Únor 2017

Otazky pro generala Pavla...

24. února 2017 v 15:30 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
Objevil jsem tento clanecek, s typickymi servilnimi otazkami, generalu Petru Pavlovi, soucasnemu predsedovi vojenskyho vyboru NATO v Bruselu. A tak jsem se do toho zacetl a vrele to doporucuji i vam.


Po precteni i mne napadlo par otazek a jsou to otazky, ktere by se zadny cesky pseudo-novinar nezeptal, ani kdyby ho mokrym hadrem pres tu jeho blbou drzku mlatili... urcite je Mgr.

Z textu je zrejme, ze general Pavel, ktery se narodil v roce 1961, byl od jeho 14 let (tedy od roku 1975) na vojenskem gymnasiu v Moravske Trebove (Wikipedie uvadi, ze byl na vojenskem gymnaziu v Opave). Pozdeji studoval v Moskve a po listopadu v Londyne. Clenem Komunisticke strany Ceskoslovenska byl od jeho 18 let, od roku 1979, pochopitelne az do listopadoveho podfuku, tedy minimalne 10 let, pravdepodobne dele.

Ne ze by na tom tak moc zalezelo, ale dle udaju z clanku i otec generala Pavla byl celozivotni vojak z povolani, coz (pro blbejsi ctenare) znamena celozivotni clen KSC - dle clanku slouzil u "elektronickeho pruzkumu" (pro blbejsi ctenare: radary, rusicky a odposlouchavani, podle clanku v Respektu dokonce vojensky zpravodajec), opet oblast vyhrazena pouze skalnim komunistum. Nedivil bych se, ani kdyby maminka byla taky v KSC, v takovych rodinach to bylo zvykem - genetika a statistika proste nepusti.
Takze par otazek pro generala Pavla:

Pane generale, kolik tech let jste vlastne byl v tom KSC? Vime, ze od roku 1979, v kterem roce jste jako oficialne vystoupil? 1993 a nebo pozdeji?

Pane generale, vite o tom, ze podle zakona 198/1993 Sb. o protipravnosti komunistickeho rezimu byla KSC organizaci "zavrzenihodnou"? Povazoval jste sve clenstvi za cestne a charakterni?

Pane generale, muzete potvrdit, ze jste se jeste pred rokem 1989 hlasil ke kontraspionazi (tzv. deprivantum), ale nevzali vas, protoze jste neprosel IQ testy?

Pane generale, povazujete za cestne a charakterni, aby byvaly clen KSC byl predsedou vojenskeho vyboru NATO?

Pane generale, mate v sobe kousek cti a charakteru a nebo jste hlavne Cech?

Pane generale, s vasi znalosti vojenske historie, vite co delavali vyssi dustojnici, kteri zprofanovali uniformu nedostatkem cti a charakteru?

Pane generale, mate pistoli? Pouzijte ji k vasi rezignaci.

Dekuji.

Komunista na motorce...

Neemigroval - musel zemrit...

23. února 2017 v 14:38 Clanky vulgarni a sproste
Mazou to z blogu idnes jak divi.
Vypada to, ze cely ten exekutorsky prumysl je ucelove postaveny. Ten clovek byl naprosto v pravu, domu mu nema co kdo lezt , zbrojni pas mel a pistoli legalne taky. Ta rychlost odsouzeni ,v jinych pripadech nemyslitelna, a jednoduchost prubehu od navrhu statniho zastupce-naprosto nesmyslna kvalifikace ,( bez jakychkoliv zaobirani se pravidly, jestli ti exekutori nahodou neco neporusili, jakoze ano,) az po rozsudek a samozrejme odvolaci rizeni to hladce potvrdilo . To je tutove systemove nastaveno. Co soudce to bolsevik, tak se neni co divit.
Ona to asi bude pravda, ze existuje plan jak provarit kapitalismus, abysi pak lide svobodne a navzdy zvolili komunistickou diktaturu.
Jsem zvedavej, jestli pujdou lidi protestovat.

Toto jsem stihl ulozit, nez to smazali :

Více pro něho už udělat nemohu...

23. 02. 2017 2:35:41
Jaroslav Janota včera spáchal sebevraždu. Jeho poslední blog byl vlastně dopisem na rozloučenou, adresovaný nám všem. Idnes.cz tento jeho blok ale rychle smazalo a tak si jej stačilo přečíst pouze pár lidí.
Považuji za základní princip slušnosti, nechat přečíst poslední slova zemřelého jeho adresáty. Idnes.cz tento princip zřejmě nesdílí. Proto poslední, co mohu pro Jaroslava Janotu udělat, je znovu jeho rozloučení publikovat a doufat, že se cenzor idnes.cz zamyslí a tentokráte nechá každého z nás, aby si ta slova přečetl. Jaroslav si to tak, ve své bolesti, přál.
Jaroslav Janota, 22. 2. 2017, 15:58

Když vám vezmou právo rozhodovat o svém životě

Potom už vám toho mnoho nezbývá. Ani naděje. Zbývá vám jen to poslední právo a poslední svoboda. Svoboda rozhodnout o své vlastní smrti.
A tuto poslední svobodu už si nesmíte nechat nikým vzít. Je třeba myslet na heslo všech revolucionářů a bojovníků proti diktátorům. Svobodu nebo smrt. Když vás někdo záměrně a bůhví z jakých malicherných příčin připraví o vaši svobodu, zbývá už jenom smrt. Je lépe čestně a svobodně zemřít, než existovat jako otrok. Nejhorším druhém otroctví je totiž otroctví dobrovolné.
Už Tomáš Masaryk napsal koncem 19.století svou práci o fenoménu sebevraždy v moderní době. Sebevražda je konečné řešení bez možnosti opravných prostředků. Vždycky jsem ji považoval osobně za selhání a zbabělost. Ale někdy je člověk zatlačen do kouta a nemá jiný čestný únik z beznadějné situace.
A přesně v takové situaci jsem se ocitnul. Ne vlastní vinou. Proto jsem se rozhodl pro definitivní odchod z tohoto světa. Než se nechat zavřít na 12 let do vězení a nechat se šikanovat, beztrestně urážet či ponižovat od sadistických vězňů či dokonce dozorců, tak je lépe definitivně odejít. Ale jako svobodný člověk. Policie, státní zástupce a soudy si udělají čárku a hodí to za hlavu. Mrzí mne takový konec. Překonat silný pud sebezáchovy je opravdu těžké. Ale musím jej překonat. Žádná jiná možnost mi zkrátka nezbyla. Líbilo se mi tady, ale asi jsem se měl narodit v nějakém právním státě. Možná příště. Toto je můj definitivně poslední blog. Sbohem a Amen.
Autor: Jaroslav Janota | středa 22.2.2017 15:58 | karma článku: 0.00 | přečteno: 49x
Link na archiv zde: http://archive.is/JQn6J
Zdroj: http://michalseidl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588766

toto tam jeste na blogu Janoty je, dole je odkaz :

Jak se to vlastně celé stalo

22. 02. 2017 14:05:36
V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.
Přinutilo mne to vstát. V polospánku jsem zajistil západku dveří od pokoje. A v tom jsem uslyšel kroky a hlasy nejméně dvou osob, které se pohybovaly v předsíni mého bytu. Jejich hlasy jsem slyšel, ale v psychickém stavu v jakém jsem se nacházel, tedy vyděšen k smrti, jsem nevnímal smysl či význam jejich slov. Rychle jsem se obléknul a ve strachu o svůj život jsem vytáhnul svou legálně drženou zbraň. Cizí osoby se pohybovaly v mém bytě a pokoušely se násilím dostat ke mně do pokoje. Ve strachu o své zdraví a život jsem natáhnul závěr své téměř 70 let staré pistole Browning ráže 6,35 mm, a připravil se ke střelbě. Zamířil jsem na otevírající se dveře za kterými stáli dva neznámí muži. Oba dva se lekli a utekli mimo byt.
Došel jsem ke dveřím pokoje a rychle jsem je opět zajistil západkou. V tom jsem uslyšel, že se jeden z útočníků vrací. Slyšel jsem jeho hlas stále blíže. Musel stát na chodbě těsně u dveří mého bytu a hlasitě hovořil. Slyšel jsem zvláštní kovové zvuky, které zněly jako nabíjení dlouhé zbraně. To už jsem měl opravdu panický strach o svůj život. Z mého úhlu pohledu to vypadalo jako by se chtěl vrátit do mého bytu a opakovat svůj útok na mou osobu. Rozhodl jsem se pro varovný výstřel. Nejdříve měl směřovat do podlahy. Potom jsem si to rozmyslel a chtěl raději vystřelit do stropu. Zbraň má dvoučinnou spoušť. Spoušť se musí nejdříve stlačit a až při jejím uvolnění dojde k výstřelu. V průběhu pohybu zbraně směrem ze zdola nahoru došlo k uvolnění spoušť a tedy k výstřelu. Střela prošla dveřmi pokoje v jejich levé části z mého pohledu. Přesně 32 cm od levého okraje dveří a 53 cm od jejich pravého okraje. Hlas útočníka zněl zprava. Střela tedy vůbec nemířila jeho směrem. Měla za úkol jej varovat, aby se nepokoušel znovu opakovat svůj násilný vstup do bytu a útok na mou osobu. Došel jsem ke dveřím pokoje. Odemknul jsem zapadku a otevřel dveře do předsíně. Pootevřenými dveřmi jsem uviděl stát v mezipatře cizí osobu. Namířil jsem na ni zbraň a dotyčný se dal na útěk po schodišti dolů. Chtěl jsem zavřít hlavní dveře. Na nich byl přilepený papír, který jsem strhnul a zároveň jsem zabouchnul hlavní dveře. Pravděpodobně jsem si papír přečetl a zjistil jsem, že neznámé osoby, které za použití brutálního násilí vnikly ke mně do bytu, když jsem tvrdě spal po noční směně, jsou zřejmě exekutoři. Stále v polospánku jsem se pohyboval po bytě. Byl jsem i na balkoně. Sednul jsem si na gauč a únavou usínal. Probral mne silný zvuk vrtulníku těsně před mými okny. Vzal jsem si bundu a vyšel na balkón. Mezi domy právě přistával policejní vrtulník a z něj vybíhali ozbrojení policisté. Na balkoně vedlejšího bytu se objevil muž v černé policejní uniformě a představil se jako policejní vyjednavač. Požádal mne zda bych mu nevydal svou zbraň. Mám k uniformám respekt a tak jsem mu vydal svou zbraň a náboje. Potom jsme se dohodli, že na mne počká přede dveřmi mého bytu. Cestou jsem jako zákonů dbalý občan vzal svůj občanský průkaz.

V předsíni jsem zjistil, že se nemůžu dostat ven z bytu. Když jsem zabouchnul hlavní dveře už v nich nebyl zámek ani klika. Takže dveře se zevnitř nedaly otevřít. Klika ležela na chodbě. Museli mi otevřít zvenčí členové zásahové jednotky. Vyšel jsem ven. Prohledali mne a nechal jsem si nasadit pouta. Potom mne odvezli do Zlína na Policii. Tam jsem absolvoval dechový test na alkohol s negativním výsledkem. S policejní hlídkou jsme odjeli do Baťovy nemocnice na odběr krve kvůli přítomnosti alkoholu či omamných látek. Opět s negativním výsledkem.

Poté jsem absolvoval několik výslechů. Parafinový test na přítomnost povýstřelových zplodin. Odevzdal jsem bundu a košili na testy. S policisty, kteří se chovali naprosto profesionálně a korektně jsem plně spolupracoval. Skončil jsem v cele předběžného zadržení. Souhlasil jsem s prohlídkou svého bytu. Asi v půl páté jsme jeli zpět do Napajedel. Policejní technici změřili důležité údaje a odebrali stopy. Například vystřelenou nábojnici. Byt byl opatřen náhradním zámkem a zapečetěn. Vrátili jsme se do Zlína a noc jsem strávil v cele předběžného zadržení. Spát se tam moc nedá. Druhý den odpoledne už jsem kvůli nedostatku spánku byl smrtelně unaven. Odmítl jsem výslech a policisté mne propustili. A šel jsem na autobus a jel domů.

Telefonoval jsem rodině a přátelům. A zjistil, že kvůli jedinému varovnému výstřelu, který rozpoutal doslova válečné manévry, jsem mediálně slavný. Ale budu čelit obvinění z trestného činu vyhrožování zbraní úřední osobě a maření výkonu soudního rozhodnutí. To by mne nenapadlo. V okamžiku, kdy jsem mířil na oba neznáme muže jsem samozřejmě ani náhodou netušil, že se jedná o úřední osoby. Byl jsem probuzen z hlubokého spánku. Protože jsem celou noc pracoval a šel spát až v půl osmé ráno, měl jsem v devět ráno, kdy se dotyční násilím dostali do mého bytu v podstatě hlubokou noc. Asi tak půl druhé ráno. Když vás někdo vzbudí v půl druhé ráno a vnikne k vám do bytu, asi nelze předpokládat, že se budete chovat normálně a racionálně jako přes den a v bdělém stavu.

Pokračoval jsem normálně v životě. Chodil jsem do práce, zdravil sousedy, chodil nakupovat, jezdil autobusem. Asi po týdnu jsem se od kolegy z práce dozvěděl, že mne státní zástupce obvinil z vraždy ve stadiu pokusu. To je úmyslný a plánovaný trestný čin se sazbou 15 let nepodmíněně až doživotí. Přečetl si to někde na internetu. Trochu nezvyklé. Takže jako potencionální vrah jsem prakticky celý rok pokračoval ve svém životě. Státní zástupce neměl jediný důkaz, který by potvrdil jeho verzi příběhu. Přesto to s nesmyslnou žalobou zkusil a soudkyně to prostě bez důkazů akceptovala. Společnost si patrně oddechla, že jsem jako hrozba pro občany byl za pokus o vraždu v říjnu odsouzen na 12 let nepodmíněně do vězení. Ani odvolání k vrchnímu soudu v Olomouci nepomohlo. Jsem prostě hrozba.i kterou je třeba zavřít až zčerná. Přitom se nikomu nic nestalo a úmyslně jsem nikoho neohrozil. Ale bylo třeba vytvořit obětního beránka a exemplární případ. Možná, že se losovalo z klobouku a vytáhli moje jméno.

Stav české justice je opravdu tristní. Možná právě to je důvodem, že tento stát tak vzdaluje civilizovaným, demokratickým a právním státům západní Evropy. Jen pár čísel pro národohospodáře amatéry. Za loňský rok, kdy jsem čelil obvinění jsem pracoval. Byl jsem užitečný. Svou prací jsem vydělal s odvody zaměstnavatele asi 250 tisíc korun superhrubého. Na zdravotním pojištění byl odvod asi 30 tisíc, na sociálním skoro 50 tisíc, na dani z příjmu asi 16 tisíc korun. Čistého jsem vydělal asi 160 tisíc korun. Na splácení svých dluhů jsem z toho použil asi 50 tisíc. Nyní mne čeká nejméně 8 let ve věznici s ostrahou. Denní náklady na jednoho vězně pro daňové poplatníky dělají něco přes 1500 korun. Ročně téměř půl milionu. Můj osmiletý pobyt(po dvou třetinách trestu můžu být propuštěn)bude stát daňové poplatníky nejméně 4 miliony korun.

Přitom nechtělo to moc. Stačilo změnit obvinění z plánovaného úmyslného činu vraždy ve stadiu pokusu na zabití ve stadiu pokusu. Trestní sazba je 3-10 let. A udělit trest na spodní hranici. Tedy vězení na tři roky. Nejlépe s podmíněným odkladem dejme tomu na pět let. Za těch pět let bych daňové poplatníky nestál ani korunu. Naopak. Při stávajících příjmech bych za těch pět let odvedl do státní pokladny asi 150 tisíc korun na zdravotním pojištění, asi 250 tisíc korun na sociálním pojištění, asi 80 tisíc na dani z příjmu a svým věřitelům bych zaplatil asi 250 tisíc korun. Ale hlavně udělal bych spoustu poctivé práce a byl bych této společnosti prospěšný a užitečný. Není divu, že to s touto zemí jde z kopce. Když za čin, který jsem spáchal jsou de fakto trestání všichni daňoví poplatníci. Přitom jeho společenská nebezpečnost byla naprosto zanedbatelná. Zejména ve srovnání se skutečně násilnými trestnými činy.i které mají za následek zranění či dokonce smrt jiných osob.

Možná by se měli daňoví poplatníci zamyslet, zda se jim vyplatí platit tak drahý represivní aparát, který místo na jejich zájmy mysli spíše na ty své. Až vám v nemocnici řeknou, že na operaci vašeho dítěte není dost peněz, zamyslete se proč má tato země více policistů, soudců, příslušníků vězeňské služby a hlavně vězňů v přepočtu na sto tisíc obyvatel, než neskonale bohatší země západní či severní Evropy. Možná jsou bohatší zkrátka proto, že neutrácí peníze daňových poplatníků zbytečně. Jako v mém případě.

Samozřejmě jako rozpočtové odpovědný občan vím, jak se legálně vyhnout nástupu do vězení a ušetřit tak českým daňovým poplatníkům náklady za můj pobyt ve věznici s ostrahou. Bohužel tento způsob je opravdu až příliš definitivní. Ale je jediný. Není na vybranou.
Autor: Jaroslav Janota | středa 22.2.2017 14:05 | karma článku: 44.14 | přečteno: 6837x

Poznamka R.H.: Kde se stala chyba? Jste neuveritelne blba zeme s neuveritelne blbym a nepoucitelnym obyvatelstvem. Chyba se stala i u Jaroslava Janoty. Mel emigrovat. Byl to blbec, myslel si ze se u vas da zit a neemigroval. Proto musel zemrit.

O vzdělání. (Dopis Lojzíkovi)

22. února 2017 v 22:32 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Víš, Lojzíku, kdysi, když už jsem uměl chodit a dokázal jsem i zametat dvůr, děd seděl na studni, vyhříval se na slunci a děl: "Pocem", přiběhli jsme oba. Já i Alík. Alíkovi děd nařídil "lehni" a mě si vzal na klín. Pohladil mě.

A čím, ty Karli chceš být? Dědo, já by sem chtěl být letcem. Děd mě pohladil a říká: "Tak to se budeš muset hodně moc učit". Budu, dědo. A děd mě znovu pohladil. Chvíli mě objímal a pak mi povídá: "Tak se dobře uč, abys měl samé jedničky. A až budeš tím letcem, tak mi všechny rýny zaletuješ. Už tečou". A pak mě sundal z klína, plácnul mě po zadku, (to se dnes nesmí). "A teď to dozametej, ať tě i táta může pochválit.

"Zkurvená doba" zaslechl jsem odcházeje od dědy. Otočil jsem se a děd si slzy kapesníkem utíral.

Pochopil jsem ho, až byl problém dostat se jako jedničkář na Střední. Ale, to je již na jinou story. Děd dobře věděl, že pilotem nikdy nebudu, ale dobrým klempířem být mohu. Důvodem byl dědův a tím smykem i můj původ. Nevyhovující.

Tak jsem si Lojzíku postěžoval na dobu minulou, kdy vzděláním nejlepším byl RSDr, tedy Rozhodnutím Strany Doktor. Takový dochtor to bylo vzdělání nejvyšší. Strkal do kapsy doktory práva, doktory lékaře, profesory všech kategorií, inženýry všech oborů o ekonomech nemluvě. Taková ideová žaba na prameni.

A čas oponou trhnul, Lojzíku, a přišlo další dějství té za groš komedie. Kupředu levá, od Komunismu k Neokomunismu. A levicové univerzity chrlí absolventy jak na běžícím pásu. Vzdělanost je přece potřebná, tedy pro společnost. Normalizátory nahradili Islamizátoři. A vzdělanec je vzděláním potřebný právě společnosti. A vzdělanost je přece zadarmo.

Skoro denně se Lojzíku dívám v ČT na A-Z kvíz. Taková soutěž s poměrně lehkými otázkami. A chodí tam i mladí, sebevědomí studenti, obvykle vypadnou v prvním kole. A oni ti soutěžící říkají co dělají. Bývá to mnohdy úsměvné. Dva příklady z poslední doby:

Budu "Armádní sociolog". A dále to specifikovat nechtěl. Prostě vojenský sociolog. Co sakra bude zkoumat? Sociální aspekt rozkazu? Zasadí se o zákaz povelu "V pravo hleď nebo Vpravo vbok"? Protože hledět lze jen vlevo? Asi ne. Spíše to bude hlídat, aby se armáda "nesplašila" a nevzal to do hrsti nějaký český Pinočet. Bude tedy jen Politruk schovaný za Sociologa.

Budu "Geograf přírodních jevů". Co bude jeho náplní práce? Distribuovat bouřku dle aktuálních potřeb Sahary?

A tak je to Lojzíku se vším. A vždy Lojzíku špicuj uši, když je kdokoli prezentován jako "nezávislý" nebo "renomovaný". Ti vždy smrdí ideologií a levice z toho čouhá všemi směry.

A podívejme se, co za odborníky, nezávislé a renomované to vlastně produkujeme k vlastní cti a chvále.

Z každé obrazovky, monitoru, z každých novin čumí politolog. Nezávislý. Neschopný při svém vzdělání odlišit náboženství od kruté světovládné ideologie, jakou Islám bezesporu je.

Jak politolog tvrdil, že Brexit nebude, protože by Anglán potřeboval do Evropy vízum. Po Brexitu.
No, ono se nic neděje, rozhodne soud a parlament. A to Skotsko... A volný obchod. BREXIT nebude.

A ejhle.

A jak se politologové předháněli v tvrzeních, proč Clintonová je neporazitelnou, protože má za sebou lidi vzdělané, erudované, nezávislé... Kdo by volil křupany jako je Trump?

A ejhle, zase ti vzdělaní a erudovaní čumí jak právě vyoraná myš a pomalu ale jistě je zachvacuje panika. Vzdělaní? Odpověz si Lojzíku sám. Snad napojení na státní penězovod.

Koho vzdělání a peníze máš, toho píseň zpívej.

A Ekonom? Erudovaný? Jako třeba soudruh Tvrdík? Dlouhý?..... To nejsou ekonomové, to jsou ohledavači mrtvol vzniklých špatnými politickými rozhodnutími. Co je to prosím za ekonoma, který říká, že občanu je třeba vzít a uzmuté rozházet na nesmysly? Neproduktivní nesmysly jako neziskofky...

Novináři, zpravodajové.... Posledních čtrnáct dnů zpravodajství z Francie:

1x Francouzká policie při zatýkání zranila grázla obuškem do análu. Záběr na černouška. Černějšího než moje gumáky. Ale Francouze. Chudinka Theo.

50x Lepenka je fašistka.

1x Hollande navšívil obuškem zraněného grázla francouze v nemocnici a popřál mu zdraví a přiznal odškodnění. Kolik přejetých či postřelených Hollande v nemocnicích navštívil?

80x Lepenka je fašistka.

1x Obuškem zraněný, prdelně odpaněný černoušek vyzval k ukončení násilí v ulicích Paříže.

130x Lepenka je fašistka.

1x Mišelínskou hvězdu dostala dělnická kantýna.

O ukončení jakého násilí černoušek usiluje? Byť několik čtvrtí v Paříži hoří, hoří auta, drancují se obchody, panuje násilí. To vše probíhá bez povšimnutí. Žádná nezávislá televize ani slovo. Tyto protesty jsou v pořádku, proč je dát do zpráv? Nic o násilí v ulicích nebylo v nezávislém zpravodajství. Nebo je to už normální stav? Jaká policejní brutalita, je li v zemi již rok vyhlášen vyjímečný stav. A to právě k vůli takovýmto Theúm?

Otázkou je Františku, co se vlastně stalo? Grázl přišel o prdelní panenství? To přes kalhoty a spodní prádlo technicky není možné.

Klimatologové, ti Lojzíku rostou jako houby po dešti. Letošní leden byl nejchladnější za posledních 200 let. Oni ho, Lojzíku ve statistikách oteplí. Oteplí tak, jako zrušili do celosvětových statistik Klementinum a vzali v potaz měření z letiště Václava Havla, protože dlouhodobě vykazuje průměr o 2 stupně vyšší. Věřím těm statistikám, které sám udělám.

Víš Lojzíku, to co je nám předkládáno jako vzdělání, je dokladováno tituly všeho druhu, promováno a pokládáno za modlu a etalon vzdělanosti je jen shit. Ideologie, propaganda.

Průser nastává v okamžiku, kdy vzdělanost je v kolizi se zdravým rozumem. A vzdělání se stalo ideologií.

A tak si sedím na gauči a chovám na klíně vnuka Ondru. Hledám kapesník. Víš, Ondrášku, zametat dvůr Tě naučím, čistit flintu taky, a snad mi ty rýny zaletuješ.

V Přerově 22. 2. 2017 Karel Jemelka


Poznamka R.H.: Meli jste emigrovat, kdyz to jeste bylo zakazane. Vsichni. Uplne vsichni. Pokud byste odpocitali tu komunistickou zver, tak by vas porad bylo mene nez "syrskych uprchliku". A asimilovali byste se do civilizovaneho sveta. Takhle to nebude mit konce.

Kino narocneho divaka...

20. února 2017 v 16:41 | Ross Hedvicek |  Clanky osvetove
To, ze jsem celozivotni filmovy fanousek neni zadnym tajemstvim. Moje sbirka filmu jde do tisicu. Posledni dobou to vsechno akorat technicky vylepsuji, high definition kvalita obrazu, 7.1 zvuk a takove veci. A minuly tyden jsem si do sveho domaciho kina poridil i nove sedadla, hezky siroke, takovy ten bezovy semis a s tim knoflikem, ze kdy to zmacknete, tak operadlo jde dozadlo a zespoda vyjede podpora pro nohy, nic zvlastniho urcite to v Kine Hana Kojetin dnes maji taky.

Ale chtel jsem psat o filmu, co jsem predevcirem videl. Je to ctyri roky stary film, reziser Ridley Scott, film se jmenuje The Counselor (2013). Filmy tohoto rezisera mam v oblibe pro jejich durazny realismus ala Sergio Leone (nikdy nedoceneny panbuh filmoveho reziserstvi), i kdyz casto kroutim hlavou nad otazkou "co tim filmem asi reziser chtel divakovi rict?". Treba z filmu Blade Runner jsem byl uplne zmaten, z Gladiatora zase nadsen a z filmu Kingdom of Heaven uplne v pomykove, protoze tam vylicil muslimskeho vudce Saladin jako civilizovaneho, normalniho cloveka. Levicaci novinari byli nadseni.

Z filmu The Counsellor levicaci novinari nadseni moc nebudou. Je to film o pasovani drog z Mexika do USA a o lidech okolo. Dopredu mne zaujalo, ze tam hraje Brad Pitt, Cameron Diaz (stara, ale pekna), Javier Bardem a jeho manzelka Penelope Cruz.. Vsichni tam hraji zlocince, s vyjimkou Brad Pitta, ktery hraje zlocince sympataka a proto je taky zavrazden obzvlast odpornym mexickym zpusobem, jsou to zlocinci extremne primitivni. Ono na vybudovani te zdi na mexicke hranici neco bude. Takze pocitam, ze za tenhle film Ridley Scott chvalen nebude.

Na podobne tema jsem nedavno videl film Sicario (2013), v hlavni roli osklivy herec hrajici vzdy zaporne postavy jmenem Benicio del Toro, ale tady byl kladna postava - opet o mexicke zlocinnosti a co jsou to za primitivove. Jiste ze ne vsichni, ale stejne jako u Muslimu nikdy nevite, ktery je ktery - kdyz je to u nich oficialni prevladajici nabozenstvi.

A do tretice dalsi stejne depresivni - i kdyz technicky dobry - film, tentokrat s Mel Gibsonem, jmenem Get the gringo (2012) - opet na stejne tema: Mexico, drogy a nesmyslne nasili. Ve srovnani s Mexicanama jsou italsti mafiani mili, civilizovani a sympaticti kluci.

Takze po techle technicky perfektnich, ale depresivnich filmech jdu hledat do sveho archivu nejake komedie - ale ne ceske, ty jsou taky depresivni a me uz ten cesky humor davno neni k smichu. Po tom, co Vlasta Burian prestal natacet komedie (vlastne byl zavreny), tak uz jsem se nezasmal.

Jo a zed naprosto podporuji postavit, viva Trump! A podle toho co ctu z Ceska, tak by meli znovu spustit tu zeleznou oponu, to nebyl dobry napad to rusit. Cechum se za ostnatym dratem bude libit tak nejak mnohem lip. Maji to v genech.


Hodnoceni diplomove prace...

15. února 2017 v 16:35 | Ross Hedvicek |  Clanky civilizovane...
Mirka Navrata znam uz dlouhe roky z jeho clanku a ted se mi dostalo informace, ze dokoncil sva politologicka studia na Masarykove universite a jeho diplomova prace je na teto adrese: https://is.muni.cz/th/397608/fss_m/

Tedy:

Hlavnim nedostatkem jeho textu je autorova nedostatecna schopnost zjednoduseni a malo analytickeho faktoru, coz se projevilo nejen v teto diplomove praci, ale prekvapive i v nesouvisicim clanku o americkych volbach http://mireknavrat.cz/2016/11/08/proc-se-pro-me-hillary-stala-mensim-zlem/ (kde kazdy vidi, ze Navrat do toho nevidi) - ale tolerantne predpokladam, ze tato schopnost se dostavi s pribyvajicim vekem.

Celkove to chapu jako druhotny problem, uz jen kvuli skutecnosti ze Mirek Navrat tyto veci dokaze absorbovat i diskutovat, zatimco vetsina jeho dvacetilete generace v CR jsou v podstate bezprizorna a pologramotna zviratka, ktera zajima jen PMK (= papat, mrdat a kakat). Mirek Navrat je vyjimecna osobnost a i pres nedostatky jeho diplomovky ho chvalim.

Jak autor sam, tak i jeho ucitele/profesori jsou extremne mladi, proto bych se na celkove vyzneni teto diplomove prace dival jako zosobnena dvoumetrova tolerance.

Cas od casu se autor dopousti "socialniho inzenyrstvi" - napriklad v sekci o Solidarismu, ktera se pysni timhle vyrokem: "V jednotlivci se pak mají posilovat ctnosti, což vyžaduje i náboženský závazek a zdravý rodinný život. Rodina se nemá oslabovat ani skrze příliš dlouhou pracovní dobu." Smarjapano - "prilis dlouhou pracovni dobu"? To uz pak neni ani solidarismus, ale pseudo-katolicky marxismus!

I kdyz cast textu je oznacena jako cast "analyticka", temer zadnou analyzu jsem v tom nenasel. Opet omlouvam autora jeho mladim, pro jeho dosavadni neschopnost identifikovat problem a v co nejmene slovech definovat reseni - tedy vytvorit vlastni definici, neni schopen intenzivni maximalizace a analyticke generalizace - priklad: "Blbec nevi, ze je blbec - protoze je blbec. A proto je nutne mu rict, ze je blbec - on sam na to neprijde."

Nedostatek kriticke analyzy je z textu take zrejmy, coz je ale zrejme dnes beznym vedlejsim produktem ceskeho vzdelani a pak tam chybi odpoved na to obycejne "PROC?". Autor diplomove prace zcela opomiji, ze odpoved na jeho tema "Krestanska demokracie z hlediska politickych ideji" lze najit nikoliv v politologii, ale v obycejne nedavne historii. Sahodlouhe citace z diskreditovanych a zprofanovanych zdroju pak pripominaji zpusob "studia", ktery se provadi treba v islamskych madrasach v pakistanskem Peshawaru (ano, cestoval jsem). "Studenti" se tam uci nazpamet cele sury z koranu a opakuji si je polohlasem za neustaleho kyvani horni polovinou tela dopredu a dozadu. To je pohled, ktery se neda zapomenout. Jestli po "absolvovani" madrasy dostanou taky titul Mgr. mi neni znamo, neptal jsem se.

Chapu, ze uplynulo pouze 25 let od totalni nulifikace inteligence a vzdelani v ceskych zemich a ze nemuzeme ocekavat zazraky, ale prave kvuli veku Mirka Navrata bych ocekaval, ze nebude infikovan tim typickym fekalnim strachem ceske pseudo-inteligence a bude se inspirovat tim klasickym rimskym maximem Lucia Ravilly Cui bono? (neboli "v ci prospech?") nebo dokonce "Felix, qui potest rerum cognoscere causas" (Stastny je ten, kdo zna pricinu veci) od Virgilia, ale ani tady nejsem uplne spokojen a citim tam urcitou servilitu az strach vuci autorove profesorskemu sboru.

To je v Ceske republice vzdy zavazny problem - pripominam skutecnost (psal jsem o tom) z nesouvisici oblasti, ze treba zurnalistiku na Karlove univerzite v Praze dodnes uci "profesori", kteri jsou sami byvali komuniste s praxi z drivejsich let v Rudem pravu - jake asi takovi konoupci muzou vyprodukovat studenty je pak otazkou, na kterou neni treba se vracet k latinskym citatum.

Mirek Navrat ale nestudoval na Karlove universite, ale na Katedre politologie Fakulty socialnich studii Masarykovy university v Brne. Chtel jsem se jen potesit pohledem, zcela bez umyslu kadrovat a tak jsem klikl na adresu http://polit.fss.muni.cz/clenove-katedry/ kde jsou zobrazeni vyucujici a profesori teto katedry. Prvni dojem je, ze zadny z nich neni Allan Dershowitz v saku, vazance a bile kosili, ale spis usnupani hippies nekde z Californie. V Ceske republice na universitach nemaji "dress code"? Profesorsky sbor v kostkovanych kosilich a cepicich zmijovkach a vyrazem Pepka Vyskoce ve tvarich? A vsichni jsou jeste mladsi nez moje vlastni deti!!! Ze by to vsichni byli detsti geniove? Jsou vsichni z nich autory takovych diplomovych praci jako Mirek Navrat?

Nevim, jake se dnes v Cesku na vysokych skolach davaji znamky, jestli A, B, C nebo 1, 2, 3, ale ja bych mu dal jednicku minus. Minus za ty preslapy a za domaci ukol se to doucit.
---

Ross Hedvicek
P.S.: Pro vsechny, kteri mne kvuli vyseuvedenemu textu hodlaji osobne napadat predesilam, ze nemam zadneho ceskoslovenskeho vzdelani, ani ceske obcanstvi a nemam zajem ani jedno ziskat.

Mgr. Mirek Navrat

Verse z domova

10. února 2017 v 15:17 | Jiri Abraham |  Clanky jinych autoru
Doc. MUDr. Jiří Abraham, CSc

ze sbirky Verše z domova


Dialektika postkomunistická:
---

Dnešní pan továrník

dříve soudruh veliký

káže o demokracii

z rudého

zbylo jenom právo

z mladé fronty

dnes

jsme na scestí

ve výprodeji etiky

z lidí jsou voliči

z poslanců děvky

z dětí

kdo ví

kdo ví


Demokracie neochotných učňů

květina bez vůně

Ušmudlaná pravda

nikomu nechybící

bez milování láska

a není k mání

není v módě

zato tunelování


Po mobilizaci mas

Klaus se Zemanem sbratřili se zas

stali se debily

z těch

kdo je velebili.

---Jako obrazovy doprovod k basni prikladam svuj davny obraz s nazvem "Preliceni". Obraz je olej na platne, 61 x 72 cm a je to autoportret s nazvem "Preliceni".
Byl jsem souzen a odsuzovan
a pisi email mdleho zneni
ceka me lasko preliceni
preliceni z klauna na blba
mel jsem te rad, snad jeste mam
a nemam zadne vysvetleni…
lasko moje posledni