O vidlích.

9. listopadu 2016 v 14:43 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Domnívám se, že muslimáky sem pouští establišment skrytě a ani neví, kde jsou, a kolik jich je.

Mám vedle trafiky Kebab. Majitelem je Turek s Rakouským občanstvím. Loni z jara se tam objevil nový zaměstnanec. Uměl slušně česky, chodil na Marlbora. Sem tak jsme prohodili slovo a jak začalo být pěkně stávali jsme před trafikou nemaje zrovna zákazníky a vedli učené disputace. Říkal si Mira.

O náboženství.

Já mu tvrdil, že naše je lepší, protože říká "pracujte, milujte se a množte se", zatím co jeho říká "perte se a žerte se, ve jménu Alláha". Tedy naše je Bůh a jeho je Satan. To si i na cigára pak šel jinde. Byl hodně nevrlý... Inu probrali jsme toho dost, ale nepochopil, že jeho víra není kompatibilní s lidstvím. S lidstvím v jeho podstatě.

Tvrdil, že máme všichni jednoho Boha. Židovského, Křesťanského i Muslimského. Jenže to Muslimské učení je nejmladší, tudíž nejlepší. Bůh si prý uvědomil, co nadělal za chyby se Židy a Křesťany a proto seslal Proroka tyto chyby napravit a sjednotit svět v jednom náboženství, pravém. Konverzí i násilím. Ano, nechceš přijmout "nové" učení zemřeš. Tedy lépe je se podřídit, byť by to i na ho"píp" bylo.

Hodně mě to připomínalo komunismus.

Ale nejzajímavější je jeho anabáze. Tu jsem z něj dostal velmi snadno. Asi cítil k Čechovi jakousi náklonnost. Hm, proč asi?

A tak z Miry postupně vylezlo, že když do Afgánu vlítli CCCP byl prostým vojákem. A tak se přihlásil. Ke komunistům a zadýzloval. (zadýzlovat znamenalo podepsat vojnu, stát se lampasem).

Stavší se komunistou i lampasákem byl Mira vybrán. Vybrán za studenta VAAZ Antonína Zápotockého ve Vyškově. Úspěšně absolvoval a je fakticky ten inženýr.
Po absolutoriu dostal v Afgánistánu k velení útvar. Stal se tedy velitelem útvaru v komunistickém Afgánistánu s patřičnou hodností. I platem.

Ale postěžoval si. " Kdybych studoval v CCCP, tak jsem byl velitelem pluku". Sákriš, už tehdy měla u Muslimáků Česká vysoká škola menší hodnotu než podobná škola v CCCP. Inu, vem to nešť.

A tak Mira vojákoval. Naháněl Mudžahídy až do doby, kdy CCCP uznal, že dostává na frak, sklapnul kufry a odtáhnul. CCCP fakticky Miru zradil. Povšimněme si faktu, že i stát a ideologie může být faktickým zrádcem. Když občanu někam uhne.

A z Miry se stal dezertér v ilegalitě. Z Mudžahidů se stal Taliban, proročtější než sám Prorok. Co se dělo dál je snad dostatečně známo.


A tak tam vlítli Američani. Miru už nikdo nenaháněl. Pár let relativního klidu. Až jednou mu kamarád, dosud v armádě, dal echo, že se o něj zajímají Amíci. A Mira se vyděsil. (Pravděpodobně nešlo o nic víc než výslech v souvislostech komunistických rozvědek).

Koupil falešný pas, odlítnul z Kábulu do Kuvajtu a chtěl do Švédska za bratranci. Mezipřistání v Praze.
A v Praze mu přišli na falešný pas a identitu. Zavřeli ho, vyslechli ho a nabídli mu zůstat a dali pracovní povolení.

Óóóóóps. Zůstal. Netrestán, nedeportován, pasován uprchlíkem..... Tehdy před šesti lety.

A tak tu Mira žije. Pomotán v ideologii i náboženství, ctěn a vážen víc než vlastní občan. Nemá čip, daňovou povinnost ani EET. Někdo ho přijal, povýšil nad občana. Prominul se mu trestný čin bez soudu. Bez trestu, bez deportace zpět. Neziskofky jásaly.

V době, kdy jsem s Mirou diskutoval tu byl Mira šestý rok. Uprchlická krize nebyla tak vyhrocená. Nicméně uprchlík je pouhý nadobčan už hodně dlouho.

A začal ke mně chodit Turek a stěžoval si, jak ho Mira krátí na tržbách. A začal si stěžovat Mira, že nedostal čtyři měsíce výplatu a nemá na nájem......

A skončilo to vše, jak jinak než třídním bojem kapitalisty s vykořisťovaným. I mezi muslimy funguje "Třídní boj".

Dokladem budiž tento odkaz.


Od té doby je kebab zavřený. Neviděl jsem ani Rakouského Turka, ani Afgánského komunistu, inžinýra.

Jen se právem domníván, že je čas vzpomenout si na vidle. A na to, jak mají fungovat.

Vidlemi se kydá. Zagůlujte si. Fejsbůčkem nevykydáte.


 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kačmařík Kačmařík | E-mail | 9. listopadu 2016 v 15:52

Dobře napsáno, jen malá připomínka: zadýzlovat neboli stát se furťákem je podepsání vojny na furt, ale onen blb se nutně nemusí stát lampasákem. Lampasák je od poručíka nahoru, ale pokud podepíše vojnu obyčejnej blb s obecnou školou stává se zupákem, tedy poskokem s hodností od rotného, který to může s dostatečnou výdrží a vlezdoprdelismem dotáhnout před důchodem až na nadprapočíka. I když, v sociálismu bylo i nemožné možné, jednou jsem viděl geronta podporučíka kterého před důchodem povýšili z nadpraporčíka.
Ale pokud je stánek s kebabem zavřený tak je to úspěch, jen tak dál.
Až pojedu přes Přerov, musím se zastavit v trafice u nádraží a pozdravit autora. Máš černý Candlelight?

2 Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 19:14

"Lah" je  cosi jako "suseny velbloudi trus".

"Al" je "svaty".

Dokupy jde o holy shit.

Proto porad vystrkuji na Boha tu jejich smradlavou posranou prdel.

KDYBY UZ NESLO O HROMADY MILIONU MRTVOL, KAZDY BY SE TOMU ZASMAL A HOVNO BY ZUSTALO HOVNEM.

Jenomze tu mame z hovna "nabozenstvi".

3 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 9. listopadu 2016 v 21:47

[1]: Mám. Ale na Vánoce končím. Nebudu dělat Neburešovi distributora daně z tabáku. Navíc mě chce čipovat.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama