek.

Pripominam, ze pani Caslavska mozna byla nucena pozadat o pomoc psychiatrickou kliniku, ale JOSEF ODLOZIL JE MRTVY A NEMUZE SE BRANIT POMLUVAM. TO, CO MU UDELALI (krome toho patrne "zanedbatelneho" faktu, ze jej zabili)  JE ODPORNE a opravdu mi to brani pocitovat sebemensi soucit! Kdyby projevili skutecnou litost, zastavili by ty pomluvy a spatnosti, ktere oni sami hodili do placu!

http://www.josef-odlozil.cz/cze/aktuality

http://www.josef-odlozil.cz/cze/reakce-na-lzi

30 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 27. srpna 2015 v 21:04 | Reagovat

[6]: Vazeny priteli, jdete do prdele s tim "co jste vy dokazali". Dokazal jsem toho tolik, ze je mi z toho divne jeste i dnes a dodnes to musim tutlat, jinak by mne utloukli i na tomhle blogu, kurva uz...

31 Reakce na lži - uryvek Reakce na lži - uryvek | Web | 27. srpna 2015 v 21:11 | Reagovat

Reakce na lži Věry Čáslavské uveřejněné v Reflexu č. 3, 21.1.2010 (+ rozhovor MF Dnes 3.5.2007, a Blesk a LN 18.8.1993).

Šestnáct let jsem mlčela. Před pěti lety jsem sice svolila k rozhovoru pro jeden magazín, ale na úplně jiné téma. Za posledních šestnáct let intenzivního mlčení jsem pochopila, že stáhnout se do ústraní a mlčet je sebezničující, přestože jsem mlčela a respektovala památku zesnulého (!), neustále jsem byla na pranýři - příbuzní mého bývalého manžela mě i mého syna napadají dodnes.

Není to pravda. Věra Čáslavská dávala rozhovory a svá vyjádření bezprostředně po útoku na Josefa Odložila, po jeho smrti, během soudních procesů v letech 1994-1996 a i poté.

Zmineny rozhovor byl otištěn v květnu 2007 a tak jako v rozhovoru v Reflexu se neštítila ani v rozhovoru pro magazín MF Dnes dotýkat cti mrtvého otce svých dětí. Dále tvrdí : „Příbuzní mého bývalého manžela mne i mého syna napadají dodnes".

Věra Čáslavská podle Blesku a Lidových novin dne 18.8.1993, novinářům tvrdila, že „její bývalý manžel 7. srpna 1993 upadl na dlažbu a poranil si mozek". Jakékoli cizí zavinění popírala. Na tuto nehoráznou lež, kterou Věra Čáslavská uvedla v rozhovoru pro magazín MF Dnes, reagovala 20.8.1993 Eva Odložilová, manželka Josefa Odložila.

Tomu, že Josef Odložil začal pít během jejich manželsví, mohou věřit pouze lidé, kteří ho neznali. Opak je pravdou. V tomto ohledu byl až asketou. A v pozdější době pil střídmě, tak, jako pije běžná populace. Věra Čáslavská píše, že děti nevychovával a dával přednost svým kamarádům.  Není to pravda. Velmi dobrý vztah k dětem měl i přesto, že se rozvedli a přesto, že  Věra Čáslavská neumožňovala Josefu Odložilovi běžný vztah k dětem. To, jaký měl vztah k dětem, dokumentují i dopisy, které psal např. Martinovi (dopis 1.8.1991) .

Čáslavská píše, že když se narodila dcera:  „ani nebyl doma, když přišla na svět". Tvrzení paní Čáslavské je potřeba dát do souvislostí. Josef Odložil byl členem Dukly Praha a musel odjet na základě vojenského rozkazu na II. letní spartakiádu spřátelených armád. Dne 4.8.1969, kdy se Radka narodila, běžel v Kyjevě na Ukrajině závod na 1500m a zaběhl čas 3:50,6. Tento fakt dokládá startovní i výsledková listina ze závodu (viz. odkaz).

Další lží je,  že Pepík přestal na své děti platit. Faktem je, že chtěl, aby dcera Radka, která mimochodem studovala neúspěšně několik let první ročníky různých vysokých škol, se více soustředila na studia a podmiňoval placení výživného jejím studiem.

Josef Odložil se s Věrou Čáslavskou setkal 6.8.1993 po 21. hodině na rekreačním středisku Venuše v Bělé pod Pradědem.  Do večera opravoval svou chalupu, aby tam mohl pobývat se svou novou rodinou. Při odjezdu z chalupy se stavil právě na tomto středisku, kde s tehdejším vedoucím střediska p. Javoříkem projednával postup možného vytvoření sportovního a výcvikového centra právě z objektu Venuše. Věra Čáslavská tam byla se svou kamarádkou paní Charouzovou. Věra  Čáslavská tvrdí  ve svém rozhovoru, že byl nesmysl vyříkávat si se synem něco na diskotéce. Přitom pár desítek minut před tím, než Josef Odložil na diskotéku přišel, mu ona sama sdělila, kde Martin je a ať si jde za ním. Viz svědecká výpověď ze soudního procesu.

Josef Odložil pak jel z Venuše na chatu ke svému příbuznému a cestou se osudově stavil U Cimbury, kde byl Martin na diskotéce. Setkání nebyla jen pouhá náhoda!

Martin byl podmínečně vyloučen ze studia z gymnázia Nad Štolou dne 9.3.1992 (důtka 4.10.1990, důtka 31.5.1990, důtka 16.4.1991, podmínečné vyloučení 9.3.1992).

Od školního roku 1992 - 93 přešel pak na jinou střední školu (žádost o přestup), kde se mu nepodařilo složit maturitu v předepsaném termínu. To byl důvod Josefa Odložila k rozhovoru s Martinem, se snahou pomoci mu dokončit školu.

O jeho „úspěších" a chování při studiu na škole svědčí i studijní výkaz (viz dokument), nebo protokol o napadení učitele tělocviku (viz dokument, lékařská zpráva).

Podle obsluhy restaurace u Cimbury si Josef  Odložil objednal nealkoholický nápoj. Do restaurace přijel kolem půlnoci. Smrtící ránu obdržel v 0.30 hod. Žádné jesenické dorostenky nebyly obtěžovány. Žádná ze svědkyň nic takového nepřipustila. Ani jedna nic takového neřekla.

Co se ale stalo během této půlhodiny bylo to, že Martin Odložil vyšel před restauraci a podle svědků, včetně výpovědi jeho přítelkyně Moniky Špiriakové, Martin „obešel" auto svého otce a kovovým předmětem ho poškodil . Tato svědkyně tvrdila:  „Já jsem neviděla, že by pan Odložil strčil do dívky Lieskovana". Jiná svědkyně říkala: „Mne konkrétně Odložil starší vůbec nijak neobtěžoval". Sama přítelkyně Lieskovana říká : „Při tanci s Lieskovanem jsme se vzájemně nedrželi. Tancování bylo plynulé. Vím, že v průběhu tance do mne můj partner nenarazil, byli jsme od sebe dost daleko, pan Odložil mne neobtěžoval."

Jiná svědkyně říkala:  "Chování pana Odložila bylo normální".

Byla to Věra  Čáslavská, která již 7.8.1993 ráno obcházela svědky a přemlouvala je, aby svědčili ve prospěch Martina. Na falešném svědectví a nepravdivé výpovědi Martina byla postavena i celá konstrukce obhajoby.  Policistům ČR dne 7.8.1993 v 1:05 Martin sdělil, že nezná data svého otce ani kde v současné době bydlí. V době pádu byl ve vedlejší místnosti.  Ve své výpovědi na Policii ČR ze dne 7.8.1993 v 11.30 hod tvrdil, že jeho otec „byl z ničeho nic na zemi a byl v bezvědomí" .

Ve výpovědi ze dne  9.8.1993 v 15:05 Martin Odložil uvádí:  „V době kdy jsem jej já viděl ležet na zemi, tak já osobně jsem byl na parketu, tančil jsem, najednou mne něco nebo nějaký zvuk přiměl otočit  a v tuto dobu jsem viděl, že pan Odložil leží na zemi. To jsem byl od něho na vzdálenost asi tak 4 metry. To jsem byl v tuto dobu otočen při tanci bokem, k hudbě jsem byl zády, prostě tancovalo se. Pak jsem viděl pana Odložila ležet na zemi." Až později připustil, že smrtelný úder dal svému otci sám.

Věra Čáslavská tvrdí, že „Josef byl tak opilý, že svého vlastního syna ani nepoznal." Z výpovědi například paní Mušecové, s kterou Josef Odložil mluvil pár minut před příchodem na Cimburu, jasně vyplývá: „ Mně se zdál  zcela normální, střízlivý."

MUDr. Jiří Staňa, který Josefa Odložila ošetřoval jako první, říkal: "Z jeho dechu alkohol cítit nebyl." To jenom paní Čáslavská, která ten večer popíjela na rekreačním středisku Venuše, může věřit svým tvrzením.

Věra Čáslavská se odvolává na tvrzení léčeného alkoholika Tomáše Jungwirha, které sepsal v kanceláři obhájce Martina Odložila, nechvalně to proslulého, trestně stíhaného a ve vazbě pobývajícícho JUDr. Teryngela.  Toto prohlášení Tomáše Jungwirtha vyvrátil tehdejší účastník soustředění v Arménii, trenér obou závodníků Aleš Poděbrad. Tvrzení Věry Čáslavské o tom, že za smrt Josefa Odložila mohou jakési  pseudocysty, je až zvrácené a je vyloučeno znaleckým posudkem prof. Hanzala, revizním znaleckým posudkem brněnského Znaleckého ústavu a celou řadou dalších znaleckých posudků a svědeckých výpovědí (vyjádření MUDr. Eduarda Zvěřiny, vyjádření plk. Ing. Karola Janouška, vyjádření pplk. Jiřího Pilbauera, vyjádření plk. PhDr. Rudolfa Marka, vyjádření plk. Josefa Tomana).

Paní  Čáslavská lže i v dalších banalitách: Bohužel v hospodě tehdy nebyl telefon a mobily ještě skoro neexistovaly. Martin a jeho kamarádi sháněli po celé vsi někoho, kdo by zavolal sanitku, ale nikdo jim ve tři ráno neotevřel. A když sanitka nakonec přijela, nastalo děsné martyrium s převozem - napřed Pepíka odvezli do Jeseníku, odtud kolem inkriminované hospody až do Šumperka, kde konzilium lékařů rozhodlo, že musí být operován v Olomouci.

Martin srazil svého otce v 0.30. Záchranná služba přijala hlášení 0.45. Již kolem jedné hodiny byla na místě záchranka a zasahující lékař.  Není pravda, že to bylo „ve 3 ráno". Není pravda, že Josefa Odložila odvezli napřed do Jeseníku, jak uvádí paní Čáslavská. MUDr. Staňa rozhodl o okamžitém převozu do Šumperka a následně do Olomouce.

Věra Čáslavská tvrdí: Martin ... byl už strašně unavený všemi těmi tlaky, jež se snažily dosáhnout jeho odchodu z fakulty (v Plzni). Vím dobře, že někteří lidé intervenovali u tehdejšího děkana Milana Kindla a snažili se ho přesvědčit, že není možné, aby na právech studoval takový zločinec. Martin ovšem plnil veškeré své studijní povinnosti, dokonce už měl napsanou diplomovou práci na téma organizovaného zločinu, kterou mu konzultoval dnešní senátor JUDr. Miroslav Antl. Opakovaný tlak příbuzných na vedení školy však způsobil, že to Martin nakonec sám vzdal.

Martin ani po téměř deseti letech(!) "studia" (v Plzni!) nebyl schopen splnit své studijní povinnosti. Žádný nátlak na jeho odchod ze školy vykonáván nebyl a ani byt nemohl. Je to jen další výmluva Čáslavské.

http://www.josef-odlozil.cz/cze/reakce-na-lzi

TAKE BYSTE SI PRALI BYT ZAVRAZDENI A JESTE ZAPSANI DO HISTORIE JAKO TO, CO UDELALI Z JOSEFA ODLOZILA? Tedy prominte ... 8-O

32 Luis Luis | 27. srpna 2015 v 21:14 | Reagovat

Vzdyt je to uplne skolni priklad jak mocni v cr odvaruji nepohodlne . Jenze nikdo s tim nic neudela, protoze to je v duchu ceske narodni povahy - jedna tak vetsina lidi.
Stvani deti proti rozvedenym otcum je v cesku popularni a v mode. I proto, ze to zakony podporuji. Pokud se to nekomu stane, taknejlepsi je se vubec s takovymi detmi nestykat- bud na to prijdou samy a za otcem prijdou a kdyz ne tak za to  nestoji. Vse ostatni jen zhorsuje situaci a vede to az do takovychto koncu.
Bohuzel je to dan za to,ze odtamtud clovek nevypadl vcas a mel tu drzost zalozit rodinu.

33 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 28. srpna 2015 v 6:31 | Reagovat

[24]: Vazeny pane Gajdosi, nevim, co minite poznamkou "dookola meliete", ale asi ste muj prispevek necetl dost pozorne: jednak Vam uniklo, ze jsem napsal pouze jednou jedinkrat, ze se nechci mladeho Odlozila zastavat, take jsem to nedelal! Dale ste si nevsiml, ze tam pisi o mladem Odlozilovi pouze kriticky. Jedina poznamka z me strany v jeho prospech je me konstatovani, ze v dobe kritickeho incidentu byl jiz dospely a otec mu tudiz nemel co kecat do zivota, coz je jasny fakt, at uz byl charakter mladeho Odlozila sebehorsi. Pokud to nejste schopen pochopit, je mi lito. Rozhodne bych Vam doporucoval cist pozorneji prispevek pisatele, ktereho chcete atakovat. V tom jste v mem pripade totalne selhal.

34 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 28. srpna 2015 v 6:31 | Reagovat

[24]: Vazeny pane Gajdosi, nevim, co minite poznamkou "dookola meliete", ale asi ste muj prispevek necetl dost pozorne: jednak Vam uniklo, ze jsem napsal pouze jednou jedinkrat, ze se nechci mladeho Odlozila zastavat, take jsem to nedelal! Dale ste si nevsiml, ze tam pisi o mladem Odlozilovi pouze kriticky. Jedina poznamka z me strany v jeho prospech je me konstatovani, ze v dobe kritickeho incidentu byl jiz dospely a otec mu tudiz nemel co kecat do zivota, coz je jasny fakt, at uz byl charakter mladeho Odlozila sebehorsi. Pokud to nejste schopen pochopit, je mi lito. Rozhodne bych Vam doporucoval cist pozorneji prispevek pisatele, ktereho chcete atakovat. V tom jste v mem pripade totalne selhal.

35 Luis Luis | 29. srpna 2015 v 0:27 | Reagovat

[30]:  
Jen tomu chyběla ta "hvězdná popularita", kterou požívala v době, kdy sbírala medaile a vavříny, ergo metály v podobě "Řádu republiky" (1968), titulu "Zasloužilá mistryně sportu" (1969) resp. "Vyznamenání za zásluhy za výstavbu".

Jsem dost stár na to, abych si nepamatoval, s jakým vděkem a dojetím tato vyznamenání s rukou prezidenta, nejvyššího představitele zločinecké organizace a představitele zrůdného komunistického režimu přijímala! To už nemluvím o výhodách, která tato vynikající sportovkyně, gymnastka požívala (mj. za normalizace dvouletý pracovní, tedy placený pobyt v Mexiku s celou rodinou).
- See more at: http://blisty.cz/art/67476.html#sthash.dtNHcBy6.dpufhttp://blisty.cz/art/67476.html
to jen k tomu, proc tam Havel udelil milost

36 Jan Šinágl Jan Šinágl | E-mail | Web | 1. září 2015 v 11:10 | Reagovat

"Lez jako vez"! Neuveritelne jak takovym bludum muze nekdo verit. Sevcik je kamarad Klause. Nejak rychle zapominamme co pro zemi udelala Vera Caslavska a jak dopadla po Mexiku! Odlozil se rad napil, v baru tehdy obtezoval devcata, jeho syn je branil, otce odstrcil, ten nestastne zavravoral a upadl. Mel i problem s mozkem, coz mu jeste pritizilo. Klan Sevciku tehdy velmi ovlivnil soud! Staci si precist knihu o VC a film Vera 68. JS

37 Drifter Drifter | 3. září 2015 v 20:16 | Reagovat

[26]:Pane Gajdos, musim Vas zklamat, nejsem pritelem Caslavske a nikdy nebyl. Po pravde receno je Vase odpoved urazliva, obzvlaste to komunisticke narceni.
Ja jsem se o teto tragedii dovedel az z Hedvickova clanku, protoze mne deni v Cesku nijak nezajimalo.
Caslavske si vazim za postoj k Ruske invazi, vedouce ze ma hodne co ztratit, jak ona, tak rodina. Presto stala na spravne strane a nazvat ji "Falesnou Modlou" je mimo misu uz jen proto ze jeji uspech ve sportu a politickem postavenim, nema nic spolecneho s jejim selhanim v osobnim zivote.(Hedvicku, no pun intended)
Jako vzdy po valce je kazdy frajtr generalem a Cesi jsou jak vime " Know it all".
Jelikoz jsem o teto tragedii nic nevedel tak si delam jen posudek zalozen na dostupnych informacich.

Post mortem ukazuje ze zemrel na krvaceni mozku. Nikdo nevi zda se to stalo jak jste napsal:  "Jaroslav Lieskovan, ktory prvy ustedril Odlozilovi 3 rany", nebo rana od jeho syna a nebo dalsi ranou padem na podlahu.
Jedno je jasne, jeho syn se toho dne rano nevzbudil s tim ze dnes zabije otce! Ani zde by nebyl odsouzen za vrazdu. Je naprosto jasne ze nelze prokazat ktera z celkem 5 uderu do hlavy zpusobila krvaceni do mozku. Pitva take hovori o tom ze mel cyst v mozku, ale pochybuji ze to melo neco spolecneho z krvacenim.

Proto Caslavskou nehazim pod autobus za to ze jako matka slepe branila sve dite tak jak uznala za vhodne.

Proto se u nas rika: "Hell hath no fury like a woman scorned".

38 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 5. září 2015 v 15:46 | Reagovat

[36]: V te knize jsou vyjadreni soudnich znalcu, lekaru a odborniku - chcete soudit pozustale, ze po pravde v knize napsali, ze syn dal otci smrtici ranu "pěstí ozbrojenou boxerem, jak dává usoudit tržně zhmožděná rána na pomezí levé temenní a spánkové kosti. Následky prudkého posunu mozkového kmene jednoznačně vysvětlují toporný pád k zemi, v bezvědomí a bez obranných reflexů."

Chcete soudit pozustale, ze podle pravdy uverejnili v knize nazor JUDr. Zdenka Nachodskeho - coz je soudní znalec v oboru kriminalistika, odvětví se zvláštní specializací sebeobrana, služební zákroky, vedení boje zblízka:
"Prsteny, boxer jsou zákeřné ruční zbraně, které lze nosit, přepravovat i držet v pohotovostní poloze skrytě či poloskrytě, takže napadená osoba nemá o jejich existenci až do zahájení útoku nejmenší tušení."

Ten soud by pani Caslavska prohrala. Jeden soud uz tady byl, ale neni tady uz Havel (ani Klaus), zato jsou tu stale jeste svedkove (a fotografie mrtveho), a syn uz davno vyjadril litost a oznacil sam sebe za otcovraha (i kdyz z jeho slov je citit, jak tezko mu to leze pres pysky).

Dva tisice slov nepodepsala jenom Caslavska, podepsal je i Odlozil, a vykony pana Odlozila nejsou nic? Rada bych se zeptala, kde jste byl tenkrat vy, pane Sinagle? A kde jste byl potom? Statecne jste bojoval ve Svycarsku? Nic z toho, co dokazala v zivote pani Caslavska, ji neopravnuje k tomu, aby vychovavala syna v nenavisti k otci, a uz vubec to neopravnuje jejiho syna k otcovrazde. A i kdyby se pan Odlozil obcas rad napil, to z nej jeste nedela alkoholika, a znamena to snad, ze jeho zivot ma mensi hodnotu, nez zivot jeho syna, ktery byl tenkrat skutecne ozraly, znamena to snad, ze jeho zivot ma mensi hodnotu nez zivot Very Caslavske, ktera tenkrat s kamaradkou take nasavala a mela v sobe pravdepodobne vice alkoholu nez pan Odlozil!? Nikdo ji nebere to, co v zivote dokazala. A nema snad obet stejna prava jako jeji soudci a vrazi?

JOSEF ODLOZIL JE MRTVY A NEMUZE SE BRANIT POMLUVAM. Dovolim si zopakovat a doplnit to, co je v predeslych komentarich: TO, CO MU UDELALI (krome toho patrne "zanedbatelneho" faktu, ze jej zabili)  JE ODPORNE a prave chovani takovych lidi, jako je pan Sinagl, mi brani ve snaze pochopit a citit sebemensi soucit s vrahem  a spolecnosti okolo nej! Kdyby projevili skutecnou litost, zastavili by ty pomluvy a spatnosti, ktere oni sami hodili do placu!

A vy pane velmistre!!! Mrtveho nenechate v klidu spat, v sudu pomluv  a spatnosti jej utopite, kdybyste mohl, snad byste jej i podruhe nechal zabit, a jeste budete soudit pozustale?  Sic! Jakymi hrdinskymi skutky a vykony se muzete prokazat vy!? :-(

39 Drifter Drifter | 6. září 2015 v 0:19 | Reagovat

[35]:Caslavska s manzelem byli v Mexiku zamestnani oba dva, to neplatila CSSR ale Mexiko na jejichz pozvani a kontrakt tam byli.
Komunistum se to hodilo, bylo to pro ne vyhodnejsi kdy takovy lidi nebyli doma na obtiz rezimu.

PS. Na to aby to byla vrazda by musel stat prokazat ze syn  nebo ten co mu dal prvni 3 rany to planoval zamerne.
Rana tak zvanym boxerem je pochopitelne horsi nebot rozthne kuzi, ale co se tyce otresu mozkove tkane, to neni o nic horsi nez dostat ranu pesti v boxerske rukavici.
Proc mu Havel dal milost je otazka na kterou ma kazdy svoji odpoved, ja si ale myslim ze meli oba dva sedet za ztratu na zivote (Involuntary manslaughter).

41 jkorcak jkorcak | E-mail | Web | 7. září 2015 v 18:35 | Reagovat

[35]: Pan Jiri Bata ma v tom clanku nepocitane hrubych gramatickych (i stylistickych) chyb. Nemusi byt kazdy prebornikem v jazyce ceskem, ale novinar V CESKE REPUBLICE, a clovek, ktery byl zamestnan "v diplomatických službách MZV a v různých vedoucích funkcích" (PREDPOKLADAM, ZE ROVNEZ V CESKE REPUBLICE A ZA CESKOU REPUBLIKU) a ktery podle vlastnich slov ma zalibu "v umravňování úředníků ve veřejné správě" a je v tomoto smeru velmi aktivnim,  MUSI (tedy alespon podle meho nazoru) CESTINU OVLADAT.

USITO RYCHLOU JEHLOU? Nestoji snad lidsky zivot za to, abyste si na sve praci dal zalezet? A nejste snad novinar? Nemaji snad v Britskych listech nikoho, kdo by vas naucil cesky, pane Jiri Bato? :-D

42 Luis Luis | 9. září 2015 v 4:02 | Reagovat

[39]: Jakekoliv pouziti neregulerni obranne zbrane k utoku uz se jako vrazda da vysetrovat. Jestli nekdo s sebou nosi boxer , nasadi si ho na ruku a pak zautoci na hlavu obeti tak proste vrahem je. Zvlaste v pripade kdy utoci na clena rodiny kde ani omylem nelze predpokladat ohrozeni zivota utocnika od obeti.
Neprovaruj se tady hajenim neobhajitelneho.
Nejvetsi prasatna na tom pripadu je ta prezidentska amnestie, tu mohl udelit jenom dobytek.

43 Luis Luis | 9. září 2015 v 4:18 | Reagovat

[41]: Me je uplne jedno jak nejaky Bata pise,jak horkou jehlou pise a kam pise, me zaujal obsah jeho psani, protoze v tom  co pise, ma pravdu.
Ceska spolecnost je prolezla kryptobolsevikama (casto se zednarskym zazemim) a kam vitr tam plast vychcankama -manipulantama zahravajicich si s osudy druhych ze je tezko se tim prodrat. To tam   clovek zbytecne zkousi kdyz je mladej  a pokud sam neni ze stejneho testa tak mu to  dojde a emigruje. Zivot v cesku se znalosti ceskych pomeru a zpusobu je peknej hnus a pakarna a pokusy jako stahnout se do ustrani nebo odstehovat se nekam na venkov do pohranici a jezdit pracovat do Nemecka jsou jen velmi docasnym resenim obycejne koncicim v mori alkoholu.
Tojenk tomu doporuceni se naucit cesky.

44 jkorcak jkorcak | E-mail | 9. září 2015 v 14:51 | Reagovat

[43]: Clovek, ktery byl zamestnan "v diplomatických službách MZV a v různých vedoucích funkcích" (at uz za bolsevika, nebo po sametu, to je jedno), rozhodne vedel jak se kam prodrat. A kdyz se snazil prosadit za prezidenta Zemana z prognostaku, tak s kryptobolseviky zarucene take nemel problem! Zednarske zazemi, to je smesne, na to se muzete klidne "ein zwei", kdyz za vami stoji borci z prognostaku! O Schwarzenbergovi napsal, ze je nevzdelany, a sam  jako "novinar" a "diplomat" ma problemy s cestinou? A proc by jej kolegove z Britskych listu nemohli naucit cestine, kdyz uz to sam v komunistickem skolstvi, ktere bylo udajne zadarmo, nezvladl? Zda se, ze jemu ve vzdelani nikdo nebranil! Alespon opravit chyby by mu mohli. Vic hlav zpravidla vic spravi, a jejich veci by to take poslouzilo, neb sami maji take nakroceno hodne doleva. 8-)

45 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 9. září 2015 v 15:45 | Reagovat

[44]: Staci vam takovehle clanky v Britskych listech, osobni historie Culikova, jeho "redaktoru", pripadne tohoto "Bati" jako DUKAZ, ze Britske listy jsou EXTREMNE LEVICOVA publikace, ktera neni hodna jakekoliv reference - snad s vyjimkou "odstrasujiciho prikladu"? Nebo - chcete-li to vysvetlit mym typickym stylem: Kazdy, kdo bere vazne ty komunisticke Britske listy, je u mne kokot.

46 Luis Luis | 11. září 2015 v 19:40 | Reagovat

[45]: to je vsechno pravda co pises, i to ze jsem kokot. ;-)
Zapomel jsi na to , ze jsou tak blbi, ze nekdy zverejni neco co ve vysledku je proti nim. Take nezapominej, ze levice je rozhadana a jednotlive frakce souperi mezi sebou . Jinak mimo clanku, kde se soudruzi perou mezi sebou, me BL nezajimaji. To se da v diskusich dohledat.

[44]: zednari nejsou jen modri, existuji i rudi zednari. Ovsem tam kde to smrdi prognostakem, tam neni o cem diskutovat.

47 sally1 sally1 | E-mail | 2. září 2016 v 17:17 | Reagovat

[6]: Caslavska zemrela vinou toho,ze ji "vojak" Odlozila nikdy nedal pokoj a zuzoval ji.
A byla to bajecna sportovkyne, symbol toho nejlepsiho z roku 68.

48 halladin halladin | E-mail | 5. října 2016 v 10:21 | Reagovat

Tvrdit, že blisty jsou levicovej blog je nesmysl. Na to příliš lezou do ... Amíkům.
A Čulík přijal dotaci pojmenovanou po Albrightové...

S tím, že je to dnes k nečtení ale souhlasím-právě pro vlezdoprdelismus vůči USA a vítačům imigrantů

49 eva eva | E-mail | 23. srpna 2018 v 22:27 | Reagovat

Kde je tedy PRAVDA, po zhlédnutí dnešního filmu?????

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama