O invazivních druzích.

25. dubna 2016 v 1:27 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Jsem myslivec. Tedy ozbrojený brigádník. To platí dodnes. A taky rybář. A houbař. Mám přírodu rád, pohybuji se v ní a mluvím s ní i s lidmi stejného založení. Příroda je pro mě chrám a jako v chrámu se v ní chovám.

Mám rád ranní rozbřesk na posedu, když za tmy vylezu již s potížemi na posed. Od východu svítá, je chladno. Rosa už padla. Zajíc poskakuje po louce, okusuje co mu chutná. Zajíc je mlsoun, někdy mám pocit, že si k snědku vybírá jen čtyřlístky. Pak doskáče na moji stopu, je ji v rose vidět, poskočí, odběhne 50 metrů, zapanáčkuje, rozhlédne se a dál konzumuje čtyřlístky.

Pak vyjde srna. Se dvěma srnčaty. Horečně spásá kde co, protože má mladé a potřebuje se s nimi rychle schovat. Srnčata jsou dosud "na mléce". Srnčata sem tam něco uždibnou a začnou dělat bordel. Poskakují, honí se, trkají, dělají Berany - Duc. Srna pískne a srnčata jsou chvíli hodná a pasou se. Jen chvíli. Dlouho jim to nevydrží a berany - duc jsou zase na pořadu. A srna začne trestat. Ví, co jí velí pud, příroda, mateřství a starost o potomstvo. Zachování rodu a druhu. Má to v operačním programu daném věky. Neví, blbá srna, že společnost pokročila, že její jednání je v druhu lidském nepřípustné. V lidském společenství se tento stav dá dnes nazvat jako týrání dětí. Ještě že v přírodě neexistuje nějaký Barnevernet.

A na rybách? Je úžasné, když ryba zabere. Je úžasné, jak se s ní přetahujete, máte ji v podběráku a rozhodujete, pustit li, s poraněným pyskem, či sežrat. No, a někdy zase jen tak sedíte u prutů a krmíte komáry vlastní krví. Ryby nikde. Taky příroda. I komár má hlad.

No ale to jsem se tak trochu zasnil. Ale jak to s onou přírodou vlastně je? Jak to je s její globalizací? Globalizovat přírodu začal středověký občan evropan. Jó, Kolumbus, objevitelské cesty dalších mořeplavců mimo dosah tehdejší Evropy. Prvním, čím se začala Evropa přírodně globalizovat byla brambora, kukuřice a tabák.

Jó, brambora, invazivní druh, záměrně rozšířená do Evropy. Nepůvodní, Americká, zachránila Evropu před hladomory. Po rozšíření zemáků Evropa netrpěla hladomory. Tedy, pokud nebyly ony hladomory politicky řízené. (Rusko za komunistických carů).

A za bramborou přitáhnul jiný druh. Hezký brouček, páskovaný. Mandelinka Bramborová. A že jí to trvalo, než přitáhla a rozšířila se za tím, co jí chutná. Trvalo jí to několik set let, než stejně jako zemák zaplavila Evropu. To stačilo, aby kdysi kdosi v nějakém přístavu pracoval lajdácky. A taky se dal onen brouček využít ideologicky. Když ti zatracení Američani. Mám to v živé paměti.

Ono těch nepůvodních druhů je daleko víc. Třeba Bolševník. Měl být kdesi okrasnou rostlinou, ale postupem doby zbolševizoval, rozmnožil se, putuje, zaplavuje, vytlačuje zcela v souladu se svým druhovým pojmenováním. (Stejně jako bolševismus zaplavuje lidské společenství).

Ekologové, biologové, zelení, i hlupáci začali konat. Rozdělili si invazivní druhy do seznamů, kdy zhodnotili přínos či škodlivost zavlečených druhů do seznamů. Mají seznamy. Tuším "Černý, Šedý a Červený".

Nebudu se nyní zmiňovat o druzích, které nevidím, tedy virech, bakteriích, plísních a podobných neřádech. Zmíním se o druzích, které v přírodě vidím.

Ryby.
Tolstolobik a Amur, z Ruska. Siven, Pstruh Duhový z Ameriky. Nepůvodní druhy, zákaz rozmnožovat a vysazovat tam, kde jsou rozmnožování schopní.

Stromy.
Bříza, plevelný strom z Ruska. Akát, plevelný strom z Ameriky. Bříza, úžasné palivo. Krbové. Akát? Včelí mejdany na akátu jsou stejné jako na ryze české lípě. Akátový med je lépe hodnocený než med lipový.

Zvěř?
Bažant je kolchidský, Daněk je asijský, jelínek sika japonský, medvídek mýval je americký.....

Lítal jsem po netu a zjišťoval, jak se vlastně věci mají. I narazil jsem na studii, hodnotící nepůvodní druhy podle jejich vlivu na ekosystém Evropy. Studii, hodnotící přínos, neutralitu či škodlivost nepůvodních druhů. A samozřejmě i "návrhy na opatření". Z oné studie sem nakopíruji definici právě oněch škodlivých druhů. Kopíruji:

"Nepůvodní druh je ten, který z areálu svého přirozeného výskytu pronikl do míst, kde dříve nežil. Tento proces se nazývá introdukce, což je akt zavlečení člověkem, ať už úmyslný, nebo neúmyslný. Invazním se nepůvodní druh stává tehdy, když se začne nekontrolovatelně šířit a agresivně vytlačovat druhy původní. V mnoha případech se stávají natolik nebezpečnými, že rozvrací celá společenství či ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a často i ke kompletnímu vyhubení původních druhů. Šíření invazních druhů mívá za následek i ekonomické, sociální nebo zdravotní dopady".

Jak se k faktu staví EU? Jasně, další studie, kterou mi strejda Gůgl poskytnul říká, že Evropská Uhnije poskytuje svým členům 22 miliard Juříků ročně na dotacích na likvidaci druhů škodlivých i neutrálních. Dejme tomu. (Kolik jednotlivé státy jsem se nedopátral).

Ale EU poskytuje dotace na pěstování nepůvodních druhů jakým jsou Brambory, Kukuřice i Tabák. Jasně, vše v pořádku. EU shora ví, co ovčan potřebuje. V pořádku. Jsou i druhy vítané, prospěšné. Zaslouží si podpory. Jistě, brambora je pro stádo výživa, Kukuřice je dnes elektřina a tabák zdaněná závislost.

Ale narazil jsem v onom Gůglování i na jinou definici, Wikipedie říká:
¨
Invazní druh (nebo též invazivní) je druh na daném území nepůvodní, který se zde nekontrolovaně šíří, přičemž agresivně vytlačuje původní druhy, které mají podobnou funkci v přírodě jako on. U obzvlášť nebezpečných invazí může dojít k tomu, že se daný druh začne šířit natolik nekontrolovaně, že rozvrací celé ekosystémy, což vede k rozsáhlým ekologickým škodám a potlačení či likvidaci mnoha původních druhů, ne jen těch s podobnou nikou. Některé invaze mohou skončit až vyhynutím většího množství původních druhů. Za invazivní druh může být považován i člověk.[1] Mezi invazní druhy je možno počítat i mikroorganismy způsobující choroby, nicméně tato oblast se často vyděluje jako speciální samostatný problém.

Tak jo. Ona Wikipedie je odvážnější, než biologové, ekologové, zelení, politicko korektní, socani a další pitomci. Ona ta Wikipedie totiž říká, kopíruji:

"Za invazivní druh může být považován i člověk".

Tvrdí Wikipedie tím, že invazivním druhem může být i člověk tak nějak ze sebemrskačsví? Že to byl bílý Evropan, kdo objevil svět a nejméně tři kontinenty s obyvatelstvem na úrovni doby kamenné či bronzové a tyto anektoval? Vlítnul tam, pomnožil se a obrátil původní lidský ekosystém k obrazu svému? Měly civilizace oněch tři kontinentů vyvinuty nějaké obranné mechanismy. Neměly. Jak taky proboha na úrovni doby kamenné? Koneckonců, co bránilo obyvatelům oněch kontinentů vyvinout civilizaci objevit svět a anektovat Evropu? Rozdílnost rasy? Jsou mírumilovnější? Nebo byli jen líní někam jezdit? Anektovat?

Nebo Wikipedie burcuje Evropu? Dej Evropo bacha na invazivní druhy z Afriky a Středního východu? Leze ti sem Evropo nový invazivní druh, Homo Muslimus. Homo Muslimus, kterého jsi několikrát odrazila za nebývalých krveprolití?

Nee, Evropa nový invazivní druh vítá. Vítá ho, ač jeho invazi v minulosti několikrát úspěšně odrazila. Evropa je nepoučena vlastní minulostí. Nepoučí se jen lidé, kterými lomcuje ideologie.

Zbláznila se EVROPA?

Tůhle jsem se ptal babičky svých vnuků. " Mám ti k narozeninám koupit takový ten oděv, co budou ženský muset nosit? To černé, s mřížkou před brejlema, půjdeš s dobou"? Odpověděla mi: "Tys rozum potratil, nebo už nejsi chlap"?

Neodpověděl jsem jí. Vědíc, že do večeře bude tichá domácnost. Vzal jsem pruty a šel na ryby. Snad chytím nějakého škodlivého invazního Amura. A smutna byla duše má. Smutna až k smrti. Zjištění, že proti volenému politikovi jsem celý život neměl šanci je hrozné. Jako volič jsem prohrával celý život, ač v těchto dnech přezouvám sedmou sadu životních pneumatik.

Politik je svině. Levicový zvlášť. Navíc politik způsobil, že babka mých vnuků mě na sklonku našich životů považuje za zbabělce.

Je mi tohle zapotřebí?

Psáno na Jiřího 2016. V době, kdy vylézají hadu a štíři. Nepůvodní.

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jaroslav Lamr Jaroslav Lamr | E-mail | 25. dubna 2016 v 5:48 | Reagovat

Vynikající článek p. Rosťo!

2 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 25. dubna 2016 v 12:48 | Reagovat

No.

Láh je starobylé slovo označující sušené velbloudí lejno, nesporně v poušti užitečné.
Al je odvozenina od našich slov Michael, Gabriel, Rafael.

Vystrkovat posranou, smradlavou prdel na Boha, Nebesa, Dcery a Syny Boží, na všechno a všechny a přitom rýt držkou v zemi - to je islám.

I sláma časem zetlí, shnije, zplesniví a shoří.

Na islám sere pes.

3 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 25. dubna 2016 v 15:14 | Reagovat

[1]: Nejsem autorem clanku - ale ano, me se taky libi.

4 pozorovatel pozorovatel | 25. dubna 2016 v 15:28 | Reagovat

[2]: No Vy se z toho islamu jeste poserete. Zapomel jset na Vas vysoce "intelektualni" CAPS LOCK pane "umelec". :-|

5 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 25. dubna 2016 v 21:11 | Reagovat

Na islám se pes vysere a POZOROVATELE obechčije.
Je to dané tím, že POZOROVATEL vždy stojí jak ztopořený čurák (jinak by nemohl pozorovat) a pes ho zákonitě považuje za patník.

6 Nechci byt rejpal, Nechci byt rejpal, | 26. dubna 2016 v 3:39 | Reagovat

ale briza neni plevelny strom zavleceny z Ruska. V CR je asi 8 -10  druhu mistnich/domacicich briz i kdyz v tom Rusku je jich daleko vice. ;-)

Zajimave ze v kazde evropske kulture se dava na majku - nahoru prave ta briza ......

7 pozorovatel pozorovatel | 26. dubna 2016 v 13:43 | Reagovat

[5]:Vyjadrujete se jako primitivni hovado. Trochu Vas vzhled, vychlastanost a inteligence pripomina V.Havla. Jste obrazem "zeme" kde zijete. :-(  :-(  :-(

8 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 26. dubna 2016 v 15:00 | Reagovat

JE FUCKED WELMI ZAJIMAWE, ZE GIGASRAC "POZOROVATEL" KRITIZUJE VSECHNO, VSECHNO A PORAD A NIC JINEHO Z NEJ NEDOSTANETE.

ALE JAKMILE ZKRITIZUJE KDOKOLIV JEHO, CITITE I PRES TU DALKU, ZE JSTE HO DOSTALI NA LOPATKY A JE V PRDELI NA VECNE CASY A NIKDY JINAK.

Jo, to se to kritizuje, dokud nenarazis na profika, ktery te roztrha na male kousicky a sfoukne do kanalu!

Anonymni "pozorovateli", dopozoroval jsi.
Od tedka si tvymi pozorovanimi everybody vytre rit.

Mam na to nos, debile, at je ti to jak chce nemile.

9 pozorovatel pozorovatel | 26. dubna 2016 v 16:43 | Reagovat

Vubec bych se nedivil kdyby Nos a Benda byla stejna osoba. Stejne myslenkove pochody. Jenom Bendovi nevzali ridicak jako Nosovi na zaklade dusevni nezpusobilosti. Nebo bude Nos svadet odebrani ricikaku na minuly rezim? I skolni deti vyjadruji svuj nazor na jeho "vystoupeni". Je trapny... :-D

10 pozorovatel pozorovatel | 26. dubna 2016 v 20:11 | Reagovat

[8]:Pane Nos. Jeden dotaz na zaver nez s Vami prestanu ztracet cas. Byl jste na vojne? Nebo jste ziskal papiry na hlavu a byla Vam vystavena modra knizka? Pokud ano je to v poradku i Josef Svejk byl uredne uznan za blba. Pokud jste na vojne byl tak se omlouvam. :-!

11 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 26. dubna 2016 v 20:44 | Reagovat

POZOROVATEL - KRITIZOVATEL si doted nevsiml, ze je pozorovatelny a kritizovatelny a ze se z nej stava pozorovana a kritizovana stvana zver.

TAKTO KONCI ZPUPNI, ZASRANI ZMRDI MAJICI ZA TO, ZE JEN ONI MUZOU POZOROVAT A KRITIZOVAT.

Cim vic se budes do me navazet, sraci, tim drive skoncis ve drevenem futralu, blbce.
Neni to jako se starym clovekem, ktery se neumi branit, ty zasrane chodici lejno.
Veskerou tvou nenavistnou myslenku ti nejenom zmnohanasobim a poslu nazpet, ale jednou provzdy te uzavru do neprodysne energeticke koule, i s tvyma koulema.

TAK CO, UZ TI DOSLO, V JAKEM JSI PRUSERU?

(tvoje "anonymita" ti je k hovnu, vim presne o koho kde, kde bydlis a co delas)

12 Karel Benda Karel Benda | 26. dubna 2016 v 21:21 | Reagovat

Dobre se tu jebete mezi sebou emigrantskej ksindle. To ani cikani nedelaji.

13 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 26. dubna 2016 v 22:41 | Reagovat

[6]: Článek rozhodně neaspiruje a ani se netváří jako nějaké "vědecké pojednání". A spousta dalších hnidopichů by v něm naprosto určitě nalezla další chyby.

14 Luis Luis | 26. dubna 2016 v 23:22 | Reagovat

[12]: ani jeden z nich nezije v zahranici ty pitomce.

15 Luis Luis | 26. dubna 2016 v 23:27 | Reagovat

[11]: Pepo, jsi to vubec ty ?
Ono to vypada, ze tady nekdo zneuziva Pepovo jmeno a  adresu .
Rosto, prosimte koukni na IP address jestli je to opravdu od Pepy.

16 Jeste nam zde Jeste nam zde | 27. dubna 2016 v 2:35 | Reagovat

do toho chybi  lokalni 'pepek vyskoc' Jara ..... ;-)

PS
Panove Nos a pozorovatel - predejte si emailove adresy a domluvte si poradny souboj nekde na paloucku treba na noze , mece ci sudlice a tam si rozbijte sve drzky do krve  ... ta slovanska krev se nezapre ;-)

17 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 27. dubna 2016 v 8:12 | Reagovat

Bendo, moc tě nepotěším.

Já, Pepa Nos, ul. 17. Listopadu 113, 28401 Kutná Hora, Czechia, Česko, Česká Republika, nejsem emigrant a dokonce ani navrátilec-vyrovnanec.

Nicméně je mi zcela u prdele kde kdo bydlí, žije, přebývá - tak to už u lidí bývá.

Ale zaregistruju ihned nesrovnalosti.

Luis, Karel Benda - prosím, pročby ne.

Ale Karatel, Vojebávatel, Vomrdávatel, Pokurvitel, Velitel a Pozorovatel?
KURVA, CO TO JE?
CO TO ŽERE?
JAK TO SERE?

18 pozorovatel pozorovatel | 27. dubna 2016 v 16:02 | Reagovat

[15]: Luis. Ano je to Pepa. Podivej se i na jeho prispevek c.17. To uz je vetsi sila nez Jara. To jen dokazuje proc mu kdysi bolsevik odebral ridicsky prukaz. A takove hovado nabizi vychovne koncerty ve skolach. To je mozne pouze v Cechistanu... O_O  O_O  O_O

19 Karel Benda Karel Benda | 27. dubna 2016 v 20:00 | Reagovat

Zlaty cikani!

20 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 27. dubna 2016 v 21:10 | Reagovat

Ten Pochcávatel je tisíckrát blbější než si vůbec kdo umí představit.

Až pojedu svůj miliontý pětistý tisící kilometr ve svém Roveru 400 (vyrobený v Coventry), po Folkswagenu Golfu dvojce, pošlu mu svou tichou meditaci.

Pochcávatel se tiše posere. Posrávatel.

21 Luis Luis | 27. dubna 2016 v 21:19 | Reagovat

[19]: Tak koukej odprejsknout na nejaky romale server.
Tady uz to zacina byt jak u blbejch na dvorecku a to i diky tobe.

22 Luis Luis | 27. dubna 2016 v 21:24 | Reagovat

[18]: Jen se desim ze mi jednou mozna taky zacne splouchat na majak.
Nech Pepu na pokoji , z pripadneho vitezstvi budes mit tak akorat blbou naladu.

A ty Pepo prestan bejt agresivni, a skoncuj s udernicenim tady, nechovas se jako jogin ale jako poradnej vagin.

23 Josef Pepa Nos Josef Pepa Nos | E-mail | Web | 28. dubna 2016 v 8:38 | Reagovat

Luisi.

Vazim si tveho pokynu skrzeva agresivitu.

Ale vis, co zajima kazdeho policajta, kdyz prijde na misto rvacky?
No prece: Kdo zacal?
Kdyby se ta pozorovatelska vagina nezacala navazet do Jary (ta vagina by mohla byt jeho pravnucka), nestala by se mym cilem.

PS: Cela rada mych cilu je po smrti.

24 pozorovatel pozorovatel | 28. dubna 2016 v 15:15 | Reagovat

[23]: A Vagin Jogin Nos si hraje na ochrance slabsich? No to uz dojelo hodne podobnych Janosiku.
PS: Kde je CAPS LOCK? Vy jste blbej presne jako Vase rodice. 8-)  :-?

25 Rom Rom | 2. května 2016 v 4:15 | Reagovat

[19]: SOUHLASIME! jsme prece jen poctivejsi.
Přeposílejte dál, ať ten český lid vidí, kdo to vlastní ! Proč Česká
televize v TV novinách lhala, že nejde dohledat kdo je majitel. Bylo by
záhodno, aby Česká televize teď sdělila poplatníkům, proč do medií lhala, že
nejde dohledat vlastníka FV elektráren. To je ta jejich česká demokracie a
humánnost a objektivita sdělování pravdivých údajů ! ! !
Seznam FV elektráren je na přehledné mapě i s majiteli. Pokud si klikneš na
město Uherský Brod, objeví se obrovská FV elektrárna 10 MWp ( 10 megawatt
peak ) , která je zde uvedena pod společností DIVALIA a.s. - patřící no ?
No ?
Vlastník je MIREK TOPOLÁNEK !
( však vykradl důchodcovský fond 90 miliard, kde byly důchody do roku 2025 a
teď tam není nic ! ! ! )
Paroubek má jinou, kde je spoluvlastník, o něco větší - jen 3 x , 30 MWp
elektrárny.
To jsou naši pašáci ! ! !
http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php
(http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php)
Pokud vás(http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php) problematika "
Fotovoltaiky " zajímá, zde je množství informací a nejen oni. Klikněte si na
Zdroje informací a pak si vyberte adresu, kterou libo a najděte si co
chcete. Hezkou a zajímavou zábavu při zjišťování zajímavých informací, jak
se vládní supi balíkují. Myslí jen na své kapsy a obyčejný člověk, to je už
nezajímá největší zloději jsou Klaus ( ODS ), Topolánek ( ODS ) a Kalousek ( TOP 09 )
Aspoň víte koho si chcete zvolit ve volbách ! ! ! Je to jen na Vás, jak se
rozhodnete ! ! !
Pokud je to pravda a naše JUSTICE s tím nic nemůže udělat, je jen
jedno jediné řešení.
Prostě jim nedovolit si to užít a nenechat to užít ani jejich dědicům.
Účel světí prostředky.SIME!

26 Luis Luis | Web | 2. května 2016 v 17:18 | Reagovat

[25]:No vidis Bendo, jak se tvoji soukmenovci z KSC umi otacet. Jen prelezli do jinych stran. A Kalousek byl estebaky vyskolen v politicke skole ceskoslovenske strany lidove v Lisnici u Mnisku pod Brdy. Topolanek zase na vojenskem gymnaziu v Ceske Trebove. No a Klaus zase nemusel byt clenem KSC, protoze uz byl clenem KSSS.
To jenom takovej pitomec jako ty se ted citi podvedenej a zneuznanej. Ale to je jen tvoje vina. Mel jsi dost casu na to prokouknout ten podvod s komunismem uz za bolsevika. No a o tom , jak jsi prokoukl fotovoltaicky byznys se da napsat take pekny pribeh , ze ty budouci emigrante.....

27 Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji | E-mail | Web | 4. května 2016 v 22:58 | Reagovat

Ha.

Pochcavatel, posravatel, pozorovatel, vomrdavatel znal meho tatu a mamu.

NO, TO BUDE COSI Z VIDNAVY, Z DRIVE KRAJSKEHO MESTA RAKOUSKO-UHERSKA, NYNI MESTECKA V SUDETECH, KDE JSEM STRAVIL DETSTVI A JINOSSTVI.

Zocelilo me to, svaly mi v zelezo ztuhly.
Ma mysl se stala ostrou jako nejostrejsi britva.
Predem lituji ty, kteri se mi postavi do cesty.

Tam prezivaji do vysokeho veku jen ti  nejvytrvalejsi!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama