Říjen 2015

Proc jsou cesti mladi lide takovi neuveritelni hlupaci?

30. října 2015 v 14:19 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Prectete si prosim nazory jednoho TYPICKEHO mladeho ceskeho cloveka, ktere hrde zverejnil na Facebooku, v diskusi inspirovane clankem z ceskych Novinek.cz - Sexuální otroctví a násilí bylo Kaddáfího mocenským nástrojem.

Muj nazor je az uplne na konci (abych vas snad neovlivnoval). Ja sam jsem "nediskutoval" :-)

Dominik Špinka V pořádku, takže se dívky připravte i díky bombardování jeho režimu budou zanedlouho podobné harémy u nás Emotikona wink Pokud s něčím nesouhlasím, tak je nejlepší to zbombardovat, i kdyby ostatní náležitosti ve státě fungovaly dobře. Jen jestli za tím bombardováním nebylo něco jiného, než 1000 dívek. Západ při ražení svých cílů nedbá na miliony. Nějaký 1000 dívek jim jistě ale ležel na srdci. Jen nevím, proč se podobně nestaví proti podobně mírumilovnému režimu v Saudské arábii.. Jinak BBC určitě objektivní zdroj.
To se mi líbí • Odpovědět • 27 říjen v 21:41

Dominik Špinka Ale já tím menším zlem určitě nemyslím to co popisujete. Tím menším zlem byl myšlen Kadáfí, který byl diktátorem, ale Libie na tom byla mnoho a mnohonásobně lépe, než je na tom nyní a pro Evropu bylo jistě prospěšné, že celý nápor ilegálních a velmi často agresivních a expanzivních nájezdníků držel na jejich kontinentu. Máte pocit, že Evropa a její současná politika je to co na tato individua opravdu platí? A že pod péčí našich neziskovek zkrotli, jako beránci? Já jsem přesvědčen, že na lidi s takovou výchovou a kulturními zvyklostmi je tvrdá ruka to jediné, co je dokáže udržet na uzdě. Co se týče Kosova a "humanitárního" bombardování už tehdy nás mělo zamrazit, co si k nám USA jsou schopny dovolit, ale bohužel fakta začnou vyplouvat až po určité době. Dva příklady za všechny. V době náletů se jeden americký generál vyjádřil: "We bomb the wrong side" bombardujeme druhou stranu (ty nepravé) Ale už v té době hráli do karet USA zájmům právě Kosovští Albánci a díky tomu, že Kosovo předali jim, tak tam postavili svou druhou největší vojenskou základnu mimo území USA a jejich společnosti teží z ohromných nalezišť důležitých kovů. Mám někde uložený rozhovor s člověkem, který tam 18 let dělal pozorovatele a věřte, že ten má o čem vyprávět a ví, čeho všeho je USA schopno. Dnes dokonce s muslimským prezidentem organizují proud nájezdníků do Evropy, jak hlásají zprávy Rakouských tajných služeb a další vyšetřovatelé. Jediné s čím se s Vámi neshodnu je odstřelení WTC. Velmi dobře znám jednoho pilota dopravních letadel a ten a mnozí další vzdělaní lidé se mnou souhlasí, že věže byly odstřeleny. Moc dobře ví, že pokud by se vychýlil z kurzu a neodpovídal by věži, jak se tomu stalo při údajném únosu, tak by dispečer po 1 minutě musel upozornit armádu a ta by po další minutě vysílala stíhačky do vzduchu, čili po 2 minutách od vychýlení z kurzu startuje stíhačka. Při tomto incidentu trvalo 80 minut, než stíhačky vystartovaly! 80:2, to už je trochu rozdíl a šance, že to co má vyjít výjde. Je to jen jeden příklad, protože toho co svědčí o tom, že bylo spácháno zvěrstvo které americká vláda kryje je velká spousta a upozorňuje na to asociace 5000 architektů a inženýrů a demoličních specialistů a mimo jiné také desítky tisíc lidí každý rok v Manhatanu, ale to se do TV nedostane..

Dominik Špinka Bin ladinova rodina si tykala i s Bušem. Jsem přesvědčen o tom, že v tomto směru rozhodně nejsem ten, kdo naletěl. To, čemu říkáte propaganda běží na obrazovkách televize. Spousta důkazů ze strany nezávislých vyšetřovatelů o tom svědčí a spousta důkazů, co nechce vydat USA vláda svědčí o tom, že něco skrývá. Tak jestli vše co píšu je lež, lež, lež, lež, lež, no ať to vlastně řeknu 100x, tak to bude zase jen lež, tak to asi víte lépe, než lidi, co balkánu věnovali půl života. Pravděpodobně jste tam byla celý svůj život. Politika spojených států je podobně expanzivní, jako politika muslimského světa. Divím se divím, ale i na ČT1 o politice USA posledně vyše pěkně spracovný dokument o tom, jak začínají války a jak manipulují s veřejným míněním. No a k tomu zbytku, drahá paní. Bez Evropy by nebylo USA a jestli víte něco málo o historii, tak Evropa se muslimům brání 1400 let, jak dlouho existují USA?

Dominik Špinka Víme dobře, kolik fašistů si USA po II. světové odvezli k sobě a zaměstnali je v CIA, aby měli informace o SSSR a jak královsky si dožili, i když páchali strašná zvěrstva. Víme taky dobře, že Amerika financovala obě strany, jak SSSR, tak Němce například přes Standar Oil a IG Farben. Financování obou stran v jakékoliv formě, hlavně tak, aby musely Evropské státy vracet. Tomu, že rozvrátí každou alespoň trochu fungující zemi, kam příjdou. Svojí válečnou politikou zabili miliony lidí, zůstává po nich spálená země po napalmu a agentu orange, díky kterému se na postižených místech dodnes rodí tisíce deformovaných dětí. Mimochodem jedná se o stejnou firmu, která vyrábí GMO dlouhodobě netestované plodiny všeho druhu, které se musí zalévat stovkami tun rakovinotvorných chemikálíí. Je to stejná vláda, která ututlává největšího producenta skleníkových plynů a to sice masný průmysl, díky kterému a dalším, každou vteřinu zmizí fotbalové hřiště dešťného pralesa a s ním asi 100 neobjevených druhů rostlin a živočichů. A stejná vláda i uzákonila zločin, díky kterému na to nesmíte upozornit, jinak budete souzen a odsouzen za hanobení jídla.. To je země ze které si alespoň v tomto ohledu nebudu brát příklad! Chlapi a ženský z USA a kanady dokázali vymyslet spoustu skvělejch věcí, ale Jejich vláda je nejhorší zlo na světě. Německo je od konce druhé světové ve válečném stavu! Stále! A to pod kontrolou USA a na slovo ho poslouchá a běda jak ne, to Angela poznala na vlastní uši, když se ukázalo, že je odposlouchávána spolu s dalšími Evropskými politiky krze NSA. Evropa si poradila 1400 let, a poradila by si s prstem v nose s kteroukoliv muslimskou zemí ale jen dokud se sem nezačly cpát zájny USA a jejich multikulti, kterej je moc dobrym tahem na branku z jejich strany, protože moc dobře víme, co se stane s hrdými národy, když je takto rozložíte.
To se mi líbí • Odpovědět • 22 min

Poznamka R.H: Odpoved na uvodni otazku " Proc jsou cesti mladi lide takovi neuveritelni hlupaci?" je: Vliv prostredi. Slysi tyhle idiotske nazory vsude okolo sebe - doma v jejich rodinach od rodicu, ve skole od ucitelu, v televizi a vseobecne v ceske spolecnosti. Milosem Zemanem predevcirem vyznamenany Frantisek Ringo Cech rekl v dennim tisku (cituji):"V našem státě byl ale každý čtvrtý členem KSČ. Prostě v každý rodině byl jeden komouš a v každým baráku byli dva tři estébáci. Když se s nimi Havel nedokázal vypořádat hned po revoluci, kdy k tomu byl čas, tak jak to můžete chtít dnes?

P.S.: Cest a slava vyjimkam!

Dominik Spinka (foto z Facebooku)

Zdravice k 28. rijnu...

28. října 2015 v 14:12 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Dnes je v Ceske republice velky svatek a vsichni maji volno a jdou na pivo. Vecer bude prezident Milos Zeman, stejne jako jeho predchudci Havel a Klaus, vyznamenavat komunisty, kolaboranty, estebaky a jejich spolupracovniky. Nikoho jineho ne. Neni uz koho. Nejsou (udajne) lidi a zadni lepsi kandidati.

Jak zpival pisnickar Jiri Dedecek (dovolte mi to volne zparafrazovat):

Malo dobrejch lidi, malo dobrejch lidi,
zije mezi nama.
Kam se podeli?
Emigrovali a nebo umreli!

---
Kdo chce, muze si s tou bandou slepcu zazpivat "Kde domov muj?", kdo chce, muze si potichu odplivnout...

Gdeee domoff muj?

Petr Cibulka petasedesatilety...

28. října 2015 v 13:46 | Ross Hedvicek
Muj pritel Petr Cibulka se doziva sedesati peti let. Vsechno nejlepsi.

Foto: Blanka Havlickova

Ti zli a arogantni Americani...

16. října 2015 v 15:46 Clanky osvetove
Z Ceska takove blbe nazory o zlych a arogantnich Americanech slysim kazdou chvili. A porad v te Evrope otravuji...

1. Aisme-Marne, Francie - 2289 mrtvych americkych vojaku.

2. Ardennes, Belgie - 5329 mrtvych americkych vojaku.

3.Britanny, Francie - 4410 mrtvych americkych vojaku.

4.Brookwood, Anglie - 468 mrtvych americkych vojaku.

5. Cambridge, Anglie - 3812 mrtvych americkych vojaku.

6. Epinal, Francie - 5525 mrtvych americkych vojaku.

7. Flanders Field, Belgie - 368 mrtvych americkych vojaku.

8. Florence, Italie - 4402 mrtvych americkych vojaku.

9. Henri-Chapelle, Belgie - 7792 mrtvych americkych vojaku.

10. Lorraine, Francie - 10 489 mrtvych americkych vojaku.

11. Luxembourg, Lucembursko - 5076 mrtvych americkych vojaku.

12. Maastricht, Holandsko - 8301 mrtvych americkych vojaku.

13. Meuse-Argonne, Francie - 14 246 mrtvych americkych vojaku.

14. Normandy, Francie - 9387 mrtvych americkych vojaku.

15. Oise-Aisne, Francie - 6012 mrtvych americkych vojaku.

16. Rhone, Francie - 861 mrtvych americkych vojaku.

17. Sicilie, Italie - 7861 mrtvych americkych vojaku.

18. Somme, Francie - 1844 mrtvych americkych vojaku.

19. St.Mihiel, Francie - 4153 mrtvych americkych vojaku.

20. Suresnes, Francie - 1541 mrtvych americkych vojaku.

Celkovy soucet je 104 366 mrtvych americkych vojaku.
---


A ted se musime divat na (bohuzel) zvoleneho americkeho presidenta, ktery jezdi po svete (je "obliben" v Cesku)
a omlouva se Evrope a Arabum na strednim Vychode, ze Amerika je "arogantni"!!!

Kolik Francouzu, Holandanu, Italu, Begicanu a Britu je pohrbeno na nasi pude - po te, co nas branili proti nasim nepratelum?

Nikdo nechce nejake pochvaly - ale Amerika absolutne nema duvod se nekomu omlouvat!

Pozdrav z Muslic (drive Teplice)...

10. října 2015 v 19:02 Clanky osvetove
Poznamka R.H.: Jen pro ty, co ty fotky doprohlizeli az sem: V zadnem pripade vam to nepreji, vy bando ceska pokrytecka a komunisticka, hlavne ze jste vsichni z hloubi duse nenavideli emigranty. Pambicek to fseeeechno vidi... A vzpomente na slova Frantiska Hrubina z basnicke sbirky Jobova noc: "Posmivali jste se ciganum - a ted jste jejich bratri!"

Vrana k vrane seda...

8. října 2015 v 23:39 Clanky osvetove
Tak to dopada, kdyz nas komunisticky prezident posle sveho kamose komunistu do Ceske republiky jako velvyslance.


Jak to dopada? Jezdi mu tam v Praze s chlebem a soli byvali milicionari prevleceni za americke vojaky a ve starych jeepech blahoprat, jaky je vlastne orel...


Muslimove s lidskou tvari...

6. října 2015 v 18:03 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Cesky narod je historicky znam averzi k demokracii a spravedlnosti vseho druhu a zaroven neutuchajici afinitou pro tyranie ruznych stupnu a s tim spojene hledani neceho kladneho a pozitivniho v tom spatnem. Hledali neco dobreho v nacismu i v komunismu, jen prava demokracie a pravni stat jim nikdy nevonel. Nebudou se prece po nekom opicit, najdou si jejich vlastni, "ceskou cestu" - jako uz tolikrat predtim!

A tak jsem se zamyslel nad tim, co se stane, az bude Ceska republika prevalcovana islamem - coz uz by nemelo tak dlouho trvat.

Islam je ideologie navysost nesnasenliva a nenavistna, ze i komuniste padesatych let proti nim vypadaji jako uplni lidumilove. Aspon tedy podle toho jak niterne prirostli k srdci vetsine ceskeho naroda, ktera na ne porad nemuze zapomenout, natoz aby se snazili od toho komunistickeho dedictvi nejak oprostit. Tisice mrtvych a umucenych je zapomenuto, miliony znicenych zivotu nepovsimnuty...

A presto cesky narod nebyl schopen DODNES poslat komunismus a jeho priznivce do horoucich pekel a prave naopak je vlastenecky (slova "cesky vlastenec" a "komunista" mi v poslednich letech dost splyvaji) privinul na hrud a vynalezl "socialismus s lidskou tvari" i kdyz uz i uplnemu debilovi muselo byt jasne, ze to je porad neco nedemokratickeho a inherentne nespravedliveho. Debilovi by to bylo jasne - ceskemu narodu nikoliv. A nebude mu to jasne znova a znova. Cesky narod je nepoucitelny.

Takze ted si predstavte, ze muslimove ovladnou Ceskou republiku a puvodni (to dnesni) ceske ethnicum bude zase prikrcene kolaborovat, jako kolaborovalo za Hitlera nebo za komunistu, cesti ynzynyri zacnou nosit turbany ("no jiste ze jen kvuli zamestnani a kariere"), ceske zeny si zvyknou na to, ze nesmi opustit jejich panelak bez satku na hlave ("ale prece to je jen takova malickost!") a ceske deti uz nebudu ve skolach papouskovat "Pro koho Lenin zil? Vsem lidem pro stesti! Ted tichym spankem spi, na Rudem namesti!", ale budou se zpameti ucit cele sury z koranu.

Na Staromestskem namesti se zase zacne verejne popravovat a usekavat koncetiny "podle platnych ceskych zakonu" (i ja sam jsem byl kdysi odsouzen do vezeni "podle platnych ceskych zakonu" - nastesti v nepritomnosti) a takove ty "zeny z lidu" zase budou rozumovat treba na Facebooku: "No kdyby nic neudelal, tak by mu prece tu hlavu (ci ruku) neusekli, ne?"

Obraceni na viru (konverze k islamu) bude dobrovolne povinna a jaksi automaticka, stejne jako byl drive vstup do ROH pri nastupu do zamestani a poslusnost podle zakonu SARIJA bude take zcela samozrejma.

Zavazneho bodu v islamizaci Ceske republiky bude dosazeno az Imam hlavni prazske mesity, ktery bude taky sam byvaly komunista, tech se nikdy nezbavite, ty svine se vzdy v nejake funkci objevi, naridi "podle platnych ceskych zakonu", tedy podle prava SARIJA povinnou genitalni obrizku pro vsechny ceske zeny. Prestoze nekolik POPULARNICH ceskych zen a celebrit (televizni hlasatelky, Katerina Brozova, nejake zpevacky, bude o tom psat Blesk) se samy "dobrovolne" prihlasi a tuto proceduru podstoupi, vetsine ceskeho zenskeho obyvatelstva se to moc libit nebude.

A tehdy prave se objevi nova kulturne politicka osobnost na ceske muslimske scene, do te doby jen zastupce prazskeho Imama a bude hlasat "Islam s lidskou tvari" a prohlasi, ze genitalni obrizka se bude provadet az zenam nad 50 let, protoze v tom veku uz to stejne na nic nepotrebuji.

Cesky lid si spokojene oddechne, ceske zeny nad 50 let si zacnou nacvicovat roznozky a ve spolecnosti zavladne opet klid, "klid na praci", ktery tam maji tak radi a islam bude v te ceske kotline vladnou jeste stovky let potom. Vzdyt to prece neni tak zle - to neni ten kruty, nedemokraticky islam, tohle bude cesky "islam s lidskou tvari".


Muslimske hlupactvi Stanislava Pence a Jaromira Stetiny...

6. října 2015 v 16:15 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
A potazmo i USTRu a ABS.

Dnes rano bylo oznameno, ze jakesi muslimske prase na internetu zverejnilo adresu Roberta O'Neilla, vojaka, ktery zastrelil Osamu Bin Ladena s vyzvou pro vsechny muslimske "bratry" v USA, aby O'Neilla zabili. Doufam, ze se nic takoveho nestane a jen to ilustruje zpusob uvazovani techto primitivu - inherentne zly a v mych ocich v podstate az velice CESKY necivilizovany zpusob.

Jen mi to pripomenulo jiz starsi pripad, ktery se tykal mne osobne a okolo 160 tisic dalsich emigrantu z Ceskoslovenska. Takzvany "disident" Stanislav Penc tehdy ve snaze se nejak zviditelnit a "neco zverejnit" (aby byl slavny jako Cibulka) zverejnil seznamy vetsiny emigrantu po roce 1968, vcetne jejich osobnich udaju a cisel spisu, ze kterych se daly vycist i adresy a osobni udaje i naprosto nevinnych pribuznych onech emigrantu. A v tom pojebanem USTRU byli uz jen vysostne poteseni, kdyz mohli par komunistickym zmrdum vydat dalsi osobni informace o emigrantovi (cely pripad byl podrobne dokumentovan ma mem blogu, vcetne koresponence s USTR). Vzdyt nakonec USTR dodnes vedou levicaci a byvali komuniste a emigranti patri mezi "nepratele".

Jiste, ze jsem proti tomu okamzite protestoval, napred zdvorile, pozdeji uz i ostreji a dostal jsem se kvuli tomu do stretu s radou lidi v Cesku (obycejnych i verejne znamych). Nenavist ceskeho "lidu" vuci emigrantum je srovnatelna snad pouze s nenavisti muslimu vuci "nevericim psum". Predpokladam, ze si to druhe brzy budete moci vyzkouset na vlastni kuzi - ne ze bych vam to pral, ale vetsina ceskeho naroda si to zaslouzi.

Kdyz jsem kvuli Pencove pitomosti prostestoval u (tehdy senatora) Jaromira Stetiny, Stetina se Pence zastal s poukazem, ze osobni udaje a data narozeni jsou i na pomnicich obeti z druhe svetove valky, z koncentraku a tak. Na coz jsem ja reagoval "NO ANO, ALE MY JESTE NEJSME MRTVI!!!". Pan senator uz na to nemel odpoved a promptne me vyradil z pratel na Faceboku. Ten mi to ale natrel!!!

Takze Penc touhle pitomosti uspesne vynuloval sve disidentske zasluhy, kdyz kdysi tvrde bojoval proti komunistum svym alkoholismem a dlouhymi vlasy (a ted se vlastne pridal na jejich stranu) a Stetina se jen historicky znemoznil (ten disidentem nebyl a jako rusofil byl v Sovetskem svazu peceny vareny furt).

Takze doufam, ze je vam jasne to srovnani mezi muslimskym a ceskymi necivilizovanymi primitivy - primitivismus a nedostatek tolerance je stejny, at uz prichazi od muslimskeho teroristy a nebo vykoureneho trouby nekde z Vysociny. Na kazdou svini se uz nekde vari voda - a pambicek to vsechno vidi...Kdo za to může.....?

5. října 2015 v 23:21 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Tak tu máme zase krizi, tentokrát imigrační, uprchlickou, multikulturní.... která Evropě pravděpodobně nepřinese nic dobrého, ba naopak přinese spoustu trablů. Lid obecný, voličský tohle oprávněně cití, politikům navzdory. Politikové jásají, Militantního Muslima už mají v celé Evropě. Ne jen u Vídně.

Ti politikové, kteří zas až tak moc nejásají, hledají informace, přesvědčují se na místě, hledají východiska a východiska z východisek, upřesňují si informace, stanovují závěry, přijímají stanoviska, opravují stanoviska, stanovují kvóty a navyšují kvóty. Zkrátka a dobře, chovají se, jako by za tuto jalovost a neschopnost byli dobře placení. Lidu se neptají.

A lid už dobře ví, kdo za to může, politici už vědí, kdo za to může, dokonce i ryzí pravičáci, šéfové pravicových stran také vědí kdo za to může. Kdo jiný by za to měl moci než Amerika, říše zla, se svým CIA, co všude strká rypák, s FEDem a hlavně americká touha po ropě, ropě a zase ropě.

Aha, viník je znám. Viník je nalezen, určen a definován. A je znám již 60let. "Víte, paní Pažebřuchová, to všecko tá Amerika, kde vlezli, tam bylo špatně, šak i ten americký brouk. Ještě že v tom Vitmanu dostali po těch paprčích hrabivých.

Hm, no jo. Kdo nezná historii svou a svého okolí, blízkého i vzdálenějšího bude nucen si historii prožít znovu. Prožít a nebojím se říci že vyžrat. Vypít do dna. Posuzujíce dnešní události na základě domněnek, zažitých pravd, hloupých označování viníků a neprostudování si skutečnosti pak nemohu být ničím jiným než hlupákem nebo ideologem, což je podstatou totéž.

Dovolím si tedy udělat malá exkurz do historie. Do historie Sýrie. Do historie Sýrie, posledních sta let. Podotýkám, že tento exkurz nebude učesaný, přesně navazující, ale bude heslovitý, mnohdy nenavazující, nicméně správný,používající dostupných zdrojů. (zatím)

Území dnešní Sýrie bylo před WWI pod správou Osmanské říše. Osmani, tedy dnešní Turci udělali tu chybu, že se stali ve WWI spojencem Německa a za účasti Německých kontingentů a poradců rozšiřovali území Osmanské říše. I stalo se, že Německo i Osmanská říše dostali na frak, Osmani hlavně díky Australským vojskům.

Vítězství západu nad Osmanskou říší bylo vykoupeno podvodem, lží a planými sliby. Kmenoví náčelníci , Kurdové a další byli upláceni a bylo jim slibováno vlastní státní zřízení a samostatnost rozbili Osmanskou říši zevnitř. A houby, zlatá rybko. Získané území se dle pravítka rozdělilo mezi Angli a Francii. Kurdové, tedy Kurdistán zůstal rozdělen mezi Turecko, Sýrii, Irán a Irák. A tak je tomu dodnes.

Území dnešní Sýrie připadlo Francii a bylo pod Francouzskou správou (Po dobu WWII pod správou Svobodných Francouzů, tedy Vichystů). Osud francouzské dominance v Sýrii zpečetila rezoluce OSN z února 1946, na základě níž se do 15. dubna téhož roku všechny francouzské jednotky ze syrského území stáhly a byl ustanoven Syrský stát. Jenže Syrská společnost byla rozdělena v mnoha ohledech. Roztříštěnost národnostní, kmenová, náboženská... Pytel blech neschopný se dohodnout. Neschopnost představoval zejména debakl během izraelské války za nezávislost roku 1948 - arabské jednotky byly Izraelci úspěšně poraženy, což dalo vzniknout novodobému židovskému státu na Blízkém východě a ve svém důsledku podrylo i reputaci syrské vlády.

A Syrská vláda tří stran, cítíce se být podryta a zmítající se ve vírech pučů a proti pučů ztratila "tripartitu" a prosadily se pouhé dvě politické síly - autoritářská Syrská sociálně nacionální strana a nadále přetrvávající strana Baas. Od roku 1958 byla Sýrie spojena s Egyptem ve Sjednocenou arabskou republiku pod vedením egyptského prezidenta Gamála Násira, ovšem tato unie se rozpadla o tři roky později, poté, co se stále výrazněji ukazovalo, že Egypťané berou Sýrii jako méněcenného partnera.

Tak a co teď. Máme v politice dvě strany. Syrskou sociálně nacionalistickou stranu a stranu Baas řídící se a používá motto: "Jednota, svoboda, socialismus." Jednota symbolizuje sjednocení všech Arabů, svoboda odkazuje na nezávislost a socialismem je myšlena idea arabského socialismu, ne nepodobná Evropskému socialismu, kříženého se socialismem Sovětským.

Čtenář si povšiml, že v Sýrii zůstaly u moci dvě strany. Obě založené socialisticky, bohužel jedna nacionalistická a druhá internacionální. (internacionální = má blíže ke komunismu). Nacionalistická, prosazující jistý národ neměla v národnostním a kmenovém babylonu nárok. Nacionalistické strany se prosazují na územích kde národ má většinu a umí potlačit i fyzicky národy a národnosti jiné. Příklady známe.

Roku 1961 proběhl puč, který nastolil takzvaný "secesionistický" režim, jenž vedl ke zrušení spojeného státního útvaru SAR a zároveň zrušil některé předchozí Násirovské reformy, například přerozdělení půdy a znárodnění průmyslových podniků. O dva roky došlo opět k puči, tentokrát pod vedením strany Baas, která se udržela u moci až do dnešních dob.

Tedy od roku 1961 vláda jedné strany. Vláda jedné strany diktátora Hafíze al-Asada. Vláda jedné strany okořeněná dědičností, pokusem o dynastii. Po smrti Hafíze podědil funkci diktátora syn Bašár al-Asad, vládnoucí dodnes.

Nepřipomíná to čtenářům jiné dynastie? Kimů, Castrů, Yeng Sariú...Vzorů demokracie a lidskosti?

Ale jistě že ne, ČSSR bylo také kvetoucí zemí, příjemnou k žití, dokud ta zasraná CIA nenastrčila toho ožralého Havla, co zemi zku..il a zaprodal Američanům. Ti Američani stojí za vším. Vždyť mají ty základny po celé zeměkouli, ztebekouli, zněhokouli.

Jak to tedy s onou Sýrií vlastně bylo?

V roce 1948 deklasovali Sýrii Izraelci. Vojensky i morálně. 1967 prohraná Šestidenní válka, debakl s Libanonem 1970. A další neúspěchy ….

Od roku 1963 se Syrská strana Baas netěšila přílišné pozornosti tehdejšího SSSR, zakázala Syrskou komunistickou stranu a další nepřátele revoluce se zavázala rozdrtit. Na což Moskva reagovala mimo jiné i tak, že v Sovětském časopise "Nová doba" byla Sýrie a strana BAAS definována jako "symbol krutosti a demagogie".

Ale pak se stalo něco, co vzbudilo zájem SSSR o novou nevěstu. Nevěstu silně vrtošivou a svéhlavou. Baas znárodnil. Znárodnil vše, co znárodnit šlo. A taky silně změnil rétoriku. Začal rozlišovat mezi "pokrokovými" a pravicovými silami a začal být nekompromisně protizápadní.

KGB se chytila šance a několika podvrženými doklady Sekce A a pár falešnými odposlechy způsobila vnitrostranický puč a čístky v ozbrojených silách jimž v té době velel právě Hafíz al-Asád. A mnoho krve zase zemí proteklo.

A Hafíze al-Asáda tento počin vynesl do čela Sýrie. "Stojím v čele země, nikoli vlády" prohlásil a při každé další příležitosti prohlašoval Hafíz al-Asád.

V Sýrii se tedy v listopadu 1970 narodil diktátor.
Měl silnou stranu, sockomoušsky zaměřenou, ovládnul obranu i vnitro, nebyl sekulární jak tvrdil, hauptkomunista Ransdorf v nedělním pořadu soudruha Otravce ale opíral se o menšinovou sektu alavistů. A ani nebyla Sýrie ekonomicky kvetoucí zemí. Vládl tam teror, masakrování, diskriminace čehokoli, co mělo jiné náboženství či sektu, hlásilo se k jiné národnosti a nedejbože k Židovství a Křesťanství. (Výčet, koho, kdy, jak a proč diktátor masakroval je dostupný použitím strýčka Gůgla).

Ale, podívejme se na Sýrii i z jiných zdrojů. Mrkněme na vztahy diktátorů. Diktátorů komunistických.
Ne každý komunistický diktátor se podřizoval jiným komunistickým diktátorům. Spousta diktátorů razila heslo: "Když už jsem se tolik namakal a stal se všemocným diktátorem, proč bych se měl spojit s diktátory jinými, kteří mě v konečném důsledku mohou od mého diktátorství odstavit?" Oni ti komunističtí diktátoři nebyli zas až tak moc internacionální. Ego bylo mnohdy silnější než internacionalismus. Příklady známe.

Ochranka Hafíze al-Asada čítala 12- 14.000 elitních vojáků. Portréty všude, kam se podíváš. Jako u Kimů. Kult osobnosti jak vyšitý. AL-Asad měl kromě osobní ochranky dalších 15 bezpečnostně zpravodajských agentur. Pracujících samostatně a na sobě nezávisle. Hlídajíce kromě jiného i ostatní agentury. Celkový počet 50-60.000 lidí. Tedy každý 240-tý Syřan pracoval ku prospěchu diktátora. Udávání represe, popravy... I Human Rights Watch se chtělo zbláznit.

A SSSR pomáhala od počátku. Tanky, letadly, děly raketami a hlavně poradci. V první fázi jich bylo pouhých 3.000. A výhody Sovětská letecká základna v Sýrii, námořní a ponorková základna v přístavu Tartús.

A války. Šestidenní (1967), opotřebovávací (1967 - 1970) Jomkipurská válka (1973) Libanonská válka (1982)

A nikde žádný úspěch. Jste špatní vojáci tvrdilo SSSR, dodáváte špatné zbraně a hloupé poradce. Přičemž na výchově Syrské armády se podílela celá Varšavská smlouva a v letectvu létali Sovětští, Kubánští i Severokorejští piloti.

I na letišti v Přerově byli, pivo a rum pili a za celou hospodu dolary platili. "Víte, paní Pažebřuchová, to byli krásní chlapci. Těch peněz co měli, zmuchlané hrsti dolarů v každé kapse. Migyny i letiště koupit chtěli. Víte paní Pažebřuchová, nebýt já čerstvě vdaná a v jináči, hned bych některému hodila záda a nohy do praku".

Ale to nevadilo. Část sovětských poradců byla po neúspěchu vypovězena, za tři měsíce vždy přišli noví, s novými stíhačkami, raketami, tanky a v daleko větším počtu. A proč ne? Vždyť soudruh Brežněv v klíčovém projevu na 25. sjezdu KSSS v únoru roku 1976 prohlásili, že " Sýrii považujeme za nejbližšího spojence jednajícího ve shodě v mezinárodních otázkách a především pak v otázkách Středního východu".

Dluhy ve výši miliard dolarů byly Sýrii odpouštěny za dodávky zbraní, za možnost přítomnosti vojenských poradců, za leteckou základnu. V neposlední řadě za námořní a ponorkovou základnu. SSSR se dostal do středomoří bez možnosti monitoringu v Bosporu.

Migy 23 a Migy 27 byly v Sýrii dříve než u nás, v ČSSR.

Generál Dmitrij Volkonogov: "Nikdy v žádné zemi nebylo tolik rusky hovořících poradců jako v Sýrii. Žili tam v napůl válečném, napůl mírovém stavu. O Sovětskou ideologii tam mnoho nestáli, měli ideologii svoji. Ale Sovětských děl, tanků, stíhaček a raket si velmi vážili".

A SSSR se posral. Nechal Sýrii i ČSSR na pospas. ČSSR se sametově poondilo a pozbylo Slováky. Za prezidenty si volí bývalé komunisty z Věštírny při ÚV KSČ, za předsedy vlády bývalé svazáky, za ministry bývalé STBáky.

V Sýrii se to dosud nepoondilo. Vládne nástupce po dědičné linii Bašár al-Asád. Ten mimochodem koncem roku 1991 prohlásil, cituji: " Zhroucení Sovětského Svazu lituji více než litují dnešní Rusové".

A vládne dodnes. Neústupně, brutálně, mocí a silou pocházející z bývalé SSSR.

Víte, milí čtenáři, společně se Sýrií jsme stáli pod vedením SSSR a dělnické třídy na stráži míru a socialismu. Společně jsme tvořili hráz proti kapitalismu a imperialistické rozpínavosti USA. Takto si to pamatujeme.

A nepřítele, toho si bohužel pamatujeme dodnes. Paměť máme dobrou. Jen uvažování hlavou a logika věci je nám tak nějak ukradena.

Dobře nám tak. Nyní nás oprávněně děsí uprchlíci z dosud fungujících prosovětských režimů? Režimů, které jsme podporovali?

Ano, i mě děsí, nechci zde žádné muslimy. Ani ty, které jsem nechtíce a proti své vůli podporoval jako příslušník bývalého Východního bloku.

A dovolím li si malou reminiscenci na národy bývalé prvorepublikové ČSR. Vždy jsme ztráceli. První přišli na přetřes Židé. Holocaust. Pak jsme vyhnali Němce. Přišli o Rusíny v Podkarpatské Rusi a před nedávnem jsme potratili Slováky. To ve většině případů vlastní vinou.

Jak můžou Američané za to, že ze zemí spojených s bývalým "Táborem míru a socialismu" dnes utíkají lidé proto, že stávající diktátoři nepochopili, že SSSR se posral a podpora SSSR nebude? A tak nějak nechtějí své diktátorství vzdát?

Ano. Jediná dokazatelná vina USA stojí pouze na faktu, že USA položily ekonomicky "Tábor míru a socialismu". Cokoli jiného je blbá propaganda.

Zdroje:
Wikipedia cz.
Wikipedia en.
Noviny, čtrnáctidenník slušných krajanů. (pouze tištěná forma, Austrálie)
Mitrochinův archiv II (pouze tištěná forma)

Psáno v Přerově, na Václava, 2015.