As long as I have your love...

5. listopadu 2015 v 14:57 |  Clanky vzpominkove a recyklovane
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luis Luis | 6. listopadu 2015 v 0:14 | Reagovat

Ano a rozbourene vasne z pozdnerijnovych a casnelistopadovych vyroci ma zklidnit Chris Rea :-D

2 Ludmila Ludmila | 7. listopadu 2015 v 3:50 | Reagovat

Moc hezké

3 Ladislav Kasuka Ladislav Kasuka | Web | 9. listopadu 2015 v 23:59 | Reagovat

Západní média velice nekorektně a zcela účelově srovnávají situaci v Sýrii s děním na Ukrajině! Na velkých prozápadních serverech typu Novinky.cz se to hemží články, ve kterých dobře placení „presstituti“ tvrdí, že Rusové se v Sýrii chovají jako na Ukrajině a jejich vojáci se údajně v obou zemích pohybují, jak se jim zachce, přestože nasazení svých pozemních sil popírají!

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/385829-jako-na-ukrajine-rusti-vojaci-plni-socialni-site-fotkami-z-ruznych-mist-syrie.html

Jak je u protiruské propagandy „dobrým zvykem“ její šiřitelé zcela ignorují fakta a řídí se pouze heslem klidně lži, jen když to splní svůj účel! Na rozdíl od Donbasu na Ukrajině, kde žádná pravidelná ruská armáda nikdy neoperovala (kdyby totiž Rusko skutečně vedlo bojové operace proti Ukrajině, tak dnes Slovensko sousedí s Ruskou federací), svou vojenskou přítomnost v Sýrii Rusko nikdy nepopíralo!

Ruská federace sice v současné době nepodniká Sýrii žádné pozemní vojenské operace, což ovšem neznamená, že jednotliví ruští vojáci nemohou pozorovat pozemní akce syrské armády a případně navádět ruské letectvo při bombardování na cíl! Poukazovat tedy na to, že si pár ruských vojáků pořídilo fotografie z různých syrských lokalit a používat to jako vodítko toho, že se ruské pozemní jednotky účastní bojů v Sýrii je ubohé a jako nějaký důkaz to může brát pouze nějaký hlupák!

Na závěr článku ještě musím podotknout, že i kdyby se nakonec Rusko rozhodlo poslat své vojáky do pozemních bojů o Sýrii, nemusí se nikoho na západě ptát, nebo dovolovat, zda to může udělat! Rusové jsou totiž na rozdíl od Američanů v Sýrii legálně na pozvání syrské vlády a prezidenta Asada! Pokud se tedy Rusové, případně Íránci s Asadem dohodnou na zapojení jejich armád do pozemních bojů, nikomu dalšímu do toho vůbec nic není!

4 pozorovatel pozorovatel | 10. listopadu 2015 v 15:19 | Reagovat

[3]:Mate pravdu. Rus se nikdy nemusi nekoho dovolovat. I k nam prisli v roce 1968 na "pozvani" vlady a jejich "docasne" umisteni se trochu protahlo. Jinak nevim proc si myslite, ze Novinky.cz jsou prozapadni. Staci se podivat kdo tam diskutuje. Dementni duchodci, kteri placou jak za socialismu byl ten gumovy rohlik vynikaji a chrupavy a levicova mladez totalne zblbla rodici. :-D

5 Luis Luis | 11. listopadu 2015 v 16:07 | Reagovat

[3]: Jezismarjaaa vy naivni nedostudovance, co si takto neco precist o soucasnych metodach vedeni valecnych operaci ? Slysel jste termin "asymetricka valka "?
Uz Von Klausewitz napsal, ze "valka je pokracovanim politiky nasilnymi prostredky" a to je zaklad veci. Nelze oddelovat politiku od valky a naopak a uz vubec mezi ne klast nejkou hranici. V politice plati "ucel sveti prostredky"
a jednotlive staty to provozuji od nepameti.
Prectete si neco treba o japonske invazi do Ciny  ve tricatych letech minuleho stoleti.
Kazdy stat, ktery ma vlastni armadu, ma take vlastni vyzvedne sluzby, jak civilni ,tak vojenske,dale nejake vojenske skolstvi a v techto slozkach neustale probiha stedre financovany vyzkum a analyticka cinnost a hlavne vznikaji- v soucinnosti s politickou sferou  doktriny. A realizace jednotlivych doktrin se mohou dit po nekolik generaci.

6 Bývalý lékař a politik Miroslav Macek Bývalý lékař a politik Miroslav Macek | Web | 14. listopadu 2015 v 13:28 | Reagovat

Už v osmdesátých letech jsem byl, jak se říká, slušně zazobaný. Měl jsem ohromnou výhodu, že otcův bratr žil legálně v západním Německu kousek od Mnichova. Jezdil do Československa poměrně pravidelně. No, a on obchodoval s obrazy mnichovských malířů, ale také s pohlednicemi a starými tisky. Prvními vydáními německých knih. Což byly věci, které se u nás prodávaly za pár korun a v Německu často za stovky a tisíce marek. Kupříkladu jsem koupil v ostravském antikvariátu za sedmdesát korun první elzevirské vydání Campanellova spisu De monarchia hispanica a strýcovým prostřednictvím ho prodal v Mnichově v aukci za 4700 marek.

Kolik jste takhle vydělával?
Celkově to pochopitelně nevím, ale často to byl měsíčně až několikanásobek lékařského platu. Trvalo to celá sedmdesátá a pak i osmdesátá léta.

Bývalý lékař a politik Miroslav Macek: Nejpříjemnější život byl před pádem Říše římské
http://archiv.ihned.cz/c1-64829160-byvaly-lekar-a-politik-miroslav-macek-nejprijemnejsi-zivot-byl-pred-padem-rise-rimske

7 Drifter Drifter | 15. listopadu 2015 v 4:36 | Reagovat

[3]:Soudruhu, co to placate za nesmysly. Putin sam priznal ze to byli jeho regulerni vojaci na Krymu, bez oznaceni, ktery zapad oznacoval jako "Little Green Man" .

To same se stalo ve vychodni Ukrajine! Pokud jste byl na vojne coz pochybuji, tak by Vam doslo ze naprosto neexistuje aby cvilisti jezdili v tanku a meli munice a zbrane! Za straceny naboj do samopalu bylo 21 dni osre vazby! Tak si prosim predstavte jak asi ti civilisti dostali 122 mm canony, Katuse rakety a Pritiletadlove rakety na sestreleni 12 Ukrajinskych letadel vcetne Malajskeho civilniho letadla.

Mysli vam to, a nebo Vam Putin dobre plati!

8 Drahá kuchyně vojáků: Kvůli nevýhodné smlouvě museli za obědy platit sedmkrát víc Drahá kuchyně vojáků: Kvůli nevýhodné smlouvě museli za obědy platit sedmkrát víc | Web | 16. listopadu 2015 v 16:38 | Reagovat

Drahá kuchyně vojáků: Kvůli nevýhodné smlouvě museli za obědy platit sedmkrát víc
http://domaci.ihned.cz/c1-64872020-draha-kuchyne-vojaku-kvuli-nevyhodne-smlouve-museli-za-obedy-platit-sedmkrat-vic

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama