Březen 2017

I remember...

Středa v 13:59
Vystava Nebesti jezdci...

Středa v 13:41 | Jan Kratochvil
Mily Rosto, prosim, otiskni vyzvu ke spolupraci rodin letcu druhe svetove valky s nami na velkem projektu. Vystava bude na Strojirenskem veletrhu v Brne letos, mame cely pavilon . Bude to nejvetsi vystava od roku 1945 o letectvi. Byl pozvan primatorem korunni princ William. Projekt je na webovkach; www.royalairforce.cz. Dekuji Honza KratochvilCesky sen...

Úterý v 19:34 | Jiri Wolf |  Clanky jinych autoru
Dnes se mi zdál příšerný sen. Byl jsem na ulici zatčen tajnými z BIS a převezen do vazby na Ruzyň, kde jsem byl držen tři měsíce! Cela pro čtyři obviněné a nás tam bylo dvacet, strašný smrad a nahuleno od kuřáků, že nebylo pořádně vidět. Byl jsem bez léků na cukrovku, nebylo koupání, vycházky na dvoře a nebyla ani potřebná dieta. Spal jsem na studeném betonu bez deky a spoluvězni na mne močili. A když jsem se bránil, dostal jsem od všech bití. Proč nemočili na druhé?! Proč jen na mně?!

Nedostal jsem žádný protokol o obvinění od vyšetřovatele a prokurátora. Ani na výslechy jsem nebyl odváděn. A neměl jsem ani kontakt s advokátem! Vůbec jsem nevěděl, proč jsem byl držen tak dlouho ve vazbě. (Psychiatr by byl toho názoru, že ten kriminál je stále hloboce v mém podvědomí zažrán jako kyselina a sny jen očišťují mou mysl, jsou jen lékem, že je to dobré mít takové sny i když jsou hrozné!) Houbelec! Je to jen špatné svědomí?

Bojím se spravedlnosti, která musí za něco přijít? Ale co jsem provedl?!!! Já opravdu nevím, co jsem tak strašného provedl, abych byl tak krutě trestán a místo sladkého snu měl za víčky peklo lágru! Proboha! Co jsem tak hrozného spáchal?!

Ano, ten sen; Měl to být jen trest nebo snad dokonce něčí msta? Po návratu z Ruzyně byl můj byt již obsazen. Prý jsem tři měsíce neplatil inkaso! Hybaj pod most, kriminálníku! Problém byl v tom, že jsem nemohl z vazby nikomu zavolat- nebyl tam mobil- , aby mi na poště vyzvedl důchod a zaplatil inkaso. Neměl jsem na nikoho známého číslo na mobil. (Přesně takhle přicházejí o byty lidé, kteří končí ve vězení, protože nemají z čeho zaplatit nájmy. ) Byl to velmi živý sen a varování. V době, kdy vinou jediného úředníka může našinec přijít o byt, kdy se může dostavit exekutor a zabavit byt kvůli dluhu, který vůbec nemáte! To je na denním pořádku! Zrovna včera jsem o tom četl v novinách! Ten strašný sen; je to jen odraz reality dnešní příšerné posrané doby plné strachu a nejistoty. Člověk do sebe vstřepává tolik zla a nespravedlnosti, že se to musí někde projevit - a třeba ve snění! Nenalhávám si jen!?

Ono to abstraktní snění už není! Spíše se to blíží ku realitě. Co to bylo platné, že v předsíni mám připraven kufr do vězení; kontakt na advokáta, lékařské zprávy, potřebnou hygienu, peníze do vazby, tolik potřebná telefonní čísla.., když mi to ve snu stejně bylo prd platné!!!!

Dnes mám všechno při sobě: peníze, kartáček na zuby a zubní pasty, lékařskou zprávu od obvodního lékaře a všechna telef. čísla, kontakt na advokáta... Ten sen byl varování: Jiří, buď vždy připraven! Nevíš, kdy v tom našem bordelistánu budeš tu pohotovostní tašku u sebe potřebovat! Bolševik může klidně přijít každou chvíli! Vždyť je stále u moci a má celou společnost pod kontrolou. A nebo; ono úplně stačí, když někdo zavolá anonymně na policii a udá, že jsem něco spáchal a už mě vezou v antonu na Barťák, kde sídlí kriminálka. Nejlépe, kdybych vůbec nemusel spát! Neprobouzel bych se do té strašné reality ze snění ještě horší, než skutečnost!

Zdravím. Jiří Wolf


Hradek na nadrazi Kojetin...

17. března 2017 v 21:39 Clanky osvetove
Nemam poneti, kdo ho tam postavil a jak dlouho tam uz je, ale ja si ho tam pamatuji skoro sedesat let. Tenhle blog ctou i lidi z Kojetina a funkcionari Obecniho uradu, kteri maji sve vlastni jesitne duvody mne nemit rad.

Jesitnost odlozte, prosim. 8. dubna nebo tak nejak tam budete mit takovou velkohubou akci "Uklidme Kojetin"! Co kdybyste tam poslali par dobrovolniku, zedniku a duchodcu, aby ten hradek opravili a privedli do puvodni krasy? A nevykladejte mi ze na to ten vas Obecni urad nema penize.

A nevahejte s tim, at nedelate ostudu az v Americe - je mi znamo, ze na ostudu nebo "ostudu" si v Kojetine velice potrpi...

Dekuji.(Autor videa je mi osobne znam, ale jmeno uvest nechce, protoze se boji, ze by po nem v Kojetine hazeli kameni a vytloukli mu okna - je to takovy druh mesta).
----

A na Kojetinskem diskusnim foru hned moji poznamku o hradku na nadrazi vymazali. Jsou to hlupaci jestini a navic jeste anonymni...


Prani k narozeninam...

8. března 2017 v 20:27 Clanky osvetove
Josef Mašín (* 8. března 1932 Lošany u Kolína) se dnes dožil 85 let.
Gratuluji a veliký dík. Přeji hodně štěstí a zdraví do dalších let!