Listopad 2016

Ceska zurnalisticka integrita...

29. listopadu 2016 v 15:06 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Pred tydnem uverejnil Prerovsky denik tento muj "dopis ctenare" - Zde je:


Spravny cesky (neinformovany) vlastenec by zajiste zajasal, jaka je to v CR spravedlnost a svoboda projevu a vubec je vsechno "eno nuno". Jenze dopis, ktery jsem jim do tech novin poslal, znel takto:


Prohlaseni pro Prerovsky denik.

7. rijna 2016 jsem se zucastnil ceremonie v Kojetine, pri ktere byly predany americke vojenske medaile ceskym vojakum z Kojetina, kteri slouzili spolecne s americkymi ozbrojenymi silami v Afganistanu.

Behem poslednich dnu jsem se stal tercem cilene kampane, tvrdici, ze medaile byly nejakym zpusobem falesne a ja jsem timto zpusobil jakousi imaginarni ostudu mestu Kojetin.

Jsem osoba na internetu velmi znama a za poslednich 25 let jsem publikoval pres 2000 clanku a nekolik knih, jejichz tematem byla casto kritika ceske soucasnosti. Timto zpusobem jsem si za ty roky vybudoval rozsahlou sit ne-fanousku, nenavidicu a stalkeru, kteri mou publikacni cinnost sleduji a snazi se zdiskreditovat cokoliv, co napisu.

Kdyz informace o soukrome akci s predanim medaili pronikla na verejnost, tato skupina lidi se cile pustila do atakovani a dehonestace me osoby - byt jde o bohapustou nenavist s penou u huby, oni sami to vzdy nazyvaji "recesi". Jde o tvrzeni, ze cokoliv napisu, je lez, ze jsem tezky alkoholik (jsem celozivotni abstinent), pripadne prekroucene informace s meho soukromi ("recese - haha"). Vzhledem k tomu, ze se jedna bez vyjimky o anonymy, pouzivajici internetove anonymizery, je zasah proti teto luze velice obtizny.

Informace o udajnych "falesnych medailich" se rychle dostala i do Kojetina a do vedeni mesta, ktere se citilo touto akci osobne urazeno (byl jsem pozadan, abych neuvadel zadna jmena), protoze na udelovani medaili nebyli mnou umyslne prizvani. Tito jedinci pak odstartovali mistni nenavistnou kampan papouskovanim nesmyslu (mozna i aniz by sami pochopili, ze se jedna o umyslne lzi), drive stvorenych mymi stalkery. Jak spravne bylo uvedeno ve vasem clanku minuly tyden, vedeni mesta odmitlo muj navrh, aby vojaky vyznamenali sami.

A tak se tento pripad dostal i na stranky Prerovska a Prerovskeho deniku, jehoz redaktori byli puvodne na predavani medaili pozvani, ale v posledni chvili se odmitli zucastnit. Mohli mit vsechny informace z prvni ruky a nemeli zajem. Za tri tydny uz jim ale nevadilo uverejnit clanek plny polopravd a vylozenych lzi, aniz by se opet obtezovali mne kontaktovat a overit informace u pramene (kdyz to bylo o mne).

Utoky na mne a na me rodinne prislusniky na internetu dosahly v poslednich dnech frenetickeho tempa. Stalkeri se dokonce vzajemne chlubi, na kolik mist v USA uz na mne poslali udani. Je jasne, ze zatimco pohnutky cinitelu Mestskeho uradu v Kojetine byly zrejme pouze urazena jesitnost, v pripade mych mimo-kojetinskych nenavidicu to byl hlavne cesky anti-amerikanismus a nenavist k emigrantum (kvalifikuji se na oboje, jsem emigrant a v Kojetine narozeny americky obcan, ceske obcanstvi nemam, ani zajem ho ziskat).

Mrzi mne, ze se i Prerovsky denik pripojil k teto nenavistne kampani svym clankem z minuleho tydne, povazuji to za celkove selhani vasi zurnalisticke integrity.

Cela afera je pro mne nejen zklamanim, ale i poucenim, abych se uz nikdy nesnazil delat dobre a pozitivni veci v zemi, ktera neni stale jeste dostatecne civilizovana a pravni na to, aby to ocenila.

