O EET, a o tom, co jsme nepochopili...

12. prosince 2016 v 20:14 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
(dopis Lojzíkovi).

Jo, Lojzíku, EET hejbe společností a dlouho ještě hejbat bude. Jak tak pročítám články a diskuse a mohu si o psaném vytvořit obrázek a třeba i nestatisticky procentuálně vyjádřit. Pokusím se o to:

1. 80% "občanů" EET Schvaluje. Konečně "náš, váš" Andrejko zatnul típec podvodníčkům. (Všimni si, že píšu podvodníčkům). Podvodníky a podvodné příjemce dotací EET nepostihne. Ti jsou politicky v pořádku.

2. 10% občanů vidí v EET zásah do soukromí, presumpci viny, StBácké šmírování, útok na konkurenceschopnost, nesmyslné náklady navíc, ve prospěch firem, které dostaly "kšeft ze zákona". (Kšeftem ze zákona je míněn povinný nákup pokladen, softvaru a připojení. Kšeft, o kterém se může snít akorát kamarádům).

3. 10% občanů lavíruje mezi dvěma výše.

Tak, ale ony tři skupiny, výše uvedené tvoří asi tak 30% populace. 70% ovčanů neví oč jde. Tam je rozhodující koblížek, růžička či pastelkovné. Jsou to Lojzíkové, jako Ty.

Nicméně domnívám se, že problémem je daň samotná.

"Co jest Císařovo dej Císaři, co jest Božího dej Bohu". Píše se kdesi v Bibli.

"Co je Tvoje je i moje. Ale co je moje, po tom je Ti houby" Říkali komunisti a funguje to dál.

Desátek církvi a desátek šlechtě bylo dvacetiprocentní zdanění. A dnes?

Problémem není EET, problémem není šmírování. Problémem není osobní svoboda, pracovitost či línost a neschopnost....

Problémem je daň. Daň jako Ikona, Daň jako Svatý Grál. Daň jako něco, přes co nejede vlak. Daň jako cosi zač musíme být ochotni obětovat zase kus svobody. Daň, která nám šmátrá po kapsách pod hrozbou kriminalizace..... Daň v jejímž jménu jsou povolena zvěrstva jako EET, Kontrolní hlášení... Daň ze spotřební daně.

Daň nám dnes nevymýšlí Bůh ani feudál. Daní nás a šmíruje námi volený politik. A 70% "Doughnut People" neví oč jde, jen dostanou koblihu a vše je v pořádku. Daň je svatá. Z čehopak by politik platil stát, češství, pseudovzdělání našich dětí a vnuků. Pofiderní zdravotnictví. Sociální dávky Cigánům, kteří už ve čtvrté generaci mají ruce na hrací automat, lžíci, cigáro a alkohol.

Neziskofky?

Důůůůůchody? Chceš důchod? Lojzíku?

A ti kápitalisti, co se cpou do daňových rájů? Čech pro ně maká a oni odvádějí v daňovém ráji? Darebáci zlodějští?

Koblížkový Lojzík jako Ty nepochopí, že existuje li "Daňový ráj" je podmínkou existence "Daňového ráje" něco co by se mělo nazývat "Daňové peklo". Nebylo by nám líp v daňovém ráji?

Proč zrovna Daňové peklo? Protože jsme obecně blbí. Blbí, ač podle výzkumů IQ obyvatel jsme spolu s Austrálií na devátém místě v míře inteligence. Óooops? Jen se necháme oblbnout. Věříme ideologiím. Nevěříme sobě. Blbá kobliha.

Věříme v koblihu.

Tak, koblížkový Lojzo, mrkněme se trochu na Tvoje zdanění.

Přímé zdanění se týká Tvého platu. Mrknul ses někdy na výplatní pásku se superhrubou mzdou?

Asi ne. Zajímá Tě až to co je dole.

Dole je Tvých 13.000. Ale ve skutečnosti jsi dostal 20.000,- Nevšimnul jsi si? Nevšimnul jsi si že jsi už 7.000 odvedl?

Nevšimnul. Nevšimnul jsi si, že Tvůj zaměstnavatel je nucen zaměstnávat štáby účetních na to, aby uhlídaly co stát na Tebe a zaměstnavatele vymyslí?

Víš, Lojzíku, pravicové řešení by bylo jediné. Nezaměstnávat štáby nákladných úředníků, ale dát Ti tvůj peníz hezky v celku. Dát Ti Tvých 20.000 hezky v celku a odveď si sám. Jsi svéprávný. Máš občanku.

Abys sám poznal tíhu odvodů a daní? Vzal bys do ruky bejkovec? Asi jo. Protože Tvých 13.000 je fakt málo. Nebo bys Lojzíku sám začal šidit?

Umíš Lojzíku celou směnu klepat kladívkem nýtky. Ale pro stát jsi nesvéprávný. Tvoje odvody musí dělat Tvůj kapitalista.

To přece on Tě okrádá.

Odvádí se Lojzíku za Tebe. Proto máš málo. Nedocvaklo? Stát nařizuje Tvému kapitalistovi, aby odvedl za Tebe. Abys neměl starosti? Nee, hochu. Stát Tě považuje za nesvéprávného. Neschopného dát státu co mu ze zákona patří. Jak jinak, když zaslzíš nad koblihou?

Víš, Lojzíku, minimální mzda. Jo, stát Tě chrání, aby Tě kapitalista neokrádal. Jásáš a volíš. Máš marmeládu z koblížku pod nosem. Ale nenapadlo Tě někdy, že stát zvyšuje minimální mzdu proto, že má málo na odvodech? Jo, Lojzíku, z každé stokoruny, o kterou Ti stát zvýší minimální mzdu Ti stát zase sebere 35 korun? Dělá to stát v tržním prostředí pro Tebe, Lojzo, nebo pro sebe?

Hmmm....

Jo, Lojzo, Máš svých 13.000. A potřebuješ z nich žít. Potřebuješ fusekle, boty, paní vložky,oba hajzlpapír, televizor, ledničku. Musíte koupit. Odvedete 21% státu na DPH. Váš nákup životních potřeb Ti Lojzo stát osolí. Jednu pětinu ceny nákupu čehokoli tvoří daň, kterou stát schlamstne z Tvých zdaněných. Čistých. Neprotestuješ? Blbej kapitalismus, že?

Jistě máš Lojzo rodinu. Jíte? Jistě, bez jídla nelze žít. Žiješ díky jídlu. Jídlu, na kterém odvedeš 15% daně. Daně z DPH.
Uvědomil sis, Lojzíku, že stát Ti zdaní i fakt, že máš hlad? Že má hlad Tvoje paní a děti? Že nenajeden nemáš energii pracovat. Živit zdaněnou potravinou rodinu?

Šmankote, sociální stát je natolik sociální, že uplatňuje daň z hladu.

Máš Lojzíku auto? Šunku z Áček? Abys jednou za měsíc ukázal děti tchýni? Nebo dojel včas do práce? Čím auto krmíš?
Lojzíku, kouříš? Zajdeš na pivko?

Lojzíku, jsi zdrojem daně. Zdrojem peněz, se kterými stát hospodaří. Stát nemá jiné peníze než Tvé a podobných koblížků.

Víš, Lojzíku, kdybys hospodařil jako stát, pak sedíš v kriminále, děti máš v děcáku a Tvoje paní šlape.

Ale kobliha Tě přesvědčí. Myslet bolí?

Jsi jako ten topič na Titaniku. Hážeš lístek do urny jak onen topič uhlí do kotle. Jen aby to ujelo o kousek dál. Ujelo na dno.

Lojzo, jsi zdrojem peněz, které stát prošustruje. Politicky levicově.

Mysli Lojzíku. Zdrojem problému jsi Ty. Ty a Tvá volba. A jednoho dne ztratíš účtenku, neodešleš ji na fízlúřad a dostaneš flastr.

Pozdravuj paní Lojzíku. Hezky hluboko.

 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mikeš Mikeš | E-mail | 13. prosince 2016 v 1:19 | Reagovat

Co k tomu dodat! Je to přesně tak.
Snad jen: nevadí daň, vadí, že o hospodaření s daní rozhodují politici, prý demokraticky zvolení. Za R-U byl byrokratický aparát zhruba desetinový, byl výkonný a úředníci vzdělaní, zodpovědní a od dětství vychovávaní k tomu, že musí lidem sloužit. Tohle všechno demokraté zničili.

2 Anti Anti | E-mail | 13. prosince 2016 v 3:12 | Reagovat

Hezky napsano. Jen mala uprava. Stat nepovazuje Ceske Lojziky za nesvepravne. Ba naopak. Vi, ze kdyby ukazal kolik Lojzikum ve skutecnosti ukradne, tak by Lojzici vzali vidle a sli defenestrovat. Takto se stat schovava za toho zleho kapitalistu. To on odvede a Lojzik je pak nasranej na kapitalistu jak je odira a ne na stat ktery jej ve skutecnosti odira. Lojzik je jenom linej zapremyslet a uvedomit si to.

3 Drifter Drifter | 13. prosince 2016 v 3:13 | Reagovat

Bohuzel jak se rika, dan je  "Necessary Evil".  Byrokracie roste proporcialne k rustu naroda, tak ze se to opravdu neda prirovnat. Treba takove "Ministerstvo životního prostředí", co pak by stary Mocnar vedel k cemu to je. :-D

4 Godula Godula | 13. prosince 2016 v 9:08 | Reagovat

EET má zavedeno Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Polsko, Belgie, Litva, Malta, Švédsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Kypr, Rakousko. Nabízí se otázka proč zrovna tyto země? Údajně se zlepšilo vybírání DPH asi o 9%, což není tak moc. Faktem je, že podnikatelé mají možnost odváděné daně krátit, na rozdíl od obyčejného zaměstnance, kterého zkasíruje mzdová účtárna. Podvádět by se nemělo. Klíčové ale zůstává, jak stát naloží s vybranými penězi a jak to mohou lidé ovlivnit.

5 Vlaďka Vlaďka | Web | 13. prosince 2016 v 10:32 | Reagovat

Pod tohle bych se klidně podepsala, hezky napsáno!

6 Karel Benda Karel Benda | 13. prosince 2016 v 16:57 | Reagovat

Drz hubu jemelko svine zlodejska. Na tebe si taky posvitim az se vratim do republiky. Odseres to za hedvicka vim ze ste pribuzny.

7 Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji Sri Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji | E-mail | Web | 13. prosince 2016 v 17:30 | Reagovat

Ze si 80 - 90% obyvatelstva myslí, ze EET je skvela vec?

Jo.
Goebelsova rec.

Ty multikurvy tady jsou schopne vyrobit slovne z kila hoven dve ste tun zlata.
A naopak.

"JE HROZNY TENTO STAT, KDYZ MUSIME SE DIVAT, JAK ZAKAZUJI PSAT, JAK ZAKAZUJI ZPIVAT.
A JE JIM TO MALO!
POROUCEJI DETEM MODLIT SE, JAK SI ZADA VELICENSTVO KAT!"

8 ostravak ostravak | 13. prosince 2016 v 20:21 | Reagovat

[6]: Proboha Bendo, kdys byl naposledy na psychologickem vysetreni? Vzdyt ty se tady neustale presentujes jako debil, to nemas zadne sebevedomi?

9 Karel Jemelka Karel Jemelka | E-mail | 13. prosince 2016 v 23:10 | Reagovat

[6]: Pane Bendo, rád Vás přivítám. Chlebem a solí. :-)

10 Luis Luis | 14. prosince 2016 v 3:46 | Reagovat

[6]: Ty fotovoltaicky zkrachovalce, ty jeste z pozice bolsevika po tech pokusech zbohatnout na jednom z nejvetsich podvodu na teto planete za poslednich dvacet let a pote co jsi kapitalistum udal sve pribuzne mas vubec tu drzost vypustit z huby slovo zlodej ?
Doufam, ze te po priletu do cech tvi soukmenovci prokadruji a zatoci s tebou jako s oportunistou.

11 Luis Luis | 14. prosince 2016 v 4:15 | Reagovat

Nekdy v dubnu 1989 prinesl politruk utvaru na klub pamflet "Nekolik vet" a pocal ho predcitat. A protoze jsem tam taky nahodou sedel, demonstrativne se me zeptal po precteni : tak co si o tehle myslis ty , mame se jich jako komunisti bat ? To uz bylo po clanku "Kdo je Vaclav Havel" ke kterem jsem mu kdyz ho barvite dokomentoval, rekl aby si nedelal prdel z budouciho prezidenta.
Poprosil jsem ho,at mi ten pamflet da do ruky, coz nakonec po souhlasu velitele utvaru udelal.
Chvilku jsem to studoval, pac predtim jsem ho vubec neposlouchal kdyz to cetl, v takovejch pripadech jsem obycejne spal.
Po docteni povidam :
Jsou to same vznesene pindy o lidskych pravech a pekne nacancane, libive napsane, ale nikde ani zminka o socialistickych vyplatach a zdanovani, o tom jak se v cssr okradaji lidi. Ne,tehto se vubec bat nemusite, ti jsou jako vy ,  - take jenom libive kecy a nic systemoveho - jde jim jen o to same co vam - mit moc nad statnimi financemi a nad prerozdelovanim. Z tech vam nebezpeci nehrozi a rekl bych, ze s nima budete v pohode."
Pak hned od kasparkova predstaveni jsem  danovy system v cssr napadal, kde se dalo , hlavne pred kazdymi volbami.Take jsem propagoval
nakupovani v Nemecku a ukladani uspor tamtez. Moje heslo bylo : NEPRISPIVAT ! Omezit vse kde se musi odvadet statu na minimum z minima.
Vetsine lidi toto cele tema bylo jedno
s oduvodnenim, ze platit dane se musi a nekdy v budoucnosti snad budou nizsi.
Ano, lojzikove , spise debilove.

12 Seetal Seetal | 14. prosince 2016 v 22:14 | Reagovat

Benda mistni blazen zase vali, ALE je normalnejsi jak vetsina tech ceskych curaku co nevedi koho maji volit a co maji delat. Takovej Kaja Bendu v tom ma aspon jasno a jde za svym cilem, to se mu musi nechat a takove lidi mam rad. Ps: Kajo ty blbce vsak my te mame radi a jsme jedini co ti zustali. Seetal alias Rudolf Prazak

14 Marek Marek | E-mail | Web | 16. prosince 2016 v 3:24 | Reagovat

Skvělý článek. Jednoznačně schvaluji. Sami jsme museli EET „nahazovat“ na rodinném hotelu (měli jsme starší kasy, naštěstí to zvládly).

15 Bob Bob | 10. ledna 2017 v 9:25 | Reagovat

Lojzík své danění jistě chápe, ovšem nechápe danění pánů podnikatelů, kteří nedaní. Proto máme EET, to Lojzík jistě chápe.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama