Pietní setkání u památníku III. odboje

17. června 2016 v 15:06
Vážená paní, vážený pane,

z pověření ředitele ústavu K 2001 Jana Kratochvila si Vás jménem zapsaného ústavu K 2001 dovoluji pozvat na pietní setkání u příležitosti Dne památky obětí komunismu.

Setkání se bude konat v neděli 26. 6. 2016 v 15:00 hodin u Památníku účastníkům protikomunistického odboje a obětem komunistické zvůle v městské části Brno-Bohunice.

Setkání pořádá ÚSTAV K 2001, z.ú. ve spolupráci s Muzeem československého a rusínského exilu 20. století.

Památník najdete před domem Moldavská 21. Pro příjezd MHD použijte tramvaje č. 6 nebo 8 (zastávka Běloruská).

Místo, kde se památník nachází, si můžete zobrazit na mapě pod tímto odkazem:
S pozdravem
Robert Kotzian,

člen správní rady ÚSTAV K 2001, z.ú.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 17. června 2016 v 18:41 | Reagovat

Je třeba tam jít a vyřvat  všechnu tu špínu ve které lidi žijou, oblbováni politickými gengstry!  Připomenout skandály, korupci, prorůstání organizovaného zločinu do státní správy, justice, policie, chuť šetřit zločin a objektivní potíže, proč to nejde, stejně jako mrtvé, kteří demojratickou cestu ČR lemují!
P.S. děkuji za zveřejnění kauzy Laube!

2 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 17. června 2016 v 20:08 | Reagovat

Clovek by rval,ale vy jste jim videl do karet a nebojite se to uverejnit a tak se ten rev meni v plac, nad celou tou bolsevickou prdeli, 9000 000 svini ktera se zove Ceska republika. Nebo uz Cechie?

3 Petr Kohout Petr Kohout | E-mail | 17. června 2016 v 21:27 | Reagovat

[1]:Marne volani, pane Lamre. Narod, ktery si demokraticky zvoli za prezidenta normalizacniho komunistu s totalne vypitym mozkem a jehoz nejpopularnejsim politikem je byvaly karierni komunista a estebacky agent, nema dobre vyhlidky do budoucna.

4 jara jara | 17. června 2016 v 23:43 | Reagovat

[1]: Former ‘Cop of the Year’     busted on coke-trafficking charges;  A v takovem bordelu jsem ja byl omylem temer zabit s tema nejfajnejsima.... a dodnes nevim proc. Timto hanebnym cinem se mi otevrely oci dokoran, je to strasne co se po celem svete dnes deje, je to desiva degenerace lidstva. Nekdo vola na pomoc 911 a oni ho "omylem" treba i zabiji???
O dalsim zatim nemuze se psat, ale je to strasne a ukrutne, kdyz se o necem vi a necha se klidne projit na ukor zmrzaceni a mnozstvi zivotu, jen pro politicke manipulovani?

5 Papu Papu | 18. června 2016 v 4:09 | Reagovat

[3]:Zajimave a poucne.
Ano, mládeži...mějte na paměti, že tu stále ještě máme mnohé pozůstatky komunistické krutovlády z dob socialismu!!! A ty musíme důsledně odstranit!!!
předmět: ČR je nejsvobodnější zemí - smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty, zpívat u táboráku...

Pokud ovšem projde návrh nového zákona o myslivosti, tak na tom budeme nejhůře !!
Předmět: ČR je nejsvobodnější zemí - smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty, zpívat u táboráku...

ČR je nejsvobodnější zemí - smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty, zpívat u táboráku...

Život v Česku sice zatím není ideální, ale.. .jinde je to ještě mnohem horší.
Pojem “životní úroveň“ je zavádějící, neboť se jedná o individuální představy o tom, co daný člověk od života očekává. Podle jeho představ je potom nutné měřit životní úroveň. Dovolil bych si tvrdit, že nejlepším místem k životu na této Zeměkouli je Tábor a jeho okolí. Kdyby tomu tak nebylo, nežil bych tam. Na druhé straně, nějaký arabský šejk z Kuvajtu, se mnou určitě souhlasit nebude. Japonský majitel automobilky asi také ne...

Ovšem nechoďme na „konec světa“ a porozhlédněme se po svých zahraničních sousedech.

Jedete-li do zahraničí a vezete-li si sebou nůž, buďte opatrní. Celá rodina by mohla lehko skončit za mřížemi.

V SRN nesmíte mít u sebe nůž, jehož střenka přesahuje 10cm nebo zavírací 8.5 cm.

V Rakousku můžete u sebe mít nůž pouze tehdy, pakliže se prokážete, že jste “myslivec“ a zrovna jdete na hon. Je to obrovský paradox, neboť u našeho jižního souseda si každý občan Rakouska, pakliže nabyl plnoletosti (18 let), může bez zbrojního pasu a pouze na občanský průkaz koupit brokovnici a malorážku. To je v ČR absolutně nemožné!

V Belgii a v Lucembursku nesmíte u sebe nosit nůž vůbec i kdyby se jednalo o pouhý “příborák“.

Ve Velké Británii a v Irsku podle zákona (tzv. “Offensive Weapon Act“) nejen, že se zakazuje nošení všech druhů nožů a zbraní (včetně vzduchovky), nýbrž nesmíte mít u sebe na veřejnosti ani to, co se noži podobá. Existuje tam např. absolutní zákaz vycházení s nůžkami! Takováto opatření v zemi, kde v roce 1907 jeho lordstvo Robert Baden-Powell založil skautské hnutí, je opravdu na pováženou...

Naproti tomu české zákonodárství takovouto skutkovou podstatu vůbec neřeší: můžete chodit s popravčím mečem na Václavském náměstí sem a tam, jak se vám zachce, aniž byste porušili jakýkoliv zákon. Jediné nebezpečí, které hrozí, je následující: asi by vás mohli odvézt na psychiatrickou kliniku.

Pakliže si myslíte: „Vyrazíme na Západ trempovat, rozděláme táborák, budeme opékat buřty, hrát na kytaru a zpívat...“ tak takové myšlenky si nechte rychle zajít. Mimo Česka je to takřka neproveditelné a to dokonce i v USA a Kanadě. Ve většině evropských zemí je rozdělávání táborových ohňů (bez zvláštního povolení) přísně zakázané. Buřty (tedy špekáčky) mimo Česka a Bavorska (tzv. „Regensburger“) nikde jinak neseženete.
Hrát na kytaru v lese a zpívat je (mimo Česka) zakázáno takřka na celém světě a to dokonce i v Ruské tajze. Když vjíždíte do kanadského pralesa Algonquin Park (provincie Ontario), ptá se vás policie u závory zdali máte střelné zbraně a hudební nástroje. Pakliže ano, musíte je deponovat u vchodu. Byl jsem sám svědek toho jak jednomu černochovi (skautovi) zabavili dokonce i foukací harmoniku. Po chvíli se rozbrečel, ale nebylo mu to nic platné: Prostě s foukací harmonikou se do pralesa nesmí! Hlasitý zpěv a živá hudba má prý velice neblahý vliv na divokou zvířenu. Ovšem hudba reprodukovaná (rádio) prý zas tak moc nevadí. Každopádně v Česku není zakázáno ani jedno, ani druhé...

V některých zemích by se sice dalo trempování a skautování praktikovat - hlavně v USA, Austrálii a v Kanadě, podobně jako v Česku, ale má to nepřekonatelný zádrhel.
Každá píď půdy tam někomu patří a všude na vás hulákají cedule: “Private property. No entry.“ (soukromý majetek. Vstup zakázán v Texasu Vas dokonce i mohou zastrelit… ). Bez povolení majitele tam vkročit nesmíte. Na některých cedulích jsou vyznačeny i lebky se zkříženými hnáty - vlastník vás upozorňuje: “Pakliže se objevíte na mém pozemku, zabiju vás!“ Vše tam připomíná “divoký západ“ i když poněkud naruby. Zvykli jsme si na tvrzení: v USA se praktikuje volný prodej zbran&iac ute;. Nevěřte tomu. V některých státech USA se skutečně ke zbraním dostanete lehko. Ovšem v jiných platí např stejně přísné předpisy jako v Anglii a v Irsku. Pakliže vás v Marylandu nebo v Massachusetts nachytají s loveckým nožem u pasu, hrozí vám až 48 hodin kriminálu.

Nemyslete si, že to jde všude tak jako v Česku, vzít si ruksak, lovecký nůž, maskáče - vyrazit do lesa na houby a potom se někde vykoupat v rybníku...

V SRN jsou kalhoty „maskáče“ považovány za uniformu a bez povolení ministerstva obrany SRN je nesmíte nosit. Jinak vám hrozí až 3 roky odnětí svobody.
V Severním Irsku jsou všechny rybníky soukromé a pakliže se tam vykoupete, posuzuje se to coby “vloupání“ (Domestic burglary).
V severní Itálii je sbírání hub zakázáno pod trestem vězení do jednoho roku a na zbytek Itálie potřebujete tzv. “houbařský pas“, který místní úřady jaksi velmi neradi vydávají.

Ve Velké Británii je většina lesů v soukromých rukou a normální smrtelník se do nich nedostane.
V Holandsku sice do lesa můžete, ale nejenže tam nesmíte sbírat houby, nýbrž tam nesmíte sbírat vůbec žádné plodiny. Běda, jestli u vás najdou šišku, ostružinu nebo křemenáče! Počítejte s tím, že si drahnou chvíli posedíte v “chládku“.

Až opět někoho uslyšíte hlasitě nadávat, jak to u nás stojí za prd, sdělte mu, že má sice pravdu, ale jinde to může být ještě daleko horší a doporučte mu tuto reportáž, kterou jste si právě přečetli.

Z naší planety Země není kam utéct.
Na Marsu se žít nedá.
Musíme si zdejší poměry zařídit tak, aby to trmácení se životem od kolébky do rakve, bylo pokud možno, co nejsnesitelnější. Víc od lidstva opravdu nelze očekávat..  a u nikoho velký vzor nehledejte...

6 pozorovatel pozorovatel | 19. června 2016 v 4:11 | Reagovat

[5]: Divna meritka svobody. Chlastat a rvat v lese, delat ohen, koupat se v cizim rybniku, nosit maskace, opekat a zrat burty plne speku atd.atd. Heydrich mel pravdu, ze jsou to smejici se bestie...

7 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 19. června 2016 v 6:19 | Reagovat

Papu, krásné!  Teď se hlavně modlím, aby si článek nepřečetl nějaký náš poslanec, senátor, lobbysta...A stejné neprosazoval i v ČR.  ONI totiž velice rádi přebírají  z ciziny  /z našeho pohledu/  nesmysly.

8 jara jara | 20. června 2016 v 16:24 | Reagovat

[6]: Co strkas svuj praseci rypak do veci kterym nerozumis. My jsme se nikdy nervali enb nechlastali v lese neb u prehrady a rybnicich, my jsme sportovali, sli na houby, na vychazky, neb ti dospeli i na hon na divokou. A co je na tom spatneho nosit maskace ktere jak vim tak vydrzi a jake jsem mej jiz na vojne, tak za cely den v desti nebo ve snehu tak jsme nepromokli.Mas to v hlavicce strasne popletene a myslis si, ze jsou vsichni jako ty. A co se tyce Haydricha, tak s nim byl na kline i focen Vasik Havlu. A jeste, jakj je mozne, ze ti budouci "privatizeri mohli klidne jet studovat za CSSR naklady na Zapad i do Anglie a to jiz v 70'tych? Pozorovateli, jsi zenaty kolik mas deti, vnoucat, kolik uspor???

9 Luis Luis | 22. června 2016 v 4:19 | Reagovat

[5]: No tak jsem si tu propagandu precetl.
Bez s tim do prdele kretene. Mas to zalozene na tom, ze u kazdeho zabere prvotni dojem a nikdo se nebude obtezovat s overovanim faktu.
Takze vsechno co pises o Kanade je vylhane.Ostatni mi za to za rozbor nestoji.
Tady mas o Alonguin :
http://www.algonquinpark.on.ca/visit/general_park_info/
zadny zakaz hudebnich nastroju nebo zpivani.
V Kanade mas hromadu Crown properties , kde muzes stanovat jak se ti zlibi, zrovna tak je tady hromada Trailer Parks a Provincial Parks. Muzes si tam delat ohen a hrat na co chces.
Navic vyridit si zbrojni pas a povoleni k lovu je desetkrat jednodussi jak v cesku.
Crown land camping :
https://www.reddit.com/r/ontario/comments/35l2x2/crown_land_camping_have_you_done_it/
Treba rybarskej listek v Ontariu stoji $17 na cele Ontario na rok a to bez clenstvi v nejakem podvodnem svazu a zkousek
http://www.naturalsports.ca/natural-sports-links-resources/fishing-licenses-natural-sports.html
To naopak v cesku kde je to vsude v prirode sama skladka, vody bez ryb a mista na stanovani zamorena pouzitejma prcgumama, iniekcnima strikackama a dalsim bordelem, u nadrzi se spinavou vodou je pobyt v prirode pekna pakarna.
A to nemluvim o chlastu- kdyz se v cesku ozeres z toho bramboroveho lihu, ze ktereho je tam delano vsechno, tak celej druhej den mas znicenej. Tady si muzes namazat hubu jak chces a rano jsi fit. Jenom neni dovoleno chlastat kdyz ridis lod ale to se vas cechu netyka , pac nevite co to je, debile.
Jinak potkat takovyho zjeva jako si ty a to jeste s nozem, to musi byt pro jakehokoliv policajta pres snesitelnou normu vsude na svete.

10 Luis Luis | 22. června 2016 v 4:21 | Reagovat

A jit na houby v Kanade- to by jste tam v cesku vubec nepochopili o cem to je.

11 Nesmysl Nesmysl | 22. června 2016 v 6:10 | Reagovat

[5]:To co tady pisete o Algonquin Parku v Kanade je BLBOST. To si muze kazdy precist na internetu kde jsou podminky kampovani v "Back Country" jasne napsane.

Kazda pid pudy v US a nebo Kanade nekomu patri tak jako v CR. Od toho jsou Narodni parky a nebo proste statni divocina kde si muzete delat co chcete ale hlavne se nahlaste aby Vas Rescue parta nasla misto vasich kosti !

Je zcela pochopitelne ze Vas majitel lesa v CR vyzene i s vasim terenim bicyklem a harmonikou. Cesi uklidit po sobe neumi, nechaji tam bordel, delaji nove cyklostezky jako prasata. Mozna ze jste cetli jak nejake hovado zastrelilo Orla Kamcatskeho ktery se v CR objevil nahodou za poslednich 100 let diky zmeny pocasi. Presto ze ho strezili kdy si se svoji parnerkou delal hnizdo, nejaky vul ho zastrelil brokovnici. Zdedil jsem nekolik desitek kilometru lesa a vim jake jsou s tim starosti a co stat vcetne blbcu myslivcu, cyklistu a motorkaru pozaduji na majiteli jen pro svoje poteseni a lov zvere.
Tak ze s Vami vubec nesouhlasim, co jste napsal o Kanade je BLBOST, tak jako o CR.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama