Byli by Masinove hrdinove, kdyby se nechali popravit?

27. června 2017 v 20:29 | Ross Hedvicek
Facebook a jina socialni media jsou dnes plna vzpominani na vyroci popravy Milady Horakove a na jeji nepochybne neprijemny osud. Mezi usedavym vzlykanim lidi, kteri pred par lety jeste byli cleny Brigad socialisticke prace a mnohem horsich organizaci, se ozyvaji slova jako "statecna", "hrdinka" a takova podobna blemtava ceska slova.

Nemam nic proti Milade Horakove - ale to ceske pokrytecke snobstvi mne drazdi... A tak jsem se na Facebooku jen zeptal, zda by i Masinove take byli Cechy oplakavani hrdinove - kdyby se nechali popravit? A ze zlou jsem se potazal...

Jenze ja uz jsem docela stary clovek, ktery toho ma vic za sebou nez pred sebou - a jsem prilis stary na to, abych se nechal patronizovat hlupaky - takze tady mate vzorek:

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mikeš Mikeš | 27. června 2017 v 20:44 | Reagovat

Obávám se, že v Česku se na téma Mašíni nedá moc mluvit, protože zdejší jejich odpůrci jsou převelice agilní a jejich zastánci zase nemají chuť se s nimi přetahovat. Když navíc havloidé ovládají média, která jsou v zásadě protimašínovská. Sice se neodváží vystoupit otěvřeně proti nim, ale ani pro ně ne.

2 Eda Eda | E-mail | 27. června 2017 v 20:57 | Reagovat

Komanči mají při jméně Mašín osypky, ti vládnoucí vesměs taky... A k Horákové - nikde se nepíše, jak to bylo s Mariáským sloupem po první sv., ani s mikrofišema fotek kápa z koncentráku...
Tak to možná za sto let...

3 Pavel Pavel | 27. června 2017 v 20:58 | Reagovat

Hlavne by lide meli pochopit, ze vrazi jsou bolsevici, ti, sikanovali lidi zavreli hranice a omezovali lidem svobodu, nez zacnou odsuzovat Masiny, meli by postavit bolseviky ..zbyle ,ale I ty nove.....pred soud, ti jsou na vine a ti za vsechno mohou....proc dnes se na hranicich nestrili....a za bolshevika ano??Ti lide chteli odejit, meli na to plne pravo....a strileni byla jenom jejich obrana... , nic zamerneho.

4 ostravak ostravak | 27. června 2017 v 23:32 | Reagovat

Popravit politicke odpurce je vrazda.
Zastrelit lidi kteri utikaji z nesvobodne zeme je vrazda. Tyto vrazdy nebyly v Cesku nikdy reseny tak jako jsou reseny vrazdy Masinu.
Zabit cloveka jedouciho v otevrenem aute je vrazda.
Zabit nekoho kdo je predstavitelem komunistickeho rezimu je sice take vrazda, ale v pripade Masinu se spise jedna o hrdinsky cin, asi jako v pripade vrazdy Heydricha.
Proc jsou tedy vrazi Heydricha povazovani za hrdiny a Masinove nikoliv? Vzdyt Heydrich osobne nikoho nezabil.

5 Marek Včelka Marek Včelka | E-mail | 28. června 2017 v 0:31 | Reagovat

[4]:lépe bych to nevyjádřil!

6 Mikeš Mikeš | 28. června 2017 v 1:10 | Reagovat

Dnes ukazovali v tlce dokument o Vašovi. Vydržel jsem se dívat jen do půlky, pak už to nešlo. U vědomí, že se mu nakonec nic nestalo, žádný trest. Přitom to byla svině par excellence. Zatímco Mašíny by nejraději postavili před soud i dneska. Inu, láska a pravda, estébáci dobře věděli, proč si vybrali jako štít sobeckého narcise Vencu.

7 Drifter Drifter | 28. června 2017 v 3:06 | Reagovat

Po pravde receno, tohle nemuzete vyhrat. Zbavit cloveka zivota jen na zaklade ze by mohl nekomu neco prozradit ci udelat je odporne. To je komunisticke jednani!

8 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. června 2017 v 10:50 | Reagovat

Hrdiny by se v Česku  stali jen potud, kdyby rozenášeli letáky a po zadržení by se nechali popravit jako Horáková. Národ  plný zbabělců  miluje jen bezbranné  oběti bolševika, ale vůbec nemá rád  zlé odbojáře, kteří mordují komunisty  se zbraní v ruce.  Hodným lidem- Komunistům se přeciž protěž neubližuje!  Jsou to  také lidé, což mi připomnělo  děj z filmu "Dobrý voják Švejk", ve kterém  císařští vojáci čelí dělostřeleckému přepadu.  Všade kol po dopadu výbuchu granátů lítají střepiny a vraždí  a  do toho válečného mumraje Švejk nasraně  na adresu Rusů zvolá; "K sakru, neblbněte s tou kanonádou! Jsou tu lidé!"  Národ ovčanů je  stále rozdělen na dva nesmiřitelné tábory. Ten první -  po roce 89  přeživší  komunisté - nadále Mašíny veřejně  označují za úkladné vrahouny! - aniž by se omluvili národu  a oficiálně  se přiznali ku teroru a vraždění. Mašínové jsou pro ně  pouze alibistickou zástěrkou a snahou o zmírnění a zlehčení  jejich vlastních zločinů!!  (Jen se podívejte, co spáchala ta banda  vrahů a hrdořezů! )  přitom nikdy nepřiznají, že válku a teror proti vlastnímu národu začal bolševik! Včera se na  Slavíně uskutečnila vzpomínka na Miladu Horákovou. Politici pokládali  na hrob věnce, řečnilo se, nabubřelé oslavné kecy.... Třetina hostů byli býv. bolševici! Z toho by člověk zvracel! Ale to je v Česku  a v její zvrácená morálce naprosto normální. Podobně tak starší generace s vymydlenými mozky ideou krásného socialismu odsuzuje Mašíny jako obyčejné zločince- vrahouny! Další ovčané se stydí za svou zbabělost z doby tuhé totality a ze závisti se  názorově staví na stranu komunistů! Tak si nikdy nepřiznají svou zbabělost! Oni byli zločinci, Mašíni! Zato my máme čisté svědomí!!  Druhá polovina  národa s Mašíny a jejich bojem za svobodu naprosto souhlasí a považují je za hrdiny!  Podobně jako já. Klobouk dolů. Mít  tenkrát takové odbojáře, bolševik by se v České kotlině prosíral  každý den strachem a nakonec by svou vedoucí úlohu v zemi vzdal. Pud sebezáchovy by jim tak velel.  Život máš, člověče,  pouze jeden. Jenže, ono tomu  bylo jinak. Žádná pohádka za vlády komunistů s dobrým koncem   se nekonala. Národ o svůj pud sebezáchovy už přišel  krátce po roce  1948! Někdo by tomu  otřesnému stavu mohl  jen smutně říci; Jedná se pouze o naprostou - nepřirozenou degeneraci národa,  kdy silnější (KSČ) mocnou silou a terorem zlomil  vůli národa po svobodě!!!!  Z občanů se tak stávají zbabělí a zlomení ovčané se kterými si moc  už může dělat co chce. To dokáže jen   ztráta demokracie a nastolení totality!  Stejně tak jako to předvedl Hitler, Pol  Pot, Kim ir Sen, Mao...  Podobně se tak  nyní děje v západní Evropě, která  pod vedením pár cvoků dobrovolné páchá sebevraždu. Také zde ztrácí Evropa  základní pud sebezáchovy ku přežití....

9 Django Django | 28. června 2017 v 11:04 | Reagovat

Děkuju, zeptal jste se správně! :-)

10 Hasič si vymyslel záchranu dítěte, ocenění za to už vrátil Hasič si vymyslel záchranu dítěte, ocenění za to už vrátil | Web | 28. června 2017 v 16:19 | Reagovat
11 Jiří Wolf Jiří Wolf | E-mail | 28. června 2017 v 16:27 | Reagovat

Ohledně té prokurátorské  svini Vašeho tolik; Že nebyl potrestán? Zločinci  přece nikdy nebudou soudně trestat své spoluzločince! To byl  také příklad všech dozorců z pracovních táborů. Od roku 1989 nebyl jediný soudce a  bachař odsouzen za své zločiny. A co bychom ještě více chtěli, když nám dál vládne bolševik, který má bývalé zločince pod svou ochranou. A současná spravedlnost  také stojí za hovno! Velcí podvodníci a zloději se nemusí bát vězení.

12 ghost ghost | 28. června 2017 v 16:28 | Reagovat

Ja jsem rad, ze se komunistum nepodarilo mne pri opousteni socialismu zastrelit a museli se spokojit s 30 mesici natvrdo.

13 Jirina Jirina | E-mail | Web | 28. června 2017 v 16:51 | Reagovat

[7]: Zapomněl jste se zmínit o tom, že se jednalo o po zuby ozbrojeného představitele režimu, který občanům zakazoval držení jakékoliv zbraně a (neozbrojené) občany, kteří by jen zapochybovali, kteří by se jen obrátili zády, natož aby se postavili čelem proti okupantovi a tyranovi, zavíral do vězení a posílal na smrt.

Dejme tomu, že vašeho bratra, matku, otce nebo strýce, vašeho důvěrného přítele a spolubojovníka, obviní ze zločinů, které nikdy nespáchal, mučí jej, ponižují, odsoudí jej k smrti v inscenovaném procesu a popraví jej, JAKO NAPŘ. HELIODORA PÍKU, který byl rodinným přítelem Mašínů. Když si uvědomíte, že on - statečný člověk - stál neozbrojen, spoutaný, proti přesile, proti po zuby ozbrojené smečce dravců, PROTI VLASTNÍ ARMÁDĚ, KTERÁ NA NĚJ PLIVALA A MUČILA SVÉHO VLASTNÍHO ČLOVĚKA ... Proti zbabělým fízlům, kteří proti Hitlerovi nepozvedli zbraň a vlastní, NEOZBROJENÉ, občany a hrdiny mučili ...!

Pane, co dělali partyzáni v Čechách, na Slovensku, ve Francii, v Sovětském svazu? Co dělají partyzáni dnes? Co by udělali vám, kdybyste se jim dostal do spárů, stačilo podezření, stačila obyčejná lež, stačilo, když vás někdo té či oné straně udal, že?

Když nám navlékali pionýrské šátky, zapomněli nás jaksi upozornit na to, že ta rudá barva, to je krev, ano, ale také že ta krev je pravá, že je to naše krev! Že kolem nás a v nás zuří válka, kterou jsme my nerozpoutali a my, že v té válce nemáme šanci. Nemáme právo na zbraň, nemáme právo bránit se, že máme jediné právo: pracovat jako otrok, poslouchat jako v armádě (ale i ta armáda byla ozbrojena, my nikoliv) a umřít.

ŽE JSME PŘI TÉ VELKÉ SELEKCI NA BOLŠEVICKÉM APELPLACU BYLI ZAŘAZENI DO SKUPINY "OBĚTÍ" A PROTI TOMU NENÍ ODVOLÁNÍ.

Mašínové odmítli být obětí. Odmítali být zařazováni do transportu otroků a mučedníků, do transportu zaživa pohřbených. Sovětské právo zabít obrátili proti ozbrojeným strážcům na apelplacu vládnoucí komunistické strany. ODMÍTLI NECHAT SE ZABÍT. TO JE SKUTEČNÝ DŮVOD, PROČ JE KOMUNISTÉ NENÁVIDÍ.

A to je také skutečný zločin v očích těch, co akceptovali roli, kterou jim nadělil už nacistický zmrd (!) a bolševický zmrd pak po vzoru fašistických lágrů v této zrůdné praxi úspěšně pokračoval.

Podvedli nás, zneužili nás, použili nás, ponížili nás. Vlastně nás zabili. Pohřbili nás zaživa. Je na čase přiznat si, jakou roli nám přidělili naši bližní a cítit odpor ke skutečným viníkům, to jest vůči komunistickým zmrdům, nikoliv vůči Mašínům. Jinak jenom prohlubujeme své vlastní ponížení, svůj vlastní marasmus. Jinak jenom ubližujeme sami sobě.  A máte pravdu v tom, že toto je boj, který se nedá vyhrát. Ale dá se prohrát, bohužel.

14 „Němečtí Židé“ v Československu v letech 1945-1948 „Němečtí Židé“ v Československu v letech 1945-1948 | Web | 28. června 2017 v 18:07 | Reagovat
15 Karel Kačmařík Karel Kačmařík | E-mail | 28. června 2017 v 21:01 | Reagovat

Nějak mě připadá, že pravdoláskaři uznávali za hrdiny jen ty, kteří komunistům fysicky neublížili a sami se zničili. Jan Palach - co dokázal? Kromě způsobení zármutku svým blízkým. Ti, kteří ronili krokodýlí slzy na jeho pohřbu za pár měsíců zakládali Leninský svaz mládeže, v rámci zachování zaměstnání podepisovali souhlas se vstupem vojsk a vůbec jinak se zkurvili. Mašínové konali tak, jak by konal jejich otec, kdyby nebyl popraven. Naivní od nich bylo jen očekávání, že se k nim přidají i další vstřícně předposraní čecháčci. Což se nestalo a tak ti, kdo se sklonili před mocí komunistického režimu je dnes považují za sprosté vrahy.

16 Anti Anti | E-mail | 28. června 2017 v 23:40 | Reagovat

Tak ta komunisticka luza vyhlasila boj vsem normalnim lidem, vrazdila je, zavirala do koncentraku, mucila je a to bylo v poradku.

Bro Masinove udelali jen to, ze prepadli nejakyho policajta (kterej aby mohl byt policajtem tak kolaboroval nebo byl primo komanc) aby se ozbrojili protoze soukrome osoby v 50 letch zbran mit nemohli. A s tou zbrani se pak prostrileli na zapad a proti nim stala cela vychodonemecka armada!!

5 civilistu proti 20 tisicove armade!

A Cesti hlupaci nazyvaji tech 5 civilistu vrahy? Ti Cesi jsou tak vygumovani ze jim neni rovno.

Kdyby nebylo komancu co zadratovali zemi, tak se Masini nemuseli nikam prostrilet a pouze by klidne odesli z toho komunistickeho raje na zemi.

Ale to ty hovada Cesky neberou. Na tomto je videt co jsou Cesi zac, zradci, udavaci, prizdisraci, lemplove... fujtabjl velebnosti.

17 ostravak ostravak | 29. června 2017 v 0:59 | Reagovat

[16]:  Co jsou Cesi zac??

Kdyz se podivate na ceske diskuse, tak zjistite, ze to je zdegenerovanej narod.
Bohuzel tech par tisic rozumnych Cechu tu povest debilniho naroda nezachrani.

18 Souckova Souckova | E-mail | 29. června 2017 v 17:19 | Reagovat

Stejne to byl komunisticky zlocin popravit zenskou,ktera prozila koncentrak a vlastne nic neprovedla,jen se nehodila "do kramu".Jsem o 14,5 r.mladši nezli byl v te dobe muj bratr,ktery pracoval v Pragodevu jako urednik a byl pres rok bez prace protoze jako jediny neodsouhlasil spolecne prohlašeni zamestnancu Pragodevu, ze souhlasi s popravou JUDr.Horakove.Mozna byl tehdy asi jediny v republice......Nel uz takovou povahu.Naposledy v LDN pri vizite rekl,ze sestra v noci dusila pacienta, ktery byl rano mrtev a protoze to porad opakoval,tak se dostal na psychiatricke odd.,kde mu davali silne tlumici davky,privazali ho remenem k luzku,takze se nemohl napit a zemrel.....LDN je umistena v arealu Bohnice.

19 Co rekl Drahos o Mesinech. Co rekl Drahos o Mesinech. | 29. června 2017 v 22:18 | Reagovat

Měli právo se postavit režimu, řekl o bratrech Mašínech
Kladně se vyjádřil o bratrech Mašínech. „Každý má právo na odpor totalitnímu režimu. Měli právo se postavit totalitnímu režimu,“ řekl Drahoš na adresu bratří Ctirada a Josefa Mašínových, kteří při útěku z komunistického Československa v padesátých letech se zbraní v ruce zabili několik lidí a názor na ně dosud rozděluje českou veřejnost.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/diskuse-s-prezidentskym-kandidatem-jiri-drahosem-fv1-/domaci.aspx?c=A170629_175731_domaci_kop

20 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 29. června 2017 v 23:02 | Reagovat

[19]: I komunista (nebo blbec) kdyz se splete, tak muze omylem rict pravdu. Jezdil Drahos za komunistu na zapad? Ano? Bylo to kvuli tomu, ze mel ve skole same jednicky, sedel v pozoru a hodne se hlasil?

21 Ross Hedvicek Ross Hedvicek | E-mail | 29. června 2017 v 23:06 | Reagovat

[18]: Neni nad ceske lekare. A potom jeste kubanske, ti jsou taky svetovi.

22 Drifter Drifter | 30. června 2017 v 2:23 | Reagovat

[17]: Co jsou Cesi zac? Podivejte se co papaji. Ani se nedivim ze Muslimove neji Veprove!
https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy

23 Anti Anti | E-mail | 30. června 2017 v 16:46 | Reagovat

[17]: Ja se na ceske diskuse obcas podivam a je mi z nich na bliti.

24 Sonda do duše českého národa: "Chci si u piva zakouřit, infarkt neinfarkt" Sonda do duše českého národa: "Chci si u piva zakouřit, infarkt neinfarkt" | Web | 2. července 2017 v 0:09 | Reagovat

Sonda do duše českého národa: "Chci si u piva zakouřit, infarkt neinfarkt"
https://blisty.cz/art/87350.html

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama