O vzdělání. (Dopis Lojzíkovi)

22. února 2017 v 22:32 | Karel Jemelka |  Clanky jinych autoru
Víš, Lojzíku, kdysi, když už jsem uměl chodit a dokázal jsem i zametat dvůr, děd seděl na studni, vyhříval se na slunci a děl: "Pocem", přiběhli jsme oba. Já i Alík. Alíkovi děd nařídil "lehni" a mě si vzal na klín. Pohladil mě.

A čím, ty Karli chceš být? Dědo, já by sem chtěl být letcem. Děd mě pohladil a říká: "Tak to se budeš muset hodně moc učit". Budu, dědo. A děd mě znovu pohladil. Chvíli mě objímal a pak mi povídá: "Tak se dobře uč, abys měl samé jedničky. A až budeš tím letcem, tak mi všechny rýny zaletuješ. Už tečou". A pak mě sundal z klína, plácnul mě po zadku, (to se dnes nesmí). "A teď to dozametej, ať tě i táta může pochválit.

"Zkurvená doba" zaslechl jsem odcházeje od dědy. Otočil jsem se a děd si slzy kapesníkem utíral.

Pochopil jsem ho, až byl problém dostat se jako jedničkář na Střední. Ale, to je již na jinou story. Děd dobře věděl, že pilotem nikdy nebudu, ale dobrým klempířem být mohu. Důvodem byl dědův a tím smykem i můj původ. Nevyhovující.

Tak jsem si Lojzíku postěžoval na dobu minulou, kdy vzděláním nejlepším byl RSDr, tedy Rozhodnutím Strany Doktor. Takový dochtor to bylo vzdělání nejvyšší. Strkal do kapsy doktory práva, doktory lékaře, profesory všech kategorií, inženýry všech oborů o ekonomech nemluvě. Taková ideová žaba na prameni.

A čas oponou trhnul, Lojzíku, a přišlo další dějství té za groš komedie. Kupředu levá, od Komunismu k Neokomunismu. A levicové univerzity chrlí absolventy jak na běžícím pásu. Vzdělanost je přece potřebná, tedy pro společnost. Normalizátory nahradili Islamizátoři. A vzdělanec je vzděláním potřebný právě společnosti. A vzdělanost je přece zadarmo.

Skoro denně se Lojzíku dívám v ČT na A-Z kvíz. Taková soutěž s poměrně lehkými otázkami. A chodí tam i mladí, sebevědomí studenti, obvykle vypadnou v prvním kole. A oni ti soutěžící říkají co dělají. Bývá to mnohdy úsměvné. Dva příklady z poslední doby:

Budu "Armádní sociolog". A dále to specifikovat nechtěl. Prostě vojenský sociolog. Co sakra bude zkoumat? Sociální aspekt rozkazu? Zasadí se o zákaz povelu "V pravo hleď nebo Vpravo vbok"? Protože hledět lze jen vlevo? Asi ne. Spíše to bude hlídat, aby se armáda "nesplašila" a nevzal to do hrsti nějaký český Pinočet. Bude tedy jen Politruk schovaný za Sociologa.

Budu "Geograf přírodních jevů". Co bude jeho náplní práce? Distribuovat bouřku dle aktuálních potřeb Sahary?

A tak je to Lojzíku se vším. A vždy Lojzíku špicuj uši, když je kdokoli prezentován jako "nezávislý" nebo "renomovaný". Ti vždy smrdí ideologií a levice z toho čouhá všemi směry.

A podívejme se, co za odborníky, nezávislé a renomované to vlastně produkujeme k vlastní cti a chvále.

Z každé obrazovky, monitoru, z každých novin čumí politolog. Nezávislý. Neschopný při svém vzdělání odlišit náboženství od kruté světovládné ideologie, jakou Islám bezesporu je.

Jak politolog tvrdil, že Brexit nebude, protože by Anglán potřeboval do Evropy vízum. Po Brexitu.
No, ono se nic neděje, rozhodne soud a parlament. A to Skotsko... A volný obchod. BREXIT nebude.

A ejhle.

A jak se politologové předháněli v tvrzeních, proč Clintonová je neporazitelnou, protože má za sebou lidi vzdělané, erudované, nezávislé... Kdo by volil křupany jako je Trump?

A ejhle, zase ti vzdělaní a erudovaní čumí jak právě vyoraná myš a pomalu ale jistě je zachvacuje panika. Vzdělaní? Odpověz si Lojzíku sám. Snad napojení na státní penězovod.

Koho vzdělání a peníze máš, toho píseň zpívej.

A Ekonom? Erudovaný? Jako třeba soudruh Tvrdík? Dlouhý?..... To nejsou ekonomové, to jsou ohledavači mrtvol vzniklých špatnými politickými rozhodnutími. Co je to prosím za ekonoma, který říká, že občanu je třeba vzít a uzmuté rozházet na nesmysly? Neproduktivní nesmysly jako neziskofky...

Novináři, zpravodajové.... Posledních čtrnáct dnů zpravodajství z Francie:

1x Francouzká policie při zatýkání zranila grázla obuškem do análu. Záběr na černouška. Černějšího než moje gumáky. Ale Francouze. Chudinka Theo.

50x Lepenka je fašistka.

1x Hollande navšívil obuškem zraněného grázla francouze v nemocnici a popřál mu zdraví a přiznal odškodnění. Kolik přejetých či postřelených Hollande v nemocnicích navštívil?

80x Lepenka je fašistka.

1x Obuškem zraněný, prdelně odpaněný černoušek vyzval k ukončení násilí v ulicích Paříže.

130x Lepenka je fašistka.

1x Mišelínskou hvězdu dostala dělnická kantýna.

O ukončení jakého násilí černoušek usiluje? Byť několik čtvrtí v Paříži hoří, hoří auta, drancují se obchody, panuje násilí. To vše probíhá bez povšimnutí. Žádná nezávislá televize ani slovo. Tyto protesty jsou v pořádku, proč je dát do zpráv? Nic o násilí v ulicích nebylo v nezávislém zpravodajství. Nebo je to už normální stav? Jaká policejní brutalita, je li v zemi již rok vyhlášen vyjímečný stav. A to právě k vůli takovýmto Theúm?

Otázkou je Františku, co se vlastně stalo? Grázl přišel o prdelní panenství? To přes kalhoty a spodní prádlo technicky není možné.

Klimatologové, ti Lojzíku rostou jako houby po dešti. Letošní leden byl nejchladnější za posledních 200 let. Oni ho, Lojzíku ve statistikách oteplí. Oteplí tak, jako zrušili do celosvětových statistik Klementinum a vzali v potaz měření z letiště Václava Havla, protože dlouhodobě vykazuje průměr o 2 stupně vyšší. Věřím těm statistikám, které sám udělám.

Víš Lojzíku, to co je nám předkládáno jako vzdělání, je dokladováno tituly všeho druhu, promováno a pokládáno za modlu a etalon vzdělanosti je jen shit. Ideologie, propaganda.

Průser nastává v okamžiku, kdy vzdělanost je v kolizi se zdravým rozumem. A vzdělání se stalo ideologií.

A tak si sedím na gauči a chovám na klíně vnuka Ondru. Hledám kapesník. Víš, Ondrášku, zametat dvůr Tě naučím, čistit flintu taky, a snad mi ty rýny zaletuješ.

V Přerově 22. 2. 2017 Karel Jemelka


Poznamka R.H.: Meli jste emigrovat, kdyz to jeste bylo zakazane. Vsichni. Uplne vsichni. Pokud byste odpocitali tu komunistickou zver, tak by vas porad bylo mene nez "syrskych uprchliku". A asimilovali byste se do civilizovaneho sveta. Takhle to nebude mit konce.
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vitezslav Vitezslav | E-mail | 22. února 2017 v 23:10 | Reagovat

Zdravim Vas pane Jemelka.Mam pro Vas odpoved na vas pekny clanek.
https://www.youtube.com/watch?v=zg95vIrbFHU

2 Drifter Drifter | 23. února 2017 v 9:07 | Reagovat

Pane Jemelka, dnesni svet je rizeny Intelektualama, nase University jich kazdy rok vyplivnou sta tisice a vsichni si mysli ze "Bakalar Umeni" jim garantuje misto reditele korporace za $100K plus, rocne ne li mesicne!
To vse v dobe kdy zeme potrebuje vice instalateru, elektrikaru, zkratka lidi kteri vytvari hodnoty praci svych rukou.

Na to zkratka Lenin neprisel, porad prosazoval tu Delnickou Tridu a Proletariat, ale prava moc byla a stale je v rukach intelectualu, kteri uci nase deti a budouci generace byt tridou nemakacenku! Vysledkem je dnesni svet. "We have rights" kdy bych tatovy rekl ze mam lidska prava, tak bych mel modrou prdel cely zivot, nebo aspon do chvile kdy mi koukala z klinu nejaky hezky holky!

Snad je Trump posle vsechny do prdele! :-D

3 Česko a Slovensko "patří k nejtoxičtějším zemím v Evropě, jsou na úrovni Ruska" Česko a Slovensko "patří k nejtoxičtějším zemím v Evropě, jsou na úrovni Ruska" | Web | 23. února 2017 v 10:08 | Reagovat

Česko a Slovensko "patří k nejtoxičtějším zemím v Evropě, jsou na úrovni Ruska"
http://blisty.cz/art/85838.html

4 Ondra Soukup Ondra Soukup | E-mail | 23. února 2017 v 10:58 | Reagovat

Velmi pěkné, sedí jak P*** na hrnec. Až z toho mrazí...

5 Tak to tedy tomu nerozumim. Tak to tedy tomu nerozumim. | E-mail | 23. února 2017 v 14:20 | Reagovat

Ja  jsem si dycinky  myslel  ze co Cech to ekonom,promovany pravnik,inzenyr,politicky analizator,Judr,Mudr a... PUDR(posunovac u drahy.
http://ekonomika.idnes.cz/cesko-jpmorgan-rating-rozvojove-trhy-d8u-/ekonomika.aspx?c=A170223_115255_ekonomika_rts

6 Bavič Kaiser Bavič Kaiser | 1. března 2017 v 18:02 | Reagovat

Dnešní české a nejenom české školství to je organizace na pašování idiotů za hranice moudrosti. Jak to pak může dopadnout ? Jak si může po škole počínat přetížený idiot, který čeká v práci na kterou pak nestačí, na infarkt, a nebo zloděj, co nemohl krást bez diplomu, a teď už může ? :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama