Jak to je..

6. července 2017 v 15:30 | Prislo emailem - Rudolf Mladek |  Clanky jinych autoru
Škody, které nadělal bývalý prezident Obama, budou Spojené státy americké odstraňovat desítky let, pokud se jim to vůbec podaří. Nenajdeme v dějinách USA žádného prezidenta, který by Americe tak rozsáhle a hluboce uškodil. Nejde jen o zcela extrémní vládní výdaje, rozšíření davů dotačních příjemců o miliony obyvatel, ztrátu prestiže USA ve světě a neskutečné, trvalé a bezduché válčení zakrývané prázdnou "mírovou" rétorikou. Jde především o poškození vnímání dobra a zla, správného a zlého. Americký lid bez rozdílu pleti či náboženství byl vtažen do osy zla, kde na jedné straně stála Obamova administrativa a globalisté a na druhé straně byli občané.

Hon na čarodějnice

Po zvolení Donalda J. Trumpa vypukl v USA hon na čarodějnice, který od časů senátora Josepha McCarthyho nemá obdobu. V této honbě se předstihují mnozí. Miliardáři mající v zádech placené neziskové organizace a k nim televizi CNN, nebo takový podnikatel a vlastník Amazonu, Jeff Bezos, vlastník i tradičních novin s názvem Washington Post, které koupil za 250 milionů dolarů (viz). Jeho plátek a jen zdánlivě konkurenční The New York Times jsou Donaldem Trumpem doslova posedlé. Napíši o něm cokoliv, jen aby jej poškodily. Jim sekundující CNN došla už tak daleko, že prokazatelně lživé reportáže proti Trumpovi byly tak neudržitelné, že se její redaktoři museli poroučet k posměchu ostatních amerických médií (viz).

Jde o válku zcela neskrývanou, v USA v zásadě ojedinělou a jde o válku globalizátorů, kteří vnucují lidem novodobé otroctví. Proto válčí především s týmem prezidenta Trumpa. Ten si tuto vývojovou hrůzu uvědomuje a chce ji, jak říká i sám Trump, zastavit.

Plán nového otrokářství

Globalizátoři se samozřejmě nezastaví před ničím. Pokud nepomohly proti Trumpovi předem organizované placené demonstrace a sugestivní hysterické výlevy "celebrit" jako Madona ap., začali globální škůdci hledat cestu u třetí moci, tj. moci soudní. A tak zatímco Madonu za výrok "Přemýšlela jsem hodně o vyhození Bílého domu do vzduchu" nikdo nestíhá, v řádných a právně platných dekretech Donalda J. Trumpa našli Obamovi prokurátoři a soudci věci přímo nevídané.

Korupce svědomí i soudní moci

Podivné "talárníky" v žoldu kohosi přímo rozlítil protiimigrační dekret vztahující se na Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Súdán a Sýrii. Občanům těchto zemí se až na výjimky zakazuje na 90 dní vstup do Spojených států a na 120 dní se také pozastavila možnost přijímání uprchlíků. Ryk, který spustily penězi řízené neziskovky a výše uvedená antitrumpovská média, byl dokonalou kouřovou clonou pro lokaje, kteří za "cosi" udělají cokoliv.

Jeden ze soudů (Kalifornie) rozhodl, že Trumpův dekret diskriminuje lidi na základě jejich národnosti. Národnosti? Jemenci jsou většinově Arabové, stejně tak Libyjci či Syřané. Ale arabských států je mnoho dalších (SAE, SA, Katar, Egypt) a jejich občany nikdo žádným zákazem nepostihl. Výmluva soudu byla zřejmá a směšná. Ještě směšnější rozhodnutí vydal havajský soud, který uvedl, že hlavním cílem Trumpa bylo znevýhodnit muslimy. To by mohlo být pravda, pokud by Trump všem (!) muslimským státům volný vstup do USA odepřel. Nic takového se nestalo. A když havajský soud jako argument užil, že exekutivní nařízení by poškodilo turistický průmysl a zkomplikovalo nábor zahraničních studentů a pracovníků (viz), musel se stydět i student prvního ročníku práv.

Írán, Jemen, Libye, Somálsko, Súdán a Sýrie jsou významní dodavatelé turistů (sic!) a studentů či dokonce pracovníků na Havaji a jejich příp. nedostatek by Havaj zásadním způsobem ohrozil? Nějaký důkaz k tak absurdnímu tvrzení se samozřejmě nikdo nenamáhal předložit.

Americký Nejvyšší soud ve zkoušce obstál

Americký Nejvyšší soud (v českém právu jde významově o Ústavní soud) antimigrační, bezpečnostní dekret Trumpa potvrdil. Nejde jen o potvrzení pravomocí amerického prezidenta, ale jde o rozhodnutí klíčové v tom, že to nebudou globalizační miliardáři a jejich média, kdo bude v USA rozhodovat o právu. Rozsudek tak významné instituce si netroufli komentovat ani zavilí nepřátelé Trumpa v USA a v EU, neboť i jim bylo jasné, že takovou kritikou by se veřejně přihlásili k metodám totalit, pro které soudy byly a jsou jen spolunástrojem jejich moci.

Právo v EU pomalu už jen na papíře

V EU se moc soudní k totalitnímu obrazu zjevně přetváří. Soumrak demokracie proto nevytváří Trump, ale ti, co za peníze globalizátorů dávno nedělají politiku pro své země a své národy. Z přitažlivého EHS (Evropské hospodářské společenství) se vyloupla ekonomicky i právně stále více a více chřadnoucí EU (Evropská unie), jejíž vzrůstající diktující odpudivost je dnes už nesporná. Vedení EU dnes neslouží zemím, neslouží lidem ani evropské integraci, slouží jen novodobé představě o obnoveném "skrytém" otroctví, ve kterém nejsou země, národy, občané, ale jen levné pracovní síly s omezenými právy, tolik podobné bývalým otrokům. Proto "elity EU" nenávidí Trumpa a svobodné Brity. Nepochybně musí být tato nenávist zřejmá už i ústavním soudcům v USA.

Svět není na prahu rozšiřující se svobody, ale, žel, na přesně opačném útesu.

Rudolf Mládek
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anti Anti | E-mail | 7. července 2017 v 7:54 | Reagovat

Souhlasim s tim ze Obama napachal skody nedozirneho rozsahu a mel by byt souzen za treason.

Nicmene nesouhlasim s tim ze Trump je tim kdo ty nasledky napravi. Trump, dlouholety Demokrat, ktery stedre podporoval Clinton nadaci a Democratickou partaj, menil partaje jako ponozky, naposledy zmenil partaj nekdy v 2009 kdy se stal po vice nez 10 letech Republicanem a za jeho pred-republicanske nazory na ruzna politicka temata by se nemusel stydet zadny kovany komunista je uplne stejnej previt jako Obama ci Clinton. Zadnej svatousek.

Trump neni osobnost ktera by byla schopna prekrocit vlastni stin, stmelit narod, a spolupracovat napric politickym spektrem, hledat reseni a kompromis ktery podpori vsichni. Tomu nasvedcuji jeho tweets kde jasne vyjadruje to ze rozdeluje spolecnost na pritel - nepritel. Kdo neni s nami je proti nam (jak rikavali soudruzi v CSSR).

Obama a Demokrate meli alespon razanci a silu prosadit vsechny mozne USA poskozuji zakony. I neslavny Obamacare prosadili pres vuli vsech a nikdo nebyl schopen ten zakon sestrelit. To ukazuje ze Republicani jsou, a po dve dekady byli impotentni neschopni se na nicem domluvit, nic prosadit, nic dojednat. Dnes maji majority v Senate a v House a presto nejsou schopni vytvorit zakon kterym by nahradili Obamacare. Pres 7 let se chvastali tim ze jakmile se dostanou k moci, tak ten zakon repeal a nahradi. Dnes to jiz bude temer rok (Listopad to bude co nevidet) a jsme svedkem jednoho velkeho nic. To me jako dlouholeteho republicana nedela happy ani nahodou.

Ackoliv si myslim, ze Trump je vysledkem Obamovy politiky, Republikani si nasrali do vlastniho hnizda tim, ze nechali Trumpa zvolit. Myslim si ze v 2018 ztrati hodne v Congressu a pote i Trump v 2020.

Jestli si nekdo mysli ze Trump ma reseni tak zije v iluzi. Sliby typu "zvysime vydaje na zbrojeni a infrastrukturu a zaroven snizime vsem dane" davaji vzniku otazce "kde na to vezme"? Jediny zdroj ktery nyni pripada v uvahu je dalsi zvysovani zadluzeni zeme a to v jeste vetsim rozsahu nez Obama. Zatim Trump prisel s nazory a ekonomickymi vizemi na ktere by i Marx, Lenin, Stalin, i Hitler pukli zavisti - big government deciding and spending on infrastructure, govenrment spending, subsidies, or giving tax breaks to corporations (see Carrier), large military spending or similar. We have seen all that with Obama already. Trump is not proposing anything different here.

2 Drifter Drifter | 9. července 2017 v 8:54 | Reagovat

V mnohem s Vami souhlasim. Ano, OBAMA neni AMERICAN, tim nechci polemizovat kde se narodil ale spise to co udelal.  Jako socialni pracovnik udelal to co ho naucili.
TRUMP neni politik a podle toho se chova. Neni Republican ani Demokrat. Trump je zkratka TRUMP. Jestli se mu podari tak zvany “Drain the Swamp” je otazka casu ale pochybuji ze se mu to povede.  Libi se mi ze neni politik ale pragmatic. Kdyz je nekdo BLBEC tak to Trump rekne, misto politicky korektniho nazvu “Mentally challengenged”.
Obama care /ACA je prisera a vetsina nevi o co jde. Zmenit neco co Obama stvoril za 8 let se neda znicit za 8 tydnu!  Maly priklad: ACA has devastated the healthcare for the middle class as those are the ones who have less secure jobs and it is also the largest group in the US . One friend with a family of 5, had a job where the employer was paying most of the insurance and he had a low deductible of $1000. Each year then after he paid that out of his product the insurance would kick in and pay 100%. ACA changed all that. Employers realized that people had to have insurance by law and began moving away from offering it as a benefit. What they did offer the price began to go up where you had to pay a higher deductible as well as monthly premium.My friend Carlos had great insurance for a family of 5 was paying $450/mo and under ACA the price began to increase as well as the deductibles went up to $12000/yr. Finally when the monthly got to $2200/month he dropped it altogether. There are many out there that have the same situation hwere they had insurance and then

There are many out there with the same situation where they had insurance and then had to drop it as they could not afford it anymore.

Regarding the Republican plan I have my doubts. Anyone that thinks you can bring healthcare-I prefer the term sickness care to a junk-obsessed,obese nation at a minimal cost needs to have their head examined-Democrat or Republican
Nechci to cele prekladat, ale pro ne-anglicke ctenare to znamena ze ti kdo maji dostatecny prijem doplaceji na ty kdo nemaji, a jejich pojisteni se zvysilo tak vysoko ze to nemohou utahnout, tak ze na konec skonci v  “Obama Care”  pro ty kdo nemaji na pojisteni ktere podle noveho zakona musi mit!!!! Co je zajimave ze narod ktery pristal na mesici pred 50+ lety nedokaze vyresit celonarodni system zdravotnictvi!
Zda se Trumpovi podari poslat vsechny nemakacenkovce ve Washingtonu do zumpy historie je otazka pro historiky. Faktem ale je ze TRUMP byl zvolen na zaklade protestu proti socialistickemu systemu sveho predchudce, a to je dobra vec. Fakt ze cast americanu mysli jako normalni lidi je jiskra nadeje pro zbytek sveta.
Pred 10 ti lety USA poukazali ze NATO nema zadnou armadu a ze se skryva pod destnikem obrany USA.  Nikdo z EU na to nereagoval. TRUMP jim zkratka rekl aby na na USA nespolehali, a najednou Evropani zacali zbrojit. Vsecho v jedinem dni.  Zamyslete se nad tim trosku.
Trump neni politik, a jestli byl Demokrat nebo Republikan je na hnojisti historii, hlavni je ze zadne partaji nedluzi cent, a tak si muze delat co dava smysl, ne co je politicky dulezite.
A tak i Ja doufam ze Demokrati prestanou byt terroristy a rasisty!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama