General Laube ma rudou cepici...

23. srpna 2016 v 16:16 | Prislo emailem

jardazbrd@seznam.cz
6:06 AM (4 hours ago)

to me
Jaroslav Lamr
Rožmitál p. Třemšínem
Dne 23. srpna 2016

Výtisk č. :
Počet listů:
Přílohy: dopis J.V.

Věc: Generál Laube - pokračování.
-------------------------------------------

Tato informace, stejně jako původní dopis, je určena Vládě ČR, Poslanecké sněmovně ČR, Senátu ČR, ministerstvu vnitra ČR, Policejnímu presidiu ČR, Ústavnímu soudu ČR.


Dne 17.6. 2016 jsem se obrátil písemně na výše uvedené instituce s poukázáním na osobu generál Zdeněk Laube, náměstek ministra vnitra, bývalý příslušník StB, IV. Správy SNB, tedy "sledovačky," která plnila speciální požadavky státobezpečnostních útvarů v tehdejší ČSSR.

V dopise jsem poukazoval na zásadní fakta, že příslušník zločinné organizace může vůbec sloužit na tak vysoce postaveném místě, mít negativní lustrační osvědčení a dokonce realizovat tak zvanou "reformu policie," požívat důvěry presidenta ČR, který jej povýšil do generálské hodnosti, stejně jako požívat důvěry ministra vnitra Chovance a policejního presidenta Tuhého.

Ani jedna z mnou oslovených institucí do současné doby, ač uplynuly více jak dva měsíce, n e o d p o v ě d ě l a ! Což vnímám jako aroganci moci, ale i jako důkaz pro oprávněnost svého postoje a nechuť kompetentních orgánů nadnesený problém řešit!

Obrátil jsem se tedy na "svého poslance" v Parlamentu ČR ing. Josefa Vondráška, nezávislého, v barvách KSČ"M." V minulosti člena KSČ, příslušníka Lidových milicí, po "sametu" dlouholetétý starosta v mém bydlišti a nutno zdůraznit, člověk, který pro město udělal mnoho a požívá zde důvěry u většiny občanů. Jmenovaný se seznámil s obsahem mého dopisu a to je asi tak vše. I když ne tak docela, obrátil se na svého poslaneckého kolegu PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiřího Valentu. A ten odpověděl dopisem, který tvoří přílohu tohoto mého pokračování. Budiž proto zveřejněn v nezměněném podání.

Soudruh Jiří Valenta byl příslušníkem Státní bezpečnosti, stejně jako já, stejně jako generál Laube. Byl zařazen na problematice "zpravodajské ochrany mládeže" a zlikvidován o rok dříve než já, viz. jeho dopis. Narozdíl ode mne sloužil u StB jen "pár let" a je téměř o generaci mladší, což může být důvodem jeho snažší adaptace do polistopadově sametového, demokratického života. Možná nepoznal tolik špíny co já, možná se na něm netočili jeho kolegové spoluzločinci z StB nebo z KSČ nebo řadoví kariéristé, slouhové minulého režimu, které kalná vlna OF vynesla do osvědčeného likvidačního nástroje : KOMISE občanské a prověrkové! /Viz. Komise vzor 1950 a Komise vzor 1970./

V neděli, dne 21.8. 2016 jsem očinil na Policii ČR podání na osoby Laube, Chovanec, Tuhý pro podezření ze spáchání tr. činu padělání a pozměnění veřejné listiny, zneužití pravomoci úřední osoby a pohříchu, laškoval jsem i s možným tr. činem zločinné spolčení. Do třiceti dnů bych měl být informován o výsledku šetření.

Nepochybuju ani na okamžik o výsledku. "Odloženo, nic se nestalo." Vsadím na to důchod.

Často slýcháme z úst "politických i justičních elit" zkazky o tom, že každý občan má právo na řádný proces! Jsem ochoten kdykoliv, sednout si před kamery s Laubem, se zástupci vnitra z roku 1990, vnitra stávajícího, stejně jako s předsedou proverkové komise v okr. Příbram! A se členy KPV ČR, nikoliv těch od MUDr. Kavalírové...! A hovořit veřejně o StB, KSČ, Plyši, kulatých stolech, čistkách, přítomnosti StB v policii, v armádě, ve zpravodajských službách! O soudcích a prokurátorech, kteří bezproblémově přešli ze svých socialistických talárů do talárů demokracie. Pokud spolupracovali s StB, byli očištěni, pokud odsoudili lidi, šlo o nerozvážnost! Viz. agentka kr.jm. SÁZAVA, viz. soudkyně, která odsoudila hospodského v Plzni za řeči proti režimu a komunistům...Kolik takových bylo! A jaké posty zastávají během čtvrt století demokracie po česku?! Viz. "Rudá smrt" na státním zastupitelství! Děti kovaných komunistů jsou soudci, děti vojenských prokurátorů jsou státní zástupci, vybraní soudci, exKSČ, soudí kauzy agentů StB. Sám jsem před nimi stál! Ač jsem doložil důkazy spolupráci, bylo moje svědectví nevěrohodné...! Tak sakra, kde to žiju?! A v čem?!

StB byla dnem 15.2. 1990 zrušena, OF provedlo serii čistek, ovšem zejména po linii civilní kontrarozvědky, tedy bývalé II.S-SNB. Vše ostatní, včetně lidského potenciálu, bylo pod jiným názvem zachováno! Viz . ochranná služba ústavních činitelů, které velí plk. Komorous, jehož žádost o službu v StB je známa včetně odůvodnění zájmu služby zde, technika, sledka, vše funguje!

A tak všichni občané této země i v zahraničí mohou být svědky i následujícího paradoxu: Když bych si já zažádal o zřízení bezpečnostní, detektivní agentůry, n e s m í m! Jako expříslušník zločinné organizace, který od ní dobrovolně odešel v r. 1984 na kriminálku, bych mohl ohrozit demokracii! /Stará struktůra, pamatujete?!/ Ovšem, kdybych měl štěstí a přežil propuštění z ÚOÚD /první polistopadová kontrarozvědka u které sloužil i generál Laube/ , mohl bych být možná to, co on...!

Co zapříčinilo tento stav a závěrečné rezumé : slavné heslo neméně známého revolučně vyfabulovaného prefabrikátu "Nejsme jako oni." Měl pravdu. Byli stejní nebo horší! Oblbovali a lhali!

Jaroslav Lamr

------

---------- Původní zpráva ----------
Od: Josef Vondrášek <josef.vondrasek@rozmitalptr.cz>
Komu: Jaroslav Lamr <jardazbrd@seznam.cz>
Datum: 10. 8. 2016 10:50:59
Předmět: FW: Odpověď: Laube
From: Jiří Valenta [mailto:ValentaJ@psp.cz]
Sent: Thursday, August 04, 2016 7:51 PM
To: Josef Vondrášek
Subject: Odpověď: Laube
Ahoj Pepo, pečlivě jsem si to přečetl a dost jsem se přitom usmíval. Je to prakticky stejný příběh, i s velice obdobnými detaily, jaký jsem prožil já. Také jsem sloužil na V.správě, také jsem byl na vlastní žádost, kvůli malému dítěti, přeřazen do Plzně na KS SNB - Správu StB a také jsem byl následně bezdůvodně vyhozen, i když již v roce 1990, a to dokonce jako nestraník a s mnoha příbuzenskými vazbami na Západě. Přestože jsem prověrkovými komisemi prošel bez poskvrny, tak mně "jakýsi náměstek" FMV, posléze podvodný student práv v Plzni, Jan Ruml vyhodil na dlažbu, aniž bych dostal šanci alespoň šlapat chodník jako řadový příslušník.

A to i přes ten zmíněný fakt, že prověrková komise u mě neshledala žádné pochybení, ani morální, ani pracovní. V "revoluční době" byl náčelníkem KS SNB Plzeň (pod kterého spadaly složky VB i StB) jakýsi pplk. Antonín Moltaš, jinak kovaný komunista, který, když jsem jej jednou nepozdravil "čest práci", si na mě šel ihned stěžovat mému šéfovi. Proč to píši? Zde ta analogie příběhů pokračuje. Z pana podplukovníka se hned po revoluci stal plukovník a za pár let generál, a nikomu jeho minulost nevadila, na rozdíl od nadstrážmistra, který sloužil jeden rok na ochrance a půl roku na odboru mládeže Správy StB Západočeského kraje. Nařízení a zákony platily jen pro někoho.

V případě gen. Moltaše se domní vám, že během revolučních dní vřele spolupracoval s OF a zejména některými pražskými disidenty a účelově rozkryl a dekonspiroval některé kauzy a kontakty, odstranil některé nevhodné materiály vedené na nastupující vládce a proto mu byl poskytnut "jidášský groš" ve formě povýšení a dnešní generálské penze. V tom vidím osudy gen. Laubeho, kterého jsem osobně neznal, prakticky stejně. Musím tedy konstatoval, že ten zaslaný příběh považuji za zcela realistický. Jen na rozdíl od toho pisatele mě bylo v konečném důsledku propuštění lhostejné a v podstatě mně nakoplo jiným a možná i pozitivnějším životním směrem, protože kdybych u Policie zůstal, disponoval bych st ále jen nezaslouženým cejchem jakéhosi estébáka, kterého bude tupé stádo paušálně a zkresleně soudit, a také bez jakékoliv možnosti kariérního růstu...

Navíc by mně ta služba, společně s některými disidenty, kteří tam byli bez ladu a skladu implantováni do rozličných funkcí, nedělala úplně "dobře od žaludku".Tak to by bylo asi vše, co Ti k tomu mohu říci, trochu jsem si zavzpomínal a až někdy budu psát ze svých deníků nějaké paměti, asi se budou někteří lidé velice divit..:-D I když, koho už dnes nějaká revoluce v roce 89 zajímá..Přeji hezký zbytek volna...Jirka


PhDr. Ing. Mgr. et Mgr. Jiří VALENTA

poslanec
Hospodářský výbor, Výbor pro evropské záležitosti
Podvýbor pro ICT průmysl a eGovernment - předseda

člen Zastupitelstva Plzeňského kraje

privat phone.: + 420 603 773 169
office phone.: + 420 377 270 825 Address: Purkyňova 29, Plzeň 301 00

-----Josef Vondrášek <josef.vondrasek@rozmitalptr.cz> napsal(a): -----
Komu: <valentaj@psp.cz>
Od: Josef Vondrášek <josef.vondrasek@rozmitalptr.cz>
Datum: 3.8.2016 14:04
Předmět: Laube
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 23. srpna 2016 v 16:27 | Reagovat

Děkuji za zveřejnění. Přeposlal jsem též organizaci Post bellum, příběhy pamětníků, se  kterou jsem natáčel rozhovor.  Víc opravdu dělat nemohu.  Hezký den všem.

2 Luis Luis | 23. srpna 2016 v 18:29 | Reagovat

Taky jsem o podobnejch vecech psaval a co jsem si za to sliznul od ruznejch pravicaku, takze dnes se jen uz smeju, protoze cesi to maj zaslouzene.

3 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 23. srpna 2016 v 21:21 | Reagovat

Ne ode vsech Luisi. Snad bych si dovolil
take neco napsat ke komentari pana Lamra.Verejne napsat informace o sobe a podepsat se pod tim vyzaduje podle meho nazoru urcitou odvahu. Kdo to jiny udelal s tech desitek tisicu estebaku a jejich spolupracovniku? PS. Sam se Lusi za pravicaka nepovazuji protoze ani nevim co to byt pravicakem znamena. Jinak pisi pravackou.

[2]:

4 Anti Anti | E-mail | 24. srpna 2016 v 5:04 | Reagovat

No nevim soudruzi. Zlobte se na me jak chcete, nadavejte mi, ale porad mi to cele pripomina jak Heinrich Himmler sveho casu zacal jednat se spojenci o separatnim miru s tim, ze jemu se nemuze nic stat protoze jej a jeho SS spojenci budou potrebovat pro udrzeni poradku v povalecnem Nemecku. Ten taky tak nejak pocital s tim ze u SS zustane jako Rissky vedouci.

Ty narky jak jedni StBaci bezduvodne vyhodili druhe StBaky jsou fakt dojemne.

PhDr. RsDr. MDiv. Mth. JuDr. Ing. Dipl.Ing. Mgr. Ma. Mark Pokorny CsC

predseda mistniho spolku pratel postovnich znamek

5 Vedoucí bachařka opsala diplomku od kolegy Vedoucí bachařka opsala diplomku od kolegy | Web | 24. srpna 2016 v 12:22 | Reagovat
6 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 24. srpna 2016 v 19:39 | Reagovat

Co k tomu říci. Můj kamarád Zbyněk Čeřovský si podal žádost o přiznání III. odboje. Čekal dva roky od podání  své žádosti a nic se nedělo. Ergo: Úředníci na Minister. národní obrany - tedy přísná komis- si z tohoto postu udělali na mnoho let dopředu dobrou živnost. Nač spěchat. Čím déle se jednání povleče, tím pro ně lépe. A mezi tím umírali političtí vězni, aniž by se dočkali přiznání odboje. Pan Čeřovský se naštval a napsal do Lidovek článek. "Ani se nedivím, že se má žádost vleče, když u soudů, na M.V a v armádě je to samej komunista a estébák. Jen čekají, až zemřu!" Za tuto drzou kritiku pravdy se uznání III. odboje nedočká! Ztrestají  ho komunisté a estébáci! Kdo není novému režimu bolševiků loajální, musí být trestán. Krátce po roce 89 jsem napsal článek, že nám všude dál vládnou komunisté a estébáci, že se v podstatě nic nezměnilo. Psali mi hovádka, že jsem blbeček. Dnes se mi po svém prozření omlouvají, že jsem opět měl pravdu. A stačí tak málo. Logicky a zdravým rozumem uvažovat. Bolševik má všechno pod svou kontrolou. Děkujeme Vám, pane Václave Havle. Ve snaze získat koryto prezidenta, jste z osobního prospěchu a zbabělosti zradil tento národ a se svými estébáky jste posral, co jste mohl!  V BIS jsou  nadále býv. estébáci a to i v armádě- kontrášové! Když se redukovala naše armáda, všichni političtí důstojníci nebyli posláni do civilu, ale do Prahy! A jak je z článku z hora možno si přečíst, úspěšně se drží na Ministerstvu národní obrany dál! Po pádu Berlínské zdi nesměl žádný komunista, agent tajné policie a důstojník tajné policie zastávat žádnou funkci a to  jak v civilním sektoru, funkce ve vládě, ni starosto ať, ředitelé výrobních závodů, tak v policii a v armádě! Tak byla zničena komunistická mafie. Zásluhou Havla, který přistoupil na zrádnou dohodu s komunisty, mohl  v České republice přežít bolševik ve vysokých vládních funkcí až do dnešních dnů!

7 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 25. srpna 2016 v 17:07 | Reagovat

Tento clanek vzbudil odezvu i od ceskych komunistickych vlastencu, kteri se v 6 pripadech vulgarne vyjadrovali na adresu mou a ostanich pisatelu a komentujicich. Jsem nazoru, ze komunisticka prasata nemaji narok na svobodu projevu a vsechny jsem je vymazal (vcetne jednoho Wernera).

8 Anti Anti | E-mail | 25. srpna 2016 v 18:25 | Reagovat

[6]: Pane Wolf, Havel nezradil. Havel byl komunisticky kadr a zaloha pro pripad prevratu. Jen delal co se od nej cekalo.

Vseobecne, jestli nekdo ceka v Cesku nejakou spravedlnost ci uznani tak se nedocka. Cesko neni pravni zeme a dal jej vedou grazlove, byvali StBaci, vrazi, a zlodeji.

Kdo muze necht utika co mu nohy staci.

9 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 25. srpna 2016 v 18:40 | Reagovat

To se jim to nadava tem sracum kdyz mohou zaclanet na Vasich strankach Rossi a nic je to nestoji.Sleduji komentare americanu a kanadanu ohledne americkych voleb.Nikdo neni tak sprosty jako cesti
vlastenci.Pruser je ze v cechach ziji lide jako pani Korcakova a pan Wolf a dalsi a dalsi kteri jsou slusni a nekteri z nejakeho duvodu nemaji pristup na internet.Sednout  za klavesnici vyklepat par sprostaren na to netreba mit odvahu a pak jsou spokojeni a jejich mecenasi taky.

10 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 25. srpna 2016 v 20:09 | Reagovat

[8]: Do USA to nebude jiz tak lehke. D.Trump will build a border wall and Mexico will pay for it. Ta imagenarni stena bude postavena kolem celych Spojenych statu a tak nevim nevim.Snad jenom Kanada.Tam je Prime ministr natupirovany,navoneny libovec ktery nevi ani kolik bije.

11 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 25. srpna 2016 v 20:15 | Reagovat

[4]:  Anti, opakovaně jsem říkal, že  NENAŘÍKÁM nad tím, jak jsem dopadl!  Já jsem odešel od StB na opakovaný pokus po generační obměně náčelníků, tedy v roce 1984,  kdy jsem skutečně nemohl vědět, že režim padne a estébáci budou prohlášeni za zločince.  Roli Himlera hrát nemohu,ale znám takové, kteří v roce 1990 zpracovávali plány na  reorganizaci StB do nových
podmínek!  Tyto plány jsou zachovány, můžete se
seznámit s obsahem i autory.Některé jsem osobně znal. Ze  Správy StB Praha...a i oni, sloužili "demokracii."  Opakuji, nenaříkám, ale tvrdím, že čistky v ÚOÚD  byly dílem servility Jiřího Novotného k Havlovi, dílem splnění likvidačních kvót a z Příbrami, kde jsem sloužil, jsem na kriminálce překážel konkrétní osobě z advokacie, který zastupoval tamní "esa!"  A já jsem věděl dost!  M.j., ten příslušník, který tohoto advokáta v osmdesátých letech stíhal, přežil, ač byl předsedou KSČ na vyšetřovačce, vyšetřovatel StB, který v sedmdesátých letech zpracovával veem emigrantům z okresu  nedovolené opuštění republiky... a hlavní podně proti mě, vyslal komunista, agent a rezident VKR z padesátých a šedesátých let...!   Takže, nepláču, ale jsem nasr...j!

12 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 25. srpna 2016 v 20:25 | Reagovat

[4]:Anti, mě propustil Jiří Novotný, muž Václava Havla, civilista, nekomunista, jeho okolí ho považovalo za fízla a jeho životopis dobře popsaly Necenzurované noviny!  Šlo o osobu, která nechala ve službách FIS/BIS řadu estébáků normalizačních, tak vzal do řad nové služby estébáky, vyhozené po roce 1968!  Tento diletant  udělal ve službách pouze bordel, ale splnil roli užitečného idiota a šel!   Seznamte se s jeho osobou.

13 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 25. srpna 2016 v 20:36 | Reagovat

K nadávkám, urážkám na adresu pana Rosti Hedvíčka: Několik jsem jich četl a jmenovanému je zle vyčítáno, že  zveřejňuje i  příspěvky estébáků, tedy ty moje.  Chápu jejich rozladěnost, neboť  jim mohu poměrně kvalifikovaně rozbít jejich  žvásty na téma StB!  Pan Hedvíček zcela jistě neprotežuje estébáka Lamra, případně jiné, ale zcela profesionálně dává  možnost vyjádřit se všem debatujícím stranám.  Za což mu děkuju!

14 Jarda Lamr Jarda Lamr | E-mail | 25. srpna 2016 v 20:41 | Reagovat

[9]:  Zdravím Vítězslave!  Tak to zde bohužel chodí.Někdy docela lituju, že třeba debaty pod články v médiích  nejsou jen pro ty podepsané!  Anonymně lze zvracet donekonečna na vše a na všechny. Vše dobré!

15 Anti Anti | E-mail | 26. srpna 2016 v 1:18 | Reagovat

[10]: Kdepak. Donald Tluchuba uz obraci a od zdi, round ups of illegal immigrants and all immigrants in that matter, uz tak nejak pomalu nema zajem.

I think about one or two days ago he said that "we have a lot of good people here, very strong people, we want those people, and we have a very good immigration laws, we want to use those laws. Those immigrants are rapists, some,some, I assume, are good people."

Uz dokonce mluvi o tom ze by immigrantum nabidl amnestii:

"The status Trump will offer illegal immigrants 'wouldn’t be citizenship but would allow them to be here without fear of deportation,'..."

Dokonce uz si i meni heslo na "Make Amnesty Great Again"

16 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 26. srpna 2016 v 14:01 | Reagovat

[15]: What do you have to lose trying something new? Co dokazali demokrati pod vedenim povedene dvojice podvodniku
OBAMA CLINTON? Pokavad Clintonova vyhraje a zvoli si sve soudce do SUPREME
COURT tak potom to bude, GOOD BYE USA...

17 Anti Anti | E-mail | 26. srpna 2016 v 16:21 | Reagovat

[16]: Demokrati dokazali to, ze se vynoril tento tluchuba s hesly typu "se Sovetskym svazem na vecne casy a nikdy jinak" a republikani i s conservativci mu ta prazdna hesla sezrali i s navijakem. Porad se nemohu zbavit dojmu, ze Trump je tam jen proto aby umoznil zvitezit Clinton a cela volebni sarada je jejich divadlo. Trump byl vzdy demokrat a pritel rodiny Clintonu ktery prispival do jejich foundation tucnymi prispevky.Ted chce udelat Ameriku znovu skvelou. Kdyz se jej zeptate jak, tak nema odpoved.
Vy my verite hesla typu ze donuti firmy vratit se zpatky do USA a vyrabet v USA za $12/hr namisto v Cine za $1/hr? A ze Americani budou s nadsenim kupovat jiz tak predrazena tricka misto za $30 tak za $150? Nebo ze za XYZ milionu/billionu dollaru postavi zed? A kde na to veme ty penize? Necha Mexican visitors pay for it? Do you really believe that increasing fees for travel visa will be a solution? Or rounding up millions of Mexican illegal immigrants and deporting them? How? Who will pay for it? And who will work at the heave construction in lieu of those missing Mexicans? Many Americans are crying that Mexicans are taking their jobs but are not willing to take them themselves!
I do not like that lying corrupt bitch either. I hate to have her as a president, but that doesn't mean I have to vote for another idiot.

I believe, on the other hand, that Trump was actually the best thing what could happen to republicans. They will (unfortunately) lose this election again, so we will have to survive Obama's policy 2.0 reloaded for hopefully only the next 4 years and in the meantime republicans may learn the lesson.

18 Vystehovalec. Vystehovalec. | E-mail | 26. srpna 2016 v 20:58 | Reagovat

[15]: Anti, I Trump vi ze vsechny nelegaly
nemuze hazet do jednoho pytle.Osoba ktera zije v USA nelegalne vice nez 15 let,zivi se poctive,plati taxi a nema zadne zaznamy v trestnem rejstriku nemusi dokazovat ze je prinos pro USA.
Nevim co s tim bude delat ale kazdy rozumny American s Trumpem bude souhlasit kdyz temto osobam povoli pobyt

19 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 28. srpna 2016 v 14:58 | Reagovat
20 Luis Luis | 2. září 2016 v 5:47 | Reagovat

Bylo by potreba, aby si Benda (a dalsi) nechal udelat test inteligence, jako pred lety jeden pisatel, co tady plosne urazel a pak mu zjistili IQ81.
To je nutne proto, aby de pak na takove lidi dalo reagovat se spravnou terminologii.
Na takove pisatele je potreba okamzite vnzaset pozadavek testu IQ, hned jak se zde projevi.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ment%C3%A1ln%C3%AD_retardace

Existuje ještě jedna kategorie Mírná mentální retardace (IQ 85 – 69). Kategorie do níž spadají jedinci s opožděným rozumovým vývojem. K zaostávání došlo z jiných příčin než je organické poškození mozku, proto lidé s takovýmto IQ nejsou považování za mentálně retardované.

21 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 2. září 2016 v 6:43 | Reagovat

Pokud by Trump  poslal domů všechny ilegální imigranty,  zhroutilo by se v USA zemědělství, ovocnářství, květinářství a polovina výrobních závodů, kde za nízké mzdy pracuje až 95 procent nelegálních a na černo pracujících imigrantů. Starousedlíci by takovou práci nevykonávali! A potom, nejedná se o vyloženě ekonomické utečence, jako je tomu v Evropě, kteří žijí ze sociálních dávek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama