Duben 2016

Z Facebooku..

27. dubna 2016 v 15:57 Clanky osvetove
P.S.: Rikam vam, ze daleko nejvetsi hruza v Ceske republice je jejich neuveritelne hloupa mladez, ktera je presvedcena, ze emigranti jsou komunisti...

Reklama jak ma byt...

25. dubna 2016 v 15:03 Clanky jinych autoru
Nevim kdo tohle video vymyslel, ale trefil hrebik na hlavicku jednou velikou ranou - a pouzil k tomu jeste sceny (jedne z tech drastictejsich) z meho oblibeneho filmu Gladiator.


A jeste jeden:


O invazivních druzích.

25. dubna 2016 v 1:27 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Jsem myslivec. Tedy ozbrojený brigádník. To platí dodnes. A taky rybář. A houbař. Mám přírodu rád, pohybuji se v ní a mluvím s ní i s lidmi stejného založení. Příroda je pro mě chrám a jako v chrámu se v ní chovám.

Mám rád ranní rozbřesk na posedu, když za tmy vylezu již s potížemi na posed. Od východu svítá, je chladno. Rosa už padla. Zajíc poskakuje po louce, okusuje co mu chutná. Zajíc je mlsoun, někdy mám pocit, že si k snědku vybírá jen čtyřlístky. Pak doskáče na moji stopu, je ji v rose vidět, poskočí, odběhne 50 metrů, zapanáčkuje, rozhlédne se a dál konzumuje čtyřlístky.

Pak vyjde srna. Se dvěma srnčaty. Horečně spásá kde co, protože má mladé a potřebuje se s nimi rychle schovat. Srnčata jsou dosud "na mléce". Srnčata sem tam něco uždibnou a začnou dělat bordel. Poskakují, honí se, trkají, dělají Berany - Duc. Srna pískne a srnčata jsou chvíli hodná a pasou se. Jen chvíli. Dlouho jim to nevydrží a berany - duc jsou zase na pořadu. A srna začne trestat. Ví, co jí velí pud, příroda, mateřství a starost o potomstvo. Zachování rodu a druhu. Má to v operačním programu daném věky. Neví, blbá srna, že společnost pokročila, že její jednání je v druhu lidském nepřípustné. V lidském společenství se tento stav dá dnes nazvat jako týrání dětí. Ještě že v přírodě neexistuje nějaký Barnevernet.

A na rybách? Je úžasné, když ryba zabere. Je úžasné, jak se s ní přetahujete, máte ji v podběráku a rozhodujete, pustit li, s poraněným pyskem, či sežrat. No, a někdy zase jen tak sedíte u prutů a krmíte komáry vlastní krví. Ryby nikde. Taky příroda. I komár má hlad.

No ale to jsem se tak trochu zasnil. Ale jak to s onou přírodou vlastně je? Jak to je s její globalizací? Globalizovat přírodu začal středověký občan evropan. Jó, Kolumbus, objevitelské cesty dalších mořeplavců mimo dosah tehdejší Evropy. Prvním, čím se začala Evropa přírodně globalizovat byla brambora, kukuřice a tabák.

Jó, brambora, invazivní druh, záměrně rozšířená do Evropy. Nepůvodní, Americká, zachránila Evropu před hladomory. Po rozšíření zemáků Evropa netrpěla hladomory. Tedy, pokud nebyly ony hladomory politicky řízené. (Rusko za komunistických carů).

A za bramborou přitáhnul jiný druh. Hezký brouček, páskovaný. Mandelinka Bramborová. A že jí to trvalo, než přitáhla a rozšířila se za tím, co jí chutná. Trvalo jí to několik set let, než stejně jako zemák zaplavila Evropu. To stačilo, aby kdysi kdosi v nějakém přístavu pracoval lajdácky. A taky se dal onen brouček využít ideologicky. Když ti zatracení Američani. Mám to v živé paměti.

Ono těch nepůvodních druhů je daleko víc. Třeba Bolševník. Měl být kdesi okrasnou rostlinou, ale postupem doby zbolševizoval, rozmnožil se, putuje, zaplavuje, vytlačuje zcela v souladu se svým druhovým pojmenováním. (Stejně jako bolševismus zaplavuje lidské společenství).

Ekologové, biologové, zelení, i hlupáci začali konat. Rozdělili si invazivní druhy do seznamů, kdy zhodnotili přínos či škodlivost zavlečených druhů do seznamů. Mají seznamy. Tuším "Černý, Šedý a Červený".

Nebudu se nyní zmiňovat o druzích, které nevidím, tedy virech, bakteriích, plísních a podobných neřádech. Zmíním se o druzích, které v přírodě vidím.

Ryby.
Tolstolobik a Amur, z Ruska. Siven, Pstruh Duhový z Ameriky. Nepůvodní druhy, zákaz rozmnožovat a vysazovat tam, kde jsou rozmnožování schopní.

Stromy.
Bříza, plevelný strom z Ruska. Akát, plevelný strom z Ameriky. Bříza, úžasné palivo. Krbové. Akát? Včelí mejdany na akátu jsou stejné jako na ryze české lípě. Akátový med je lépe hodnocený než med lipový.

Zvěř?
Bažant je kolchidský, Daněk je asijský, jelínek sika japonský, medvídek mýval je americký.....

Lítal jsem po netu a zjišťoval, jak se vlastně věci mají. I narazil jsem na studii, hodnotící nepůvodní druhy podle jejich vlivu na ekosystém Evropy. Studii, hodnotící přínos, neutralitu či škodlivost nepůvodních druhů. A samozřejmě i "návrhy na opatření". Z oné studie sem nakopíruji definici právě oněch škodlivých druhů. Kopíruji:

"Nepůvodní druh je ten, který z areálu svého přirozeného výskytu pronikl do míst, kde dříve nežil. Tento proces se nazývá introdukce, což je akt zavlečení člověkem, ať už úmyslný, nebo neúmyslný. Invazním se nepůvodní druh stává tehdy, když se začne nekontrolovatelně šířit a agresivně vytlačovat druhy původní. V mnoha případech se stávají natolik nebezpečnými, že rozvrací celá společenství či ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a často i ke kompletnímu vyhubení původních druhů. Šíření invazních druhů mívá za následek i ekonomické, sociální nebo zdravotní dopady".

Jak se k faktu staví EU? Jasně, další studie, kterou mi strejda Gůgl poskytnul říká, že Evropská Uhnije poskytuje svým členům 22 miliard Juříků ročně na dotacích na likvidaci druhů škodlivých i neutrálních. Dejme tomu. (Kolik jednotlivé státy jsem se nedopátral).

Ale EU poskytuje dotace na pěstování nepůvodních druhů jakým jsou Brambory, Kukuřice i Tabák. Jasně, vše v pořádku. EU shora ví, co ovčan potřebuje. V pořádku. Jsou i druhy vítané, prospěšné. Zaslouží si podpory. Jistě, brambora je pro stádo výživa, Kukuřice je dnes elektřina a tabák zdaněná závislost.

Ale narazil jsem v onom Gůglování i na jinou definici, Wikipedie říká:
¨
Invazní druh (nebo též invazivní) je druh na daném území nepůvodní, který se zde nekontrolovaně šíří, přičemž agresivně vytlačuje původní druhy, které mají podobnou funkci v přírodě jako on. U obzvlášť nebezpečných invazí může dojít k tomu, že se daný druh začne šířit natolik nekontrolovaně, že rozvrací celé ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a potlačení či likvidaci mnoha původních druhů, ne jen těch s podobnou nikou. Některé invaze mohou skončit až vyhynutím většího množství původních druhů. Za invazivní druh může být považován i člověk.[1] Mezi invazní druhy je možno počítat i mikroorganismy způsobující choroby, nicméně tato oblast se často vyděluje jako speciální samostatný problém.

Tak jo. Ona Wikipedie je odvážnější, než biologové, ekologové, zelení, politicko korektní, socani a další pitomci. Ona ta Wikipedie totiž říká, kopíruji:

"Za invazivní druh může být považován i člověk".

Tvrdí Wikipedie tím, že invazivním druhem může být i člověk tak nějak ze sebemrskačsví? Že to byl bílý Evropan, kdo objevil svět a nejméně tři kontinenty s obyvatelstvem na úrovni doby kamenné či bronzové a tyto anektoval? Vlítnul tam, pomnožil se a obrátil původní lidský ekosystém k obrazu svému? Měly civilizace oněch tři kontinentů vyvinuty nějaké obranné mechanismy. Neměly. Jak taky proboha na úrovni doby kamenné? Koneckonců, co bránilo obyvatelům oněch kontinentů vyvinout civilizaci objevit svět a anektovat Evropu? Rozdílnost rasy? Jsou mírumilovnější? Nebo byli jen líní někam jezdit? Anektovat?

Nebo Wikipedie burcuje Evropu? Dej Evropo bacha na invazivní druhy z Afriky a Středního východu? Leze ti sem Evropo nový invazivní druh, Homo Muslimus. Homo Muslimus, kterého jsi několikrát odrazila za nebývalých krveprolití?

Nee, Evropa nový invazivní druh vítá. Vítá ho, ač jeho invazi v minulosti několikrát úspěšně odrazila. Evropa je nepoučena vlastní minulostí. Nepoučí se jen lidé, kterými lomcuje ideologie.

Zbláznila se EVROPA?

Tůhle jsem se ptal babičky svých vnuků. " Mám ti k narozeninám koupit takový ten oděv, co budou ženský muset nosit? To černé, s mřížkou před brejlema, půjdeš s dobou"? Odpověděla mi: "Tys rozum potratil, nebo už nejsi chlap"?

Neodpověděl jsem jí. Vědíc, že do večeře bude tichá domácnost. Vzal jsem pruty a šel na ryby. Snad chytím nějakého škodlivého invazního Amura. A smutna byla duše má. Smutna až k smrti. Zjištění, že proti volenému politikovi jsem celý život neměl šanci je hrozné. Jako volič jsem prohrával celý život, ač v těchto dnech přezouvám sedmou sadu životních pneumatik.

Politik je svině. Levicový zvlášť. Navíc politik způsobil, že babka mých vnuků mě na sklonku našich životů považuje za zbabělce.

Je mi tohle zapotřebí?

Psáno na Jiřího 2016. V době, kdy vylézají hadu a štíři. Nepůvodní.


Vsichni dobri rodaci..

17. dubna 2016 v 15:47 Clanky jinych autoru
Prispevek k historii Kojetina - o Strane zelenych hakovych krizu...
O nedostatku humoru v Kojetine...

15. dubna 2016 v 16:41 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Pred 15 dny jsem si uvedomil, ze zrovna bylo 1. dubna a rano cestou do kancelare jsem napsal poznamku s nazvem Zpravy z Kojetina a dal jsem to na svuj blog.

I kdyz se pysnim tim, jak dobre mluvim a pisu cesky (na rozdil od ynzynyru a vsech tech dutohlavych modelek a sportovcu) zda se, ze jsem zustal nepochopen. A tak jak Franta Venclovsky blahe pameti rikal: "Nemate tam trochu tepla?" - tak ja, stejne skomirajicim hlasem rikam: "Nemate tam pro mne trochu pochopeni?"

Puvodni clanecek je zde - posudte sami. http://hedvicek.blog.cz/1604/zpravy-z-kojetina

Me clanky (i kdyz ted uz vlastne ani nepisu) jsou preposilany dalsim lidem ctenari, ktere ty clanky zaujaly, protoze ti "dalsi lide" (vetsinou z Ceska) nectou nic, co nenajdou na seznam.cz nebo na idnes.cz - a tam ja nejsem, protoze jsem na obou serverech zakazany - persona non grata (to je v Cesku normalni).

Hlavnim vinikem je zrejme moje pravidelna ctenarka Eva Svoboda z Chicaga, ktera muj clanek poslala kamaradce a ta kamaradka to poslala vetsimu mnozstvi lidi, dokonce i z Kojetina. Jak se to dostalo do Kojetina, zacalo to kolovat mezi kojetinskou elitou (pani lekarnice, pan stavitel, pan poslanec, pan mestsky zastupitel, atd. atd.) vcetne vsech, kteri byli v mem zertovnem clanku zmineni. I kdyz popudilo to i ty, o kterych jsem se nezminil. Ja nevim proc - nedostatek smyslu pro humor?

Nekteri mne zacali pres email peskovat a karat mne a tak jsem se dozvedel, kdo komu co poslal a jaka byla posloupnost tehle emailove recke tragedie (jen sednout si a plakat!).

Vypada to, ze Eva Svoboda muj clanek poslala sve kamaradce uz v jedenact rano, bez dalsich komentaru - takze to mozna i pochopila spravne.

Jeji ceska kamaradka Helena to ve dve odpoledne rozeslala vetsimu mnozstvi lidi s komentarem: "Je to v prdeli!"

Od ni to dostala dalsi jeji ceska kamaradka Alena (adresa na seznam.cz jezismarja), ktera Helenu v mnozstvi adres na ktere to preposlala hladce prekonala a navic to poslala i znamym do Kojetina. V tuto chvili uz asi zacina ten nedostatek humoru. Doprovodny text znel:

Ahoj, Jari a Poldo!

Tak tohle mi přišlo od mojí známé z USA, která tam žije v Chicagu. Ona tomu věří. píše, že je to v prdeli. Ona ani neví, že já mám zrovna s Kojetínem kontakt přes vás. A určitě i spoustu dalších lidí to musí vyděsit. Kdyby to bylo o jiném městě kdekoliv v Evropě, tak tomu asi taky uvěřím, pokud si to důkladně nepřečtu. Už tak máme strach, co bude a kdosi napíše takovou poplašnou zprávu s konkrétními jmény. To mě moc vtipné nepřipadá. Odepište, co na to říkáte a kdo to je, co to napsal, jestli ho znáte. Ahoj, Alča. Nechala jsem tam adresy přeposilatelů, třeba tam najdete známé z Kojetínska. Ale asi už to koluje po celé ČR a po světě

Jedna z nich se obratila na duveryhodnou osobu:

Leo,
přečti si to. To mi poslala bývalá spolužačka. Co na to říkáš? M.

Adresata to nijak nevzrusilo a odpovedel, zrejme na mou adresu:

Každopádně se nudí …

L.

ale zase to poslal vsem koho znal v Kojetine. A pak to teprve zacalo bublat jako v kvasirne na lihovare v Kojetine.

Par prikladu:

Rosti,jestli tuhle blbinku okamžitě nedementujes
,tak nejsi kamarád Rosta. ...a nepiš uz Kojecak ... jsi Američan,poddany Obamy....z vlastního rozhodnuti.......sice i Vy se velmi blizite dnešní Evropě,těch imigrantů tady máte dost a dost,ale do vlastních rad se nestrili tak snadno.....Ty si proste nedas pokoj ani se neohlizis na sve blizke a zname. Ty nemas co delat??? Tak stupuj ponožky....třeba se na Floridě na rozdíl od globálního oteplení ochladí.....ať jsi o krok vpředu....

Nebo:

Pane Bože....Rosto......takovou slataninu jsem fakt nečekala.

Nebo:

jak jsi mohl napsat clanek co vas ceka a podepsat se........to neni prece april, to je naprosta slatanina.

Nebo:

piju pivo, co to ten Rosta zase vyprodukoval za magorinu atd atd......neni na svete dost spatneho uz samo od sebe?? Umiraji mladi,stari se trapi a my,co jim mame byt oporou,je stveme a urazime...a kazime zbytky radosti ze zivota....

Precetl jsem si ty ohlasy (slataniny a magoriny, proc nikdo nepouzil to oblibene havloidni slovo "blaboly"?) a usedave jsem se rozplakal ...


Jak mě načapali...

12. dubna 2016 v 14:51 | Karel Jemelka
Tak si lapím v trafice, čtu Rodokaps a nípu se malíkem v nose. Zákazníků málo. Vcelku hezký den, ač větrno. Najednou před okýnkem dva. Jednoho jsem tipoval na SPARTY a Sport. Druhého na BABIŠ-DNES a BENSONKy. Houby. Celní správa. "Pustíte nás dovnitř, provedeme kontrolu".

Psal se 25. Únor 2016 a já měl kontrolu. Nuž co, co si na mě vezmou. Pustil jsem je dovnitř, protože nepustit se nesmí. Na nepuštění dovnitř je zákon a zákon je prostě zákon.

Tak jo, občanka, živnostenský list, licence na prodej alkoholu.... A zajímal je právě alkohol. Musel jsem představit celý sortiment, doložit Faktury, tedy způsob nabytí. Sedělo to. Až na tři pleskačky Borovičky.

Začali z jiného konce. Předložte nám fakturu číslo 88080888 od firmy Tralala-Hop ze dne 8.10. 2015. Tedy fakturu 5 měsíců starou. No, jo nebyla. V sešitě Přijatých Faktur byla zapsána. Fyzicky přítomna nebyla. Průser. Vy nevíte, že každé zboží které máte skladem musíte okamžitě doložit fakturou. Ty pleskačky Borovičky máte z oné faktury a zákon říká....

A nakupujete ještě u firmy Tralala -Hop? Nenakupuji, tahle faktura byl poslední nákup. Nechtějí mi nic prodat. A to tam roky nakupuji.

No, jo, pánové, vy nevíte, že k poslednímu březnu musím jít na Berňák ku zpovědi. (A taky na sociálku a zdravotní pojišťovnu). Abych mohl ke zpovědi, musím své účetní doložit jaké hříchy a dobré skutky jsem za rok spáchal a bude mi uděleno rozhřešení. Faktura na tyhle tři zbylé pleskačky Borovičky je u účetní. Nemůže ležet tady, byť jak říkáte musí.

Za to, že jsem neprodal ony tři pleskačky Borovičky může Globální oteplování. Nikdo nekoupí Borovičku kromě dvou důchodců, manželů, houbařů. Přijeli na kolech, zaparkovali kola před trafikou. Koupili pleskačku Borovičky, "pohlídej kola", a jeli vlakem kamsi na houby. Vraceli se okolo 2 PM, a měl jsem v okýnku kozáka, praváka, kováře, že stačily na smaženici pro mě a panímámu k večeři. Sakra, já tyhle houby nedal do Daňového přiznání. To bude průser, až se tohle někdo dočte.

Bylo sucho, na houby nemělo smysl jezdit. Houbám se nechtělo růst, tak tři pleskačky prostě zbyly.

Pleskačky byly ofotografovány ze tří stran, učinil jsem slib, že fakturu ofotím, jednu kopii nechám na trafice, (pro splnění litery zákona, dokud je někdo nekoupí) pro druhou kopii si zítra celníci přijedou. Hodinku kdesi v autě psali zápis o provedené kontrole. Sečteno, podtrženo, podepsáno. Měl jsem za to, že mám tyto nepříjemnosti za sebou.

Ó nikoli.

Jak já se mýlil. 14. března na poště dopis "do vlastní pacičky". Takový ten "s pruhem". Jmenovalo se to "PŘÍKAZ". 6 stran hustě psaného textu o tom, jak a čím jsem se provinil, spáchal, poškodil, ublížil.... Pes by si ode mě kůrku nevzal. K tomu 4 strany "Poučení". 10 stran. (To muselo dát práce).

Jménem republiky flastr. Flastr 5.000, + 1.000 správní poplatek. (On si stát nechá zaplatit i za práci, kterou má jeho orgán s tím, že nalezl něco, proč jste pokutyhodný).


Měl bych asi vysvětlit, jak se to s tím šnapsem a jeho prodejem má. Nebudu otravovat s paragrafy v předchozím či pozdějším znění, zkusím to vysvětlit lidsky:

Jste výrobcem či velkoobchodním distributorem alkoholu, pak složíte státu milionovou kauci. Kauce má sloužit jako záruka proti průserům, které vám stát prostřednictvím svých orgánů a zákonů bezesporu najde. Které na Vás fakticky účelově rafičí.

Kauce je částka, kterou má stát k dispozici a s ní hospodaří. Tedy, úvěrujete stát. (Mimochodem, podobnou kauci musela složit i každá benzínová pumpa). Co myslíte? Jakou částku tak asi činí jen ony kauce od výrobců a distributorů alkoholu a PHM ve státním rozpočtu? Netroufám si to odhadnout, ale čísla se asi nevlezou na display běžné kalkulačky.

Jako výrobce či distributor alkoholických nápojů si na své náklady zakoupíte kamerový sledovací systém. Každý kout výrobních, skladovacích, distribučních prostor musí být pod neustálým kamerovým dohledem. K tomu počítač s kapacitou ukládat obrovské množství dat. Celní správa si přijíždí za určité časové období data stáhnout a předat k vyhodnocení. A nedejbože, že se nějaký kousek záznamu ztratí. Tohle můžete dát do nákladů jako nákladovou položku. Systém obnáší cca 100 - 150 tisíc. Nemáte li, banka půjčí.

A můžete vyrábět a prodávat. Máte splněno. Jste osobou autorizovanou. (O dalších náležitostech třeba technického rázu už nemluvím).

Otázkou je, kolik dobře placených lidí vyhodnocuje záznamy z vašich kamer? Kolik lidí začne lítat, když zákazník na záznamu nebyl poznán, nebo přijel a naložil zboží tak, že číslo jeho vozu nebylo čitelné? ORWEL......?

Jste trafikantem, máte večerku, hospodu, sámošku...
Pak zajdete na Živnostenský úřad a koupíte si za 1.000 Kč správního poplatku od státu "Licenci". (Domnívám se, že celková suma získaná prodejem licencí drobným prodejcům se opět nevejde na display běžné kalkulačky). Zase se stát nechá úvěrovat.

Licence Vás opravňuje prodávat alkohol jaksi konečnému spotřebiteli, tedy alkoholikovi.
Nakupovat můžete pouze u licencovaných prodejců a to pouze na "FAKTURU". Žádný jiný doklad, jako účtenka, prodejka za hotové. To i přesto, že daňová legislativa uznává jakýkoli doklad splňující dané náležitosti. To vše proto, že alkoholické nápoje jsou v kategorii Vybrané Výrobky, Dále jen VV.

Není tedy možné, má li Hypernova Rum či Vodku v akci, hluboko pod cenou jakéhokoli vašeho dodavatele zajít a koupit basu Rumu. Hypernova má totiž stejnou licenci jako trafikant. Nesmí prodat na fakturu, a trafikant nesmí koupit na účtenku. Dále jen VV. I Hypernova může prodat pouze alkoholikovi.

Faktura za alkohol musí být k dispozici na provozovně po celou dobu, po kterou je zboží skladem. (stát nemá čas na prodlevy, které živnostník způsobí hledáním dokladu).

Tedy ve velmi hrubých rysech vysvětleno.

A jak jsem tedy k pokutě přišel?

8. 10. 2015 jsem se soukromě motal někde v okolí firmy Tralala-Hop. A tak mě troubu napadlo
zavolat paní na trafiku, že jedu okolo, a že by bylo dobré doplnit zboží. Když už jsem tady. Zavolejte za chvilku, co by bylo potřeba doplnit. Ona firma nemá rozvoz, nakupuje se u ní, v sídle. No a paní z trafiky zavolala, já si napsal, zastavil se při cestě, nakoupil. Vypil kafe, pokecal, zaplatil, naložil, odvezl.

Nakoupil, aniž si v reálném čase ověřil platnost licence firmy "Tralala - Hop". Nemám mobil s internetem, abych kdesi šňupal, na Celních stránkách a plnil literu zákona. Navíc není dosud uzákoněna povinnost vlastnit internetové připojení. Spousta vesnických hospodských dosud nemá počítač. Není to povinnost.

A firma "Tralala - Hop" mi prodala. I když v reálném čase nesměla, protože už neměla licenci. O tom, že licenci pozbyla byla uvědoměna Celní správou až někdy mezi 10 - 13. 10. Pro ni taky průser. Nehodlám ho řešit.

Podal jsem proti pokutě odpor. S vědomím, že mi prostě stát na pokutě přidá. Od toho je stát státem a se státem se v Česku nikdy nediskutovalo. Odpor je v této chvíli v řešení, které mi přinese nejméně 2x tolik. Ovce musí platit. A ne bečet. Zvláště nesmí bečet na protest. V této chvíli vím, že takto postižení jsme asi čtyři jen v okolí.

Doplatil jsem na to, že jsem při cestě chtěl doplnit zboží a ušetřit si další cestu. Nakoupil jsem zcela příležitostně. Faktura za zcela příležitostný nákup byly na částku cca 1.700 Kč. Já dostal flastr 6.000. Kč. Tedy třiapůl násobek hodnoty nákupu, kterým jsem nikoho nepoškodil. Jen nemám v mobilu internet. A neověřil jsem. A to je na mě stát mírný. Podle onoho papíru jsem mohl dostat až 5 melounů. S tisícovkou navrch za práci orgánu.

Dobře mi tak. Už jsem si myslel, že mám našetřeno na nějakou Ofšór trafiku někde na Bahamách. Budu muset šetřit dál.

Dobře mi tak. Co ovce volí, to máme. Tento stát chcípe na skrčeninu, postupuje li takhle.

Držte mi palce, na můj odpor bylo odpovězeno, že řízení dál pokračuje. Hodlám i zvýšenou pokutu, za to, že jsem si dovolil odporovat řešit soudně. Najdu schopného právníka, který nebude ovce?

Povinnost státu uvědomit okamžitě někoho, kdo ztratil licenci je pravděpodobně čtrnáctidenní. Firma "TRALALA - HOP" neměla šajn o tom, že už nesmí. Já mám povinnost okamžitou.

Kobyla která chcípe kolem sebe kope. Stát nekope. Umožní sám sobě fungovat výběrem pokut z nesmyslných zákonů.

Pokutov.


Povídání u voleb

11. dubna 2016 v 16:36 | James Jakoubek |  Clanky jinych autoru


Kterak jest všeobecně známo, konají se letos v našich good old U.S. of A. kterak se zde říká "Presidential Election". Před časem jsem se tak říkajíc stal "Election Official" zastupující Republican Party a časem, dle mého názoru zřejmě omylem, jsem se dostal na oddělení "V.O.T." což jest, kterak jest u zdejšího governmentu obvyklé vše značit zkratkami, označení pro "Voter Assistant Table", tedy na místo kde se řeší různé problémy voličů.

V polovině března (15. III.) se v Ohiu konaly primárky, v jejichž průběhu jsem, díky této funkci, měl zajímavý encounter s jedním starším pánem - voličem.

Od jednoho precinct k nám na vyřešení problému poslali zmíněného pána, který měl na hlavě čepici s emblémem letadlové lodi a s nápisem Enterprise. Po vyřízení problému jsem se ho pozeptal, jestli sloužil u US NAVY, či dokonce directly on the carrier Enterprise. On, že ano, a tak jsme se dali do řeči.

Námořníkem byl koncem 50tých a začátkem 60tých let a v říjnu 1962 zažil v Atlantiku t.zv. Cuban Missile Crissis, období, kdy mírumilovný Sovětský svaz, či přesněji Nikita Sergejevič Chruščov se svým spolkem bolševických rádo-by světovládců, se tehdy pokusili využít údajné nezkušenosti nového a mladého US presidenta Johna F. Kennedyho a na Kubě kázali instalovat rakety středního doletu, de-facto ohrožovat continental US, včetně hlavního města Washingtonu D.C.

Sověti tímto, celkem vzato stupidním aktem, tehdy přivedly svět na pokraj nukleární války, protože US by v žádném případě nepovolily aby v tehdejším bipolárním světě, necelých 150km od US, samozvaný nepřítel Spojených států instaloval baterie raket vybavených nukleárními hlavicemi. Kennedy tehdy v říjnu 1962 proto vyhlásil jako jeden z protitahů námořní blokádu Kuby.

The Second US Fleet, včetně Group Enterprise, byla součástí námořní blokády Kuby. To co mně onen maník řekl jsem ale nikdy nikde neslyšel ani nečetl.

Podstata vyprávění starého US námořníka - během blokády Enterprise group detected skupinu čtyř ruských ponorek, které se pokusily podplavat blokádu. Bylo to právě v den, kdy ruská protivzdušná obrana sestřelila Americký výzvědný letoun U-2 prolétající nad raketovou základnou Kuby. Proto přišel rozkaz tomuto právě probíhajícímu pokusu proniknutí blokády za každou cenu zabránit. Námořnici NAVY spustily na pronikající ponorky protiponorkové miny, t.zv. depth-charges. Tedy ne přímo na ně, ale před ně jakožto varování. První várka zdáli, druhá o něco blíže a třetí dosti blízko, což údajně v "NAVY talks" znamená "fourth one hits home", čili v mluvě normálního člověčenstva - čtvrtá jde na tělo. Dvě ponorky se obrátily a pluly zpět, třetí se vynořila na povrh a čtvrtá zmizela, kam se poděla nebylo prý vůbec zjištěno, prostě - "gone"...

Dle slov starého námořníka, ona ponorka co vyplavala na povrh, jednalo se o poměrně zastaralý model na naftový pohon údajně ze severního polárního námořnictva. Pro pobyt v teplých vodách Atlantiku vzhledem k nedostatečné isolaci byla proto naprosto nevhodná. Údajně vnitřek ponorky byl přehřátý a posádka málem začala kapad by heat-strokes. Tak se nakonec US NAVY o téměř zdecimovanou posádku Sovětských submariners postarala - sověti obdrželi asi tunu roztříštěného ledu na zchlazení, náklad provize protože jim došly potraviny a několik sovětských námořníků bylo převezeno na Enterprise v kritickém stavu, kde je US lékaři krátce na to dali dohromady. Dva z nich se prý odmítli vrátit a zůstali v US, čili jak se říká - defected. Ti pak údajně podali další zajímavé informace jak to u nich pod hladinou vypadalo.

Tak jsem onomu námořníkovi na oplátku krátce sdělil, co jsem zase já zač. V té době, kdy on honil v Atlantiku sovětské ponorky, jsem já byl rovněž v armádě, ale v té nepřátelské, na druhé straně Železné opony, v armádě Varšavského paktu, v tehdejším Československu. V brigádě výsadkářské, v jednom tak říkajíc airborne regiment, daleko v zázemí - ale v plné pohotovosti. Náš regiment (71. Výsadkový prapor) byl plně vybaven ammunition, padáky zabalené, umístěné v letadlech a připravené k použití, provize na tři dny v batohu, letadla stojící na letišti, piloti provizorně ubytovaní ve stanech pod křídly letadel. Naši důstojníci všichni s námi v kasárnách a očividně podělaní strachy z obav věcí příštích, neb oni zajisté věděli daleko více než my, vojsko zvané cannon-futher. A politruci denně křapající o ochraně "socialistického tábora", stupidní kecy které nikdo z nás (očividně včetně našich mladších důstojníků, mladých kluků poručíků) nebral vážně. Dodnes mně není jasné, kam bychom tak asi v těch pomalých rozhrkaných Iljušinech chěli doletět, nebylo by problémem nás sestřelit prakem. Každému muselo být jasné že nešlo o nic jiného než o vyloženou sebevraždu, kdyby nás tehdy soudruzi někam na Západ poslali...

Přibližně v tento okamžik našeho hovoru se tam u nás objevila jeho manželka a zasáhla do další diskuze. Stroze oznámila manželovi - námořníkovi aby přestal žvanit ty své "war stories" a okamžitě si šel odvolit, protože jedou k mladým do Toleda a na hlouposti momentálně není čas. Tak jsme si jen ještě stačili říci, že při těch příštích volbách v listopadu budeme v těchto našich "war stories" pokračovat - hlavně o tom co údajně řekli oni defectors, neb k tomu jsme se díky ráznému zakročení "of the Boss" nedostali.

Vezmu si foťák a se starým námořníkem se vyfotím. Toto rozhodně stojí za to.


James V. Jakoubek
April 9th 2016


Cesky narok...

6. dubna 2016 v 16:15 Clanky osvetove
Tohle mi prislo:


Ja souhlasim.

Cesi jsou hodni lide a zaslouzi, aby kazdy mel tech 26 000 Kc vyplaty. Presne, kazdemu stejne. A kazdy by mel mit jedno auto, znacky Skoda nebo Moskvic. A narok na kure na pekaci v troube. A na dovolenou u Balatonu! A deset litru benzinu na mesic! A narok na 500 gramu chleba denne - to je prece dost, ne?
Ja jim to vsechno preji!

A trees a beautiful sight...

6. dubna 2016 v 14:25 | Ross Hedvicek |  Clanky vzpominkove a recyklovane
Zcela necekane se nam tu rozvinula diskuse o kokosovych palmach - predkladam neco 25 let stareho.

---
A trees a beautiful sight

A trees a beautiful sight
they give you a shade when it is bright
from all those various trees
I like the most those from South Seas
it would cause you absolutely no harm
just to sit and rest in the shade of a palm
with exception when a coconut is to fall on your head
in such case you have no other choice than to be dead!

---

Napsano pro dceru Martinku na podzim 1991
do skoly do predmetu "Environmental
Studies". Predneseno Martinkou v Monsignor
Gleason School s velkym uspechem.


Size 92 x 122 cm, acrylic on traditional canvas, 100% cotton dutch archival quality.

Zpravy z Kojetina ...

1. dubna 2016 v 16:22 | Ross Hedvicek |  Clanky civilizovane...
Udychane vam sdeluji, a kdybych to nepsal, tak bych se urcite zalykal, jako to delaji reporteri na televizi NOVA, co je noveho v Kojetine, v drive poklidnem hanackem mestecku, ktere v poslednich dnech veslo do povedomi naroda.

Je to uz dva dny, co se na hrbatymi kostkami nove vydlazdenem kojetinske namesti objevily 4 luxusni autobusy znacky MAN, v kazdem z nich 44 muslimskych uprchliku, v celkovem poctu 176. Na namesti byli uvitani zastupci mesta, starostou Sirkem a mistostarostou Oulehlou. ale hlavne reditelkou MKS Hanou Svacinovou, ktera, s hlavou pokrytou slusivym satkem jmenem hijab, je vitala chlebem a soli, protoze hummus (muslimske jidlo) v Albertu nemeli, i kdyz jinak humus tam maji. Novi Kojecaci po ochutnani prskali a osoleny chleba odhazovali vsude po namesti.

Panove Sirek a Oulehla nove prichozi uctive s uklonami zdravili vykriky "salam alejkum" (rady starsich z obecniho zastupitelstva, ze by meli i hajlovat nebrali vazne), a mluvu propletali vyrazy jako "inshallah!" (dej se vule bozi) a "alllahu akbar!" (buh je vecny) a okamzite zacali pridelovat prazdne byty hlavne okolo namesti. Kdyz byty dosly, tak starosta vydal exekutivni prikaz (jako Obama) ze kazda rodina majici volny pokojicek po detech, co uz jsou ze skoly venku, musi tento pokojicek dat k dispozici prichozim muslimum, coz zaroven prispeje k lepsi integraci, asimilaci a prizpusobeni se kojetinskych obcanu nove dobe. Na namesti se sbihajici kojetinsti obcane nadsene souhlasili a za chvili kazda rodina stastne odchazela se "svym" muslimem domu.

Jiz druhy den rano, po ranni modlitbe zvane "salad", provedene na kojetinskem namesti pred radnici, ksichtem smerem na Meccu a Medinu (coz znamena smerem na Ciganov) se vsech 176 novych Kojecaku dostavilo na Mestsky urad Kojetin za ucelem uspokojeni jejich pozadavku. Starosta Ing. Jiri Sirek a mistostarosta Oulehla se jim nezdali dost radikalni a spolupracujici (o Sirkove "ani ryba, ani rak" politice a snaze zahrat vsechno do ztracena jsou ostatne legendy) a tak je novi Kojecaci odvedli z kancelare rovnou do kojetinske satlavy (v teze budove), kde se v soucasne dobe Sirek boji, ze mu podle prava sarija useknou obe ruce za rozkradeni Eurofondu, kdezto Oulehla uz se smiril, ze mu useknou rovnou hlavu a pise dopisy na rozloucenou, kde se haji, ze jako byvaly komunista vzdy podporoval islam a nerozborne bratrstvi s arabskym lidem.

Novym prozatimnim starostou (nez se situace uklidni) byl zvolen komunista Jarek Drbal (komuniste vzdy s muslimy dobre vychazeli) a zastupitelstvo bylo rozsireno z 17 na 37 novych zastupitelu, tim ze 20 muslimu bylo KOOPTOVANO do zastupitelstva a maji vetsinu. Pravo sarija bylo demokraticky odhlasovano jako pravo vladnouci v Kojetine.

Prvnim bodem jednani noveho zastupitelstva byla nova kojetinska mesita (pochopitelne neni nic dulezitejsiho). Za misto prozatimni mesity (nez bude zbouran kojetinsky kostel Nanebevstoupeni Panny Marie a mesita postavena na jeho miste) byl vybran Okresni dum - drivejsi misto nacistickych a komunistickych oslav a koncentracniho tabora. A hlavne - neni znamo, ze by pod Okresnim domem byly zahrabana nejaka prasata (coz je hlavni pozadavek ke stavbe mesity). Prasata tam mely pouze schuze, ale zahrabana tam nejsou.

Kojetinsti obcane nove udalosti hodnoti pozitivne, protoze pivo zatim jeste neni ilegalni, i kdyz veskere restaurace promptne pridaly na listek napoju i kysane velbloudi mleko. Velbloudi moc je zatim k dostani jen v kojetinskych lekarnach, ale situace se brzo zlepsi, protoze kojetinsky Agropodnik (JZD), pod novym vedenim, co Pepa Drobena umrel, uz oznamil mistni chov velbloudu. Velbloudi moci bude dostatek - a v brzku!

Textilni obchody okolo namesti hlasi stovky a tisice novych objednavek na kostkovany textil, tzv. kafiya, kterym si muslimove a jejich otroci pokryvaji hlavy. Kojetinsti chteji jit s dobou - vzdy sli! Vietnamsti obchodnici okolo tehoz namesti ale uz ohlasili, ze kostkovaneho materialu budou mit na sklade dostatek "uz zitra!". V radach kojetinskych se objevili uz i dobrovolnici, kteri vykonavaji svou telesnou potrebu v ulicich mesta - jak je v arabskych zemich zvykem - ovsem vzhledem k ceske narodni povaze i tato defekace ma ceskou variantu - defekuji prilis blizko u zdi, jsou to tzv. "prizdisraci". Kojetinsky Technis oznamil, ze prijme nove uklizece ulic do zamestnani.

Kojetinsky Technis uz take zacal stavet uprostred revitalizovaneho kojetinskeho namesti i platformu, kde budou podle prava "sarija" provadeny popravy, amputace koncetin a genitalni obrizky.

Zatimco vetsina beznych Kojecaku je spokojena, snazi se prizpusobit nove dobe a udelat "kompromis", nespokojena je kojetinska romska mensina (asi 40% obyvatelstva), ktere nove zastupitelstvo zrusilo socialni davky. Proslycha se dokonce, ze se mladi Romove chteji projevit i nasilne. Udajne zalozili i organizaci "1. vibor na obranu Naroda" a jeji clenove v noci chodi po Kojetine a na dvere bytu, kde jsou muslimove hazou kousky veproveho masa. Starosta Drbal uz oznamil, ze Mestska police proti temto teroristum s veprovym masem co nejprisneji zasahne.

Tolik asi z Kojetina v tento pamatny den.

Zpravodajstvi zapsal:
Kojecak Ross Hedvicek (Ross je moje legalni jmeno, voresi)
(ktery byl 4x okolo zemekoule v dobe, kdy vy jste nebyli jeste ani v Madarsku)