A mimochodem - jak jsem uz uvedl ve svem predchozim prohlaseni se vsemi detaily a dukazy, ty medaile byly prave a legitimni a nebyl duvod cokoliv zpochybnovat, at uz vasim clankem a nebo nekde na internetu - jak vazne, tak i v recesi. Ovsem to by chtelo mene nenavisti k USA a emigrantum a vice charakteru.

Dekuji za nezkracene uverejneni.

Ross Hedvicek
U.S.A.
----

Muj nazor je velmi hezky vyjadren v citatu spisovatele, ktery byl taky drive komunista - ale pak vyrostl :-)

"Žurnalistika znamená otištění toho, co si někdo jiný nepřeje vidět otištěné. Všechno ostatní je public relations."

George Orwell


Lord Tarzan

25. listopadu 2016 v 16:07 | Pepa Nos

Zavist a nenavist ke komukoliv...

21. listopadu 2016 v 14:32 | Jiří Novotný |  Clanky jinych autoru
Pane Rossi, se zájmem jsem si přečetl články, které informovaly o udělení medailí, které jste předal vojákům české armády. Byl jsem překvapen, že se někdo ze zahraničí zajímá o naše veterány a zasloužil se o jejich ocenění. Po měsíci se však objevily na různých internetových stránkách pomlouvačné články autorů Roberta Břešťana a Tomáše Peciny.

Probudily u mne zájem, proč byly plné nenávisti a lživých informací. Přece měl být jejich obsah opačný. Zapátral jsem tedy na internetu, abych zjistil, co to je za osoby. Robert Břešťan, vystudoval soukromou školu Josefa Škvoreckého, po roce práce pro BBC v Londýně z nejasných důvodů odchází, chvíli v časopise Ekonom, odkud odchází s Ondřejem Neumannem a zakládají neziskovou organizaci Ústav nezávislé žurnalistiky. Krátce poté, pod hlavičkou nezávislé žurnalistiky, zakládají blog Hlídací pes. Financuje to jenom Ministerstvo kultury nebo ještě jiná organizace, která má za úkol pod pláštíkem nezávislosti ovlivňovat veřejné mínění?

Břešťan, známý svými články na zakázku, je kamarád E. Stehlíka a dobrý známý T. Peciny.

Eduard Stehlík (1965), vystudoval ruštinu a dějepis na UK v Praze. Od roku 1992 voják a od roku 2008 pracuje ve vědecké radě Ústavu pro studium totalitních režimů, kde pracuje jako náměstek ředitele Hermana, který nad ním dodnes drží ochrannou ruku. Stačí jeden příklad za všechny, jeho neplacená dovolená, když pracoval v ÚSTR u Hermana a byl placen z rozpočtu Ministerstva vnitra. V té době vystupoval v uniformě jako aktivní voják (může MO půjčovat vojáky na ÚSTR? není to porušení zákona?).

Pan Herman (1963) je současný Ministr kultury, který na sudetoněmeckém sjezdu pronáší zdravici tisícům zúčastněných. Stehlík je po návratu z ÚSTR povýšen z funkce poradce na MO na plukovníka (je to opravdu potřebná kvalifikace na povýšení na plukovníka?), a od 2012 pracuje na MO jako ředitel odboru pro válečné veterány. Za pouhé tři roky "usilovné práce" pro důchodce a veterány, akcí v TV, radiu, vzpomínkové akce stihne vystudovat MBA, PhD, dálkový kurz generálního štábu a kdoví co ještě, prostě dře jako kůň a určitě ani nespí.

Ze své funkce každý rok navrhuje finance na provoz svazu protifašistických bojovníků, jehož je členem. Skoro to vypadá na střet zájmů, ale zjevně to nikomu nevadí (ročně ČSBS získává na provoz téměř sedm milionů korun včetně částky z Ministerstva obrany, z MO například za rok 2014 navrhnul Stehlík přidělit téměř pět milionů korun viz. str. 495). Zajímavé je, že finance začal MO "nedemokratickému" svazu přidělovat teprve když byl Stehlík ve své funkci. Do té doby MO peníze pro ČSBS nepřidělovalo.

Zapomeňme na chvíli na Stehlíkovo hnízdo. Další do "svaté" trojice Tomáš Pecina (1966), s potížemi vystudoval teoretickou fyziku na UK a po ukončení studia okamžitě zapomíná na odborné vzdělání a začíná jako žurnalista v Britských listech. Zanedlouho je propuštěn z podezření ze zpronevěry a pro obhajobu svobody neonacistických projevů. 4.8.2016 ruší blog Slepecká hůl, uvádí, že ho už psaní nebaví, ale dále vede extrémistický blog do kterého ho psaní zase baví a snaží se založit sudetoněmecké sdružení.

Nyní se na některé akce podívejme z časového hlediska. 1.6.2016 pronáší Stehlík na Ministerstvu obrany zdravici na počest Českého svazu bojovníků za svobodu, vyzdvihuje jejich práci jako orgánu, který pečuje o uchování pravdivého a nezkresleného obrazu národa. Ale už za tři měsíce (3.10.2016) Stehlík demonstrativně po dlouholetém členství ze svazu ČSBS vystupuje. Po mnoha letech členství, oslavování této organizace a navrhování financí pro ČSBS a její členy, si za tyto tři měsíce uvědomil, že organizace je nedemokraticky řízena a zaměstnává bývalé donašeče režimu (to, že na svém odboru také zaměstnává obdobné donašeče - se souhlasem svých šéfů, mu už ale vůbec nevadí - to je demokratické). Za dva dny po tomto prohlášení, 5.10.2016 se objevuje zpráva o finanční kontrole u ČSBS, ale Stehlík už dva dny členem není. O tom, že dostal od z nejvyšších pater informaci ohledně chystané finanční kontroly s doporučením vystoupit z ČSBS taktně mlčí. 7.10.2016 udělení medaile veteránům z Kojetína. 23.10.2016 přijíždí do Prahy pan Brady a začíná aféra kolem medaile, která postupně graduje. 1.11.2016 pan Brady odlétá a na ČT 24 se objevuje článek "Jiří Brady odlétá bez řádu, ale nezapomenut." 7.11.2016 se objevuje na "nezávislém" Hlídacím psu článek o medailích pro Zemana od Vodičky, předsedy ČSBS.

Kdo asi mohl mít na tom článku zájem a proč? Je potřeba nějaké pokračování, aby článek nebyl osamocen a proto se dne 10.11.2016 se objevuje na "nezávislém" Hlídacím psu úmyslně zkreslující a zavádějící článek o udělení medailí v Kojetíně. Ve stejný den (10.11.2016) se objevuje obdobný pomlouvačný a lživý článek na Pecinově extremistickém blogu. Kdo doporučil Břešťanovi a Pecinovi tyto články napsat a kdo koordinoval s Břečťanem a Pecinou jejich zveřejnění ve stejný den? Kdo asi mohl mít na těchto článcích zájem a proč? Proč Břešťan posílá článek dalšímu kamarádovi, reportérovi z iDnes Lukáši Valáškovi a ten jej přetiskuje v tištěné verzi iDnes dne 12.11.2016?

Proč tyto tzv. "nezávislé" blogy a jejich mecenáši nekritizují organizátory akce, kde stojí u památníků našich letců (Rakovník, RAF) osoba v uniformě SS a jedná se o výsměch veteránům(samotné ministerstvo si s odsouzením této akce počkalo více než rok), ale naopak "hlídací blogy" lživě komentují vaši aktivitu veterány ocenit. Odpovědi na uvedené otázky jsou po přečtení vcelku jasné. Buďte pane Rossi ujištěn, že opticky se péče pro veterány zlepší a možná za rok je už budou obce zvát jednou za rok na kávu a chlebíček a na vaši záslužnou akci, která byla iniciátorem se zapomene, protože jste nastavil nejen jedincům, ale i společnosti nechtěné zrcadlo. Uvedené články pusťte z hlavy, protože charaktery těch bezpáteřních a úplatných aktérů ať těch zmíněných, nebo těch v pozadí, hovoří samy za sebe.


Jiří Novotný


P.S. Hoši, děkujeme!

14. listopadu 2016 v 14:51 | Bohuslav Pernica |  Clanky jinych autoru

Dnem 11. listopadu skončila sezóna ne/povyšování a ne/udělování řádů, vyznamenání a medailí, která začala 7. října v Kojetíně, pokračovala návštěvou Dalajlámy a vrcholila úmrtím veteránů 2. světové války. Veteránů velkých válek je stále méně a blíží se proto doba, kdy se zvyšuje naděje, že by stát, kraje a obce mohly projevovat větší a větší účast s vojáky a vojákyněmi, kteří od počátku 90. let 20. století se nasazovali své zdraví a životy v mírových misích.

Voják si nikdy válku nevybírá, a proto nelze vyloučit, že vedle ulice s názvem Fajtlova nebo základních škol genpor. Františka Peřiny by někdy v budoucnu nemohla vzniknout třeba ulička Karla Klínovského, když už jsme po jednom z vrchních velitelů ozbrojených sil Československé socialistické republiky, Česko-slovenské republiky, České a Slovenské Federativní Republiky a České republiky pojmenovali v Praze náměstí a letiště. I proto mělo smysl zapojit se do soukromé iniciativy R. Hedvíčka, který se po "americkém zvyku" rozhodl odměnit vojáky s rodištěm nebo bydlištěm v jeho rodném Kojetíně. - Sympatická iniciativa, protože respekt k riziku, které voják musí podstoupit v nasazení, projevený vojákovým občanským okolím má pro vojáka smysl jen a jen za jeho života. Toho u nás - v Čechách, na Moravě a ve Slezsku - nebýváme častými svědky, pokud ovšem nepočítáme to, jak se zástupci místních samospráv - místní politici - setkávají a nechávají fotografovat s vojáky do místních novin, jedná-li se o zasloužilé bezplatné dárce krve.

Ke škodě věci, díky nešťastné formulaci o původu medailí (kdo by tak mohl udělovat medaili, pokud si ji nekoupíte sami, než vláda = součásti státu jako jsou vojenské útvary, velitelé, ministři apod.?) vyznění zprávy nabralo nakonec úplně jiný směr a pro odměněné vojáky by to nakonec mělo být dokonce veřejnou ostudou, tedy něco emotivně daleko horšího, než byl dosavadní nezájem osob politicky činných v místě jejich bydliště. Do určité míry tak tato mise dopadla hůř, než v Kriminálce Anděl. Naštěstí nikdo nezemřel, nebral ani nepašoval drogy.

Kojecaci...

Vyjadreni k "Ostude v Kojetine".

11. listopadu 2016 v 23:43 | Ross Hedvicek
Urcite jste nekde v novinach ci na internetu cetli, jakou jsem zpusobil ostudu v Kojetine tim, ze jsem zorganizoval americke vojenske medaile pro 12 ceskych vojaku puvodem z Kojetina.

V soucasne dobe je na mou osobu veden "pogrom" nebo neco jako "hon na carodejnice", protoze to udajne byla strasna ostuda z duvodu, protoze jsem odmitl k predani pozvat nekolik darmozroutu mistnich, pripadne jinych paznehtu z Prahy. Ano, tim jsem vinen.

Hlavnimi osobami, ktere jsem urazil, je starosta Kojetina Jiri Sirek a mistostarosta Miroslav Oulehla, ktere jsem puvodne pozadal o oceneni techto vojaku pametni medaili mesta Kojetina. Toto bylo mistostarostou Oulehlou odmitnuto, s tim ze o nich obecni urad nic nevi - oficialne to potvrdil i Ceskemu rozhlasu (takze si nevymyslim). Domnivam se, ze za takovyto amoralni a bezcharakterni nazor by mel mistostarosta Oulehla odstoupit z funkce. Fuj!

Tudiz jsem iniciativne zorganizoval udeleni medaili temto vojakum sam. V USA jsou v tomto ohledu jine zvyklosti a tyto specificke medaile za ucast v kampani Enduring Freedom smi udelit i veteranske organizace, pokud se oceneny kvalifikuje dle tzv. "Criteria Sheet" a nepodlehaji dalsimu schvaleni Department of Defense ci dokonce nejake ambasady. Vse je specifikovano v executive order cislo 13363 presidenta G.W. Bushe z 9. listopadu 2004 a pres to jednoduse nejede vlak.

Jsem clenem a vykonnym organem ("Commander's Club") nekolika patricnych organizaci opravnenych tyto medaile udelit. Vsechno bylo radne schvaleno a podepsano. Opakovane bylo overovano, zda se cesti vojaci "kvalifikuji" (z 22 se jich kvalifikovalo 12). Medaile (prave, zadne repliky, jak kterysi hlupak novinar taky napsal) byly dovezeny do CR a predany spolecne s diplomy a criteria sheets.

Cela akce v Kojetine na Hrazi byla koncipovana jako soukroma akce a pouze pro pozvane. A zde byl ten hlavni kamen urazu.

Zcela umyslne jsem nepozval ani starostu Sirka, ani mistostarostu Oulehlu - prave kvuli jejich negativnimu pristupu vuci cele akci. Ovsem tyhle dva arogantni, jesitne a samolibe konoupky to straslive urazilo, ze nebyli pozvani na predavani medaili, nemohli si prihrat svoji polivcicku, prihrat se na vysluni a nedostali gulas na veceri. Dokonce uz dopredu temne vyhrozovali vojakum, co pry si prijdou pro medaili (Boze, tak hluboko jste az klesli?). Cela akce byla pritomnymi hodnocena jako dustojna, ktera vyjadrila respekt a uznani kojetinskym rodakum, kterym to mesto Kojetin (usty Sirka a Oulehly) vyjadrit odmitlo. Takze pak je jen logicke, ze jsem o pritomnost starosty a mistostarosty nemel zajem.

Z podobneho duvodu nebyli umyslne pozvani ani zastupci z americke ambasady v Praze. Jsem americky obcan (nemam ceske obcanstvi) a jako takovy nemam legalni povinnost se na ambasade hlasit ci snad zadat o jejich svoleni k cemukoliv (takove drzosti si my, americati obcane, muzeme dovolit). Navic jsem registrovany a aktivni coby clen Republikanske strany a mam vyhrady jakym zpusobem jsou Spojene staty representovany v CR soucasnym americkym velvyslancem. Tudiz jsem zastupce z americke ambasady taktez zcela umyslne nepozval a "nevedeli o mne" (proc by asi meli?). Na to jsem mel plne pravo.

Zastupce Armady CR jsem kontaktoval, z nekolik jmen si vzpominam na oficialniho kaplana Armady CR Jaroslava Knichala, kteremu jsem navrhl ucast na bohosluzbe. Pater Knichal to odmitl, ale snazive informoval vojenskou kontrarozvedku, aby se mi podivala na zoubek. Zoubek byl v poradku a bez armadniho kaplana jsme se tedy taky obesli. K udeleni medaili neni z americke strany treba jakehokoliv schvaleni, ci pozehnani ze strany Armady CR ci ceskych lokalnich veteranskych organizaci, ktere si z takovychle udalosti radi udelaji "trafiku" a za 800 Kc prodavaji jejich vlastni medaile. Vazne.

Znovu zduraznuji, ze to byla soukroma akce pouze pro pozvane, nikdo z toho nedelal verejnou akci s nejakou snahou o "ostudu". Ostudu v tomto pripade delaji (z duvodu urazene jesitnosti) pouze kojetinsky starosta a mistostarosta. Na internetu jsem napadan i z duvodu, ze jsem znama osoba s velmi dlouhou historii kritickych publikaci o CR. Takze kdyz date dohromady par psychotickych jedincu z Prahy s urazenymi hodnostari z obecniho uradu, pak za pouziti vylhanych nesmyslu vznika takovato situace.

Je mi velice lito, ze se muj rodny Kojetin nepostavil k cele zalezitosti mnohem vstricneji, ale naopak ukazal prostrednictvim zvolenych zastupcu svoji malost a provincialnost, tim ze odmitl nejak ocenit par rodaku, kteri se moralne a charakterove vyznamenali vysoko nad bezny kojetinsky prumer.

Ja jsem udelal jen to, co jsem povazoval za spravne, tech nekolika svych spolu-rodaku si ja osobne vazim a vazit budu, medaile byly prave a legitimni, pokud se je ted vojaci budou bat nosit, je to ostuda pro vas pro vsechny a nikoliv zpusobena mnou.

Nemam uz v umyslu se dale vyjadrovat k nesmyslnych obvinenim psychotickych stalkeru a jesitnych radnich. Dekuji vam vsem, bylo to mysleno dobre. Polibte mi sos, rodaci...


Ross Hedvicek, 11.11. 2016 na Den veteranu...

Cesti novinari jsou pohunci Moskvy...

10. listopadu 2016 v 20:45 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Jen vzpominka z davne minulosti. Kdyz Ceskoslovensko obsadili 21. srpna 1968 Rusove tak nejenze ruske helikoptery rozhazovaly cyklostylovane letaky, ktere jsme jako mladez sbirali a napichovali na hak na zachody u hnojiste, ale zacala vysilat i "stanice Vltava" - kde hlasatele s ruskym prizvukem oznamovali, jak kontrarevoluce bojuje proti vojskum Varsavske smlouvy a vrhaji batolata z materskych skolek pod pasy sovetskych tanku a tak podobne.

Je to skoro padesat let, ale nic se nezmenilo. Webstranka, ktera se nazyva Zpravodajsky web Ceskeho rozhlasu, je uplne stejnou komunistickou propagandistickou zumpou, jako byla kdysi stanice Vltava. Uverejnila pomlouvacny, propagandisticky a naprosto nepravdivy clanek o necem, co si ani sami nedokazali overit primo u pramene. A to prosim oni sami inzeruji ten jejich web sloganem "Zprávy | ověřené a aktuální informace" - OVERENE? To si delaji srandu a nebo jsou to uplni blazni?

Byl jsem zacatkem rijna organizatorem akce, ktera v mem rodnem Kojetine ocenila ceske vojaky, veterany, kteri slouzili v Afganistanu po boku americkych ozbrojenych sil. Problem byl, ze slo o americke medaile a ja sam jsem americky obcan. Ceske obcanstvi nemam, ani zajem ho ziskat. Kdybych prijel z Ruska a rozdaval odznacky s azbukou, tak by cesti novinari samym stestim srali magi v kostkach.

Ovsem - nebylo to tak a vznikla nutnost mne nejak dehonestovat a celou akci znevazit. Jsem osoba znama a mam uz nekolik desitek let zavedeny okruh nenavidicu a stalkeru. Ti zaridili puvodni vlnu pomluv, lzi a nesmyslu, ktera byla dale vzajemne opisovana a papouskovana dalsimi pseudo-novinari. A tak to doslo az do Zpravodajskeho webu Ceskeho rozhlasu. A semtam se dokonce novinari i nekoho zeptali - sice blbe, ale zeptali.

Napriklad napred byla zpochybnovana i mnou uverejnena situace, ze jsem vyzval mesto Kojetin, aby vojaky vyznamenali sami (a oni to odmitli). Ze pry to neni pravda a ja jsem lhar a pomlouvam Kojetin. Ovsem diky clanku na Zpravodajskem webu Ceskeho rozhlasu se moje verze potvrdila a mistostarosta se hloupe priznal: Cituji: "Angažoval se v tom jistý Rostislav Hedvíček, emigrant z České republiky. Vyzval nás, ať jako město Kojetín vyznamenáme veterány z Afghánistánu. Já si ale myslím, že o to by se měla postarat armáda, oficiální úřady. My o těch vojácích přece nic nevíme. Nám nepřísluší vyznamenávat vojáky z Afghánistánu," řekl místostarosta Oulehla pro Zpravodajský web Českého rozhlasu.

Takze Hedvicek mel uz zase pravdu :-) ovsem za tak hloupy komentar by mel mistostarosta Oulehla odstoupit z funkce pro moralni a charakterovou nedostatecnost - stejne se pry do te funkce dostal nejakym podezrelym az kriminalnim zpusobem a konskym handlovanim.

Dale je tam tenhle nesmysl: " Sám Ross Hedvíček na dotazy zpravodajského webu zatím nereagoval. " - problem je, ze jsem zadny dotaz nedostal! To bych si prece nenechal ujit tu prilezitost se k tomu vyjazdrit! Kam jste mi psali, voresi? Do Moskvy?

Z dalsich nebetycnych hovadin ZW CRo: " Podle Oulehly si nechal vyrobit americká vyznamenání" - to je k smichu, americka vyznamenani si nikdo nenechava vyrobit, tohle neni Ceska republika, kde si medaile vyrabeji za 800 kacek.

Americka ambasada o tom zajiste nic nevedela, protoze nebyla informovana umyslne. Americane budou brat sve ambasady vazne az po 20. lednu pristiho roku. Armada CR o tom vedela, prinejmensim zastupci vojenske kontrarozvedky (uz nemaji co na praci, kdyz uz nesleduji manzelky premieru, tak maji cas) se zajimali, po te, co jim prislo udani vojenskeho kaplana ACR (kteryzto lump nezachovaval zpovedni tajemstvi).

Nicmene americka ambasada vyvratila na dotaz ZW CRo i dalsi opakovany blud o pravoplatnosti predani medaili - cituji: "Americká vyznamenání lze na území České republiky předávat a také se tak ve vztahu k českým vojákům, kteří sloužili vedle těch amerických, děje."

Ceska organizace Sdruzeni valecnych veteranu (zde citovana jako autorita) taktez nebyla informovana, protoze jsem ani nevedel, ze existuje, a kdybych vedel, tak bych se stejne bal, ze je to neco jako organizace toho magora (nebo majora) Obrtela, co vratil vsechna americka vyznamenani a nenavidi Ameriku. Dnes uz ale vim, ze je to vlastne jen soukroma "trafika" pana Sornase, zabyvajici se prodejem jejich vlastnich medaili. Zda to bylo dustojne a nebo nedustojne ponecham na posouzeni primych ucastniku, pan predseda Sornas at si svuj zverejneny nazor o nedustojnosti laskave strci do riti.

Vsechny dalsi kydy z toho clanku byly plagiarizovany ze serveru Hlidaci pes - ano, tak dostavaji mladi novinari sve MGR. tituly - opisuji, opisuji a opisuji. Dnes uz nemusi byt v KSC jako driv, ale poslouchat soudruha vedouciho musi taky.

Takze tak asi mili rusofilni novinari z Ceskeho rozhlasu - fuj, fuj, fuj! To jste se zase nevyznamenali.

P.S.: Dostalo se mi z nekolika zdroju informace, ze Robert Brestan, autor puvodniho mystifikujiciho clanku o mne, byl pro svou zurnalistickou neserioznost propusten z nekolika redakci (neoverovani si a vymysleni si informaci) a v soucasne dobe je nezamestnany, na socialce a ma jeho "nezavisly" server, kde zebra o financni prispevky ctenaru. To sice uplne eliminuje kredibilitu jeho clanku o mne, ale zase zvysuje jeho sance na funkci nejakeho "Ovcacka" u komunistu a nebo ve vlade. Takze zoufalec se chyta kazdeho stebla. Fuj. http://dvoranaslavy.blogspot.com/2016/11/robert-brestan.html
Prerovsky denik

9. listopadu 2016 v 22:45 | Prislo emailem |  Clanky jinych autoru

Kouzlo nachcaneho...

9. listopadu 2016 v 14:59 | Prislo emailem |  Clanky osvetove

Nepřehlédněte poutač v pravém dolním rohu fotografie.
To se docela povedlo, aneb kouzlo nechtěného...

O vidlích.

9. listopadu 2016 v 14:43 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Domnívám se, že muslimáky sem pouští establišment skrytě a ani neví, kde jsou, a kolik jich je.

Mám vedle trafiky Kebab. Majitelem je Turek s Rakouským občanstvím. Loni z jara se tam objevil nový zaměstnanec. Uměl slušně česky, chodil na Marlbora. Sem tak jsme prohodili slovo a jak začalo být pěkně stávali jsme před trafikou nemaje zrovna zákazníky a vedli učené disputace. Říkal si Mira.

O náboženství.

Já mu tvrdil, že naše je lepší, protože říká "pracujte, milujte se a množte se", zatím co jeho říká "perte se a žerte se, ve jménu Alláha". Tedy naše je Bůh a jeho je Satan. To si i na cigára pak šel jinde. Byl hodně nevrlý... Inu probrali jsme toho dost, ale nepochopil, že jeho víra není kompatibilní s lidstvím. S lidstvím v jeho podstatě.

Tvrdil, že máme všichni jednoho Boha. Židovského, Křesťanského i Muslimského. Jenže to Muslimské učení je nejmladší, tudíž nejlepší. Bůh si prý uvědomil, co nadělal za chyby se Židy a Křesťany a proto seslal Proroka tyto chyby napravit a sjednotit svět v jednom náboženství, pravém. Konverzí i násilím. Ano, nechceš přijmout "nové" učení zemřeš. Tedy lépe je se podřídit, byť by to i na ho"píp" bylo.

Hodně mě to připomínalo komunismus.

Ale nejzajímavější je jeho anabáze. Tu jsem z něj dostal velmi snadno. Asi cítil k Čechovi jakousi náklonnost. Hm, proč asi?

A tak z Miry postupně vylezlo, že když do Afgánu vlítli CCCP byl prostým vojákem. A tak se přihlásil. Ke komunistům a zadýzloval. (zadýzlovat znamenalo podepsat vojnu, stát se lampasem).

Stavší se komunistou i lampasákem byl Mira vybrán. Vybrán za studenta VAAZ Antonína Zápotockého ve Vyškově. Úspěšně absolvoval a je fakticky ten inženýr.
Po absolutoriu dostal v Afgánistánu k velení útvar. Stal se tedy velitelem útvaru v komunistickém Afgánistánu s patřičnou hodností. I platem.

Ale postěžoval si. " Kdybych studoval v CCCP, tak jsem byl velitelem pluku". Sákriš, už tehdy měla u Muslimáků Česká vysoká škola menší hodnotu než podobná škola v CCCP. Inu, vem to nešť.

A tak Mira vojákoval. Naháněl Mudžahídy až do doby, kdy CCCP uznal, že dostává na frak, sklapnul kufry a odtáhnul. CCCP fakticky Miru zradil. Povšimněme si faktu, že i stát a ideologie může být faktickým zrádcem. Když občanu někam uhne.

A z Miry se stal dezertér v ilegalitě. Z Mudžahidů se stal Taliban, proročtější než sám Prorok. Co se dělo dál je snad dostatečně známo.


A tak tam vlítli Američani. Miru už nikdo nenaháněl. Pár let relativního klidu. Až jednou mu kamarád, dosud v armádě, dal echo, že se o něj zajímají Amíci. A Mira se vyděsil. (Pravděpodobně nešlo o nic víc než výslech v souvislostech komunistických rozvědek).

Koupil falešný pas, odlítnul z Kábulu do Kuvajtu a chtěl do Švédska za bratranci. Mezipřistání v Praze.
A v Praze mu přišli na falešný pas a identitu. Zavřeli ho, vyslechli ho a nabídli mu zůstat a dali pracovní povolení.

Óóóóóps. Zůstal. Netrestán, nedeportován, pasován uprchlíkem..... Tehdy před šesti lety.

A tak tu Mira žije. Pomotán v ideologii i náboženství, ctěn a vážen víc než vlastní občan. Nemá čip, daňovou povinnost ani EET. Někdo ho přijal, povýšil nad občana. Prominul se mu trestný čin bez soudu. Bez trestu, bez deportace zpět. Neziskofky jásaly.

V době, kdy jsem s Mirou diskutoval tu byl Mira šestý rok. Uprchlická krize nebyla tak vyhrocená. Nicméně uprchlík je pouhý nadobčan už hodně dlouho.

A začal ke mně chodit Turek a stěžoval si, jak ho Mira krátí na tržbách. A začal si stěžovat Mira, že nedostal čtyři měsíce výplatu a nemá na nájem......

A skončilo to vše, jak jinak než třídním bojem kapitalisty s vykořisťovaným. I mezi muslimy funguje "Třídní boj".

Dokladem budiž tento odkaz.


Od té doby je kebab zavřený. Neviděl jsem ani Rakouského Turka, ani Afgánského komunistu, inžinýra.

Jen se právem domníván, že je čas vzpomenout si na vidle. A na to, jak mají fungovat.

Vidlemi se kydá. Zagůlujte si. Fejsbůčkem nevykydáte.